Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΦΑΤΣΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ-ΜΑΙΟΥ!ΤΑ 1α ΜΑΣ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 996
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

8imaste pou sas eipa pws i 3aderfi mou 8elei na mpw 1o koumera k sas elega gia to paidi pou 8a pantreutei pws kati den mou paei kala? ktl..Mou esteile minima sto fb prin ligo pws den 8a pantreutoune k ton rwtisa an egine kati toso sovaro gia na ta tina3oune ola sto aera k na ka8isoune na milisoume meta3i tous na vre8ei i lisi k mou eipe pws oti ginei mesa sto spiti ftaiei autos k mallon 8a paei i Germania (opou itan, itan podosfairistis ekei) i Kriti (apo ekei katagetai) giati den paei allo k kati akatalavastika, tou eipa an 8elei na miliosume mesw tou til i na vre8oume apo konta na milisoume an 8elei na to pale4ei fisika k mou eipe den ton peiraze k den exei kati mazi mas k ton pira til k den mporouse na mou milisei k 8a me parei pisw..Euxomai na min einai ena apo ta vareta asteia tou... O 8EOS!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera!!!

Simera 8a pame stous goneis mou gia fagito enas filos tou george mas edwse ena 4ari (orfos to leme stin Kipro k stin Ellada nomizw rofo) 2,5 kg 8a pame ekei stin mama mou na to kanoume sta karvouna..

I mikri e4es me talaipwrise na koimi8ei k telika prepei na eixe ponakia giati molis tin voi8isa k ekane arketa koimi8ike amesws :o ..Extes mou ekane k mia fora moni tis girw sto mesimeri alla itan liga k sklira..

Ta damaskina me tin flouda ta poltopoietai i tin afaireitai? Egw tin afairw mipws k gi'auto den vlepw apotelesma?

Ανδρια,το δαμάσκηνο το τρώει ολόκληρο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δανάη, αφού τρώτε ζυμαρικά γιατί δεν ξεκινήσατε φαρίν λακτε? Είναι της ίδιας κατηγορίας και μπορούν να ξεκινήσουν ταυτόχρονα. Η φαρίν λακτέ είναι σιτάλευρο άρα μπορεί το μωράκι να φάει και ζυμαρικά και ψωμί.

Αναστασία μου,τώρα συνειδητοποίησα ότι κακώς της έδωσα ζυμαρικό ολικής άλεσης!!!στο χαρτί μου έγραφε από τους 8 μήνες κ εγώ μπερδεύτηκα!!!ελπίζω να μη παθει τπτ το ζουζούνι μου,5 μέρες έφαγε,λίγο βέβαια!να σαι καλά,Αναστασία μου!!!αχ τι μανα ειμαι?!?! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφροδίτη, διάβασα τα μηνύματά σου με πολύ προσοχή και θέλω να σου πω κι εγώ τη γνώμη μου. Στο ξεκίνημα των στέρεων τροφών πολλά παιδιά κάνουν δυσκοιλιότητα. Το ίδιο έκανε και η δικιά μου. Και περάσμε μια μέρα δύσκολή παρόμοια με αυτήν που περιγράφεις.

Μπανάνα, ρυζάλευρο αλλά και το μήλο κάνουν δυσκοιλιότητα. Η λύση είναι δαμάσκηνο αποξηραμένο (φουσκωμένο σε νερό), ρυζάλευρο ολικής άλεσης και βρώμη. Και αποφεύγουμε για λίγες μέρες τη μπανάνα και το μήλο. Το πορτοκάλι νομίζω ότι δεν είναι σωστή οδηγία της παιδιάτρου και δεν νομίζω ότι προστίθεται τόσο νωρίς στη διατροφή. Ξεκίνησε στο μωρό στέρεες στον 6ο και κάτι (και όχι 5,5) και του προσθέτει τόσο γρήγορα πορτοκάλι? Συγνώμη αλλά δεν στέκει.

Δαμάσκηνο σίγουρα κάνει να φάει η Αθηνούλα, γιατί κάνει να το φάει και η δικιά μου που ακολουθούμε υποαλλεγρική διατροφή.

.

αναστασια ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον και χαιρομαι που μου γραφεις γιατι εκτιμω πολυ τις γνωσεις σου!! χτες το απογευμα της δωσαμε 1 αχλαδι με χυμο απο μισο πορτοκαλι και 2 κουταλιες της σουπας ρυζαλευρο ολικης αλεσης με νερακι, και σημερα το πρωι ΠΑΛΙ οταν εκανε κακα εκλαιγε και πονουσε, αλλα δεν χρειαστηκε να τη βοηθησουμε να τα βγαλει, τα εκανε μονη της...απογοητευτηκα, γιατι πιστευα οτι το ρυζαλευρο ολικης θα βοηθουσε :( σημερα το πρωι της εκανα φρουτοκρεμα με 1 αχλαδι , ενα κομματακι μπανανα, και χυμο απο 1 μανταρινι και μισο πορτοκαλι....ΔΕΝ της εδωσα απογευματινο, μονο γαλα, γιατι φοβαμαι, και λεμε να προχωρησουμε σιγα σιγα να δουμε τι την πειραζει..το απογευμα εκανε κακακια και ηταν μαλακα, δεν ενοχληθηκε καθολου... :) εδω, να σημειωσω, οτι μαζι με την εισαγωγη των στερεων, ξεκινησαμε να δινουμε και ξενο γαλα, το οποιο το επινε με ευχαριστηση, συνηθως μερα παρα μερα...απο προχτες που ξεκινησε η δυσκοιλιοτητα, δεν θελει καθολου μπιμπερο, και οταν της το βαζω στο στομα το δαγκωνει , κι αν τυχει να βγει καμια γουλια , το φτυνει...οποτε, μονο τη θηλαζω, και αρχιζω να σκεφτομαι μηπως φταιει το γαλα και το παιδι μου το καταλαβαινει και γι'αυτο δεν το θελει με τιποτε...

τωρα, για το πορτοκαλι που λες, δεν μπορω να σου απαντησω, αλλα και παλι, τι κακο μπορει να της κανει;;φοβαμαι να της δωσω κρεμα το απογευμα, αλλα απο ο,τι καταλαβα, ολες δινετε, απλα προσθετετε ενα δαμασκηνο στην φρουτοκρεμα και κανει την δουλεια του...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δαφνη, να μην ξεχασω, ΧΡΟΝΙΑ ΣΑΣ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΑ!!!να ειστε παντα ευτυχισμενοι και να χαιρεστε τον αρουλη σας!!!και ευχομαι υγεια και χαρα!!! [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion16.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανδρια,το δαμάσκηνο το τρώει ολόκληρο!

Les k gi'auto den eida apotelesma i aplws den tin voi8a? I flouda kanei tin douleia? Opoia kopela 3erei as mas voi8isei..Sas euxaristw..

Paw na 3aplwsw prin ligo mpikame spiti k ponaw apisteuta tin mesi mou, i mikri prin kanena misawro koimi8ike eimastan stin nona tis k itan mesa stin gkrinia..

Kalinixta sas!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Les k gi'auto den eida apotelesma i aplws den tin voi8a? I flouda kanei tin douleia? Opoia kopela 3erei as mas voi8isei..Sas euxaristw..

Paw na 3aplwsw prin ligo mpikame spiti k ponaw apisteuta tin mesi mou, i mikri prin kanena misawro koimi8ike eimastan stin nona tis k itan mesa stin gkrinia..

Kalinixta sas!!!

αντρια, δεν ειμαι σιγουρη, αλλα απο ο,τι ξερω η φλουδα στα φρουτα εχει τις περισσοτερες ινες που ειναι απαραιτητες για να λειτουργει το εντερακι.... ακομα και στα υπολοιπα φρουτα, ειχα διαβασει οτι ειναι καλο αν τα πολτοποιουμε με τη φλουδα,αλλα πρεπει να ειμαστε σιγουροι οτι δεν ειναι καλλιεργημενα με φυτοφαρμακα και να ειναι και πολυ καλα πλυμενα, κατι που ειναι δυσκολο, οποτε καλυτερα ξεφλουδισμα...στα αποξηραμενα φρουτα, ομως, τρωμε αφοβα και τη φλουδα :) δοκιμασε αυριο με τη φλουδα, μαλλον θα εχει διαφορα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφροδιτη κοψε το ρυζαλευρο γλυκια μου! εμεις εχουμε το ιδιο προβλημα γι αυτο οταν χρειαστει να φαμε ετοιμη κρεμα θα φαμε ειτε τη φαριν λακτε σοκολατα μπανανα της φρεζυντερμ ειτε την κρεμα βρωμης της φρεζυντερμ.. Τρωγαμε και κεχρι αλλα μας εκανε και αυτο δυσκοιλιοτητα (πραγμα πολυ σπανιο)

Δεν εχει συνειδηση οτι ευθυνεται το ξενο απλα δε θελει να σ αφησει να αποθηλασεις ετσι καπως εκοψε και σε μενα το συμπληρωμα...

Ποιο ξενο δινεις; Αν θελεις να δινεις μηπως για μια πεπριοδο να δοκιμαζες καποιο που δεν κανει δυσκοιλιοτητα π.χ νατιβα ή χουμανα? Δν κανω διαφημιση λεω δυο που δεν εχω δει να κανουν

Δάφνη χροοοοοοονια πολλα και ευτυχισμενα κοριτσακι μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! φιλια σε σενα και τον αντρουλη σου!

:x:x:x:x:x:x:x:x

Γωγω χαρηκα που τα ειπατε με τη μαμα! Γουσταρω πολυ το χριστινακι γυναικα σιφουνας! Θυελλα το κοριτσι ετσι ετσι πρεπει

καλεεεεεεεεεε πειτε μια συνταγη για μελομακαρονα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!!

Αφροδιτη μπορει και το γαλα να κανει δυσκοιλιοτητα. Ειχα προβλημα με τον Αλεξανδρο μεχρι να βρω εκεινο που δεν του δημιουργουσε. Κοιταξε αυτο που λεει η Αφρο.

Αφρο δεν κανεις διαφημιση καλα κανεις και μας τα λες απο την στιγμη που δουλευεις σε φαρμακειο ολο και κατι παραπανω θα εχεις ακουσει. Τι κανει η μπουμπου;

Εχθες το βραδυ του εδωσα 100μλ ξενο. Μπορει να λεει ο ανδρας μου οτι θελει εγω δεν μπορω αλλο. Ποναω στο στηθος γτ μου τα τραβαει σαν να μην εχουν μεσα, αλλα εχουν. Ωραιος ειναι ο θηλασμος αλλα για μενα νομιζω πως ηρθε η ωρα να τελειωσει!!!

Εχω και μια δηλωση: δεν κανω αλλο παιδι!!!!! Ο γιος μου ειπε εχθες μπαμπα!!!! και λενε οτι οταν λενε πρωτα μπαμπα το επομενο θα ειναι αγορι!! δεν θελω αλλο αγορι :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια!! Τι κάνετε?

Εμείς καλά, όλο βόλτες και ψώνια το σκ και από το πολύ περπάτημα νιώθω σαν να με έχει πατήσει τραίνο :lol::lol:

Σήμερα έχω ραντεβού με τον γιατρό...Και ως συνήθως τα έχω παίξει :?:?:?:?

Το επόμενο ραντεβού θα είναι η β επιπέδου, μετά τα Χριστούγεννα...

Μετράω τις ώρες να περάσουν.... :?:?:?

Κατέληξα στο γιορτινό μενού ύστερα και από τις δικές σας ιδέες!!!

Όλα τα παρακάτω αποτελούν φαγητά που μου: ΜΥΡΙΣΑΝ :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Κυρίως:

-Γαλοπούλα γεμιστή με κάστανα, κουκουνάρι, συκωτάκια κλπ + πατάτες φούρνου

-Χοιρινό ρολό γεμιστό με ξυνόμηλα, δαμάσκηνα, ξηρούς καρπούς +άγριο ρύζι

-Κρέπες με κιμά και μπεσαμέλ στον φούρνο

Ορεκτικά/Σαλάτες:

-Μανιτάρια γεμιστά με τυρί κρέμα και μπεικον

-Τάρτα κολοκύθι (ήμουν μεταξύ σπανάκι ή μανιτάρια αλλά μου μύρισε κολοκύθι :lol::lol::lol: )

-sticks mozzarella με ντοματίνια και προσούτο

-σαλάτα ρόκα παρμεζάνα προσούτο λιαστή ντομάτα (κλασσική :lol::lol: )

-σαλάτα λόλο ρόσο με ντοματίνια καρύδια, μπαλσάμικο κ μέλι

-τυριά (καπνιστό κλπ)

-deep (έχετε να προτείνετε καμιά εύκολη και ωραία πχ με βάση το γιαούρτι?)

-ψωμάκια στρογγυλά (δεν μπορώ να τα βρω πουθενά εδώ στην γειτονιά μου...μόνο στο κέντρο πχ στο Paul στην Πανεπιστημίου αλλά δεν ξέρω, αν τα αγοράσω Σάββατο, θα διατηρηθούν μέχρι την Δευτέρα?)

Γλυκάκια:

-Shortbreads μερικά με σοκολάτα και μερικά με ζαχαρόπαστα

-cupcakes με βουτυρόκρεμα σε διάφορα χρώματα +διάφορες τρούφες

-Σουφλέ σοκολάτα, ένα μεγάλο και μερικά ατομικά....Το σουφλέ θα το ψήσω εκείνη την ώρα για να είναι ζεστό :D:D:D

Τα ...μπισκοτο-κεκάκια τα θέλω και για πρωινό :lol::lol::lol::lol:

θα είμαστε το ελάχιστο 15 άτομα και έχω τραπεζαρία μεγάλη που χωράνε άνετα 10 άτομα συν στο όρθιο...τύπου μπουφέ...Εκτός αν κόψω κάποιους (αν γίνεται) και το κάνω καθιστό οπότε και τα φαγητά θα είναι λιγότερα....

ελπίζω να είμαστε καλά και να μπορέσω να τα φτιάξω! Θα έχω και την ίδια μέρα και την επόμενη γυναίκα να μου κάνει τις δουλειές...πχ καθάρισμα να μαζέψει τα πιάτα κλπ...Ελπίζω να μην κάνω βλακεία και κουραστώ...

άντε και δεν περναει η ωρα για το απόγευμα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

[quote name='"georgi79

Εχω και μια δηλωση: δεν κανω αλλο παιδι!!!!! Ο γιος μου ειπε εχθες μπαμπα!!!! και λενε οτι οταν λενε πρωτα μπαμπα το επομενο θα ειναι αγορι!! δεν θελω αλλο αγορι :lol::lol::lol::lol::lol::lol:[/quote']

Χα χα Γεωργιάννα πρόσεχε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Σε βλέπω με 3ο αγόρι και εμένα με 2ο κορίτσι (αυτή την αίσθηση έχω) και μετά με 3ο κορίτσι :lol::lol::lol: Εμένα μου αρέσει αλλά τον άντρα μου σκέφτομαι που θα τρελαθεί (λέμε τώρα!!)

όλα έχουν την χάρη τους!!! Κανένα ανιψάκι κοριτσάκι δεν έχετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα...

Δαφνη ,χρονια πολλα!!!!!!στον φιλο μας φιλιά πολλά!

γεωργαννα η αλλιως αγορομάνα;;;;;;;;;;;;;;;;;γερα μονο να είναι τιποτε αλλο......

Αφροδιτη του υπεπθ.εμεις καθολου ρυζαλευρο......απο την αρχη ,μονο φρουτα και χορτοσουπα,βαλε σεσκλα στο φαγητο της και θα με θυμηθεις,εγω τα σταματησα δεν τον προλαβαινω πλεον....α !και ακτινιδιο χωρις να πεσουν σπορια μεσα ,ειναι δυσκολο ,αλλα γινεται......

Εμεις πηγαμε στο γιατρο η ιωση υποχωρει ,μασκα μεχρι και αυριο....,η μικρη ετοιμαζεται για γιορτες και η μεγαλη για το τρελλαδικο!!!!!!!!!!!!!!μονο να προλαβω τις γιορτες λεω στον αντρα μου και με πατε μετα!!!!!!!φιλια σχολαει η μικρη και πρεπει ν α παω.....

σε ολες τις υπολοιπες μανουλες να ειστε καλα και τα μπεμπακια επισης!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Xerete!!

Piga na ipogra4w ston anergeiako k tin mikri tin afisa stin mama mou..Omws otan eida pws perimena para polloi piga k tin efera giati i mama mou 12:50 eprepe na figei gia douleia..Aaa itan k i aderfi tou prwin arravwniastikiou mou (den 3erw an sas to eipa eimoun 3ana arravwniasmeni k eixame kleisei ta PANTA gia gamo k mia kali mera mou eipe na xwrisoume, aa na anaferw pws kleisame k spiti k o mpampas tou molis eide ta sxedia pire til ton mpampa mou k tou eipe pws to spiti einai mikro k mpla mpla k o mpampas mou tous "exese" meta etsi TIXAIA mou eipe na xwrisoume..Genika oi goneis tous ekanan koumanto stin zwi mas k ekeinos o xazos den ipostirize ka8olou tin sxesi mas, mamakas) k mas evlepe krifa krifa ekane pws den me katalave..Aste pou otan eimoun 6,5 minwn egkios tin petixa se ena cafe k mou milise san na k den simvenei tipota k me rwtouse plirofories gia tin egkimosini mou, skrofes eimaste emeis oi ginaikes :twisted:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφροδιτη κοψε το ρυζαλευρο γλυκια μου! εμεις εχουμε το ιδιο προβλημα γι αυτο οταν χρειαστει να φαμε ετοιμη κρεμα θα φαμε ειτε τη φαριν λακτε σοκολατα μπανανα της φρεζυντερμ ειτε την κρεμα βρωμης της φρεζυντερμ.. Τρωγαμε και κεχρι αλλα μας εκανε και αυτο δυσκοιλιοτητα (πραγμα πολυ σπανιο)

Δεν εχει συνειδηση οτι ευθυνεται το ξενο απλα δε θελει να σ αφησει να αποθηλασεις ετσι καπως εκοψε και σε μενα το συμπληρωμα...

Ποιο ξενο δινεις; Αν θελεις να δινεις μηπως για μια πεπριοδο να δοκιμαζες καποιο που δεν κανει δυσκοιλιοτητα π.χ νατιβα ή χουμανα? Δν κανω διαφημιση λεω δυο που δεν εχω δει να κανουν

Δάφνη χροοοοοοονια πολλα και ευτυχισμενα κοριτσακι μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! φιλια σε σενα και τον αντρουλη σου!

:x:x:x:x:x:x:x:x

Γωγω χαρηκα που τα ειπατε με τη μαμα! Γουσταρω πολυ το χριστινακι γυναικα σιφουνας! Θυελλα το κοριτσι ετσι ετσι πρεπει

καλεεεεεεεεεε πειτε μια συνταγη για μελομακαρονα

αφροδιτη, ρυζαλευρο δεν ξαναδινω, αλλα δεν ξερω τι να της δωσω για απογευματινο.... κανει να τρωτε φαριν λακτε;;; δεν εχει γλουτενη;;;την βρωμη της φρεζιλακ την πηρα κι εγω,αλλα ειδα οτι εχει γλουτενη και δεν της εδωσα καθολου...μεχρι τον 8ο μου ειπε η παιδιατρος οχι. το γαλα που πιναμε ειναι το s-26 gold 2το ξερεις;;;

μπορω να της δωσω για απογευματινο παλι φρουτοκρεμα;;;

ακομα δεν εχει κανει κακα, για να ξερω αν ειχε επιτυχια η χτεσινη μερα... τι κανει η αννουλα;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

απο προχτες, μπαμπαδιζουμε και ειμαι μια πολυ περηφανη μανα!!! :lol::lol: καθεται ανασκελα, πιανει τα ποδια της και κανει μπα-μπα-μπα!!!ειναι μωρο-μωρο και τρελαινομαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα!!!τι κάνετε?

Εμείς σήμερα πήγαμε στην παιδιατρο για ζύγισμα κ ευτυχώς πήρε 115 γρ σε 2 εβδομάδες,τώρα είναι 6.930.τα 7 δεν θα τα φτάσουμε ποτεεε!! :lol: εμείς φάγαμε ωραία χορτόσουπα με πατάτα,μανιτάρια,καρότο,πράσο κ τώρα χαλαρώνουμε κ η μικρή κοιμάται.σημερα της εδωσα πρωτη μέρα μπρόκολο από κήπο κ το έφαγε όλο!!!το θέμα είναι ότι τις τελευταίες 2-3 μέρες δεν τρώει τη φουτόκρεμα,γιατί την ενοχλούν τα ούλα κ βάζει όλο το δάχτυλο στο στόμα μετά από κάθε κουταλιά!μου ειπε λοιπόν η παιδίατρος να αντικαταστήσω το μήλο με αποξηραμένο βερύκοκο που ειναι γλυκο.θα δοκιμάσω,αλλίως να βράζω το μήλο ώστε να γλυκαίνει.επίσης πήρα κάτι μηλα γκαλά,τα οποια είναι πιο ζουμερά κ γλυκα.για να δουμε..θα τα φαει η κοντέσσα?!?!αλλιώς μου ειπε,να τη θηλάζω μετά το φρούτο.να τρωει λίγο για να μην χάνει θερμίδες.θα δω πως θα παει.κ αν χρειαστεί θα βγάζω γιατι θα λείπω στη δουλειά το πρωί. ετοιμαζόμαστε σιγά σιγά για το ταξίδι!!!αυριο θα φτιάξουμε χριστουγεννιάτικα τέλεια μπισκότα για να τα πάρω μαζί μου!κ θα φτιάξω κ μια γερμανική παστα φλόρα (λέγεται Linzetorte)φοβερή που την φτιάχνει η μαμά μου τα χριστούγεννα,και θα την παω στη νονά της Μυρτώς αύριο.

Έλενα,τέλειο μενού!!μήπως είναι πολλά?!?!μέσα στο κοτόπουλο τ γεμιστό δεν θα βάλεις ρύζι?μήπως η πατάτα είναι περιττή??για ντιπ μπορείς να φτιάξεις με γιαουρτι,φετα λιωμενη με πηρούνι κ ανηθο!στυλ τζατζίκι αλλα ελαφρύ.να πανε όλα καλά το απογευμα,ενημέρωσέ μας!!!!

Γεωργιάννα,μην πτοείσαι!λένε ότι το "μπαμπά"τους είναι πιο εύκολο γι'αυτό το λενε πρώτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δαναη εμενα δεν την τρωει κατευθιαν, πολλες φορες μετα απο 2 ωρες. εαν το θυμηθω θα ρωτησω αυριο τον γιατρο. του ειπα οτι δεν την τρωει την φρουτοκρεμα και θα δουμε τι θα κανουμε.

Για να μπορεσεις να βγαζεις μια ποσοτητα για να μπορει να της την δινει ο ανδρας σου θα πρεπει να αρχιζεις απο τωρα και σιγα σιγα θα αυξηθει. Μπορει την πρωτη μερα να βγαλεις μονο 30μλ.

Γλυκερια ποτε εχετε γορτη στο σχολειο; εγω δεν θα τον παω.

Το κουφο ειναι που την Παρασκευη τελευταια μερα γραφουν Γλωσσα!!!!! :evil::evil::evil: εαν ειναι δυνατον!! εγω δεν θα τον παω σιγα θα χασει ενα διαγωνισμα;;;; αλλα τοσο τρελη η δασκαλα τους που παραμονη τους βαζει διαγωνισμα!!!

Σαμανθα νομιζω οτι ειναι πολλα τα φαγητα. Σε γλυκο μηπως καμια τουρτα; Ποιος θα τα φτιαξει ολα αυτα και ποτε θα προλαβεις;

Τα παιδακια σας τι ειπανε πρωτα μπαμπα ή μαμα; ετσι να δω :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια!

Η μπουμπού κοιμάται κι εγώ τρώω μια σαλατούλα με τόνο, καρότο, ντομάτα, πιπεριά και ραπανάκι! Είχα έμπνευση! Χα,χα!

Άντρια, τα κορίτσια που σου απάντησαν έχουν δίκιο. Η φλούδα στα φρούτα περιέχει τις πιο πολλές ίνες. Το δαμάσκηνο δώστο με τη φλούδα στην μικρή.

Αφροδίτη, συμφωνώ με την Άφρο. Δοκίμασε ένα άλλο γάλα. Nativa και Humana (εκτός από πολύ καλά γάλατα) κι εγώ από γνωστούς ξέρω ότι δεν κάνουν δυσκοιλιότητα. Το Nativa το πίνουμε κι εμείς. Το Humana το πίνει το Χριστινάκι. Γωγώ, πες μας τη γνώμη σου?

Για απογευματινό υπάρχει η κρέμα δημητριακών της humana που δεν έχει γλουτένη (την τρώμε κι εμείς λόγω αλλεργιών). Αλλά ρώτα την παιδίατρο αν κάνει να φάτε δημητριακά.

Γεωργιάννα και η Γεωργία πρώτα μπα-μπά είπε! :lol:

Έλενα, κι εγώ έχω την αίσθηση ότι θα ξανακάνεις κοριτσάκι! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια σκέφτομαι να φτιάξω 2 φαγητά την ημέρα ξεκινώντας από την Πέμπτη και να τα βάλω στο ψυγείο και να τα ψήσουμε εκείνη την ημέρα που θα είναι και η γυναίκα εδώ να καθαρίσει και να πλύνει και τα πιάτα...ε καλά αν δεν προλάβω και κάτι δεν πειράζει :lol::lol::lol:

έχω κάνει ολόκληρο πλάνο, στο excel loooooool όπου γράφω τα φαγητά, τα υλικά και δίπλα ποια ημέρα θα το φτιάξω....ο άντρας μου με κοροϊδεύει....γενικά είμαι πολύ του προγράμματος...

ε και να μην προλάβω κάποια σιγά δεν θα στενοχωρηθώ κιόλας!!!

Δανάη ευχαριστώ για την συνταγή! Και ήθελα να προσθέσω κάτι με φέτα :D:D

Γεωργιάννα δεν παίζει ρόλο το τι λέει το μωράκι :lol::lol::lol: Γενικά τα περισσότερα από αυτά είναι μύθοι! Σε εμάς για παράδειγμα είναι όλο αγόρια στο σοι...πάρα πολλά όμως, από του πατέρα μου είμαι το μόνο κορίτσι, από της μαμάς μου σε 13 ξαδέρφια 2 κορίτσια (εγώ και η ξαδέρφη μου) και από του άντρα μου, το σοι του πατερα του μονο αγόρια και της μανας του 1 κορίτσι και 5 αγόρια...Τώρα εγώ, δεν ξερω γιατί αλλά μου έχει μπει στο μυαλό ότι θα έχω 2 κόρες :lol::lol::lol:

Πράγματι κάτι σε τούρτα θα ήταν τέλειο αλλά σκέφτομαι ότι όλο και κάποια γλυκά θα φέρουν ε και το πολύ πολύ αγοράζουμε και μία από το Amadeus που είναι κοντά στο σπίτι μας και έχει τέλεια γλυκά...

ααα Δανάη σχετικά με το ρύζι, η γέμιση που κάνω δεν έχει μέσα ρύζι! Όντως και ρύζι και πατάτες θα ήταν υπερβολικό....Κάνω της μαμάς μου που έχει συκωτάκια και κουκουνάρι και κάστανα....ααα και τέλειο το γλυκό τύπου παστα φλώρα! Μου αρέσει τρελά!

πω πω όλο για φαγητό μιλάμε :lol::lol::lol:

Το απόγευμα στον γιατρό και αφού δούμε ότι όλα είναι καλά (ελπιζωωωωω) θα του τρίψω στην μουρη του γιατρού (απα παααααααααααααααα τι έκφραση :lol::lol::lol: ) ότι δεν έχω βάλει κανενα κιλό...γιατί πολύ με έχει ζαλίσει με τα κιλά χωρίς να έχω ζάχαρο ή περιττά κιλά ......

πέρυσι 20 εβδομάδων ήμουν στο +3 και ήταν σουπερ και δεν έλεγε τίποτα...μην πάρω θάρρος και φάω καμιά μπουκιά παραπάνω....και αναγκάστηκα και τον ρώτησα εγώ και μου λέει: εσύ τι λες, είσαι στα μισά και έχεις βάλει μόλις 3! Άρα πας καλά! Αλλά έπρεπε να τον ρωτήσω εγώ τον κύριο :lol::lol::lol:

3 ωρίτσες έμειναν!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

http://www.thelaboroflove.com/chart/pred.html

Elenaki kane to na gelasoume ligo!!!!!

Anastasia 8a dokimsasw me flouda se ligo..

To ekana k egw k vgike pws i Victoria 8a evgene agori xexe :lol:

Time zone evala -2 den 3erw an einai swsto!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...