Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΦΑΤΣΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ-ΜΑΪΟΥ 11! ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΔΟΝΤΑΚΙΑ!!


Recommended Posts

Kalημερα κοριτσια!!

Τι κάνετε??

εμείς είμαστε καλά , ακόμη στα Ιωάννινα, θα φύγουμε σε 1 εβδομάδα περίπου.

Γεωργιάννα νόστιμο το παραμύθι ε??? :lol::lol::lol: αφήστε και η δικιά μου τρώει τα πάντα...ότι βρεθει στον δρόμο της πρέπει πρώτα -μετά μανίας- να το πιάσει και μετα να το δοκιμάσει...

σχετικά με το γιαούρτι, ο παιδίατρος που έχουμε στην Αθήνα είπε να το ξεκινήσουμε εδώ και 1 μήνα και παραπάνω, ενώ η παιδίατρος εδώ στα Ιωάννινα που την εμπιστεύομαι και πιο πολύ μας είπε μετά τον 8ο. Βέβαια να πω την αλήθεια εγώ της δίνω να δοκιμάσει σχεδόν απ'όλα και από λίγο. Πχ όταν τρώω γιαούρτι της δίνω λίγο...όταν τρώω μήλο, πάλι της δίνω (οκ αυτό το δίνω και στην φρουτόκρεμα), της έχω δώσει λίγο φέτα...λίγο σάλτσα από κρεατάκι (κόκκινη)...όλα τα δοκιμάζει χαχα...είναι λαιμαργούλα!!!!!!!!!!!

σας φιλώωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 966
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Kalispera..

Simera piga ston fwtografo pira to album,tous canvades,ta cds me photos tis vaftisis k tou gamou pou mou xrwstage ola poli wraia..ir8e k mia oikogeneiaki mas fili k mas efere 2 trikakia pou ekane tis mikris me velonaki -to smili to leme stin Kipro, den 3erw an to lete k eseis etsi :)- 1 roz k 1 aspro..K i 8eia tou george mas ekane polla pragmata me to smili gia tin mikri rouxalakia ktl alla akomi den pigame na ta paroume..Aa tin kratw k mou xezei zesta8ikan ta podia mou :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Η νύχτα μας ήταν πάλι γεμάτη κλάμα και ξυπνήματα (της μαμάς βέβαια) γτ η μπουμπού έκλαιγε με κλειστά τα μάτια. Πρέπει να σηκώθηκα 6-7 φορές :shock:

Όσον αφορά τη διατροφή του μωρού, εγώ θα είμαι αυστηρή. Θα της δώσω την κάθε τροφή όταν πρέπει και όχι νωρίτερα. Όλα δίνονται σε συγκεκριμένο μήνα γιατί από πίσω υπάρχουν έρευνες που δείχνουν το γιατί.

Το βρέφος δεν είναι μικρογραφία ενός ενήλικα. Τα συστήματα του οργανισμού του δεν έχουν αναπτυχθεί πλήρως. Η διατροφή στα χρόνια της παιδικής ηλικίας είναι σημαντική και αφήνει τη σφραγίδα της σ' όλη την υπόλοιπη ζωή. Από την παιδική ηλικία αρχίζει η παχυσαρκία, η υπέρταση και τα λεγόμενα νοσήματα φθοράς.

Αλάτι δεν κάνει πριν τον 11ο μήνα γτ τα νεφρά δεν είναι έτοιμα.

Δημητριακά (όπως η κρέμα farin lacte) όχι νωρίτερα από τον 8ο γτ το γαστρεντερικό σύστημα δεν είναι έτοιμο.

Φρέσκο γάλα αγελάδας ή γαλακτοκομικά προϊόντα που βασίζονται σε αυτό, όπως γιαούρτι, τυρί δεν συνιστώνται σε βρέφη κάτω των 12 μηνών γιατί έχει βρεθεί ότι ευθύνονται για πρόκληση αλλεργίας καθώς και αναιμίας από μικροαπώλειες αίματος από το πεπτικό. Το παιδικό γιαούρτι που είναι τροποποιημένο μπορεί να δοθεί από τον 10 μήνα. Κατά τη διάρκεια του 2ου εξάμηνου, οι ανάγκες σε γάλα μειώνονται (λόγω εισαγωγής των στερεων) και εάν δεν εξακολουθεί ο θηλασμός, τότε χορηγείται τροποποιημένο γάλα αγελάδας δεύτερης βρεφικής ηλικίας (σκόνη) σε 2-3 γεύματα ημερησίως.

Όλα αυτά είναι από ιατρικά site και βιβλία. Ο κάθε παιδίατρος όμως ακολουθεί το δικό του πρόγραμμα και μπερδεύει τις μανούλες. Σας τα έγραψα μόνο και μόνο για να σας επιστήσω την προσοχή στις επιλογές που θα κάνετε για τη διατροφή του μωρού σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ακόμη και τις οδηγίες των παιδιάτρων πρέπει να "ελέγχουμε" πριν τις εφαρμόσουμε στο παιδί μας γιατί και αυτοί δεν είναι πάντα σωστοί!

Ωραίος ο κανβάς σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!σας ευχαριστώ για τα περαστικά σας!τελικά σήμερα είμαι περδίκι με υποθερμία 36οC! :o το πρωί κ το μεσημέρι θήλασα κανονικά!το πρωί έφαγε όλη τη φρουτόκρεμά της για πρώτη φορά!!!βρήκα το κόλπο,παιρνω το μπωλ μου με το γιαούρτι κ τα δημητριακά κ τρώω μαζί της!!έφαγε χωρίς να διαμαρτυρηθεί κ μετά δεν τη θήλασα γιατί μου φάνηκε χορτάτη κ η ποσότητα της φρουτοκρεμας αρκετή!

Αναστασία, σ'ευχαριστούμε για τις info!κ εγώ ακολουθώ πιστά τις οδηγίες της γιατρού κ δεν βιάζομαι να της δώσω κάτι.Από Σαββατο θα ξεκινήσουμε λαχανικά κ λογικά κ κρέας.θα μας πει.

Στη μικρή έχεις δοκιμάσει να της βάλεις στα ούλα της gel για τα δόντια??το εχω ξαναγράψει, εμας μας βοήθησε αυτό κ τα μασητικά του ψυγείου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δανάη μου, gel δεν της έχω βάλει να σου πω την αλήθεια! Αλλά ποιά στιγμή να της βάλω? Αφού κλαίει συνέχεια. Άσε που ο παιδίατρος μου είπε ότι το αποτέλεσμά τους είναι για λίγο και ότι καθυστερούν την οδοντοφυία.

Τα μασητικά ψυγείου μας βοηθάνε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεωργιάννα, μπράβο το Διονύση,βιβλιοφάγος!!!και η Μυρτώ μου αρπάζει το βιβλίο όταν διαβάζω,εγώ προς το παρόν της παίρνω πάνινα για να μπορεί να τα τρώει!Τα Χριστούγεννα θα ανέβουμε για 2 εβδομάδες Θεσ/νίκη κ η μαμά μου θα μου δωσει τα βιβλία που είχα σαν παιδί για τη Μυρτώ!γιούπι!!!

Σκεφτόμαστε πώς θα κουβαλήσουμε όλα τα πράγματα της μικρής με το αεροπλάνο!!!καρότσι,παρκοκρέβατο,ριλάξ,καθισμα αυτοκινήτου!!κ φυσικά δεν μπορώ να κουβαλήσω το κάθισμα του φαγητού,θα την ταίζω μάλλον στον καναπέ,απλά φοβάμαι μην ξεμάθει κ μετά δεν θέλει να κάθεται στο καθισματάκι της.Μια φίλη μου είπε ότι εχει πάρει ενα που εφαρμόζει πάνω στην καρέκλα και είναι πολύ πρακτικό κ οικονομικό κ το παίρνεις παντού.μπορεί να παρουμε να το εχουμε γενικώς για εκδρομές,ταβέρνες κτλ,αν δεν ειναι ακριβό.Αλήθεια, ξέρει καμιά σας αν μπαίνει το καρότσι στο αεροπλάνο σε ειδικό σημείο ώστε να μην το πετάνε με τις αποσκευές?το καθισματάκι του αυτοκινήτου?με aegean πετάμε.θα πάρω να ρωτήσω εκεί.

Αναστασία, η αλήθεια είναι ότι το καταπίνουν οπότε τους ανακουφίζει στιγμιαία!τα μασητικά είναι το καλύτερο!

Η Μυρτώ κοιμήθηκε πριν λίγο χωρίς πολλή γκρίνια.Για να δούμε σε πόσα λεπτά θα ξυπνήσει!θα σπάσουμε το ρεκόρ των 20'?!?! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Danai mou ka8ete sto kareklaki tou fagitou? Agorase mia fili mou tou giou tis (8 meres megaliteros apo tin Victoria) k den ka8ete ka8olou k etsi mou eipe na min viastw na parw akomi as meinw allo kanena mina..Ok ka8e mwraki einai diaforetiko aplws eipa na se rwtisw..

Gia etsi style milas? k egw skeftomai na tis agorasw gia na to exw edw stin mama mou alla prwta as parw to kanoniko k vlepoume :D

post-5713-13873938040771_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μισή ώρα!!!!! :lol: έσκασε στον ύπνο!μίλησα με aegean θα τα παραδώσουμε στις σκάλες του αεροπλάνου ξεχωριστά.

Ανδρια,κάθεται κανονικά,από τη στογμή που ξεκίνησε την κρέμα την ταίζω μόνο εκεί

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Emeis otan tin vazoume na ka8isei k na faei vazei ta xeria tis sto mpwl, aggizei sto stoma tis k lerwnontai ta xeria tis apo tin krema k meta aggizei opou vrei k mas kanei olous xalia :D etsi tin krataw agkalia to ena tis xeraki einai sto plai pisw stin plati mou k me agkaliazei k to allo tis to krataw alliws ginomaste oloi me kremes..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια!!!εμεις ειχαμε οοοοοοοοολο δουλειες χτες, και γι'αυτο δεν προλαβα να σας γραψω καθολου, αλλα ολα ετοιμα!!!!στρωσαμε τα ωραια μας χαλια, κρεμασαμε τις ωραιες μας κουρτινες και τωρα εχει γινει το σπιτακι μας ζεστο και χεινωνιατικο, οπως μ'αρεσει!!!!μετα τις 19 νοεμβρη, θα αρχισω να στολιζω και το σπιτι για ρα χριστουγεννα!!!2 χρονια το περιμενα!!!ςεπιτελους, θα απολαμβανω το δεντρακι μου αγκαλια με την αθηνουλα!!!!το μεσημερι πεταχτηκαμε στο μολ για να παρω βαφη για τα μαλλια, και οι πωλητριες τη λατρεψαν τη μικρη μου!!!τι καλο και ομορφο κοριτσακι μου ελεγαν!!! χαχαχα!!!10 ποντους ψηλωσα απο περηφανια, η μανα!!! αν τα καταφερω , θα βαλω φωτο, αν και δεν μ'αφηνει ο γιωργος!!!!

ωραιος ο κανβας, αντρια, σα ζαχαρωτο ειναι η βικτωρια, ετοιμη να τη φας!!! δαναη, χαιρομαι που εισαι καλυτερα!!!

τελικα η πιο προσφατη φωτο ειναι μεγαλυτερη απο 2 μεγκαμπαιτ και δεν μ'αφηνει να την ανεβασω.... ξερετε πως μπορω να την μικρυνω;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το μπωλ δεν το αφήνω μπροστά της,το έχω στα χέρια μου

Ok to mpwl den einai k toso provlima me ta xeria tis 8a kanw pou mporei na vgei kremitsa apo to stomataki tis k me ta xeria tis tin aplwnei pantou sto prwsopo tis, sta rouxa mas? Xaxa 8a vroume tin lisi mikro to kako!!!!!

afrodite egw twra 4ilwsa 20 pontous =)) Se euxaristoumeeeeeeeee :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια κ ντάντυ....θα σας πω τα νέα του γιατρού κ μετά θα διαβάσω τα υπόλοιπα νέα σας.

Οχι μοσχαράκι συχνά,μόνο 1 φορά στις 10 μέρες,λογω ορμονών,αντιβίωσης που παίρνουν ο αγελάδες για να παραγουν γαλα χωρις να παθουν μαστιτιδα κ λόγω της τρελής αγελάδας που δεν αναφερονται τα media για οικονονικά συμφεροντα.Αυτη την ενημερωση είχαν οι παιδίατροι πρόσφατα στο νοσοκομείο Ελενα,σε συνέδριο οπου ανληκει κ ο γιατρός μας.

Οπότε δίνουμε περισσοτερο κοτόπουλο,γαλοπουλα,αρνι,κατσίκι,στρουθοκάμηλο :shock: κτλ κτλ αλλα κ πάλι 2 φορές την εβδομάδα κρέας.Δεν εχει τοσο σημαντικο όφελος όσο τα λαχανικά κ τα αλλα είδη οποτε το αποφεύγουμε εκτός αν είμαστε οι ιδιοι κτηνοτρόφοι κ παραγουμε,επισης ποτε δεν παραγγελνουμε απ'εξω....εννοείτε.

Ξεκινάμε ντομάτα φρεσκια με κριθαράκι,μακαρόνια με κιμά,αρακα,μαγειρευτά γενικοτερα ανάλατα ,ψωμακι,φρυγανιά .....κουνουπιδι κ μπροκολο σε μια εβδομάδα.Αυτα γενικότερα...

Το ύψος μας είναι 71 ποντους,παρα εναν ποντο κ θα ξεφευγαμε απο την καμπύλη αναπτυξης :lol: κ τα κιλά μας 7.700....μοντελακι :D

Για την ηλικια της που σηκωνεται ορθια,στεκεται κτλ είναι προχωρημένη κατα 1,5 μηνα σε μέσο όρο απο τα αλλα παιδιά....ετοιμάζομαι να με χοροπηδήξει!!!!

Αυτα προ το παρόν......ααα!!!ειχα μια ενημέρωση για την κανέλα πως περιέχει χρώμιο το οποιο είναι καρκινογόνο,ο γιατρός μου δεν γνωρίζει κάτι τετοιο....εσείς εχετε ακουσει κάτι????

Δεν είχα ρευμα όλη μέρα κ πήγα στην θεια μου να ετοιμάσω το φαγητό της μικρής,ευτυχώς όμως ηρθε πριν απο λίγο ΓΙΟΥΧουυυυυ!!!!

Δανάη ο αντρας μου δουλεύει aegean στην πίστα-αποσκευες κτλ,αν θες να τον ρωτησω κατι πες μου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ...ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΣΗΜΕΡΑ ΠΕΡΑΣΑ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΜΕ ΠΟΛΛΑ ΝΕΥΡΑ...ΑΚΟΥΣΤΕ ΤΙ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ...ΛΕΙΠΕΙ Ο ΝΙΚΟΣ ΤΑΞΙΔΙ ΕΡΧΕΤΑΙ ΑΥΡΙΟ...ΧΤΕΣ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΚΑΤΑ ΤΙΣ 3 ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΕΙΧΑ ΒΑΛΕΙ ΤΟΝ ΑΛΕΞΗ ΓΙΑ ΥΠΝΟ ΧΤΥΠΑΕΙ ΕΠΙΜΟΝΑ ΤΟ ΚΟΥΔΟΥΝΙ ΑΦΟΥ ΤΟΝ ΕΒΡΙΣΑ ΑΠΟ ΜΕΣΑ ΜΟΥ,ΠΑΩ ΣΤΟ ΘΥΡΟΤΗΛΕΦΩΝΟ ΚΑΙ ΒΛΕΠΩ ΤΗ ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΜΕ ΤΟΝ ΠΕΘΕΡΟ ΜΟΥ....ΚΑΙ ΣΤΑ ΚΑΠΑΚΙΑ ΞΥΠΝΑΕΙ Κ Ο ΑΛΕΞΗΣ ΑΠΟ ΤΟ ΧΤΥΠΗΜΑ ΤΟΥ ΚΟΥΔΟΥΝΙΟΥ...ΑΝΕΒΑΙΝΟΥΝ ΠΑΝΩ,ΤΟΥΣ ΛΕΩ ΚΑΛΑ ΔΕ ΜΠΟΡΟΥΣΑΤΕ ΝΑ ΠΑΡΕΤΕ ΕΝΑ ΤΗΛΕΦΩΝΟ?ΞΥΠΝΗΣΑΤΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΗΜΕΡΙ...ΑΡΧΙΣΕ ΤΙΣ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΕΣ Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ...ΣΤΟ ΜΕΤΑΞΥ ΕΓΩ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΔΕΝ ΜΑΓΕΙΡΕΥΩ..ΤΡΩΩ ΠΡΟΧΕΙΡΑ ΣΑΛΑΤΕΣ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΑ...ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΠΗΓΑΜΕ ΣΤΗΝ ΚΑΤΕΡΙΝΑ(ΣΥΝΥΦΑΔΑ ΜΟΥ) ΑΛΛΑ ΕΙΠΑΜΕ ΝΑ ΕΡΘΟΥΜΕ ΣΕ ΕΣΕΝΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΚΑΛΟ ΕΧΕΙΣ ΦΤΙΑΞΕΙ...ΑΑΑΑΑΑΑΑΚΟΥΣΤΕ!!!ΗΜΟΥΝ ΕΤΟΙΜΗ ΝΑ ΕΚΡΑΓΩ!!!ΑΦΟΥ ΤΕΛΙΚΑ ΕΚΟΨΑ ΤΟΝ ΛΑΙΜΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΕΦΤΙΑΞΑ ΦΑΓΗΤΟ,ΚΑΦΕ,ΚΟΥΛΟΥΡΙΑ ΚΤΛ ΜΟΥ ΠΕΤΑΕΙ <<ΑΣΕ ΤΙΣ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΕΣ ΗΜΕΡΕΣ ΗΜΟΥΝ ΠΟΛΥ ΧΑΛΙΑ ΚΡΥΩΜΕΝΗ>>>ΚΑΙ ΠΑΘΑΙΝΩ ΣΟΚ!!ΟΛΗ ΤΗΝ ΩΡΑ ΕΙΧΕ ΤΟΝ ΑΛΕΞΗ ΑΓΚΑΛΙΑ.....ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ????ΑΠΟ ΧΤΕΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΤΟ ΑΓΟΡΑΚΙ ΒΗΧΕΙ ΣΑΝ ΓΕΡΟΣ ΚΑΙ ΚΛΑΙΕΙ ΜΕ ΛΥΓΜΟΥΣ,ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΝΑΠΝΕΥΣΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΜΠΟΥΚΩΜΑ,ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΒΗΧΑ....ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ....ΤΟ ΕΝΑ ΜΕΤΑ ΤΟ ΑΛΛΟ...ΜΙΑ ΤΑ ΣΠΥΡΑΚΙΑ ΜΙΑ ΤΩΡΑ ΑΥΤΟ.....ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΜΟΛΙΣ ΞΥΠΝΗΣΑΜΕ ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΗΤΑΝ ΧΑΛΙΑ ΤΟΝ ΕΝΤΥΣΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΠΗΓΑΜΕ ΜΑΖΙ ΦΑΡΜΑΚΕΙ....ΣΤΗ ΔΙΑΔΡΟΜΗ ΕΒΗΧΕ ΚΑΙ ΦΤΕΡΝΙΖΟΤΑΝ ΚΑΙ ΜΕ ΕΠΙΑΣΕ ΤΟ ΠΑΡΑΠΟΝΟ!!!ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ????ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ 1 ΩΡΑ ΜΟΝΟ..ΑΝ ΠΑΘΩ ΚΑΤΙ ΤΙ ΘΑ ΑΠΟΓΙΝΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙ???ΝΑ ΚΡΥΩΣΩ ΝΑ ΠΑΘΩ ΚΑΤΙ ΑΠΛΟ???ΝΙΩΘΩ ΠΟΛΥ ΣΚΑΤΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΟ Ο ΑΛΕΞΗΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΕΘΕΡΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΗΝ ΒΡΙΣΩ...ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΑΝΤΕΞΩ ΑΛΛΟ ΝΑ ΤΗΣ ΦΕΡΟΜΑΙ ΚΟΣΜΙΑ....ΑΡΚΕΤΑ ΕΧΩ ΑΝΕΧΤΕΙ ΑΠΟ ΑΥΤΗΝ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γωγώ,σ'ευχαριστώ,μίλησα με aegean Κ όλα καλά,θα τα παραδόσουμε στις σκάλες πριν ανεβουμε στο αεροπλάνο.καλό ξεκίνημα στο φαγάκι!!!καλέ ντερέκι η κόρη σου!!!κ στέκεται μόνη της όρθια?!?!μπράβο!!αντε θα ξεκινήσεις κ εσύ το τρέξιμο από πίσω της,ούτε γυμναστήριο,ούτε τίποτα :D

Η μικρή μολις κοιμήθηκε,πάω να χαλαρώσω κ να φάω τίποτα,μάλλον δημητριακά με γιαούρτι!καλό βράδυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιούλη,έμεινα με ανοιχτό το στόμα!!! :o καλά,αυτοπροσκλήθηκαν για φαγητό?!?!?!ειδικά τη στιγμή που είσαι μόνη κ με μωρό?!?!?!κ ενώ ήξερε ότι είναι άρρωστη τον πήρε αγκαλιά?!?!?μα πόσο βλαμμένη μπορεί να είναι?καλά,συγχύστικα κ μόνο που τα διάβασα.

και γιατί έχει τόσο θάρρος?νομίζω ότι πρέπει να μπουν όρια επειγόντως,πώς έρχεται απροειδοποίητα σπίτι σας??γνώμη μου είναι οτι τα όρια πρέπει να της τα βάλει ο άντρας σου..τι να πω???γι'αυτό μου έλεγε η μαμά μου να βρω άντρα από ορφανοτροφείο :lol: Ψυχραιμία κ μίλα με τον άντρα σου όταν θα επιστρέψει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιούλη,έμεινα με ανοιχτό το στόμα!!! :o καλά,αυτοπροσκλήθηκαν για φαγητό?!?!?!ειδικά τη στιγμή που είσαι μόνη κ με μωρό?!?!?!κ ενώ ήξερε ότι είναι άρρωστη τον πήρε αγκαλιά?!?!?μα πόσο βλαμμένη μπορεί να είναι?καλά,συγχύστικα κ μόνο που τα διάβασα.

και γιατί έχει τόσο θάρρος?νομίζω ότι πρέπει να μπουν όρια επειγόντως,πώς έρχεται απροειδοποίητα σπίτι σας??γνώμη μου είναι οτι τα όρια πρέπει να της τα βάλει ο άντρας σου..τι να πω???γι'αυτό μου έλεγε η μαμά μου να βρω άντρα από ορφανοτροφείο :lol: Ψυχραιμία κ μίλα με τον άντρα σου όταν θα επιστρέψει.

Συμφωνω με την Δανάη κ εγώ τα πήρα άσχημα,ντροπή τους.

Καταρχήν δεν θα έπρεπε να έρθει εφόσον έχει ακόμα το μικρόβιο της ίωσης κ ποσο αλλωστε να πάρει αγκαλιά τον Αλέξη,2ον δεν πάνε επισκέψεις μεσημέρι κ ειδικά απροειδοποιητα κ 3ον θα επρεπε αυτη να μαγειρεψει για να σε ξεκουράσει κιόλας....καθολου ευγενεια αυτοι οι άνθρωποι????Απο ποιον πλανητη έρχονται????Ορφανό καλύτερα καλά τα λεει η μάνα σου Δανάη,τι να τα κανεις τα πεθερικα μονο για σπάσιμο νευρων ειναι......... :evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι να πω, τα κοριτσια με καλυψαν!!!!ακου, τι καλο εχεις μαγειρεψει;;;;!!! :!::!: περαστικα, κοπελα μου, στον αλεξακο και υπομονη, θα γυρισει ο νικος...ολα μαζεμενα, βρε γμτ, σου επεσαν!!!! τωρα, πως ειναι το μωρο;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΟΤΑΝ ΤΗΣ ΕΙΠΑ ΜΑ ΚΑΛΑ; ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΗΜΕΡΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΚΟΙΜΑΤΑΙ,ΓΥΡΝΑΕΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΑΑΑ!!ΕΓΩ ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΘΑ ΤΡΩΓΑΤΕ ΚΙ ΕΣΥ ΚΑΙ ΤΟ ΜΩΡΟ...ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΩΡΑ ΑΦΟΥ ΚΑΘΙΣΑΜΕ ΣΤΟ ΚΑΝΑΠΕ ΓΥΡΙΖΩ ΚΑΙ ΤΗΣ ΛΕΩ ΑΝ ΞΑΝΑ ΣΥΜΒΕΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΕΡΘΕΤΕ ΑΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΤΑ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΠΑΡΕΙ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΔΕΝ ΘΑ ΣΟΥ ΑΝΟΙΞΩ ΤΗ ΠΟΡΤΑ...ΚΑΙ ΓΕΛΑΓΕ....ΕΓΩ ΔΕΝ ΤΗΣ ΤΑ ΧΑΡΙΖΩ ΚΑΘΟΛΟΥ...

ΣΤΟ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟ ΕΧΕΙ ΒΡΕΙ ΣΚΟΙΝΙ-ΚΟΡΔΟΝΙ ΟΠΟΤΕ ΛΕΙΠΕΙ Ο ΝΙΚΟΣ ΤΑΞΙΔΙ ΝΑ ΜΕ ΠΑΙΡΝΕΙ Κ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΚΛΕΙΝΕΙ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΟΟΟΣΟ ΧΑΖΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΟΤΙ ΕΧΩ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΗ ΣΤΟ ΑΣΥΡΜΑΤΟ,ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΩΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΕΛΕΓΧΕΙ ΤΙΣ ΚΙΝΗΣΕΙΣ ΜΟΥ ΟΤΑΝ ΛΕΙΠΕΙ Ο ΝΙΚΟΣ....ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΠΟΥ ΕΙΧΑΜΕ ΠΑΕΙ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΣΠΙΤΙ ΤΗΣ ΚΑΠΩΣ ΤΟ ΕΦΕΡΕ Η ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΑΝ ΗΤΑΝ ΑΛΛΟΣ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΤΟΥ ΝΙΚΟΥ ΘΑ ΣΕ ΕΙΧΕ ΧΩΡΙΣΕΙ.....ΤΟ ΤΙ ΤΗΣ ΕΨΑΛΑ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΙΔΕΑ....ΕΝΩ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΕΒΑΛΕ ΤΑ ΚΛΑΜΑΤΑ ΚΑΙ ΠΗΓΕ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΤΗΣ....Ο ΝΙΚΟΣ ΓΕΝΙΚΑ ΗΤΑΝ ΠΑΙΔΙ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ ΤΟΥ....ΑΠΟ ΤΟ Μ....Ι ΤΗΣ ΜΑΝΑΣ ΤΟΥ ΠΗΓΕ ΤΟ Μ...Ι ΣΤΗΣ ΓΥΝΑΙΚΑΣ ΤΟΥ....ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ....ΑΠΛΩΣ ΤΟΥ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΕΞΗΓΗΣΕΙ ΟΤΙ ΣΕΒΑΣΤΗ Η ΣΤΑΣΗ ΣΟΥ ΚΑΙ Η ΘΕΣΗ ΣΟΥ ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΝΙΩΣΩ ΟΤΙ ΠΡΟΣΒΑΛΛΟΜΑΙ,ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΕ ΥΠΟΛΟΓΙΖΟΥΝ ΚΑΙ ΟΤΙ ΘΙΓΕΤΑΙ Η ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑ ΜΟΥ, ΔΕΝ ΘΑ ΣΟΥ ΠΕΦΤΕΙ ΛΟΓΟΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΠΟΥ ΘΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΩ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ...ΤΕΛΟΣ!!!!!ΑΝ ΔΕΝ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΣΤΑ @@@@@......ΝΑ ΠΑΣ ΣΤΗ ΜΑΝΑ ΣΟΥ.....ΔΕΝ ΣΕ ΘΕΛΩ ΕΔΩ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιουλη τι να πω στιγμες απειρου καλους... προσπαθησε απο μακρια κι αγαπημενοι αλλα ηταν απαραδεκτη η συμπεριφορα της.

εμενα δε τρωει καμια ωρα καμια κρεμα ποναω και απο την αδιαθεσια αρπαχτηκαμε και με το γιαννη σκατα βραδυ παλι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • 3;!! Να σου ζήσουν! Με το καλό και το 4ο να έρθει!  Εγώ 3η φορά έγκυος αλλά είναι το 1ο που περιμένω και πιστεύω αυτή η φορά θα είναι και η τυχερή 🌈 Όπως τα λες, άλλες στιγμές είμαι καλά και άλλες άρρωστη κανονικά. Αλλά χαλάλι!! 
    • Ευχαριστώπολύυ!! Αν κάποια κοπέλα ξέρει κάποιο καλό ενδοκρινολόγο αναπαραγωγής στείλτε μου ένα μήνυμα please!!
    • Γενικά δεν ειναι μια εξέταση που την προτείνουν… να όμως που στην φιλη μου αυτο ήταν το θέμα. Η συγκεκριμένη είχε λιγο παραπάνω κιλά οποτε ισως από αυτο το υποπτεύθηκε ο γιατρος. Να πας σε ενδοκρινολόγο που εξειδικεύεται στην υπογονιμότητα. Ελπίζω σε περίπτωση που υπάρχει κατι να βρεθεί σύντομα για να αντιμετωπιστεί! 🫶🏻
    • Καλημέρα!! Εγραψα και πριν αλλα μαλλον δεν ανέβηκε η απάντηση μου... Εχω αλλα 3 παιδακια☺️ Απο συμπτώματα οχι σπουδαια πράγματα . Απλα αν δεν ειχα κανει τεστ ακομα, από χθες θα το ειχα καταλάβει ότι ειμαι έγκυος. Η όρεξη μου για φαγητό έχει πέσει. Ειναι καπως το στομάχι, οχι αναγουλες και τέτοια βέβαια. Η όσφρηση μου έχει γίνει υπερ ευαίσθητη (μυριζω τα πάντα αχαχ) και λίγη κόπωση. Σε γενικές  γραμμές όμως τίποτα το σπουδαίο. Πιο πολύ νιώθω σα να ειμαι λίγο άρρωστη. Εσυ;
    • Όλα καλά θα πάνε!!! Εγώ αύριο μπαίνω στην 27η, είμαι στα τέλη Αυγούστου..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...