Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2012 Νο2!!!


Recommended Posts

Geia sas :D

Loipon gia ton korse exw na sas pw oti eixa parei Kai egw kai vohthaei sto na mazepsei to swma kalutera

To thema omws einai oti egw to eixa parageilei se ena magazi ths perioxhs mou kai einai xeiropoihta dld ftiaxthke gia mena eixa steilei tis diastaseis mou me thn mama mou.

Eseis antistoixa metrhtheite thn 10h mera kai steilte kapoion na sas parei.

Oso gia thn peripoihsh tou mwrou o paidiatros mou einai kathetos mono frezyderm(apo farmakeio) kai eixe dikio to diapistwsa kai monh otan meta ton xrono dokimasa kati fissan kai jhonson kai to dermataki tou mikrou antedrase asthma! :shock: eidika o popos tou kai panikovlhthika katalavenetai kai sta kapakia mou lene den einai tpt pare melani apo to farmakeio (Gia to sugama) kai

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ....ΤΙ ΚΑΝΤΕΤΕ?? ;);););)

ΒΕΛΟΥΔΕΝΙΑ ΓΙΑ ΣΟΥΤΙΕΝ ΘΗΛΑΣΜΟΥ, ΘΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ ΟΙ ΠΩΛΗΤΡΙΕΣ ΕΚΕΙ ΣΥΝΗΘΩΣ ΕΙΝΑΙ ΕΜΠΕΙΡΕΣ ΚΑΙ ΞΕΡΟΥΝ. ΕΓΩ ΠΗΡΑ ΑΠΟ ΤΑ MOTHERCARE ΚΑΙ ΜΕ ΒΟΛΕΨΑΝ ΠΟΛΥ.

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΚΟΡΣΕ Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΓΙΑΤΡΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΝΤΙΘΕΤΗ ΓΙΑΤΙ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΠΙΕΖΟΝΤΑΙ ΤΑ ΟΡΓΑΝΑ ΝΑ ΜΠΟΥΝ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ.ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΠΗΓΑ ΝΑ ΔΟΚΙΜΑΣΩ ΕΝΑΝ ΑΛΛΑ ΔΕ ΤΟΝ ΑΝΤΕΧΑ ΚΑΘΟΛΟΥ... :?:?:?

ΚΑΙ ΑΠΟ ΛΟΞΥΓΓΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΜΕΙΣ!!!!ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΡΟΠΟ ΕΞΑΣΚΟΥΝ ΤΑ ΠΝΕΥΜΟΝΙΑ ΤΟΥΣ.ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΖΟΝΤΑΙ ΤΑ ΚΑΛΑ ΜΟΥ!!!

EXPECTINGMUMMY ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΚΑΙ ΨΕΥΤΟΘΗΛΕΣ ΑΝ ΔΕ ΣΕ ΒΟΗΘΟΥΝ ΟΙ ΘΗΛΕΣ ΣΟΥ. ΕΓΩ ΘΗΛΑΣΑΣ 7 ΜΗΝΕΣ ΜΕ ΑΥΤΕΣ ΚΑΙ ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ ΟΙ ΘΗΛΕΣ ΜΟΥ ΗΤΝΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΠΙΑΝΕ. ΤΩΡΑ ΘΑ ΞΑΝΑΔΟΚΙΜΑΣΩ ΧΩΡΙΣ..

ΒΑΣΙΑ ΜΟΥ ΘΥΜΙΣΕ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ ΝΩΡΙΤΕΡΑ???ΤΙ ΕΝΕΣΗ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ?

ΣΚΟΡΠΙΝΑΚΙ ΔΟΚΙΜΑΣΕ ΤΗ FISSAN H SUDOCREAM ΚΑΙ ΑΝ ΣΟΥ ΚΑΝΕΙ ΑΛΛΕΡΓΙΑ ΤΟΤΕ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΤΑ ΠΙΟ ΑΚΡΙΒΑ ΤΗΣ FREZYDERM.ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΘΕΜΑ..

ΣΤΑ ΠΡΩΤΑ ΡΟΥΧΑΛΑΚΙΑ ΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΒΑΛΕΤΕ ΜΑΛΑΚΤΙΚΟ ΚΑΘΟΛΟΥ (ΟΥΤΕ ΤΟ ΒΡΕΦΙΚΟ ΠΡΟΔΕΡΜ) ΜΟΥ ΤΟ ΕΙΧΕ ΠΕΙ Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ. ΓΕΝΙΚΑ ΟΧΙ ΕΝΤΟΝΕΣ ΜΥΡΩΔΙΕΣ.ΑΥΤΑΑΑΑΑΑ ΖΟΥΖΟΥΝΕΣ ΜΟΥ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhspera :) koritsia h mama tou lexritakou mou eipe oti einai sthn efhveia kai prepei na kanoume upomonh... egw lew na ton kremasw anapoda gt shmera pou phga mou elege to mwro sas 1 sto 1000000 mporei na gennh8ei me provlhma ...ennoeitai oti to eipa sth manoula tou kai ton ksepatwsa stis askhseis. a re timwria pou xreiazete!!!

Vasia aupnies asto tis exw apo ton 3o sxedon o giatros mou eipe oti einai fusiologiko alles egkuoules exoun upnhlia kai alles aupnies oso gia to lo3ugka to vradi to pianei to skoulikaki mou opws kai to na kanei voltes.

Veloudenia soutienakia phra apo ton 3 pera apo ena mikro priksimo den exw kapoia diafora o giatros mou eipe oti mexri ekei 8a ftasei noumero den exw allaksei 38d foraga to idio foraw kai twra.

Oso gia thn kourash nomizw pws den antexw kapoies stigmes alla kanw upomonh molis teleiwsw thn ulh mou 8a apoxairethsw merika idiaitera kai me to kalo apo to pasxa kai epeita 8a ka8omai!!!!!

scorpinaki mou gia to ika den kserw akrivws 8a to psaksw kai egw kai 8a sou pw. dikaiountai nomizw kai ekeines pou tis asfalizoun oi antres tous.gia to nosokomeio kserw oti mas kaluptei 80 eurw mono gia thn dianuktereush ,kala vevaia einai apo to tpt.

frezyderm 8a parw kalluntika kai na einai kala to ksaderfaki mou pou doulevei sta grafeia kai mou fernei ta panta dwrean kremes afroloutra ta panta ,akoma kai proionta apivita kai oti allo exei h etairia. O idiokthths ths farmakoviomhxanias einai soi opote tou ta dinei ola free. :D (xexexexe)

Tomas mou katalaba ti ennoeis...to kserw oti exw megalh upomonh alla mh me petuxei se kanena ksespasma gt ekei ton stelnw sth mama tou :)

Auta ! apo aurio 8a eimai monaxoula mexri kai to Savvato ! Yposxomai na vgalw photo to skouliki mou nomizw pws 8a gelasete kamia sxesh nomizw einai les kai exw mia mpala panw apo ton afalo.xaxaxxaxa filakia kalhnuxta!

Vlepw sunenteuksh Venizelou ELEOS!

PS to video teleio!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

axxxx argyrw kalhmera...x8es to vrady enw ka8omastan phra mprosta tou to kinhto tou k to evlepa k eida 9 klhseis mono sthn kollhth tou pou tou exw pei na kopsei ta polla polla k mhnumata apo authn ti wra na fygoun apo th douleia...ton rwtaw ti ginete ti h8ele toses fores sto thl k oi dikes tou klhseis htan wres pou eixe fygei x8es apo to spiti gia podosfairo k douleies...arxise k ourliaze oti tou ta exw priksei 2 xronia k na mhn asxoloumai me th zwh tou! kai oti 8a ton xasw gt eimai katina...ka8ws mou katevase k ola ta agia tou eipa k wgw oti h zwh einai koinh anamesa se ena zeugari k gia poion na endiafer8w gia to geitwna? to apotelesma htan na me vrisei akoma xeirotera k na petaksei katw oti vriskotan sto trapezaki k na mou pei apo edw k pera 8a deis pou de 8a vgaineis eksw apo to spiti alliws an den to dexesai diazygio!!! kai tou eipa kane th zwh sou apo edw k pera gia na mh se katapiezw 8a paroume diazygio.mexri tis 4 hmoun ston kanape k hr8e 2 fores na mou pei ela sto krevati k otan phga gt den antexa allo de mporousa na hremhsw oute egw oute to skoulikaki mou.to prwi pou eixa shkw8ei epina alatonero de milhse.kai prin 10 lepta me phre na dei pws eimai.e oxi paei polu!!twra 8a ton phdhksw!suggnwmh gia thn ekfrash alla den eimai 60 xronwn eimai 30 den 8a to anextw allo k meta apo tetoia epi8esh 8a ton afhsw na kanei th ZWH tou.

to xeirotero einai oti de mporw na stamarhsw na klaiw k na stenaxwriemai prospa8w omws gt exw taraksei to skoulikaki mou k einai krima ...sas zalisa pali me ta dfika mou alla kapou h8ela na ta pw de 8elw na ta pw sto soi mou gt 8a me zalisoun akoma perissotero...

Κοριτσακι μου,θα σου μιλησω ειλικρινα σαν να σε ξερω χρονια!το θεμα με την κολλητη ειναι περιεργο.ενταξει ολοι εχουμε φιλους κολλητους ,κι εγω εχω αντρα κολλητο απο παιδια ειμαστε φιλοι αλλα δεν μιλαμε και καθε μερα...πλεον ειμαι παντρεμενη και εκεινος αρραβωνιασμενος και οι ζωες μας δεν μπορουν ναναι οπως στο σχολειο...ελεος...εγω στην θεση σου θα εκανα μια ηρεμη συζητηση αρχικα με τον αντρα μου και κατοπιν με την φιλη του...εκτος αν εσυ δεν εχει κανενα παρε δωσε με εκεινη.οποτε μιλας μονο με τον συζυγο.εξηγησε του οτι δεν μπορεις να ανεχτεις την στενη αυτη σχεση με την φιλη του.και οτι εισαι αποφασισμενη .προσοχη...οχι υστεριες...οχι φωνες..οσο μπορεις!!!αν ομως αρχισει εκεινος να θυμωνει που δεν πρεπει αλλα λεμε τωρα,αν αρχισει να σπαει και να φωναζει,πανε σε αλλο δωματιο η φυγε απο το σπιτι για ωρες...μην σηκωνεις κινητα και λειψε οσο μπορεις περισσοτερο.οχι μερες...εννοω ωρες!στην συνεχεια γυρισε σπιτι εμφανως ηρεμη αλλα σοβαρη χωρις να του μιλας γλυκα αλλα τυπικα.συνεχισε ετσι μεχρι να ζητησει συγνωμη και να μιλησετε ηρεμα σαν ενηλικες!πιστευω οτι θα καταλαβει!!!ενα μωρακι περιμενετε να σας αλλαξει την ζωη!δεν πρεπει να ερθει και εσεις να μην εχετε βρει τις ισορροπιες σας.λυσε τωρα οτι σε απασχολει!μετα θαναι χειροτερα.θα στενοχωριεσαι γιατι θασαι αναγκαστικα μεσα κλειδωμενη λογω μωρου και εκεινος θα βγαινει εξω χωρις να συνηδειτοποιει οτι σε πληγωνει και δεν σε βοηθα.θελει ηρεμα βηματακια και θα τα καταφερετε!!!ευχομαι να μιλησετε και να ειστε υπεροχα οταν με το καλο γεννησεις!!!φιλακια πολλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα δικα μας νεα ειναι μια χαρα!δοξα τω Θεω ολα καλα!Συνεχιζω βεβαια να βαριεμαι μεσα στο σπιτι...συνεχιζω να τρυπιεμαι για το σακχαρο και να προσεχω οσο γινεται τι τρωω...αλλα κατα τα αλλα καλα!!!αυριο θα ερθουν και η κουμπαρα μου ,η μαμα μου και η αδερφη μου και θα εχω παρεουλα.μετα σχολαει και ο αντρας μου οποτε δεν θα σκυλοβαρεθω....ελπιζω!!!χιχιχιιχι

Με αγχωσατε παντως που ειστε ολες σχεδον ετοιμες...εγω στο 1ο νινι ημουν ετοιμη απο τον 6ο ..χαχχαχαχ αλλα τωρα στο 2ο μου νινακι ...δεν εχω κανει τιποτα..ουτε αγορασα νυχτικουλια,σουτιεν...τιποτα..αληθεια τι νυχτικιες να παρω?χειμωνιατικες η καλοκαιρινες???θαναι Μαιος γαμωτι και δεν ξερω....

Επισης ,το πορτ μπεμπε και τα ρουχαλακια ειναι στο παταρι....οπως και η βαση για το μπανακι ,ο αποστειρωτης (ευχομαι να μην χρειαστει....και να θηλασω)..επισης πρεπει να κανω μια λιστα για το τι πραγματακια πρεπει να αγορασω ξανα..πχ πιπιλες.....

χαμος!!!πρεπει να καθαρισουμε και το σπιτι ,χαλια ,κουρτινες και γενικη τα παντα!!!πωωωωωωωωωωωωωωω..κριση με πιανει!!! :shock::?

Αυτα κοριτσακια μου!!!εγω απο κιλα,ειχα βαλει 16 σχεδον και με την διαιτα...πεσαμε στα 12!!! ;) καλη φαση!!!χαχαχχα θα συνεχισω φυσικα!!!ελπιζω να καταφερω να χασω αλλα 2 κιλακια και να μην εχω μετα την γεννα να παλευω για παρα πολλα κιλα.γιατι εχω και τα δικα μου παραπανισια περαν της εγκυμοσυνης...

φιλακια σε ολα τα γλυκα κοριτσακια και τις κοιλιτσες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera! Argyrw mou bravo gia ta kila ! kai egw den 8elw na parw polla gt exw kai ta dika mou k genika exw efesh sto na pernw kila.

Genikh mia kalh leksh...prepei na kanw alla 8a kanw to pasxa kai 8a ferw gunaika.De ginete alliws! H mama mou exei polu piesh kai den 8elw na thn talaipwrhsw an kai h gunaika prosfer8hke kai h aderfoula mou doulevei trelles wres.

Oute kai egw kserw ti nuxtikaki na parw to skeftomai mallon kontomaniko 8a einai ,rantaki kai 8a parw rompa me manikaki konto . Ayta filakia! apo shmera mexri kai to savvato 8a apolafsw thn hremia mou ! :D

kalhmera kai pali!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακι μου,θα σου μιλησω ειλικρινα σαν να σε ξερω χρονια!το θεμα με την κολλητη ειναι περιεργο.ενταξει ολοι εχουμε φιλους κολλητους ,κι εγω εχω αντρα κολλητο απο παιδια ειμαστε φιλοι αλλα δεν μιλαμε και καθε μερα...πλεον ειμαι παντρεμενη και εκεινος αρραβωνιασμενος και οι ζωες μας δεν μπορουν ναναι οπως στο σχολειο...ελεος...εγω στην θεση σου θα εκανα μια ηρεμη συζητηση αρχικα με τον αντρα μου και κατοπιν με την φιλη του...εκτος αν εσυ δεν εχει κανενα παρε δωσε με εκεινη.οποτε μιλας μονο με τον συζυγο.εξηγησε του οτι δεν μπορεις να ανεχτεις την στενη αυτη σχεση με την φιλη του.και οτι εισαι αποφασισμενη .προσοχη...οχι υστεριες...οχι φωνες..οσο μπορεις!!!αν ομως αρχισει εκεινος να θυμωνει που δεν πρεπει αλλα λεμε τωρα,αν αρχισει να σπαει και να φωναζει,πανε σε αλλο δωματιο η φυγε απο το σπιτι για ωρες...μην σηκωνεις κινητα και λειψε οσο μπορεις περισσοτερο.οχι μερες...εννοω ωρες!στην συνεχεια γυρισε σπιτι εμφανως ηρεμη αλλα σοβαρη χωρις να του μιλας γλυκα αλλα τυπικα.συνεχισε ετσι μεχρι να ζητησει συγνωμη και να μιλησετε ηρεμα σαν ενηλικες!πιστευω οτι θα καταλαβει!!!ενα μωρακι περιμενετε να σας αλλαξει την ζωη!δεν πρεπει να ερθει και εσεις να μην εχετε βρει τις ισορροπιες σας.λυσε τωρα οτι σε απασχολει!μετα θαναι χειροτερα.θα στενοχωριεσαι γιατι θασαι αναγκαστικα μεσα κλειδωμενη λογω μωρου και εκεινος θα βγαινει εξω χωρις να συνηδειτοποιει οτι σε πληγωνει και δεν σε βοηθα.θελει ηρεμα βηματακια και θα τα καταφερετε!!!ευχομαι να μιλησετε και να ειστε υπεροχα οταν με το καλο γεννησεις!!!φιλακια πολλα!!!

Argyrw mou thn exw kanei th suzhthsh k tpt k pali twra tou milaw tupika opws les.Oute thlefwna ,oute tipote.Omws de leei na katalavei,epimenei sts filies tou ene prin kairo mou eixe ppei oti 8a kopsei ka8e epikoinwnia.Me thn kuria den exoume epafes k oute 8elw para exoume vgei 3 fores oles ki oles gt tis upoloipes de me eixan kalesei h' htan mono apo th douleia.To suzhthsa me thn aderfh mou k mou eipe oti mporw k xwris auton.Dikio exei! to spiti mou to exw th douleia mou kai thn oikogeneia mou ,an ekeinos exei epileksei tous filous tou as tous epileksei aytos 8a xasei k 8a meinei monos tou.Vevaia me th n kollhth mas vlepw na ths rixnw kanena xeri 3ulo kapoia stigmh...kuria kuria alla mporw na ginw katina aneta...na kerdisw k ton titlo mou epaksia :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalhmera!!!

Kat6 oi eneseis einai Gia ta pneumonia tou mwrou otan einai na genhthei eidika prwora tis kaneis pio nwris

sto prwto mou paidaki tis eixa xekinhsei ston evdomo kai ton genhsa molis phra 4 meres apo ton 8.

Otan hmoun 6 mhnwn ston gio mou epitethike kapoios gia na me pnixei kai eutuxws swthika kai egw kai to mpempaki alla eixa suspaseis eperna polla farmaka noshleuomoun htan xalia maura :cry: kai otan phga na gennhsw ustera apo mia epiplokh mou ton phrane me kaisarikh..Na mhn sas ta polulogw mou kopsane parapanw thn mhtra kai kanonika den tha eprepe na kanw allo paidaki alla to thelame oloi polu!!

Opt na maste twra,mexri telos apriliou an antexw exw suspaseis apo ton 4 mhna tha gennhsw programatismenh .Perasa polla kai se auth thn egumosunh Pantws osoi me rwtane apantaw tha to xanakana!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κορίτσια ,καταρχίν Vasiachp καλώς ήρθες στην παρέα μας και ευχομαι να πάνε όλα καλά μέχρι το τέλος.Αφήστε κορίτσια έγω τον τελευταίο καιρό έχω ταλαιπωρηθεί πάρα πολύ με αυτές τις ιώσεις.τελικά νοσηλεύτηκα για 2 μέρες γιατί έπαθα λίμωξη του αναπνευστικού και δεν μπορούσα να αναπνεύσω καθόλου.Αρχίσανε και τα ψιλοπονάκια ,χθες το βράδυ για καμία ώρα κάθε τέσσερα λεπτά ερχόταν και ένας πόνος,τρόμαξα στην αρχή αλλά με 2 μπουσκοπάν ευτυχώς περάσανε.Ελπίζω να καταφέρω να φτάσω μέχρι αρχές Μαίου αυτήν την φορά.

sotkou πολύ σε πιέζει συναισθηματικά ο κύριος σκουλίκης.Θα τον μαλώσουμε.Νομίζω πως μόλις φέρεις στον κόσμο το κοριτσάκι σας θα κάνει πέρα όλες τις φίλες του....απλά μην κάνεις τι λάθος και πέσεις με τα μούτρα στην μικρή και τον παραμελήσεις τελείως.

Αργυρώ έχεις χάσει πολλά κιλάκια ε,ουαου,τέλεια....και εγώ με την ταλαιπωρία που πέρασα έπεσα στα +9.(το μόνο θετικό της υπόθεσης :lol: )

σας φιλώ και θα προσπαθήσω να μην χάνομαι άλλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

VASIA???ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΠΕΡΙΓΡΑΦΕΙΣ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ?ΣΙΡΙΑΛ!ΜΠΡΟΒΟ ΣΟΥ ΧΙΛΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΠΡΑΒΟ

ΓΙΑ ΤΗ ΔΥΝΑΜΗ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΙΑΘΕΣΗ ΝΑ ΜΗΝ ΑΦΗΣΕΙΣ ΜΟΝΟ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΣΟΥ ΠΑΙΔΑΚΙ! :P:P

ΟΣΟ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΚΑΛΑ!!

ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΟΜΩΣ ΤΟ ΣΠΙΤΑΚΙΑ ΜΟΥ Κ ΤΟ ΣΚΥΛΑΚΙ ΜΟΥ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΜΕΣΑ! :D

ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΚΑΙ ΕΓΩ FREZYDERM ΠΗΡΑ,ΑΝ ΚΑΙ ΑΚΡΙΒΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΛΟΙ ΟΤΙ ΑΞΙΖΟΥΝ

ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΟΥΣ!

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΨΑΞΤΕ ΤΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ...

ΕΓΩ ΑΡΧΙΣΑ ΚΑΙ ΠΛΕΝΩ ΠΑΝΕΣ ΜΠΟΥΡΝΟΥΖΙΑ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΚΑΙ ΤΑ ΣΙΔΕΡΩΝΩ... ;)

ΤΙ ΧΑΡΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΑΙ(ΑΝ ΚΑΙ Η ΜΕΣΗ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΓΝΩΜΗ :lol: )

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΓΙΑ ΑΝΑΠΝΟΕΣ ΘΑ ΚΑΝΕΤΕ?? :lol:

ΟΣΟ ΓΙΑ ΚΙΛΑ + 13 ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΒΑΛΩ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 3 ΜΕ 4 ΑΚΟΜΗ!!!!!!!!! :?

ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ...

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΙΠΑ???

ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmeraaa koritsiaaaaa!!

kale den sas prolavainw :D:D na sas pw kati...emena apo exthes o mpempis me piezei katw xamila :?:?:? prwth fora to niwthw toso xamila!!!lete na girise???auto simainei?

kai malista me epianan kati ponakia oso me pieze! :?:? eseis to exete niwsei xamila?

vasia euxomai ooola na pane kalaaaaaa!!! :D:D

ax koritsiaaa!!!poios tha kanei geniki twra???o antras mou??oi antres den ta kanoun toso kala!kai h mana mou exei douleies!!! :(

vasika otan ton lew na kanei douleies eimai sinexeia apo pisw tou!!alla ths kanei o kalos mou :D

\vasia kai koritsia egw pira afroloutro-sampouan ths chicco!!!lete na mhn ta xrisimopoihsw???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marianna mou perastika sou kai siderenia! Vasia mou na mhn ksanaperaseis duskola sou euxomai!

xouanitaki phra thlefwno se ena kentro gia ma8hmata anwdunou toketou kai mou eipan oti h kopela phre suntaksh...poso na htan arage :P ??? kai etsi 8a anagkastw na paw sto elenna .oloklhro taksidi ka8e fora alla prepei mou fainete.filakia 8a parw to giatro na mou pei pote na paw :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera koritsakia . ti kanete ?? emena se ligo me perimenoun ena soro doulitses mias k apofasisa na bgalo apo ta ntoulapia mou ola ta ximerina afou pleon den me xorane k den tha ta xriasto mexri tou xronou kai na balo ta kalokerina mias k tha xriastoun argotera ...outos oste na min ta exo k afta otan tha exo to moro . k xthes to bradi pali me tetia asxoliomoun prospathousa na bro to katalilotero meros gia ta rouxalakia k ta pragmatakia tis mpempas en teli to brika k tora apomeni na bro k me ti na ta pleno gia na arxiso siga siga plisimo k sideroma .

mwroudenia mou k ego skeftome na paro soutien egkimosinis telos aftou tou mina , poso tha megalosi pia ?? oso gia afto pou ipes gia ton mpempi sou k ego tin niotho xamila k kamia fora tromazo giati niotho na piezi pros ta kato .

vasia mou oso skeftome ti perases stin proti sou egkimosini trelenome , xerome pantos pou ola pigan kala k pou ta exis afisi piso sou , me to kalo lipon i mikri sou . oso gia ton korse , protinis diladi na kano erebna agoras px na bro pou poulane alla na min to agoraso prin tin genna??na metritho meta ???

kat6 den ante3es ton korse e? a na rotiso...mou ipan oti ton proto kero isos xriasti na forame k soutien kata tin diarkia tou ipnou gia na min leronomaste apo to gala..isxii kati tetio???

argiro mou ego nixtikakia pira me rantaki k oi rompes me tria tetarta manikaki . pira k kapia me konto manikaki na briskete .

sotkou mou k ego tha fero gineka oposdipote se kapia fasi . isos ligo prin erthoun ta epipla tis mikris . den ginete diaforetika .

marriana mou perastikoulia elpizo na niothis kalitera tora

filiaa

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalhspera!!!

veloudenia an sou epitrepei o giatros sou to idaniko einai meta to toketo sigoura oso Gia to soutien isxuei oti tha xreiasteis na to foras nuxta mera.

mwroudenia giati o giatros den se afhnei me ta kahmena ta zwntana?Kai egw exw skulo kai mia xara.. :) oso Gia tis Chico den xerw rwta ton paidiatro na deis Ti tha sou pei h alhtheia einai oti tou farmakeiou einai akrives..

mariana perastika euxomai na anarwseis suntoma! :D

oso Gia ponakia Kai piesh xamhla niwthw Kai egw..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!! Επιστρεψαμε πριν απο λιγο απο το λουνα παρκ και ετοιμασα κατι να φαμε.... ευτυχως δεν εχει χασει την ορεξη του για φαι ο γιος μου..

skorpina82 μου απο βρεφικα καλλυντικα θα παρω τζονσοφ απο το σουπερ και κρεμα για το αλλαγμα πανας θα παρω σουντοκριμ ειναι η καλυτερη για μενα την εχω χιλιοελεγμενη!!!

Veloudenia μου σουτιεν θηλασμου θα παρεις απο τωρα το νουμερο που σου κανει το στηθος σου δεν θα εχει μεγαλη αλλαγη.

Κορσε πηρα και εγω στο πρωτο μου μωρο και το χρησιμοποιουσα για πολυ καιρομου μαζευε τα εξωγκοματα :lol::lol::lol::lol:

Λοξιγγα ακομα δεν εχουμε αλλα ειναι φυσιολογικο.

συνεχεια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Vasiachp πιπιλα ουτε ο πρωτος μου γιο πηρε ποτε αλλα εξιζει να δοκιμασω τον δευτερο γι αυτο θα παρω ;)

expectingmummy απο που τους πηρες τους διαμορφωτες τι μαρκα ειναι να εχω υποψην να ριξω μια ματια διοτι και οι δικες μου θηλες ειναι φλατ?

Kat6 συμφωνω και εγω με το οχι στις εντονες μυρωδιες των διαφορων παιδικων απορρυπαντικων. Στο γιο μου ειχα χρησιμοποιησει και η αδελφη μου το ιδιο αλλα ο δικος της γιος γεμισε σπυρακια και η παιδιατρος της ειπε μαλλον απο τα απορρυπαντικα (παιδικα)...

sotkou μου καλη συνεχεια με το μαθητη σου :lol::lol: περιμενω φωτο του σκουλικιου :lol:

συνεχιζεται... 8-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mariannap μου περαστηκα σου.

xouanitaki μαθηματα για αναπνοες δεν θα κανω ουτε στο πρωτο μου μωρο εκανα.. νομιζω οτι με τη σωστη καθοδηγηση της μαιας τη στιγμη της γεννας ολα θα πανε τελεια!!

mwroudenia2 πιεση χαμηλα θα νοιωθεις συχνα απο εδω και στο εξης και πονακια ειναι φυσιολογικα. οσο για γενικη εχω μια κοπελαπου με βοηθα με τις δουλειες αλλα μην φανταστεις και σπουδαια πραγματα... κατοικιδια εμενα μου ειπε να προσεχω μονο απο τις γατες.

Βασια στο πρωτο μου μωρο θυμαμαι οτι ειχε αυτο στο κοσμο του ακομη :lol:

αυτα... καληνυχτα παω διοτι αρχισε η μουρμουρα του μικρου.. 8-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΩΡΟΥΔΕΝΙΑ ΜΟΥ,ΕΜΕΝΑ ΗΤΑΝ ΗΔΗ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟ ΜΑΛΤΕΖΑΚΙ ΜΟΥ 5 ΧΡΟΝΙΑ ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΠΑΙΖΕ ΝΑ ΤΗΝ ΠΕΤΑΞΩ ΤΩΡΑ...ΑΝ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΡΟΣΟΧΗ ΜΟΝΟ ΣΤΙΣ ΓΑΤΕΣ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ!

ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΜΩΡΟ ΗΔΗ ΖΗΛΕΥΕΙ ΟΤΑΝ ΜΙΛΑΜΕ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ!

ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΤΟ ΠΛΗΝΤΗΡΙΟ-ΣΤΕΓΝΩΤΗΡΙΟ-ΣΙΔΕΡΟ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΦΩΤΙΑΑΑΑΑΑΑΑ!!

ΑΣΧΕΤΟ ΕΧΕΤΕ ΑΚΟΥΣΕΙ ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΤΑ ΜΩΡΟΥΔΙΑΚΑ ΝΑ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΣΤΕΓΝΩΤΗΡΙΟ?? :?

ΚΑΤΙ ΠΗΡΕ ΤΟ ΑΥΤΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΘΟΡΥΒΗΘΗΚΑ ΓΙΑΤΙ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΠΛΩΣΕΙ ΡΟΥΧΑ ΣΤΑ ΣΧΟΙΝΙΑ :P

ΑΥΤΑ............

ΦΙΛΙΑ ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ ΣΕ ΟΛΕΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ.. :):):):):)

ΒΕΛΟΥΔΕΝΙΑ ΜΟΥ ΤΟ ΣΟΥΤΙΕΝ ΤΟ ΦΟΡΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ , ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΤΙΓΜΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΚΛΑΙΕΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΚΑΙ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΣΟΥ ΘΑ ΤΡΕΧΕΙ ΓΑΛΑ!!!ΤΙ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΦΥΣΗ...

ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΔΕ ΜΟΥ ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΕ ΤΑ ΚΑΤΟΙΚΙΔΙΑ, ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΠΑΠΑΓΑΛΑΚΙΑ, ΑΠΛΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΑ ΚΑΘΑΡΙΖΩ ΧΩΡΙΣ ΓΑΝΤΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΤΟΞΟΠΛΑΣΜΑ.ΤΟ ΠΙΟ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟ ΝΟΜΙΖΩ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ 1 ΤΡΙΜΗΝΟ, ΤΩΡΑ ΟΧΙ..

ΜΑΡΙΑΝΝΑ ΜΟΥ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΟΥ..ΠΟΛΛΕΣ ΙΩΣΕΙΣ ΦΕΤΟΣ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ..ΟΣΕΣ ΦΙΛΕΣ ΤΑ ΣΤΕΛΝΟΥΝ ΠΑΙΔΙΚΟ ΣΤΑΘΜΟ ΕΧΟΥΝ ΔΕΙΝΟΠΑΘΗΣΕΙ. :cry::cry:

ΧΟΥΑΝΙΤΑΚΙ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΣΤΕΓΝΩΤΗΡΙΟ???ΙΣΑ ΙΣΑ ΕΜΕΙΣ ΠΟΥ ΤΑ ΑΠΛΩΝΟΥΜΕ ΕΞΩ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΣΚΟΝΕΣ ΚΛΠ. ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.

ΒΑΣΙΑ ΜΟΥ ΤΙ ΙΣΤΟΡΙΑ ΚΑΙ ΑΥΤΗ???ΠΩ ΠΩ Ο ΑΧΡΗΣΤΟΣ ΜΕ ΕΓΚΥΟ ΓΥΝΑΙΚΑ ΠΗΓΕ ΝΑ ΤΑ ΒΑΛΕΙ.. ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΚΑΛΑ ΚΟΥΚΛΑ ΜΟΥ..

ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΑΚΙ..ΜΑΚΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου διαβασα τα νεα σας με προσοχη!

ειναι πολλα βεβαια και θα προσπαθησω να απαντησω στα ερωτηματα σας,οσα ξερω..χιχιχιχιχι

Λοιπον,ξεκιναω

για το σουτιενακι εγω ειχα παρει 2 θηλασμου οταν ημουν 7ο μηνα και ηταν μια χαρα σαν μεγεθος οταν γεννησα !

για τα σαμπουανακια και κρεμουλες...εμας δεν μας βολεψαν καθολου της φρεζιντερμ...ευτυχως γιατι ειναι και ακριβα πολυυυυ...μας εκανε σπυρακια σε ολο το σωμα και το σαμπουαν ξηροδερμια στο κεφαλακι.πηρα προδερμ σαμπουανακι και τζονσον ενυδατικη και ηταν σουπερ!!!!

Βασια μου ,ευτυχως ολα πηγαν καλα στο τελος και ειστε γεροι μαμα και παιδακια!!!με το καλο να γεννησεις το νινακι σου τωρα.ολα ευχομαι να πανε δεξια!

Σοτκου μου,δεν πιστευω πως η λυση ειναι να χωρισεις....αντιθετως θα τον χρειαζεσαι πλεον οσο περισσοτερο τοσο εσυ οσο και το μωρο σας.ομως προτεινω να μιλησεις στην σκροφα-φιδι φιλη του και να της πεις να σου εξηγησει γιατι συμβαινουν ολα αυτα .και οτι πρεπει να απομακρυνθει.στην τελικη ειναι αντρας σου.μιλησες σαυτον και τωρα πρεπει να πεις δυο λογια και σαυτην.αν δεν βρεθει λυση τοτε πες του το τερμα,αν αισθανεσαι οτι αυτος ο ανθρωπος δεν αγαπα ουτε εσενα αλλα ουτε και το παιδι σας.παντως περιμενε μεχρι να γεννησεις ....ποτε δεν ξερεις...μπορει και να αλλαξει αν και οι ανθρωποι δυσκολα αλλαζουν οχι ομως και αδυνατον να αλλαξουν.... ;);) Μηνχαριζεις τον αντρα σου και την ηρεμια του παιδιου σου σε καμια ....δεν συμφωνω με την αδερφη σου που σου λεει να τον αφησεις γιατι μπορεις και μονη.φυσικα ολες μπορουμε και μονες αλλα αυτο δεν ειναι και η καλυτερη παντα λυση....σκεψου και το μελλον σου...μονη γυναικα με νεογνακι ....

Επισης ,να ευχηθω περαστικα στις αρρωστουλες μανουλες!

Να ευχαριστησω και ολα τα κοριτσακια που μου δινετε κουραγιο για την διαιτα...αν και σημερα εφαγα κατι παραπανω...χαχαχαχαχα οχι ομως γλυκο...χαχχαχαχχα

Για την γενικη θα παρω γυναικα και την μαμα μου και την αδερφη μου για να κραταει το μωρο.ο αντρας μου σιγουρα δεν θα τα κανει οπως τα θελω και θα τα παρω κρανιο....ευυτυχως καθαριζει παντα το γραφειο του και το κανει τελεια το ξεσκονισματακι!!!εγω θα κανω τα υπολοιπα με την μανουλα μου και την γυναικα.ευτυχως εχω πολυ βοηθεια!!!!αλλα αγχωνομαι παρα πολυ ρε γαμωτο.....γιατι το σπιτι ειναι μεγαλο και καθαριζω τα παντα μεσα εξω ντουλαπες ,ντουλαπια ,χαλια, κουρτινες και πολυφωτα....παντζουρια και μπαλκονια και αυλη.....ελεοςςςςςςςςςςςςςςςς

Ουφ κουραγιο σε ολες μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου!!!

Τι κάνετε;;; Χθες δεν μπόρεσα να μπω, το πρωί είχα πάει για έρευνα αγοράς με τον αντρούλη και το μεσημέρι γύρισα και ναρκώθηκα στον ύπνο γιατί το βράδυ ήμουν άυπνη, μάλλον ο μικρός με εκπαιδεύει!!!Κοιμήθηκα 2,5 ώρες το μεσημέρι και μετά που ξύπνησα μου ήταν αδύνατον να συνέλθω μέχρι τις 8 το βράδυ. Κι επειδή τότε παρασυνήλθα, μαγείρεψα για σήμερα!!! :lol::lol::lol:

Έκλεισα τα εισιτήριά μου για να έρθω Ελλάδα για τη γέννα...πολύ μου κακοφαίνεται που θα αφήσω τον άντρα μου τόσο καιρό μόνο του, έχουμε πολύ καιρό να αποχωριστούμε και δεν μ αρέσει καθόλου :(:(:( Με το που θα δώσει το ΟΚ ο γιατρός, έφυγα για πίσω δεν το συζητώ!!!

Τόμα μου οι διαμορφωτές είναι medela, δεν μπορώ να σε βοηθήσω με μαγαζί γιατί τους πήρα στο Λητώ στην Ελλάδα αλλά λογικά θα υπάρχουν κι εδώ σε αντίστοιχα καταστήματα. Τους φοράς από την 32η εβδομάδα και μετά, αρχικά για 1 ώρα και προοδευτικά φτάνεις στις 8 μέχρι να γεννήσεις ώστε να πεταχτεί η θηλή προς τα έξω και να μπορεί να τις πιάσει εύκολα το μωρό!

Γενική εμένα θα κάνει ο άντρας μου στο σπίτι πριν έρθουμε με το μωρό αλλά του έχω απόλυτη εμπιστοσύνη, μπορεί να το κάνει να λάμψει, λόγω πολυετούς πείρας σαν εργένης!!! Και θα στήσει την καλαθούνα του στο δωμάτιό μας. Για τώρα παίρνω μια φορά στο τόσο γυναίκα για τα χοντρά και τα υπόλοιπα μόνη μου. Με έχουν στην καραντίνα λόγω του πεσμένου αιματοκρίτη, μην τους κουραστω και δεν με αφήνουν να κάνω πολλά πράγματα!!

Για καλλυντικά έχω ακούσει και για τα weleda πολύ καλά λόγια αλλά δεν τα έχω δοκιμάσει η ίδια. Αρχικά λέω να προτιμήσω τα κλασσικά προδέρμ, φισσάν κλπ και αν δω ότι έχουμε πρόβλημα τα αλλάζω!!!

Έχω αρχίσει να προσέχω πολύ τι τρώω τώρα τελευταία κι έχω κόψει εντελώς το βραδινό, δηλαδή τρώω σαλάτα ή γιαούρτι με φρούτα ή ένα αυγό με ντοματούλα και 2 παξιμαδάκια. Δεν ξέρω αν έχει αποτέλεσμα στη ζυγαριά αλλά το ελπίζω!!Μην καταλήξω ντουλαπίτσα στο τέλος δεν θα τ αντέξω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...