Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2012 Νο2!!!


Recommended Posts

kalispera k apo mena egkioules . aftes tis meres pou asxoloume me ta rouxalakia tis mpempoulas den mporo na pistepso oute gia pion proorizonte :) oute pos imaste stin teliki efthia :) . pistebo pos mexri na mpo ston mina mou tha xo 3emperdepsi me oles tis ekremotites pou exo px klisimo balitsas , geniki , na erthoun ta epiplakia k karotsi , k na agoraso k ta teleftea pragmatakia klp klp klp .

vasia ise kalitera simera ????

Toma o gios sou ine glikas :) ton korse ton pira 73 euro . ine poli kalos piotikos alla mou fanike ligo akribos

expectinmummy kala ekanes k foreses tous diamorfotes afou kanoun doulia .

sotkou i simerini mera kilai pio irema ?? ti itan k afto to xthesino pali!!!!

skorpina kai mwroudenia me gia ta pargmatakia k ta rouxalakia sas

filakiaa

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

koritsia mou terma to kamatero k to zefuri!!!!! aurio h n.eru8raia!!!!!! kai me to kalo to pasxa kai ta upoloipa!!!!!

Veloudenia mexri pou sxolasa ola teleia! eixa pei ston skouliki na er8ei na me parei kai mou leei de mporei na afhsei th douleia tou gia xazomares...ok lew 8a parw taksi na gurisw vgainw apo to ma8hma stis 7 mpainw sto taksi kai mou thlefwnei legwntas mou oti einai ligo pio panw parkarismenos ,lew agori mou molis mphka sto taxi kai efyge neuriasmenos! an me eixe parei thl nwritera 8a to hksera gt se auth thn perioxh kaleis taxi de vriskeis alliws!

alla autos ftaiei opote xesthka! aurio 8a pame gia pswnia me thn aderfh mou nuxtika kai pujamakia.servietes loxias next week ektos an vrw ekei pou 8a paw.

mwroudenia kalorizika! Toma mou asta na pane me kunhgaei wres wres! filakia se oles!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ!!!! :D:D:D

ΤΕΛΙΚΑ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ Η ΜΟΝΗ ΜΕ ΤΙΣ ΚΡΑΜΠΕΣ!!!ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΑΣΕΙ 3 ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΑΚΟΜΗ ΔΕ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΕΙ. :evil::evil: ΜΑΓΝΗΣΙΟ ΠΑΙΡΝΩ 1 ΤΗ ΜΕΡΑ ΑΛΛΑ ΔΕ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΧΕΙ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΙΣ ΚΡΑΜΠΕΣ.

ΜΩΡΟΥΔΕΝΙΑ ΜΕ ΓΕΙΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΟΥ!!! ΕΓΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΤΕΝΑ ΕΔΩΣΑ 4 ΕΥΡΩ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΧΩΡΙΣ ΦΤΕΡΑ, ΔΕ ΤΟ ΗΞΕΡΑ ΠΙΟ ΝΩΡΙΣ.. :roll::roll:

ΣΚΟΡΠΙΝΑΚΙ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΕΓΩ ΠΗΡΑ ΤΑ ΚΛΑΣΣΙΚΑ ΔΗΛΑΔΗ ΤΗΣ CHICCO ΚΑΙ NUK , ΔΕ ΕΙΧΑ ΒΕΒΑΙΑ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟ ΘΕΜΑ ΜΕ ΚΟΛΙΚΟΥΣ ΑΛΛΙΩΣ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΙ ΓΩ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΠΟΥ ΠΗΡΕΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΓΙΑ ΚΟΛΙΚΟΥΣ.

ΒΑΣΙΑ ΜΟΥ ΚΟΥΡΑΓΙΟ..

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑΑΑΑΑΑΑΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia den eixa mageirepsei shmera eftiaksa mia salata karoto laxano kai paragkeila ena kotopoulo kai efaga ligaki prin er8ei o skoulikis kai me pianei mia ligoura kai lew de ftiaxnw liga saligkaria pou ta eixa sthn katapsuksh pou mou steilane apo krhth...kai ekana stifado pou ta leme emeis giaxni pou ta lene krhtikoi...pwpw kolash! ksekoilarwsa twra me metro apo aurio pali to faghto!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια χαρα Κοριτσαρες μου,τι μου κανετε???διαβασα τα νεα σας!!!δεν εχω κουραγιο να σας απαντησω ονομαστικα,συγχωρεστε με....

Ειμαι ενα πτωμα...απο την Δευτερα κανουμε δουλειες!!!εβαλαν ολοι το χερακι τους...Η μαμα μου,ο μπαμπας μου ,μια γυναικα σημερα,η αδερφη μου και ο αντρας μου!φυσικα ξεσκιστηκε η μαμα μου κι εγω πιο πολυ....αλλα ολοι ηταν στο πλευρο μου ευτυχως!αυτο εχει σημασια!τελειωσαμε!!!εμειναν μονο σιδερωμα τα μωρουδιστικα μικρα ρουχαλακια μας για την μπεμπουλα!!!

Σειρα μετα εχει η βαλιτσα και τα ψωνια για την μπεμπουλα μας!

Αυτο ομως που με απασχολει ειναι οτι το νινακι μου ειναι λιγακι μικρακι.....ειναι 1860γρ και ανησυχω..ο ιατρος βεβαια μου ειπε πως ητανα πο την αρχη μικρουλα αλλα οχι σε τιμες που πρεπει να μας ανησυχησει κατι.μου ειπε πως μεχρι να γεννηθει θα εχει γινει 3 κιλα σιγουρα...εγω ομως επειδη η 1η μου κορουλα ηταν πιο παχουλη εχω αγχωθει λιγακι....εσεις τι λετε???ποσο ειναι τα δικα σας νινακια?εγω στον γυναικολογο μου πηγα εχθες..που ημουν 33 και 4 ημερων.

Επισης εχω και ευχαριστα ...δεν γενναω λεει ακομη ..ευτυχως ολα καλα και τα πονακια ειναι ελαχιστα πλεον.ειδε και τραχηλο για να ηρεμησω και ειπε οτι ειναι 5 εκ που ειναι πολυ καλο!!!και τον ρωτησα αν μπορω να βγαλω μια φωτο μολις γεννησω αγκαλια με το νινι μου και μου ειπε καλεεε μονο φωτος?και βιντεο να βγαλετε με τον αντρουλη σου!!οτι θελετε !!θα σας βγαλω οσες φωτογραφιες θελετε!!!και εχω ενθουσιαστει με την ιδεα..διοτι στην 1η γεννα δεν με αφησαν ουτε μια φωτο να βγαλω..ο παπαρας ο ιατρος που ειχα επιλεξει τοτε...ευτυχως τον αλλαξα ...χιχιχιχιιχιχι

φιλακια σε ολες τις φουσκωκοιλιτσες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera koritsakia!!! ti kanete ? egw eimai ksupnia apo tis 3 to vradi de mporw na kleisw mati exw AGXOS!!!

Argyrw tremw sthn idea ths genikhs pali kai epeidh kanoume kai texnikes ergasies sto spiti ,tis teleutaies euelpistw ,den kserw pote 8a thn kanw! mallon 8a ferw gunaika auth th fora na mou kanei kai fwta kai tetoia...pfff douleies pote den teleiwnoun!

thema kilakia prin mia evdomada sto deutero doppler to skoulikaki mou htan 1760 gr o giatros mou eipe oti einai mikrouli alla den uparxei logos anhsuxias twra 8a parei varos auto to mhna. opote den agxwnomai afou kai oi eksetaseis einai polu kales! opote to zouzouni sou 8a einai mia xara !

perimenw na perasei ligo h wra gia na fygw filakia !!! erwthsh krisews an den paw aurio sto ma8hma mhtrikou 8hlasmou lete na peiraksei???psilovariemai!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου!!!!

Τι κάνετε;;; Σήμερα έπαθα κράμπα και στο άλλο πόδι για να μην παραπονιέται και έτσι είμαι σεταρισμένη τώρα!!! Το μαγνήσιο υποτίθεται ότι βοηθάει ακριβώς σε αυτό, μυϊκοί πόνοι και κράμπες αλλά δεν είναι 100% σίγουρο ότι θα τις εξαλείψει, γι αυτό και δεν θέλω να επιβαρύνω το στομάχι μου με επιπλέον χάπια. Γενικά, παρ' όλο που δεν έχω κάνει καμιά τεράστια κοιλιά, το βράδυ στον ύπνο υποφέρω, ειδικά για να αλλάξω πλευρό, πονάω παντού :( :( Όσο καλά είμαι μέσα στη μέρα, τόσο το βράδυ με πιάνουν πόνοι!!

Κατά τ' άλλα, χθες έμαθα ότι είναι μια φίλη μου έγκυος και χάρηκα πολύ γιατί προσπαθούσε καιρό!!!Εύχομαι να της πάνε όλα τέλεια :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και από εμένα!!

Χάθηκα το ξέρω αλλά με δουλειά, μωρό εγκυμοσύνη και μετακόμιση...απορω πως δεν χάθηκα ολοκληρωτικά από την γη :lol::lol::lol::lol:

λοιπόν κάποιο κοριτσάκι ρώτησε για τα μπιμπερό, πράγματι τα Dr Brown βοηθάνε για τους κολικούς, εμένα με βοήθησαν πολύ γιατι κρατάνε τις φυσαλίδες μέσα...

γενικά το ΜΑΓΝΗΣΙΟ βοηθάει για τις συσπάσεις και τις κράμπες...θεωρητικά τουλάχιστον!

sotkou και Αργυρώ και το δικό μου μωράκι αναμένεται 'μινιον' και ανησυχώ γιατί αν γεννήσω και νωρίτερα λόγω καισαρικής τότε μπορεί να έχουμε πρόβλημα...ο γιατρός λέει δεν υπάρχει πρόβλημα...τι να πω

πήγαμε για υπέρηχο την προηγούμενη Παρασκευή και ήταν 1500 γραμμάρια...επόμενη επίσκεψη μετά το Πάσχα που θα μπω και στον 9ο.............!

Εσείς θα πάτε πουθενά το Πάσχα? Εμείς δυστυχώς όχι, θα προσπαθήσουμε να 'κλείσουμε' όλες τις δουλειές μας (που είναι άπειρες) και να είμαστε πιο ήρεμοι μετα....

ααα κορίτσια να ρωτήσω και εγώ κάτι: τι χαλάκια πήρατε για τα δωμάτια?? Μάλλινα ή συνθετικά...Στην Βιοκαρπέτ μου έλεγε ο υπάλληλος ότι στα παιδικά δωμάτια ΔΕΝ βάζουμε μάλλινα αλλά συνθετικά και ότι και η Disney συνθετικά έχει ΜΟΝΟ.

Περίεργο μου φάνηκε ...μέχρι τώρα είχα ένα ημι-μεταξωτό αλλά τώρα θέλω να πάρω άλλο...

σας φιλώωωωωωωωωωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!! Λιγο μουντος ο καιρος σημερα.. :?

Ρε κοριτσια εχετε και εσεις αναγουλες?? Εγω εχω αρκετες ιδιος μετα απο υγρα.. νοιωθω σαν τους πρωτους μηνες της εγκυμοσυνης.

expectingmummy μου αν σε ενοχλει το στομαχι καλυτερα να μην παρεις αλλα χαπια. Ευχομαι τα καλυτερα για τη φιλη σου!!!

mwroudenia2 με γεια τα πραγματακια και τα δικα σου και του μπεμπη. Οντως ακριβουτσικα τα ρουχα εγκυμοσυνης!!

Veloudenia μου το ξερω οτι η ποιοτητα του συγκεκριμενου καταστηματος ειναι πολυυυ καλη και εχει και πολυυ καλα πραγματακια αλλα ειναι λιγο ακριβουτσικα. Αξιζει ομως. Θα παρω και εγω απο εκει!

sotkou μου καλα ψωνια!! Οσο για τον κυριο Σκουλικι νο κομμεντσ :!: Σαλιγγαρια ακουω μαγειρεψες... ωχ ωχ εγω και αναγουλες.. Βρε θηριο τα τρως?? Και ξερεις και τα μαγειρευεισ?? Μπραβο!! Για το μαθημα που εχεις αυριο αν βαριεσαι δεν υπαρχει λογος να πας δε θα προσφερει και σε σενα τιποτα.

Kat6 μου ναι το μαγνησιο εκτος απο τις συσπασεις βοηθα και στις κραμπες οσο μπορει φυσικα και αυτο (το μαγνησιο) χαχαχαχα :lol:

Αργυρω 27 μου μην σε αγχωνει το βαρος του μωρου. Αφου ο γιατρος δεν ανησυχει τοτε ουτε και εσυ πρεπει. Ασε καλυτερα μικρο να βγαινει ευκολα παρα μεγαλο :lol::lol::lol: Δουλειες εχω και εγω μπολικες αλλα δεν με πολυενδιαφερει.. Αυτο που εχει σημασια για μενα τωρα ειναι να αρχισω τις ετοιμασιες και τα ψωνια!! :)

samantha μου το Πασχα δεν θα παμε πουθενα! Σπιτακι μας οικογενειακα με τους γονεις μας! Χαλακι δεν θα βαλω ειναι ζεστη, ερχετε καλοκαιρι. Στο πρωτο μου γιο ειχα βαλει ενα χαλι ενας Θεος ξερει απο τι υλικο :lol::lol:

Αυτα απο εμενα φιλιααααααα!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Toma mou euxaristw ! nai nai mageireuw ta panta trww sxedon ta panta :P den eimai polu tou kreatos bebaia alla den exw provlhma :D .

pswnisa 2 nuxtikakia kai mia rompitsa telika ths mystico oi opoies einai pio monternes alla h mia exei clips stis tirantes kai anoigei einai xwris koumpia sto sth8os,h allh einai me koumpia .to mono oti h rompa katw (einai mexri to gonato) exei ena mikro keno de diplwnei olh olh ,alla einai se ena wraio xrwma triantafulli den h8ela asprh. 8a parw omws kai allh mia nuxtikia kai meta 8a parw mazi tis formoules mou gia to prwi! phra kai 6 sloggi vrakakia opote komple pros to paron!

pali kati phra gia th mpempa ena tzin foufoulaki to evala kai photo to phra mexri 3 mhnwn+ ena kapelaki+kati kaltsakia+ena formaki den pswnizw allo gia th mpempa rouxa ektos apo ena foremataki pou eida kai 8a to parw thn epomenh evdomada aspro me mple grammoules sto teleiwma kai mple giakadaki sa nautaki! mou arese polu!

phga kai laiki kai mporw na pw oti ponaw fovera apo katw...8a ksekourastw twra mexri na paw gia douleia.

samantha mou twra milhsa me th 8eia mou pou einai paidiatros mou eipe oti 8a paroun varos auto ton kairo ! epishs 8a kanw th lista ths frezyderm gia na kserei ti 8a mou ferei to ksaderfaki mou :D na einai kala!

expecting mou gia na mhn paraponietai to podaraki to allo e???xixixixi filakia!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ...ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ????

ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΤΕ ΓΙΑ ΤΑ ΚΙΛΑΚΙΑ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ, ΓΙΑΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΜΕΓΑΛΕΣ ΑΠΟΚΛΙΣΕΙΣ!!ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΒΓΑΖΕ ΟΤΙ ΘΑ ΓΕΝΝΗΘΕΙ 3.100 ΚΑΙ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ 3.800!!!! :shock::shock::shock::shock:

ΑΛΛΩΣΤΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΗΝΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΙΡΝΟΥΝ 200 ΓΡΑΜΜΑΡΙΑ ΤΗ ΒΔΟΜΑΔΑ.

SOTKOU ΜΕ ΓΕΙΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑΚΙΑ ΣΟΥ!!!ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ ΚΑΙ ΤΟ ΦΟΡΕΜΑΤΑΚΙ ΣΤΗ ΦΩΤΟ. ΕΓΩ ΛΕΩ ΝΑ ΠΑΣ ΣΤΟ ΜΑΘΗΜΑ ΜΗΤΡΙΚΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ, ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΠΟΥΝ ΣΗΜΑΝΤΙΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ ΑΡΓΟΤΕΡΑ!!! ;)

EXPECTING ΕΜΕΝΑ ΣΗΜΕΡΑ ΜΟΥ ΠΕΡΑΣΕ Η ΚΡΑΜΠΑ..ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗ ΠΑΘΩ ΑΛΛΗ!!ΔΕ ΘΕΛΩ ΣΕΤΑΡΙΣΜΑ!! :lol:

ΤΟΜΑ ΜΟΥ ΕΧΩ ΑΝΑΓΟΥΛΑ ΜΟΝΟ ΑΝ ΜΟΥ ΚΑΤΣΕΙ "ΒΑΡΗ" ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΟ Π.Χ. ΕΦΑΓΑ ΣΗΜΕΡΑ ΜΟΣΧΑΡΑΚΙ ΜΕ ΑΡΑΚΑ ΚΑΙ ΟΛΟ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΗΜΟΥΝ ΧΑΛΙΑ. ΔΕ ΦΤΑΝΩ ΒΕΒΑΙΑ ΣΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΝΑ ΤΑ ΒΓΑΛΩ ΟΠΩΣ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΚΑΙΡΟ.ΠΑΛΙ ΚΑΛΑ ΔΕ ΛΕΣ...

ΣΑΜΑΝΘΑ ΜΟΥ ΠΑΣΧΑ ΘΑ ΜΕΙΝΟΥΜΕ ΕΔΩ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΕΙΜΑΙ (ΔΗΛΑΔΗ ΟΛΕΣ ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ) ΣΤΟ ΜΗΝΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΚΑΠΟΥ ΑΛΛΟΥ!!!ΔΕ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΑΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΕΧΟΥΜΕ ΧΡΟΝΙΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΑΣ ΓΙΑ ΒΟΛΤΟΥΛΕΣ..

ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΚΑΝΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΒΟΛΤΟΥΛΕΣ ΣΤΗ ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ, ΑΛΛΑ ΠΟΛΥ ΕΝΤΟΝΕΣ. ΜΟΥ ΓΥΡΝΑΝΕ ΤΑ ΕΝΤΕΡΑΑΑΑΑΑ....ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια γεια σας,

λοιπόν Αργυρώ σήμερα μπήκα στην 33 εβδομάδα, στην 31 και 1 μέρα που πήγα στο γιατρό ήταν 1,5 κιλό ο μπέμπης. ΠΗΤ μας είχε δώσει 18/5 αλλά επειδή είναι μικρούλης, μας είπε οτι αν δεν βγει μέχρι τότε από μόνος του, θα τον αφήσει μερικές μέρες ακόμα, μέχρι 24/5. Δεν είναι κάτι ανησυχητικό, αντίθετα μου είχε πει ο γυναικολόγος οτι μερικές φορές μπορεί το έμβρυο να αιωρείται μερικές μερες πριν εγκατασταθεί στη μήτρα και γι'αυτό υπάρχουν αποκλείσεις.

samantha εγώ εδώ και 3 μέρες περίπου σέρνομαι. Κάναμε τη μετακόμιση, έπλυνα 2 χαλιά που είχαμε, έπλυνα και σιδέρωσα τα ρούχα του μπέμπη με αποτέλεσμα να μου βγει όλη η κούραση. Τώρα έχει μείνει ενα πλυντήριο του μπέμπη, να κρεμάσει ο άντρας μου κουρτινόξυλα και φωτιστικά, μετά να πάρω κουρτίνα για το σαλόνι και μετά να κάνω γενική. Ουφ και μόνο που τα έγραψα κουράστικα. Ελπίζω μέχρι το Πάσχα να έχουμε τελειώσει με τις εκκρεμότητες. Οπότε σε καταλαβαίνω απόλυτα για την κούραση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάσχα ίσως πάμε καμια βόλτα μέσα στην Κρήτη, δε θα φύγουμε από το νησί, τώρα πια τα κεφάλια μέσα :lol:

Χαλάκι δε θα πάρω ακόμα, θα το αφήσω για αργότερα, σίγουρα μετά τον Οκτώβρη

Τόμα κι εγώ έχω αναγούλες τον τελευταίο καιρό, πότε πότε κάνω και εμετό, μάλλον έχει γίνει ευαίσθητο το στομάχι μου :?

sotkou σούπερ το φορεματάκι :D. Σήμερα πήρα και 3 μακρυμάνικα φορμάκια για το μπέμπη (είχα πάρει άλλα 2 φορμάκια και 2 ζιπουνάκια με μακρύ μανίκι) και σερβιέτες λοχείας ένα πακέτο και νομίζω οτι τελείωσα με τα ψώνια. Πίστεύω οτι οι φίλοι φορμάκια θα φέρουν στο μαιευτήριο, αν όχι, τη μέρα που θα βγούμε σταματάω και παίρνω.

Κορίτσια, μάρσιπο έχει χρησιμοποιήσει καμία? Οι δευτερομανούλες αν μπορείτε πείτε μια γνωμη :?

Αυτά από μένα, φιλάκια πολλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου σας ευχαριστω ολες που μου δινετε κουραγιο!!!ελπιζω να παχυνει γρηγορα και να πανε ολα καλα!

Εγω τελειωσα τις δουλιτσες !!!ναναι καλα η μανα μου και η αδερφη μου,παλι ηρθαν σημερα και ολοκληρωσαμε το σπιτι.η Ελενα η κορουλα μου με τρελανε σημερα ολη μερα ετρεχε φωναζε και γενικα εγω ναμαι πτωμα να θελω να κατσω 30 λεπτακια και να μην μαφηνει καθολου....Με τον ανδρα μου μαλωσα για χαζομαρες εννοειται...μετα οταν εφυγε για την δουλεια ηρθε και με φιλησε αλλα ...να το χεσω ...με συγχωρειτε κιολας..χχαχαχα εφαγα μια συγχηση και ρε παιδια δεν ξερω αν το νιωθετε κι εσεις καποιες φορες αλλα δεν νιωθω να μαγαπαει,να με νιωθει δικο του ανθρωπο να με ποναει..ενω ειναι σωστος οικογενειαρχης και σπιτι δουλεια παρολα αυτα με εξαγριωνει οταν δεν με λυπαται πχ οταν ειμαι κουρασμενη...Τελος παντων...ας αλλαξω θεμα γιατι στενοχωριεμαι.

Η μαμακα μου μου εφερε και νυχτικιες για να διαλεξω για την κλινικη αλλα τελικα ηταν ολες τελειες και τις κρατησα και τις 3.χαχαχα ;) Αυριο σκεφτομαι να παω να αγορασω και σερβιετες και επιθεματα στηθους να τελειωνω.Αλλιως το Σαββατο .

Α..το μαρσιπο θα το φορεσω πολυ αυτη την φορα .εχω ρινγκ σλινγκ και μει ται.οσες δεν ξερετε τι ειναι ψαξτε τα στο ιντερνετ.ειναι τελεια!!!και ευκολοφορετα!!!

φιλακια σε ολες τις γλυκιες μανουλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου, τι κάνετε;;

Χθες ήταν μια περίεργη μέρα, από τη μια είχα τον αντρούλη μου όλη μέρα δικό μου και πολύ το χαρήκαμε αλλά από την άλλη με είχαν πιάσει κάτι πόνοι από κάτω και στην κοιλιά σαν κράμπα, που τρόμαξα. Ξάπλωσα βέβαια για αρκετή ώρα και μετά συνήλθα, μέχρι που σιδέρωσα κιόλας! Σήμερα είμαι μια χαρά ευτυχώς!!! Μόνο που ο μικρός πιέζει ένα νεύρο και με πιάνει το ισχύο στο δεξί πόδι συνέχεια και κυρίως το βράδυ αλλά τι να κάνω, υπομονή!!!!

sotkou τέλειο το φορεματάκι!!Καλοφόρετο να είναι!!

Έλενα να ξεκουραστείς καλή μου, δεν κάνει να πιέζεσαι τόσο πολύ!!!

Τόμα μου αναγούλες έχω κι εγώ, μέχρι πριν λίγο καιρό μάλιστα ήταν τακτικότατες, τώρα σαν να χουν αραιώσει λίγο. Ουσιαστικά δεν μου σταμάτησαν εντελώς σχεδόν καθόλου. Αλλά σε σχέση με την αρχή είναι αμελητέες πια!!

Μάρσιππο εγώ έχω πάρει, από το Λητώ, γιατί στην Αθήνα που θα γεννήσω δεν θα έχω καθόλου καροτσάκι, οπότε θα πρέπει κάπως να μετακινούμαι μαζί με τον μικρούλη, συν

το αεροδρόμιο που θα γυρίσουμε Κύπρο!!!

Αργυρώ μου δυστυχώς κι αυτά στο πρόγραμμα είναι, όλες έχουμε τα καβγαδάκια μας λίγο πολύ, το θέμα είναι να επέρχεται συμφιλίωση και η μια πλευρά να κατανοεί την άλλη!!!

Αυτά από εμένα, φιλάκια και καλημέρες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera koritsiaaaaa!!!

vre elena kai esy eplynes xalia???tha mas trelaneis??? :o:o:o kaleeee prosexeteee ligo!!!auta ta kanoume otan den eimaste egkyes kai poname pantou metaaa!!! xara sto kouragio sas!!!

sotkou wraio to foufoulaki sas!!! :D

emena aurio tha erthei h manoula mou na plynoume ta rouxalakia tou mpemph kai ta dika mou gia thn kliniki,na katharisoume to dwmatiaki tou kai na etoimasoume meta valitsoula! :D:D exw polyyyy xaraaa!!!!!oi pio omorfes douleies tou kosmouuuuu :D:D:D

Argirw mou mhn agxwnesai gia to varos!emena stis 32 evdomades htane 1860 kai me eipe eimaste sta anwtata fysiologika!alla twra ti na pw?mporei na parei argotera esena pio poly varos!alla den einai kai toso ligo to varos ths mpempas!to poly poly na vgei 3 kila kai oxi panw apo 3! :D se eipe tpt o giatros sou kai se anisixise? :?

Τόμα μου να σαι καλα για τις ευχουλες!εσυ θα αγορασεις τπτ καινουργιο ή εχεις απο το πρωτο σου μωρο?

samantha εμεις σκεφτομαστε να παμε στο χωριο του αντρα μου που απεχει 1-1,5 ωρα για πασχα...αλλα και εγω αυτο σκεφτομαι σαν την κατερινα μηπως να μην παω γτ θα ειμαι στον μηνα μου? :?:? αλλα μολις μπεις στο μηνα σου μπορεις να γεννησεις????νωρις δεν ειναι? :?

expectingummy pes to giatro sou gia magnisio..tha deis tha se voithisei polyy !!egw exw na pathw krampaa ouuu oute thimamai apo pote!me voithise poly!an kai sigoura tha dinoyne oloi twra pros to telos..etsi exw akousei...

koritsiaaa egw oso kai na peinaw katafernw kai den anoigw to stomataki pera apo to programma mou!me voithise poly o diatrofologos!meta kopwn kai vasanwn vevaia!alla den thelw na parw alla kila!mexri stigmis ton teleytaio mina mono 1 pira!ante na doume,..tha sinexisei etsi? :?:? alla to stomaxi gourgourizei h alitheia einai! sthn arxh etrwga kai twra sto telos kanw diatrofh!anapodos anthrwpos mia zwh!!!xaxxaxaxaxa

auta fouskwkoilitses mou!!!filakiaaaaaa

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhspera ...vre koritsia pote 8a teleiwsoun oi doyleies egw tpt den exw kanei akoma kai den exw kouragio na kanw kiolas...rouxalakia plusimo kai sidero tou mwrou ola ok exw na plynw nuxtika kai eswrouxa dika mou...+ oti niw8w oti 8elw na koimamai sunexeia!

Argyrw mou upomonh...ama einai xaza ta kavgadakia einai ok ola!

egw enw tou eixa pei na mou kanei 3 pragmata to mono pou ekane x8es htan na paei sthn kollhth tou gia kafe xwris na me parei thl na mou pei oti feugei.afou ton phra thl mou to eipe...kai meta htan olo glukes na sou parw ekeino na sou parw to allo kai papa ries! exw vare8ei omws poly opote ton eftusa kai egw kai lew kala de me noiazei kiolas kai edw na hsoun axrhstos 8a hsoun. shmera exei gene8lia den kanw tpt oute exw mageirepsei. to skouliki mou kai egw na eimaste kala kai oloi oi alloi de me noiazoun pleon oute kai metepeita!

exw 2 writses ma8hma variemai na paw alla prepei .sto ma8hma tou mhtrikou 8hlasmou den phga ! den antexa na paw. kounia den exoume kleisei akoma logo ths anavlhtikothtas tou kuriou skouliki.

auta polla filakia se oles

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια. Αργυρώ μην ανησυχείς για την μπέμπα σου και λίγα κιλά να είναι δεν έγινε τίποτα. Εγω έτσι σκέφτομαι για το μπέμπη. Φαντάσου οτι εγώ γεννήθηκα πρόωρο παιδάκι, 1450 γραμμάρια και ο αδερφός μου 1750 γραμμάρια (δίδυμα) και έχω ύψος 1.73 και ο αδερφός μου 1.85. Τσάμπα που αγχωνόταν η μάνα μας :lol:

mwroudenia στην Κρήτη είμαστε μόνοι μας, ούτε γονείς ούτε σοι οπότε με κάποιον τρόπο πρέπει να γίνουν οι δουλειές. Δόξα τω Θεω που είναι όλα καλά με την εγκυμοσύνη γιατί αλλιώς δεν ξέρω τι θα έκανα. Σήμερα έβαλε ο άντρας μου τα κουρτινόξυλα, ελπίζω οτι μέχρι το τέλος της βδομάδας θα έχουμε τελειώσει με το σπίτι. Σήμερα έβαλα και το τελευταίο πλυντήριο του μπέμπη και τέλος :D

Εμείς πάντως θα φύγουμε 3ήμερο το Πάσχα περίπου 2,5 ώρες μακριά, αν αρχίσω από τώρα να σκέφτομαι οτι μπορεί να γεννήσω, δε θα κατεβαίνω ούτε μέχρι το περίπτερο :lol:

sotkou κι εγώ εδώ και 3 μέρες περίπου έχω ατονία και υπνηλία. Όλη μέρα νυστάζω και κοιμάμαι αρκετές ώρες. Νομίζω οτι φταίει που βαραίνουμε, σίγουρα οι αντοχές είναι λιγότερες. Είπα και του άντρα μου πως αν συνεχίσω έτσι, από μετά το Πάσχα να φέρουμε γυναίκα για τις δουλειές μιας κι εκείνος δεν πρόκειται να βοηθήσει άσε που δεν τα κάνει και καλά

Αυτά , φιλιά σε όλες, βγαίνω πάμε σε κάτι γεννέθλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ...ΤΩΡΑ ΗΣΥΧΑΣΑ ΛΙΓΟ ΑΠΟ ΤΗ ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ..ΑΡΓΥΡΩ ΜΟΥ ΠΟΣΟ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΠΟΥ ΔΕ ΣΕ ΑΦΗΝΕΙ ΣΕ ΧΛΩΡΟ ΚΛΑΡΙ!!!ΤΙ ΕΚΑΝΕ ΕΜΕΝΑ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΚΑΜΑΡΙ ΜΟΥ, ΤΗΝ ΑΦΗΣΑ ΣΤΟ ΚΡΕΒΒΑΤΑΚΙ ΤΗΣ (ΜΕ ΚΑΓΚΕΛΑ ΕΝΝΟΕΙΤΕ) ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙ ΓΙΑ ΜΕΣΗΜΕΡΙ. ΠΑΩ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΙΣΗ ΩΡΑ ΝΑ ΔΩ ΜΗΠΩΣ ΚΟΙΜΗΘΗΚΕ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΣΚΕΠΑΣΩ ΚΑΙ ΒΡΙΣΚΟΤΑΝ ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΑΛΛΑΞΙΕΡΑ(ΕΙΝΑΙ ΔΙΠΛΑ ΣΤΟ ΚΡΕΒΒΑΤΙ ΤΗΣ)!!!ΔΗΛΑΔΗ ΣΚΑΡΦΑΛΩΣΕ ΣΤΑ ΚΑΓΚΕΛΑ ΚΑΙ ΑΝΕΒΗΚΕ ΣΤΗΝ ΑΛΛΑΞΙΕΡΑ, ΝΑ ΠΕΣΕΙ ΑΠΟ ΚΕΙ ΠΑΝΩ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΑΛΛΑ!!!ΜΟΥ ΓΥΡΙΣΕ ΤΟ ΜΑΤΙ...Ο ΘΥΛΗΚΟΣ ΤΑΡΖΑΝ.. :o:o:o:o:o

ΜΑΡΣΙΠΟ ΕΧΩ ΕΝΑ ΤΗΣ CHICCO ΑΛΛΑ ΔΕ ΤΟ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΑ ΠΟΛΥ ΤΗ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ, ΙΣΩΣ ΤΩΡΑ ΝΑ ΜΟΥ ΦΑΝΕΙ ΠΙΟ ΧΡΗΣΙΜΟΣ ΠΟΥ ΘΑ ΚΥΝΗΓΑΩ ΤΗ ΜΑΡΙΑ ΚΑΙ ΘΑ ΠΡΟΣΕΧΩ ΚΑΙ ΜΠΕΜΠΗ..

SOTKOU ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΙΚΟ ΝΑ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΚΟΙΜΑΣΕ ΑΦΟΥ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΕΙ ΑΠΟ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΟΥ..

ΜΩΡΟΥΔΕΝΙΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ ΜΟΛΙΣ ΜΠΕΙΣ ΣΤΟ ΜΗΝΑ ΣΟΥ ΑΛΛΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΜΕΝΗ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΩ ΑΓΧΟΣ..ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΧΩΡΙΣ ΤΗ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΚΑΠΟΥ ΑΛΛΟΥ!!ΝΑ ΜΟΥ ΛΕΙΠΕΙ ΤΟ ΒΥΣΣΙΝΟ..ΟΠΟΤΕ ΚΑΘΟΜΑΙ ΣΤΑ ΑΥΓΑ ΜΟΥ.. ;););)

Ο ΥΠΝΟΣ ΤΑ ΒΡΑΔΙΑ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΜΑΡΤΥΡΙΟ..ΑΛΛΑΖΩ ΠΛΕΥΡΟ ΞΥΠΝΑΩ, ΣΥΧΝΟΟΥΡΙΑ, ΜΕ ΠΟΝΑΕΙ Η ΜΕΣΗ (ΕΥΤΥΧΩΣ ΜΟΝΟ ΤΟ ΒΡΑΔΥ), ΑΝ ΔΕ ΞΥΠΝΗΣΕΙ ΚΑΙ Η ΜΑΡΙΑ!!!ΟΝΕΙΡΟ ,Ε???? ΥΠΟΜΟΝΗ....ΟΜΩΣ..

ΣΑΣ ΦΙΛΩ ΓΛΥΚΑ ΣΤΙΣ ΚΟΙΛΙΤΣΕΣ ΣΑΣ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια χαρα κοριτσακια μου γλυκα!

ΜΩΡΟΥΔΕΝΙΑ ΜΟΥ ,οχι δεν μου ειπε κατι ανησυχητικο ο ιατρος μου ,ισα-ισα μου ειπε οτι δεν γενναω ακομη και οτι απο εδω και περα θα παιρνει καθε βδομαδα 200γρ το μωρο οποτε οταν γεννησω θα εχει φτασει 2900-3100 γρ αλλα ανησυχω γιατι ειμαι αγχωδης γενικα και η πρωτη κορουλα μου ειχε γεννηθει 3400 θρεφταρι!!!επισης μου ειπε να μην κοιταζω τα αλλα νινακια ειδικα τα αγορακια διοτι ειναι παντα πιο παχουλα λογω τεστοστερονης.

ΣΟΤΚΟΥ ΜΟΥ,ναι ευτυχως τα καβγαδακια αυτα ειναι για ανοησιες.εχω γενικα ενα καλο ανδρα,δοξα τω Θεω.και δεν παει πουθενα χωρις εμενα η χωρις να με ενημερωσει,ειναι καλος με το παιδι του και οτι λεφτα βγαζει ολα σε εμας τα δινει.εχει πολλα καλα...αλλα εχθες τα πηρα κρανιο .ενιωσα οτι δεν με λυπαται οταν ειμαι κουρασμενη και επισης εκανε σαν να σκεφτεται μονο τον εαυτο του.Σημερα ηταν αλλος ανθρωπος...ευτυχως εδειξε να καταλαβε. ;) Τι να κανουμε ολα στο προγραμμα ειναι οπως λεει και η expectingmummy.ευτυχως δεν κραταμε κακια ο ενας στον αλλο.απλα εκεινη την στιγμη ουρλιαζααα..χαχχαχαχαχαχ

ΚΑΤ6 μου,τι να κανεις υπομονη με την κορουλα σου...σε νιωθω απολυτα!!!παρε καλε και κανα τηλεφωνακι οποτε μπορεσεις...αντε να πιουμε και κανα καφεδακι εστω και τηλεφωνικα.χαχαχαχα

Επισης το μαρσιπο θαναι σωτηριο τωρα για μας!!!εγω θα εχω την μικρη στο ρινγκ σλινγκ ολη μερα!!!

Φιλακια κοριτσακια μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koritsiaaaaaaaa :D:D:D

katerina apisteuth h koroula sou :lol::lol::lol::lol::lol: wraia einai otan kanoun tetoies zouzounies alla logiko na tromakses!! :D

Argirw kai katerina peite kai emena an thelete na vgoume apo evdomada kanena apogeumataki cosmos :D

simera tha pate poythena???tha vgeite??emeis simera vazoume mpougada ta mikroskopika rouxalakia tou mpemphhh :D:D:D axxxx

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalhmera! Kat6 h zouzouna sou einai tarzan xaxaxaxaxa paidaki einai ola 8a ta kanei logika! :*

Argyrw mou ama einai etsi na eisai eutuxismenh! emeis pleon paradexomai oti exoume provlhma epikoinwniako.x8es eixe gene8lia ,telika tou mageirepsa to vradi pastitsio phge stous filous tou kai hpian tsipoura apenanti kai epeidh einai polu large tupos esvhse kai ta xronia polla mou apo to facebook gt leei eixa grapsei oti ta kalutera erxontai siga siga ...kai opoios to diavaze apo th douleia 8a katalabaine oti perimenei paidi kai den 8elei ,mono h kollhth tou to kserei. e den tou ksanamilhsa efyge shmera den prokeitai na ton parw thl . Telika nai ta katafere kai de me endiaferei pia !

mwroudenia egw ta ekana thn pempth einai ta perissotera roz! 8a ksetrela8eis otan ta siderwseis!

auta paw gia douleia se 20 lepta kai 8a gurisw to apogeuma polla filia se oles!auto kai allo ena savvato!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΓΛΥΚΑ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ;

ΓΥΡΙΣΑ ΣΗΜΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΖΗΤΑΩ ΑΠΕΓΝΩΣΜΕΝΑ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΤΟΥ ΧΑΡΙ ΠΟΤΕΡ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΑ ΜΑΓΙΚΑ ΤΟΥ. ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΕΝΑ ΒΟΜΒΑΡΔΙΣΜΕΝΟ ΤΟΠΙΟ ΚΑΙ ΜΕ ΕΠΙΑΣΕ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΟΥ.

ΠΩΣ ΘΑ ΤΑ ΜΑΖΕΨΩ ΟΛΑ ΑΥΤΑ; ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ ΕΧΩ ΚΛΕΙΣΕΙ ΓΥΝΑΙΚΑ ΓΙΑ ΚΑΘΑΡΙΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΤΑ ΕΠΙΠΛΑ ΓΙΑ ΤΟ ΦΑΣΟΛΑΚΙ ΜΑΣ. ΟΠΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ ΛΟΙΠΟΝ ΜΕΧΡΙ ΤΗ ΤΡΙΤΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΩ ΤΑΚΤΟΠΟΙΗΣΕΙ ΚΑΙ ΔΥΣΤΙΧΩΣ ΕΙΜΑΙ ΜΟΝΗ ΜΟΥ. ΚΑΛΟ ΜΟΥ ΚΟΥΡΑΓΙΟ!!!!!

ΚΑΤ΄ΑΛΛΑ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΕΓΙΝΕ ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΟ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΤΣΙ

http://www.cosycorner.gr/el/category/σετ-τεράστια-αυτοκόλλητα-τοίχου/περιπέτεια-στην-ζούγκλα/

ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΡΟΛΑΒΕΙ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΩ ΤΙΣ ΣΕΛΙΔΕΣ ΜΕ ΤΑ ΝΕΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΕΣ ΚΑΛΑ ΟΠΩΣ ΣΑΣ ΑΦΗΣΑ.

ΑΡΧΙΖΩ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΜΑ ΚΑΙ ΘΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ........

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...