Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΟΙΕΣ ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΠΕΡΙΟΔΟ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟ?


Recommended Posts

Καλησπέρα γλυκουλες μου.

Εχθες επανελαβα την χοριακη και ηταν απο 27 μοναδες 101!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Ο γιατρος μου ειπε να ξεκινησω το filicin και σε 2 εβδομαδες να παω στο ιατρειο του να το δουμε.

Ελπιζω να πανε ολα καλα........ Προσευχομαι στην Παναγια να ερθει με το καλο το μπεμπακι μου στον κοσμο σε 9 μηνες γερο και να ειμαι και εγω καλα στην εγκυμοσυνη μου, για να μπορω να φροντισω και τον πριγκηπακο μου.

Τελικα τα τεστακια ωορρηξιας που χρησιμοποιησα (εχω ανοιξει σχετικο θεμα) ηταν θαυματουργα!!!!!

Καλη επιτυχια σε ολες σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 57
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Με το καλοοοοοοοοοο!!!!!!!Μπραβο!!!Αντε επιτελους και κατι θετικο :) Ολα να πανε καλα!!!Περιμενω την επομενη...μανούλα ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΠΡΑΒΟ ΠΑΣΧΑΛΙΤΣΑΚΙ!!ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΣΕ ΛΙΓΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΝΑ ΚΡΑΤΑΣ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ!

ΕΓΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΙΜΑΙ ΛΙΓΟ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΜΕΝΗ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΤΗΚΑΜΕ ΤΙΣ 2 ΤΟΠ ΜΕΡΕΣ ΤΟΥ ΚΥΚΛΟΥ :| ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΔΟΥΛΕΙΑΣ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΗ ΕΠΕΙΔΗ....ΔΕ ΓΙΝΕΤΟΝΤΑΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΜΕ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ! ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΕΝΟ ΚΑΙ ΕΠΙΒΕΒΛΗΜΕΝΟ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΚΑΙ ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΠΑΝΤΑ.ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΣΕ ΕΜΑΣ ΔΕΝ...ΔΟΥΛΕΨΕ ΚΑΙ ΠΑΕΙ Η ΜΕΡΑ.

ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ, ΕΜΕΙΣ ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ ΔΥΝΑΜΙΚΑ ΚΑΙ ΒΛΕΠΟΥΜΕ :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια κι εγω περιμενω στις 14....μακαρι να μην ερθει....στην 14η μερα του κυκλου ειχα παει στο γυναικολογο για το ετησιο check up και μου ειπε ειπε οτι ειχα ωορρηξια....και απο τοτε δεν εχουν σταματησει τα πονακια χαμηλα στην κοιλια....προσπαθω να μην ενθουσιαζομαι (προσπαθουμε 9 μηνες) γιατι εχω και ενα θεμα και με το εντερακι μου....αλλα ειναι ειναι λογικο να ποναω τοσο χαμηλα τοσες μερες???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia sas koritsia! Ti kanete? Hrtha na pw ena geia kai na sas steilw euxes apo emena kai to sporaki mou gia kali epituxia!! Diabazw ta nea sas pou kai pou! Euxomai suntoma na erthete oles sto allo mas postaki!

Pasxalitsaki sugxaritiria! Ela kai esu siga siga sto allo, mwrakia Iouniou-Iouliou kai tha to kanoume kai Augoustou se ligo kairo!

Katerinaki, egw prin tin kathisterisi eixa ponous xamila arketes imeres...exw kai egw problima me to entero kai elega mipws einai apo auto...alla telika oxi...itan apo to sporaki mou! Kai eixa autous tous ponous kai arketes imeres meta tin kathisterisi! Ena polu dunato simadi pou exoun oi perissoteres gunaikes otan meinoun egkuos einai to priksimo sto stithos kai polu ponos. Den einai aparaitito, alla kata 80-90% isxuei kai einai ena kalo simadi!!

Euxomai se oles sas suntoma na exete thetika testakia!

Filia Polla!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενα μου μακαρι να ειναι οπως τα λες...παντως με το στηθος δεν μπορω να καταλαβω και πολλα γιατι καθε μηνα πρηζεται παρα πολυ και ποναει....το μονο που μπορω να κανω ειναι υπομονη μεχρι την Τεταρτη....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Katerinaki, kai emena prizotan alla 3-4 meres prin tin periodo kai oxi etsi opws twra....twra ponaei arketa...kai ksekinise na ponaei kapou 10 meres prin tin kathisterisi! Bebaia den einai akribws to idio apo gunaika se gunaika. Alla egw apo auto to sumptwma to katalaba amesws kai prin to epibebaiwsw me testaki! Pantws euxomai kali epituxia kai na perasoun grigora oi meres giati kserw pws einai auti h anamoni!

Koritsia thelw episis na sas pw, oti auto pou eipe to Pasxalitsaki gia ta test ooriksias isxuei. Einai para para para polu xrisima. Egw eixa parei kati ftina apo to internet, pou kanoun ta 50, 15 eurw peripou.

Kai amesws molis edeikse thetiko stin ooriksia kai eixame tis epafes mas tsakwsame kai to sporaki. Enw prin den to pianame giati nomiza oti eixa ooriksia pio nwris, peripou sti 14 imera. Lathos omws. Apodeixtike oti eixa ooriksia tin 17 imera!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια κι εγω περιμενω στις 14....μακαρι να μην ερθει....στην 14η μερα του κυκλου ειχα παει στο γυναικολογο για το ετησιο check up και μου ειπε ειπε οτι ειχα ωορρηξια....και απο τοτε δεν εχουν σταματησει τα πονακια χαμηλα στην κοιλια....προσπαθω να μην ενθουσιαζομαι (προσπαθουμε 9 μηνες) γιατι εχω και ενα θεμα και με το εντερακι μου....αλλα ειναι ειναι λογικο να ποναω τοσο χαμηλα τοσες μερες???

μακάρι να μη αδιαθετήσουμε και οι 2!!!!κ γω 14 περιμένω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nyxterida, sissy 82, Elena_c σας ευχαριστω για τις ευχες σας.

Ευχομαι σε ολες σας οτι καλυτερο επιθυμει η καθεμια σας.

Δεν σας κρυβω οτι η ανυσηχια μου ειναι εντονη, μηπως και εχω αιμα οπως στην προηγουμενη εγκυμοσυνη μου.... Καθε φορα που παω στην τουαλετα κοιταω το χαρτι με φοβο μηπως και δω κατι..... Ελπιζω να μην το περασω αυτη τη φορα.....

Ανυπομονω να ερθει η ωρα που θα το δω και θα το ακουσω. :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D Μεχρι τοτε ειμαι συγκρατημενη κοριτσακια μου γλυκα.

Σας φιλω ολες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια..αυτό το μήνα περιμένω στις 31/12......μακαρι να μην έρθει με την αλλαγη του χρονου :) και να έρθει επιτέλους ενα μωρακι!!!!Αυτό το δώρο επιθυμώ φέτος απο τον Αγιο μου Βασίλη :) ....Αγιε Βασίλη μ'ακουςςςςςςςςςςς????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια εγώ αδιαθέτησα σήμερα...... ας ελπίσω το 2012 να μου κάτσει καλύτερα ...τον ιανουάριο πάω για την τρίτη εξωσωματική...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια κι εγω αδιαθετησα χτες το βραδυ.....ειναι η πρωτη φορα που ειπα ευτυχως γιατι την Τεταρτη με πηρε τηλεφωνο ο γυναικολογος μου να με ενημερωσει για τα αποτελεσματα του παπ και εχω HPV....απ οτι μου ειπε το εχω απο την εφηβεια που περασα ανεμοβλογια (δυστυχως την περασα μεγαλη) και τωρα με το αγχος των ημερων μου ενεργοποιηθηκε....οποτε τωρα σταματαμε τις προσπαθειες μεχρι να κανω κολποσκοπιση....μακαρι να ακουσω ευχαριστα νεα απο εσας....φιλακια.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια κι εγω αδιαθετησα χτες το βραδυ.....ειναι η πρωτη φορα που ειπα ευτυχως γιατι την Τεταρτη με πηρε τηλεφωνο ο γυναικολογος μου να με ενημερωσει για τα αποτελεσματα του παπ και εχω HPV....απ οτι μου ειπε το εχω απο την εφηβεια που περασα ανεμοβλογια (δυστυχως την περασα μεγαλη) και τωρα με το αγχος των ημερων μου ενεργοποιηθηκε....οποτε τωρα σταματαμε τις προσπαθειες μεχρι να κανω κολποσκοπιση....μακαρι να ακουσω ευχαριστα νεα απο εσας....φιλακια.....

τι είναι HPV??? εγώ πέρασα ανεμοβλογιά στα 20!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια και από μένα! Ελπίζω αυτός ο μήνας να είναι τυχερός για όλες μας :D Εγώ περιμένω περίοδο εδώ και αρκετό καιρό...Δυστυχώς δεν έχω σταθερό κύκλο, αλλά αυτή τη φορά πάω να σπάσω ρεκόρ. Τελευταία φορά αδιαθέτησα στις 6/10, την 45η μέρα έκανα τεστ αλλά τίποτα...τώρα πλέον είμαι στην 71η μέρα. Δεν μπορώ να πω, έχω ενοχλήσεις αλλά ακόμη τίποτα. Την 60η μέρα πήγα στο γυναικολόγο μου για ΠΑΠ ΤΕΣΤ αλλά μου είπε ότι ήταν σκληρή η μήτρα μου (συνήθως λέει μαλακώνει η μήτρα από την εγκυμοσύνη) και να ξανακάνω τεστ εγκυμοσύνης μετά από λίγες μέρες...Ακόμη δεν το έχω κάνει το τεστ, αλλά να πω την αλήθεια αγχώνομαι για το αποτέλεσμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια κι εγω αδιαθετησα χτες το βραδυ.....ειναι η πρωτη φορα που ειπα ευτυχως γιατι την Τεταρτη με πηρε τηλεφωνο ο γυναικολογος μου να με ενημερωσει για τα αποτελεσματα του παπ και εχω HPV....απ οτι μου ειπε το εχω απο την εφηβεια που περασα ανεμοβλογια (δυστυχως την περασα μεγαλη) και τωρα με το αγχος των ημερων μου ενεργοποιηθηκε....οποτε τωρα σταματαμε τις προσπαθειες μεχρι να κανω κολποσκοπιση....μακαρι να ακουσω ευχαριστα νεα απο εσας....φιλακια.....

Το HPV είναι τα γνωστά κονδυλώματα κ πρώτη φορά ακούω για την ανεμοβλογιά :shock::shock: μιας κι εγώ δυστυχώς έχω από δαύτο!!! Αυτά χωρίζονται σε υψιλού και χαμηλού κινδύνου. Εμένα είναι χαμηλού κ είπε ο γιατρός δεν εμποδίζει ούτε στην σύλληψη ούτε σε εγκυμοσύνη απλά αν είναι σε έξαρση την περίοδο αυτή κάνεις καισαρική. Με λίγα λόγια θέλει παρακολούθηση κ όχι άγχος κ πανικό..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μπηκα σημερα να σας ευχηθω Καλα Χριστουγεννα!!!Λογω εργασιας και μη διαθεσιμου ελευθερου χρονου λογω εορτων...ποιος ξερει πότε θα ξαναγραψω :) Σταματησα να μετραω θερμοκρασιες αυτο το μηνα..γιατι καθε μερα ξυπνουσα και αλλη ωρα...αρα το αποτελεσμα σιγουρα δεν θα ηταν αξιοπιστο...Τα λεμε απο βδομαδα!!Καλα να περασετε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσια!!

Επιτελους μετα απο τοσο καιρο εχω ιντερνετ κ εμαθα τα νεα σας.

ΠΑΣΧΑΛΙΤΣΑΚΙ συγχαρητηρια!!! :YMHUG::YMHUG:

melipikto μου λυπηθηκα πολυ οταν διαβασα οτι δεν πηγε καλα η εξωσωματικη. την επομενη φορα με τα 2 εμβρυακια ευχομαι να πανε καλυτερα τα πραγματα.

nyxterida, sissy82 συνεχιζουμε μαζι κοριτσια.

elena_c φουσκωνει η κοιλιτσα σιγα σιγα? πως παει η εγκυμοσυνη?

τα δικα μου νεα ειναι οτι περασε δυστυχως αλλος ενας μηνας χωρις αποτελεσμα κ αποφασισαμε να κανω αφαιρεση πολυποδα στο ενδομητριο, μηπως κ φταιει αυτο που δεν συλλαμβανω. την Παρασκευη εχω την επεμβαση.

αληθεια, ξερει καμία λεπτομερειες για το αν ποναει κ για το ποσο καιρο μετα την επεμβαση δεν κανει να ερχομαστε σε επαφη?

αυτα girls.. καλα Χριστουγεννα σε ολες!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσια!!

Επιτελους μετα απο τοσο καιρο εχω ιντερνετ κ εμαθα τα νεα σας.

ΠΑΣΧΑΛΙΤΣΑΚΙ συγχαρητηρια!!! :YMHUG::YMHUG:

Σ' ευχαριστω πολυ γλυκια μου. Ευχομαι σε ολες σας τα καλυτερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

dimitroyla78...εγώ που είχα κάνει αφαίρεση πολύποδα με υστεροσκόπηση δεν πόνεσα καθολου απλά εγώ δυσκολεύομαι λίγο να συνέλθω από τη νάρκωση παρόλλο που ήταν μέθη...τον επόμενο κιόλας μήνα μου χε πει ο γιατρός μπορούσαμε να ρχομαστε σε επαφή....βέβαια εγώ τον αφαίρεσα πριν ξεκινησουμε προσπαθειες για παιδι κ έτσι δεν ξέρω τι γινόταν πριν...μετά βέβαια που ξεκινήσαμε τις προσπάθειες τίποτα....καμία σύλληψη....τι να πω???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

thanks για τις πληροφοριες tha gino manoula!

τι να πω δεν ξερω κ γω. προσφατα αλλαξα γιατρο κ αυτος μου συνεστησε να προχωρησω στην αφαιρεση.

ολοι οι αλλοι γιατροι μου ελεγαν να περιμενω να περασει τουλαχιστον 1 χρονος προσπαθειων κ μετα να κανω επεμβαση.

τεσπα ειπα να κανω κ αυτο το βημα γιατι θελω πολυ ενα νινακι κ δεν θελω να χανω πολυτιμο χρονο.

παραλληλα ειπε κ στον αντρα μου να παιρνει profertil για ενδυναμωση σπερματος.

ίδωμεν.......!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και μένα μου χε πει να τον αφαιρέσω γιατί αν έμενα έγκυος μπορεί να απέβαλλα κα δεν ήθελα να το ρισκάρω...κάνε το να τελειώνεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia sas koritsia, ti kanete?

Dimitroula mou s'euxaristw polu pou rwtas, h egkumosini paei para polu kala, xtes ekana

tin auxeniki, mia eksetasi pou kanoume stin 12 ebdomada gia na doume an to mwraki exei problimata

kai eutuxws ola pigan polu kala. Eidame kai ena oloklirwmeno mwraki me xerakia podarakia, kounouse, einai apisteuto to sunaisthima koritsia kai euxomai na to zisete oles polu polu suntoma.

Dimitroula egw exw mia ksaderfi pou eixe polupoda kai tis eixe pei o giatros na ton afairesi prin arxisei prospatheies giati tha dra san antisullipsi, auti den ton afairese...bebaia den eixe ksekinisei prospatheies gia mwro opote den biazotan kiolas...e kai molis kanane eleuthera emeine egkuos. Meta tin eksetase o giatros kai tis eipe oti o polupodas exei fugei apo monos tou...ton aporofise o organismos tis.

Telos pantwn o kathe organismos einai diaforetikos.

Egw nomizw oti sti thesi sou tha ton afairousa...einai mia mikroepembasi pou tin kanoun poloi ap'oti kserw den einai epikundini katholou. Kali epituxia sou euxomai.

Pasxalitsa an theleis ela kai sto postaki pou eimaste me ta alla koritsia, legetai mwrakia Iouniou-Iouliou.

Filia se oles apo emena kai to ninaki mou! :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Pasxalitsa an theleis ela kai sto postaki pou eimaste me ta alla koritsia, legetai mwrakia Iouniou-Iouliou.

Ελενα μου, δεν ερχομαι στο ποστακι σας γιατι απ' οτι υπολογισα μονη μου (ο γιατρος ακομη δεν μου ειπε ΠΗΤ, περιμενουμε να ακουσουμε την καρδουλα, εχω επισκεψη μεσα στο επομενο 15 ημερο) με το καλο γενναω τον Αυγουστο γυρω στις 15.

Ακομη δεν εχω βρει ποστακι για μωρακια Αυγουστου 2012 γι αυτο και δεν σας ερχομαι. Παντως σας παρακολουθω γιατι ειστε οι πιο κοντινες μου!!!!!

Με το καλο το νινακι σου γλυκουλα μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Τελικά έκανα τεστ εχθές και βγήκε θετικό....πήγα στο γιατρό σήμερα να δούμε τι γίνεται και τελικά είμαι ήδη 7 εβδομάδων και κάτι...Σας εύχομαι καλές γιορτές και σύντομα με ένα μωράκι στην αγκαλίτσα σας! Και σε όσες ήδη είναι εγκυούλες να έχουν μια ομαλή και καλή εγκυμοσύνη! Φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...