Μετάβαση σε περιεχόμενο

Συμπτωματα εγκυμοσυνης βοηθεια!


Aristina

Recommended Posts

Γεια σας κοριτσια μου!

Ερωτηση!!!!Απο τοτε που γεννησα δεν ειχα πονους στο στηθος καθε φορα που μου ερχοταν η περιοδος ενω πριν γεννησω οταν μου ερχοταν ειχα και ενοχληση στις θηλες!

Τωρα ειμαι στην 30 μερα αναμονης περιοδου οπου ειναι και ο μεγαλυτερος κυκλος μου αλλα περιοδος πουθενα ακομα και ερωτω!Λετε?Γινεται?Ρωταω γιατι απο πονο στο στηθος ουτε στο ελαχιστο ενω στο πρωτο μου το στηθος ειχε γινει απιστευτα ευαισθητο απο τις πρωτες κιολας μερες.... :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα συμπτώματα εγκυμοσύνης διαφέρουν οχι μόνο απο γυναίκα σε γυναίκα αλλα και η ίδια γυναίκα μπορει να εχει διαφορετικά συμπτώματα στις εγκυμοσύνης της οπότε μην θεωρείς τον πόνο στις θήλες ως βασικό κρητηριο..είσαι στην 30η μέρα του κύκλου σου αλλα πόσες μέρες καθυστέρηση εχεις?καποιες φορές η περίοδος μπορει να έρθει νωρίτερα η και αργότερα όταν τον μήνα που πέρασε πήραμε φάρμακα,αρρώστησε με, χάσαμε κιλα κτλ..αν όμως παρατηρήσεις κι αλλα συμπτώματα, κανε ένα τεστακι ..ευχομαι να είναι όπως τα θέλεις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και σ ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου!Σημερα και επισημα ειναι η πρωτη μερα καθυστερης δεν εχει ξαναγινει 31 μερες κυκλος....αυτον τον μηνα ειλικρινα τιποτα το διαφορετικο δεν συνεβη....φοβαμαι ομως επειδη δεν εχω στηθος οτι δεν θα ειναι κατι καλο....ουφ δεν ξερω....σημερα λεω να κανω ενα τεστ.Αλλα συμπτωματα τιποτα απλα πρηξιμο στην κοιλια και αισθανομαι πονακια σαν οτι θα αδιαθετησω....αχ δεν ξερω τι συμβαινει απλα εχω μια φοβια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΣΤΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΥΠΟΥΛΑ ΓΙΑΥΤΟ ΜΗΝ ΠΟΛΥΔΙΝΕΙΣ ΒΑΣΗ!!!!!!!!!ΚΑΝΕ ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΑΜΑ ΣΥΝΕΧΙΣΤΕΙ Η ΚΑΘΗΣΤΕΡΗΣΗ ΚΑΝΕ ΤΕΣΤΑΚΙ Η ΧΩΡΙΑΚΗ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ!!!!!!!!ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΠΙΘΥΜΕΙΣ!!!!!!!!ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΕΑ ΣΟΥ!!!!!!!!!!!ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΕΙΑ!!!!!!!!!!1 :P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ax δεν δινω σημασια στα συμπτωματα ειδικα αυτα που με κανουν να πιστευω οτι ειμαι εγκυος αλλα αυτα που ισως φαινεται οτι κατι δεν παει καλα!Ουφ δεν ξερω το απογευμα θα παω να παρω ενα τεστ να δω τι γινεται!Ευχομαι να πανε ολα καλα...ευχομαι μεσα μου να ειμαι για να αποκτησει το παιδι μου ενα αδερφακι....Να χαιρεστε τα παιδακια σας κοριτσια και σας ευχαριστω πολυ.Θα σας ενημερωσω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aristina και εγω οποτε θα εβλεπα περιοδο και τοτε οταν εμεινα εγκυος στο πρωτο μου παντα ειχα πονο στο στηθος αλλα αυτο σταματησε οταν γεννησα. Τον μηνα που εμεινα ξανα εγκυος δεν ειχα κανενα συμπτωμα στο στηθος και ημουν σιγουρη οτι δεν ημουν γιατι πιστευα οτι εγκυμιοσυνη ισον πονος στο στηθος. Τελικα διαψευστηκα και ελπιζω και συ να αποκτησεις αλλο ενα μωράκι!

Περιμενουμε νεα σου !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ βοήθεια....6η μέρα καθυστέρησης και 2 αρνητικά τεστ μέχρι τώρα...πότε θα μου έρθεις καλέ????? Έχω και τριήμερο να πάω με τον αντρούλη μου!! Μην μου το χαλάσεις ακατανόμαστη!!!

Μακάρι εσένα να σου δώσει το δώρο ο θεός και να σου βγει το τεστ θετικότατο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nm0113 μου τελικα οπως τα ειπες ειναι!ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ!!!!θΕΤΙΚΟ ΤΕΣΤΑΚΙ ΧΘΕΣ ΒΡΑΔΥ,ειπα αν ειμαι θα δειξει κι ας ειναι αργα και ειχα παει και τουαλετα νωριτερα! :D:D:D Μου φαινεται απιστευτο!!!Δεν το περιμενα για να ειμαι ειλικρινης!Ευχομαι πρωτα ο Θεο ολα να πανε καλα!!!Εχω ενα αγχος γιατι εφοσον δεν το περιμενα ενα βραδυ βγηκαμε με τον αντρα μου και ηπιαμε λιγακι παραπανω! :(

Ευγενια μου εχεις σταθερο κυκλο?Το ευχομαι και σε σενα!!Να αποκτησετε αλλο ενα νινακι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nm0113 μου τελικα οπως τα ειπες ειναι!ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ!!!!θΕΤΙΚΟ ΤΕΣΤΑΚΙ ΧΘΕΣ ΒΡΑΔΥ,ειπα αν ειμαι θα δειξει κι ας ειναι αργα και ειχα παει και τουαλετα νωριτερα! :D:D:D Μου φαινεται απιστευτο!!!Δεν το περιμενα για να ειμαι ειλικρινης!Ευχομαι πρωτα ο Θεο ολα να πανε καλα!!!Εχω ενα αγχος γιατι εφοσον δεν το περιμενα ενα βραδυ βγηκαμε με τον αντρα μου και ηπιαμε λιγακι παραπανω! :(

Ευγενια μου εχεις σταθερο κυκλο?Το ευχομαι και σε σενα!!Να αποκτησετε αλλο ενα νινακι!

με το καλο!!!!μπραβοοοο!!!!!να αποκτησεις ενα υγιεστατο παιδακι..και να χαιρεσαι το πρωτο σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια ειμαι καινουρια κ δεν ξερω να το χειριζομαι,

θα τα πω γρηγορα να μην σας κουραζω,εχω 3 μερες που εχω δεκατα μεχρι 37,5 οχι παραπανω,αλλα ουτε ριγος αισθανομαι,ισα ισα φουντωματα νιωθω και καταλαβαινω οτι εχω δεκατα,περιμενω περιοδο και ειναι η πρωτη φορα που εχω δεκατα πριν την περιοδο,τι λετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • @Θέτις Κ. με το καλό η βάπτιση! Πότε είναι;;  Τι ωραία θα είσαι εγκυούλα και νονά 😍 Πώς είσαι εσύ; Και πότε έχεις ραντεβού στο γιατρό;
    • Το ίδιο με πριν προς το παρόν καθε 3-4 βδομάδες παμε... Εγώ έχω πάρει και από τα δύο. Newborn και 1-3. Σε περίπτωση π βγει ψηλός 🤣 να είμαι προετοιμασμένη 
    • Κορίτσι μου λυπάμαι πολύ πραγματικά. Καλή ανάρρωση και σωματική και ψυχική και όλα θα πάρουν το δρόμο τους προς το καλύτερο να είσαι σίγουρη. Στην τελευταία μου αποβολή η γιατρός με έστειλε να κάνω εξετάσεις για θρομβοφιλία. Έχεις κάνει αντίστοιχες εξετάσεις; 
    • Καλησπέρα κι από μένα κορίτσια μου! Δε γράφω τακτικά αυτές τις μέρες γιατί βρισκόμαστε στον πυρετό των προετοιμασιών για τη βάπτιση όπου γίνομαι νονά ❤️ διαβάζοντας όμως τα μνμτα θέλω κι εγώ να στείλω ένα μήνυμα συμπαράστασης στα κορίτσια μου που έχουν πέσει: @anna30 πέρυσι ακριβώς 2 μήνες αφότου είχα αποβάλλει το 11εβ μωράκι μας, πήγα στη βάπτιση της κόρης μιας ξαδέρφης μου. Μια γειτόνισσα της που με ήξερε φατσικα μόνο, είχε το θάρρος τότε να μου πει "εσύ δε ζηλεύεις τώρα την ξαδέρφη σου που έχει δύο κορίτσακια; Δε θα θέλες ένα κι εσύ;". Νομίζω ήταν απ' τις χειρότερες ατάκες που είπε κανείς εκείνη την περίοδο του πένθους για μένα και το σύντροφό μου. Προφανώς αυτή η κυρία δε γνωρίζε τι μου συνέβαινε, αλλά αυτό δε δικαιολογεί το τι σκέφτηκε να μου πει. Όπως σου είπε η @Diwni εγώ εκείνη τη στιγμή αυτόματα βουρκωσα ενώ την κοίταζα στα μάτια. Κι απλά απομακρύνθηκα. Ίσως καταλάβε κι ένιωσε ασχημα, ίσως και θεώρησε ότι ήμουν απλώς αγενής. Δε με ενδιαφέρει καθόλου. Τι θέλω να σου πω Μ αυτό; Ο κόσμος θα λέει ο,τι βλακεία του κατέβει γιατί δε σκέφτεται πριν μιλήσει. Εσύ δε χρειάζεται ούτε να τους δικαιολογήσεις αλλά ούτε και να είσαι κάπως απέναντι τους. Ο,τι σου βγει. Αν έχεις το σθένος να τους βάλεις στη θέση τους, κάντο. Αν πάλι θέλεις να τους αγνοήσεις, κάντο. Να κάνεις ο,τι περνάει απ' το χέρι σου να ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΕΙΣ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ. Οποιαδήποτε απώλεια είναι απώλεια και ο θρήνος είναι απόλυτα σεβαστός.  Σου κάνω μια τεράστια αγκαλιά ❤️❤️❤️ @Mpourmpoulo μου γλυκό, έχεις περάσει πολύ δύσκολες εβδομάδες και οι πληγές της απώλειας είναι νωπές. Το κοριτσάκι σας θα σας βλέπει από ψηλά και είμαι σίγουρη πως είναι πολύ περιφανή που είστε οι γονείς της - οι πιο δυνατοι, επίμονοι, με πάρα πολλή αγάπη. Θα σας στείλει το ουράνιο τόξο σας και θα είναι ακόμα καλύτερα απ' ότι είχατε ονειρευτεί 🌈❤️ απ' την άλλη, λυτρωτικά τα αποτελέσματα μιας και ήταν όντως τυχαίο γεγονός - εμας δε μας άφησαν να κάνουμε καρυότυπο πέρυσι μιας και ήταν η "πρώτη" φορά, κάτι που δε το καταλάβα ποτέ, λες κι αυτή η ψυχούλα δε μετρούσε γι αυτούς. Τέλος πάντων, κρατά τα θετικά, σφιξε τα δόντια και τα καλύτερα έρχονται! Έχεις παααααρα πολύ δύναμη μέσα σου αγάπη κι η ζωή σίγουρα θα σ ανταμείψει ❤️❤️
    • Καλησπέρα κορίτσι μου εγω δεν γνωρίζω καθόλου να σου πω την αλήθεια οι γιατροι τι σου είπαν ;
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...