Μετάβαση σε περιεχόμενο

θερμοκρασια δωματιου


Recommended Posts

βρε κοριτσια πειτε μου τι θερμοκρασια πρεπει να εχει μεσα το σπιτι ?

τοσες μερες επειδη εγω ειμαι κρυουλιαρα και ο μικρος ξεσκεπαζεται το βραδυ αναβα τα καλοριφερ στο φουλ.εχθες υποψιαστικα οτι ζεστενεται γι αυτο ξυπναει, δε το αναψα.στο δωματιο ειχε 21-22 βαθμους και ο μικρος κοιμηθηκε ολη τη νυχτα χωρις βογκιτα.λετε να εφταιγε αυτο τελικα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ mariah

Ο ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΙΑ ΣΤΑΘΕΡΗ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ 22-24 ΒΑΘΜΟΥΣ.

ΠΙΘΑΝΟΝ ΝΑ ΗΤΑΝ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΞΥΠΝΑΓΕ Ο ΜΙΚΡΟΣ

ΔΟΚΙΜΑΣΕ ΤΟ ΓΙΑ ΚΑΝΑ ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΒΛΕΠΕΙΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ mariah

Ο ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΙΑ ΣΤΑΘΕΡΗ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ 22-24 ΒΑΘΜΟΥΣ.

ΠΙΘΑΝΟΝ ΝΑ ΗΤΑΝ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΞΥΠΝΑΓΕ Ο ΜΙΚΡΟΣ

ΔΟΚΙΜΑΣΕ ΤΟ ΓΙΑ ΚΑΝΑ ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΒΛΕΠΕΙΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε αντριανα μου ρωτησα τον παιδιατρο για υπνοσακο και μου ειπε οχι ακομα γιατι μπορει να γλυστρισει μεσα.ο μικρος μου ειναι 5 μηνων.

εσεις ποτε τα βαλατε σε υπνοσακο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε αντριανα μου ρωτησα τον παιδιατρο για υπνοσακο και μου ειπε οχι ακομα γιατι μπορει να γλυστρισει μεσα.ο μικρος μου ειναι 5 μηνων.

εσεις ποτε τα βαλατε σε υπνοσακο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera kai emeis 20 me 21 bathmous exoume sto domatio.

mariah pos tha glistrisi mesa? an einai gia thn hlikia tou den uparxei periptosi na mpei mesa. Nomizo uparxoun kai upnosakoi me thiki gia ta podarakia. Ego exo enan lepto amaniko kai thn bazo mesa giati me thn kouberta kseskepazete h otan itane pio mikri skepaze to kefali ths kai etreme i kardia mou!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera kai emeis 20 me 21 bathmous exoume sto domatio.

mariah pos tha glistrisi mesa? an einai gia thn hlikia tou den uparxei periptosi na mpei mesa. Nomizo uparxoun kai upnosakoi me thiki gia ta podarakia. Ego exo enan lepto amaniko kai thn bazo mesa giati me thn kouberta kseskepazete h otan itane pio mikri skepaze to kefali ths kai etreme i kardia mou!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα, η κόρη μου είναι 2,5 μηνών και την βάζω σε υπνόσακο. Πριν την σκέπαζα με σεντονάκι βαμβακερό (σαν πετσετέ είναι) και κουβερτούλα και ξυπνούσε με μπουκωμένη μυτούλα και δυσκολευόταν η καημενούλα να πιει το γάλα της:( , από τότε που την έβαλα στον υπνόσακο είναι εντάξει.

Ο δικός μας ο παιδίατρος, μας είπε ότι η θερμοκρασία στο δωμάτιο του παιδιού πρέπει να είναι από 18-21 βαθμούς. και εννοείτε ότι δεν κοιμώμαστε ποτέ με αναμμένο καλοριφέρ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα, η κόρη μου είναι 2,5 μηνών και την βάζω σε υπνόσακο. Πριν την σκέπαζα με σεντονάκι βαμβακερό (σαν πετσετέ είναι) και κουβερτούλα και ξυπνούσε με μπουκωμένη μυτούλα και δυσκολευόταν η καημενούλα να πιει το γάλα της:( , από τότε που την έβαλα στον υπνόσακο είναι εντάξει.

Ο δικός μας ο παιδίατρος, μας είπε ότι η θερμοκρασία στο δωμάτιο του παιδιού πρέπει να είναι από 18-21 βαθμούς. και εννοείτε ότι δεν κοιμώμαστε ποτέ με αναμμένο καλοριφέρ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KAΛΗΜΕΡΑ,

ΕΜΕΝΑ Ο ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΜΗΝ ΠΕΦΤΗ Η ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΚΑΤΩ ΑΠΟ 21 ΒΑΘΜΟΥΣ.

ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΝΑ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΖΕΣΤΗ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΓΙΑΤΙ ΜΟΛΙΣ ΒΓΟΥΝ ΕΞΩ ΤΑ ΜΙΚΡΑ ΜΑΣ ΚΡΥΟΝΟΥΝ ΑΜΕΣΩΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KAΛΗΜΕΡΑ,

ΕΜΕΝΑ Ο ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΜΗΝ ΠΕΦΤΗ Η ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΚΑΤΩ ΑΠΟ 21 ΒΑΘΜΟΥΣ.

ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΝΑ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΖΕΣΤΗ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΓΙΑΤΙ ΜΟΛΙΣ ΒΓΟΥΝ ΕΞΩ ΤΑ ΜΙΚΡΑ ΜΑΣ ΚΡΥΟΝΟΥΝ ΑΜΕΣΩΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mariah μου υπάρχουν κ υπνόσακκοι κορμάκια,όπου δεν υπάρχει κίνδυνος.

Όπως λέει κ η sofiadav,εαν είναι για την ηλικία του δεν υπάρχει χώρος για να χωθεί το προσωπάκι του.

Εγώ την έβαλα σε υπνόσακκο από τον 3ο μήνα.

Πάντως εαν νιώθεις ασφάλεια με τις οδηγίες του παιδιάτρου σου,τότε ακολούθησε αυτό που σου λέει.:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mariah μου υπάρχουν κ υπνόσακκοι κορμάκια,όπου δεν υπάρχει κίνδυνος.

Όπως λέει κ η sofiadav,εαν είναι για την ηλικία του δεν υπάρχει χώρος για να χωθεί το προσωπάκι του.

Εγώ την έβαλα σε υπνόσακκο από τον 3ο μήνα.

Πάντως εαν νιώθεις ασφάλεια με τις οδηγίες του παιδιάτρου σου,τότε ακολούθησε αυτό που σου λέει.:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω πολυ κοριτσια .

μαλλον θα παω να του παρω εναν.

την παρασκευη βεβαια θα παμε στον γιατρο και θα τον ξαναρωτησω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω πολυ κοριτσια .

μαλλον θα παω να του παρω εναν.

την παρασκευη βεβαια θα παμε στον γιατρο και θα τον ξαναρωτησω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα

εμείς της έχουμε σταθερά 22-23βαθμούς στω δωματιό της.

για υπνόσακο το σκέφτομαι & εγώ ,προς το παρρόν πιάνω την κουβερτούλα της καλά στα κάγκελα & δεν ξεσκεπάζεται

καλό βράδυ Τζένη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα

εμείς της έχουμε σταθερά 22-23βαθμούς στω δωματιό της.

για υπνόσακο το σκέφτομαι & εγώ ,προς το παρρόν πιάνω την κουβερτούλα της καλά στα κάγκελα & δεν ξεσκεπάζεται

καλό βράδυ Τζένη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mariah μου καλησπέρα! Να σου ζήσει ο γιόκας σου!

21-23 βαθμούς κατά τη διάρκεια της μέρας και 1-2 βαθμούς κάτω τη νύχτα είναι η οδηγία του παιδιάτρου μου.

Ο υπνόσακος είναι εγγύηση, ξεκίνησα να τη βάζω κι εγώ τώρα που είναι 3 μηνών. Να γλιστρήσει μέσα? Πως θα το καταφέρει αυτό? Νομίζω πως αν της πάρεις το κατάλληλο μέγεθος για την ηλικία της και να θέλει δε θα μπορέσει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mariah μου καλησπέρα! Να σου ζήσει ο γιόκας σου!

21-23 βαθμούς κατά τη διάρκεια της μέρας και 1-2 βαθμούς κάτω τη νύχτα είναι η οδηγία του παιδιάτρου μου.

Ο υπνόσακος είναι εγγύηση, ξεκίνησα να τη βάζω κι εγώ τώρα που είναι 3 μηνών. Να γλιστρήσει μέσα? Πως θα το καταφέρει αυτό? Νομίζω πως αν της πάρεις το κατάλληλο μέγεθος για την ηλικία της και να θέλει δε θα μπορέσει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...