Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2012!Νο3!γεννάμε!!!


Recommended Posts

τζενουλα σε ειδε ο γιατρος η απο το τηλεφωνο στο ειπε;;;;;

επισης εφοσον φοβαται για προωρο τοκετο γιατι δεν κανεις ενεσεις για τα πνευμονια του;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 979
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Τζενη το διαβασα κι εγω στο φεις που το γραψες αλλα τοσο πολυ δεν περιμενα να χει κατεβει το μωρο,αν μεινεις ξαπλα 2 βδομαδες να μπεις στο μηνα σου τουλαχιστον????Αλλα και τωρα να γεννησεις το μωρακι ειναι ηδη πανω απο 2,5 κιλα,σωστα???Και δες οντως για τις ενεσεις για τα πνευμονακια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τζενούλα πήγαινε καλύτερα να σε δει και από κοντά η γιατρός σου και όντως ρώτα και για τις ενέσεις.... πωπω και το λέγαμε κάθε παιδί και 1 εβδομάδα πιο νωρίς..... με το καλό κοριτσάκι μου, όλα καλά θα πάνε!!!!!

Και εγώ τώρα τέλειωσα με τις δουλειές, ξεστόλισμα, ξεσκόνισμα και είμαι πτώμα τώρα, ευτυχώς που βοήθησε και ο καλός μου έβαλε και σκούπα, άλλαξε και σεντονάκια, ξεβρωμίσαμε :lol::lol::lol:

Τώρα έχει χαλάρωμα γιατί τα πόδια μου πάλι πρήστικαν και με πονάνε :?:?:?

΄Μπουρίκ άμα σου έμειναν μελομακάρονα είναι πολύ εύκολο, βάλτα σε ένα ταψάκι μικρό, άμα θες τα σπας ή ολόκληρα να καλήψεις όλη την βάση και βράζεις 1 λίτρο γάλα, ρίχνεις 1 φλυτζάνι ζάχαρη, και διαλύεις με λίγο από το γάλα (πριν το βράσεις) 4 κουταλιές σούπας αλέυρι και 3 κουταλιές σούπας κορνφλαουρ και ανακατατευεις μέσα στο γάλα μέχρι να πήξει, το ρίχνεις πάνω από τα μελομακάρονα και θέλει 2 ωρίτσες να κρυώσει στο ψυγείο, έτοιμο, άμα θες ρίχνεις καρυδάκια από πάνω, κανελίτσα, ότι θες...... σούπερ γίνεται!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια!!!

τζενουλα καλα σου λενε τα κοριτσια! να πας να σε δει και αν οντως ειναι ετοιμος για την μεγαλη εξοδο καντε την ενεσουλα!

κικη καμια συνταγη για τους κουραμπιεδες που ξεμεινανε????

εγω αυριο θα ξεστολισω...αλλα ποσο πολυ το βαριεμαι...! σημερα γιορταζει ο μπαμπακας μου και θα παμε για φαγητο! οσες εχετε γιαννη η γιαννα να τους χαιρεστε!!!

το πρωι αγορασα και την καλαθουνα! :D

αχ κοριτσια τι επαθα... οπως σας ειχα πει βαλαμε καινουργιες ντουλαπες! τις ειχα καθαρισει και μετα εβαλα τα φρεσκοπλυμενα ρουχα του μπεμπη μεσα, και τωρα εχουν παρει μυρωδια απο το ξυλο! τα δικα μας ρουχα δεν μυριζουνε, αλλα του μπεμπη πολυ :( πρεπει να κατσω να τα ξαναπλυνω και να τα ξανασιδερωσω...!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια έχω κάνει ήδη μια ένεση κορτιζόνης και πάω για δεύτερη τη Δευτέρα οπότε από κει είμαστε καλυμένοι. Μάλιστα την Τρίτη που είχα πάει στο γιατρό της είχε κάνει εντύπωση το πόσο καλή πνευμονική λειτουργία φαινόταν να έχει.. αλλά κάναμε την ένεση έτσι και αλλιώς λόγω του ιστορικού προωρότητας. Απλά θα θελα να μείνει δυο βδομαδούλες ακόμα μωρέ ο χαζοβιόλης.. να πάρει λίγο βάρος ακόμα.. αν κα έχει φτασει περίπου τα 2700. Ξαπλώνω συνέχεια αλλά ακόμα και κει η πίεση πίεση.. ούτε να γυρίσω μπορώ.. φωνάζω στο Θοδωρή "σπρώξεεεεεεεε" και γελάει ο καημένος. Αν μέχρι Δευτέρα δεν βελτιωθεί η κατασταση θα πάω απ το γιατρό.. γιατί μόνο στο τηλέφωνο της μίλησα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τζενάκι μακάρι να αντέξεις να μπεις στον μήνα σου, αλλά και πιο νωρίς να γεννήσεις μην αγχώνεσαι ο μπεμπούλης μια χαρά είναι, βιάζετε μωρέ ο καημενούλης ;) Περιμένουμε κορίτσι μου νέα σου !!!!!

Μαράκι μου να χέρεσαι τον μπαμπακούλι σου, πολύχρονος!!!!! Λοιπόν άκου με τους κουραμπιέδες μπορείς να κάνεις τρουφάκια......!!!! Θρυματίζουμε 20 περίπου κουραμπιέδες και ανακατεύουμε 4 κουταλάκια γλυκού κακάο, λιώνουμε 2 1/2 κουτάλια σούπας μαργαρίνη και 30γρ. κουβερτούρα και τα ανακατευουμε όλα μαζί, τα αφήνεις στο ψυγείο να σφήξει η ζύμη και μετά πλάθεις τρουφάκια και τα πασπαλίζεις με κακάο ή τρούφα!!!!!!

ή άλλη ιδέα να κάνεις μια τάρτα, τα τρίβεις στο μούλτι για 10 κουραμπιέδες θέλεις 150γρ. βούτυρο το λιώνεις τα ανακατευεις και τα στρώνεις στην ταρτιέρα πιέζοντας καλά να πάει και στα τοιχώματα και βάζεις στο ψυγείο να σφήξει. Και μετά κάνεις την κρέμα, βράζεις 400γρ. κρέμα γάλακτος, 400γρ. ΄κουβερτούα και 1 κουτάλι σούπας μέλι, μόλις γίνει κρεμα το ρίχνουμε πάνω στην τάρτα και πασπαλίζεις με κακάο ή μύγδαλα χοντροκομμένα και αφήνεις κανα 3ωρο στο ψυγείο να κρυώσει!!!!! σούπερ και αυτό!!!!!

Και ο Παρλιάρος είχε κάνει μια ωραία τούρτα με τους κουραμπιέδες, αλλά δεν την έχω την συνταγή......

Και καλή μας όρεξη!!!!! Εγώ θα κάνω το άλλο ΣΚ την τάρτα που θα έχουμε τραπέζι τους κουμπάρους μας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κική με τα γλυκά που είπες με έκανες να τσακίσω ένα κομμάτι από τη βασιλόπιτα και ένα κομμάτι cheesecake :?:?:? Καλά τα είχα πάει τόσο καιρό αλλά με τις γιορτές ξεπέρασα τον εαυτό μου πάλι :oops::oops::oops:

Τζενούλα βιάζεται ο μπεμπάκος;;; Ξεκουράσου μήπως και περιμένει λίιιιγο ακόμη.

Κορίτσια εγώ σφηνάκι ενώ είχα πάρει, δεν με είχε βολέψει καθόλου, έβαζα μία τυλιχτή κουβερτούλα και στην αρχή τον κοίμιζα στο πορτμπεμπέ δίπλα μου.

Για τις πάνες δείτε και το amazon το αγγλικό, συμφέρει καλύτερα και ειδικά τώρα που για την Ελλάδα έχει free shipping. Συμφέρει ακόμη πιο πολύ δηλαδή. Κι εγώ έκανα παραγγελία, σκεφτείτε ότι έχει τις pampers newborn 17,17 λίρες= 20,83€ τις 126 πάνες. Κι εμένα οι baby dry δεν μου αρέσουν, είχα πολλές διαρροές με αυτές, είναι και διαφορετική η ποιότητά τους. Αλλά είναι τι θα βολέψει το κάθε μωρό.

Καλορίζικα όλα τα πραγματάκια που πήρατε, εγώ για τα τελευταία περιμένω τις εκπτώσεις και μετά πλυντήρια και σίδερο....

Ξεκινάω και σίδηρο, ο αιματοκρίτης ναι μεν είναι 39,5 αλλά το σίδηρο στο κατώτερο φυσιολογικό... Καιρός ήταν...

Επίσης bourique επειδή δεν θυμάμαι ο Ν πότε πήρε θέση, τώρα το μωρό, δηλαδή πριν 15 μέρες ήταν εγκάρσιο, τη Δευτέρα θα πάω να το δούμε αλλά πότε παίρνουν θέση;;;

Φιλάκια και καλό βράδυ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια. Πρωινή πρωινή σήμερα, ξύπνησε ο μικρός από τις 7.30 :shock:!!Αλλά απόψε κοιμήθηκα καλύτερα ξύπνησα μόνο για λίγο από τις καούρες αλλά μετά με αναπήρε ο ύπνος, αφου βεβαια προχθές ήμουν σχεδον όλη νύχτα ξύπνια... (-|

Τώρα πήνω καφεδάκι... ελάτε κερνάω ~o)

Τζενάκη μου, εύχομαι ο μικρούλης να ηρεμίσει λίγο και να κάτσει στην κοιλίτσα σου λίγο ακόμα, κάθε μέρα που περνάει καλό είναι. όπως και να χει περιμένουμε νέα σου!!!

Εμένα κορίτσια μου φαίνεται πως η κοιλιά μου κατεβηκε περισσότερο εχθές. Ειναι γενικά πιο κάτω από την πρώτη μου εγκυμοσύνη αλλά πραγματικά εχθές που κοιτάχθηκα στον καθρεφτη συνειδιοποιησα ότι είναι πιο χαμηλά από προχθές :shock: εχω μια αίσθηση ότι θα γεννήσω πριν την ΠΗΤ μου. Ελπίζω μόνο να μπω στην 37η εβδομάδα, λίγες μέρες έμειναν.

Καλά το άσχετο, τώρα ανοιξε και η μύτη μου. Ποτέ δεν εχει ξανανοίξει στη ζωή μου!!! :? Αλλά έχω διαβάσει ότι μπορεί να υπάρξει ρινοραγία στην εγκυμοσύνη!!! Τι να πω πραγματικά συτή η εγκυμοσύνη δεν εχει καμια απολυτως σχέση με τη προηγούμενη.

Κική μου ελεος με τα γλυκά, θα γεννήσω :lol::lol::lol: Χθες πέρασα από τον Κωνσταντινίδη άνοιξε λίγο πιο κάτω από το σπίτι μου. Ενταξει κορίτσια πρέπει να πάτε. Όλα τα ετοιμάζουν μπροστά σου και πήρα ένα προφιτερολ όχι απλά φρεσκότατο... ετρεχε η σοκολάτα από παντου!!! Αλλά ήταν και τόσο μα τόσο νόστιμο... λιποθυμία... αχ τι τα θυμήθηκα πρωινιάτικα :lol::lol::lol:

Σημερα ξεστολίζω. Ενταξει το δεντρο ειναι σχετικά μικρό (σε συγκιση με αυτο που είχα πριν γεννηθει ο Δημητρης, τωρα δεν το βαζω γιατί θα το διαλύσει όλο. Εχει μόνο γυάλινες μπάλες και δεν θα μίνει λαμπογυαλο για λαμπογυαλο) αλλά το δύσκολο είναι ο εξωτερικός χώρος, εχουμε γεμίσει όλο τον κήπο λαμπάκια, αγ.βασιλιδες, ελαφακια, ελκιθρο.... Όταν τα βάζεις είναι ωραία, όταν τα βγάζεις είναι το δύσκολο!!!!

Τες πα, παμε να ξεκινησουμε γιατι μου φαίνεται θα γεννησω και το σπίτι θα είναι ακόμα στολισμένο :lol::lol:

Φιλάκια κοριτσάκια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερούδια κοριτσάκια.

1. Σταματήστε να μιλάτε για γλυκά γιατί θα πάρω την Κωνσταντίνα και θα ρθουμε να σας πλακώσουμε στο ξύλο!!! Ακους εκεί εμείς να μετράμε το σάκχαρο 2 φορές τη μέρα και αυτές να περιδρομιάζουν γλυκά!!! Αίσχος και ντροπή κυρίες μου χαχαχαχαχα

2. Σήμερα ξύπνησα απο έντονη σύσπαση και πόνο κατά τις 5:30 ... όχι και το καλυτερο ξεκίνημα ημέρας...θα δείξει

3. Εμείς ξεστολίσαμε χθες.. ο άντρας μου και τα παιδιά δηλαδή γιατί εγώ καθόμουνα και έβλεπα τηλεόραση

Φλωριάνα κι εγώ σ'αυτήν την εγκυμοσύνη όλα τα περίεργα.. η μύτη δεν άνοιξε αλλά τις τελευταίες εβδομάδες πέρα από το μπούκωμα που έχω επι μονίμου βάσες.. ανακάλυψα ότι μέσα συγκρατεί αίμα... αλλά ναι είναι νορμαλ.

Νινάκι .. θέση μπορεί να πάρουν κι από τον 7ο μήνα αυτό δε σημαίνει όμως ότι δε θα αλλάξουν. Πάντως συνήθως μετα την 35-36 εβδομάδα παίρνουν θέση. Βέβαια υπάρχουν και οι περιπτώσεις τις τελευταίας στιγμής.. οπότε μην το πολυσκέφτεσαι το θέμα. Εμένα όλα πήραν θέση νωρίς και έμειναν εκεί..

Μαράκι .. ωχ βρε με τα ρούχα...φτου ξανα μανα τώρα? Κουράγιο κοριτσάκι

Κική.. θα φας ΠΟΛΥ ξύλο μιλάμε με τα γλυκά σου !!!!

Αυτά για πρωινό ... θα σας ξαναγράψω αργότερα μια και δουλειά δεν έχω... κάθομαι.. ξαπλώνω..βαρέθηκααααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοιλούμπες!

Εχει απίστευτο κρύοοοοοο...μπρρρρ

Καλε σταματήστε με τα γλυκά επιτέλους...σας ειπα δεν μπορω να μαζευτω σε τουτη την εγκυμοσύνη..εχουμε κ τα κοριτσάκια μας που πρέπει να τα αποφεύγουνγια το σακχαρο...σουτττττ τιποτα αλλο για γλυκα λοιπόν, μονο μέσο Pm :lol:

Τζενάκι ξαπλα κ περιμένουμε νεα σου

Εγω ακόμα εχω βήχα, αλλα οχι εκεινο το πράγμα που ειχα..σας ειπα οτι μου εδωσαν amoxil τελικα..τεσπα είμαι σχετικά καλύτερα

Παω να φτιάξω πορτοκαλαδίτσα με πορτοκαλάκια απο τον κήπο μας κ να κάνω καμιά δουλίτσα

καλημέρα σε όλες

αααα για πειτε για τις πανες απο το amazon, μονο παμπερς εχει? Λιμπερο εχει? Εχει παρει καμια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου,

Μμμ φλωριανα μεχρι εδω μυρισε ο καφες....κι εγω με τη μυτη απο τον 3ο μηνα ταλαιπωρουμε αστα !! καλο ξεστολισμα και με προσοχη υπερπαραγωγη ο κηπος ε ?

Τζενουλα βιαζετε ο μπεμπης ε ....ξαπλα ξαπλα και παλι ξαπλα μπας και αλαξει γνωμη ο μπομπιρας αφου εχεις κανει ενεσουλες μια χαρα και το βαρος του ειναι ενταξει μην αγχωνεσε ολα καλα ευχομαι να πανε !!!πανε και Δευτερα στον γιατρουλι να δεις κι απο κοντα τι θα σου πει... :lol::lol::lol: γελαγε ο αντρουλις ε που σε εσπρωχνε :lol::lol::lol:

Κικι περιδρομιασες παλι βλεπω και κολαζεις και τις υπολοιπες, τσελεμεντες εισαι, αντε σταματα τωρα γιατι τα κοριτσακια που δεν τρωνε ζηλευουν και δεν κανει :):):) δεν το λεγες νωριτερα για τους κουραμπιεδες και εστειλα ενα κουτι στη μανα μου φρεσκοτατους μιας κι εγω δεν τους τρωω αλλα για τρουφες δεν λεω οχι.... ξεκουρασου τωρα γιατι τα ποδαρακια τουμπανο ακουω...

Μαρακι τι κακο αυτο με τα ρουχα φτου κι απ την αρχη, εφτυχος εγω την καθαρισα την ντουλαπα και λογω του οτι δεν εχω πλυνει ακομα τα μωρουδιακα εμεινε πολυ καιρο η ντουλαπα χωρις και ξεμυρισε κολωφαρδη ειμουν δηλαδη....υπομονη και σιγα σιγα μην αγχωθεις....

Νινακι αρχισες κι εσυ το σιδηρο?αντε ολο το μελεταγες και να το....

Τζενακι αμοξιλ? μονο λογο του βήχα? γιατι τα φυτικα δεν κανανε?εμενα με πειραζει παρα πολυ το αμοξιλ στο στομαχι ουφ επερνα στην αρχη για την ιγμοριτιδα και στις 3μερες το κοψα γιατι μου φερνε εμετο και προτιμησα να ταλαιπωρουμαι με τη μυτη και τους πονοκεφαλους παρα με το στομαχι χεχε :roll::roll: δεν το αντεχω με τιποτα

ωραια μελαγχολικη μερα σημερα,για τζακακι ,περιμενω να ξυπνησει ο υπναρας αντρουλις μου μπας και το αναψει (δεν τον αφησα ολη νυχτα να κοιμηθει με τα αχ βαχ αλλα τι να κανεις)

τα λεμε αργοτερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια!!!

κικη μου σε ευχαριστω για την συνταγη για τους κουραμπιεδες! αλλα ας αλλαξουμε θεμα γιατι θα φαμε ξυλο! :lol:

φλωριαννα και εγω ξεστολιζω σημερα... και ποσο βαριεμαι...! :(

τζενακι ξεκουραση και ολα καλα θα πανε!!!

τωρα πλενω τα υφασματα τις καλαθουνας και την κουβερτουλα που δεν θελουν στιψημο και μετα θα ξανααρχισω με τα ρουχαλακια του! τι να κανω... αποτο να μυριζει το μωρακι μου ξυλο... :lol::lol:

σημερα θα μαγειρεψω ενα πολυ αγαπημενο μου φαγητο! κοκορα κρασατο με χυλοπιτες... :D

θα τα πουμε μετα... να συνεχισω το ξεστολισμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα......

βρε κικη μου τρεχουν τα σαλια με τα γλυκα.....και τι κριμα που εχουμε φαει ολα τα μελομακαρονα και τους κουραμπιεδες....ουτε ψιχουλο δεν εμεινε.....παντως και εγω ειδα τον παρλιαρο να φτιαχνει κουραμπιεδες με τουρτα.....

τζενουλα αντε πηγαινε αυριο στη γιατρο σου.περιμενουμε νεα σου....

φλωριανα τρελενομαι για τους κηπους που τους εχουν στολισμενους τα χριστουγεννα...αλλα οντως το μαζεμα ειναι χαλια......

τζενουλα μου κρυο στη πατρα ε;;;;φιλια στη μαιμουδιτσα σου......και στον μπεμπακο φυσικα....και εγω πριν γεννησω ειχα κανα μηνα βηχα μου ειχε ξεμεινει απο μια ιωση....αλλα επιεδη ηξερα οτι μολις γεννησω θα μου δωσουν αντιβιωση εκανα υπομονη και μου περασε τοτε.....

νινακι οταν ειχα παει για ντομπλερ δηλαδη στη βδομαδα που εισαι (34)ειχε γυρισει η μικρη.....αλλα στη 31 ηταν εγκαρσια....επισης να ξερεις οτι εφοσον δεν ειναι πρωτοτοκη μπορει ακομα να γεννησει την ωρα του τοκετου οταν δηλαδη σε πιασουν οι πονοι....

αυτα.....εμεις καλα ειμαστε....η μικρη κοιμαται και εγω με τον ιασονα παιζουμε με τις πατατες....

:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mαράκι μεγάλη γκαντεμιά αυτό με τα ρούχα..καλό κουράγιο σου εύχομαι

Ρε Κική πράγματι κινητός τσελεμεντές είσαι βρε παιδι μου :lol:;)

Βλεπω ξεστολίζουμε..εγω ξεστόλισα εχτές, αλλα μονο το δεντρο κ οτι ειχαμε στο σπίτι, απέξω φέτος δεν βαλαμε τα φωτάκια ευτυχώς. Είναι πράγματι βαρετο το ξεστόλισμα..

Σοφάκι, ναι κυρίως για τον εντονο βηχα μου εδωσαν το amoxil κ σιροπι γιατι εχω ιστορικό με σοβαρη πνευμονια κ οταν με χτυπήσει η λοιμωξη στο αναπνευστικο ταλαιπωρούμαι παρα πολυ. Ειδικα 2 βράδια δεν ειχα κοιμηθει σχεδόν καθόλου απο τον εντονο βήχα κ δεν κανει κ για το μωρο γιατι προκαλεί συσπάσεις. Περίμενα καμια εβδομάδα απο οταν ξεκίνησε αλλα πηγαινα απο το κακο στο χειρότερο κ οι γιατροι με εκραξαν. Τεσπα τώρα είναι σε αποδρομή :)

Θα μπω παλι αργότερα, καλα μαγειρέματα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και που λέτε μόλις με πήρε η γιατρός τηλέφωνο να δει πως πάω.. και για να μη σας τα πολυλέω μου είπε αύριο να πάω στο νοσοκομείο το απόγευμα να με δει (το πρωί έχει εφημερία οπότε θέλει να με δει με την ησυχία της) γιατί το μόνο που φοβάται είναι μην έχω διαστολή η μαλάκωμα τραχήλου κλπ. Μου είπε μάλιστα να πάρω και τη βαλίτσα μου γιατί υπάρχει περίπτωση να μου κάνει εισαγωγή... είδωμεν λοιπόν.. ελπίζω να έχει ασύρματο δίκτυο γιατι δεν την παλεύω να κάθομαι όλη μέρα εκεί χωρίς να κάνω τίποταααααααααα

Προς το παρόν είμαστε μια απ τα ίδια. Συσπασούλες αλλά όχι σοβαρά πράγματα.. έντονη πίεση και πόνος κάτω και περπατάω σα να μου βάλανε καμια μπάλα ανάμεσα στα πόδια... και πάω από καναπέ σε κρεβάτι και πολυθρόνα. Ελπίζω να μπορέσω να σας ενημερώσω αύριο.. αν όχι θα βάλω την κόρη μου να μπει να σας πει.

Φιλάκιααααααααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοιλουμπίτσες και μανούλες.........

:lol::lol::lol: ωχ θα φάω ξύλο, δεν ξαναμιλάω για γλυκά ......

Φλωριάννα δεν σχολιάζω ..... γιατί θα τις φάω σήμερα τις ξυλιές :roll::roll:

Εγώ είχα τρελή καούρα στις 6 το πρωί, ξύπνησα έκανα βόλτες είδα λίγο tv και κατά τις 7.30 ξανακοιμήθηκα, και πήρα και σιμεκο και τίποτα..ουφ... και μόλις ηρέμησα και με πήρε ο ύπνος πήρε τηλ η πεθερά στις 8 στο κινητό του καλού μου, έλεος αυτή η γυναίκα, είχε νυχτερινή βάρδυα και νευρίασε και αυτός τόσο πολύ γιατί τον είχε πάρει ο ύπνος... μετά φταίω εγώ που τις έχω μανία...με τρώμαξε και με έπιασε μια ταχυκαρδία και τα μπεμπάκια άρχισαν και αυτά να χτυπάνε.......

Τζένη αυτό το μπούκωμα το έχω και εγώ μόνιμα και έχει αίμα η μύτη μου, μη σου πω σχεδόν από την αρχή τις εγκυμοσύνης, και μιλάμε πολλές φορές αρκετό αίμα.....έχω και αρκετά φλέματα και δεν μπορώ να τα βγάλω τα άτιμα πνίγομαι, τα έχει καμία αυτά?

Αχ Μαράκι τι ταλαιπωρία με τα ρούχα πάλι..... εγώ τα είχα τυλίξει μέσα σε ένα σεντόνι και ευτυχώς δεν έχουν πάθει τίποτα, αύριο έχω 3 τελευταία πλυντήρια και τέλος, κάτι σεντονάκια, τις πάντες και κουβερτούλες.......

Ευτυχώς ξεστολίσαμε χθες και έτσι σήμερα έχουμε ξεκούραση.....

Τζενάκη άντε περιμένουμε νέα σου αύριο!!!!

Ανθρωπάκι ευτυχώς είσαι καλύτερα.....

Εμείς σήμερα θα φάμε στους γείτονες, θα ψήσουν αλλά επειδή δεν τρελένομαι τώρα για ψητά έχω παραγγείλει να μου κάνουν σουφλέ ;)

άντε θα τα πούμε και αργότερα......

Φιλούρες κοιλουμπίτσες.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσάκια επέστρεψα γιατί εχω νέα απ την Ελένη (δε θυμάμαι το ψευδώνυμό της εδώ). Σας τα παραθέτω όπως μου τα γραψε στο φεισμπουκ :

Eleni Marouda

Καλησπέρα....εξαφανίστηκα....'πες καλή χρόνια σε όλα τα κορίτσια από μένα.....είμαι από 30 δεκεμβρίου στο νοσοκομείο γιατί έχουν ψιλόσπάσει τα νερα μου,εχω μικρή διαρροή και πρέπει να κάτσω μέσα για τυχόν λοίμωξη μέχρι να γέννησω.φιλάκια σε όλες σας επικοινωνώ από κινητό για αυτό δεν μπορώ να είμαι στην παρέα σάσ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια γεια σας και απο μενα.περνανε οι μερες και χαιρομαι...αλλες λιγες μερες θελω και θα ειμαι μια χαρα.(εγω εχω το εξης προβλημα να μου σπασουν τα νερα πιο γρηγορα)SecondChance σε καταλαβαινω και εγω δεν κανω τιποτα ολη μερα καθομαι και παλι καλα που ειστε και εσεις εκει και διαβαζω τα νεα σας...περναει εξη η ωρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα φουσκωμενα κοριτσουδια,τι κανετε???Τζενη περιμενουμε τα νεα σας,οτι και να γινει παντως ο μικρος ειναι μια χαρα κι αυτο εχει σημασια..Κικη αμαν καλε με τα φαγητα,πωπω,και μου χει ανοιξει η ορεξη απιστευτα τελευταια,ευτυχως κοντευω να γεννησω γιατι αν ανοιγε ετσι πιο νωρις την ειχα βαψει..χθες πηγαμε σε 3 Γιαννηδες,τον αδερφο μου,τον ξαδερφο μου κι ενα φιλο μας,ολοι κερνουσαν και τρωγαμε,τρωγαμε,απαπα...πολυυυυυ φαι και κυριως πολυ γλυκο,εκανε κι η μαμα μου ενα κεικ ρευστης σοκολατας κολαση,ετρεχε η σοκολατα απο μεσα,αλλα πολυυυυ λιγωτικο ρε παιδια..κι εγω στο κλαμπ με τις βουλωμενες μυτες παντως,απο την αρχη σχεδον..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τελικα κοριτσια ολες λιγο πολυ εχετε βουλωμενες μυτες δεν ειμαι μονο εγω....σχεδον και εγω απο την αρχη...εγω ομως νομιζα οτι ειναι απο την αλλεργια που εχω!!!

ναι ναι συμφωνα η χτεσινη μερα πολυ γλυκο....εγω επειδη κοθομαι ξαπλα μου τα φερνουν σπιτι....χιχιχι.εχω φαει απο χθες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

pappy κι εγώ κάποτε έτσι πίστευα γιατί κι εγώ έχω αλλεργίες.. τώρα όμως ξέρω ότι όλες οι εγκυούλες έχουν βουλωμένες μύτες... εμείς ίσως λιγάκι παραπάνω..

rose κι εσύ για γλυκά μιλάς ?? Θα φάτε ξύλο λέμεεεεεεεεεε

Πωπω τι θα κάνω αν δεν έχει ιντερνετ το νοσοκομείο? Θα σκάσωω απ τη βαρεμάρα!!!

Πάω να κάνω ένα χαμομηλάκι κι επανέρχομαι αργότερα. Μάκιαααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ποπο κοριτσια τι εχω κανει...........η τρελη σας, ελεγα πριν για τα γλυκα εεε, σημερα σε 1 ωρα περιπου παω να κανω την 4 ενεση κορτιζονης και εχω πλακωθει στα γλυκα.....λογικα δεν πρεπει να κανει????θα φουσκωσω σαν μπαλονι!!!!αεροστανο μαλλον

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια και εγω και στις 3 εγκυμοσυνες ειχα βουλωμενη μυτη.....

ποια ειναι αυτη η κοπελα;;;;;;δεν θυμαμαι καθολου.οπως και να εχει ευχομαι ολα να πανε καλα :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tsaaaa!!!!

ti kanete koritsoudia m exw liges mees na mpw gt eixame giortoula ex8es ola mia xara kourasn alla t euxaristn8nkame!!!

euxomai oles na eiste kala emeis mia xara me t dr. kai tetartn pame gia doppler nosokomeio

filakia se oles kai ta leme

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιώτα η Ελένη είναι το Σκιουράκι81.

pappy βρε ξεχάστηκες? Μη φοβάσαι δε γίνεσαι σα μπαλόνι... άντε το πολύ πολύ σα καρπούζι χαχαχαχα

Πάω να ξαπλώσω να δω τηλεόραση γιατί με έχουν πιάσει τα ορμονικά και θα σκοτώσω κανένα στα καλά καθούμενα. Άντε καληνύχτα σας μπουμπούκες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...