Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2012!Νο3!γεννάμε!!!


Recommended Posts

Καλησπερα κοιλουμπιτσες!!!

Τι κανετε?Εγω ετοιμασα μια νοστιμη και θρεπτικη σουπα λαχανικων,κανει και κρυο οποτε ειναι οτι πρεπει!Σημερα θα παμε για κατι ψωνια και μετα super market,μου εδωσαν και κατι εκπτωτικα κουπονια απο το Ιασω και το λητω για πανες της libero και σκεφτομαι να αγορασω 2-3 πακετα,τι λετε ειναι καλες???Τις εχει χρησιμοποιησει καποια μαμα?Μπανακι εγω πηρα το flexibath και αγορασα εξτρα ενα ειδικο μαλακο μαξιλαρακι που θα το βαζω μεσα οταν ειναι πολυ μωρακι,πιστευω να με βολεψει!

Evatsi μην ανγχωνεσαι δεν θα ειναι κατι σοβαρο,οτι ειναι καλο για τα ζουζουνια σου θα ειναι οποτε να τις κανεις!Ολα καλα θα πανε! :D

Σελτεδακια εχω παρει 9 οποτε μπορει να παρω αλλα 4-5!

Απο κιλακια πως πατε?Εγω παλι καλα ειμαι στα +5 και το μωρο 2100,οποτε προς το παρων μου φαινεται μια χαρα!!! :D

Φιλακιαααα στις κοιλιτσες! :-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 979
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εβάκι μην αγχώνεσαι...ότι γίνεται είναι για το καλό των μωρών.... αν ήταν κάτι ανυσηχητικό θα στο έλεγε ο γιατρός και βλέπεις έχουν κάνει κι άλλα κορίτσια εδώ μέσα, οπότε ηρέμησε γιατί δεν κάνει καλό και το άγχος στα μωράκια...εντάξει άντε κουκλίτσα μου, λίγο τσούξιμο στον πωπώ και θα περάσει ;) ΟΛΑ ΚΑΛΑ θα πάνε!!! μεγαλώνουν οι πριγκίπισες....βγες για ψώνια κορίτσι μου να ξεχαστείς!!!!

Εμείς έχουμε αύριο γιατρό βραδιάτικα στις 22, σαν να λέμε πάμε για ένα ποτάκι :lol::lol: γιατί ποτέ δεν μας παίρνει στην ώρα μας, μας βλέπω κατά τις 23 :roll:

Μπανιέρα και εγώ σκέφτομαι να πιάνει στην μπανιέρα να μην χρειάζεται να σκύβω, δεν έχω και εγώ πολύ μεγάλο μπάνιο, αλλά πάνω στο πλυντήριο λέω να κάνω μια αλλαξιέρα να τα αλλάζω όταν βγάζω από το μπάνιο.....

Ελίνα κάπου είδα στην tv ότι έχει προσφορά τα libero στο my market οπότε αν δώσεις και τα κουπόνια ακόμα πιο φτηνά θα σου βγει.......

Εγώ από κιλά είμαι +9 μπορεί και +10, τα ΄μπεμπάκια θα δούμε αύριο πόσο έχουν πάει!!!!

Μαράκι ωραία η μπανιέρα, άμα δεν έχεις χώρο είναι μπελάς, αλλά θυμάμαι και την κολλητή μου την έκανε μπάνιο στην κουζίνα πάνω στην τραπεζαρία έβαζε την μπανιέρα.......

Φλωριάννα ετοιμάζεσαι και εσύ σιγά σιγά, τα δεύτερα έρχονται συνήθως και πιο νωρίς έχω ακούσει....

Άντε Ιωάννα πήρε θέση και εσένα..... άντε να δούμε πια θα είναι η επόμενη, δεν έχουμε και νέα από τα κορίτσια.....

Τζένη έχεις δίκιο να το απολαύσουμε όσο μπορούμε και να εκμεταλευτούμε την κατάστασή μας ε? είναι ωραία να σε νταντέυουν να σε προσέχουν και να σου κάνουν όλα τα χατήρια ;););) γιατί μετά όλη την προσοχή θα την έχουν τα μωράκια μας!!!!!

Σοφάκι, Φροσύνα, Κατερίνα άντε να κανονίσουμε για την άλλη εβδομάδα για συνάντηση...ποια άλλη μπορεί να έρθει? και εγώ όλες τις μέρες ελεύθερη θα είμαι.....να χαζέψουμε και λίγο στα μπεμπέ ;)

Αχ έσκασα στο φάι το παράκανα πάλι και μετά γκρινιάζω για καούρες. :oops::oops::oops: ...έφαγα σουτζουκάκια με πουρέ ευτυχώς τα έκανα ελαφριά όχι πολλά πολλά μέσα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια. Εδω είμαι. Μόλις ξύπνησα με φοβερή καουρα :ymsick::ymsick::( .

Μαριαπαππα κι εσυ περίπου την ίδια μέρα γεννας!!! Αααααα καλα εκείνες τις μερες όλο γεννητουρια θα έχουμε. Θα είσαι και στο ίδιο νοσοκομείο με την Ναν, θα κανετε παρεουλα!!!!!

Κικη μου αύριο στις 22 έχεις γιατρό;;; Υπομονή κοριτσάκι μου, πάρε και κανένα ποτάκι μαζι γιατι σας βλέπω για ξενυχτι!!!!! Καλα αποτελέσματα με τις εξετάσεις σου!!!

Evatsi μου μην αγχωνεσαι άλλο με τις ενεσουλες καλε και πάθεις και τίποτα!!!! Αφού και αλλα κοριτσάκια τις έχουν κάνει δεν είναι τίποτα. Σκέψου ότι θα κ´ανεις καλο στα μωράκια σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια τι κάνετε;;;

'Εχω δώσει τον μικρό στη μαμά μου και χαλαρώνω λιγάκι...

Twiggy, Kiki, Σοφία θα πάμε να χαζέψουμε στα μπεμπέ και θα έχει ούτως ή άλλως εκπτώσεις οπότε σίγουρα θα έχει το 50% στα prenatal ;););)

Ιωάννα πήρε και σένα θέση, τέλεια!

Evatsi μην σε ανησυχεί, είναι για τα πνευμονάκια τους.

Κική περιμένουμε νέα σου από το γιατρό.

Μπανιέρα κι εγώ έχω αυτή που κουμπώνει στην μπανιέρα οπότε δεν θα πολυσκύβω, απλά χρειάζομαι το ειδικό μαξιλαράκι για να είναι πιο άνετο το νινί μας.

Φλωριάννα ετοιμάζεσαι!!! Όλα καλά!!!

Φιλάκια προς το παρόν

Α, σας βάζω τον κωδικό για όποια θέλει να παραγγείλει κρέμες και αφρόλουτρα από το www.iherb.com Με τον κωδικό έχετε έκπτωση 5€. ZEQ092

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νομίζω ότι η μπανιεριτσες που εφαρμόζουν στην μεγάλη μπανιέρα με τις ειδικές ραβδους εξυπηρετούν πολυ. Εγω αυτη χρησιμοποιώ βέβαια και πάλι πρέπει να σκυβεις λιγάκι αλλα δεν συγκρίνεται με το να την βάλεις στο πάτο της μπανιερας. Είχα πάρει και μεταλλική βάση που στερεώνεται ψηλά η μπανιέρα αλλα ούτε αυτο με βόλεψε γιατι έπρεπε να μεταφέρω νερά, μιας που το τηλέφωνο της μπανιερας δεν έφτανε τόσο μακρυά. Φυσικά για τα κοριτσια που έχουν μόνο ντουζιερα πιθανώς να τις βολέψει μια υπερυψωμένη βάση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!

Ερώτηση: όταν λέτε μπήκα στο μήνα μου, εννοείτε 1 μήνα πριν την ΠΗΤ ή 4 βδομάδες πριν την ΠΗΤ? Δηλαδή εγώ που έχω ΠΗΤ 13/2 μπαίνω στο μήνα μου 13/1 (δηλαδή σήμερα) ή τη Δευτέρα, 16/1 που είναι 4 βδομάδες πριν τις 13/2?

Προχτές στα μαθήματα ανώδυνου στο Ιπποκράτειο μας είπαν για τις ενδείξεις σχετικά με το πότε ξεκινάει ο τοκετός, σε ποιες περιπτώσεις πρέπει να βιαστούμε και σε ποιες οχι κτλ. Σας τα παραθετω εν συντομία:

1. Συσπάσεις: Όταν κρατάνε για 1 με 1.5 ώρα, επαναλαμβάνονται κάθε 5 λεπτά και κρατάνε 30-45 δευτερόλεπτα, τότε ήρθε η ώρα να πάμε στην κλινική.

2. Υγρά: Αν έχουν λευκό χρώμα με κόκκινες ραβδώσεις ή αν διακρίνουμε λευκά στίγματα, σημαίνει ότι ξεκινάει ο τοκετός αλλά είναι λίγο νωρίς ακόμα, κάνουμε μπανάκι, χαλαρώνουμε λίγο στον καναπέ μας με ένα ζεστό ρόφημα και πάμε στην κλινική μετά από 2-3 ώρες.

Αν τα υγρά είναι πράσινα σκούρα τότε επικοινωνούμε ΑΜΕΣΑ με τον γιατρό, γιατί σημαίνει ότι το μωρό δυσφορεί και πρέπει να γίνουν πιο γρήγορα οι διαδικασίες.

Αν δούμε μια παχύρευστη, υποκίτρινη βλέννη (μιλάμε όμως για αρκετή ποσότητα, σαν κομμάτι), αυτή έχει φύγει από το στόμιο του τραχήλου, που μέχρι πρότεινος έφραζε. Σε αυτή την περίπτωση δεν ξεκινάει τοκετός αλλά πρέπει να πάμε στο νοσοκομείο και να μείνουμε εκεί μέχρι να γενήσουμε γιατί ο τράχηλος πλέον είναι ανοιχτός κα μπορεί να εισχωρήσουν μικρόβια.

3. Αίμα: Αν είναι κόκκινο έντονο (όπως αν κοπούμε) τότε έχουμε αποκόληση πλακούντα και επικοινωνούμε άμεσα με τον γιατρό.

Αν είναι καφεοειδές είναι παλιό και δεν προκαλεί καμία ανησυχία.

Ροζ αίμαι στις 40 εβδομάδες δεν μας θορυβεί καθόλου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalnmera koritsakia m snmera apo lepto se lepto perimenw na mas feroun ta epiplakia mas kai eimai toso xaroumevn!!!!!!!!episns sas exei tuxei otan pernate mia mikrn fasn agxous na ginetai kati kai na se nremei???ayto epa8a egw ex8es n kopela p nr8e na m kanei tis eneseis molis tis e3ngnsa oti ola ok apla proluptika tis kanoume klp m leei bravo kai polu kala kanete gt egw m leei etuxe kai gevvnsa ston 8o kai d favtazesai m leei ti travn3e o gios m eeeeeeeee lew telos pia ta klapsourismata kai ta koritsakia m sto forum eixan dikaio kai o dr, 3erei ti kanei nremiaaaaa!!!!!!!!!!filia se oles

korina thx polu xrnsima osa egrapses!!

floriana m aytes oi kaoures axxxxxxxxxxx kaigetai o laimos mou suvexeiaa afou lew ex8es ston antra m gia plaka an isxuei auto pou lene polu malliares 8a vgoune oi tsoupres mas [smilie=hippy2.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μια καλημέρα και απο εμένα.

Κορίνα νομιζω οτι μπαίνεις στον μηνα σου ενα μηνα πριν τιν πητ. δηλ εγω που εχω 9/2 μπήκα στο μηνα μου στις 9/1.

Μόλις μου ήρθαν και τα pampers που είχα παραγγείλει απο το νετ. Ηταν μια τεράστια κούτα. μακάρι να με βολεψουν γιατί εκτός απο οικονομία ειναι και ευκολία. Θυμαμαι στον γιο μου τον πρώτο καιρό ολο για πανες στο μαρκετ ειμασταν. Τους πρωτους 5-6 μηνες τα εκανε όοολη την ωρα.

Σήμερα το μεσημέρι εχω το πρώτο καρδιοτοκογράφημα. Εντομεταξυ οι συσπασουλες εχουν αρχισει απλά ερχονται και φευγουν. Νομιζω οτι ετοιμάζουν τον οργανισμό για την τελική φάση.

Εγω εχω μια ψυχολογία αναμεικτη. Απο την μια επειδη μάλλον δεν θα ξαναδω τον εαυτό μου εγγυο δεν θα ξαναεχω ενα ανθρώπινο πλάσμα μεσα μου καπου μελαγχολώ που σε λιγες εβδομάδες, μέρες όλο αυτό θα τελειώσει. Απο την άλλη εχω κουραστεί τοοοσο πολύ που λεω αντε να γεννήσω. Και απο την αλλή ξερω τι με περιμένει τον πρώτο καιρό και λεω παναγία μου τουλάχιστον να μην εχει κολικούς!

Ανάμεικτα συναισθήματα δηλ.

Αυτά και καλημερούδια σε όλες τις εγγυούλες και φρεσκομανούλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερούδια.

Κορινάκι στο μήνα σου μπαίνεις μόλις κλείσεις την 36η εβδομάδα ότι ημερομηνία και να πέφτει αυτό.

Ευα είδες που ανησυχούσες βρε χαζούλα?

Ναν γιατί βρε λες οτι δε θα ξαναείσαι εγκυος? Ποτέ μη λες ποτέ.. άκου και μένα.. και μου φαίνεται οι ορμόνες σου σήμερα θέλουν ξύλο χιχι

Εμείς μόλις γυρίσαμε από το γιατρό και έχω πολύ καλά νέα. Συσπάσεις δεν... διαστολή περισότερο ΔΕΝ...ο μπέμπης μεγαλώνει και θεριεύει και έχει και τέλεια θέση.. οπότε το πλάνο για νοσηλεία μου και πρόκληση ΑΚΥΡΟ. Σε μια εβδομάδα μπαίνω στο μήνα μου οπότε είπαν οι γιατροί με αφήνουν πλεον και όποτε με πιάσουν πόνοι ή σπάσουν νερά γεννάω.. ούτε πρόκληση πια ούτε τίποτα... είμαστε έτοιμοι για φυσιολογικότατη άφιξη. Θα με ξαναδούν την άλλη Παρασκευή και είπαν ότι θα κάνουμε και καλλιέργεια κολπικού υγρού που οι παιδιατροι θεωρουν σημαντικη να γινει οταν μπεις στο μήνα σου.. σε περίπτωση που υπάρχει καποιο μικροβιάκι να το σκοτώσουμε και να μην επηρεάσει το μωρό περνώντας μεσα απ τον κόλπο.

Κατά τα άλλα όλα μια χαρα.. πάω να πιω ενα καφεδάκι σε μια φίλη εδώ απέναντι και επιτέλόυς να χαλαρώσω γιατί ήμουν αρκετά αγχωμένη.

φιλάκιααααααααααααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα εγγυουλες μου!!!!! τι κανετε???

τζενακι τελεια τα νεα σου! μπραβο! οποτε θελει ο μπεμπακος με το καλο να σου ερθει!!!!!!

ναι βρε ναν μου γιατι τελευταια φορα? ποτε μην λες ποτε!!!!

εβακι χαιρομαι που ηρεμησες! να μην αγχωνεις και τα κοριτσακια σου!!! καλυτερα να εισαι προετοιμασμενη!!!

κορινακι εγω το περνω οτι μπηκα στο μηνα μου 8/1 γιατι εχω πητ 8/2.

εχει πολυ ωραια μερα σημερα!!!!! για περπατημα και καφεδακι!!!!!!! :D:D θα τα ξαναπουμε το βραδακι!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια!!! Τ´ι κανετε;;

Τζενάκι μια χαρα ο μπεμπαρος!!!! Όλα καλα!!!! ;)

Κορινακι εγω θεωρώ ότι μπαίνουμε στο μήνα μας μόλις μπούμε στην 37η εβδομάδα, αν γεννησουμε πριν απο αυτη θεωρηται το μωράκι πρόωρο.

Ναν μου και εμένα ήρθαν τα pampers σήμερα. Μια κουτα μεγάλη σαν ψυγείο!!!! Και μην αγχωνεσαι για την αρχή και εγω βέβαια κάπως ετσι νοιώθω, αλλα σκέψου ότι άλλες μανουλες έχουν Πολλά περισσότερα παιδιά και τα καταφέρνουν μια χαρα και σε πολυ δυσκολότερες συνθήκες!!!!

Την Δευτέρα θα πάω στην δημοσια τράπεζα βλαστοκυτταρων για ενημέρωση και να μου δώσουν τον ασκό συλλογής του αίματος. Αν καποια ενδιαφερεται για τη δημοσια τραπεζα μπορούμε να συνατηθουμε εκει να γνωριστουμε κι ολας. Είναι στη κατεχακη.

Φιλακια Πολλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια μου.....

εμεις καλα ειμαστε αλλα τρεχω με μαζεματα μιας και απο αυριο το βραδυ θα βρισκομαστε στο σπιτακι μας :D:D:D χαιρομαι απιστευτα πολυ αλλα απο την αλλη σκεφτομαι ολες αυτες τις δουλειες που με περιμενουν και μετριαζεται η χαρα.... :lol::lol::lol:

τα μικρα μια χαρα ειναι........η ευα πλεον δεν εχει σχεδον καθολου κολικους αν και γενικα δεν ειχε κατι το σπουδαιο......

κοριτσια βαση των γιατρων στο μηνα μας μπαινουμε οταν μπουμε στην 37 εβδομαδα πριν απο αυτη τη βδομαδα θεωρειται προωρο......

τζενη η διαστολη μια πολυτοκης μπορει να ειναι στις αρχες του 9 πχ 2 εκατοστα και να μπεις στην 40 βδομαδα και να εχεις επισης 2 διαστολη.....ολα ειναι σχετικα.....δεν σημαινει οτι επειδη εχει ξεκινησει η διαστολη οτι γενναμε και αυριο.....εγω ειχα διαστολη 5 με 6 εκατοστα και πληρως εξαλλημενο τραχηλο απο την δευτερα και οι πονοι με πιασανε ξημερωματα παρασκευης....

κοριτσια τα πονακια και οι συσπασεις ειναι φυσιολογικα οταν μπαινεις στο μηνα σου....

nan και εγω ετσι αισθανομουν απο τι μια ηθελα να ξεφουσκωσω γιατι δεν την παλευα αλλο και απο την αλλη αυτες τις στιγμες που εχεις ενα ανθρωπακι μεσα σου να μεγαλωνει ειναι ανεπαναληπτες και προσωπικα τις λησμονω καθε φορα που γενναω.....και τωρα.....αλλα δυστυχως μας τελειωσε..... :(:(:( το μετα ναι μεν μας φαινεται τρομακτικο αλλα σιγα σιγα προσαρμοζομαστε.....ουτε καταλαβα πως περασαν 40 μερες.....νερο εφυγαν.....και ενω φοβομουν για ζηλιες,ολα μια χαρα..καλυτερα δεν γινεται.......

ευακι μου μη στεναχωριεσαι....ολα για καλο γινονται.....τι εννοει ο γιατρος σου οτι η μια ειναι πιο ωριμη;;; :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου, τι μου κάνετε?

Εβάκι έτσι σε θέλω, δύναμη κοριτσάρα μου και ανεβασμένη διάθεση!!!! με το καλό να έρθουν και τα πραγματάκια και μετά ψώνια!!!!!

Κορίνα πολύ χρήσιμα αυτά που μας είπες!!!!

Άντε Τζενάκι σούπερ ο μικρούλης κωλοτούμπας!!!! Επιτέλους θα πας και μια βολτίτσα!!!! έχει και ωραία μέρα σήμερα, τουλάχιστον εδώ στην Αθήνα ήλιο αλλά με δόντια :lol::lol: .....

ΝΑΝ έχει δίκιο το Τζενάκι ποτέ μη λες ποτέ, μπορεί να σου 'ρθει τσουπ και το τρίτο ;)

Μαράκι άντε πήγαινε και εσύ μια βολτούλα στην παραλία με τέτοια μέρα είναι ευκαιρία!!!!

Φλωριάννα εγώ ρώτησα τον Χασιάκο και μου είπε ότι δεν έχει νόημα να το κάνω και δωρεά να τα κάνουμε πρέπει να τα πάμε μόνη μας και τα χρησιμοποιούν για έρευνες...έτσι το αφήσαμε και εμείς.....

Α με γεια και τα πάμπερς κορίτσια καλοφόρετα και κουραδολέρωτα :lol::lol::lol: πω πω φαντάζομαι τι θα γίνεται στα σπίτια τώρα με τέτοιες κούτες :shock::shock:

τελεικά πως τα πληρώνεται από το amazon? με πιστωτική ή αντικαταβολή?

Όποια μπορεί είπαμε για συνάντηση μάλλον την Τρίτη στις 12:00...... !!!! άντε κορίτσια είναι τελευταία μας ευκαιρία να πιούμε έναν καφέ και να γνωριστούμε και μετά ψώνια, γιατί έρχονται μαζεμένες γέννες!!!!

Τι θα φάτε σήμερα? εμείς φασολάδα τρομερή κάθε βήμα και πορδή :lol::lol::lol:

Το απόγευμα θα πάρω τα αποτελέσματα της γενικής αίματος και το βράδυ ποτάκι με τα μπουχεσάκια μου!!! ποιος την χάρη μου θα κυκλοφορήσω με 3 άντρες σήμερα ;) πολύ χαίρομαι που τα δω τα ζουζουνάκια μου, μακάρι να έχουν γυρίσει να δούμε και λίγο φατσούλες, όλο πλάτη βλέπουμε :cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κικη μου, και εγω είχα ρωτήσει τον Χασιακο και ήταν αντίθετος απο τότε. Αλλα εγω τα κράτησα σε ιδιωτική τράπεζα στον γιο μου και τώρα στη μπεμπα θα τα δώσω στη δημοσια. Αχρείαστα να ναι, αλλα σε μερικά Χρόνια δεν ξ´ερω πως θα εξελιχθεί η επιστήμη και μπορεί να χρειαστούν είτε στα ίδια τα παιδιά, είτε σε κάποιον άλλο, ακόμα και άσχετο, που θα έχει ανάγκη. Όσο για τις έρευνες, ούτε σε αυτο είμαι τελείως αντίθετη, έχω φίλους γιατρούς και πιστεύω ότι όλα χρειάζονται, αρκεί να μην γίνονται αρνητικά πειράματα για αυτο θα τα δώσω στην ακαδημια Αθηνών που σπουδάζουν τα παιδιά ιατρική. Πιστεύω ότι αξίζει να το ρισκάρω. Αν πρόκειται να χρεισιμοποιηθουν για την ανάπτυξη της επιστήμης, τότε δεν το βρίσκω κακο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσαρες!!! Βλεπω ολες εχετε καλα νεα και ανεβασμενο ηθικο, το ιδιο κι εγω! :) Μολις γυρισαμε απο το ντοπλερ και η μικρη... χοντρουλα :lol: εχει φτασει τα 2130 κιλα!!! Μια χαρα ολα, υγρα, πλακουντας,θεση.. το βραδυ εχω και γιατρο να μας τα πει και πιο αναλυτικα... Πωπω λες να εχει κεφαλα πως θα βγει καλε?? :o ΚΙΚΗ ΚΙ ΕΜΕΙς ΡΑΝΤΕΒΟΥ AFTER ΕΧΟΥΜΕ ΣΤΙς 22.30 ΠΑΡΑΚΑΛΩ...Παντα ετσι μας βαζει για να καθονται μετα με τον αντρουλη μου να καπνιζουν και να κουτσομπολευουν με ποτακι, κι εγω διπλα με νερο η ξενερωτη!! :lol: Εχω και πολλα να την ρωτησω σημερα.. Εχθες στη γιογκα η δασκαλα μας ελεγε ποσο κακο κανει η προκληση τοκετου γενικα και ποσο λαθος πραγματα γινονται στα μαιευτηρια (που σε βαζουν να γεννας ξαπλωτη, καμια φορα δεν σε αφηνουν να περπατας, σου βαζουν στον ορο ωκυτοκινη χωρις να σου το πουν, δεν σου δινουν αμεσως να θηλασεις κα τετοια). Οποτε θελω να δω αν μπορουμε να τα κανουμε ολα σωστα, αν βεβαια ειμαστε σε φαση, εννοω δεν συμβει κατι περιεργο... ΑΝτε να δουμε..

Φλωριανα τι φοβερο, σκεφτομουν κι εγω αν προλαβω να παω στη δημοσια τραπεζα αυτη τη βδομαδα. Μια χαρα, μπορω τη Δευτερα αλλα προτιμω στις 16.30, γιατι το πρωι εχω μια δουλεια. Αν ομως σε βολευει πρωι να το κανονισω, θα ειναι ωραια να παμε μαζι!! :)

Εχθες πηγα και τζαμπο εκανα κι εγω την καταθεσουλα μου (100 ευρω),πηρα ομως πολλα πραγματα και ναι! Εχει μπανιερα με βασεις για τη μεγαλη μπανιερα με 20 ευρω παρακαλω!! Οκ, ειναι λιγο πιο μεγαλη και ακομψη απο την αλλη (των 60 ευρω) αλλα σκασιλα μας εννοειται!! Ισα ισα βεβαια χωραει στο μπανιο μου γιατι βρισκει λιγο στο πλυντηριο.. :? Κοριτσια πηρα και 3 φορμακια απο τζαμπο πειραζει? Γραφουν 100% βαμβακερα.. τωρα ξερω εγω. Ηταν ομως γλυκουλια και φθηνουλια και δεν κρατηθηκα.. Βεβαια το εχω παρακανει με τα Unisex , πρεπει να παρω και κατι ροζ γιατι ολοι θα ρωτανε τι ειναι το παιδι :lol:

Πολυλογια τρελη... Τζενακι μια χαρα ολα, Ευακι μπραβο που ανεβηκες.. Μπουρικ η μπουμπα μια χαρα φτου φτου...Μαριαπαπα καλες βολτες.. Ναν μου φυσιολογικα μου φαινονται ολα αυτα που λες.. νομιζω ολες εχουμε αναμεικτα συναισθηματα τωρα στο τελος...ποσο μαλλον οι δευτερο-τριτο μανουλες!! Κορινα κι εγω για την 37η ξερω..

πολλα φιλια σε ολες, οσες ενδιαφερονται για mall, λεμε για Τριτη στις 12.. :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xaxaxa a re kikitso exeis polu gelio!!!!

xairomai p ta ninakia sas einai mia xaroula bravo jenny teleia ta nea s

bourique an d kanw la8os milouse gia tnv ekatostiaia 8esn n mia einai 11,8 kai n alln 25,9 an 3erei kamia kati parapanw as m e3ngnsei apla gia na 3erw...

twiggy k egw skopeuw na parw kai ap'ta jumbo formakia...ta anipsia t antra m m'auta megalwsan kai do3a t 8eo mia xara einai mnv eimaSTE kai tooooooso pseires nomizw egw ta kalutera gia ta ninakia mas alla ok mn t paraxezoume

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια...ποπο ποσα εχετε γραψει....

οσες μπορειτε να κρατησετε τα βλαστοκυτταρα δεν ξερεις ποτε τι γινετε!!!εμεις δεν εχουμε τα οικονομικα αλλιως θα τα κραταγα...απο οτι καταλαβατε ακομα δεν γεννησα.....χιχι ειμαι πολυ χαρουμενη...ξερει καμμια να μου πει αν υπαρχει κατι που μπορω να κανω για να κατεβει σωστα το μωρο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

twiggy μια χαρα η μικρη σου......και μενα που την ελεγε χοντρη η γυναικολογος ειχε δικιο.....εχει κατι μαγουλες και διπλες στο προγουλι,στα μπουτια και στα χερια για δαγκωμα......και να φανταστεις οτι τα αγορακια μου οταν ηταν στην ηλικια της δεν ειχαν τιποτα απο ολα αυτα........σαμιαμιδια....τα εφαγε το κοριτσι.....χαχαχαχα........

ευακι ειναι σε ξεχωριστους σακους;;;;;;

και εγω βλαστοκυτταρα δεν εχω δωσει για κανενα.....

κικη :lol::lol::lol::lol::lol:

επισης το εχω διαβασει ποσες φορες για τα σελτεδακια αλλα ολο ξεχναω να απαντησω.......εγω δεν τα χρησιμοποιησα καθολου....σε κανενα απο τα τρια παιδια.....τα εβαζα κατευθειαν πανω στην αλλαξερια....απλα καθε μερα την περναγα η με αντισυπτικο η με οινοπνευμα....τσαμπα τα λεφτα που εδωσα.....απλα τωρα που το σκεφτομαι θα τα βαλω κατω απο το σεντονι στον γιωργο γιατι λεω απο δω και περα που παμε στο σπιτι μας να του βγαλω την πανα το βραδυ......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

pappy γιατι βρε να γεννησεις πριν την ωρα σου;εχω χασει επεισοδια μαλλον :roll::?

τωρα για να κατεβει περπατημα λενε.....αλλα πολλες φορες δεν οφελει και αυτο......αλλα οταν λες σωστα τι εννοεις;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Tzενη απο θεσ/κη χαρηκα με τα νεα σου. Τωρα θα μπορέσεις να χαλαρώσεις!

μολις γύρισα απο καρδιοτοκογράφημα και όλα μια χαρά. Το μπεμπακι δεν ζορίζεται καθόλου. θα ξαναπάω την Αλλη Παρασκευή. και την Αλλη πεμπτη εχω γιατρό.

κορίτσια εγω το σκεφτόμουν για την δημόσια τράπεζα αλλά δεν αντέχω να ανεβω αθηνα. Θα τηλ μηπως μου στείλουν το κιτ και οδηγίες στην Κόρινθο.

με το δωμάτιο του μικρού τελειώσαμε σημερα αγοράζουμε και την προίκα και θα βάλω φοτος. Στο facebook γιατί εδω δεν ξέρω πως γίνεται.

Τι αλλα τι άλλα πάλι για καφεδάκι και ψωνια ακουω μια χαρά σας ακούμε και οι ετοιμόγεννες και ζηλεύουμε είμαστε και μακριά!

Αυτό με την εκατοστιαια θεση εμας στο doppler μας το εβγαλε στην 85η ειναι μπουλουκάκι το ατιμούλι.

Αυτό που λετε για την 37εβδομάδα εχετε δικιο και εμενα η γιατρός μου μου ειπε για να ειναι σε τελεια κατάσταση τα πνευμονακια του περπατημα μετα την 37 εβδομαδα μεχρι τοτε χαλαρα. Η αναπνευστικη κατασταση δεν εχει να κανει με τα κιλα μπορει ενα μωρο 3100 να παρουσιασει δυσκολία στην αναπνοή.

Οσο για αυτό που λετε ποτε μην λες ποτέ για τριτο παιδί οκ σύμφωνοι αλλά θελω να πω οτι δεν ειναι μεσα στα πλάνα μας δεν θα το επιδιωξουμε. Γι αυτό λεω οτι μαλλόν ειναι και ητελευταία φόρα μου ειμαι εγκυος. Δεν ειμαι και μπέμπα!

Σημερα εγω έφαγα μπιφτεκακια αντρουλης γιοκας σπανακοριζο της γιαγιας.

Φιλακια και καλό μεσημερι γιατί με επιασε πολυλογία

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φλωριάννα έχεις δίκιο καλά θα κάνεις..... και εγώ έτσι σκεφτόμουνα....αλλά δεν ξέρω άλλαξα μετά γνώμη, μάλλον με επηρέασε πολύ ο Χασιάκος..... θα δούμε....

Φροσύνα με γεια τα ψώνια....καλέ μια χαρά είναι αυτά από τα jumbo αρκεί να είναι 100% βαμβακερά.... 20 ευρώ μπανιέρα σούπερ, τι την θες την κομψή? την δουλειά μας να μπορούμε να κάνουμε, λες και θα την πάμε για πασαρέλα, αυτά πιστευω είναι άσκοπα λεφτά, μια απλή μπανιέρα αρκεί να σε βολευει αυτό έχει σημασία.....Κυρία μου γι'αυτό είσαι κορμάρα με τόση γιόγκα!!!! μπράβο τέλεια!!!!αχ ωραία μεγάλωσε η μπεμπούλα, μια χαρά!!! και εσύ after στον γιατρό ε? καλά τα παιδιά μας από την κοιλιά μας στα ξενύχτια :lol::lol::lol:

Εβάκι άμα δεν το ρίξουμε και λίγο στην πλάκα θα μας φύγει το κεφάλι ;) γελάς με την φασολάδα ε? τι να κάνω..... :lol::lol: ρε κορίτσια να ρωτήσω κατί λίγο :oops::oops: αχ που μας πιάνει η ντροπή :oops::oops: τελευταία στα καλά καθούμενα έχουμε ανεπιθύμητους θορήβους.... τι ντροπή, 16 χρόνια είμαι με τον άντρα μου μαζί και ποτέ δεν μου έχει ξανασυμβεί, μάλλον είναι επειδή πιέζουν τα μωρά έτσι δεν είναι? εσείς το έχετε αυτό? αγχώνομαι και όταν πάω στον γιατρό μην ακουστεί τίποτα :oops::roll: παρακαλάω κάθε φορά :ympray: ουφ τι τραβάμε?

Τώρα περιμένω να έρθει η κοπέλα να μου κάνει την ένεση...πάλι κώλο θα στύσουμε..... :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κικη ελα βρε φυσιολογικο ειναι και εγω το παθαινα......ειδικα εσυ με δυο μωρα......εδω εγω κατουρηθηκα επειδη εβηξα.....παλι καλα που ημουνα σπιτι :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol::lol::lol: μια χαρά κορίτσια!!!

Μπουρίκ φεύγεις ε? άντε γυρίζεις σπιτάκι σου!!!!!

Άντε ΝΑΝ μια χαρά είναι ο μπεμπούλης!!!!

Σας αφήνω κουκλίτσες θα τα πούμε αργότερα, ήρθε η κοπέλα για την ένεση και μετά θα πέσω λίγο για ύπνο....μάκια πολλά!!!! :-*:-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...