Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΣΥΝΔΡΟΜΟ ΑΔΕΙΟΥ ΣΑΚΟΥ


MARYG22

Recommended Posts

Καλησπερα,μολις εμαθα οτι η αδερφη μου που ηταν στη 5-6 εβδομαδα της εγκυμοσυνης της οτι τελικα δεν υπηρχε εμβρυο δηλ. συνδρομο αδειου τοκετου.κ αυτη κ ο αντρας της εχουν στιγμα μεσογειακης αναιμιας.μηπως φταιει αυτο?διαβασα οτι ειναι μια ανωμαλια στα χρωμοσωματα αλλα αυτη η ανωμαλια που οφειλεται?μπορει να συμβει στον καθενα?τι πρεπει να κανεις για να μην σου ξανασυμβει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MARYG πολυ λυπαμαι για την αδερφη σου....ομως να μην απελπιζεται....Ειμαι κι εγω παθουσα 2 φορες και μαλιστα τον προηγουμενο Ιανουαριο ειχα κι εγω μια εγκυμοσυνη στην οποια ειχα ενα σακο που μεγαλωνε και μια χοριακη ορμονη που ανεβαινε και μωρο πουθενα!!!!Εκανα αποξεση μετα απο 20 μερες αγωνιας και μετα εκανα απλα εξετασεις για τροφοβλαστικη νοσο και εξετασεις για θρομβοφιλια..ολα βγηκαν καλα...στιγμα εχω κι εγω, αλλα δε νομιζω οτι παιζει ρολο....Βλεπω ειστε απο Καρδιτσα (εμεις απο Τρικαλα) , δεν ξερω αν εχετε εκει καλους γυναικολογους, καλο ειναι να παει σε ενα πραγματικα καλο για το θεμα της....Μην αγχωνεται σε καμια περιπτωση δε βοηθαει!!Και οι πιθανοτητες λενε οτι μετα απο μια τετοια "εγκυμοσυνη" ερχεται μια κανονικοτατη με μωρακι , καρδουλα, πλακουντα και ολα τα καλα!!!!!!

Κουραγιο στην αδερφη σου, το κεφαλι ψηλα και θετικη σκεψη!!!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοπελα μου, πολυ λυπαμαι για την αδερφη σου!

πανω απο ολα χρειαζεται στηριξη τωρα απ τα ατομα που ειναι κοντα της!

προσπαθειστε να της δωσετε θαρρος για να μη χασει την πιστη της!

δεν παιζει κανενα ρολο το γεγονος οτι εχουν και οι 2 το στιγμα μεσογειακης αναιμιας!

και εμενα μου χει τυχη πριν σχεδον 3 χρονια!

να μην απελπιζεται!να το ψαξει οσο μπορει πριν προχωρησει στην επομενη προσπαθεια επιτευξης εγκυμοσυνης και να δεις οτι ολα θα πανε καλα κοπελιτσα μου!

Ο ΘΕΟΣ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΟΣ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ!

κουραγιο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα!

μου εχει τυχει κ μενα το ιδιο, στη δευτερη εγκυμοσυνη μου!

οπως βλεπεις τωρα ειμαι παλι εγκυος κ ολα πανε τελεια!!!

δεν εχει καμια σχεση με το στιγμα, αυτη η χρωμοσωμικη ανωμαλια μπορει να συμβει στην καθεμια..

καλο κουραγιο κ με το καλο να ξαναμεινει εγκυος! με ενα γερο κ δυνατο σπορακι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...