Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2012 Νο2!!!


Recommended Posts

Το καλό του να μένεις δίπλα στο Νοσοκομείο, εμείς δεν καταλάβαμε τίποτε από διακοπές ρεύματος φέτος!!! Ναι ξέρω Τόμα μου με μισείς!!! :lol::lol::lol:

Τι κάνετε κοριτσάκια μου;; Εμένα με έπιασε μόλις με τρομερή φαγούρα στην κοιλιά και την έκανα μπάνιο με Βepanthol οπότε τώρα κυκλοφορώ με τα ρούχα μαζεμένα...μια ομορφιά!!!

Κατά τ' αλλα χθες τελείωσα το σίδερο από τα πραγματάκια του μπέμπη και είμαι πολύ ευτυχισμένη, επιτέλους τέλος!!! Μου χουν μείνει τώρα κάτι λίγα ψώνια που θα κάνω στην Αθήνα όταν έρθω, γιατί έχει μεγαλύτερη ποικιλία!!!

Ερώτηση, τα επιπλάκια του μωρού πόσο νωρίτερα πρέπει να τα παραγγείλουμε; Εμένα με ενδιαφέρει να τα έχω τέλη Αυγούστου με αρχές Σεπτεμβρίου αλλά δεδομένου ότι θα τα πάρω από Ελλάδα πια και Ελλάδα θα είμαι τώρα για την γέννα και μετά ξανά τον Αύγουστο, μήπως θα ταν καλό να τα κλείσω από τώρα;; Τι λέτε;; Ο μικρός τότε θα είναι περίπου 4 μηνών, οριακά θα κοιμάται στην καλαθούνα του.

περατσικά με την κοιλια!!!!!!

λοιπόν εμείς είχαμε λίκνο και κοιμήθηκε εκεί μέχρι 6 μηνών...βέβαια ήταν καπως στριμωγμένη η μικρή μέσα και ειδικά τον τελευταίο μήνα...

στην συνέχεια κοιμηθηκε σε κούνια που μας είχε δανείσει μια θεία μου και τώρα πια που μετακομίσαμε (12 μηνών!!!) πήγε στο δικό της δωματιάκι με τα επιπλακια της! οπότε....μην αγχώνεσαι...κάποια στιγμή θα τα κάνετε!! έχει δικό της δωμάτιο που θα φτιάξετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Toma mou phra petsetakia ksexwra gia thn euais8hth perioxh ths mpempas mas to eipan sto maieuthrio phra 10 se rozzzzzzzz . kai dika mou se fouksia! paw sth manoula mou na th dw kai na mou kanei mia mpougada gt exw afhsei ekei to arkadi apo prox8es . na plunw kai oti allo exw x8es koitaksa ti exw parei gia th mpempa mou kai auto pou parathrhsa me th sis mou einai oti eimaste full tou roz se ola kai mou leei mhn parw panta roz alla mpez egw 8elw roz omws exw dei mia polu wraia roz karo :D

gia deite :)http://www.motherbaby.gr/details2.php?l ... 362&page=6 polla filia efuga!

ωραία η πάντα και σε καλή τιμή!

εγώ τελικά πήρα από Laura Ashley με 79 ευρώ συν κουνουπιέρα άλλα τόσα και το πάπλωμα δώρο (άλλα τόσα έκανε κανονικά...) ααα και το φωτιστικό απο εκεί πάλι...βέβαια όχι για το νέο μωράκι αλλά για την κορούλα μου! Κάλλιο αργά παρά ποτε!!

Δεν πειράζει για το ροζ ! αν/ όταν με το καλό ερθει και το αγοράκι θα του πάρεις καινούρια :lol::lol::lol: εντάξει καλό είναι να έχεις και κάποια ουδέτερα αλλά τι να κάνουμε που τα βγάζουν έτσι επίτηδες για να τα αγοράζουμε διπλά!!

εγώ τώρα αν έχω αγοράκι ε....έχω ουδέτερα αλλά και κανένα ροζουλίνι να φορέσει δεν θα πάθει και τίποτα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!! Ολα καλα? Εμεις (κυπρο) σημερα παθαμε μπλακ αουτ!! Ναι ναι στη Κυπρο του 2012.. Εδω και λιγη ωρα εχουμε ηλεκτρισμο αλλα μεχρι ποτε δεν ξερω.. εχω και την γυναικα που μου καθαριζει το απογευμα ελπιζω να μη παει κατι στραβα διοτι θελω να κανω ηλεκτ. σκουπα και να βαλω πλυντηρια!!

sotkou μου χαιρομαι που εισαι πολυυυυ καλα αυτες τις μερες και ελπιζω να μεινεις ετσι για παντα :) Τι πετσετακια πηρες??? Για την πεθερα NO COMMENTS!!! Για τη Βασια ειχα την ιδια απορια και εγω.. μηπως γεννησε??

Κατερινα μου νομιζω ο καθε γιατρος και η καθε κλινικη ακολουθει αυτο που πιστευει καλυτερα...

Τι κακο και αυτο με την κουνια ο γιος μου ουτε ριλαξ ουτε τιποτα δεν ηθελε μολις τον εβαζα αρχιζε κλαμα.. κανονικα με αυτα επρεπε να ηρεμουν.. :?

Που ειστε ολες οι αλλες????

Γεια σου Τόμα!!!! Κούκλος ο γιος σου την φωτογραφία!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Φετινή είναι? Πότε είχε τόσο καλό καιρό???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δκό του δωμάτιο ο μπέμπης θα αποκτήσει στο επόμενο σπίτι μια και καλή, εδώ θα τον έχουμε στο δωμάτιό μας στην καλαθούνα μέσα. Αλλά ρωτάω πόσο καιρό κάνουν τα έπιπλα, μην πάω τον Αύγουστο κουνιστή και λυγιστή και μου πούνε θέλουμε 3 μήνες, που θα τον κοιμίζω μετά;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δκό του δωμάτιο ο μπέμπης θα αποκτήσει στο επόμενο σπίτι μια και καλή, εδώ θα τον έχουμε στο δωμάτιό μας στην καλαθούνα μέσα. Αλλά ρωτάω πόσο καιρό κάνουν τα έπιπλα, μην πάω τον Αύγουστο κουνιστή και λυγιστή και μου πούνε θέλουμε 3 μήνες, που θα τον κοιμίζω μετά;;

πράγματι κάποια επιπλα αργούν, ειδικά αν είναι από το εξωτερικό. Η δικιά μας κούνια λόγω του ότι ήταν από την ολλανδική εταιρεία bebe joy, έκανε 20-30 μέρες να έρθει καθως δεν υπήρχε ετοιμοπαράδοτη στην Ελλάδα....Θα προτιμούσα βέβαια ελληνική εταιρεία, μετά το συνειδητοποίησα αυτό, καθώς και πιο γρήγορα θα ερχόταν και θα ...ενίσχυα την ελληνική αγορα... :):):)

οπότε όταν βλέπεις επιπλακια καλό θα είναι να ρωτάς πότε έχουν παράδοση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhspera kai pali expecting mou edw ellada 20 meres dinoun duwria twra apo to ekswteriko logika perissotero.Alla upologize kai mia mikrh ka8usterhsh tou Augoustou logo diakopwn!

Samantha dikio exeis alla de mporw na antista8w sta roz!

h duspnoia de stamata me tpt kai phra to giatro mou eipe na paw shmera opwsdhpote se kardiologo gt den einai fusiologiko 5 para 8a fygw apo to spiti na paw ston kardiologo mou gt exw ponakia katw apo to sth8os kai taxukardia entonh,xwria oti otan milaw les kai mou feugei h psuxh kai laxaniazw me thn paramikrh leksh.

molis gurisw 8a sas pw ti ginete euxomai ola kala na pane!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια έχω βγει σε άδεια για αυτό δεν μπαίνω συχνά παρά μόνο όπως τώρα που έτυχε να έρθω γραφείο για κάποιες δουλίτσες.Τι μου κάνετε;

Ετοιμάζετε τα πράγματα για να καλοδεχτείτε τα μωράκια σας;

Εγώ είδα όνειρο χθες ότι γέννησα και επειδή ήμουν σε δημόσιο νοσοκομείο και είχαν πολύ δουλειά μου το δώσανε το μωρό χωρίς να το πλύνουν και εξαφανίστηκαν όλοι και δεν ήξερα τι να το κάνω.Η αλήθεια είναι πως με αυτά που ακούω για τα Δημόσια με έχει πιάσει ένα άγχος.Αλήθεια δίνουν λίστα για το τι θα χρειαστούμε;Τον μικρό μου τον γέννησα στο Ιασώ (καλές εποχές τότε) και δεν είχα πάρει τίποτα για το μωρό παρά μόνο για μένα.

sotkou περαστικά ελπίζω να μην είναι τίποτα το σοβαρό.

Εγώ τον μικρό τον έβγαλα δειλά δειλά από το λίκνο γύρω στον 6,και η αλήθεια είναι ότι στην αρχή δεν του άρεσε καθόλου που ήταν τόσο μεγάλη.Η αδελφή μου τον μικρό της τον έβαλε κατευθείαν σε κούνια και νομίζω πως ήταν πολύ καλύτερα τελικά.Λέω και εγώ έτσι να κάνω τώρα.Βέβαια αν δεν χωράει στο δωμάτιο και θέλεις να έχεις το μωρό δίπλα σου είναι ένα θεματάκι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Gia sas koritsakia , ti kanete ?? ego xathika tora teleftea giati den imoun poli kala somatika k psixologika .

sas diabasa simera omos xarika pou iste kala alla den tha sxoliaso giati sigoura tha adikiso kamia toso kero pou exo na grapso .

as paro ta pragmatakia apo tin arxi ..3afnika prin kapies meres kathe bradi 3ipnousa mesa ston ipno mou k ixa arketi fagoura stis patouses , meta apo kapies meres i fagoura egine se olo to soma k malista gia dio bradia DEN EKLISA mati ixa trelathi den pernouse me tipota . afou milisa k me ton giatro mou siniditopiisa oti ta pragmata ine kapos pio sobara apo oso fenonte giati afti i fagoura prokalite apo to sikoti k tha eprepe na elegxthi me iperixo i katastasi tou sikotiou afou proigountan kapies aimatologikes gia kapia enzima sto sikoti . e kapia enzima bgikan af3imena kapos fisiologiko gia tin egkimosini alla eprepe na gini k iperixos pou egine simera to proi k na akolouthiso k mia sira aimatologikon ana ebdomada . angxothika i alithia ine giati den pisteba oti ine kati toso ouaou . k oso eblepa ton giatro na prospathi na elen3i ola ta endexomena agxonomoun akomi perissotero . k..to kalitero gia tin fagoura pou me piani mono k olo to bradi alla den stamatai me tipota DEN IPARXI LISI , mono kati katapraintikes alifes pou min fantastite oti kanoun k idieteri doulia . afou simera o iperixos gia to sikoti bgike kalos , o giatros ipe pos tha to parakolouthoume me aimatologikes gia ta enzima sto sikoti k na ton enimerono gia tin katastasi tis fagouras k tis aipnies pou prokali k analogos tha pra3oume . afto diladi mpori na apotelesi aitia na genniso k stis 37 ebdomades . ti na po apo allou to perimena oti isos antimetopiso kapia problimata ston 9o apo allou mou irthe . elpizo i fagoura na perasi giati ine anipoforo pragmatika .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Veloudenia μου περαστικά.Στην αρχή της εγκυμοσύνης είχα και εγώ αυτήν την φαγούρα που περιγράφεις στις πατούσες και με έπιανε κατά τις 3 το βράδυ και εμένα.Κράτησε για καμιά εβδομάδα αλλά να σου πω και εγώ δεν έδωσα καμία σημασία.Για να ψιλοπερνάει σηκωνόμουν και τα έβρεχα με κρύο νερό και κάτι ψιλογινόταν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να του πεις να κάτσει εκεί όσο περισσότερο μπορεί κι εσύ κοίτα να απολαύσεις όση περισσότερη ξεκούραση μπορείς!!

Veloudenia μου υπομονή, σημασία έχει που οι εξετάσεις βγήκαν καλές!!!37η εβδομάδα δεν είναι πολύ νωρίς για να γεννήσεις οπότε μην αγχώνεσαι καθόλου!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ.. :D:D:D

EXPECTING ΛΟΓΩ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΟΠΟΤΕ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΕΙΣ ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΑΓΧΩΘΕΙΣ ΜΕΤΑ???ΕΓΩ ΤΗΝ ΕΙΧΑ ΜΕΧΡΙ 3 ΜΗΝΩΝ ΣΕ ΠΟΡΤ ΜΠΕΜΠΕ ΔΙΠΛΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΤΗΣ ΣΤΟ ΚΡΕΒΒΑΤΑΚΙ ΤΗΣ.

SOTKOU ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΑΡΔΙΟΛΟΓΟ. ΠΑΝΤΩΣ ΚΑΙ ΓΩ ΛΑΧΑΝΙΑΖΩ ΑΝ ΠΕΡΠΑΤΑΩ ΚΑΙ ΜΙΛΑΩ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ!!!ΩΡΑΙΑ Η ΠΑΝΤΑ ΣΟΥ..ΑΦΟΥ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙΣ ΡΟΖΖΖ ΠΑΡΤΑ ΟΛΑ ΡΟΖ!!ΤΙ ΠΕΙΡΑΖΕΙ!???

ΒΕΛΟΥΔΕΝΙΑ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΜΕ ΤΗ ΦΑΓΟΥΡΑ..ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΑΝ ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ 37 ΕΒΔΟΜΑΔΑ , ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙ ΣΤΗΝ 38. ;);)

ΒΑΣΙΑ ΜΟΥ ΟΣΟ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΚΡΑΤΗΘΕΙ ΤΟ ΝΙΝΙ ΜΕΣΑ ΤΟΣΟ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ...ΚΡΑΤΑ ΓΕΡΑ ΛΟΙΠΟΝ..

ΜΑΡΙΑΝΝΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΔΕ ΜΟΥ ΠΕΡΙΣΣΕΥΟΥΝ ΑΛΛΑ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΔΕ ΠΑΩ...ΔΕΝ ΕΜΠΙΣΤΕΥΟΜΑΙ ΝΑ ΜΕ ΞΕΓΕΝΝΗΣΕΙ ΟΠΟΙΟΣ ΕΦΗΜΕΡΕΥΕΙ.ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΗ ΣΤΙΓΜΗ ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΓΥΝΑΙΚΑ ΠΙΣΤΕΥΩ..

ΜΩΡΟΥΔΕΝΙΑ ΜΟΥ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ..

ΠΗΓΑ ΣΤΑ JUMBO ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΠΗΡΑ ΓΙΑ ΒΑΠΤΙΣΤΗΡΑ ΜΟΥ ΔΩΡΑΚΙΑ ΚΑΙ ΛΑΜΠΑΔΑ+ΑΥΓΟ. ΟΡΓΙΑΣΑ ΠΑΛΙ , ΤΑ ΕΧΟΥΝ ΟΛΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΠΑΣ ΤΑΜΕΙΟ ΜΕ ΤΟΣΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΠΑΡΕΙ ΣΟΥ ΦΕΥΓΟΥΝ 100 ΕΥΡΩ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ!!!

ΦΙΛΑΚΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΚΟΥΡΑΣΜΕΝΗ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΕ ΠΑΙΡΝΕΙ Ο ΥΠΝΟΣ.....

ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΧΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΚΑΙ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ ΤΟΣΟ ΚΑΘΑΡΟ ΕΙΧΑ ΝΑ ΤΟ ΔΩ ΜΗΝΕΣ. ΜΟΣΧΟΜΥΡΙΖΕΙ! ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΜΕΙΝΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΜΑΖΕΜΑΤΑ ΣΕ ΣΑΛΟΝΙ ΚΑΙ ΤΡΑΠΕΖΑΡΙΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΒΑΖΩ ΠΛΥΝΤΗΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΦΑΣΟΛΑΚΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΤΟΙΜΑΖΩ ΤΗ ΒΑΛΙΤΣΟΥΛΑ ΜΑΣ.

ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΚΑΙ ΤΑ ΕΠΙΠΛΑ.

sotkou ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΕΑ ΣΟΥ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΡΔΙΟΛΟΓΟ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ. ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΟΥΡΑΖΟΜΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΑ. ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΝΑ ΠΕΡΠΑΤΑΩ ΚΑΙ ΝΑ ΜΙΛΑΩ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ.

Veloudenia ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΗ ΦΑΓΟΥΡΑ. ΕΓΩ ΕΧΩ ΑΚΟΜΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΣΠΥΡΙΑ ΣΤΟ ΣΩΜΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΕ ΤΡΕΛΑΙΝΟΥΝ ΟΛΗ ΜΕΡΑ. ΣΥΝΕΧΙΑ ΕΙΜΑΙ ΜΕ ΕΝΑ ΑΜΥΓΔΑΛΕΛΑΙΟ ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΑΛΛΑ ΜΕ ΗΡΕΜΗ ΓΙΑ ΛΙΓΗ ΩΡΑ. ΚΑΝΩ ΠΟΛΛΑ ΝΤΟΥΖ ΚΑΙ ΟΣΟ ΠΙΟ ΚΡΥΟ ΤΟ ΝΕΡΟ ΤΟΣΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΙΩΘΩ. ΣΗΜΑΣΙΑ ΕΧΕΙ ΟΤΙ ΟΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΣΥΚΩΤΙΟΥ ΒΓΗΚΑΝ ΚΑΛΕΣ. ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ.

Vasiachp ΝΑ ΠΕΙΣ ΣΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ ΝΑ ΚΑΤΣΕΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΕΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΘΕΤΙΚΕΣ ΣΚΕΨΕΙΣ. ΚΑΙ ΕΓΩ ΟΤΑΝ ΤΟΥ ΜΙΛΑΩ ΣΑΝ ΧΑΖΟΜΑΜΑ ΤΟΥ ΛΕΩ ΔΕΝ ΣΟΥ ΕΠΙΤΡΕΠΩ ΝΑ ΕΡΘΕΙΣ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ ΜΟΥ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΤΙΣ 02/05/2012, ΠΟΥ ΘΑ ΕΙΜΑΙ 38 ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ. Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΒΕΒΑΙΑ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΑΠΟ ΤΙΣ 37 ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΤΟ ΙΔΙΟ.

ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

expectingεμάς για το κρεββατάκι μας είπαν οτι θέλουν λιγότερο από μήνα, παρόλο που είναι το Πάσχα ενδιάμεσα. Μην αγχώνεσαι, δε νομίζω να σου πάει πάνω από μήνα.

sotkou κάνε οτι σου αρέσει, άμα θες ροζ πάρε ροζ. Κι εγώ μπλε την πήρα την πάντα, ε, αν έρθει αργότερα κορίτσι, θα πάρω και μια ροζ :D . Με τις εξετάσεις όλα οκ????

marianna φαντάζομαι οτι θα έχει το νοσοκομείο λίστα με τα πράγματα που χρειάζεσαι. Εδώ που είχα ρωτήσει πάντως ήθελαν :4-6 ζιπουνάκια, 4-6 φορμάκια, 4 βαμβακερές πάνες, 4-6 σαλιάρες, 1 κουβερτάκι εποχής, κατωσέντονο-πανωσέντονο, 1 πετσετα ή μπουρνούζι, βαμβάκι ή γάζα για τον αφαλό, και νεσεσέρ με χτένα, βούρτσα, σφουγγάρι, σαμπουάν, κρέμα για ερεθισμούς και ψαλίδι με στρογγυλεμένες άκρες. Ελπίζω να βοήθησα.

veloudeniaπεραστικά και κουράγιο :?

vasiaελπίζω όλα να πάνε καλά. Κάνε θετικές σκέψεις ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σήμερα έφτιαξα σπανακόπιτα με δικό μου φύλλο :D . Με έπιασε προκοπή :lol::lol::lol: . Κάτα τ' άλλα ελπίζω οτι μέχρι τη μεγάλη εβδομάδα θα έχω ξεμπερδέψει με το σπίτι - γενική μου έχει μείνει, να σιδερώσω τα καλοκαιρινά γιατί με τη μετακόμιση πολλά τσαλακώθηκαν και να κρεμάσω κουρτίνες- γιατί μετά το Πάσχα θα έρθουν και τα πράγματα του μπέμπη.`Άρχισα να μαζεύω σιγά σιγά και τα πράγματα για το μαιευτήριο αν και στη βαλίτσα θα τα βάλω μετά το Πάσχα.

Κορίτσια γιατί τα βαμμένα νύχια δεν επιτρέπονται στο μαιευτήριο? Τι σχέση έχουν με τη γέννα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera de mporesa na grapsw x8es gt mphka arga kai den antexa.

koritsakia mou h duspnoia mou den erxetai otan perpataw h otan kourazomai eimai ka8isth kai eimai laxaniasmenh ,ksaplwmenh kai niw8w oti me pnigeis milame polu entonh.

phga kardiologo kai ekana kardiografhma me akouse kiolas ,phre kai thn piesh mou eide taxukardies telika einai to mwro polu psila kai sprwxnei entona ton 8wraka mou kai mou kovei thn anapnoh giauto ponaw kiolas.mou vrhke kai mia katakrathsh ygrwn kai mou eipe na kopsw to alati (alati pinw gia thn piesh mou alliws sto faghto mou den vazw) + eipe perpathma gia na katevei to mwro.mou edine diouritika alla den ta phra. feugwntas phra to giatro mou kai mou eipe na paw apo ekei ,phga k eide tis eksetaseis ola kala ontws to mwro einai polu psila mou eipe na pinw pleon mono xumo portokali (exw allergia omws...) kai na mhn PERPATAW gt den 8elei na gennhsw prowra auto pou mou tonhse einai anapaush! kai pros 8eou mhn parw diouritika den einai anagkaia.

opote mia xara ola! Veloudenia euxomai ola kala na pane! nai koritsia mou roz 8a thn parw ! Vasia mou ola kala k esu xairomai! prepei na perasoume thn 36 gia na einai ola ok!!! Kat einai ta atima ta jumbo e8istika! elena mia xara to fyllo! marianna mou opws sta eipe h elena ,pou 7a gennhseis se dhmosio telika?expecting mou ola teleia?

filakia se oles!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερίζω τις όμορφες εγκυούλες!

Τι κάνετε?

Εμείς καλά, υπομονή...τα πρωινά είμαι καλά και όσο περνάει η ημέρα πέφτουν οι αντοχές μου και φτάνω στο σημείο να μην μπορώ να πάρω τα πόδια μου από την κούραση...

από κιλά συν 4.5! Περιμένω να μπουν 1-2 αυτόν τον μήνα και 1-2 τον επόμενο σύνολο 8-9!!

Λοιπόν λογικά το μωράκι μου τώρα θα είναι 2 κιλά περίπου αν και στον γιατρό θα πάμε σε σχεδόν 2 εβδομάδες....πολύ αργά δεν είναι βρε κορίτσια? 1 φορα τον μήνα...ουφφφφφφφ το λάδι μας βγάζει...ειδικά πέρυσι που είχα τεράστια αγωνία δεν περνούσε ο καιρός με τίποτα...

κατά τα άλλα το νινι χοροπηδάει διαρκώς μέσα στην κοιλιά μου και το άλλο νινι διαρκώς έξω από την κοιλια μου....κορίτσια πολύ κούραση έχει αρχίσει να περπατάει και να φέρνει βόλτα όλο το σπίτι και να πέφτει κλπ κλπ και πραγματικά θέλει άνθρωπο συνέχεια δίπλα της...πάνε οι καλές εποχές που την βάζαμε στον καναπέ και καθόταν ....

σας φιλώ!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ κι απο εμενα..ειμαι καινουρια στο φορουμ.....περιμενω τον γιοκα μου με πητ 23/5...μακαρι ολα να πανε καλα κ να τον κραταω συνομα στην αγκαλια μου...

απο κιλα ειναι πονεμενω θεμα..στις 32 βδομαδες ειχα βαλει 16 και τωρα ειμαι 33+1 μερας κ συνεχιζω ακαθεκτη..ας ειναι καλα ο μικρος κ ολα τα κιλα μπορουν να χαθουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κι από εμένα!

Μόλις έβαλα το παστίτσιο στον φούρνο (το έκανα όσο πιο ελαφρύ γίνεται, δεν χρησιμοποιήσα καθόλου λάδι και βούτυρο) το μισό θα το φάμε σήμερα κι αύριο και το υπόλοιπο ταπεράκι στην κατάψυξη για τον άντρα μου για όσο θα λείπω. Χαλάλι του η κούραση κι ας με σκάει μερικές φορές!!!

Pharmacy καλώς ήρθες!!! Μην κοιτάς τα κιλά της samantha, είναι η εξαίρεση στον κανόνα και την μισούμε όλες για τα κιλά της!!!!! :lol::lol::lol: Οι υπόλοιπες μια χαρά στρογγυλεύουμε μην ανησυχείς!!!!

sotkou να γίνεις μια απίστευτη τεμπέλα τώρα και ηρεμία!!!!Αφού δεν είναι τίποτε σοβαρό μια χαρά όλα :) :) Ευκαιρία για ξεκούραση πριν αρχίσει ο μαραθώνιος!!!

Κατερίνα μου άσε, τα Jumbo είναι απίστευτα, βλέπεις τις τιμές και παρασύρεσαι ανετότατα!!Συνήθως ξοδεύεις πιο πολλά απ' όσα θα ξόδευες σε άλλο κατάστημα με νορμάλ τιμές!!!!

Έλενα ζηλεύω θέλω κι εγώ σπανακόπιτα, μάλλον θα φτιάξω την Μεγαλοβδομάδα που λέω να νηστέψω το κρέας μόνο αλλά όχι γαλακτοκομικά κλπ.

Samantha μου σε καταλαβαίνω κι εμένα ο μικρός πάρτυ κάνει, ειδικά μετά τον μεσημεριανό σίδηρο που πίνω με πορτοκαλάδα ή άμα φάω φρούτα, ντοπάρεται και αρχίζει τις βόλτες!!!Εν τω μεταξύ διαγράφεται το γονατάκι του καθαρά και θέλω να το δαγκώσω!!!! :lol::lol:

Φιλάκια σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Pharmacy kalws hr8es mhn agxwnesai gia ta kilakia sou oles 8a ta xasoume pou 8a paei sto xeri mas einai!

expecting mou exw frontisthrio mono alla o pateras mou oute niksei gia na me kalupsei! idiaitera exw ta teleutaia thn paraskeuh to savvato kai th deutera kai meta terma entelws!

pastitsio akouw?????? miam miam! eftiaksa thn prohgoumenh paraskeuh shmera ekana gemista 8a fame kai aurio! phga laiki kai twra ka8omai mexri tis 4 para meta efyga mporei na pame gia pswnia meta me ton skouliki! :D me epiase mh gnwsth mou sth laiki kai mou leei ti mou eipe h korh mou exeis mwro vazei to xeri sthn koilia mou me ksanarwtaei exeis mwro esu edw mesa?? lew se ligo 8a to vgalw kiolas kai me eftune xiixixixixi lew apla to exw ligo pio panw gt einai kagkouro :P

koritsakia to niw8w na kouniete katw apo to sth8os mou!!!! kai erxetai kai h liza kai ka8ete epanw ths kai th diwxnw! polla filakia! mouts mouts!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια μου!!!!

τι κανετε???εγω λιγο καλυτερα!!!

βρε κοριτσιααα θελωωω γλυκοοοοοοοοοο συνεχειαααααααααααα τις τελευταιες μερες!!!πως να το αντιμετωπισω???? :roll::roll::roll:

αχχχ θα βαλω κιλα παλι!!!!

που θα φτασω???ειμαι στα 20+!!!!!!!!!!!!! :o:o:o:o μου φαινεται απιστευτοοοο

σημερα θα παω να του παρω το καροτσακι τουυ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mwroudenia που χάθηκες τόσες μέρες??? ελπίζω όλα να είναι καλά. Κι εγώ σαν ζώο τρώω και δεν έχω καμία όρεξη να κάνω διατροφή. Το άφησα, όσα φτάσω... Αύριο που έχω γιατρό θα σας πω πόσα έφτασα. Στο σπίτι δε ζυγίζομαι πια γιατί τσαντίζομαι :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

pharmacy καλώς μας ήρθες. Όπως λέει και η expecting η samantha είναι η εξαίρεση, γι' αυτό και όταν γράφει για κιλά δε σχολιάζουμε καν. Σφυρίζουμε αδιάφορα :lol::lol::lol::lol::lol: . Ε, μετά το καλοκαίρι θα πεινάσουμε, αλλά προς το παρόν δεν το σκέφτομαι. Έχω σηκώσει τα χέρια ψηλά.

Sotkou μια χαρά σε βρίσκω!!!! Όσο πιο μικρή η κοιλιά, τόσο πιο εύκολα θα ξεφουσκώσει ;) .

Σήμερα πήγα κι εγώ λαική αλλά για άσχετο λόγο. Να δω για κουρτίνα για το σαλόνι γιατί δεν έχει στο σαλόνι παντζούρια με αποτέλεσμα να κάνει αντηλιά και να μη μπορώ να δω τηλεόραση :cry: Τέλος πάντων. Βρήκα μια ασημί - μαύρο από τη μια και μαύρο ασημί από την άλλη διπλής όψεως και με ψήνει. Έχει 13 ευρώ το μέτρο. Με τα ραφτικά θα μου βγει περίπου 90 ευρώ. Πολλά δεν είναι για λαική??? Από την άλλη δε θέλω να δώσουμε και κανένα τρελλό ποσό αφού το σπίτι δεν είναι δικό μας. Επιστρέφω σε λίγο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ....... ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ???

ΟΝΤΩΣ ΓΙΑ ΛΑΙΚΗ ΜΟΥ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΠΟΛΛΑ ΤΑ 90 ΕΥΡΩ!!!ΔΕ ΞΑΧΝΕΙΣ ΚΑΤΙ ΠΙΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ Η ΝΑ ΤΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΠΑΖΑΡΙΑ, ΚΡΙΣΗ ΕΧΟΥΜΕ... :):)

SOTKOU ΠΩΣ ΜΟΥ ΤΗΝ ΔΙΝΕΙ ΟΤΑΝ ΛΕΕΙ ΑΛΛΑ Ο ΕΝΑΣ ΓΙΑΤΡΟΣ ΚΑΙ ΑΛΛΑ Ο ΑΛΛΟΣ..ΒΕΒΑΙΑ ΣΤΗ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΚΑΙ ΓΩ ΤΟ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΘΑ ΑΚΟΥΓΑ. ΛΕΣ ΚΑΙ ΣΠΟΥΔΑΖΟΥΝ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΙΑΤΡΙΚΗ!! :roll::roll: ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΟΜΩΣ, ΑΥΤΟ ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ.

ΜΩΡΟΥΔΕΝΙΑ ΜΟΥ ΝΑ ΜΗ ΖΥΓΙΖΕΣΑΙ ΑΝ ΣΕ ΧΑΛΑΕΙ. ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΚΑΙ ΓΩ ΣΤΑ 20+ ΗΜΟΥΝ.. :(

ΤΩΡΑ ΕΥΤΥΧΩΣ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΣΤΑ 14+, ΑΛΛΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΚΙ ΑΛΛΑ .ΤΗ ΤΡΙΤΗ ΕΧΩ ΓΙΑΤΡΟ.ΤΟ ΜΩΡΟ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΦΤΙΑΧΝΟΝΤΑΙ!!!

PHARMACY ΚΑΛΩΣ ΜΑΣ ΗΡΘΕΣ!!ΑΡΓΗΣΕΣ ΛΙΓΟ ΝΑ ΜΑΣ ΒΡΕΙΣ ΑΛΛΑ ΚΑΛΛΙΟ ΑΡΓΑ ΠΑΡΑ ΠΟΤΕ!!ΑΠΟ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ??? ΕΓΩ ΑΠΟ ΘΕΣ/ΝΙΚΗ. :D

ΣΑΜΑΝΘΑ ΜΟΥ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΓΙΑ ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΣΟΥ(ΤΟ ΕΚΤΟΣ ΚΟΙΛΙΑΣ!)..ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΔΕΙ ΤΙΠΟΤΑ!!!

ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΝΑ ΜΑΣ ΕΥΧΗΘΩ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ...

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhspera! elenac nomizw pws einai polla gia laikh psaxnw kai egw mia kourtina gia to dwmatio mou gt exw iridizon deuterh kai dixtaki apo panw kai 8elw mia na mhn pernaei toso o hlios gia to mwro .vevaia emena mou aresei pou ka8omai sto krevati kai me louzei o hlios! 8a doume mexri twra de mou aresei kati...

phgame twra to apogeuma gia pswnia telika phgame na parw mia 3h puzamoula alla den vrhka gt den eixan ferei kalokairina akoma k eixan persina.phra ena a8lhtiko soutien kai ena ths triumph exw parei kai alla duo apo prin :) opote eimaste komple.

meta phgame lhtw kai o k.skoulikis xazepse phre pipiles ,vourtses ,mpanaki chicco , to prostateutiko asfaleias gia na mh glustraei,psalidaki ,saliaritses ,epi8emata sth8ous kai sentonakia gia to port bebe.feugoume apo ekei 9 para 15 kai lew de pame kolwno na doume kai thn kounia leei den prolavenoume alla as kanoume mia prospa8eia ,pame kai htan anoixta !

ekei eixame parei to karotsi kai to parkokrevato o mpampas mou ,tou lew gia thn prosfora mou leei apokleietai mono to strwma kanei 100 eurw peripou (90ekane) kai tou lew egw to eida sto site sas an einai la8os ok den peirazei kai telika th phrame ,kounia krevataki se wenge me perle san druino einai sta plagia k ta surtaria druina alla se gluko tono kai duo arkoudakia zwgrafista mia vasilissa kai enan vasilia me liges portokali leptomeries+strwma+panta 6temaxiwn roz me arkoudakia+to sidero ths vashs 335 eurw !!!! mas to afhse oso to elege to site.to kako einai oti 8a thn exoume 5 maiou elpizw na mh gennhsw pio prin alliws to mwro 8a thn vgalei sto port bebe ;) xixixixix axxxxxxx eimai xaroumenh!

http://eshop.sweetbaby.gr/%CE%A0%CF%81% ... k.tpl.html deite!!! filakia kalhnuxta!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα σε ολες τις γλυκιες κοιλιτσες!!!

Χαθηκα κι εγω για λιγο διαστημα αλλα επανηλθα!!!τρεχαμε με αγορες και ιατρους...ειχαμε δουλειτσες γενικα αλλα τωρα ολα καλα!

Σοτκου μου,καλοριζικα τα πραγματακια σας!!!να τα χαρειτε!!!με το καλο να ερθει το νινι σου!το πορτ μπεμπε εγω το χρησιμοποιησα εως 2 μηνων ακριβως!ηταν παχουλη η κορουλα μου και ζοριζοταν μετα.οποτε την εβαλα 60 ημερων ακριβως στο δωματιακι της και στο κρεβατακι της φυσικα και ηταν οτι καλυτερο γιαυτη τελικα γιατι το συνηθησε και δεν ηρθε ποτε στην κρεβατοκαμαρα για νανι.φαντασου οτι οταν την παιρνουμε στο κρεβατι για χουζουρι αυτη παιζει μες στην χαρα γιατι νομιζει οτι εδω μονο παιζουμε...χιχιχιχιχι

Pharmacy καλως ηρθες στην παρεουλα μας!με το καλο να ερθει και το δικο σου νινακι!

Βελουδενια μου ,περαστικα σου υπομονη !!!λιγος καιρος εμεινε ευτυχως!

Βασια μου ,κρατα γερα!!!και 37 εβδομαδων να γεννησεις ολα καλα θαναι!!!

Κατ 6 μου,ασε κι εγω για λιγα πραγματακια πηγα στο Τζαμπο και εφυγα με 100 ευρω μειον.... :lol:

Σιγουρα θα ξεχασα πολλες κοπελες αλλα εχω τελευταια μια μνημη αστα να πανε....συγνωμη οσες ξεχασα να απαντησω προσωπικα1φιλακια πολλα σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...