Μετάβαση σε περιεχόμενο

το εξπρές του βυζονυχτίου νο.56- Ε ε ε ε έρχεται!!!


Recommended Posts

Φρανίτα :o:o:o:o:o για ό,τι συνέβη στο αμφιθέατρο ε όχι να ανάβουν τσιγάρο και να μιλούν στο κινητό......και εγώ το ίδιο θα έκανα......

εσύ πάλι ολόκληρη πανεπιστημιακού και δεν ήξερες ότι ακόμη ζει στην Κύπρο? :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

μόνο την Φρανίτα διάβασα :mrgreen:

και για το μπλογκ συμφωνώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλα Φραν ειναι λες και ακουω τον αντρα μου να μιλαει!!!! :!::!:

Και τι να πεις σε καποιον που τελειωσε με αριστα, στα 4 χρονια ενω παραλληλα δουλευε φουλ ταιμ;;; :roll::roll::roll:

Γενικα παντως ειναι η νονοτροπια του ελληνα αυτη (να ζησω την φοιτιτητικη ζωη)...δυστυχως βεβαια.Ας πουμε εγω προσωπικα τα δωσα ολα να περασω στο πανεπιστημιο για να μεινω μονη μου.... :oops::oops:

απο το 3ο ετος και μετα αρχισα να ασχολουμαι με τα της σχολης....Ημουνα δηλαδη σαν τους φοιτητες που περιγραφεις.

Για μενα ολο το εκπαιδευτικο συστημα ειναι αποτυχημενο.Απο τον παιδικο σταθμο που λειτουργει ως παρκινγκ μεχρι το Λυκειο που απλα δινουμε το απολυτηριο και λειτουργουμε σαν το περασμα για το πανεπιστημιο ενω δεν θα επρεπε να ειναι ετσι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας πανεμορφες!

σημερα ειμαι καλυτερα..οι τυψεις μου εφυγαν..κυριως επειδη τα παιδια δε με αντιμετωπισαν διαφορετικα στο σχολειο,αλλα ηταν σα να μην εγινε τιποτα..

ακομη κ αυτοι που πηραν αποβολη,ηταν στην αυλη κ μου χαμογελασαν! :o:)

εγω πάλι..κακώς..ειμαι ακριβως το αντιθετο απο αυτο που περιγραφει η φρανιτα! :roll::roll::oops::oops:

λιγο φετος εχασα τις ισορροπιες βεβαια..μεχρι περσι μου εβγαινε μια χαρα..τωρα πρεπει να αλλαξω τακτικη ομως..

ο γιωργος εκλαιγε οταν πηγα να τον παρω απο τον παιδικο επειδη ηθελε να κατσει κ αλλο!ουρλιαζε ως το σπιτι οτι θελει να γυρισει στο σχολειο! :shock::shock::shock::shock:

κατερινα χρονια σου πολλα για εχθες!πολυχρονη κ ευτυχισμενη!το κατεβασαε το μπουκαλι; :lol::lol::lol:

γιορτασε σημερα,μη στεναχωριεσαι μωρε! ;)

παναγιωτα την ειχα διαβασει την ιστορια..κ την αλλη με το παιδακι που ταλαιπωρουταν 2 χρονια..κ εκλαψα πολυ..ειδικα στην πρωτη :(:(:(

το σαιτ της ολιβ ειναι τελειο,φαινεται η υπεροχη δουλεια που κανει,πραγματικα ειναι σαν περιοδικο!

τονια περαστικα σας!

συνεχιζετε ομοιοπαθητικη;τα φαρμακα ενεργουν γρηγορα;

γωγουλα απο ο,τι εχω καταλαβει,το υγρο στο αυτακι δεν ειναι κ τοσο ανησυχητικο..απλα το παρακολουθεις..

δεν πηγαινεις σε ωρυλα καλυτερα;

το αεριους ειναι αντισταμινικο,σε περιπτωση αλλεργικης ρινιτιδας..βοηθαει στο συναχι..

μου ειχε πει κ εμενα ο ωρυλα να δινω ενα αλλο,πιο ελαφρυ,αλλα εγω ως γνωστο στραβοξυλο δεν εδωσα..

κ τωρα που ειναι να ξαναπαμε,αν ακομη υπαρχει το υγρο,ο χ. λεει πως θα γινουμε ρεζιλι,γιατι ο ανθρωπος θα θεωρησει οτι δεν απεδωσε η θεραπεια..ενω εμεις δεν καναμε καμια θεραπεια! :shock::shock:

αρα..γιατι να παμε μου λεει;; :roll::roll::roll::roll: τεσπα,θα σκεφτω κατι!

βικυ τί παθατε ρε! :shock::shock::shock::shock:

εμεις συναγερμο δεν εχουμε..μωρε..με βαλατε σε σκεψεις..

λενα κρατησου!

ειπαμε..εγω πρωτοχρονιατικη σε θελω! 8-)8-)8-)8-)8-)8-)8-)

μαγδα φαση ειναι!μη σε αγχωνει η αλλη η τρελη,νατασα :lol::lol::lol::lol::lol: !καλε τί ιδεες πας κ της βαζεις; :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

ο χαρης κ ο γιωργος ειναι διδυμακια τρελα!

συναισθηματικους δε θα τους ελεγα.. :roll::roll: αλλα οτι περνανε καλα,περνουν! :evil:8-)8-)8-)

εγω παλι,ειμαι ιχθυες,με ωροσκοπο λεων!οπως καταλαβατε...τσακιζω νευρα κ του πιο νορμαλ ανθρωπου!μονο 2 διδυμοι θα μπορουσαν να με αντεξουν! :lol::lol::lol::lol:

φιλακια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παναγιωτα με αποτελέιωσες... :(:(:(:(:(:(

μολις εβλεπα ενα βιντεο απο το fb για ενα κοριτσακι που το τρεχανε στα καλλιστεια και βιαστηκε και σκοτωθηκε στο ιδιο του το σπιτι και στο βιντεο ειναι σοκαριστικες στιγμες και εβαλα αυτο που εβαλες και εχω παθει σοκ...αχ παναγιτσα μου αχ!! :(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(

εμενα αντρας και γιος τοξοτης..ειπατε κατι???? :?:?:?:?:?:?:?:?:?

εγω καρκινος...δεν με νιωθει κανεις :(:(:(:(:(

φραν μαζι σου γιατου βαθμους..ετσι θελει!!!

τι ωραια φωτο με την ανετ!!!!! :):):):):):) τελεια διδαγματα για τον σεμπ εκει..την εκτιμηση του φαγητου, των παιχνιδιων, των υλικω αγαθων γενικοτερα...

πιθστευω θα γινει ενα πολυ ισοροπημενο παιδι..ειμαι σιγουρη!! :):)

επειδη τοι εχασα λιγακ ιτο τρενακι..ειχες πει τι ακριβως κανεις εκει? καταγραφεις? πρεπει να το εγραψες αλλα δεν το ειδα γιατι δεν μπαινω συνεχεια..

για τα γενεθλια που μαζευω 40ατομα σχεδον τι να κανω?? σπιτι θελω..

να το τολμησω λετε? 110 τμ εχω κατι θα γινει μωρε..ολοι οι καλοι χωρανε ετσι δεν ειναι???? :):?

ερηηηηη εχω κολλησει με το pinterest!! μου το ειχε βρει ο κωστας αλλα τωρα μπαινω συνεχεια..βρηκα ενα σαιτ με ρουχα!! τελεια..κινεζικο αλλα στελνει ελλαδα..πρωτοτυπα υπεροχα παμφθνα..αλλα 44ε μεταφορικα.. :? γμτ

τονια περαστικα στον αλεξ :) εχεις δικιο για το αμαξι και παιδι..απλα ποτε δεν ξες φτου μακρυα απ ολους μας.. :?:?:?:? φυλαγε τα ρουχα σου να εχεις τα μισα κτλ. παντως στο λεωφορειο βρε κοπελες δεν πειραζει..δηλ. πρεπει ολοι να εχουνε αυτοκινητο ή να παιρνουεν ταξι?? νο μανυ λεμε!! :evil:

αχ αυτα...στεναχωρεθηκα πολυ σημερα..ουφφφφφ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παντως δεν ειδα τι εγινε στη σελιδα...Δεν την παρακολουθω..Να ειμαι τελειως ειλικρινης ρε κοριτσια?? περα απο το τρενακι δεν παρακολουθω κανενα μαμαδομπλογκ..Καμια φορα διαβαζω ιστοριες στο μπλογκ της Ολιβ (εχω κανει κ κανα σχολιακι μερικες φορες) κ αυτα ειναι τα μονα..Ο λογος ειναι πως δεν συμφωνω σχεδον καθολου με αυτα που διαβαζω κ γενικα η μαμαδονοοτροπια κ οι αναλογοι προβληματισμοι..Δεν το λεω υποτιμητικα, απλα μαλλον μου ακουγονται τοσο μακρινα ολα αυτα...Εδω στο τρενακι μου αρεσει γιατι ειστε εσεις κοριτσια κ δεν το νιωθω μαμαδοφορουμ..

Αυτα σταματω..χι χι αυριο θα μιλησω στο ραδιοφωνο της ομογενειας στην Αυστραλια...ΡΕΖΙΛΙΙΙΙΙΙΙΙΙ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιχθυς με ωροσκοπο λεων???Οιμεεεεεεεεεεεεεε @-)@-)@-)8-}8-}8-}8-}L-)L-)L-)L-)L-)L-)L-)

Ιουλια μου πρωτη φορα διδασκεις σε Επαλ?? Ειναι λιγο περιεργα εκει τα πραγματα...Βασικα ειναι συνδυασμος παιδιων που δεν διαβαζουν και εχουν και περιεργη συμπεριφορα...Οτι πρεπει δηλαδη να σπασεις τα νευρα σου ή να δαμασεις την υπομονη σου. Γιατι κακα τα ψεματα, "κανονικο" μαθημα δεν μπορεις να κανεις εκει.

Ρε συ μπορεις να πεις στον Ωρλ οτι δεν εδωσες σιροπι.σιγα...........

Μητσακο μου..σε ξεχασα... :oops::oops: Ελπιζω να μην εχει τπτ η Βασιλικη μωρε...Απλα να ετυχε...

Οσο για την Τριτη ηδη η Αφρο και το Σισσακι μου ειπαν οτι δεν μπορουν.Γωγω και Βίκυ δεν εγραψαν κατι...Σκεφτομαι μηπως να το κανουμε αλλη μερα μπας και βολεψει, αν οχι ολες..τις περισσοτερες.Τι λες;;;

Βενη και εγω Καρκινος..αιωνια θυματα..τι να κανεις ομως....

Σορρυ ρε...δεν ηθελα να σε ταραξω... :oops::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτα σταματω..χι χι αυριο θα μιλησω στο ραδιοφωνο της ομογενειας στην Αυστραλια...ΡΕΖΙΛΙΙΙΙΙΙΙΙΙ

στην Αυστραλια????

γιατι καλε θα γινεις ρεζιλι;;μια χαρα θα τα πεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βενετια μια χαρα θα χωρεσετε!

εμεις ημασταν 50,βεβαια ηταν καλοκαιρι κ αξιοπποιησαμε κ αυλη κ μπαλκονια,αλλα ολοι οι καλοι χωρανε! ;):):):)

φρανι καταλαβαινω τί λες..για τη μαμαδονοοτροπια..κ σιγουρα σου φανταζει μακρινη με τοσα που ζεις..

ο σεμπ στανταρ θα γινει πολυ ισορροπημενο παιδακι!ειναι πολυ πολυ τυχερος! :):):):)

ουαου!θα μιλησεις στο ραδιοφωνο!σε τί θα αναφερθεις;στην εκει εμπειρια;

παναγιωτα εκστασιαστηκες με το ζωδιο μου;μα καλα..περιμενες κατι διαφορετικο να ειμαι;; :lol::lol::lol::lol::lol:

ναι,πρωτη χρονια,κ ελπιζω τελευταια, σε επαλ! :roll::roll:

κ φυσικα δεν κανω μαθημα κανονικο..

σημερα ακουσα κ την εξης ατακα"περσι κυρια ημασταν λιγοτερα ατομα κ ο διευθυντης ηταν πιο ελαστκος.τη"ζημια"την εκανα μερικα καινουρια παιδια που ηρθαν φετος κ νομιζουν οτι εδω ειναι σχολειο!" :shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παναγιωτα μου ναι ρε ειχα διαβασει αυτη την ιστορια με τη μαμα δρακο(αλλα οταν ειπες μαμα δρακο πηγε το μυαλο μου σε καμια ανωμαλη που εκανε τιποτα στο παιδι της!) και μου δεθηκε κομπος το στομαχι απο τη στεναχωρια... :(:(:(:( να μεγαλωνεις ενα παιδι ξεροντας οτι σε λιγο θα πεθανει...παναγια μου... :(:(:(

Φρανι εσυ σωστη με τους φοιτητες σου,αλλα υπαρχουν και κατι κουμασια...μμμμμ αστα στο διαολο!!!!! :twisted::twisted::twisted::twisted:

ειδα το βιντεακι με τον Πατρικ και τα 10 εγγονια... :(:(:(:(

Να σου πω δεν υπαρχει τροπος να στελνουμε εκει ειδη πρωτης αναγκης,οπως ζαχαρη,σαπουνια,ρουχα κτλ;;; οχι χρηματα γιατι οπως πολυ σωστα ειπες σε τι λογαρισμο και ποιος θα παει να τα παρει και να τα δωσει,αλλα μηπως υπαρχει καποιο σημειο να συγκεντρωνουν πραγματα και να τα μοιραζουν στο λαο... :roll:

Ιουλιακι ποιος το περιμενε οτι ο Γιωργος θα κλαιει για να μη φυγει απο το σχολειο!!!!!! :lol::lol::lol:

Ομοιπαθητικο θα αλλαξω τωρα γιατι αυτος που πηγαιναμε ειναι ολιγον μαλακας!οχι σα γιατρος αλλα εχει ενα υφακι ξερολιασης που μου τη σπαει τρελα! εγω δε μπορω να συνδιαλεγομαι τετοιους ανθρωπους κι ας ειναι αυθεντιες!!!!! :twisted::twisted::twisted:

Κοιτα με τα φαρμακα δε ξερω...προς το παρον με τον Αλεξ δεν εχουμε ξαναπαρει φαρμακα κανονικα,αλλα μπορει και ειναι τυχαιο..προχθες βεβαια που ειπε οτι ποναει το αυτι του τον πηγα παιδιατρο,αλλα ευτυχως απλως λιγο υγρο ειχε που μαλλον φευγει μονο του!

Δε χανεις τιποτα να δοκιμασεις παντως! ;)

Με τους μαθητες σου τι εγινε;;;;απεβαλες κανενα;;;;

Ααααχχχ Παναγιωτα μου τι γαιδαρα!!!!!!!!!!!ξεχασα το Νικολα σου!!!!!!!! :oops::oops::oops::oops: χρονια του πολλα ρε,να τον χαιρεσαι και παντα να ειναι ευτυχισμενος!!!! :x:YMHUG: α και να μην ακουει και πολυ τη σαικο τη μανα του και προγραμματιζει το παιδι και την ωρα που θα κατουραει!!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

Γλωσσουδες σταματηστε να μιλατε ρε να ποσταρω!!!απαπαπαπα!!!!! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

oxi re panagitva....το θεμα με στεναχωρησε οχι εσυ..καλα εινα ιαν τα βλεπουμε να εκτιμαμε καποια π[ραγματα στην ζωη..απαλ επειδη οι μικρος θα κλεισει τα 3 την τριτη ταυτιστηκα.. :oops::?:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(

καρικινος εισαι????? και εγω γιατι δεν ειμαι τοσο τακτικη και προγραμματισμενη οσο εσυ???αααα λες να το ψαξω μηπως το εχω μεσα μου απλα δεν το εχω ανακαλυψει..θα κανω προγραμμα να δω πως θα παει!! 8-):)

φραν τελεια!!!! ;)

οσο για τα μαμαδοκατι και εγω συμφωνω γιατι μετα απο οοοολα αυτα που περασαν απο το μυαλο μου σημερα για το παιδι μου και το κλαμα που εριξα διαβασα στο παιδιατρειο ερωτηση πως να απλωνει μια τα ρουχα τρου παιδιου και επαθα :shock::shock::shock::shock::shock: την τριχα τριχα ελεος πια!

πεφτω και εγω σε τετοια τρυπακαι και πρεπει να ξεκολλησω λιγο..αλλα ειναι σοβαρα στη νζωη :roll:

ιουλια λες ε?? τωρα ομως εινα ιχειμωνας..μον οτο σπιτι θα εχουμε..

ελεγα να κανω 2..μια εμεις και εμεις και μια με τους συγγενεις και φιλους..αλλα θελω να κανω τα πραγματα για ολους..και δεν θελω να τα ακαν ω2 φορες...ουφφφφφ

αχ ρε παανγιωτα ναι!!! :oops::oops::oops::oops:

ναι χαιρεσαι τον νικολακη σου ρε και συγνωμη!!!!! :oops::oops::oops::oops::oops::oops:

κατερινα χρονια πολλα πολυχρονη!!!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α Βενακι φταρμιζοσουν προχθες;;;;;;σε κουτσομπολευαμε με τη Θου!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

40 ατομα;;;;; :o:? απαπαπα με πιανει πανικος και μονοι που το σκεφτομαι!!!! :? αχ ειμαι πολυ κοπροσκυλο για να κανω τετοια ιστορια με τοσα ατομα!!!! :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalησπέρα!!σε μια ωρίτσα εχουμε γιορτή χριστουγεννιατικη στον παιδικό ,θα ντυθεί αστεράκι το κορίτσι μου...

Για τους καθηγητες... εχει τύχει να περιμένω στο κτελ των Σερρων και να ακουω συζητηση κοπελιτσας στο κινητο... -Ναι το πηρα το πτυχίο ...μου είπαν οι καθηγητες γτ δεν τους ειπα νωρίτερα οτι η μαμα μου ήταν συναδελφος..ναι ναι δεν με δυσκολεψαν μετα απο αυτο.... :?:? γτ στο σχολείο οι μαθητές των οποίων οι γονείς έρχονταν συνέχεια κ ενοχλουσαν τους καθηγητες γ την προοδο του παιδιου τους δεν τυγχαναν παντα καλυτερης αντιμετωπισης και βαθμών ?απλά γτ δεν άντεχαν την γκρινια των γονιων οι καθηγητες...

η κατάρα τς πεθερας μου ήταν να έχει αντρα ,κορη ,γαμπροκ νυφη παρθενους!!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

Ιουλια κ η δικια μου δεν ήθελε να φύγει απο το σχολείο σήμερα ,γνωσται αι βουλαί του κυρίου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγώ διαφωνώ με την Τόνια (πρώτη φορά ε? :roll::roll: ), αν ο ενήλικας δεν χωράει στο αυτοκίνητο να πάρει τα ΜΜΜ, πού είναι το πρόβλημα? εγώ, όταν ο Λ. ήταν μικρός και είχε ο άντρας μου το αυτοκίνητο, το είχα ξεσκίσει το λεωφορείο, πηγαίναμε με τα πόδια και γυρνούσαμε με το λεωφορείο :)

αυτό που λέει η Βένη, πολλοί δεν έχουν αμάξι, τι κάνουν? :?:

Παναγιώτα και εγώ το διάβασα, λυπήθηκα πολύ για το παιδάκι :(:(:(:( κρίμα.....και σκέφτηκα μήπως να δώσω τις σοκολάτες στον Λ.? :roll::roll:

Ιουλία έχεις τα καλύτερα παιδιά στο σπίτι :D , απλά είναι δύσκολο δύο δίδυμοι να είναι κάτω από την ίδια στέγη!!!! :lol::lol::lol:

Παναγιώτα το σώγαμπρος που λες, εξαρτάται από πού το βλέπεις!!! γιατί αν το βλέπεις από την πλευρά της νύφης, δεν είναι και τόοοοοσο άσχημο :lol::lol::lol::lol::lol:

και εγώ δεν διαβάζω άλλα, εκτός από το τρενάκι.....και μένα με κουράζουν :|

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τονια ελπιζω να λεγατε καλα πραγματα :-w:-w:-w:-w:-w

ρε συ πολλα μου φαινονται και εμενα αλαλ τους θελω ολους..

ειαν ιτα κοριτσια απο εδω που τα θελω ολα και ειναι και φιλοι γονεις αδερφια..δεν ξερω...να το κανω σε 2 δοσεις..ναι αλλα τουρτα???

και να εδω ειναι που σκεφτομαι..προβληματα δεν εχω μονο αυτο μου μαρανε να με πονοκεφαλιαζει..ουφ

γιωτα μου φωτο ε?>???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τονια για τα ομοιοπαθητικα φαρμακα βρε ελεγα αν πιανουν!ή δε σας εδινε τιποτα; :?:?

αχ πρεπει να ξεκινησω κ εγω ομοιοπαθητικη τον γιωργο..κ ολο το αναβαλλω.. :oops::oops:

αποβολη πηραν κ οι 3!αποφαση συλλογου..

κ σημερα εδινε διαφορες ο διευθυντης οποτε ακουγε φωνες απο αιθουσες..

αργυρω οι 2 διδυμοι μια χαρα τα πανε!εγω δε τους αντεχω ωρες ωρες κ αυτοι εμενα! :lol::lol::lol::lol: τους τη δινει που θελω προγραμμα.. :evil::evil::evil:

βενη μια φορα λεω να κανεις παρτυ!οχι 2,θα ισοπεδωθεις!κανε εσυ κ ο,τι γινει! ;)

γιωτα κ ο γιωργος αστερακι θα ντυθει! :D:D:D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βενη οταν πρωτοηρθα Ουγκαντα δεν ηρθα με σταθερη δουλεια. Αργοτερα αρχισα να δουλευω σε μια τοπικη οργανωση Women's Association και μια αλλη που ονομαζεται Love and Hope και εκανα project managing και fundraising. Τωρα εργαζομαι για μια ελβετικη ΜΚΟ Developing Education παλι σε προγραμμα σχετικο με τα σχολεια. Παραλληλα ξεκινησα να καταγραφω μαρτυριες ανθρωπων τις οποιες προωθω σε οργανωσεις που κανουν ενα ειδος oral journalism οπου οι ιδιοι οι ανθρωποι μιλανε για τη ζωη τους. Τελευταια αποφασισα να κανω βιντεο, ξεκινησα αυτα τα ερασιτεχνικα, δεν εχω κ εξοπλισμο οποτε το αποτελεσμα ειναι μετριο..Θα παρω ομως εξοπλισμο κ θα συνεχισω..Και συνεραγζομαι περιστασιακα με το tvxs/insider...Αυτα!1

Γιωτα πριν κανω υποβολη ειδα την φωτογραφια! κουκλιτσα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βενη οταν πρωτοηρθα Ουγκαντα δεν ηρθα με σταθερη δουλεια. Αργοτερα αρχισα να δουλευω σε μια τοπικη οργανωση Women's Association και μια αλλη που ονομαζεται Love and Hope και εκανα project managing και fundraising. Τωρα εργαζομαι για μια ελβετικη ΜΚΟ Developing Education παλι σε προγραμμα σχετικο με τα σχολεια. Παραλληλα ξεκινησα να καταγραφω μαρτυριες ανθρωπων τις οποιες προωθω σε οργανωσεις που κανουν ενα ειδος oral journalism οπου οι ιδιοι οι ανθρωποι μιλανε για τη ζωη τους. Τελευταια αποφασισα να κανω βιντεο, ξεκινησα αυτα τα ερασιτεχνικα, δεν εχω κ εξοπλισμο οποτε το αποτελεσμα ειναι μετριο..Θα παρω ομως εξοπλισμο κ θα συνεχισω..Και συνεραγζομαι περιστασιακα με το tvxs/insider...Αυτα!1

να ξερεις παρακολουθω αυτα που γραφεις και τις φωτο και τα κειμενα αλλα δεν προλαβαινω να συμμετεχω.. δεν θα αντεχα εκει ρε γμτ..

ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΓΙΝΕΙ ΤΟΣΟ ΜΑ ΤΟΣΟ ΕΥΑΙΣΘΗΤΗ ΜΟΥ ΛΕΤΕ???? ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΑ ΕΧΩ ΜΕΤΑΛΑΧΤΕΙ...(ναι επιτηδες τα κεφαλαια φωναζωωωωωωωωωω)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βενη εγω εχω ενα συνεχες αβολο συναισθημα...Απλα προσπαθω να σεβομαι οσο μπορω τον κοσμο, υπαρχουν απειρα προβληματα αλλα κ πολλα δκα τους, νοοτροπιας...Εχουν μια ευθυνη και οι ιδιοι αλλα φυσικα ειναι πολυ μικροτερη μπροστα στα γενικοτερα εγκληματα που γινονται σε βαρος τους.

Πολλες φορες, οταν πηγαινω στα σπιτια, οταν βλεπω πως ζει ο κοσμος, τι ελλειψεις εχει, τα σχολεια, οταν βλεπω τα παδια αρρωστα, οταν ακουω αυτα που μου λενε, ειναι δυσκολο. Σε καποια πραγματα απλα κλεινω τα ματια..Το ξερω, δεν γινεται αλλιως...Πολλα τα βαγζω απο το μυαλο μου..Το παραδεχομαι, αλλα οταν ειχα περασει μια ολοκληρη μερα καταγραφοντας ιστοριες ανθρωπων που ζουν με ΕΙτζ κ ηξερα πως σε οποιον μιλαω σε λιγους μηνες δεν θα ζει, δεν γινεται να το κρατησεις αυτο...Οποτε απλα εκανα delete...κ συνεχιζω...

Βεβαια δεν ειναι ολα τοσο τραγικα..Υπαρχουν κ χαρουμενες ιστοριες, υπαρχουν κ επιτυχιες..Ενα πραγμα που εμαθα στην Αφρικη ειναι πχ πως το Ειτζ δεν ειναι τιποτα τραγικο. Μαθαινεις να ζεις με αυτο, οπως με οποιαδητποτε αλλη ασθενεια. Και μπορεις κ να παντρευτεις κ να κανεις κ παιδια κ να ζησεις..Κ ειμαι σε καθημερινη επαφη με οροθετικους κ δεν το σκεφτομαι καν..Και εχω φαει μαζι τους , κ εχουμε αγκαλιαστει κ δεν με απασχολει..

Παντως η εδω φτωχεια δεν συγκρινεται με την φτωχεια της ευρωπης..Ειναι αλλα μεγεθη...

Τονια οχι δεν υπαρχει καποιο κεντρο να μοιαρζει στον λαο..Αν υπηρχε, πιθανον θα τα πουλουσαν οι ιδιοι στη μαυρη αγορα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτο ακριβωςπου ειπε η φρανι ηθελα να σας πω απλα δεν ηξερα να το εκφρασω σωστα.

γιωταααααα...τελειο το αστερι....!!!!!!!!!!

καλε για τη μαμα με το παιδακι που δεν ετρωγε και τελικα ειχε προβλημα δεν σας ελεγα προχτες;;;; δε με παρακολουθειτε!!!!!! :ymtongue::ymtongue::ymtongue:

οσο για τη μαμα δρακο...ερηξα ενα κλαμα...που δεν περιγραφετε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σααααας :D

Πανέμορφο το αστεράκι σας Γιώτα :x

Εδώ πολιτική του πανεπιστημίου είναι να περνάει περίπου το 60% σε κάθε μάθημα... Πολύ χαλαρά τα πράγματα. Μπορείς να πάρεις σχετικά εύκολα πτυχίο αλλά λίγοι θα το παρουν με άριστα. Παρόλο που στην αρχή μου είχε φανεί πολύ ελαστικό το συστημα - είχα συνηθίσει και σε πολύ αυστηρό καθεστώς στα Γιάννενα - τελικά μου φαίνεται πως δουλεύει μια χαρά. Και δεν έχεις αιώνιους φοιτητές και αναδυκνείονται αυτοί που πραγματικά αξίζουν.

Είναι αυστηροί αλλού...πχ αν σε πιάσουν να "κλέβεις" στις εξετάσεις όχι μόνο σε διώχνουν από το πανεπιστήμιο αλλά δε μπορείς να μπεις σε καμία άλλη σχολή στη Νορβηγία :?

Αργυρούλα δε φωνάζουμε καθόλου στο σπίτι... Μην ξεχνάς ότι είμαι παντρεμένη με Νορβηγό :lol: Δε φωνάζει ποτέ! Κι εγώ πλέον σπάνια να φωνάξω για κάτι... Οπότε δε νομίζω ότι τα νεύρα της τα προκαλούμε εμείς...

Αυτό ποιυ λες για το σταθμό ίσως να εφαρμόζεται σε σταθμούς που έχουν λιγότερα παιδάκια... Τώρα να έχεις 30 ηλικίας 1-3 ετών και να τα έχεις χύμα στο κύμα, χωρίς να ασχολήσαι μαζί τους δε μπορώ να καταλάβω πως μπορεί να δουλέψει..

Τελείωσε την προσαρμογή η ΡεΑ?

Νατασούλα το έχω σκεφτεί ότι μπορεί να φταίει ο σταθμός γιατί άλλωστε τους τελευταίους μήνες είναι που περνάει αυτή τη φάση. Τώρα έχουμε σταματήσει όμως. Η αλήθεια είναι πως είναι πιο ήρεμη τώρα που είμαστε μαζί στο σπίτι... Λετε να εκνευριζόταν στο σταθμό?

Νατάσα τρελή :P Αρνούμαι να το διαβάσω το βιβλίο :P

Εμείς είμαστε και οι 3 τοξότες. Γεννέθλια στις 1, 5 και 15 :D

Πάντως δε πολυπιστεύω σε ζώδια και χαρακτήρες. Εγώ κι ο άντρας μου ας πούμε είμαστε η μέρα με τη νύχτα στο χαρακτ'ηρα :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε για τη μαμα με το παιδακι που δεν ετρωγε και τελικα ειχε προβλημα δεν σας ελεγα προχτες;;;; δε με παρακολουθειτε!!!!!! :ymtongue::ymtongue::ymtongue:

Τι πρόβλημα είχε τελικά? Το έχασα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιώτα τι όμορφο αστεράκι που έχεις :D κουκλίτσα, με το καλό η γιορτούλα :D

εδώ δεν κάνουν τέτοιες γιορτές :?

Μάγδα άσε με αυτήν την προσαρμογή, εντάξει είπαμε σιγά σιγά, αλλά ..... και αύριο στις 11.30 θα την πάρω :?

τώρα με την προσαρμογή, πήγαινα διαφορετικές ώρες και κάθε φορά τα παιδιά του γκρουπ της Ρ. έπαιζαν μόνα τους, ενώ στο διπλανό γκρουπ κάθονταν στο τραπεζάκι με τις δαασκάλες και κάνανε διάφορα.....ελπίζω και στο δικό μας να κάνουν, πότε όμως? έχω πάει στις 8.30, στις 9.00, στις 10.00, 10.30, 11.00, 11.30 και πάντα τα ίδια βλέπω :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι ρε Χρύσα το διάβασα και εγώ, αλλά δεν μας είπες την συνέχεια :roll::roll:

Μάγδα να ξέρεις ότι άλλο χαρακτήρα έχουν αυτοί που γεννήθηκαν το 1ο δεκαήμερο και άλλον αυτοί του 2ου :roll::roll: ....καλά και εγώ δεν τα πιστεύω, ίσως να έχουν κάποια κοινά χαρακτηριστικά......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...