Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΟΤΕ ΑΚΟΥΣΑΤΕ ΤΗΝ ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΤΟΥ?


Recommended Posts

Καλησπέρα κοριτσια.

Να ρωτησω κατι........ στις ποσες εβδομαδες σας ειπαν να πατε για να ακουσετε την καρδουλα του μωρου σας?

Ποτε κανατε τον 1ο υπερηχο για να δειτε τον σακο?

Εγω ειχα περιοδο τελευταια στις 10/11 αρα τωρα ειμαι στην 6η εβδομαδα. Ειδαμε τον σακο και ειπε να παμε σε 2 εβδομαδες να το ακουσουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εξαρταται και απο το μηχανημα υπερηχου πλεον που εχει ο γιατρος σου.Στην προηγουμενη εγκυμοσυνη μου (η οποια κατεληξε παλλινδρομη),μολις ειχε προμηθευτει νεο υπερηχο και μπορουσε να ακουσει την καρδουλα του απο 6 εβδομαδων.Το μηχανημα εβγαζε αυτοματα και την ηλικια του εμβρυου συμφωνα με το μεγεθος του,η οποια ηλικια διασταυρωθηκε και απο δικους μου υπολογισμους αλλα και απο 2ο γιατρο. Ο 1ος υπερηχος για τον σακο ητανε στην 4η εβδομαδα. Σου ευχομαι να πανε ολα καλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πρωτη φορα πηγα 4 βδομαδες με χωριακη 5000 και ειδαμε μονο σακο αλλα στην 6η βδομαδα η χωριακη ειχε φτασει 54000 ακουσαμε και καρδουλα. Μην αγχωνεσαι εξαρταται τι μηχανημα εχει ο γιατρος. Παντως στην 8η 8α το ακουσεις 100%

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγχαρητήρια για την εγκυμοσυνη..

Εμεις σάκο είδαμε την 5η βδομάδα , καρδούλα ακούσαμε την7η και την 9η βδομάδα ο γιατρός μου είπε ότι κατα 99% είναι αγόρι και φυσικα έπεσε μέσα..

Σου είπε 8η γιατι τότε θα την ακούσετε 100%.ολα καλα να πανε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

απο 7-9 βδομαδα καλα ειπε γιανα ακουσετε 100% και καθαρα...εγω στις 4 βδομαδες πηγα δηλαδη μολις εκανα το τεστ και δεν ειδαμε καν τιποτα..χιχι μονο την μητρα με πρισμενα τοιχοματα βιαζομουνα τι να κανω...τελικα καπου στην 9η που πηγα ακουσαμε καρδουλα φυσικα αμα εχει το μηχανημα της αυχενικης ακους πιο νωρις..εμενα η γιατρος της αυχενικης απο την εξεταση για την διαφανεια μου ειπε οτι εχω κοριτσι τοσο καλα το ειδε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και παλι κοριτσακια μου.

Εμαθα οτι ειμαι εγκυος 5 ΗΜΕΡΕΣ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ γιατι επαθα γαστρεντεριτιδα και για να παρω φαρμακα εκανα μια χοριακη για να δω αν ειμαι εγκυος η οποια βγηκε θετικη.

Περιμενα να περασουν απο τοτε 2 εβδομαδες, μια εβδομαδα απο την αναμενομενη περιοδο, οποτε και πηγα στην γιατρο και ειδαμε σακο. Δεν μου ειπε ποσων εβδομαδων ειμαι, απλα να παμε σε 2 εβδομαδες να το ακουσουμε.

Ο γιατρος που με παρακολουθουσε στην 1η εγκυμοσυνη και ειναι και προσωπικος μου γιατρος χρονια, ειναι σε αλλη πολη, εμεις ζουμε αλλου λογω μεταθεσης. Εδω βρηκα μια γιατρο, για την οποια ακουσα πολυ καλα λογια, αλλα κατα βαση θα με παρακολουθει ο προσωπικος μου γιατρος, τον οποιο οσο ειναι εφικτο θα τον επισκεπτομαι για τις μηνιαιες μου επισκεψεις.

Στον πριγκηπακο μου ειδαμε σακο στις 6 εβδ και 3 ημ και μετα απο μια εβδομαδα τον ακουσαμε. Δηλαδη λογικα ημουνα στην 8η εβδομαδα.

Εδω η γιατρος μου ειπε να παμε σε 2 εβδομαδες, οταν θα ειμαι στην 7η εβδομαδα και αναρωτιεμαι θα μπορεσουμε να το ακουσουμε ή θα ειναι νωρις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στον πριγκηπακο μου ειδαμε σακο στις 6 εβδ και 3 ημ και μετα απο μια εβδομαδα τον ακουσαμε. Δηλαδη λογικα ημουνα στην 8η εβδομαδα.

Μολις βρηκα τα χαρτια μου και ειδα οτι στις 6εβδ και 3 ημ ακουσαμε καρδουλα!!!! Σακο ειχαμε δει μια εβδομαδα νωριτερα.

Οποτε ημουνα στην 7η εβδομαδα οταν πηγαμε, αρα καλα μου ειπε να παμε η γιατρος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στον ιασονα στον δευτερο ακουσαμε καρδουλα στις 5 εβδομαδες και 6 μερες....στην μικρη πηγα στην 8 εβδομαδα και τοτε την ακουσαμε.....

στον πρωτο δεν θυμαμαι καλα παντως σακο ειδαμε στη 5 βδομαδα

με το καλο :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμεις ειδαμε σακο κ εμβρυικα στοιχεια στις 6+2 μερες κ την καρδουλα να παλετε..την ακουσαμε στις 8+2μερες!!!!!!!!!!!!!!!

Τι μαγικη στιγμη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...