Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ ΜΑΡΤΙΟΥ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011 ΕΛΑΤ ΝΤ ΛΕΜ Ν13


Recommended Posts

Φιλενάδες μου, τι κανετε?

Έχω μέρες να μπω και μου έλειψε το παρέακι..τρέχω και δεν φτάνω..το μωρο, το σπίτι, οι δουλειές, το μαγείρεμα..όλα πρέπει να περάσουν απο το χέρι μου..βοήθεια μηδέν..ούτε καν απο τον άντρα μου..ερχεται σπίτι τρώει και τον παίρνει ο ύπνος στον καναπέ και ρόχαλιζει σαν κομπρεσερ, απορώ τι του βρήκα ώρες ώρες..τον άφησα κι εγω στον καναπέ..πόσες ώρες να του φωνάζω να σηκωθεί..αύριο θα στησω γερο καυγά γιατι πλέον βαρέθηκα αυτη την κατάσταση..αφου του λέω πριν να κρατήσει λίγο το μωρο για να φάω κι εγω και να μάζεψω το τραπέζι και μου λέει ότι θα παει εξω να κάνει ένα τσιγάρο και μετα..πραγματικά τον τελευταίο καιρο δεν τον αναγνωρίζω..τεσπα..να μην σας κουραζω άλλο..αύριο θα πάμε στο ΚΕΠ να βγάλουμε διαβατήριο του μικρου, θέλει έξι εργάσιμες μας είπαν..μακάρι να ξεμπερδεψουμε γρήγορα και να μην ταλαιπωρηθεί το καημενουλι ..

Δεν διάβασα τα νέακια σας απο τοσ προηγουμενεσ σελ.γιατι είμαι πολυ πτώμα..ελπίζω να είστε όλες καλα..η γιωτα γέννησε?

Η λυδια ακόμα εδω βλεπω!νασιουκο μου περαστικα στις ταλιμπανιτσες σου..τα πάτε καλύτερα με τον άντρα σου?

Δωράκι να μου φίληςεις την νύφη μου..

Βρε ευη, σορυ, εχει δυο βδομάδες να παει για κακά το παιδι?καλα πως δεν έπαθε τίποτα?!πωπωωω δεν πονάει?

Άννα Μαρία είσαι καλύτερα ?πονας ακόμη το ίδιο?

Το λενακι είναι εδω η γέννησε?

Βάσω, λίγες μέρες έμειναν..μωρε λες να κάνει κανένα ντου η μικρη?

Κορίτσια εσείς στολισατε?εγω δεν έχω και πολυ όρεξη. Θα λειπω Χριστούγεννα και γενικά δεν ξέρω τι με έπιασε και δεν πολυ γουστάρω να στολισω..ίσως επειδη δεν έχω και πολυ χρόνο για να τα κάνω όπως θέλω..καθε χρόνο αφιερώνω μια δυο μέρες και στολισω όλο το σπίτι..σκέφτομαι να κάνω μέλομακαρονα αυτές τις μέρες μπάς και μπω λίγο στο κλίμα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 909
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

κοριτσια σας διαβασα αλλα νυσταζω πολυ κ δεν εχω ωρα να σχολιασω..

μονο στην αγγελικουλα να πω οτι πολλοι αντρες αντιδρουν ετσι

για εμας ο ερχομος ενος παιδιου ειναι κατι πιο φυσιολογικο απο οτι για αυτους

ειναι πολυ μεγαλη αλλαγη για αυτους

μπουρεκι μουυυυυ κοριτσαρα μου οταν γεννησεις στειλε ενα μηνυμα!!! ολα τελεια να πανε!!!

καλο βραδυ σας φιλω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σας κοριτσια

Χθες ειχαμε καλο βραδυ μπορω να πω και καναμε και κακα...δηλαδη γεμισαμε ενα φορτηγο χαμος,ολα μαζι τα εκανε η φραουλιτσα μου.

Ευη γιατι να αρχισει να κανει ρουκετες?Λογικα αν θελει να φαει παραπανω θα το ζηταει ετσι δεν ειναι? Χθες ηρθε μια φιλη μου μαια και μου ειδε το στηθος....δεν εχω πολυ...μου ειπε αν θελω απλα να κρατησω και το στηθος και το ξενο γιατι οτι παρει η μικρη καλο ειναι!

Στον υπνο την παρατηρω οταν θα κοιμηθει δεν στεκεται τελειως ακινητη,ολο γυρνιεται.....μηπως κατι δεν την βολευει?ή ετσι κανουν ολα?

Αγγελικουλα κι εμενα ο δικος μου ετσι κανει,δεν ξερω τι επαθε...γυρναει πτωμα απο τη δουλεια και ταχα θα βοηθησει με τη μικρη και ροχαλιζει σαν ατμομηχανη στον καναπε.Χθες τον παρατησα εκει και εφυγα με την μικρη στο δωματιο!

Γιωτακι αντε με το καλο να γεννησεις κι εσυ!!

Η Μιριαμ που χαθηκε?Η Σαραντοπουλου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kαλημερα κοριτσακια!!!τι κανετε???εμεις μολις καναμε μπανακι τη μικρουλα και μυριζει τελεια!!!!μωροοοοο!!!!ειναι ησυχουλα η καημενηεκτος απο οταν εχει κολικους!!κατα τα αλλα δεν ειναι κουραστικο μωρακι!!!

νασιουκο, με ξεχασες ε????ωραια πατριωτισσα!!ουτε καν με αναφερεις!!!ντροπη!!! :lol::lol:

αννα μαρια, ελπιζω ολα να πανε καλα με τη μαμα σου και να βγει γρηγορα!!!

αναστασια μου, εμενα δε χρειαστηκε να με δει μαια για να καταλαβω οτι εχω ελαχιστο γαλα!!!βεβαια και αυτο το λιγο που εχω, θα της το δινω για οσο υπαρχει ακομη!!!στεναχωρηθηκα γιατι πριν γεννησω ελεγα οτι θα τη θηλασω αποκλειστικα , αλλα με τοση στεναχωρια που περασα με τον ικτερο και τοση συγχιση απο την ακατανομαστη, παιζει να μου κοπηκε απ αυτοτο γαλα!!!!

απο τοτε που γυρισα απο το μαιευτηριο κοριτσια δεν εχω ξαναβγει εξω!!!με εχει φαει η κλεισουρα. τωρα ομω που πεσαν και τα ραμματα και αισθανομαι καλυτερα θα βγω καμια βολτουλα :P:P

εσεις τι αλλα νεα???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερούδια!!!

Τί κάνετε???? Θα έχουμε γεννητούρια σήμερα???? Άντε κουρτσούδια λίγες μείνατε εγκυούλες.....

Βανεσσάκι μου ότι και να πείς έχεις δίκιο!!!!!!!! Δεν θα προσπαθήσω καν να δικαιολογηθώ......και να πείς ότι δεν σε σκέφτομαι ρε γμτ...........πάντως κι εγώ το πιστεύω ότι το γάλα "κόβεται" με την στεναχώρια!!!!!!!!! Δύο φορές το είδα να συμβαίνει και σε μένα (ήταν έτσι κι αλλιώς ελάχιστο)....Μην σκας κοριτσάκι μου, εμείς κάνουμε ότι μπορούμε για τα μπεμπάκια μας !!!!!!!!

Αγγελικάκι μου όλοι οι άντρες ίδιοι.........τί να πώ για το στεφάνι σου!!!! Βλέπεις τί σούρνω κάθε τρείς και λίγο και για τον δικό μου.........πασάδες!!!!!!!!!!

Αναστασία και η δικιά μου μία φορά στις δύο μέρες κάνει κακάκια και με πολύ ζόρι......το ξένο γάλα λένε ότι είναι βαρύ και όχι τόσο εύπεπτο όσο το μητρικό γι'αυτό γίνονται δυσκοίλια τα ζουζουνάκια!!!!!! Αν μπορείς να θηλάσεις αποκλειστικά την φραουλίτσα κάνε το......

Μαϊμουδάκι η σειρά σου ήρθε να αρχίσουμε να σε στέλνουμε να γεννήσεις........ :lol:

Έχω ένα σπίτι μπάχαλο...προσπαθώ να καθαρίσω λίγο αλλά η Μπαμπαλίτσα (έτσι μας "βάφτισαν" τα κορίτσια στο μαιευτήριο) δεν με αφήνει!!!!!!!!!! Έχω παρατήσει στην μέση την σιδερώστρα, ρούχα, μπιμπερό για πλύσιμο-αποστείρωση, πιάτα κτλ....κτλ....κτλ.....και προσπαθώ να κοιμήσω την μπέμπα με χριστουγεννιάτικα τραγούδια αλλά μπάααααααα..........γαρίδα το μάτι!!!!!!!! Αν δεν την καταφέρω σε λίγο θα την βάλω στο μέι-τάι για να κάνω τις δουλειές μου!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KALHMERA KORITSAKIA MOU TI KANETE????????

AGGELIKOULA KAI EMENA O ANTRAS MOY DOULEVEIU APO TO PRWI MEXRI TO VRADY KAI GYRNAEI PTWMA....KAI RIXNEI TRELOUS YPNOUS ALLA TI NA KANOUME???KAPOIOS PREPEI NA DOULEPSEI ALLIWS DEN MAS VLEPW KALA...TOULAXISTON OSO EXEI XRONO PAIZEI ME TON MIKRO....TI NA KANOUME GIAYTOUS EINAI PERIERGA TA PRAGMATA ARGOUN NA SYNHDHTIPOIHSOUN TON ERXOMO ENOS MWROU...DEN EINAI SAN EMAS!!!!!!YPOMONH!!!!!!

VANESSAKI MIA XARA H MIKROULA SOU HSHXO MWRAKI...THA DEIS PWS OSO PERNAEI KAI O KAIROS THA EINAI KAI AKOMA PIO HREMH!!!!!!!ANTE KAI VGES KAI KAMIA VOLTOULA NA KSESKASEIS!!!KAI EGW EIXA FRIKAREI MESA STO SPITI STIS ARXES....KAI THN PRWTH FORA POU VGHKA KOITAGA GYRW GYRW SAN XANOS....XAXAXAXAXAXAXAXA

ANASTASIA MOU OLA TA MWRAKIA OTAN TA VAZEIS GIA YPNO KOUNIOUNTE MEXRI NA VOLEYTOUN....DEN TA ENOXLEI KATI MHN ANXONESE!!!!!!!1

LENAKI ANTEEEEEEE KONTEVEI KAI H SEIRA SOU!!!!!!!!!!!ME TO KALO KORITSI MOY!!!!FILAKIA POLLA STON KOUKLO TON ANASTASH!!!!!!!!!

KATI MOY LEEI PWS H GIWTA MAS GENISE!!!!!!!!!!!KSEREI KAMIA?????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χριστινακι ακομη εδω........και ναι πιστεψω το.......ουτε εγω το πιστευω.....οι γονεις μου εχουν φρικαρει....χαχαχα...εχουν πολυ γελιο...καθε μερα η μαμα μου μου λεει..και τι να κανω;;;να παω στη δουλεια;;;και αν γεννησεις;;;;;εντωμεταξυ η δουλεια της ειναι μονο 5 λεπτα απο το σπιτι.....

αλλα εγω εχω φρικαρει πιο πολυ γιατι ειχα μια ελπιδα οτι θα ερχοταν μονη της και θα γλιτωνα την προκληση...δε θελω να γεννσω με ραντεβου...αντε βρε μπεμπουλα βγες λεμε....... :cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εδώ και εμείςςςςςς....χιχι......

Γιωτούλα μου δεν σε αφήνω μόνη ακόμη...το μπεμπάκι μου έχει άλλα σχέδια για τον ερχομό του...;)

τί κάνετε?......όλες καλά από ότι διάβασα.....:)

Αγγελική μου...μην ταράζεσαι με τον αντρούλη σου......θα συνηθίσει πού θα πάει...:)

Νασια μου περαστικά στις κορούλες σου...;)

πολλά φιλάκια σε όλες....:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να μαιιι!!!!!!!!!! και ναιι μπηκα και μεσοβδομαδααα :lol::lol:

τι κανετε? εμεις ειμαστε μια χαρα, μαθηματα εχουμε για το σχολειο με τον νικητα και πριν λιγο τα τελειωσαμεε!

ο μπεμπης και το κατερινακι μια χαρα.. :D σημερα το πρωι ξυπνησε 5μιση ο μπομπιρας αλλα εφαγε και κοιμηθηκε μεχρι τις 10καιι

ρε φραουλιτσα με αναζηταας? εδω ειμαιιιιιιι :D

τι κανει η μπουμπουυυ σου? αχ τα φιλακια μου δως της :)

σας παιδευουν οι κολώνες του σπιτιου σας εε? εμας μια χαρα συνεργαζεται, παλι καλααα! συνηθως με την κατερινα ασχολειτε για να φροντιζω το μωροο αλλα που και που περνει και τον μπεμπηη

αννα μαρια περαστικα για την μανουλα σου.. ελπιζω να μην ταλαιπωρηθει πολυυ..

σας φιλω φευγω παω σουπερ μαρκετ..

α! ειχα και κατι μακαρονια που δεν φαγωθηκαν με κιμα και εφτιαξα μπεσαμελ και τα εκανα παστιτσιο.. ωραιαα ειπαν οτι ειναι και ο μεγαλος λεει καλυτερα με λεπτα μακαρονια αχαχαχαχαχαχαχα :lol: μα τι βολικο παιδιι εχω αχαχαχα

φιλιαααααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοπελιτσες μου!διαβασα τα νεα σας!

Δεν ειχαμε γεννητουρια ακομη απο οτι βλεπω!

Γιωτακι μου ακομα εδω ε?σου μενει το υπολοιπο της σημερινης μερας και η αυριανη!για να δουμε!

Λενακι μου κι εσυ περιμενεις ε?

Λυδιακι θα εξαντλησεις και συ ολα τα περιθωρια?χεχε!καλε αγωνιουμε κι εμεις για την εκπληξουλα σας!

Αναστασακο μου η φραουλιτσα καλα ειναι?

Αννα μαρια πηρατε ευχη σημερα ε?τι καλα. . .!

Αγγελικουλα μου δωσε λιγο χρονο στον αντρουλη σου και θα προσαρμοστει κι αυτος!

Τα νεα μου εμενα πηγα για βυθοσκοπηση, ολα καλα, μετα πηγα για καρδιοτοκογραφο Δοξα Το Θεο και Την Παναγια ολα καλα, θα ξαναπαω και το σαββατο και τριτη παμε για τη καισαρικη!

Αχ Θεουλη μιυ, Παναγιτσα μου κανε να πανε ολα καλα!

Φιλια κοπελιτσες μου!

Να στε ολες καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λυδιακι μου φαινεται η εκπληξη σας κανει τσαλιμακια....θα βγει...που θα παει...εδω θα κανουμε ολες παρεουλα......

βασουλα πολυ χαιρομαι που ολα ειναι καλα......αντε δεν εμεινε πολυ...σε 6 μερες θα εχεις την μικρη σου αγκαλια......με το καλο.....

εγω εχω κατι περιεργα πονακια αλλα τιποτα που να λεει οτι γενναμε.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια τι κανετε? Ολο κατι παθαινει η φραουλιτσα και με πανικοβαλει ή εγω το βλεπω ετσι!

Σημερα μια χαρα σηκωθηκαμε φαγαμε κοιμηθηκαμε μαζι και μετα σε επομενο γευμα,εβγαλε το γαλα κομενο παλι και γκρινιαζε απιστευτα....τι να συμβαινει?Και παλι τωρα το απογευμα δεν χορταινε με τιποτα και γκρινιαζε!!!!ουφ δεν ξερω εχω πελαγωσει!!!Μηπως που εβγαλε το γαλα την πειραζει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αναστασακι με μια φορα δεν ειναι δειγμα οτι κατι απαραιτητα την ενοχλει...ισως σε αυτο το γευμα να εφαγε πολυ και να μην μπορουσε να το χωνεψει...

μην αγχωνεσαι βρε καρδουλα μου.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δειτε λιγακι τι βρήκα,ειναι οταν δινουμε αποκλειστικα ξενο κατα ποσο ισχυει? Ο παιδιατρος μου ειπε στο μηνα που θα παμε να μας δει να εχει φτασει τα 90ml και εδω βλεπω φτανει μεχρι 120.....χμμμ μηπως οσο θελει το μωρο τελικα?

1 - 2 εβδομάδων 60 - 90 ml γάλα

3 εβδ - 2 μηνών 120 - 150 # #

2 μην - 3 # 150 - 180 # #

3 # - 4 # 180 - 210 # #

5 # - 12 # 210 - 240 # #

Γιωτουλη προσπαθω να ειμαι ηρεμη ,προσπαθω να την γνωρισω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασάκι μου....μην αγχώνεσαι καλή μου.....είναι φυσιολογικό η φραουλίτσα να βγάζει γαλατάκι......έτσι κάνουν τα νινάκια....;)....μην ανησυχείς.....όπως είπε και η Γιώτα μπορεί να μην κατάφερε το στομαχάκι της να το χωνέψει το γαλατάκι.....αν πάλι είσαι προβληματισμένη γιατί δεν κάνεις ένα τηλ. τον παιδίατρο σου να ρωτήσεις ώστε να σε καθοδηγήσει?....σε φιλώ γλυκά...;)

Μαράκι μια χαρά τα πάτε όλι μαζϊ η οικογένεια εεε?.,.....μπράβο κοριτσάρα μου,...;)

Γκριλ μου.....όλα θα πάνε καλά.....η Παναγίτσα θα μας βοηθήσει όλες...;)

Γιωτούλιιιιιιιιιιιιιιιιιι.........και εσύ εδώ ψυχή μου?....χιχι...λες να γεννήσουμε μαζί μέχρι την Παρασκευήηηηηηηηηη....όλοι εδώ μου λενε ότι τότε θα βγει η εκπληξούλα μου....;)

αααααααααααααααα......ετοιμάζω κέικ στόλεν χριστουγεννιάτικο...;).....μακάρι να πετύχει.....;).......

Άννα Μαρία μου....περαστικά στην μητερούλα σου....;)......όλα θα πανε καλά....:)...ιδίως τώρα που έχει τον Ανδρίκο κοντά της...;)....σε φιλω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!!!

ρε αναστασακο γιατι κοριτσακι μου αγχωνεσαι τοσο πολυ για ολα κ κανεις τη ζωη σου δυσκολη??

τι γιατι γυρναει το παιδι, εσυ οταν κοιμασαι μενεις σε μια θεση ακινητη?? :lol::lol:

για το κλαμα κ τη γκρινια τα ξαναειπαμε τα μωρα εχουν 10000 λογους για να κλαινε, δεν κλαινε μονο απο πεινα

επισης για τα μλ του ξενου γαλακτος νομιζω οτι πανε αναλογα με τα κιλα του παιδιου, οχι με την ηλικια

μπουρεκι μουυυυ κοριτσι μου να σε πιασουν οι πονοι σημερα το βραδυ κ να τρεχεις κ να μη φτανεις!! :lol::lol:

κοριτσια (αναστασακο κ βανεσσακι) με ολη την καλη διαθεση σας το λεω... αν θελετε να συνεχισετε το θηλασμο να απευθυνθειτε σε συμβουλο θηλασμου, το 90% των μαιων ειναι ασχετες με το θεμα. ειναι νωρις ακομα, δεν εχει χαθει τιποτα

νασια εισαστε καλυτερα με τον αντρα σου φανταζομαι ε? τα κοριτσακια σου τι κανουν?

αληθεια το μαρακι πως το εχει παρει?

λυδιααααα βλεπω μπαινεις στην 40η εβδ????

γκερλ καλε ποτε περασε ο καιρος?? εφτασε κ η δικη σου η ωρα!!!

α αννα μαρια περαστικα στη μαμα σου κοριτσακι!

εγω σημερα καλα, εχω πολλες δουλειες να κανω κ ακομα δεν εχω τελειωσει τιποτα...

ο τολης πηγε να δει αγωνα, ο μικρος στη μαμα μου κ εγω ακομα χαζολογαω στο μαμμυ :lol::lol::lol:

σημερα δεν ειχα πονακια αλλα καλυτερα, προτιμω να με πιασουν μια κ καλη παρα αυτο που γινοταν τις προηγουμενες μερες, ολη μερα κ να ειμαι στην αναμονη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω πω, πολύ πεσμένη η κίνηση... Εμείς που άλλοτε γεμίζαμε δεκαπέντε σελίδες για πλάκα...

Εμείς καλά είμαστε, ο Αντρεάκης κοιμάται απ' τις οκτώ και φαντάζομαι κάποια στιγμή θα ξυπνήσει. Ρε κορίτσια, είναι ήσυχο παιδί γενικώς, αλλά όταν τον αλλάζουμε και όταν τον κάνουμε μπάνιο, χαλάει τον κόσμο. Κλαίει και ουρλιάζει μέχρι να τελειώσουμε και να τον πιάσει κάποιος αγκαλιά! Ίσως κρυώνει, αν και κάνει αρκετή ζέστη με τις σόμπες, ίσως και να εκνευρίζεται που τον γδύνουμε και τον πασπατεύουμε. Και στην κλινική έτσι έκανε.

Σήμερα μου έκανε δυο πληγίτσες στις θηλές, αφού όλο τις πιπιλάει. Έβαλα κρέμα και κυκλοφορούσα με τα βυζιά έξω, σαν τη Θεά με τα φίδια!!!.= Ευτυχώς αυτή στο αριστερό στήθος έχει ήδη φύγει απ' ό,τι βλέπω, η άλλη στο δεξί μένει ακόμα, αλλά κάπως επουλώθηκε, δεν είναι και χάλια. Τώρα όταν λέω πληγίτσες, μη φανταστείτε τίποτα ανοιχτές πληγές που αιμορραγούν, σαν τη μύτη της καρφίτσας είναι. Τον βάζω να τις πιάνει σωστά, κι έτσι και δεν τις πιάσει τον βγάζω. Μισή ώρα κάνουμε, έχει αρχίσει τώρα κι ένα σύστημα, να γυρίζει το κεφάλι στη μασχάλη μου και να τρώει το χέρι του. Βρε του κουνάω το βυζί, βρε τον αλλάζω θέση, εκεί αυτός, να τρώει το χέρι του! Πλάκα έχει πάντως! Ευτυχώς τώρα που επιμένω και τις πιάνει σωστά πονάω ελάχιστα.

Αναστασία, εγώ δεν κάθομαι να μετράω ποσότητες και πόση ώρα θηλάζει. Βλέπω ότι κοιμάται ήσυχος και χορτάτος, βλέπω ότι κάνει κακά, και μου αρκεί. Αύριο θα πάμε και παιδίατρο να δούμε πόσο βάρος πήρε. Μην αγχώνεσαι βρε τόσο πολύ! Άκου "γυρίζει στο κρεβάτι"!!! Παιδί είναι, δεν είναι άγαλμα! Εδώ εγώ που φρίκαρα στην ιδέα και μόνο ότι θα έχω ένα νεογέννητο στο σπίτι, και δεν είμαι τόσο αγχωμένη!

Η μαία πώς το κατάλαβε ότι έχεις λίγο γάλα; Όσο πιο πολύ θηλάζεις τόσο πιο πολύ γάλα θα έχεις, κι όσο πιο πολύ ξένο δίνεις τόσο λιγότερο γάλα θα έχεις. Σε μια εκπομπή που είχα δει για το θηλασμό, ένας παιδίατρος και ειδικός για το θηλασμό έλεγε ότι οι γυναίκες που έχουν λιγότερο γάλα απλά πρέπει να θηλάζουν περισσότερο. Τώρα, μην κάθεσαι να αγχώνεσαι και να χαλιέσαι. Το σημαντικό είναι να είναι το μωρό χορτάτο κι ευτυχισμένο, κι εσύ χαρούμενη.

Άντε, κορίτσια, γεννάτε και οι υπόλοιπες! Μειοψηφία έχετε μείνει και δε δικαιολογούμε και την ονομασία του ποστ μας!!!

Αλήθεια, πώς θα βγάλουμε το επόμενο; Κουκλάρες μαμάδες υπέροχων μωρών; Θεϊκές μαμάδες θεσπέσιων μωρών; Το δεύτερο μ' αρέσει γιατί έχει δύο θήτα και δύο μι εναλλάξ. :P :P :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε αννα μαρια μπραβο σας!! φτου φτου μην το ματιαξω το παιδι!!! κυριος κανονικος!!

αντε κ του χρονου τετοια μερα θα τον γιορταζετε τον παλικαρο σας!

νομιζω οτι ολα τα μωρακια αλλα λιγοτερο αλλα περισσοτερο κλαινε οταν γδυνονται.

κ ο δικος μου ετσι εκανε, σα λυσσασμενος ουρλιαζε!

νομιζω οτι φταιει το οτι ακομα δε μπορουν να ελεγξουν τη θερμοκρασια του σωματος τους

εμενα ξερεις τι με ειχε βοηθησει? καποια μου το ειχε προτεινει κ ηταν τελικα βολικο, του ελουζα πρωτα το σωμα οσο πιο γρηγορα μπορουσα κ ενω τον ειχα τυλιγμενο με την πετσετα τουεκανα κ το κεφαλι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εδω και εγωω την εχει πιασει μια γκρινια τη μικρηη εχουν αρχισει να την τρωνε τα ουλα..οκ δεν βγαζουν δοντια απο τωρα αλλα και ο Χριστοφορος ετσι νωρις αρχισε και στους 6 μηνες τα εβγαλε αλλα μιλαμε την γκρινιααα τωρα την εχει ο αντρας μου αλλα και παλι ουρλιαζειι ουφφφ η τρεληη..Αναστασια οτι ειπε η Λενα και η Αννα Μαριαα..ρε κοριτσια ειναι τοσο νωρις πηγαιντε σε συμβουλο θηλασμου να το σωσετε μην περασει ο καιρος και οντως μειωθει το γαλα..ακου ειπε η μαια οτι εχεις λιγο και που το ξερει ακτινες Χ εχει και βλεπει οσο θηλαζεις εχεις και οσο δινεις ξενο το μειωνεις οπως σου ειπε και η Αννα Μαρια το μωρο οταν θα χρειαστει να αυξησει την παραγωγη θα τρωει περισσοτερο και πιο συχνα και ετσι το στηθος θα παραγει περισσοτερο οσο για τον υπνο εμενα γυρναει και μπρουμιτα τι να την κανω την τρελη ειναι τρεληηη παει και χωνει την μουρη της οσο πιο βαθια μπορει στην καλαθουνα και μετα φερνει τουμπα...ριχνει και κατι μουγκριτα αλλο πραγμαα..ηρεμισε Αναστασια μου γιατι τοσο ανγχος δεν ειναι καλοο φιλακια πολλααα Αννα Μαρια δεν ξερω αν εχεις παρει αυτη την κρεμα αλλα εμενα η λανολινη της μεντελα φυσικα το γαλατακι και το στηθος εξω με βοηθησαν στις πληγες οχι πληγιτσες οπως εσυ αλλα πληγεεεεεςςς ναααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λένα, σε πέντε λεπτά τον κάνουμε μπάνιο, και μετά τον τυλίγουμε με πετσέτα. Το κάνουμε όσο πιο γρήγορα μπορούμε. Και το άλλαγμα προσπαθούμε να το κάνουμε γρήγορα. Δεν έχουμε, όμως, εμπειρία, και όσο να 'ναι, όλες αυτές οι κόπιτσες στα ρουχαλάκια θέλουν μια ώρα να κλείσουν. Βελτιωνόμαστε σιγά σιγά! Είχε πλάκα η αγγλίδα μαία στο μαιευτήριο που έλεγε στον μικρό την πρώτη φορά που τον κάναμε μπάνιο μαζί και τον αλλάξαμε "συγχώρεσέ τους, δεν ξέρουν ακόμα, μαθαίνουν σιγά σιγά" (στα αγγλικά)!!! Συνήθως τον τυλίγουμε στην πετσέτα ή του βάζουμε την κουβερτούλα πάνω στα ποδαράκια του για να μην κρυώνουν.

Καλά σήμερα πάμε να τον κάνουμε μπάνιο κι ευτυχώς έλεγξα το νερό πριν τον βάλουμε μέσα. Ήταν χλιαρό προς κρύο... Κι ο άλλος να μου λέει ότι είναι μια χαρά. Πάλι καλά που το πρόσεξα, αλλιώς θα μας φέρνανε οι γείτονες την πρόνοια, ότι κακοποιούμε το παιδί μας, απ' τα ουρλιαχτά που θα έβαζε!

Εύη, μου έγραψε ο παιδίατρος μια κρέμα, μου τη σύστησε και η μαία. Μου δίνεις κουράγιο, γιατί φρίκαρα λίγο όταν είδα τις πληγίτσες το πρωί.

Εμένα ευτυχώς ακόμα στον ύπνο είναι ήσυχος.

Α, τέλεια. Ξύπνησε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα φιλεναδεσ μου ..τι κανετε?εγω προσπαθω να ανεβασω φωτο του αγοριου μου αλλα δεν τα καταφερνω εδω και πολυ ωρα..παω βρησκω την φωτο,επιλεγω και με το ποθ παταω προσθηκη αρχειου μου βγαζει γινεται συνδεση και μετα με πεταει..ξερει καμια να βοηθησει?

παω να ξαναδοκιμασω κι επιστρεφω να διαβασω νεα σασ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλά κορίτσια εμένα όταν. τον αλλάζω ειναι η καλύτερη του....μιλάμε δεν φαντάζεστε ρίχνει κάτι χαμόγελα όλη την ώρα.....ειναι απίστευτος κάνει κάτι ναζια...του αρέσει παρά πολύ να ειναι γυμνοσ....αντιθετωσ όταν τον κάνω μπάνιο κλαίει πολύ...με το που ακουμπήσει το ποδαράκι του στο νερό....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...