Μετάβαση σε περιεχόμενο

αχνη αχνη γραμμη


Recommended Posts

Καλημερα αγαπημενες μου,λοιπον που λετε σήμερα ειμαι στη 10η μερα απο τη σπερματέγχυση αποφασισα λοιπον να κανω ενα τεστ. Κανω το τεστ και παρακολουθω με αγωνια και βλεπω στο πρωτο παραθυρο να σχηματιζεται η οριζοντια μαζι και μια καθετη και στη συνεχεια στο άλλο παράθυρο η γραμμή της επιβεβαίωσης. Μενω κοκκαλο και καθως περνανε τα λεπτά η κάθετη γραμμη έγινε πιο αχνή και πιο αχνή. Το σίγουρο είναι οτι αρχικα την είχα δει καθαρα να γίνεται ιδιως οταν το κοιτούσα από πιο μακρια!!!τι να πω ειμαι εγκυος δεν ειμαι μάλλον η χοριακή θα δείξει σε 4 μέρες. Απο αναγούλες πάντως αλλο τίποτα και ειδα σήμερα πολλα υγρα δηλαδή βλένη οπως στην ωορηξια. οψομεθα λοιπον

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοπελα μου!πολυ καλο σημαδι η γραμμουλα που ειδες!αν το τεστ ηταν predictor μη το παιρνεις και τοσο στα σοβαρα πολλες φορες βγαινει λαθος.κι εγω μετα τη συλληψη ειχα υγρα αρκετα,μονο αυτο.οι εμετοι θα σου ξεκινησουν αν εισαι σε κανα μηνα απο τωρα ειναι νωρις ακομα.

ευχομαι να εισαι εγκυουλα,περιμενουμε νεα σου απο τη χοριακη,φιλακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα τιτουλα.

Το οτι φανικε μια αχνη εστο γραμμουλα σιμενει πως ανιχνεφτικε εστο ελαχιστη ορμονη στα ουρα σου....

Τα ουρα ηταν πρωινα??? Αν οχι ,παιζι και αυτο ρολο..

Θελει να μην εχεις κανει πιπι σου τουλαχιστον 4 ωρες για να σιγγεντροθει αρκετη ποσοτιτα ορμονης στα ουρα, γιαυτο λενε να τα κανεις με τα πρωτα πρωινα.

Μακαρι να εμινε το σπορακι στην κιλιτσα σου...

Παντος εχει δικιο το Κατερινακι (μπεμπακος) για την ναφτια, ακομη ειναι πολυ νωρις για να εχεις τετια..

Αρχικα θα εσθανεσε κιριος τσιμπιματακια στην μητρα σου η αλιος θα ειναι σαν να περιμενεις περιοδο αλλα δεν θα ερχετε....

Ευχομε να μην σου ερθει για τους επομενους 9 μηνες λιπον...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δικη μου γνωμη!η γραμμη φυσικα θα ηταν αχνη γιατι εισαι στην 24η μερα!

πηγαινε παρε ενα clearblue digital και θα εισαι σιγουρη

καλα αποτελεσματα που μαλλον θα τα εχεις ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επανελαβε σε ακριβώς 48 ώρες και πες μας! μην τρελαίνεσαι... θα κάνεις ζημιά στην υγεία σου από το άγχος. Σε καταλαβαίνω. Αλλά πάρε τηλ να έρθουν οι φίλες σου να τα πείτε σπιτι σου, ωστε να μην το σκεφτεσαι και να χαλαρώσεις και όλα θα πάνε καλά!!!

Να πιειτε καφεδάκι, να δείτε καμια ταινία! Εμείς εδώ είμαστε, αλλά χρειάζεσαι φυσική υποστήριξη φίλων.

Στο λέω γιατί πρόσφατα και ενώ είμαι έγκυος πέρασα από πολύ σοβαρή κατάθλιψη. Μονο οι φίλοι βοηθουν και η κουβεντούλα για να φύγει το άγχος.

Παντως μέσα από την ψυχή μου σου εύχομαι να είσαι έγκυος και να σε δω την άλλη βδομάδα στη στηλη "Ανακοινώσεις Εγκυμοσύνης"

Σου στέλνω την διαδικτυακή μου αγάπη! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είναι πολύ νωρίς και γι αυτό είναι αχνό αλλά το αχνό σημαίνει θετικό!

Αν το επαναλάβεις σε δυο μέρες θα είναι πιο σκούρο.

Περιμένουμε νέα σου και όλα θα πάνε καλά :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν δε μπορείς να περιμένεις τη χοριακή πάρε το ψηφιακό τεστ!!!!!!!!

Είναι πολύ πιο έγκυρο από οποιοδήποτε άλλο!!!!!!!!

Στο εύχομαι ολόψυχα να έχεις σποράκι!!!!!!!!

Φιλάκια και πες μας νέα σου!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν ηταν πρωινα πρωινα το εκανα 10.30 οσο για πονακια αλλο τιποτα και πολλα υγρα αχ υπομονη κανω μεχρι την παρασκευή κοριτσια μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τιτουλα όταν είχα καθυστέρηση (περίπου 5 μέρες) έκανα ένα predictor και με το που πέσανε πάνω τα ούρα έγινε το + έντονο και μετά σαν να ξεθώριαζε...και το κοιτάγαμε με τον άντρα μου και δεν είχαμε καταλάβει!

για πήγαινε στον γυναικολόγο σου.... :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπα κοριτσια μαλλον ετσι νομιζα γιατι εκανα ενα selfclear σήμερα και ηταν αρνητικοτατο και υποτιθεται οτι είναι το πιο ευαίσθητο τεστ της αγοράς. τελος πάντων με βλεπω για εξωσωματική μάλλον. δεν μπορω να καταλάβω γιατι δεν τα κατάφερα με 3 ωάρια και καλό σπερμα.Δεν με θέλει με τίποτα ρε παιδί μου και σε άλλους τα δείνει απλόχερα και χωρις να τα αξίζουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην αγχώνεσαι καλή μου! Για όλους έχει ο Θεός. Θα έρθει και σένα η σειρά σου.

Εγώ πριν μείνω έγκυος έκανα αποβολή, χειρουργήθηκα κι όλας. Απέβαλλα για ψυχολογικούς λόγους επειδή δεν είχα παντρευτεί με τον άντρα μου και οι γονείς μου, μου φέρθηκαν ελεινά και επειδή είμαι ευαίσθητος άνθρωπος το πήρα κατάκαρδα, ε και δεν θέλει και πολύ...

Μετά προσπάθησα με τον άντρα μου 2.5 χρόνια και δεν έμεινα έγκυος. Σημείωσε ότι έμεινα πρώτη φορά 28 ετών έγκυος. και τα επόμενα 2.5 χρόνια τίποτα... Μέχρι που το Μάρτιο 2011 είχα ραντεβού με το Σακχαρώδη Διαβήτη τύπου 2... ΗΜΟΥΝ ΥΠΟΓΟΝΙΜΗ..... αλλά και ο Βασιλάκης μου ήταν σε προδιαβητική φάση....

Παιδάκι ???? ΓΙΟΚ.... Ετσι βρέθηκε ο πολύ καλός μου φίλος και συμφοιτητής μου, εξαίρετος ενδοκρινολόγος, ο οποίος μας έβαλε σε θεραπεία και τους 2, και μόλις έκανα 6 μήνες θεραπεία για το Διαβήτη και το θυρεοειδή και έχασα 17 κιλά, μου λέει: "Βαγγελιώ ΤΕΛΕΙΑ...! Απο τώρα μπορείς να μείνεις έγκυος,... σε ενα μήνα θα είσαι έγκυος! Στο υπογραφω"

Ε, ήταν οκτωβριος 2011 όταν μιλήσαμε! Ηταν 5 Δεκεμβρίου 2011 όταν τον πήρα για να του πω ότι είμαι έγκυος!!!!!!!!!!!!

Αυτά στα είπα καλή μου για να μην στεναχωριέσαι... Και γω έκλαιγα χτυπιόμουν... Ο θεούλης ξέρει όμως από ψηλά... και θα σε ανταμείψει. Η δική μου συλληψη έγινε μάλλον 8 Νοεμβρίου, των Αρχαγγελων.... ΤΥΧΑΙΟ???

Ηθελα πολύ ένα παιδί, και ένας αγγελος Κυρίου, μου το έφερε,... και το εμαθα τώρα που είναι Δεκέμβριος και έρχονται Χριστούγεννα....

Θα σε ανταμείψει ο ΘΕΟΣ,... να έχεις πίστη και όλα θα δεις ότι θα πάνε καλά.

Σε φιλώ,

Ευαγγελία

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τιτουλα μην ανησυχεις!θα ερθει το μωρακι και για σενα ειμαι σιγουρη.κανε και μια χοριακη σε περιπτωση καθυστερησης.εγω θα σου ελεγα να χαλαρωσεις και να το βγαλεις απο το μυαλο σου για λιγο(φανταζομαι οτι θα ειναι πολυ δυσκολο)αλλα νομιζω οτι το αγχος παιζει πολυυυ μεγαλο ρολο!το εχω παρατηρησει απο γνωστες μου που προσπαθουσανε προσπαθουσανε με εξωσωματικες και μολις απογοητευτηκανε και χαλαρωσανε το βγαλανε απο το μυαλο του και μη σου πω οτι εχω ακουσει για πολλες να μεινουν εγκυες ετσι και με φυσικο τροπο!περιμενουμε ευχαριστα νεακια σου συντομα!φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...