Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ποιές δεν περιμένουμε περίοδο τον Ιανουάριο;;;;;;;


Recommended Posts

Άνοιξα εγώ το θεματάκι του νέου μήνα και της νέας χρονιάς και εύχομαι σε ολες μας καλή επιτυχία και το 2012 να ξεκινήσει με πολλές ευχάριστες ανακοινώσεις!!!

Καλή επιτυχία σε όλες κοριτσάκια μου!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 57
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλορίζικο και τυχερό το νέο ποστάκι! Μακάρι το 2012 να έρθουν τα μωράκια μας!

Μελίπικτό μου μιας και θα κάνεις και την εμβρυομεταφορά εύχομαι να μην σου έρθει η ακατανόμαστη όχι μόνο τον Ιανουάριο και αλλά και τους επόμενους 9 μήνες! %%-%%-%%-

Εγώ πάλι θα την περιμένω για να ξεκινήσω ενεσούλες, αλλά αν μου κάνει τη χάρη και έρθει το μπεμπέ χωρίς αυτές δεν θα πω όχι! Μακάρι! :ympray:

Καλή μας επιτυχία!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑλοριζικο το ποστακι κοριτσια και να ειναι και τυχερο!!!!

Ευχομαι σε ολες σας Καλη Χρονια γεματη απο πολλα μωρακια που θα μοιραστουν στις κοιλιτσες σας :):):):):):):):):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή χρονια κοριτσια!!!Ευχομαι να ειναι η τυχερη μας χρονια!!!Εγω τελικα αδιαθετησα 30/12, αρα...δεν θελω να μου ερθει ξανα στις 24-25 Ιανουαρίου!!!Το Δεκέμβριο ηρθε μια μερα νωριτερα,,,και μου χαλασε τον κυκλο ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάρες, καλή και γόνιμη χρονιά να έχουμε... Εμένα η χαμένη ήρθε 29-12 οπότε τώρα της απαγορεύω να έρθει 25-01... Πήρα τεστάκια ωορηξίας (να δούμε τι θα δούμε) και ξεκίνησα filicine. Διάβασα ότι βοηθάει το ωάριο να ζήσει περισσότερο (βασικά έκατσα και σκέφτικα πότε το είχα ξαναπάρει και ήταν Δεκέμβριος του 2010 και λίγο το Γενάρη του 2011, και έμεινα έγκυος το Μάρτιο. Οπότε μπορεί και να παίζει ρόλο. Κακό δεν θα μου κάνει.) Προσπαθώ να βρω τρόπο να μην σκέφτομαι και να μην μετράω μέρες αλλά δεν... Το άγχος θα με φάει εμένα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλη και γονιμη Χρονια σε ολες!!!!!

:ymparty::ymparty:

κ σε μενα ηρθε η ακατανομαστη χθες.

μακαρι το 2012 να μας φερει τυχη κ να μας κανει ολες μανουλες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα κούκλες και καλή γόνιμη χρονιά!χάθηκα αλλά διαβάζω που και που τα νέα σας!

είχα αιμορραγία που κράτησε 1 μήνα, ο γιατρός μου έδωσε promolut που τελειώνω τη θεραπεία την Κυριακή και μετά θα περιμένω περίοδο για να κάνω άλλες 2 εξετάσεις που μου έχουν απομείνει.

η μία είναι η σαλπιγγογραφία (φοβάμαι πολύ μην πονέσω...)

αλλά τι να κάνω αφού τελειώσω και με αυτές τις εξετάσεις μετά θα πάρουμε το οκ, αν είναι όλα καλά

φιλιά σε όλες κι εύχομαι η φετινή χρονιά να είναι πολύ καλύτερη από την προηγούμενη..επίσης να γεμίσουν οι κοιλίτσες μας με γερά μωράκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα κοριτσάκια...χρόνια πολλά και καλή χρονιά να έχουμε με πολλά και γερά μωράκια...

με θέλετε και εμένα στην παρέα σας??

μετά απο διακοπή κύησης στην 14 βδομάδα πλέον έχουμε το ελεύθερο να ξεκινήσουμε και πάλι να προσπαθούμε για μωράκι...έτσι δεν περιμένουμε περίοδο τέλος Γενάρη...

το φυλισιν το συνεχίζω κανονικά όπως και το γκλουκοφάζ (όσο μπορώ δηλ γιατι έχω παρενέργειες :evil: ) μια και ενα μικρούλη θεματάκι με το ζάχαρο το έχω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα... G.KKRIS μου δεν πτοούμαστε εμείς από αυτά... Μέχρι τέλος του 2012 θα το σκαρώσουμε το μπεμπε... Δεν θα μας πάρει απο κάτω μια αποβολή και μια αιμοραγία... ninou φυσικα και σε θέλουμε... Όλοι οι καλοί χωράνε... τέλειος ο σκύλος σου...Εγώ έχω 3 και σκέφτομαι τον πόλεμο που θα γίνει αμα μείνω έγκυος (θα μου τα πρήξουν να τους διώξω, αλλά δεν θα τους περάσει).

Πάντως το filicine παίζει να κάνει δουλεια (ελπίζω). όσο για το glucophage ξέρω πως βοηθάει ειδικά σε θέμα πολυκυστικών ωοθηκών. Αλλά και μόνο η ψυχολογια ότι παίρνεις φάρμακο που σε βοηθάει (έστω και αν δεν βοηθάει) είναι θετική. Είναι όπως τα placebo (τα ψευδοφάρμακα). Μπορεί να σου δώσουν καραμέλες αλλά να γίνεις καλά επειδή νομιζεις ότι είναι φάρμακο (καταραμένη ψυχολογία).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα ουρανία..το γκλουκοφάζ το παίρνω για να ρυθμίσω τις τιμές μου στο ζάχαρο...έχουν μια τάση να είναι λίγο ανεβασμένες και προσπαθώ με διατροφή και το χάπι..το φιλισιν ναι ξέρω οτι βοηθάει να το παίρνει καμία πριν την εγκυμοσύνη...βοηθάει και στην σύλληψη αλλά και στην ανάπτυξη του εμβρύου και βασικά βιταμίνη είναι... :D

όσο για το σκυλάκι, :lol::lol: , κανείς δεν τον κουνάει απο εδώ...απλά όταν ήμουν έγκυος είχα κόψει τις βόλτες του γιατι φοβόμουν τραβήγματα... :roll: ειναι πάντως το αγχολυτικό μου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το ξέρω το Glucophage... Απλα επειδή ρυθμίζει το ζάχαρο βοηθάει και στις ωοθήκες (κάτι παίζει με τις τιμές της ινσουλίνης, αλλά δεν θυμάμαι ακριβώς). Το δίνουν και σε πολλές που δεν έχουν πρόβλημα με το ζάχαρο τους. Για το filicine ήξερα ότι βοηθάει στο πρώτο τρίμηνο αλλά δεν είχα ψάξει παραπέρα. Σε άσχετη φάση βρήκα ότι πιθανόν να βοηθάει το ωάριο να ζήσει περισσότερο. Το είχα πάρει κανα μήνα περσι επειδή είχα χαμηλές τιμές και έμεινα έγκυος 2 περίπου μήνες μετά που το σταμάτησα(να πήρα κανα κουτί,μπορεί να λέω και πολύ) οποότε σκέφτομαι ότι μπορεί να έπαιξε και αυτό ρόλο. Κακό δεν κάνει, οπότε το ξαναξεκίνησα.

Εγώ με τα σκυλιά έχω παθολογικό έρωτα. Δεν προκειτε να φύγουν από το σπίτι ο κόσμος να χαλάσει... Τις υστερίες που βλέπω από πολλές δεν τις αντέχω. Με το που μένουν έγκυες τα διώχνουν. Μεγάλωσα σε χωριό παρέα με σκύλους. γάτες, κατσίκες, κότες και κουνέλια και τίποτα δεν έπαθα. Αντίθετα έχω τέτοιο ανοσοποιητικό που δεν αρρωσταίνω ποτέ. Πότε δεν με κυνήγησε η μάνα μου να μου βάλει betadin άμα χτυπούσα, ποτέ δεν με απολύμαινε για να φάω. Έτσι θέλω και τα παιδιά μου να είναι. Όση ώρα γράφω είναι η μια κολημένη στο αριστερό μπούτι και άλλος στο δεξί και οι 3 μαζί τυλιγμένοι με 1 κουβέρτα (μόνο ο μεγάλος κοιμάται μακρια γιατι δεν χωράει. 30 κιλά γαϊδούρι)...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια εμένα το filicine μου το έδωσε η αιματολόγος επειδή έχω θρομβοφιλία (βιταμίνη Β12 είναι) έκανα μέτρηση και τώρα στο πακέτο με τις εξετάσεις που έκανα. όταν έμεινα έγκυος μου είπε να παίρνω 2 / μέρα όχι και τα 2 μαζί. στην εγκυμοσύνη ξέρω ότι βοηθά στο νευρικό σύστημα του μωρού, όταν όμως απέβαλλα μου είπε να τα σταματήσω όπως και τις αντιπηκτικές καλύτερα να ρωτάτε τους γιατρούς και για το παραμικρό που παίρνετε αυτή είναι η δουλειά τους...

φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

G.KKRIS εμένα μου το έδωσαν επειδή έχω γενικά χαμηλό Β12. Αλλά αν δεν έχεις άλλα προβλήματα δεν σου κάνει κακό να το πάρεις (αρκεί να μην πάρεις μεγάλη ποσότητα. Εμένα μου είχε πει 1-2 χαπακια την βδομάδα). Αλλιώς πρέπει να τρώμε μπροκολο, μαρουλι, συκώτι και γενικά τροφές με Β12.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια καλησπέρα!!!

Νινού καλώσήρθες στο παρεάκι μας και εύχομαι σύντομα να ανήκεις στο ποστ των μέλλουσων μαμάδων!!!

Ουρανία, δημητρούλα και gkkriss τι καλά που γράψατε!!! Είπα μια φορά να ανοίξω ποστάκι και εξαφανίστηκαν όλες οι γνωριμες φυσιογνωμίες!!!!

Εύχομαι το 2012 να είναι η χρονιά μας και να γίνουμε όλες μανούλες!!!!

Εγώ το φιλισιν το παιρνω πολλά χρόνια λόγω χαμηλού αιματοκρίτη! Ο γυναικολόγος μου μου είχε πει οπτι θελει να το ξεκινησω (ασχετως που εγώ το έπαιρνα από καιρό με τον παθολογο) τρεις μήνες πριν ξεκινήσω να προσπαθούμε για μωράκι! Μου εξήγησε ότι οι αποθήκες μας γεμίζουν στους τρεις μήνες και κάνει πολυπ καλό και στην σύλληψη και στο εμβρυάκι! Αλλά η gkriss έχει δίκιο! Κάτι πολύ αθώο μπορει να δημιουργήσει θέμα στον οργανισμό μας οπότε καλύτερα να το ξέρει ο γιατρός μας!!!!

Οσο για τα σκυλιά εγώ πιστεύω ότι είναι ευτυχία οπως και τα παιδιά! Δινουν τοση αγαπη και στοργή χωρις να νοιάζονται για αντάλλαγμα, σ´αγαπούν με όλο τους το είναι! Εγώ μεγάλωσα σε διαμερισμα αλλά πάντα είχαμε σκύλο, οι πρώτοι δύο πεθάναν ο ένας από γηρατειά και η άλλη απο μολυσμένο ποντίκι που την δάγκωσε και κλαίγαμε όλοι βδομάδες! Είχαμε πει τέρμα τα ακυλιά αλλά ξαναπήραμε και θα ξαναπαρουμε οταν αυτά μεγαλώσουν και φύγουν από κοντά μας... Ούτε να το σκέφτομαι δεν θέλω....

Νομίζω οτι τα παιδιά μεγαλωνουν πιο ισορροπημενα με ενα κατοικιδιο και ειδικά σκυλακι!!!!

Αυτά φιλενάδες μου γλυκές!!!!

Τα λέμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

melipiktakiiiiiiiiiiii, που είσαι??? Εγω γενικά σας παρακολουθώ αλλά δεν 'εχω και πολυ χρόνο για να πω ότι θα γράψω... τώρα που τελέιωσα σχεδόν όλες τις εργασίες είπα να χαζολογήσω...

όσον αφορά το θέμα σκυλιά κλπ κατοικίδια στο σπίτι με εγκυμοσύνη και μωρό, τρελένομαι στην ιδέα ότι θα μεγαλώσω το παιδί μου σαν υστερική. Ευτυχώς πέρασε η μόδα της τρελής αποστείρωσης και της απομόνωσης των παιδιών. Ακόμα και οι γιατροί πλέον συμβουλεύουν όσους μπορούν, να μεγαλώσουν τα παιδιά τους με ζώακι. Απλά ο καλός μου καμιά φορά υστεριάζει (και δεν ξέρω γιατί αφού μεγάλωσε σε διαμέρισμα με σκυλο και γάτα) μην και ακουμπήσει ο σκύλος το μωρό, μη και φάει τρίχα κλπ... Πλέον, απλά δεν του δίνω σημασία.. Λέω, ας έρθει με το καλό εκείνη η ώρα και θα σε στρώσω εγω... Φαντάσου ότι όσο είμουν έγκυος, ο τακούλης ήταν μέρα νύχτα κολημένος στην κοιλια μου. Όταν το έχασα, το ίδιο βράδυ με εγκατέλειψε και πήγε στον ξενώνα να κοιμηθεί με τις κουμπάρες μου (ακόμα εγώ δεν το ήξερα ότι είχε τελειώσει.Πως το καταλάβε το σκατό, μου λες?)

Όσο για το filicine. Βιταμίνες που τις δίνουν χωρίς συνταγή γιατρού όλοι έχουμε πάρει. Ε, το ίδιο πράγμα είναι. Απλά εκεί είναι πολλές βιταμίνες μαζί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδώ είμαι!!!!!! Περιμένω να ερθει σε καμιά 15αριά μέρες για να πάνε για την δευτερη προσπάθεια! Αλλά κι αν δεν έρθει γιατί θα εχω συλλάβει σαν από θαύμα ακόμα καλύτερα!!! Θα τρελαθώ όπως κι αν ερθει το μπεμπάκι!!!!!

Ουρανία όταν πέθανε η γιαγιά μου στο νοσοκομείο, η σκυλίτσα σπίτι άρχισε να κλαίει σαν λύκος, ηπταν τρομερό και ανατριχιαστικό και απερίγραφτο... Στο σπίτι κατάλαβαν ότι είχε φύγει η γιαγιά από την σκυλίτσα πριν χτυπήσει το τηλέφωνο... Έχουν τρομερό ένστικτο! Τα έχεις δει πριν από σεισμό;

Άσε που αν είναι εμβολιασμένα και καθαρά, και δεν είναι πολύ ζωηρά ώστε να σε χρυπήσουν, δεν βλέπω πουθενά το πρόβλημα να υπάρχουν σπίτι στην εγκυμοσύνη ή μαζί με το μωράκι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτή θα είναι η τυχερή σου φορά... Πριν πας, βάλε το βρακί σου αναποδα (λένε πως φέρνει τύχη)...

Ζωηρά δεν είναι (όταν κοιμούντε)... Δεν με ζορίζουν γιατί δεν χρειάζονται βόλτα με λουρι (έχω τεράστιο κήπο και απλά ανοιγω την πόρτα και πάνε την βόλτα τους), έχουν μάθει και δεν λερώνουν μέσα (εκτός και αν ζοριστούν). Μεγάλο σεισμό εδώ που είμαι δεν έχει κάνει (αλλά ξέρω απο γνωστή μου που έσωσε το παιδί ο σκύλος στο σεισμό. Ανάγκασε ο σκύλος το παιδί να τον πάει βόλτα και ο σεισμός τους βρήκε σε πάρκο. Στο σπίτι είχε πέσει το σύνθετο εκέι που καθόταν η μικρή και έβλεπε τηλεόραση).

Πάω να ντύσω τον μικρό τρελό μου Τάκη να πάμε βόλτα στα άλογα... σας χαιρετώ χλιμιντριστά....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Που χαθήκατε κοριτσάρες??? Εγω σπίτι με ένα τρελο πονοκέφαλο και 3 μέρες κάθε βράδυ πυρετο (άτιμο δόντι)...

Αφήστε που με δαιμονίσανε πρωι πρωι... Είναι μια γνωστή έγκυος, έχει κλείσει το 2ο μήνα και δεν θέλει να πάει στο γιατρό γιατι ντρέπεται να ανοιξει τα πόδια να την εξετάσει και να της κάνει κολπικό υπέρηχο να δούνε το μωρό... Θα πάει λέει άμα κλείσει τον 4ο-5ο μήνα ώστε να της κάνει τον υπέρηχο στην κοιλιά... Βρε τι να της λένε πως πρέπει να την δει μην και έχει κανα μικρόβιο κλπ. τιποτα αυτη... Θα τρελαθώωωωωωωωωωωωω.... Εδώ εμείς παρακαλάμε για ένα μωρο και ας είμαστε κάθε μέρα στο γιατρό με τα πόδια ανοικτα και εκείνη στον κόσμο της.... Άμα τη δείρω πόσο φυλακή θα φάω (γιατί θα την δείρω, δεν υπάρχει περίπτωση)...

Έχω κουραστεί ρε κορίτσια (αλλαγή θέματος) να κατουράω στα τεστ ωορηξίας... άντε να χαμογελάσει να δούμε τι θα δούμε... Αφήστε που με τόσο πυρετό κάθε βράδυ θα βράσουν τα αυγουλάκια μου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koritsia!! Thelw na sas euxithw kali xronia kai kali arxi!!! Auti tha einai sigoura h xronia sas!!

Sas to euxomai olopsuxa!! Sas parakolouthw opote mporw kai euxomai kathe fora na akousw kala nea apo esas!

Egw to fillicine to epairna 3 mines prin minw egkuos. O organismos tis gunaikas exei ta swsta epipeda follikou okseous gia tin kiisi meta pou tha to perneis gia 3 mines. Pisteuw kai egw pws boithaei. Kai otan to eipa tou giatrou mou eipe mprabo pws to ikseres. Kai bebaia twra sunexizw na pernw folliko oksu alla se alli morfi, mazi me to sidiro. Egw me ti boitheia twn test ooriksias, swsti diatrofi kai folliko oksu emeina egkuos. Pisteuw oti enas swstos sundiasmos boithaei polu! Eixa kopsei apo prin kai kafedes kai tsigaro kai alkool kai etrwga trofes pou einai plousies se bitamines kai diafora pou boithane polu, opws diaforous ksirous karpous me giaourti kai meli kai diafora frouta.

Kante oti kalitero mporeite gia na dimiourgisete to katallilo periballon gia na piasei to sporaki sas!!Sas euxomai thetika testakia!!!

Egw eimai polu kala kai to sporaki den einai pia sporaki, einai olokliro mwraki me xeria podia kai ola ta upoloipa, einai peripou 15 ekatosta! Tin alli ebdomada tha mathoume to fullo. Den to exw niwsei akoma na kounaei alla opou nanai ap'oti leei kai o giatros tha dwsei sima!

Filia apo emena kai to mwraki mou!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Elena πολύ χαίρομαι για σένα και το μωράκι σου!!! Άντε να μάθεις και το φύλλο (όχι ότι έχει και πολύ σημασία, αλλά οκ) και φυσικά με το καλό να έρθει!!!

Φιλιά στην κοιλίτσα!

Ουρανία δεν παίζεσαι!!! Κάθε φορά που διαβάζω μηνύματά σου μου φτιάχνεις τη διάθεση! Να είσαι καλά! Όσο για τη γνωστή σου δεν το γλιτώνει το ξύλο... έλεος τι ντρέπεται??? Το μωρό της δεν το σκέφτεται; Δεν θέλει να το δει; Τι να πω!! Συγχίστηκα!!!

Φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ourania ontws poly gelio rixnwk egw opote diavazw auta pou grafeis...mas ftiaxneis th mera vre paidi mou!!!!oso afora auth th gnwsth sou exw na pw monaxa eleos!!!!kala gia alla k gia alla ta podia ths pesths xairetismata den ntrepotan pou ta anoige??twra thn piasane oi ntropes?

koritsia kai emena h giatros mou eipe na parw folliko kai mou egrapse kai kapoies eksetaseis ek twn opoiwn kai yperyxo sto sththos..aste pou me exese pou stamathsa to xapi tou thyroeidh...kata ta alla ok...(h mhtra moy sthn idia opisthia kai plagia thesh!!!!!! )..filia se oles sas...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...