Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χριστουγεννιάτικος Οκτώβρης 2009 Vol:30


Recommended Posts

Καλημερα...

χρονια πολλα σε ολες!!!!

Ισμηνη προφανως εννοει το αντιθετο...μαλλον αυτους τους wonder colours..

ελπιζω ολα καλα με τον μπαμπα σου....

Σωσω δυσκολη η μετακομιση μεσα στον χειμωνα...

Χαρα ελπιζω να ειναι καλυτερα ο Στεφανος..

εγω χθες χειροτερα απο ποτε ..τετοιος βηχας ποτε στη ζωη μου,.τα φαρμακα δε με βοηθησαν καθολου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 935
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερα σας - Χρονια πολλά , να χαιρεστε τους Φωτεινούληδες αν έχετε και περαστικουλια στο Χρυσουλακιι.

καλά κατουρη8ηκα μιλάμε ρε Ισμήνη :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

εννοούσα τους washable , πλενόμενους και καλά... αλλά ... ΠΑΠΑ'Κ'ΙΑ (με ρ :mrgreen: )

καθισα κ με πασαλειψε ο Θανος δεν λένε να φύγουν ;) τεσπα προβλέπω να τον ξαναβάφω τον τοιχο :mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! Χρόνια πολλά και ο Θεός να μας φωτίσει γενικώς!

Χρυσούλα περαστικά. Τα καλά του επαγγέλματος.....ούτε τραγουδίστριες να είμασταν :lol: .

Σωσώ είναι πολλά όντως 450 σήμερα και 400 μη σου πω. Ψάξτε και βλέπετε.

Θα έρθεις Αθήνα τελικά;

Εγώ από χθες με διάρροιες και πονοκέφαλο. Δε βαριέσαι σιγά μην τη γλύτωνα.

Ο Χρ. τη γλύτωσε ευτυχώς.

Θα πάμε στη μάνα μου για φαγητό.

Στο θέμα με το αυτοκίνητο και τα πεθερικά εννοείται πώς νευρίασα που βάλανε έτσι το παιδί μέσα αλλά νευρίασα και που το πήρανε χωρίς να ρωτήσουν κανέναν.

Εεεεε λέμε είναι δικό μου το παιδί μου. Δεν μπορείς να το παίρνεις και να φεύγεις και να μην ξέρω που είναι. Είχαμε πει να τον πάνε στην παιδική χαρά. Δεν μου αρέσουν αυτές τους οι πρωτοβουλίες καθόλου.

Η μάνα μου μου λέει ότι το έκαναν επίτηδες για να θυμώσω και να μην τους τον ξαναφορτώσω και μάλλον έχει δίκαιο. Και το σπίτι τους από κει είναι δίπλα και δεν το πήγαν καθόλου ούτε τον τάισαν και ήρθε ο καημένος με το μάτι γουρλωμένο από την πεινα :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σας - Χρονια πολλά , να χαιρεστε τους Φωτεινούληδες αν έχετε και περαστικουλια στο Χρυσουλακιι.

καλά κατουρη8ηκα μιλάμε ρε Ισμήνη :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

εννοούσα τους washable , πλενόμενους και καλά... αλλά ... ΠΑΠΑ'Κ'ΙΑ (με ρ :mrgreen: )

καθισα κ με πασαλειψε ο Θανος δεν λένε να φύγουν ;) τεσπα προβλέπω να τον ξαναβάφω τον τοιχο :mrgreen:

Τζουλ δοκίμασε με μωρομάντηλο το θαυματουργό.

Ο δον μια μέρα πήρε έναν τέτοιο μαρκαδόρο και έφραψε σε ΟΛΑ τα πλακάκια του μπάνιου ένα γράμμα και μετά μου λέει κοίτα ο Χρ. έμαθε να γράφει πες του μπράβο :shock::lol::o:o:o

Πήρα το βετέξ με νερό και μόλις τα ακουμπούσα έφευγαν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera

τι καλημερρα δλδ

ΥΠΟΦΕΡΩΩΩΩΩ!!!

με επιασε το αυχενικο και με εχει πιασει του θανατα - ουτε μπανιο-ουτε μασαζ ουτε τιποτα

εχθες εκανα εμμετο -δεν μπορουσα να κοιμηθω απο τον πονο -κουδουναει ολο το κεφαλι-πραγματικα δεν ξερω τι να κανω μια μυοχαλαρωτικη στο φαρμακειο δεν παει αλλο -νιωθω οτι πρεπει να κοψω το κεφαλι μου

περαστικα σας χαρα μου -πωπω μωρε εδω εμεις υποφερουμε φαντασου το μικρο

τζουλ οι μαρκαδοροι βγαινουν -οχι ομως με την πρωτη-εχουμε πολλλους εμεις

βαλε και λιγο οινοπνευματακι σε ενα βαλβακακι και βγηκαν

βρε τζουλδεν καταλαβα γιατι να το πας σε αναπτυξιολογο το παιδι σου;

περαστικα χρυσουλα μου

εγω περσι μονο με κορτιζονη συνηλθα -τα ιδια με τα δικα σου ειχα -δεν μιλαγα για 1 μηνα καθολου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γειαααα

εμεις τα ιδια :(

χρυσουλα ο στεφανος δεν εχει πυρετο, αλλα απο φλεματακια αλλο τιποτα..και καποιες στιγμες ποναει το αυτακι του...η δοιαρροια συνεχιζεται δυναμικα...

φροσω περαστικα...

γεωργια οντως πολλα ειναι 450 ευρω...

ολοι τωρα κατεβαζουν τα ενοικια,να του το πεις...

ετσι και αλλιως αν του πεις οτι ειναι πολλα και θα φυγεις,ισως να στο κατεβασει...

που θα βρει αλλον ενοικιαστει με τοσα πολλα λεφτα που ζηταει;

μαρκερ μου ευχαριστω...υπομονη, και περαστικα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πωπω βρε κοριτσια πεταστικα σας.

ευτυχως ειναι αργια να ξεκουραστειτε...

εδω εχει τοσο αερα που ξεριζωθηκαν 3 δεντρακια και

γκρεμιστηκε ενας χαμηλος τοιχος!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

na δοκιμασω ρε Φροσω , γιατι 3 μέρες εχω βάλει ολο το Παπουτσανη πάνω μου ... :lol::lol:

μαρκερ γιατι ειμαστε πισω σε υψος κ βαρος

ισμηνη τι να πω ρε Κοπελιά , δεν υπάρχει το σκήνικο αυτό ! Μπράβο , χιλια μπράβο !

Φροσω με φορτωνεις με αυτα που περιγραφεις... :mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελα ρε συ τζουλ είναι πολυ;

τι μετρησεις 'εχετε;

εγω κοριτσια που κοιταξα για μενα λιγο στο ιντερνετι μαλλον για ημικρανιες μου φαινεται οτι εχω

νευρολογο θελει αυτο για να το κοιταξω;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια και απο μενα...

Φροσω μου εχει μπει η ιδεα του πολυποδα αλλα ραντεβου σε ωρυλα εκλεισα τη Δευτερα..

Ισμηνη πραγματι εισαι καταπληκτικη...!!!

Χαρα μου υπομονη..θα κανει τον κυκλο της και θα τελειωσει και αυτο..

Μαρια περαστικα και σε σενα...δεν τη γλιτωνω την κορτιζονη..

Τζουλια κοιτα μονο να μη σε αγχωσει χωρις λογο... ;);) και μην ξεχνας οτι το καθε παιδι εχει τους δικους του ρυθμους αναπτυξης..

Σωσω καλη επιτυχια με μαλλι!!!κανε το τικερ να προχωρησει..εχει μεινει στον Οκτωβρη..

εγω απο χθες αϋπνη, μολις ξαπλωσα με ξαναεπιασε ο βηχας και τωρα παλι σκατα...δεν ξερω πώς θα περασω τη νυχτα παλι...

εντωμεταξυ εχω ενα σπιτι χαλι και η κοπελα δεν μπορει να ερθει αυτο το Σαβ/κυρ..θα ερθει Τεταρτη πρωι...

να ρωτησω κατι...ο μικρος τις τελευταιες μερες ξεκινησε νεο τροπαριο με το φαγητο..καθομαστε να φαμε..του ειχα μοσχαρι κοκκινιστο με πατατες τηγανητες -φετα -σαλατα..λεει στην αρχη" μονο κεας"(κρεας) τρωει σιγα σιγα σε κομματια 2 μεριδουλες..μετα "πατα"πατατα μετα τακι--τυρακι..σαλατα φυσικα οχι..τρωει ξεχωριστα τα φαγητα :shock::shock::shock: ακομα και στην ψαροσουπα εκανε το ιδιο--ξεχωριστα το ψαρι πρωτα και μετα τη σουπα.. :mrgreen::mrgreen:

και δε δοκιμαζει καινουρια φαγητα ειδικα αν δεν του αρεσουν στο ματι...ενω μπορει να τρωει μακαρονια ολη την εβδομαδα :?:?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχα!!το τικερ θα το αλλαξω καποια στιγμη!!!

οταν βρω χρονο...

καλο το μαλλι...κλασικα..

δε ξερωρε συ ρυοσουλα..ο δικος σου ειναι και λιγο ανωμαλος στο φαγητο!!!

δες ποσο θα κρατησει..

τωρα τα δοκιμαζουν ολα!

καλε δινετε στα παιδια σαλατα;;εγω ποτε..αληθεια!!

και εννοειται ουτε πατατες τηγανητες!!ζαχαχαχαα!!

γιατι τοσο πολυς βηχας χρυς;;;;

........................................

,.......................απιστευτη τουρτα(παραμιλαω)αφηστε με!!

δεν εχω λογια..δλδ θα σε παρω καποια στιγμη τηλ!ετσι για τισ λεπτομερειεες...εγω δεν εχω την υπομονη να την κανω..

καλυψω που εισαι καλε;;

εγω σημερα την φωναξα για χαζο λογο..

αλλα...δεμ ετανοιωσα που την φωναξα..αλλα για το λογο που την φωναξα..και ολα αυτα τα ξεσπασματα ρε παιδια τα εχω οταν ειμαι αυπνη..δλδ οταν ειμαι απο νυχτα!!

σας φιλω!!

καλο σκ!εγω ρεπο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειμαι κ εγω γραμμένη σε αυτο Μαρκερ , αλλα η εξεταση αυτη ειναι πολυ γενική ρε ... εξαλλου παιδικη διατροφη ειχαμε κάνει κ στην σχολή σε γενικές γραμμές . τεσπα πρεπει να χαλαρωσω λίγο μου φαίνεται

Χρονια πολλά στους Γιαννηδες (τη μιση Ελλάδα δηλ) και μαζι τους ο αντρας κ ο πατερας μου.

η άλλη πάλι στον κόσμο της , εδω δεν στόλισα , να πάει να πάρει γλυκά , φαγωθηκε απο χτες , και 8α πάρω πολλά κλπ κλπ μπάς τα χει χαμένα "? κ δεν εχει καταλάβει οτι εχει πέν8ος :?:roll::roll:

τι να πώ ...

ποια ελεγε για ημικρανιες , ειχα προβλημά (πριν καμια 10ετια) ειχα δει τον διευ8υντη νευρολογικης στο Κρατικό Νικαιας , μου είχε δωσει αγωγή 2 εβδομάδων και απο τότε δεν με ξαναπιασε. αλλά μου δινέ χάπι ειδικό για ημικρανιες (οχι ντεπον , mesulid κ τετοια) και μαλιστα αυτο που μου ειχε πει ηταν ''μετα την 8εραπεια όταν 8α βρισκεσαι στην αρχη πονοκεφάλου 8α πίνεις χάπι (τωρα πινω nurofen) μην περιμένεις να σε πιάσει χαπι πάνω στην ''κριση'' πονοκεφαλου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα...

Τζουλια να τους χαιρεσαι...και φυσικα να χαλαρωσεις.. ;);)

και γενικα να τους χαιρομαστε..και εμενα ο μπαμπας μου....

τελικα ξεκινησα κορτιζονη σημερα το πρωι γιατι συμπληρψσα 2 βραδια αγρυπνια..

οι ημικρανιες ειναι ζορι...ευτυχως αυτο δεν το εχω...

επισης ευτυχως δεν ειχα μαγειρεμα σημερα--θα φαμε στους δικους μου..

πρεπει να παμε σουπερ ομως γιατι δεν υπαρχει ουτε μια φετα τυρι :oops::oops::oops:

Σωσω καλο αυτο το ανωμαλος :lol::lol::lol::lol::lol: ειναι περιεργος και ιδιοτροπος στο φαγητο ...πιστο αντιγραφο του αντρα μου... :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia και απο μας!!!

και γω σκεφτομουν να πω..αλλα λεω..αφου εγω γαλα για τη μικρη...φτανει..για το σπουεπρ λεω..εκανα 2 πιτες με τα χερακια μου..επισκεψεις το σαβ κο..οποτε..παιδια εχω να παρω γλυκα γισ επισκρεψη...παρα πολυ καιρο ομως..παντα κατι φτιαχνω και παω!!

και το χαιρονται και περισσοτερο!

φαγαμε ψαρια και πολυ τσιζ κεικ..

μου το εφερε 1 συναδερφος που ηρθε για καφε!!

ξανα λεω..τα παιδια σας τρωνε σδαλατα;;

ημικρανια ατιμο πραγμα...

μακρια απο εμας..ποτε δε με εχει παισει..

χρουσουλα η κορτιζονη κανει θαυματα..

ρε παιδια και κατι τελευταιο...

ΘΑ ΠΕΡΝΑΤΕ ΔΑΝΕΙΟ ΣΤΙΣ ΜΕΡΕς ΜΑς ΓΙΑ ΣΠΙΤΙ;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σωσώ δάνειο δεν θα έπαιρνα με τίποτα γιατί δεν ξέρω αν αύριο θα είχα δουλειά.

Σαλάτα δίνω όχι κάθε μέρα ο Χρ, τρώει μόνο αγγούρι ο Φίλ ντομ'άτα και μαρούλι, ο δον τίποτα.

Ημικρανία με έχει πιάσει 2 φορές, σου έρχεται να βαρέσεις το κεφάλι σου στον τοίχο....

Τα αναλγητικά δεν κάνουν τίποτα θέλει ειδικά που είναι για ημικρανίες.

Εχθές είχαμε βγει με έναν συνάδελφο του άνδρα μου που έχετε το ίδιο επίθετο!

Είναι από τα Γιαννιτσά.

Ετοιμαζόμαστε σε λίγο για βολτίτσα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σωσω ειπάμε κ απο το καλοκαιρι το λέμε αλατισμενα κανονικά , αφου τρωνε όπως τρωμε εμεις , απο τα δικα μας φαγητα!!!

το αλάτι με μετρο κάνει καλό !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:shock::shock::shock:

Tzουλ...Η Σωσω ρωτησε αν τα παιδια μας τρώνε σαλατα..

οχι αν τα τρωνε ανάλατα..χαχααχαχαχαχχα

αλλα έτσι οπως γραφει δικιο εχεις! τα μισα τα μαντευουμε καθε φορα..χαχαχαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελα ρε ισμηνη..μη με πληγωνεις....και σου παινεψα τοσο πολυ την τουρτα!!!χαχαχαχ!!!

εμενα παντως δε τρωει...σαλατα..γιατι δε τηςε βγαζω..μαλλον επειδη δε ποτρωμε και μεις σαλατα..

να χαιρεστε τουε γιαννηδες σας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειααααααααααα!!!

Σαλατουλα τρώμε και μεις τωρα πια ειδικά!!!! Παλιά ούτε λόγος αλλα τωρα... Εποχής πάντα. Τωρα τρώμε πολλά μπροκολα.

Σας αφήνω ήρθε ο Ταλιμπάν!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σωσω εγω μονο ντοματα ..τα αλλα ουτε να τα δει...

η κορτιζονη κατι εχει κανει μεχρι τωρα..το βραδυ θα δω...

παντως ειμαι πτωμα και δεν πηγαμε πουθενα ετσι..κουρεψαμε το παιδι και μετα μπανιο...

μολις εφτιαξα μια χορτοπιτα..θα την ψησω αυριο..

αλατι εγω του βαζω κανονικα...

Σωσω μου αρεσει εκει κατω που ολο κατι φτιαχνετε και το πατε ο ενας στον αλλο...

εμεις εδω με λιγους το κανουμε..

αυριο θα ανεβουμε Παρνασσο για καφε και φαγητο :D:D μη φανταστειτε στα χιονια...στο λιβαδι κατω στα μαγαζια με τζακακι και ζεστη!!!!

ο μικρος δεν κοιμηθηκε το μεσημερι αν και σημερα τον εβαλα γιατι τον εβλεπα νυσταγμενο...μολις κοιμηθει εχω ξαπλωσει...για να δουμε σημερα..θα κοιμηθω????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Όχι δε το έχω δει αυτό το ντοκιμαντέρ ούτε ήξερα ότι υπάρχει... Απλά έμαθα για το 1 στις 4, εφόσον μου συνέβη κι εμένα. Τώρα όμως όπως λες πάμε γι αλλά, είμαστε εγκυουλες και προτεραιότητα έχει η ψυχική μας υγεία κι αρμονία ❤️ μας άξιζε αυτό το θαύμα και όλα θα πάνε καλά ✨🙏
    • Εμένα πρόσφατα ο σύντροφος μου έκανε υπερηχο και κάποιες εξετάσεις στον ανδρολογο ουρολόγο εδώ της περιοχής γιατί είχε κάποιες ενοχλήσεις αλλά τελικά ήταν όλα καλά απλά ήταν λίγο πιο βαριά η δουλειά και τον έπιασε κάπως ο πόνος χαμηλά , για σπερμοδιαγραμμα δεν ειχε πει κάτι,  όμως είχα ρωτήσει τον γιατρό αν αναλαμβάνει και από αυτά και θυμαμαι πως ναι , θα τον καλέσω ξανά την Δευτέρα,  όπως είπαν και τα κορίτσια ας ξεκινήσω με τον γιατρό της περιοχής και ύστερα βλέπουμε αν χρειαστεί και κάποιο κέντρο... Περιμέναμε πως το σποράκι θα μας έκανε την επίσκεψη του τόσο σύντομα όπως την πρώτη φορα αλλά μέχρις στιγμής αποτυχημένες προσπάθειες 
    • Κορίτσι μου Εμένα είναι πολύ πρόθυμος να προβεί σε εξετάσεις,  θα μιλήσω με τον ανδρολογο από Δευτέρα Εμείς είχαμε μια εγκυμοσύνη που ήρθε εύκολα σε 2 μήνες που είχαμε ελεύθερες επαφές,  τώρα προσπαθούμε από Φλεβάρη που είχα και την αποξεση αλλά πιο στοχευμενες επαφές είχαμε τις 2 τελευταίες περιόδους που παρακολουθουσα την ωορρηξία με τεστακια 
    • Ααα εντάξει τότε δικαιολογούνται κάνε λίγο υπομονή θα στα στείλουν πιστεύουν σε λίγο καιρό  η σκόνη απλά δεν διαλύεται εύκολα τουλάχιστον στο δικό μου πληντηριο 
    • εε το αφήνω λίγο γιατί περάσανε ενα πρόβλημα υγείας...και δεν θέλω να τους επιβαρύνω επιπλέον...θα δείξει σε λίγο καιρό! εγω απορρυπαντικό που πήρε η πεθερά μου Αρκάδι...θα χρησιμοποιήσω αυτό για αρχή και αν δεν μείνω ευχαριστημένη θα το αλλάξω στην πορεία!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...