Μετάβαση σε περιεχόμενο

Περιμενω με 3εκ διαστολη τους πονους αλλα δεν ερχονται :(


Recommended Posts

Γεια σας...ακομη εδω ειμαι!απο την Πεμπτη εχω 3εκ διαστολη κ δεν με πιανουν οι πονοι να παω να γεννησω!!!Βαρεθηκα να περιμενω...εχω κανει γενικη το σπιτι,μαγειρευω,κανω γλυκα και ο χρονος δεν περναει να ερθει η μαγικη στιγμη...Αυτα...αν δεν γεννησω μεχρι αυριο Κυριακη θα μπω για προκληση τοκετου την Δευτερα...Φιλακιαααα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το καλό κοπέλα μου!!! ξέρω ότι σε αυτές τις περιπτώσεις βοηθάει το περπάτημα... όπως και να'χει τι σήμερα τι αύριο θα κρατήσεις το μωράκι σου αγκαλιά!!!! υπομονή!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΙΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΑΙ Κ ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΔΙΑΣΤΟΛΗ 2 ΠΕΡΙΠΟΥ 1 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΑΛΛΑ ΠΟΝΟΙ ΠΟΥΘΕΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΠΕΡΠΑΤΗΜΑ ΔΟΥΛΕΙΕΣ Κ ΒΑΘΙΑ ΚΑΘΙΣΜΑΤΑ Κ ΗΡΘΑΝ Η ΠΟΝΟΙ.

ΝΤΕ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ Κ ΜΕ ΕΝΑΝ ΠΟΝΟ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα, δεν ξέρω σε ποιά εβδομάδα είσαι, αλλά θυμάμαι ότι ο γιατρός μου, μου είχε πει ότι στην 2η γέννα μπορείς να έχεις και 2 ή 3εκ διαστολή ακόμη και 2 εβδομάδες.........γιατί να πας για πρόκληση?

είσαι σε προχορημένη εβδομάδα? μέχρι της 42η όμως μπορείς να περιμένεις!!!!

περπάτησε πολύ, μα πάρα πολύ, ανέβα και σκάλες για να βοηθηθείς :D

με το καλό να γεννήσεις, εύκολα και γρήγορα!!! :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγω στον πρωτο μου ειχα διαστολη περιπου για 5 μερες 2εκ και μια μερα πριν κλεισω το μηνα μου με επιασαν πονοι,σιγουρα αυτη η αναμονη ειναι η πιο δυσκολη αλλα περιμενε λιγο ακομα οι τεχνητοι πονοι ειναι πολυ πιο δυσκολοι απο τους δικους μας,με το καλο να γεννησεις!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα ερθει...μην αγχωνεσαι! φυσικα αυτη η αναμονη κανει το χρονο να μην περνα...αλλα που θα παει! ειναι απολυτως φυσικο και θα ερθει απο μονο του!!!! με το καλο σου ευχομαι, η παναγιτσα να ειναι κοντα σου, κ ολα καλα θα πανε!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το καλο να ερθει αυτη η μαγικη στιγμη..αν σε παρηγορει..εμενα εσπασαν τα νερα στις 37+2...περιμεναμε 7 ωρες κι ουτε πονο ειχα ουτε διαστολη και το μωρο ακομα πολυ ψηλα..

Λογικα σημερα γεννας..με το καλο να δεχτεις το μωρακι σου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ αυτη η αναμονη σε τρελαινει!!!

με το καλο συντοπιτισσα,ευχομαι να μην περιμενεις αλλο και να σου ρθει μεναν πονο!!!

υπομονη γρηγορα θα σκασει μυτη!!!χχχ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...