Μετάβαση σε περιεχόμενο

κοριτσια βοη8εια!!!!!!!!!!


Recommended Posts

στης 5 του μηνα εκανα σπερματεγχυση .η γιατροσ μου ειπε να κανω εξετασεισ προλακτινης και προγεστερονης 7 μερες μετα πηρα της απαντησεις και δεν ξερω τι σημαινουν μηπως καποια απο σας ξερει κατι????????προλακτινη 60,9 με φυσιολογικα 2,00-29. προγεστερονη 7.18( παραγωγικη0,14-1,5 εκκροκτικη 2,5-29 εμμηνοπαυση 0,07-0,8) ξερετε κατι ????????????/

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

loipon epidei ekana tin idia exetasei θα σου πω οτι θυμαμαι απο μενα η εμμηνοπαυση ειναι πολυ καλη θα ειχες πεοβλημα αν ηταν 70-100 η προγεστερονη για να μπορεσεις να πιασεις παιδι πρεπει να ειναι 4-7 τα υπολοιπ;α δε τα θυμαμαι εγω προγεστερωνη δεν ειχα; κ κανω τωρα 4 μηνες θεραπια αλλα ακομα εγκυος δεν ειμαι σε 2 μηνες τελιονω την θεραπια μου καλη επιτυχια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στης 5 του μηνα εκανα σπερματεγχυση .η γιατροσ μου ειπε να κανω εξετασεισ προλακτινης και προγεστερονης 7 μερες μετα πηρα της απαντησεις και δεν ξερω τι σημαινουν μηπως καποια απο σας ξερει κατι????????προλακτινη 60,9 με φυσιολογικα 2,00-29. προγεστερονη παραγωγικη0,14-1,5 εκκροκτικη 2,5-29 εμμηνοπαυση 0,07-0,8 ξερετε κατι ????????????/

να σε ρωτήσω κάτι??? γιατί σου είπε να τις κανεις αυτές???εγώ έχω κάνει 4 σπερματεγχύσεις και δε μου πε να κάνω κάτι τέτοιο...έπρεπε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mallon se ka8e periptwsh kai ti 8elei na dei soy leei ti na kaneis tha gino manoyla poio einai to problhma an 8es les!mpampaloy poies eksetaseis ekanes den polhkatalaba kai ti agwgh akoloy8eis??lete me ayta ta apotelesmata na exw kammia pi8anothta???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στης 5 του μηνα εκανα σπερματεγχυση .η γιατροσ μου ειπε να κανω εξετασεισ προλακτινης και προγεστερονης 7 μερες μετα πηρα της απαντησεις και δεν ξερω τι σημαινουν μηπως καποια απο σας ξερει κατι????????προλακτινη 60,9 με φυσιολογικα 2,00-29. προγεστερονη 7.18( παραγωγικη0,14-1,5 εκκροκτικη 2,5-29 εμμηνοπαυση 0,07-0,8) ξερετε κατι ????????????/

εγώ πιστεύω πως έπρεπε να τις κάνεις πριν την σπερματέγχυση αυτές, συγκεκριμένη μέρα του κύκλου σου

αν υπήρχε κάποιο πρόβλημα να το διορθώνατε και μετά να κάνατε την σπερματέγχυση,

αλλά γιατρός δεν είμαι και μπορεί να κάνω λάθος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

για την προλακτίνη δεν ξέρω να σου πω.

εγώ έκανα εξέταση προγεστερόνης επειδή είχα λίγο καφέ αίμα.ήταν 1,6 τα φυσιολογικά όρια έγραφε ότι είναι 10-33 για το 1ο τρίμηνο κυήσεως.

εγώ απέβαλα ήταν πολύ χαμηλή μου έδωσε utrogestan

αλλά πρόλαβα και πήρα μόνο 2.

κάθε περίπτωση είναι διαφορετική όμως καλύτερα να μιλήσεις με το γιατρό σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα.δεν γνωριζω να σε βοηθησω αλλα κανε μια επεξεργασια στο αρχικο σου ποστ κ σβησε μερικα "ααααα" απο τον τιτλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera ego ekana ta panta apo tin arxi mono o antras mou den dexete na exetastei na kanei spermatixusi pou tou exei zitithei polles fores akoloutho mia agogi i opoia tha staueropoihsi ton kyklo moy k thn progesteroni moy gia na mporeso na piaso paidi akoma den ta exo katafereiw elpizo na ginei syntoma ti na po :?:?:?:?:?:?:?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όλα εξαρτώνται από την ημέρα του κύκλου που έκανες τις εξετάσεις

ποιά μέρα του κύκλου σου τις έκανες; Η προλακτίνη για παράδειγμα πρέπει να γίνει την 21η μέρα του κύκλου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν μου φαίνεται και πολύ σωστό αυτό. Ασ πούμε οτι 5 του μήνα που έκανες την σπερματέγχυση ήταν οι γόνιμες μέρες σου, δηλαδή 14η ήταν νωρίς να κάνεις προλακτίνη ή τουλάχιστον δεν είναι αξιόπιστα τα αποτελέσματα γιατί έπρεπε να γίνουν 21η μέρα. Μην αναησυχείς πάντως. αλλάζουν από μήνα σε μήνα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...