Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΗΡΘΕ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ


Recommended Posts

Μετα απο 3 ακριβως χρονια κραταω το δευτερο μωρακι μου στην αγκαλια μου...την μπουμπου μου

Πιστευα οτι ποτε δεν θα καταφερνα να χαρισω ενα αδελφακι στον γιο μου, αλλα ο θεος με βοηθησε.

Στο φορουμ δεν εμπαινα γιατι δεν ηθελα να διαβασω τιποτα ασχημο κ στεναχωριεμαι...γιατι ημουν σιγουρη οτι θα διαβαζα.

Μονο οι δικοι μας το ξεραν οτι ημουν εγκυος κ οταν ειχα υπερηχο δεν ηξεραν ουτε οι δικοι μας οτι παω...το μαθαιναν μετα...ΟΙ περισσοτεροι το μαθαν τα χριστουγεννα στην γιορτη μου κ οσοι με βλεπαν.

Εμεινα εγκυος καπου τον Μαιο, ουτε ξερω ποτε αφου δεν προσπαθουσα καν...ειχα πει ας φυγουμε με την μεταθεση να ειμαστε αθηνα κ θα δουμε..το θεμα εγκυμοσυνη το ειχα διαγραψει απο το μυαλο μου.Ειχα 3 μερες καθυστερηση κ ελεγα οκ δεν ειμαι....αλλα χοριακη 1490.Μεχρι κ την 15 εβδομαδα δεν ειχα καθολου αγχος.Ημουν ηρεμη.

Στις 15+6 ειχα υπερηχο θυμαμαι εκλαιγα γιατι πιστευα οτι δεν ηταν καλα...αλλα η μπουμπουκα μας κλωτσουσε σαν τρελη κ εγω απο το αγχος δεν ενιωθα τιποτα...οταν γυρισα σπιτι απο τον υπερηχο την ενιωσα πρωτη φορα....αγχος πολυ καθε βδομαδα πηγαινα για υπερηχο για να βλεπω οτι ειναι καλα κ να ηρεμω...δεν το συζητω για την β επιπεδου....παλι κλαματα..ημουν 20+6 εβδομ καναμε 1,5ωρα υπερηχο κ ολοκληρη ημουν μουδιασμενη κ μολις μου ειπε οτι ολα καλα δεν μπορουσα να το πιστεψω αρχισα να τρεμω, οταν βγηκα απο το ιατρειο ηθελα να φωναξω απο την χαρα αλλα συγκρατηθηκα :roll: μετα ξαναπηγα κ στην 22η κ στην 23 για επανελεγχο για να ειμαι εγω σιγουρη.Μεχρι της 18 εβδομαδες δεν ειχα παρει κανενα κιλο, μαλλιστα ειχα χασει κ 2.Μετα πηρα 13 κιλα μεχρι τις 28 γιατι οταν δεν αισθανομουν λιγο το μωρο ετρωγα διπλη σοκολατα :lol: ...τελικα εφτασα τα 20....αλλα μου μειναν 7 ευτυχως.

Μετα κυλησε σχεδον ηρεμα η εγκυμοσυνη μου....κ φτασαμε στις 37 εβδομαδες...κανονισαμε να γεννησω στις 25 ιανουαριου..αλλα η μπουμπου βιαζοταν κ ανεβασα πιεση πολυ...πηγα στο μαιυτηριο μεσα στην νυχτα (εντωμεταξυ την προηγουμενη εκει ημουν για να κανω ενα nst το οποιο βγηκε κ τελειο) η πιεση 10-16,κ μου ειπαν οτι ειχα κ πονακια (εγω δεν πονουσα καθολου)...η πιεση δεν επεφτε αργησε παρα πολυ να πεσει κ τελικα γεννησα στις 20/1 14:00...ειχαμε συμφωνησει για επισκλ..αλλα εφαγα κ μια ωραιοτατη ναρκωση διοτι η επισκλ δεν με επιασε (μαλλον εφταιγε το πολυ αγχος που ειχα)..ευτυχως η γιατρος οταν ελεγα νιωθω την κοιλια μου με ακουγε (γιατι εγω εκανα τεστ μονη μου, εβαζα τον αντρα μου να ακουμπαει την παλια τομη κ την ενιωθα) κ με γρατσουνισε στην τομη πριν βαλει νυστερι κ της ειπα οτι αυτο που εκανε το ενιωσα κ με κοιμησε κατευθειαν...οταν ξυπνησα η γιατρος μου ηταν διπλα μου κ την ευχαριστω για ολα κ μου ειπε 3020γρ, εκλαψε αμεσως, ολοι η ομαδα του χειρουργειου την χαζευε κ εχει καστανα μαλλακια(περιμενα οτι θα ειναι ξανθια)....

η επισκλ με την ολικη ηταν τελεια....δεν πονουσα καθολου...την επομενη σηκωθηκα αμεσως...κ περπατουσα κανονικοτατα...δεν πονεσα αλλη φορα.Αφου οι δικη μου που ηρθαν να με δουν απορουσαν που ημουν τοσο καλα...αυτο που πονουσε ηταν οτι μου σπασαν ολες τις φλεβες για τον ορο κ δεν μπορουσα να κουνησω τα χερια μου (ειχαν πρηστει) αφου φωναζαν αναισθ για να μου βαλει ορο....κ κλαματα εγω απο τα πολλα τρυπηματα...γενικα στο νοσοκομειο πολυ κλαμα εριξα.

Τωρα ειμαστε σπιτι τρωμε γαλατακι μαμας συνεχεια..ειμαι χαρουμενη.Μοιαζει πολυ με τον αδελφουλη της...

Ευχαριστω τον θεο που με βοηθησε κ την γιατρο μου για ολα.

Α μολις βγηκα απο το χειρουργειο κ ειδα τον αντρα μου του ειπα οτι δεν κανω αλλο γιατι φοβηθηκα πολυ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσάνθη χαίρομαι πάρα μα πάρα πολύ για σένα!!!!

Η ιστορία τοκετού σου είναι περίπου όπως τη δική μου: υψηλή πίεση, καισαρική με ολική.

Να σας ζήσει και να τη χαίρεστε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσάνθη χαίρομαι πάρα μα πάρα πολύ για σένα!!!!

Η ιστορία τοκετού σου είναι περίπου όπως τη δική μου: υψηλή πίεση, καισαρική με ολική.

Να σας ζήσει και να τη χαίρεστε!!!

Ειπα να τα ζησω ολα...οχι αστεια

εντωμεταξυ η φαση ειναι οτι μια εβδομαδα πριν ελεγα στη γιατρο...δεν πιστευω να μην με πιασει η ναρκωση :lol: κ το καλυτερο της ειχα πει να παει ο αντρας μου να δωσει αιμα σε περιπτωση που χρειαστει γιατι εγω ξενο δεν ηθελα...ευτυχως που δεν εδωσε γιατι θα το χρειαζομουν σιγουρα :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσάνθη μου, να χαίρεσαι την κουκλίτσα σου! Σε θυμάμαι απο πιο παλιά κ ειλικρινά νιώθω μεγάλη χαρά που όλα πήγαν καλά κ ήρθε το αδερφάκι του μικρού σου! Καλή λοχεία, να έχετε πάντα μόνο χαρές! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου ζησει η κορουλα σο!ναστε ολοι ευτυχισμενοι και δυνατοι!!η οικογενεια σου να ζει μονο ευχαριστες στιγμες γεματες χαμογελα και τα παιδακια σας να τα δειτε να μεγαλωνουν και να γινονται καλοι ανθρωποι!καθε ευτυχια!!!κι εγω περιμενω το 2ο κοριτσακι μου και ειμαι μεσα στο αγχος....χαρηκα που διαβασα την ιστορια σου και ειδα ποσο καλα πηγανε ολα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου ζήσει κουκλίτσα μου και από εδώ!!!!!!!!!

Καλή λοχεία να έχετε μανούλα και νινί!!!!!!

Να μου τη φιλήσεις!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

"Ραφαελ" μου να σου ζήσει!!!!!!!!!Απίστευτη η ιστορία σου,θυμάμαι σαν σημερα όλα όσα έχεις τραβήξει!Και που σου έλεγαν ότι κάτι συμβαίνει στις εγκυμοσύνες σου όταν είναι κορίτσι.Τελικά τους διέψευσες όλους ε;;;Μπράβο και πάλι μπράβο.Και άπό ότι διαβάζω φύγατε και από Ρόδο ε;Τέλεια να σαι κοντά με τον αντρούλη σου.Πάντα χαρές να τα χαίρεστε και τα δυο τα ζουζούνια σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγαπημένη μου φιλενάδα!

Σου εύχομαι και από εδώ να ζήσετε μια ονειρεμένη ζωή με τα παιδάκια σου όπως σας αξίζει!!!!

Να σας ζήσει το νέο μέλος της οικογένειάς σας και να είναι πάντα γερή, δυνατή, καλότυχη και ΟΜΟΡΦΗ σαν την μαμά της :D:D:D:D:D:D

Περιμένουμε να γυρίσεις στο μαμμυ όταν βρεις χρόνο!

Φιλάκια σε όλους σας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσάνθη μου να ζήσει κορίτσι μου η μπουμπού σου!!! Να είναι πάντα γερή και καλότυχη!!! Καλούς θηλασμούς και καλή λοχεία σου εύχομαι!!!

Να που ήρθε η κόρη τελικά!!! :D:D:D Να μου φιλήσεις τον Άκη σου και την μπουμπού!!! Σε φιλώ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου ζήσει η μπουμπούκα σου

Σε θυμάμαι από παλιά και όλα όσα τράβηξες και το πόσο ταλαιπωρήθηκες

Τώρα όως έχεις έχει αγκαλιά την κορούλα σου και φαντάζομαι την ευτυχία σου

Πολύ χάρηκα με τα νέα σου :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακι μου γλικο...να σου ζισι το μορακι σου..να την χερεσε..και να την δισ να μεγαλο μια ομορφι δεσπινιδα και εσι να την καμαροσισ..και να θιμασε ποσο πολι την ποτουσεσ!!!

αφτεσ τησ μερεσ σε σκεφτομουν..αλα δισταζα να σου στηλο μονιμα..φοβομουν...

σιμερα που μπικα ετσι ιχεεα διαβασα τα νεεα σου..και πιρα μεγαλι χαρα..πολι μεγαλι χαρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκι μου γλυκο...και πανω που σκεφτομουν ότι εχει καιρο να μιλησουμε...Κι αναρωτιομουν αν γεννησες..

Δεν ξερεις όσο πολύ χαίρομαι για σενα... Να σας ζησει! Να ειναι παντα γερη και καλοτυχη. Η αγάπη και η επιμονη σου σε βοηθησαν και τα καταφερες...

Φιλιά σε εσένα και στα παιδάκια σου...και καλή λοχεία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσάνθη μου να σου ζήσει η κορούλα σου!

Πολύ χαίρομαι που όλα πήγαν καλά! :D:D:D:D:D:D

καλή λοχεία να έχεις κ να χαίρεσαι τα παιδάκια σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστω ολες πολυ.κ εσεις το καλυτερο ευχομαι, να χαιρεστε τα ζουζουνια σας κ οι μελλουσες μαμαδες με το καλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χρυσανθακι μου αν και σου τα'πα,δεν πειραζει αλλη μια φορα!ευχες ειναι αυτες!!!!να ειναι γερη κοπελα μου η κοριτσαρα σας!!!!!!ειδες τελικα που το ονειρο σου πραγματοποιηθηκε?αδικα ολο το αγχος που τραβηξες!τωρα εχεις μια ομορφη και γερη μπουμπου στα χερια σου!!!!φανταζομαι χαρα ο ακης,ε?????ευχομαι να ειναι γερα και τα δυο παιδακια σου και να σας δινουν ΜΟΝΟ χαρες!!!!!!!!καλη λοχεια και καλους θυλασμους!!!!!!πολλα πολλα φιλακια στα πατουσακια της!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χρυσανθαααακιιιιιιιι!!!!!!!!!!τι διαβαζω?????????ειχα πολυ καιρο να μπω στο μαμμυ κ δεν ηξερα τπτ....μπραβο κοριτσι μου,να σου ζησει η κοπελαρα σου,πολυ χαρηκα!!! Απο δω κ περα μονο χαμόγελα φιλεναδα!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ή έχω πολύ καιρό να μπω....ή δεν πήρα είδηση το νέο αυτό ποστάκι ή μπορεί να συμβαίνουν και τα 2 συγχρόνως καθότι ένα μυαλό χειμώνα καλοκαίρι...βαρέσαμε tilt!

Να ευχηθώ κι εγώ από εδώ να σου ζήσει και καλή ανατροφή!

Τέτοιες μέρες πέρυσι είχα μάθει κι εγώ οτι περιμένω 2 σπόρια...πως περνάει ο καιρός...και τώρα είναι ολόκληρες κοπέλες. Μεγαλώνουν τα άτιμα...ούτε λίπασμα να τα βάζαμε!

Σε φιλώ και σου εύχομαι μόνο χαρές από εδώ και πέρα. Και αυτό για το 3ο... που "δεν σκέφτεσαι..." σε λίγο θα το ...ξανασκεφτείς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να σου ζησει κοριτσακι μου..γερη να ναι πανω απόλα ,τυχερή,ευτυχισμένη και να την καμαρωνεις μια ζωη μαζι και τον αδελφουλη της...καλη λοχεια!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...