Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2012!Νο3!γεννάμε!!!


Recommended Posts

Ναν μου απο εκει που μου είχες πει εσυ θα παραγγειλουμε απο το über shop στην Αγγλία. Τα δοκίμασε η συνυφαδα μου και είναι τα ίδια με αυτα που έχει το market.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 979
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημερα σας...

καλε ποσα γραψατε;;;;;

κικη μου τι χαλια πεθερα που εχεις......

μαντι οταν βλεπεις βλεννες στα κακακια συνηθως ειναι δειγμα αλλεργιας.....σαν πρωτο βημα κοβεις ολα τα γαλακτοκομικα και παραγωγα...δηλαδη μοσχαρι.....και περιμενεις σιγουρα μια βδομαδα για να δεις αποτελεσματα......τωρα βεβαια σκεψου τι ειχες φαει σε αυτο το 24ωρο...γιατι πχ μπορει να εφαγες ψαρι και να την πειραξε αυτο μιας και ειναι αλλεργιογονος τροφη.....

nan δεν εχει σχεση το βαρος του μωρου με τον αν γεννησεις ευκολα η δυσκολα...η θεση του μωρου το καθοριζει αυτο......

δεν θυμαμαι κατι αλλο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια και χρόνια πολλά!!!!!

Η γαϊδούρα πρι από μισή ώρα ξύπνησα, πάλι το βράδυ με πήρε στις 3.30 αλλά ευτυχώς δεν είχα καούρες....

Τι κρύο είναι αυτό? σπίτι μου σπιτάκι μου σήμερα χαλαρά μέσα στην ζεστούλα μας!!!!!

Αχ Φλωριάννα και Φροσύνα πόσο δίκιο έχετε, ας μας βοηθήσει ο θεούλης να μην έρθουν χειρότερα....τι να πω τουλάχιστον έχουμε τις φουσκωκοιλίτσες μας και ξεχνιόμαστε, αλλιώς μες στην μαυρίλα θα είμασταν....τεσπα....

Κατερίνα μπες στο σιτε τις babylino.gr και γράψου, εγώ τους πήρα και τηλ. και έστειλα και mail.....

twiggy μου εγώ πήρα την άσπρη κούνια που κατεβαίνει μετά το κάγκελο και γίνεται κρεβατάκι με 89 ευρώ και το σρτώμα με 39 νομίζω ή 29 θα το δω και σου πω, πάντως είναι ωραία και σταθερή, αλλά θέλει υπομονή στο στίσιμο και βοήθεια...... ;)

Βρε ΝΑΝ μια χαρά το στρωματάκι τις αλλαξιέρας και εγώ όπου και να έψαξα στα σιτε το φτηνό 19 και 24.... θα πάω μάλλον και εγώ να το πάρω!!!!!

Φλωριάννα εμένα μου φάνηκαν πιο φθηνά στα jumbo τουλάχιστον στα σελτεδάκια και στις λαβέτες και είχε πιο μεγάλη ποικιλία και σε χρώματα σε σχέση με τα motherbaby.... είχε κάτι σελτεδάκια ωραία αυτά πήραεγώ, σε κίτρινο χρωματάκι 3 μαζί 6,99 ενώ στο motherbaby το ίδιο μέγεθος 3 τμχ 10,50 και είναι σκέτα άσπρα με χρωματάκι κορδελίτσα γύρω γυρω ...επίσης για το σρτωματάκι έχει ωραία με 10 και είναι με λάστιχο...και πανάκια λαβέτες σε πολλά χρώματα πολύ χαριτομένα, έχει κάποια που είναι σε οβάλ σχήμα και μου φάνηκαν πολύ πρακτικά τα 2 έχουν 2 ευρώ (πήρα 8 από αυτά) πολύ αναλυτική ήμουν ε? :lol::lol::lol:

Ελινουλίνι μεγεια το καροτσάκι!!!!

Μαρία και twiggy σας άρεσε το i love cow 3:-O3:-O τι να κάνω μωρέ προσπαθώ να το διασκεδάσω για να μην με τρελάνει.... :lol::lol:

Αυτά προς το παρόν, πάω να κάνω φαγητό, σούπα μοσχαράκι με κριθαράκι έχει το μενού, ότι πρέπει με αυτό το κρύο!!!!!

ααα κορίτσια πήρατε σφηνάκι εσείς?

Φιλάκια τα λέμε σε λίγο πάλι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!

Σόρι εγκυούλες αλλά δεν έχω πολύ χρόνο να σχολιάσω αυτά που γράψατε. Γιώτα η αλήθεια είναι ότι είχα φάει ψαρόσουπα το μεσημέρι και το βράδυ στα κακάκια της είδα τη βλέννα. Μπορεί να την πείραξε το ψάρι. Μια μόνο φορά όμως είχε βλέννα δεν ξαναέκανε και για αυτό δεν ανησύχισα και πολύ. Χθες το απόγευμα και σήμερα ηταν και κλειστή η παιδίατρος και λέω να μην την ενοχλήσω στο κινητό. Θα μιλήσω μαζί της αύριο.

Ξέρεις πόση ώρα θέλει για να περάσουν οι τροφές που τρώμε στο μητρικό γάλα; Δηλαδή αν φάω κάτι τώρα σε πόση ώρα θα περάσει στο μητρικό γάλα;

Καλά η γιατρός θα τα παίξει μαζί μου στην επόμενη επίσκεψη. Έχω ετοιμάσει μια σελίδα με ερωτήσεις! Όλο απορίες είμαι. Ευτυχώς είναι καλή γυναίκα και νιώθω άνετα να την ρωτήσω ότι βλακία μου έρθει.

Σας αφήνω κορίτσια. Πάω να βγάλω λίγο γάλα με το θήλαστρο γιατί η μικρή δεν λέει να ξυπνήσει και νιώθω το στήθος έτοιμο να σκάσει. Φοβάμαι και την μαστίτιδα! Έχω και μετά να σιδερώσω ... ουφ!

Κική εμένα μου δώσαν σφηνάκι αλλά δε μας βόλεψε. Της βάζω μια κουβερτούλα διπλωμένη. Είναι μωράκια που το χρησιμοποιούν πολύ και άλλά δεν το θέλουν καθόλου.

Φιλιά πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κουκλιτσες,

Κικκι μου i love cow :lol::lol::lol::lol::lol: εγραψες παλι χαχαχα, κι εγω jumbo θα παω γι αυτα που πηρες, πολυ καλε οι τιμες, σφυνακια δεν θα παρω ακουσα δεν βολευουν κανα μαξιλαρι θα βαζω απο το πλαι λεω , αν κι εγω δεν εχω καταληξει ακομα πως θα το κοιμιζω πλαγια ή ανασκελα....α μεγεια τα πραγματακια

ναν μπραβο μιλαμε για βολτα οχι αστεια εγω δεν την παλευω για τοσο μεγαλη βολτα....μεγεια τα πραγματακια μην ανυσηχεις μια χαρα θα βγει ο κυριος οπως λει και η μπουρικ λογω βαρυτητας :lol::lol:

Η μαγειρικη σοδα πως δηλαδη για καουρες?διαλημενη σε νερο?

εγω κουνουπιερα με βαση πηρα απο τα λητω αλλα σετ μεσα στην πρικα..

Οι κοιλουμπες σας τελειες στο φασε κοριτσια !!

Αναστασια μια χαρα η μικρουλα σου!!φτου φτου αφου μπορεις και κοιμασε μαζι της την ημερα μια χαρα τοτε!!Ασε τη πεθερα να λει χεσ...ς

πφφ δεν θυμαμαι κατι αλλο αυτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαντι το πιο πιθανο ειναι να την πειραξε το ψαρακι που εφαγες.....απο οσο θυμαμαι στον ιασονα ετρωγα πχ τωρα κατι και το απογευμα εβλεπα αν το πειραζε η οχι......δηλαδη μια τροφη χονευεται μεσα σε 2 με 4 ωρες στο στομαχι οποτε απο κει και περα δηλαδη συνηθως μετα απο 4ωρες βλεπεις και τα αποτελεσματα και στο παιδι.....βεβαια υπαρχουν φορες που βλεπεις αντιδρασεις πιο αργα......αλλα για να μην παιδευεσαι φαε και την αλλη βδομαδα ψαρι για να δεις σιγουρα αν ειναι αυτο που την πειραζει......αν δεις παλι βλεννα,αιμα στα κακα η πολλες αναγωγες η δερματικους ερεθισμους τοτε πιθανο να ειναι αλλεργικη στο ψαρι........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κικη κι εγω αυτη την κουνια σκεφτομαι :) γιατι απο ο,τι καταλαβα στις αλλες δεν βγαινει το ενα καγκελο για αργοτερα... Σφηνακι κι εμενα θα μου δωσει μια φιλη, αλλα απο ο,τι εχω καταλαβει κανεις δουλεια και με κουβερτα.

Σοφακι φοβερη η φωτο σου στο fb!! εισαι μια σταλια εγκυος και κουκλα!!

Μαντι καλα κανεις να την ξεζουμισεις τη γιατρο.. ετσι μπραβο!! Ρωτα με για να μαθαινουμε...

Μπουρικ φιλια στη μπουμπα!!!

Εγω εφτιαξα λαζανια με κιμα και παω να τα τσακισω τωρα ;)

Ο αντρας μου που εχει που και που καουρες :lol: σας προτεινει κρυο γαλα, λεει οτι βοηθαει!!!

φιλια σε ολες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όντως κορίτσια βολεύει και η κουβερτούλα, δεν το σκέφτηκα, απλά το είχε και η νύφη μου και η κουμπάρα μου και βόλεψε γι΄αυτό το πήρα....θα δείξει, έτσι κι αλλιώς μόνο 10 ευρώ τα δυο τα πήρα, οπότε δεν θα τα κλαίω......

Αχ να σας πω τον πόνο μου, ήρθε τώρα η φίλη μου η νοσηλεύτρια και μου έκανε την ένεση και πονάει ο ποπός μου πολύυυυυυ ουφ, η πρώτη δεν με είχε πονέσει καθόλου......άλλες 4 έχω να κάνω :ymsigh:

χθες το βράδυ επί μισή ώρα κάνανε τρελές τούμπες τα μπουχεσάκια μου!!!!! λες και μαλώνανε συνεχόμενα μια ο ένας μια ο άλλος είχε πολύ πλάκα όλη η κοιλιά πήγαινε πέρα δώθε :lol::lol::lol:

μμμμ λαζάνια twiggy τέλεια από τα αγαπημένα μου φαγητά, είμαι μακαρονού!!!!!!! ;)

Σοφούλι εγώ είχα διαβάσει μαγειρική σόδα σε χυμό λεμονιού....αλλά το είχα δοκιμάσει δεν με βοήθησε....

TWIGGY το γάλα εγώ δεν μπορώ να το πιώ, μου φέρνει φούσκωμα και κοιλόπονο, λόγω ευερέθιστου εντέρου.... :(

Πάω να φάω την σούπα μου......

αχ πονάει ο ποπούλις μου :cry::cry:

Φιλάκια κοριτσάκια μου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια!!! τι κανετε? τι αερας ειναι αυτος σημερα???? ευτυχώς ειναι νοτιας και δεν εχει κρυο!

σοφακι την μαγειρικη σοδα για τις καουρες θα βαλεις σε ένα φλιτζάνι του τσαγιού μέχρι τη μέση νερό, θα προσθέσεις το χυμό μισού λεμονιού και 1/4 κ.γ. σόδα μαγειρικής. Ανακατέψετο μέχρι να αφρίσει και πιες το. το κανει ο αντρας μου στις μεγαλες καουρες!

ελινα μεγεια τα πραγματακια!

μπουρικ και αν εχει αλλεργια σε κατι αυτο ξεπερνιεται με το καιρο η θα εχει αλλεργια για παντα?

να μαθαινουμε σιγα σιγα... ;)

μαντι και μπουρικ που τα κοιμιζεται τα μικρουλια σας? στην κουνια τους η σε καλαθουνα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω twigy μου :lol::lol: , μμμ λαζανια ολο θελω να μαθω να κανω και δεν εχει κατσει ειναι γιαμ γιαμ..

Κικι μου τι κριμα που πονεσες αυτη τη φορα πφφ υπομονη θα ετυχε!!! ειχανε μαχη τα μπουχεσακια σου ε?κατι δεν θα θελαν να μοιραστουν φαινεται :lol::lol:

Μπουρικ μα ποσα ξερεις σκετη εγκυκλοπαιδια ;) να σαι καλα,

Σ ευχαριστω Μαρακι θα το δοκιμασω μπας και......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η αλλεργια υποχωρει στο τριτο χρονο......αλλα πολλες φορες φευγει και πιο νωρις....ο ιασονας που ειχε πολλες αλλεργιες υποχωρησαν σχεδον ολες στο πρωτο χρονο......αλλα με πολυ πολυ θηλασμο...βοηθαει παρα πολυ.....

εγω και τα 3 τα κοιμιζω στο πορτ μπεμπε.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι ωραία βροχούλα είναι αυτή?

Μπράβο μπουρίκ πολύ σωστά τα λες!!!!! αυτά ήθελα και εγώ να γράψω είχα δουλέψει για 2 1/2 χρόνια στο Αλλεργιολογικό εργαστήριο του Παίδων......έτσι ακριβώς συνήθως υποχωρούν οι πιο πολλές αλλεργίες τον πρώτο χρόνο.....

Twiggy και εμείς γι' αυτό πήραμε αυτήν την κούνια, είχε και μία με 99 ευρώ σε φυσικό ξύλο και σε αυτή βγαίνει το κάγκελο ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα εγκυουλες,πηγα να γραψω και προχθες αλλα δεν με αφηνε,δεν ξερω γιατι...εχω τον αντρουλη σπιτι με αδεια γι αυτο δεν πολυμπαινω,κατα τα αλλα ολα καλα,ειχαμε προχθες καρδιοτοκογραφο και εξεταση του τραχηλου,η μικρη ειναι μια χαρα,δεν ζοριζεται,εχει ξεκινησει η διαδικασια ειπε ο γιατρος κι εχω μεσα στη μερα αρκετες συσπασεις και πονακια,ο τραχηλος ειναι πισω και κλειστος ακομα αλλα ειναι μαλακος,μας εδωσε καμια 10ρια μερες(8 δλδ πλεον),αλλα αν αποφασισει να μεινει κι αλλο θα την αφησουμε μεχρι τις 20 περιπου,28 κλεινω τον 9ο αλλα δεν θελει να την αφησει τοσο..παντως παμε φυσιολογικα και απλα θα πηγαινω συχνα για καρδιοτοκογραφο,τωρα θα ξαναπαμε Δευτερα και μετα ανα 2-3 μερες θα μαστε εκει να βλεπουμε την πορεια του τραχηλου...ελινουλινι το στοκκε το χαμε δει κι εμεις και μαλιστα το ειχαμε βρει και φτηνο σχετικα σε ενα μαγαζι που το ειχε τελευταιο κομματι σε μωβακι,699 το καροτσι απο 899 αλλα δεν ηξερα αν θα μας βολεψει εδω που μενουμε λογω του οτι εχουμε αρκετες ανηφορες και τελικα πηραμε ενα της περεγκο,το easy drive που ειναι πιο ελαφρυ κι εχει μονες ροδες,να σου πω λυπηθηκα και τη διαφορα που ειχε στα χρηματα..καλοριζικο ομως,ειναι πολυ ομορφο!Καλες βολτες λοιπον!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας και απο εμένα.

Φλωριάννα σε ευχαριστώ για την πληροφορία οσο αφορά τις πανες. Πόσες μέρες έκαναν να ερθουν στην συνυφάδα σου ετσι απλά για να ξέρω οχι οτι ανγχώνομαι . Τις παρείγγειλα πριν λιγο. Πηρα 2 πακετα 3-6 κιλά και 4 πακέτα 4-7 κιλά και 5 πακέτα μωρομαντηλα sensitive pampers τα οποια ήταν πολύ οικονομικά. Αν μενεις στην ιδια πόλη με την συνυφάδα σου μπορεις να παραγγέλνεις μαζί της ετσι ωστε να μοιράζεστε και τα μεταφορικά.

Αυτά και απο εμένα καλό σας βράδυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

rose d αντε περασανε οι μερες......κοντευεις.....τι καλα.....ερχεται και η τριτη μπεμπα του ποστακι μας......σε 2 βδομαδες το πολυ θα εχουμε γεννητουρια :D:D:D:D

φλωριανα και nan ποση διαφορα εχουν οι πανες απο εδω μαζι με τα μεταφορικα;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπουρικ κι εμεις πηραμε πανες απο το αμαζον,ειπαμε να κανουμε στοκ και πηραμε ενα πακετο 3 κι ενα 4(120 πανες το ενα κι 100 το αλλο,ηταν απο 2 πακετα το καθενα στην ουσια)και πηραμε κι ενα παιχνιδακι λαμαζ,οι πανες ειναι οι παμπερς baby dry και δωσαμε για ολα 34λιρες,βγαινει πολυ οικονομικα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιώτα η συσκευασία με 84 πάνες pampers κοστιζει 15 ευρώ. Τα μεταφορικά κοστιζουν γυρω στα 27 ευρω μεχρι 27 κιλά συσκευασία. Ειναι απειρως φθινοτερα απο εδω φτάνει να παραγγείλειςμεγάλη ποσότητα. Φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια. Τι κανετε; Πριν απο λίγο μαζευτηκαμε στο σπίτι. Είχαμε παει στα πεθερικά και στη συνυφαδα μου. Καλα έχω πεθάνει στη καουρα σήμερα.!!!!! Τώρα πήρα ένα σημεκο μπας και κοιμηθώ λιγάκι.

Ναν παρειγγηλα και εγω πριν λίγο πάνες μαζι με την συνυφαδα μου. Πήρα 2κουτια Νο 2, 3 κουτιά Νο 3 και 1 Νο 5 για τον μικρό. 107 ευρώ μου βγήκαν όλα μαζι. Συμπεριλαμβάνονται και είκοσικατι ευρω μεταφορικά. Στην προηγούμενη παραγγελία η συνυφαδα μου τα είχε λάβει μέσα σε μια εβδομάδα. Θα παρεγγελνα κι εγω μωρομαντηλα και sudocrem αλλα είχαν τελειώσει. Δεν πειράζει την επόμενη φορα.

Κικη μου σε ευχαριστω για τις τιμές. Θα πάω κι εγω τη Δευτέρα να δω τι έχει και αν είναι θα πάρω. ΑΑΑ!! Και για το σφήνακι, εγω τον γιο μου τον είχα εκει εώς πέντε μηνών. Με είχε βολέψει πολυ, βέβαια και με μια κουβερτουλα ρόλο την ίδια δουλεια κανουμε. Οι απόψεις Έντω μεταξύ των παιδιάτρων διησθανται για το αν πρέπει να κοιμούνται ανάσκελα η στο πλάι. Εγω τον γύριζα πλευρά κάθε φορα που σηκωνοταν για να μην κοιμάται συνέχεια απο το ένα πλάι και καμία φορα τον έβαζα και ανάσκελα. Όμως βρε παιδι μου το ανάσκελα με φοβίζει λίγο, δηλαδή σε περίπτωση που βγάλει καμία γουλια δεν θα πνίγει; Ενώ στο πλάι φεύγει το γάλα.

Αυτα απο μένα πρός το παρόν κοριτσάκια. Φιλακια Πολλά. Καληνύχτα, χωρίς καουρες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα γαστρουλες......

εμεις ειχαμε ενα ησυχο βραδυ......ξυπνησε μονο μια φορα.....και τωρα κοιμαται στο ριλαξ.....

ευχαριστω για τις πληροφοριες για τις πανες.....βασικα τα παμπερς ειδικα τα simply dry δεν μου αρεσουν......εχουν αλλες μαρκες;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοιλιτσες,

Δημητρουλα ολα μια χαρα !! σε λιγακι θα εχετε την μπεμπουλα στα χερακια σας με το καλο να ερθει ενα υγιεστατο μωρακι !!

Φλωριανα μου υπομονη με τις καουρες οι ατιμες μας εχουν χτυπησει ολες αλυπητα,

Μπουρικ την μικρη την βαζεις στο ριλαξ απο νεογενητο ? αναρωτιομουνα κανει απο τοσο μικρα ή μετα τον πρωτο μηνα? κι εγω στο πορτ μπεμπε λεω να τον κοιμιζω τον πρωτο καιρο η στην καλαθουνα δεν ξερω οτι βολεψει,

αυτες οι πανες ερχονται και αντικαταβολη ή ειναι μονο με πιστωτικη κοριτσια?βλεπω οτι συμφερει αν παρεις ποσοτητα αλλα απο την αλλη αν παρεις πολλες και δεν κανουν τελικα για το δερμα του μωρου πφφφ ξερω εγω :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα γκαστρούλες και μανούλες!!!!!

Τι μου κάνετε? Εμείς πήγαμε σε κάτι φίλους χθες βράδυ και όταν γύρισα ήταν πάλι τα πόδια μου τούμπανο :shock::shock: έφαγα όμως σαν το βόδι :lol::lol: στην αρχή έπεσα με τα μούτρα σε κάτι cookies τα είχαν φέρει από Λονδίνο που πήγαν διακοπές και μετα φάγαμε και ότι έμενε στις πιατέλες τους έλεγα φέρτην την γυαλίσω :roll::oops: μετά που πήγαμε σπίτι κατά τις 1 με έπιασε να φάω ένα γλυκάκι και πήρα το ταπεράκι από το ψυγείο και τσάκισα ένα εκμεκ :oops: που έκανα χθες με τα υπόλοιπα μελομακάρονα γιατί τα είχα βαρεθεί.....πω πω αηδία κατάντησα :lol::lol:

Να ρωτήσω κάτι το amazon υπάρχει σε διάφορες χώρες έτσι, είναι ίδιες οι τιμές ή εξαρτάται από την χώρα? επειδή δεν τα πάω πολύ καλά με τα αγγλικά είπα να μπω στο Γερμανικό ;) και πως πληρώνεις?

Φλωριάννα και εμένα αυτό με αγχώνει στο ύπνο, αν τα βάλεις ανάσκελα μην πνιγούνε με καμιά γουλίτσα.... καλύτερα στο πλάι και όντως εναλλάξ μια απόι την μια πλευρά και μια από την άλλη.......

Σήμερα έχει ξεστόλισμα...... :( ένα καλό καθάρισμα και μετά να τελειώσω με το σίδερο.....

Θα τα πούμε αργότερα κουκλίτσες φιλάκια !!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ουφφφφφφ......ξεστολισα,σκουπισα,σφουγγαρισα,ξεσκονισα,επλινα το μπανιο και την βεραντα και ειπα να δω και λιγο τα νεα σας.....

κικη μου εφαγες για τα καλα χθες.....φερε κανα κομματι εκμεκ και απο εδω....μου τρεχουν τα σαλια λεμε :D

η μικρη κοιμαται........και ο ιασονας εχει ξεσαλωσει παλι......ωχχχχχ,ξυπνησε........α.....οχι λαθος....ουφφφφ.....γιατι ελεγα να ξεκουραστω λιγο........

αυτα...φιλακιααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια θα με συγχωρήσετε σήμερα αλλά διάβασα πολύ επιγραμματικά αυτά που γράψατε. Με έχει πιάσει λίγο τρομάρα.. σας είπα ήδη κάποιες στο facebook και τώρα είναι και χειρότερα.

Προχθες σε καποια στιγμη, χωρίς να έχω κάνει όλη τη μέρα ΤΙΠΟΤΑ άρχισε να χτυπάει και να κουνιέται ο μικρός πολύ περίεργα και έξω από τα συνηθισμένα του...με παραξένεψε και το ανέφερα στο Θοδωρή εκείνη την ώρα. Ξάπλωσα για μεσημέρι και με το που σηκώθηκα το πάνω μέρος της κοιλιάς μου είχε αδειάσει και ήταν ΟΛΗ κάτω!! Πολύ πιεση χαμηλά και ούτε να μπορώ να περπατήσω. Πήρα τη γιατρό και μου πε ότι μάλλον το μωρό πήρε θέση για τοκετό... νωρίς. Πράγμα που σημαίνει ότι μπορεί να γεννήσω ανά πάσα στιγμή.... μου είπε να έχω το νου μου και αν προσπαθήσω τουλάχιστον 2 εβδομάδες να αντέξω να μπω τουλάχιστον στο μήνα μου.

Σήμερα ακόμα χειρότερα.. δεν μπορώ να κουνηθώ, ούτε συζήτηση να περπατήσω.. λες και το μωρό είναι ανάμεσα στα πόδια μου.. Η πίεση/πόνος με χτυπάει μέχρι κάτω τα πόδια πολύ άσχημα.. την έβγαλα όλη μέρα ξάπλα... συσπάσεις δε νιώθω ιδιαίτερα αλλά αυτό είναι ανυπόφορο .... και δε το ειχα στις άλλες εγκυμοσύνες παρά μόνο τη μέρα που θα γεννούσα...

Ξέρω ότι δεν έχει πολύ φόβο και να γεννήσω αυτή τη βδομάδα αλλά... φοβάμαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Και γω ποτέ δε το προτιμούσα, ας ελπίσουμε οι υπόλοιπες επαφές να είναι καλές και να έρθει το σπορακι🤞 Εμένα υπάρχουν διάφορες καταστάσεις που είχαν τύχει και είχαν συνδεθεί με την εγκυμοσύνη αυτή, που νομίζω συνεχώς θα μου περνάει από το μυαλό, τουλάχιστον όσο περνάει ο καιρός λίγο λίγο απαλύνουν, Συνέχεια βλέπω πεταλουδιτσες να με περιτριγυριζουν και σκέφτομαι πως αυτές οι πεταλουδιτσες είναι τόσο μικρές όσο και αυτό το μωρακι όταν έφυγε και πέταξε ψηλά στον ουρανό, είναι στιγμές που περνάει από το μυαλό μου έντονα και σκέφτομαι πωπω πως μπορεί να αλλάξει η ζωή έτσι....πως να μην είναι δύσκολο ψυχολογικά μετά; πραγματικά έχουμε τόση δύναμη μέσα μας 
    • Κοριτσια μ πως είστε; Εγω εισαγωγή νοσοκομειο λόγω συσπάσεων. Εχθες το βραδυ εκανα μια μεγαλη πέτρωσε ολη η κοιλιά κ κράτησε καποια λεπτα. Σημερα πρωι μιλησα με την γιατρό μ κ μ ζήτησε να με δει. Οντως μ ειπε κανω συσπασούλες κ με κράτησε μεσα για ενδοφλέβιο μαγνήσιο. Εχω απο τις 5:30 το απογευμα να κανω, θελω μα πιστευω πως εκανε δουλεια το Mg κ δεν θα ξανακάνω. Κοριτσια εσεις παίρνετε μαγνήσιο; Εμενα δεν μ είχε ξεκινήσει
    • Γλυκούλα μου!! 🥹🥹🥹   Καλό μήνα κορίτσια!!! Καλό καλοκαίρι!! Σήμερα πήγαμε σε ένα παραλιακό μαγαζί με τον άντρα μου και τους κουμπάρους μας και τα παιδιά μας και ήταν μαγικά!! Μου ρθε επιθυμία για μπύρα βαρελίσια, πήρα μια μεγάλη το ευχαριστήθηκε η ψυχή μου!! Και μετά σκεφτόμουν λες αυτή να ήταν η τελευταία μπύρα του καλοκαιριού;; Να μην μπορέσω να πιω άλλη;; Χάχαχα του τρελού!! 
    • Ρένα μου κ η μεγάλη μου η κόρη από τη μια στιγμή στην άλλη άλλαξε από αλεσμένα σε κομμάτια! Οπότε μην ανησυχείς! Λίγο προσοχή μόνο, μην την αφήνεις μόνη της να τρώει! Κάποιος να είναι συνέχεια μαζί της!    Εμείς τρώμε και φρούτα κ μεσημεριανό σαν μεγαλύτερες 😂😂😂😂😂  Τώρα που πάμε κούνιες η δικιά μου είναι από τις μεγαλύτερες! Ενώ πριν 1 χρόνο ήταν από τα μικρότερα κ φοβόμουν μην την πάρει κανένας αμπαριζα καθώς έτρεχε 😂😂 πως αλλάζουν οι καιροί 😂😂
    • Πόσο γλυκιά κίνηση αυτή που έκανες κορίτσι μου..... Δεν θα ξεχάσω όσο ακόμα πενθουσα το μωρό μου και ανάρρωνα από την αποξεση, σε μια βόλτα με τον καλό μου είδα ένα μικρό κοριτσάκι με την μαμά του. Το κοίταξα στιγμιαία, γιατί με πονούσε πολύ η εικόνα, ήταν σαν να μου έστριβαν το μαχαίρι στην πληγή, αλλά ο άντρας μου το κατάλαβε. Μην στεναχωριέσαι μου είπε, σύντομα θα έχεις και εσύ το παιδάκι μας. Μου φάνηκαν τόσο κενά λόγια, λόγια παρηγοριάς, αλλά είχε δίκιο. Η υπέροχη κορούλα μου ήταν πολύ κοντά, το μόνο που χρειάστηκε ήταν να μην το βάλω κάτω 🫶🌈🌈
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...