Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2012 Νο2!!!


Recommended Posts

γεια σας κοριτσακια μου και παλι!!

veloudenia kai egw pira lekanitsa me tripa pou anoigei apo katw an thes gia na feugoune ta nera :D

ean exeis konta sou prenatal exei tromerh mpanieritsa me poly kalh prosfora!!den thn les ftini...25 apo 35!alla einai megalh me enswmatwmeno thermometro kai trypa apo katw! :D a!kai me to kalo na foresei ta kokalakia ths h mpempoula sou

Toma kala les ontws tha parw makrimanika an einai gia arxh..

marianap perastika sas!!!na ginetai grigoraaa kala!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

kalhspera koritsakia mou olh mera etrexa se ma8hmata kai twra prolava kai sas diavasa

marianna mou perastika k stous duo sas! upomonh me th douleia!egw doppler ekana pantws sthn 28h

kalorizika ta kokalakia sas !

mpanaki den 8a parw akoma. erwthsh se poia evdomada mpainoume ston 8o?31 h 32?

o kurios skoulikis leipei akoma sto aigio 8a er8ei arga polu to bradu. aurio 8a paei gia podosfairo opote akurh h epikoinwnia tou sk . aurio 8a paw ston profhth danihl mallon.

auta koritsakia mou polla filakia! kalo vradi!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια τι κάνετε? Σήμερα ήρθαν οι ηλεκτρικές συσκευές αλλά την κουζίνα δε μας τη σύνδεσαν, πέσαμε σε ηλεκτρολόγο που βαριόταν που ζούσε. Οπότε με delivery θα συνεχίσουμε μάλλον μέχρι δευτέρα. Θα κλείσουμε βδομάδα τη δευτέρα και παρόλο που τις τελευταίες μέρες βαριόμουν να μαγειρέψω, τώρα περιμένω πως και πως να φτιάξω σπιτικό φαγάκι να φάμε. Σήμερα ο καιρός εδώ ήταν μουντός αλλά πήγα για καφεδάκι το απόγευμα. Σιγά σιγά το σπίτι μαζεύεται και μ'αρέσει γιατί αρχίζουμε και ηρεμούμε. Πάντως καλύτερα που μετακομίσαμε τώρα γιατί αν είχαμε και το μπέμπη πραγματικά δεν ξέρω που θα έβρισκα το κουράγιο για τη μετακόμιση. Ήδη κουράζομαι πολύ εύκολα, με βλέπω στον ένατο να μη μπορώ να πάρω τα πόδια μου!!!

Για μπανιεράκι σκέφτομαι ένα σπαστό που είχα δει σε ένα μαγαζί για να μην πιάνει κι αυτό χώρο μέσα στο μπάνιο. Νομίζω flex bath λέγεται ή κάπως έτσι. Είναι κάπως ακριβή αλλά δεν πειράζει, μετά θα βάζω τα ασιδέρωτα :lol:

Τέλος του μήνα λέω να αρχίσω να πλένω και τα πράγματα του μπέμπη ώστε μέχρι το πάσχα να έχω ξεμπερδέψει με τα περισσότερα. Ίσως να είναι νωρίς αλλά τον τελευταίο μήνα δε θέλω να έχω εκρεμότητες.

Αυτά κοριτσάκια, expecting χρόνια πολλάαααααααααααα!!!!! Καλο βράδυ σε όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες!!!!

Τι κάνετε;;;

Με γειά τα ψώνια και με το καλό να τα χαρούνε τα μπεμπάκια σας!!!

Περαστικά στις αρρωστούλες μανούλες και τα μωράκια τους!!!

Εγώ σήμερα έχω μοναξιές, υπηρεσία ο αντρούλης, θα έρθει αύριο το μεσημέρι σπιτάκι!! :(:( Τα καλά του επαγγέλματος, τι να κάνουμε.... Χθες πήγαμε και είδαμε τη Γυναίκα με τα Μαύρα, ωραίο θρίλερ, το είχα δει και στο θέατρο παλιότερα αλλά στο σινεμά είναι πολύ πιο τρομαχτικό! Αν δεν βαστάτε τα απότομα όμως μην το δείτε!!! :shock::shock:

Αυτή την εβδομάδα θέλω να τελειώνω με τα ψώνια (προίκα) του μπέμπη ώστε να αρχίσω να τα πλένω και να τα σιδερώνω. Δεύτερη εβδομάδα του Πάσχα θα φύγω οριστικά για Ελλάδα μέχρι να γεννήσω και θα πρέπει να είναι έτοιμα όλα. Αυτή η λίστα δεν τελειώνει ποτέ νομίζω...

Χθες που πίεσα το στήθος μου λίγο είδα ότι έχει αρχίσει να ετοιμάζεται...έπαθα σοκ ομολογώ!!!Ελπίζω να καταφέρω να θηλάσω για κάποιο διάστημα τουλάχιστον!

Φιλάκια σε όλες....αχ κι είχα τόση όρεξη για καφεδάκι σήμερα αλλά δεν :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koritsia !! Simera klino ta 25 :) . Distixos den mporo na sas keraso opote sas stelno ta filia mou . Toma mou se efxaristo poli gia tis prokatavolikes efxes :) .

Den xero ti tha kanoume simera , to afino ston antrouli mou na me peripiithi .

Xthes pantos pigame cinema na doume to "diavolos mesa tis" alla megali vlakia k apo skinothetikis apopsis k apo ploki . Oso gia tin "gineka me ta mavra" afto tha vlepame k teleftea stigmi pigame sto allo . Expectingmummy to protinis diladi e? Min tin xanapatisoume :) .

Filia polla se oles kalo ipolipo meras efxome

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Veloudenia να τα εκατοστήσεις!!!!!! Για τρομακτική ταινία καλό είναι, μην φανταστείς ότι θα δεις και κανένα αριστούργημα του κινηματογράφου όμως, ένα συμπαθητικό θρίλερ είναι που έχει να κάνει με φαντάσματα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

veloudenia mou xronia pollaaaaaaaaa :D:D:D

koritsia egw simera variemaiii na mageirepsw...tha ithela na faw kati apeksw!alla to skeftomai gia na mhn xalasw thn diatrofh :oops:

elenac me geia ta pragmatakia!!!!kai egw auto niwthw pws ston 9o den tha mporw na parw ta podia mou :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Veloudenia mou xronia polla kai me to kalo ;) <3 einai les kai mas kerases :D

expecting kai egw h8ela na paw cinema alla den erxetai kaneis ! o skoulikis einai sthn kosmara tou zei thn apeleu8erwsh tou mou fainete shmra eixe paei gia podosfairo kai mou dhlwse oti de mporei oute na ton akoumpaw ,oute egw oute kanenas gt 8elei thn eleu8eria tou (autes htan oi kouventes tou ).

e nomizw pws mexri edw anextika polla...einai zwntano! ti sas lew pali ? pfff vare8hka na asxoloumai sunexeia mazi tou .oso elenac gia tous hlektrologous nai einai sthn kosmara tous !kserw apo to skouliki oti 8eloun kanoun. ka8ws epishs ton parakalesa na er8ei na me parei aurio apo th douleia kai mou eipe exw seminario (8a exei sxolasei ekeinh thn wra) de mporw na sou kanw tpt. sto opoio den htan na paei alla epeidh 8a paei h kollhth tou apo th douleia dhlwse na pane mazi... ti na pw epitelous! pffffffff pffffff pfffffff

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλως ηρθες στην παρεα μας Vasia !

Sotcou μου λιγο περιεργα στα λεει ο αντρουλης σου η μου φαινεται???για πατα λιγο ποδι... ;)

εγω 3 μερες τον ειχα σε αποσταση ...μου την εσπασε....ολο δουλευει και κοιμαται και εγω μεσα σαν το ζομπι....μιλαμε κοιμαται πολλλεεεεεεεεεεεεςςςς ωρες....δεν λεω κουρασμενος ειναι αλλα ελεος!!!εγω ολη μερα με το μωρο ,ξυπναω πρωι ,μαγειρευω καθαριζω παιζω με την Ελενα ασχολουμαι ολη μερα με το παιδι και κοιμαμαι στις 2 μεχρι να την ταισω ξανα και να την αλλαξω...εγω δεν ειμαι ανθρωπος???αμα πια...και του τα ειπα ενα χερακι.Αντε γιατι θα τα παρω κρανιο ,θα τον αφησω κανα 2ημερο με το μωρο και εγω θα παω στην μανα μου να με νταντεψει να δει πως ειναι νασαι ολη μερα διχως καποιον να μιλησεις και με ενα μωρο!!!μιλαμε οτι ειμαι μεσα στο σπιτι 2 βδομαδες.....ουτε βολτα ουτε εναν ανθρωπο να μιλησω ουτε βγηκα για ψωνια.....θα παθουν τα νευρα μου κλειδωμενη μεσα εδω...και χαλασε και το κωλαμαξο του και επαιρνε το δικο μου...δηλαδη αν ηθελα να παω βολτα με το μωρο δεν μπορουσα.....ουφ τα ειπα και ξελαφρωσα!!!χαχαχαχχαχα

Σχετικα με το γαλατακι απο τα μεμε τωρα...ειναι διαφανο καθαρο και αοσμο υγρο σαν το πρωτογαλα.δεν βγαινει συνεχεια ...απλα καποιες μερες σταζει απο μονο του!θα το παλεψω πολυ με τον θηλασμο αυτη τη φορα.Ηδη εχω συννενοηθει με τα κοριτσια στη κλινικη που θα γεννησω να μην δωσουν καθολου μπουκαλι στο νινακι μου οταν με το καλο γεννηθει!

Αυτα τα νεα μου μανουλες!!!περασα ενα σκ σκατα και εκλαιγα απο τα νευρα μου.αλλα αυτη τη βδομαδα θα βγω εξω και θα αφηνω την Ελενιτσα στο μπαμπακα της να γουσταρει λιγο κι αυτος....χαχαχχαχαχαχα ευκαιρια ειναι τωρα που ειναι πρωινος....αααχχχχχχχχχχχ :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

axxxx argyrw kalhmera...x8es to vrady enw ka8omastan phra mprosta tou to kinhto tou k to evlepa k eida 9 klhseis mono sthn kollhth tou pou tou exw pei na kopsei ta polla polla k mhnumata apo authn ti wra na fygoun apo th douleia...ton rwtaw ti ginete ti h8ele toses fores sto thl k oi dikes tou klhseis htan wres pou eixe fygei x8es apo to spiti gia podosfairo k douleies...arxise k ourliaze oti tou ta exw priksei 2 xronia k na mhn asxoloumai me th zwh tou! kai oti 8a ton xasw gt eimai katina...ka8ws mou katevase k ola ta agia tou eipa k wgw oti h zwh einai koinh anamesa se ena zeugari k gia poion na endiafer8w gia to geitwna? to apotelesma htan na me vrisei akoma xeirotera k na petaksei katw oti vriskotan sto trapezaki k na mou pei apo edw k pera 8a deis pou de 8a vgaineis eksw apo to spiti alliws an den to dexesai diazygio!!! kai tou eipa kane th zwh sou apo edw k pera gia na mh se katapiezw 8a paroume diazygio.mexri tis 4 hmoun ston kanape k hr8e 2 fores na mou pei ela sto krevati k otan phga gt den antexa allo de mporousa na hremhsw oute egw oute to skoulikaki mou.to prwi pou eixa shkw8ei epina alatonero de milhse.kai prin 10 lepta me phre na dei pws eimai.e oxi paei polu!!twra 8a ton phdhksw!suggnwmh gia thn ekfrash alla den eimai 60 xronwn eimai 30 den 8a to anextw allo k meta apo tetoia epi8esh 8a ton afhsw na kanei th ZWH tou.

to xeirotero einai oti de mporw na stamarhsw na klaiw k na stenaxwriemai prospa8w omws gt exw taraksei to skoulikaki mou k einai krima ...sas zalisa pali me ta dfika mou alla kapou h8ela na ta pw de 8elw na ta pw sto soi mou gt 8a me zalisoun akoma perissotero...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sotkou μου πρέπει να βρεθεί άμεσα μια λύση. Το ποια θα είναι αυτή, το ξέρεις εσύ καλύτερα από όλες μας. Αλλά θα στα πω όπως θα τα έλεγα σε μια κολλητή μου και ελπίζω να μην με παρεξηγήσεις. Αν μέσα στον γάμο δεν γίνονται υποχωρήσεις εκατέρωθεν τότε δεν υπάρχει μέλλον, εκτός αν ένας από τους δυο είναι μονίμως το θύμα και κάνει αυτός πίσω για να διατηρεί μια κατάσταση νοσηρή. Αν και είναι δύσκολο στην παρούσα φάση, θα πρέπει να σκεφτείς σοβαρά το μέλλον το δικό σου και του παιδιού. θα ήθελες να σας ακούει να μαλώνετε έτσι; Ταράζεται τώρα που είναι στην κοιλίτσα σου και δεν καταλαβαίνει και πολλά, σκέψου πώς θα νιώθει αργότερα ή όταν μεγαλώσει λίγο και αρχίσει να καταλαβαίνει. Αν ο άντρας σου δεν θέλει να αλλάξει και θέλει να κάνει την ζωή του όπως είπε, τότε μάλλον ο γάμος δεν του ταιριάζει. Εσύ είσαι αυτή που θα πάρει τις αποφάσεις και όχι δεν εξαρτάσαι από κανέναν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κορίτσια τι κάνετε? σας διάβασα πολύ πολύ γρήγορα γιατί γίνεται ένας χαμός εδώ...μετακομίσαμε και ίσα ίσα που έχουμε τακτοποιηθεί...ευτυχώς έφυγαν οι ΑΠΕΙΡΕΣ κουτες και μπήκαν σχεδόν όλα στην θέση τους....μένουν κουρτίνες και αποθήκες για φτιάξιμο....

sotkou διάβασα εν τάχει το μήνυμά σου και έχω να πω ότι η συμπεριφορά του είναι απαράδεκτη (σόρρυ κιόλας για το θάρρος)....όταν είμαστε με έναν σύντροφο και πόσο μάλλον όταν κάνουμε οικογένεια τότε δεν υπάρχει ξεχωριστή ζωή...τουλάχιστον όχι όπως την γνωρίζαμε παλιά....η ζωή πλέον είναι κοινή...το σπίτι ένα και πρέπει να υπάρχει συμπαράσταση και από τους δύο γιατί πολύ απλά η ζωή είναι ΔΥΣΚΟΛΗ και συχνά πυκνά παρουσιάζονται προβλήματα πολύ σοβαρά και πρέπει να λυθούν και από τους 2...

πω πω αυτοί οι άντρες ώρες ώρες είναι πολύ ανώριμοι!

Πιστεύω ότι ο άντρας σου μόλις δει το μωρό θα αλλάξει....

τώρα σχετικά με τις...κολλητές...εγώ αυτά δεν τα καταλαβαίνω...κολλητή του θα πρέπει να είμαι εγώ...αν θέλει όμως και επιμένει (λέμε τώρα) να έχει 'κολλητές', μπορώ και εγώ να βρω παλιούς κολλητούς φίλους που βγαίναμε και για ποτάκια και σε συναυλίες και σε βόλτες με μηχανές κλπ κλπ με τους οποίους σταμάτησα να κάνω τόσο στενή παρέα όχι όταν παντρευτήκαμε αλλά όταν άρχισε η σχέση μας....

κατά τα άλλα διανύω την 30η εβδομάδα και σε 10 μέρες περίπου μπαίνω και εγώ στον 8ο μήνα...ώρες ώρες κορίτσια ειδικά το βράδυ τρελαίνομαι που είμαι πάλι έγκυος και νιώθω μεγάλο βάρος σωματικό παρότι έχω πάρει ΜΟΝΟ 4 κιλά....ΝΑΙ! τα 3 κιλά έγιναν 4 στο διάστημα της μετακόμσης....ο λόγος? Τα φαγητά απ' 'έξω.....τώρα κατάλαβα πόσο κακό κάνουν....έτρωγα πολύ συγκρατημένα και αρκετή σαλάτα όλες αυτές τις ημέρες και πήρα 1 κιλάκι...σιγά τα κιλά θα μου πείτε βέβαια....απλώς μου κάνει εντύπωση το πόσο παχυντικά είναι! Τώρα πάλι τα κεφάλια μέσα!!! :D:D:D:D

επόμενο ραντεβού στον γιατρό στις 23! Στις 25 έχω γεννέθλια (κλείνω τα 29 και πάω στα 30!!!!!!!!!!!!!) και στις 26 το κοριτσάκι μου! Το αγγελούδι μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D:D:D:D

σας φιλώωωωωωωωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmeraaa koritsiaa!!! :D:D kala eimaste kai emeis me ton mpemph!

apo to prwi pernw thlefwno sthn ΔΕΗ για τις βλαβες και δεν το σηκωνει κανεις!!!τα νευρα μουυυυ

samantha kai egw stis 23 exw na paw giatro :D kai ontws isxyei auto poy les me ta apeksw..egw poy ta ekopsa exasa 1 kilo!! ;) enw alliws evaza averta!!

sotkou mou egw sta eipa apo to fb!!! kai simfwnw me ola ta koritsia!!ypomonh kai kalh dynamh!!!oti kaneis na skeftesai pro pantwn to mwraki sou!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!!!

Ειμαι στη δουλεια και βαριεμαι φρικτα!! Σε λιγο σχολαω ομως :) Λεω αποψε νσ φτιαξω καμοια ομελετα φουρνου μιαμ μιαμ... Ο μικρουληε μου εδω και μερες ειναι σαν πληντυριο ανακατεβεται συνεχεια. Νομιζω οτι προσπαθει να παρει θεση. Αληθεια εσας εχουν γυρισει με το κεφαλι κατω.? Εμενα ακομη και ανησυχω διοτι το πρωτο μου μωρο ειχε γθρισει απο τον 6 μηνα!

sotkou εγω ξερω οτι εχω ΠΗΤ 27/05 αρα 27 καθε μηνα αλλαζω μηνα. Δηλαδη στις 27/03 θα μπω στον 8. Αρα εσυ εχεις ΠΗΤ 16/05 στις 16/03 δηλαδη σε 4 μερες θα χεις μπει στον 8!!!!

mwroudenia2 μου ναι νομιζω σωστα θα κανεις πρεπει να παρουμε για αρχη με μακρι μανικι..

elenac το φλεξι μπανακι το ηθελα και εγω μου φανηκε ομως λιγο ακριβο αλλα αξιζει το κοπο θα σε βολεψει και στα ταξιδια-εκδρομες!!

expectingmummy τελεια που τελιωνεις με τις ετοιμασιες.. εγω ακομη δεν ξεκινησα :o

και συνεχιζω.......................

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Veloudenia πως περασες τα γεννεθλια σου??

sotkou μου πραγματικα λυπαμαι γαι την συμπεριφορα του Κου Σκουλικη :cry: δεν μπορω να κατααλβω πως τον αντεχεις ακομα... σορυ που λεω ετσι την γνωμη μου αλλα ακουω τα παραπονα σου απο τοτε που μπηκα σε αυτη τη ομαδα και πραματικα απορω..

Vasiachp καλως ηρθες στη παρεα μας!!

samantha ΜΟΝΟ 4 κιλα????? εγω ειμαι στα +++++13! Πολλα γεννεθλια μεσα στο Μαρτιο φυλαξε λιγη τουρτα βρε...

Αργυρω 27 τελικα οι περισσοτεροι αντρες ειναι το ιδιο... δεν καταλαβαινουν και την κατασταση μας... τεσπα πρεπει να ταρακουνηθουν για να ξυπνησουν απο τον κοσμο στον οποιο ζουν! Εσυ προσπαθα να εισαι οπως και πριν διξε του να καταλαβει οτι θελεις την βοηθεια του.. 8-)

Αυτα απο εμενα φιλια!!

Νομιζω οτι Ντοπλερ θα κανω στο επομενο ραντεβού...

Καθε ποσο πατε στο γιατρο?? Εγω καθε μηνα προ το παρον... νομιζω οτι απο τον ογδοο θα πηγαινω καθε 2 βδομαδες ετσι?? :?::?::?:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Toma mou dikio exeis ! milhsame twra sto thlefwno k htan les k den trexei tpt! apo meria tou ! tou ta eipa k mou leei 8a mpoun kainourgioi kanones k tou lew oxi den paei allo olo ta idia k ta idia terma den katalavainomaste de mpainw sth diadikasia na ta katalavw. h apanthsh tou htan na kanoume mia kainourgia arxh k an taraxthka egw ekeinos prin 3 xronia pws ais8an8hke? ( htan enas megalos 36 xronwnma8hths mou pou eixe steilei kati sms k ta eide o giwrgos k egine xamos,monopleura sms) k tou eipa egw stamathsa to ma8hma allaksa thlefwno esy den kaneis tpt apo ola auta tou eipa.leei apo meria tou de ginete tpt k sunexizei na me leei katina k an de me vrizei o antras mou paei na pei oti de me agapaei ...akou logikh! kai pali den to vazw katw 8a epimeinw! kai epishs giati taraxthka?????? na hremhsw opws hremhse ekeinos se 10 lepta! pffffffff

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sotkou arxize na ton vrizeis kai esy an einai ...afou etsi ekfrazetai h agaph :o:o:o:o:o

ainte ainte!den pame kala!!!

kai esy katina giati/???giati thes na eiste kala??

katse na sizitisete omorfa kai pes tou ta!an pali den katalavainei pes tou terma!

ax koritsia me epiase zalhhh :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κι από εμένααα!!!

sotkou πρέπει να βρεθεί λύση στο θέμα, δεν γίνεται άλλο πια!!! Αν δεν θέλει με το καλό, υπάρχουν πολλοί τρόποι!!

Τόμα μου εμένα ο μικρός έχει το κεφάλι κάτω αλλά μου είπε ο γιατρός ότι δεν έχει καμία σχέση με το αν είναι έτοιμος για τη μεγάλη έξοδο ή ότι έχει ήδη πάρει θέση. Απλά, όπως μου είπε, η θέση που βολεύει τα περισσότερα μπεμπέ είναι αυτή και συμπίπτει με την θέση εξόδου, χωρίς να σημαίνει κάτι αυτό. Μέχρι το τέλος μου είπε ότι μπορεί να έχει αλλάξει ένα σωρό θέσεις!

Doppler ξεχωριστό δεν θα κάνω, μου έκανε έλεγχο στο προηγούμενο ραντεβού και όλα ήταν μια χαρούλα!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

egkioules kalispera . pos iste simera ? efxaristo para poli koritsakia gia tis efxes sas . perasa omorfa xthes , o antroulis mou ipe xthes to proi pos tha pai na feri mpogatsa kai mou efere mia tourta me kerakia anamena to doraki mou k mia karta . enoite oti efere k tin mpougatsa :) . o kalos mou... to bradi pigame gia fagito me tous dikous k esbisa k eki kerakia k to bradi spiti pali me epiase ponos xamila stin kilia k stin mesi . exo tin entiposi pos ean kathiso ora xoris ma3ilaraki gia tin mesi to patheno afto .

simera pirame kathreftaki gia to ama3i k mpanaki me anigokliomeni basi . tha do ean mporeso na balo fotografioula apo to kathreftaki . sto mpanaki me problimatise ligo to xroma . isos epidi mou ixe karfothi na paro roz .. k den ebgene to sigkekrimeno se roz k etsi pira kokkino alla kati san na min mou kolai :)

vasia kalos irthes stin parea mas

sotkou mou exete skefthi mipos ton siboulo gamou ? den 3ero kata poso kani doulia apla epidi ta perithoria steneboun k i katastasi opos tin perigrafis pai apo to kako sto xirotero . makari na brite mia lisi sintoma .

toma mou k emena mou ipe pos ine girismeno me to kefalaki pros ta kato alla mexri tin genna exoume akomi kathos den arki mono na ine girismeno me to kefalaki pros ta kato prepi k ta matakia tou na blepoun pros ta kato k oxi pros ta pano . oso gia to kathe poso paw ston giatro ..pigeno edo k arketo xroniko diastima kathe dio ebdomades . episis perimeno pos k pos to doppler tin deftera !!

filia k stis ipolipes xxx

post-14764-13873939063688_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πφφφφφφφφφφφ καλησπερα... μολις κοιμηθηκε ο μικρος εβαλα πληντυριο πιατων συμαζεψα και εκατσα να σας διαβασω!! :)

sotkou εχω απορια... ποσο καιρο ειστε μαζι σα ζευγαρι?? ποσο καιρο ζητε μαζι?? ηταν παντα ετσι στη συμπεριφορα?? :?:

mwroudenia2 και εμενα με πιανει ζαλη αν ειμαι κουρασμενη συνηθως. Ηρεμια και ξεκουραση θελει. :)

expectingmummy τουλαχιστον να γυρισει να ηρεμισω λιγακι... φυσικα 20/03 που εχουμε ραντεβου θα μαθουμε! 8-)

Veloudenia με γεια τα πραγματακια... ωραιο καθρεφτακι. :) Οσο για το μπανακι μου αρεσει το κοκκινο... εγω μετανιωσα που δεν πηρα κοκκινο καροτσι! πηρα ενα πρασινολαχανοχακι!

Vasiachp οπως εχεις διαβασει και πιο κατω ειμαι στα +13 κιλα. Αληθεια ποτε ειναι η ΠΗΤ σου?? :?:

Παω να κανω πανιο! Τα λεμε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια

samantha μαζί πάμε με τις μετακομίσεις!!! Εμάς σήμερα μας συνδέσαν την κουζίνα, επιτέλους να φτιάξω κανένα φαγάκι γιατί τόσες μέρες πήξαμε στα ετοιματζίδικα. Έβαλα να κάνω φακές και ταραμοσαλάτα. Πήγαμε πήραμε ενα φωτιστικό για την κρεβατοκάμαρα γιατί δεν είχε ούτε καλώδιο με λάμπα (στο υπόλοιπο σπίτι έχουμε βάλει προς το παρόν λάμπα μόνο) και κουρτινόξυλο για το σαλόνι γιατί δεν έχει στόρι και πρέπει να πάρω άμεσα κουρτίνα. Στο υπόλοιπο σπίτι σιγά σιγά. Δε ζυγίζομαι, σίγουρα έβαλα κιλά γιατί από την προηγούμενη δευτέρα τρώγαμε απ' έξω αλλά την παρασκευή που θα πάω στο γιατρό θα σας πω τη λυπητερή :lol:

sotkou επειδή τα πήρα με το σκουλήκη, ταρακούνησέ τον. Νομίζω οτι αν δεν τον στρώσεις τώρα δε θα στρώσει ποτέ. Εσύ έχεις το πάνω χέρι γιατί αν τον παρατήσεις αυτός θα είναι ο χαμένος. Εσύ έχεις το μπεμπάκι σου, αυτός θα τρέχει και δε θα φτάνει. Sorry για το θάρρος αλλά τσαντίστηκα. Καποια στιγμή που κι εμείς δεν τα πηγαίναμε καλά, είχα σκεφτεί οτι αν φύγω, μια χαρά θα με στηρίξουν και οι γονείς και οι φίλοι και όλοι. Αυτός θα μείνει μόνος του και θα χτυπάει το κεφάλι του. Αν θέλει να είστε μαζί, θα είστε με τους δικούς σου όρους. Τι κατίνα και βλακείες????? Να μη δίνει δικαιώματα. Δε νομίζω οτι ξύπνησες μια ωραία μέρα και αποφάσισες να τα βάλεις μαζί του. Από τη στιγμή που κάνατε οικογένεια, εσύ πρέπει να είσαι προτεραιότητα και το σπίτι του. Με κολλητούς ασχολούμαστε στα 15!!!! Και καλά, αυτή η κολλητή δεν έχει αίσθηση???? Έλεος. Αν τον ήξερα θα του τα έλεγα ενα χεράκι. Με συγχωρείς για το θάρρος αλλά τα πήρα :oops:

Κατά τ' άλλα σήμερα που ήμουν στο μικροβιολογικό, μου τηλ η κολλητή μου, η οποία έκανε τεστ, βγήκε θετικό, ήρθε στο μικροβιολογικό έκανε χοριακή και δευτέρα θα πάει στο γιατρό να τη δει!!! Μακάρι να πάνε όλα καλά γιατί το ήθελε πάρα πολύ και τα πιτσιρίκια θα έχουν 6 μήνες διαφορά!! Τέλεια :D

Vasiachp καλώς ήρθες, για τα κιλά θα σου πω παρασκευή

Χτυπάει το τηλ, θα μπω μάλλον αργότερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΥΚΛΕΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ!! ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ??? :):):):):):)

ΕΜΕΙΣ ΠΗΓΑΜΕ Σ/Κ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΟΥΛΗ ΜΟΥ ΣΤΟΝ ΠΑΛΙΟ ΠΑΝΤΕΛΕΗΜΩΝΑ ΣΤΟ ΠΛΑΤΑΜΩΝΑ!!!ΑΦΗΣΑΜΕ ΚΑΙ ΤΗ ΜΑΡΙΑ ΣΤΗ ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΛΥΥΥΥΥΥΥΥΥ ΚΑΙΡΟ ΤΑ ΔΥΟ ΜΑΣ. ΜΟΝΟ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΜΑΣ ΤΑ ΧΑΛΑΣΕ, ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΧΙΟΝΙΑ ΕΙΔΑΜΕ!!!ΕΛΕΟΣ...

DOPPLER ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΣΤΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΟΛΑ ΚΑΛΑ!!!

SOTKOU ΜΟΥ ΑΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΤΩΡΑ ΕΤΣΙ ΕΙΛΙΚΡΕΙΝΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΩ ΠΩΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΤΟ ΜΩΡΟ ΠΟΥ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΑ ΠΙΟ ΔΥΣΚΟΛΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΥΝΕΙΔΟΤΟΠΟΙΗΣΕΙ ΟΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΠΑΤΕΡΑΣ. ΤΙ ΝΑ ΠΩ??? :cry::cry::cry::cry:

ΑΡΓΥΡΩ ΜΟΥ ΚΑΙ ΓΩ ΟΤΑΝ ΚΑΝΩ ΚΑΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ ΝΑ ΒΓΩ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΓΥΑΛΙΖΕΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΜΟΥ..ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ...ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΟΥΤΕ ΣΤΗ 1 ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΓΑΛΑ ΣΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ. ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΗΓΕ ΚΑΛΑ ΜΕΤΑ!!!ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ ΜΕ ΤΗ ΜΙΚΡΗ ΝΑ ΓΥΡΝΑΕΙ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΕΝΩ ΘΗΛΑΖΩ!!!

ΝΟΜΙΖΩ ΜΑΚΡΥΜΑΝΙΚΑ ΘΑ ΧΡΕΙΣΤΟΥΜΕ ΓΙΑ ΑΡΧΗ ΜΩΡΟΥΔΕΝΙΑ, ΓΙΑΤΙ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ Η ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΤΟΥ ΣΩΜΑΤΟΣ ΤΟΥΣ ΔΕ ΕΙΝΑΙ ΡΥΘΜΙΣΜΕΝΗ. ΟΙ ΠΥΤΖΑΜΕΣ ΔΕ ΘΑ ΣΕ ΒΟΛΕΨΟΥΝ, ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΩΡΟ ΒΟΛΕΥΟΥΝ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΤΑ ΦΟΡΜΑΚΙΑ ΜΕ ΑΝΟΙΓΜΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΟΜΩΣ..

ΒΑΣΙΑ ΚΑΛΩΣΗΡΘΕΣ!!!ΕΓΩ ΑΠΟ ΚΙΛΑΚΙΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΑ +13!!!20 ΕΙΧΑ ΒΑΛΕΙ ΣΤΗ 1 ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ.ΔΥΣΚΟΛΕΥΤΗΚΑ ΟΜΩΣ ΠΟΛΥ ΝΑ ΤΑ ΧΑΣΩ.

ΤΟΜΑ ΚΑΙ ΓΩ 20/3 ΕΧΩ ΡΑΝΤΕΒΟΥ!!ΤΩΡΑ ΑΝΑ 3 ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΘΑ ΜΕ ΒΛΕΠΕΙ. ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΘΕΣΗ ΤΟ ΜΩΡΟ ΕΙΝΑΙ ΝΩΡΙΣ ΑΚΟΜΑ, ΕΧΟΥΝ ΧΩΡΟ ΓΙΑ ΝΑ ΓΥΡΙΖΟΥΝ..

ΒΕΛΟΥΔΕΝΙΑ ΤΙ ΩΡΑΙΟ ΚΑΘΡΕΠΤΑΚΙ!!!ΤΕΛΕΙΟ...

ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • P.S Αυτή τη φορά που το είπα στη δουλειά, όλοι χάρηκαν!! Το μόνο κακό στην Ελλάδα είναι ότι αν δεν έχεις συμπληρώσει πάνω από έναν χρόνο εργασίας στον ίδιο εργοδότη, δεν σου αποζημιώνουν την επαπειλούμενη κύηση.. οπότε το διάστημα που θα κάθομαι είναι άνευ αποδοχών, αλλά ειλικρινά ας φτάσουμε να κρατήσουμε υγιή μωράκια στην αγκαλιά μας και ας είναι..!! Χε***κα!! Οπότε @Θέτις Κ. μου δεν μπορείς να ξέρεις πως θα αντιδράσουν και δεν πρέπει να σε απασχολεί κιόλας ή να σε αγχωνει.. έχεις πιο σημαντικά να ασχοληθείς!! 😍😍😍
    • Εγω κορίτσι μου δεν έκανα τίποτα από αυτά να σου πω την αλήθεια 
    • Σ' ευχαριστώ!! Ακριβώς έτσι! Έχει δίκιο ο σύντροφός σου! Η δουλειά σήμερα είναι, αύριο δεν είναι..! Δεν μπορούμε να σχεδιάζουμε την οικογένεια μας με βάση αυτο..! Και όχι ότι δεν θα ήταν ιδανικό..! Ποιος δε θέλει να μπορεί να συντηρεί το σπίτι του και ταυτόχρονα να μεγαλώνει την οικογένεια του;; Αλλά δεν έρχονται πάντα έτσι όπως τα σχεδιάζουμε ή τα θέλουμε.. συνεχίζουμε όμως να ζούμε..!! Και δουλειά θα βρεθεί..! Και ευγνωμονούμε για όσα έχουμε..!! Στην προηγούμενη δουλειά, ξοδεψα χρόνια από τη ζωή μου στην εταιρεία του για να φτάσουμε στο σημείο όταν έμαθε για την εγκυμοσύνη μου να ψάχνει τρόπους να με διώξει.. φτάσαμε να μιλάμε μέσω δικηγόρων..!! Και όταν πλέον έχασα το μωράκι, μου έκανε τη ζωή πατίνι στη δουλειά για να με αναγκάσει σε παραίτηση.. τον έπιασα μια πρωία λοιπόν και του λέω ξεκάθαρα παραίτηση από μένα δεν πρόκειται να δεί, αν θέλει να με διώξει ας μου κάνει μια απόλυση να πάρω το ταμείο ανεργίας μέχρι να βρω κάτι άλλο και ας κρατήσει την αποζημίωση που τόσο τσιγκούνης δεν ήθελε να δώσει.. σε μισή ώρα τα χαρτιά ήταν έτοιμα!! Και έμαθα από συνάδελφο αργότερα ότι για μήνες μετά με κακκολογουσε..(που κλαιν..!) αλλά η κατάρα είναι γαϊδάρα και γυρνάει στον αφέντη της θα πω, οπότε σκ**τα στο στόμα του ότι και αν έχει πει, θα τα βρει μπροστά του..!   
    • Καλησπέρα κορίτσια, εύχομαι σε όλες να πάνε όλα καλά μέχρι τέλους! @Kate1992 @KiddoΉθελα να σας πω σχετικά με τα διάφορα μικρόβια που βγαίνουν στην κολπική καλλιέργεια ότι στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μου επίσης έβγαιναν συνέχεια διάφορα, τα οποία δεν είναι ότι τα κολλάς συνήθως από κάπου, αλλά βγαίνουν γιατί με την εγκυμοσύνη πέφτει πάρα πολύ το ανοσοποιητικό. Χρειάστηκε να πάρω 4-5 φορές αντιβίωση καθ'ολη την κύηση αλλά όλα πήγαν καλά, οπότε με στενή παρακολούθηση από το γιατρό και συχνές καλλιέργειες δεν θα έχετε πρόβλημα. Επίσης ήθελα να σου πω @lilly1984 (έπεσα στην δική σου δημοσίευση και μπήκα μετά απο πολύ καιρό να γράψω επί τούτου στο φόρουμ) ότι ως ομοιοπαθούσα με τις επισχέσεις στην εγκυμοσύνη έχει βρεθεί λύση, επειδή δεν γίνεται να σε καθετηριάζουν συνέχεια, εγώ θα σου συνέστηνα απαραιτήτως να βάλεις πεσσό. Αυτό το "δαχτυλίδι" στηρίζει την μήτρα ψηλά και δεν πιέζει την κύστη γιατί ισχύει ότι όντως δεν θα έχεις πρόβλημα μετά που πάνε όλα πιο πάνω, αλλά αυτό θα συμβεί την 19-20η εβδομάδα, εγώ πραγματικά δεν άντεχα αυτό το βασανιστικό συναίσθημα των επισχέσεων και να τρέχεις στα επείγοντα για καθετηριασμό. Συζήτησέ το με τον γυναικολόγο σου, θα μπορούσες να πάρεις και μια άποψη από ουρογυναικολόγο.  Καλή συνέχεια στην κύηση όλων!
    • Κορίτσι μου, τι να σου πω.... δε σε γνωρίζω προσωπικά και πραγματικά βούρκωσα διαβάζοντας το μήνυμά σου ❤️  μίλησες στην ψυχή μου!! με νιώθεις 1000000%  κι εγώ έτσι κάνω απ το πρωί, ζουλάω το στήθος για να δω το level ενόχλησης χαχαχαχαχα εγώ χθες το βράδυ είπα να μαγειρέψω μετά από δε ξέρω κι εγώ πόσες βδομάδες γιατί με πιάνει αναγούλα και μόνο που μπαίνω στην κουζίνα. Να ναι καλά ο σύζυξ που τα έχει αναλάβει όλα δηλαδή, αλλά χθες ο καημένος ήταν πτώμα απ τη δουλειά κι είπα να κάνω εγώ το βραδινό και σημερινό φαγητό μας. Μετα κόπων και βασάνων το έφτιαξα αλλά αναγούλες κάθε λεπτό... δεν έκανα εμετό αλλά έβγαλα φλέγματα (σορρυ για την πλήρη αναφορά 🤣)... Δηλαδή το μωράκι μου υπενθυμίζει ότι δεν είμαι μόνη μου κι εγώ εκεί μαλ****ζομαι 🤣🤣 Πόσο δίκιο έχεις πάντως, τίποτα δε θα αλλάξει με το άγχος και τον πανικό. Αν είναι να γίνει το κακό, τι να σου κάνουν και τα επείγοντα... έχιες απόλυτο δίκιο πραγματικά. Όχι, όχι, πιστεύω στο σποράκι μου και θα κάνω υπομονή μέχρι την Τρίτη! Κι προσεύχομαι κι ευελπιστώ να αντικρύσω και πάλι την εικόνα που είδα τελευταία φορά που κουνιούταν και με χαιρετούσε το γλυκό μου ❤️ τα γράφω αυτά και έχω τον υπέρηχο απέναντι και δακρύζω 🥲  πφφ πως θα την παλέψουμε κι είμαστε μόλις στην αρχή;;; 🤣🤣🤣🤣
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...