Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΑΦΕΝΕ "γυναικεία υπόθεση" Νο 2


Recommended Posts

Καλημέρα κοριτσια...Συνεχιζεται αυτό το χάλι στο Μάμμυ.

Αννα Μαρία τι κάνει ο Αντρέας σου?

Ανθή μου αντε να ηρεμήσει ο Πανούλης σου με το πουλάκι του...Μονο που το σκέφτομαι τρομάζω!!! Ειδες πόσο γκαντέμω είμαι???? Ευτυχώς είναι φαγανό παιδάκι ο μικρός μου!!!

Αλίνα μου όταν συμπληρωθούν 100 σελίδες αλλαζουμε θέμαι...ειναι νωρίς ακόμα!!

Κάλλι μου μπ΄ραβο του Αγιου Βασίλη...όλα τα έκανε!! :-) Φιλιά στο κοριτσάκι σου...

Κατερίνα, Καγκουράκι, Όλια, Αθανασία, Μαρία Ζ κι όλα τα κορίτσια πολλά φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 977
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γειά σας κοριτσάκια!

Καλή χρονιά και πάλι!

Εμείς είχαμε μια καλή νύχτα. Τώρα είχε λίγο γκρίνια, αλλά ευτυχώς κοιμήθηκε.

Είμαι μοναχούλα σήμερα, ο άντρας μου πήγε βόλτα στο Mall στη Λευκωσία με τον αδελφό μου και κάτι φίλους. Τώρα γιατί να θέλει να πάει βόλτα στο Mall χωρίς να θέλει να αγοράσει κάτι συγκεκριμένο, δεν το καταλαβαίνω, αλλά καλύτερα, γιατί δίπλα είναι το ΙΚΕΑ και θα μου πάρει κάτι πραγματάκια που θέλω.

Πωπω, Ανθή, τόσο νωρίς αρχίζεις δουλειά ε; :(

Μαρία, κάθε Πρωτοχρονιά αδιάθετη ε; Εγώ φέτος ήμουν ημι-αδιάθετη, αφού ακόμα δεν έχω καθαρίσει τελείως από τα λόχεια...

Κάλη, τα φάγανε όλα ο Άη-Βασίλης κι ο Ρούντολφ ε; Χι χι... Εγώ δεν ξέρω αν θα μπω στη διαδικασία του Άη-Βασίλη, δεν τον συμπαθώ καθόλου και γενικά, βγάζω φλύκταινες με τον Άη-Βασίλη...

Αλίνα, νωρίς είναι ακόμα βρε για καινούρια σελίδα, λύσσαξες! :P

Σας φιλώ όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Xρονια πολλα και απο μενα ..Καλη χρονια με υγεια πανω απο ολα..

Χρονια πολλα και σε οσους γιορταζαν..Εμεις χθες καναμε τα γενεθλια του Νικολακη ..Περασαμε πολυ ωραια και το αγορακι μου εσβησε και το κερακι του γιατι περσι δεν μπορουσε...Ηταν πολυ ωραια..Ειχα αρκετο κοσμο ..Περιπου 20 μεγαλους και 8 παιδακια...Κουραστηκα ομως παρα πολυ γιατι μετα ειχα να καθαρισω τρια πατωματα σπιτι και σημερα δουλευα πρωι...

Μολις μπορεσω θα βαλω φωτο...

Σημερα πηγαμε το απογευμα σε αλλα γενεθλια γιατι ενα παιδακι που μενει στο συγκροτημα που ειμαστε εχει μια μερα διαφορα με το Νικολακη και κανουν παρεα ..Χθες ηρθαν στα δικα μας και σημερα πηγαμε εμεις σ αυτους...

Ανθη καλη αρχη στη δουλεια ..Ο Πανουλης ταλαιπωρειται?Και γω το σκεφτομαι αυτο μετο πουλακι ..Ελπιζω να ανοιξει μονο του...

Αυτα απο μας φιλια καλο βραδυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Oliax μου να το χαιρεσαι το ζουζουνακι σου!!!πολυχρονο, καλοτυχο και πανω απ ολα υγιες!!

Μωρε φτου σας ολες πεσατε να με φατε....νομιζα στις 70 σελιδες οτι αλλαζουμε.σορρυ ρεεεεεεεεε!!!!

Αννα Μαρια μου δεν πειραζει καλο ειναι να αλλαζουμε παραστασεις που κ που (για το μολ λεω).χρειαζεται!!!ο αδελφουλης μου , ειπε τα καλητερα για την κυρο -εκτος στρατοπεδου φυσικα!!)-θα ειναι εκει ως τον ιουνιο και ανυπομονει να ανοιξει ο καιρος και να περασει ακομα καλητερα!!!

Αχ τι καλα που φτιαξαν το site γιατι δεν την παλευα!!!

Σημερα κοριτσια παμε παλι ΩΡΛ. Καντε μια ευχουλα να μας πει καλα νεακια!!!

Καλημερα σε ολες μας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου,καλη χρονια σε ολους μας με υγεια,ευτυχια και αγαπη!!!!

ευτυχως εφτιαξε το σαιτ δεν μπορουσα να βγαλω ακρη...........

εμεις τα ιδια ησυχια, αυριο λεμε επιτελους να παμε στο χωριο του Αι-Βασιλη στην Καστορια αν δεν χιονισει βεβαια,εχει ηλιο αυτες τις μερες

Ολιακι να χαιρεσε τον Νικολακη,πολυχρονος να ειναι γερος και δυνατος,το χαρηκε το παρτακι τοε;;ειδες οσο μεγαλωνουν ποσο διαφορετικα ειναι;;φανταζομαι θα ξεπατωθηκες με τοσο κοσμο αλλα χαλαλι του!!!

Μαρακι κι εμενα με το που αλλαξε ο χρονος μου ηρθε περιοδος :evil::evil: δεν ησουν η μονη αδιαθετη ;);) 12 μερες νωριτερα παλι τα εχει παιξει ο κυκλος μου ,να τελειωσω και να παω να κανω τεστ παπ ολο το αναβαλω ,ειναι καλυτερα ο ζουζουνακος σου;;μια χαρα βλεπω τα πατε με το φαγητο,τυχερη εισαι γιατι τα περισσοτερα παιδακια δυσκολευονται στην αρχη ωσπου να συνηθισουν

Ανθη τελειωσανε κιολας οι διακοπουλες σου;;γιατι αρχιζετε τοσο νωρις;;;οσο για την τσουτσου υπομονη τι να πω αλλο δεν ξερω ισως και να μην ανοιγε,καθε ανθρωπος ειναι μοναδικος και δεν ισχυουν ολα για ολους παντα,περαστικα του συντομα ευχομαι και να μην εχετε αλλη ταλαπωρια

Αλινα ευχομαι να πανε ολα καλα με τον Δημητρακη σου και να μην ξαναταλαιπωρηθει το πουλακι μου!!

Αννα Μαρια τι σου εκανε ο Αγιος Βασιλης και τα εχεις βαλει μαζι του;; :o:o κι εμενα μαρεσει να πηγαινω βολτα στα μαγαζια χωρις να θελω κατι συγκεκριμενο αλλα να εχω λεφτα ομως γιατι ολο και κατι θα βρω να αγορασω,ασε τον ανθρωπο

Αθανασια ακομα ταξιδακι εισαι δεν επιστρεψατε ακομα;;;

Καλη ηρεμησες τωρα με τα σπιτακια να μπαινεις πιο συχνα να μας λες τα νεα σου,κανατε καθολου επαναληψεις μεσα στις γιορτες ,ο δικος μου με χιλια ζορια λιγα πραγματα μην του πεις να διαβασει τρελενεται..............

Κατερινακι πως ειστε;;;η Αγγελικουλα καλα;;

χρονια πολλα και στους συγγενεις σας που γιορταζαν!!!

δεν θυμαμαι κατι αλλο κουκλες πολλα φιλια σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια...Τι κάνετε??Ευτυχώς έφτιαξε το μάμμυ!!! Βρηκα φόρεμα για τη βάφτιση!!! Μολις μου φέρει ο άντρας μου τη φωτογραφική θα σας βάλω φώτο. Κόκκινο της φωτιάς το πήρα!!!! :lol::lol:

Αννα Μαρία αστον άνθρωπο να ξεσκάσει...να γυρισει δυναμικά στο σπιτι και να αναλάβει τον μικρό! :D

Όλια μου να χαιρεσαι το παιδάκι σου! Πάντα γερό και καλότυχο να είναι!

Κατερινάκι κι εσύ με περίοδο ε???Εμένα μετά το θηλασμό μου έρχεται ακριβώς στις 28 μέρες...μονο που έχω αρκετό αίμα... :roll: Για το φαγητο που λες...ευτυχώς του αρέσουν όλα και ειναι δεκτικός σε νέες γεύσεις. Ειδικά η σουπίτσα του άρεσε πάρα πολύ!!!!!

Θα πατε Καστοριά???? ΖΗΛΕΥΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ

Λατρεύω την Καστοριά...σχεδόν όλη μου η παρέα από εκεί είναι κι εχω πάει πάρα πολλές φορές...Τωρα θα αρραβωνιαστεί η μια μου φίλη κι ειναι ευκαιρία να ξαναπαω!!

Αλίνα μου εύχομαι να είναι όλα καλά με το παιδάκι σου...περιμένουμε νέα!

Ανθή επέστρεψες στη δουλειά???

Καγκουράκι τι κάνεις??Η Αγγελικούλα σου???

Κάλλι μου τι κάνεις εσυ??

Φιλιά σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια!

Εμείς είχαμε τη χειρότερη νύχτα έβερ... Μας έβγαλε την ψυχή το γαϊδουράκι... Τώρα κοιμάται...

Όλια, να σου ζήσει ο Νικολάκης σου!

Βρε, δεν του είπα τίποτα του άντρα μου, αντίθετα, του είπα να πάει, απλά γενικά το κόνσεπτ "πάω βόλτα στα μαγαζιά για να ξεσκάσω" δεν το καταλαβαίνω.

Μαρία, γουάου, κόκκινο της φωτιάς;;; Το χρώμα μου! Τα μισά καλοκαιρινά μου ρούχα είναι κόκκινα! Αφού πέρσι τα παιδιά στο σχολείο με λέγανε "η κυρία κόκκινη"!!! Θέλουμε φωτογραφία!

Αλίνα, όταν ανοίξει ο καιρός θα μετανιώσει την ώρα και τη στιγμή ο αδελφός σου με τους καύσωνες που κάνει εδώ πέρα! :P

Άντε, σας κλείνω μήπως μπορέσω να μαγειρέψω κανένα μακαρόνι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα Μαρια κι εμενα το κοκκινο ειναι το αγαπημενο μου χρωμα!! :D:D

Εγω προσπαθω να ξεστολισω το δεντρο γιατι με τη βαφτιση δεν θα προλαβω να τα κανω ολα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ το δέντρο σαββατοκύριακο θα το ξεστολίσω. Πωπω, καλά, πότε το στολίσαμε και πότε το ξεστολίζουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας μανουλίτσες,

Ετσι που ήταν το mammy δεν μπορούσα να σας γράψω τόσες μέρες.

Να σας ευχηθώ και πάλι Καλή Χρονιά με μόνο ευχάριστες στιγμές σε σας και στις οικογένειές σας!!!!!!!!!

Δε θα σχολιάσω τίποτα γιατι δεν τα έχω διαβάσει όλα σας φέρνω όμως ευχάριστα νέα με τη νέα χρονιά!Είμαι έγκυος και σήμερα έκανα την αυχενική. Οι μετρήσεις είναι αρκετά καλές και περιμένω απο βδομάδα τα τελικά μετά και τον βιοχημικό έλεγχο. Να πάνε όλα καλά και πρώτα ο Θεός θα έχω το δεύτερο θαυματάκι μου αγκαλιά κατα τις 20 Ιουλίου.

Θα σας διαβάσω και θα επανέλθω αύριο.

Φιλιά σε όλες!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συντροφισσες τι μου κανετε???????εισαστε ολες καλα?κατερινακι μου τι υπεροχα νεα ειναι αυτα κοπελα μου???με το καλο!!!ευχομαι ολα να σου πανε τελεια και το καλοκαιρι να αποκτησει το αδερφακι της η αγγελικουλα σας!!!ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!!!!

αλινακι μου ευχομαι να πανε ολακαλα στο γιατρο κοριτσακι μου! αρκετα ταλαιπωρηθηκατε!!!

αννα μαρια σας κανει καψωνακια ο αντρεας?????δωστου ενα δαγκωτο φιλι!!!!

μαρακι μου ετοιμη για την βαφτιση?ποτε ακριβως ειναι?περιμενουμε την φωτο απο το σουπερ κατακοκκινο φουστανι που μοιαζει πυρκαγια!!!!

ολια να χαιρεσαι τον νικολακη σου!!!!!αφου περασατε καλα αξιζε τον κοπο τοσο ταλαιπωρια,ετσι?????

κατερινακι μου καστορια ακουω και ζηλεω!!!!!ευχομαι να περασετε σουπερ!!!!!!!!φιλια στον αη βασιλη γιατι εμας,σε αντιθεση με την αννα μαρια,μας αρεσει πολλυυυυυυυυ!!!!!!!!οσο για την ζαχαροπαστα που σε ρωτησα,κι εγω βαζω πολυ χρωμα αλλα ετσι δεν μου γινεται με τιποτα!τοσο εντονο δηλαδη!τι χρωματα βαζεις?απο που τα παιρνεις?σημερα στολισα την μια βασιλοπιτε μου κι εγινε σουπερ!δεν την εκανα με ζαχαροπαστα ακριβως αλλα εγινε πολυ ομορφη!αυριο θα σας βαλω φωτο για να σας κερασω απο ενα κομματακι!!!!

οι υπολοιπες τι κανετε????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και απο μενα!!!

Κατερινακι ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ και απο δω..Με το καλο !!!

Εγω γυρισα στις 1000 εφυγε ο αντρας μου νυχτα στη δουλεια κοιμισα το Νικολακη και καθαρισα τα χαλια γιατι στο παρτυ του Νικολακη ολοι μπηκαν με τα παππουτσια .Αυριο θα τα απλωσω στο μπαλκονι και θα ξεστολισω κιολας ..Ευτυχως εχω ρεπο αλλα παλι δουλειες θα κανω..

Αλινα τι εγινε με το Δημητρακη ?Ολα καλα με το γιατρο?

Κατερινα καλα να περασετε στην Καστορια ..Ειναι πολυ ωραια εχω παει ...

Αννα Μαρια σας ξενυχτισε ο Αντρεας ?Ειναι νωρις ακομη ...Μετα το πρωτο τριμηνο θα ναι καλυτερα ..

Μαρακι μεγεια το φορεμα ..Ποτε ειναι η βαφτιση του Στεφανακου?

Καλο βραδυ !!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!!!! Είστε όλες καλά;;;

Κατερινάκι μου τελικά ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΔΕΡΦΕΣ ΨΥΧΕΣ.....Είμαι κι εγώ έγκυος :lol::lol::lol::D:D:D Ήθελα να σας το πω λίγο πιο αργά μια που ακόμα δεν έχω ακούσει καν καρδούλα αλλά μόλις διάβασα τα νέα σου δεν κρατήθηκα...ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ Κατερίνα μου!!!Εύχομαι όλα να πάνε ΤΕΛΕΙΑ και να κρατήσεις στην αγκαλίτσα σου ένα υγιέστατο μωράκι! Όσο για μένα είμαι κάπως αγχωμένη γιατί δεν έχω πολλά περιθώρια για ξεκούραση και γιατί γενικά φοβάμαι και τον ίσκιο μου αλλά ελπίζω ότι με τη βοήθεια της Παναγίας θα πάνε όλα καλά!!! Είδατε φύλο ή όχι ακόμα;;;;

Όλια μου να χαίρεσαι και πάλι το Νικολάκη σου!!! Έπλυνες τα χαλιά επειδή τα πάτησαν με παπούτσια;;; :shock::shock::shock: Εγώ δε θα το έκανα ποτέ αυτό και να φανταστείς με θεωρώ και υποχόνδρια...Κάθε καλοκαίρι τα δίνω για καθάρισμα και αυτό είναι. Εννοείται ότι όλο το χειμώνα πατιούνται με παπούτσια, όχι από εμάς αλλά από όλους τους επισκέπτες..Μπράβο για τα κουράγια σου!

Άννα Μαρία υπομονή με τις βραδινές σκοπιές..Όλα θα στρώσουν. Είναι πολύ δύσκολα τα πράγματα στην αρχή και όταν τα σκέφτομαι αγχώνομαι τόοοοοσο πολύ....Όσο για τον Άγιο Βασίλη απλά με αφήνει αδιάφορη...Γενικώς δεν ήθελα να πω στον Πάνο ότι φέρνει δώρα κλπ κλπ αλλά ο άντρας μου είχε άλλα σχέδια ως πιο παραδοσιακός..

Αλίνα τι έγινε με το γιατρό;;; Πήγαν όλα καλά;;;;; Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να είναι όλα ΤΕΛΕΙΑ!

Κατερίνα μου να περάσετε τέλεια στο χωριό του Άγιου Βασίλη!! Όσο για το πουλάκι του Πάνου δε θα ξεμπερδέψουμε εύκολα. Τελικά σταμάτησε να φοβάται να κάνει τσίσα και όλα μπήκαν σε σειρά. Ο άντρας μου όμως που του το κατεβάζει διαπίστωσε ότι σε κάποιο σημείο κολλάει (εγώ δεν το κατάλαβα να σας πω την αλήθεια. Μια χαρά μου φαίνεταο πως κατεβαίνει)..Πήρε τηλ. το γιατρό και του είπε να πάει τον Πάνο τη Δευτέρα να τον δει. Κορίτσια δε θα ξαναντέξω δεύτερο γύρο ειλικρινά...Τώρα μόλις ο Πανούλης συνήλθε..Ευχηθείτε μου να πάνε όλα καλά...

Μαράκι μου ωραίο το κόκκινο και εντυπωσιακό!!!! Θα κλέψεις τις παραστάσεις! Με γεια! Περιμένουμε φωτογραφία!

Κάλλη μου είσαι κι εσύ χρυσοχέρα σαν το Κατερινάκι μας! Όλο καλούδια φτιάχνεις. Μια που δε μπορούμε να τα γευτούμε βάλε έστω καμιά φωτό...Ωραίο σκηνικό στήσατε με Άγιο Βασίλη και Ρούντολφ! Άλλο που δε θέλουν τα παιδάκια...

Κοριτσάκια μου νύσταξα...Σας φιλώ όλες! Αύριο πάλι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Klahmera ομορφες!!

κατερινακι με το καλο!!!!!αχ θελω κ εγω.............!!!

ρε κοριτσια, η κικο εκοψε την simple fun αυτη που ειναι απο 12 μηνων και πανω και ο δημητρης δεν θελει καμμια αλλη και εχουμε υστεριες.δεν ξερω τι να κανω...δεν βρισκω πουθενα!!!

πηγαμε χτες στον ΩΡΛ τον ιδιωτικο. καταρχιν πολυ καλος.να σου μιλησει να σου εξηγησει και με το παιδι αψογος. μας ειπε οτι εχει κρεατακια. οτι τις αμυγδαλες δεν τις πειραζουν.τα κρεατακια θα προσπαθησουμε να καθυστερησουμε το χειρουργιο μεχρι και να το αποτρεψουμε.θα βαζουμε ενα σπρευ στην μυτουλα κ γενικα θα αποφευγουμε χωρους με πολλα παιδακια και κοσμο γενικοτερα.αρχικα θελουμε για τους επομενους 2 μηνες που ειναι σε εξαρση οι ιωσεις να την βγαλουμε καθαρη αν γινεται!!

για πειτε ρε παιδια ομως...εχω κλεισει και ενα ραντεβου στο παιδων εδω κ εναμιση μηνα, απογευματινο.στον κουδουμνακι,ξακουστος λενε.να παω ή θα μπερδευτω λετε?? α και κατι ακομα...τα απογευματινα του παιδων ειναι πιο ακριβα απο του ιδιωτικου?????

σας ζαλισα ε???σορρυ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!!!!!!!

Ρε κορίτσια, τι καταπληκτικά νέα είναι αυτά!!!!!!!!!! Και το καγκουράκι έγκυος και η Ανθή έγκυος!!!!!!! Πωπω, δυναμικότατα μπήκε το 2012!!!!!!!! Κορίτσια, σας εύχομαι να έχετε μια τέλεια εγκυμοσύνη και να κρατήσετε στην αγκαλιά σας υγιέστατα μωράκια!!!

Εμείς είχαμε τέλεια νύχτα χτες! Ο μικρός κοιμήθηκε 1-7 και 9-10.30! Κυριούλης!

Χτες βράδι πήγα με τον αδελφό μου σε μια παράσταση που έκανε ένας φίλος μας, κάτι σαν θεατρικό δρώμενο, ένα παραμύθι που έγραψε. Δε μου άρεσε ιδιαίτερα, αλλά ήταν ευκαιρία να ξεσκάσω. Τάισα τον Αντρεάκη πριν φύγω και ξύπνησε λίγο μετά που γύρισα και τον ξανατάισα. Φυσικά δεν κράτησε πολλή ώρα, φύγαμε έξι παρά και γυρίσαμε γύρω στις εφτά και είκοσι.

Σήμερα το πρωί με πήρε η πεθερά για να με πρήξει να δίνω συμπλήρωμα μετά το θηλασμό, γιατί μπορεί να μη χορταίνει το παιδί. Και να απορεί που ο παιδίατρος δε μου έδωσε συμπλήρωμα!!! Εγώ της έλεγα "ναι, ναι, ναι". Αφού αυτή θήλασε και τα τρία της παιδιά μόνο 1-2 μήνες, γιατί, λέει, "δεν είχε γάλα". Ε, πώς να έχει αφού έκανε όλα τα λάθος πράγματα, και τώρα μου τα λέει κι εμένα; Πάλι καλά που υπάρχει το μάμμυ και που είναι και ο παιδίατρος υπέρ του θηλασμού, αλλιώς βράστα!

Σας κλείνω μήπως κάνω καμιά δουλειά τώρα που αποκοιμήθηκε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου τι κάνετε???Εμείς καλά, βρηκα και παπουτσια για την βαφτιση, εφτιαξα και τα νυχια μου και τέλος.

Η βάφτιση ειναι την Κυριακή...γιάυτο αν χαθώ λίγο θα τρέχω!!!!

Σας διάβασα κι ηθελα να σχολιάσω αλλά κολλησα με τα νέα...

ΚΑΓΚΟΥΡΑΚΙ ΚΑΙ ΑΝΘΗ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!!!!!!!!Μπράβο κοριτσάκια μου...Να εχετε τελειόμηνες εγκυμοσύνες και με το καλό να πάρετε αγκαλιά υγιέστατα μωράκια...Σας ευχομαι τα καλύτερα!!!!

Αλίνα εύχομαι να μην χρειαστεί χειρουργέιο και να μην ταλαιπωρηθεί άλλο το παιδάκι σου!!

Κάλλι περιμένουμε κέρασμα!!

Αννα Μαρία τέλειο το χθεσινο βραδυ...ευχομαι να συνεχίσει έτσι!

Όλια πού βρηκες τόσο κουράγιο για τα χαλιά??? :lol:

Φιλιά σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια μου

Σας ευχαριστώ πολύ όλες για τις ευχές σας μακάρι να πάνε όλα καλά αυτή τη φορά. Δεν είχα πει τίποτα τόσο καιρό γιατι μετά την παλλινδρομη του καλοκαιριού ήθελα να είμαι σίγουρη οτι θα προχωρήσει πριν κάνω οποιαδήποτε ανακοίνωση. Ακόμα και στους γονείς μας και στην αδερφή μου τώρα το είπαμε. Η αυχενική βγήκε καλή 1.2, μου ειπαν μάλλον αγοράκι... το μόνο που με ανησυχεί είναι οτι είχε υψηλό καρδιακό παλμό. Αχ να είναι καλά το μωράκι μου.

Ανθή αδερφή ψυχή πραγματικά χάρηκα πάρα πολύ και με την δική σου εγκυμοσύνη. Τι ωραία που θα είμαστε κοντά στις μέρες. Να πάνε όλα καλά μέχρι τέλους σου εύχομαι, με το καλό να ακούσετε την καρδούλα και να έχουμε γερά μωράκια. Να προσέχεις τώρα στην αρχή και να σκέφτεσαι πάντα θετικά.

:D:D:D

Μαράκι με το καλό η βάπτιση του Στεφανάκου σου, μια κούκλα θα είσαι στο κατακόκκινο φόρεμα. Περιμένουμε φωτο. Να περάσετε τέλεια!

Αλίνα αρκετά καθησυχαστικός ο γιατρός και αφού σας άφησε καλή εντύπωση θα πάνε όλα καλά. Ελπίζω να είναι καλύτερα ο Δημητράκης και να γλιτώσετε επιπλέον ταλαιπωρίες.

Ολια που βρίσκεις το κουράγιο να πλύνεις χαλια τέτοια εποχή...και εμείς δεν τα πατάμε με παπούτσια αλλά στους επισκέπτες δεν μπορείς να πεις και τίποτα, δεν έχουμε την νοοτροπία των ξένων. Οταν είχα ζήσει 4 μήνες στη Νορβηγία μέσα στα σπίτια δεν έμπαινε άνθρωπος με παπούτσια. Είχε χώρο στην είσοδο που έβγαζαν τα παπούτσια και μετά ολοι μέσα στο σπίτι με καλτσούλες, πάρτυ κάνανε, για τραπέζι σε καλούσαν έβγαζες παπούτσια και έμενες με τις κάλτσες. Ακόμα και στην εστία το ίδιο.

Αννα Μαρία μια χαρά το χθεσινό βράδυ για το μπουμπούκι σου, ελπίζω να συνεχίσει έτσι. Οσο για την πεθερά...όλα τα ξέρει....

Κατερινάκι πως ήταν η Καστοριά, χάρηκαν τα αντράκια σου?

Κάλι πολύ παραμυθένιο το σκηνικό με τον Αι Βασίλη για την μικρή σας πριγκίπισσα. Εμείς μάλλον την μπερδέψαμε στην αρχή της είπαμε οτι θα τα φέρει ο Αι Βασίλης και θα τα βάλει κάτω απο το δέντρο αλλά επειδή έμεινε ξύπνια στην αλλαγή του χρόνου οταν μοιράσαμε τα δώρα αρχίσαμε αυτό απο τον παππού, αυτό απο τη γιαγιά, απο τη θεία κ.ο.κ

Σα να έγραψα πολλά

Φιλάκια και καλή φώτιση αύριο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχα, Καγκουράκι, την καταμπερδέψατε τη μικρή με τον Άη Βασίλη και τα δώρα! Εμάς θυμάμαι μια χρονιάς μας "έφερε ο Άη Βασίλης" ένα κουκλόσπιτο σε μένα κι ένα ποδήλατο στον αδελφό μου, κι επειδή έβρεχε, τα παιχνίδια ήταν βρεγμένα, μια που είχαν έρθει απ' έξω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κουκλιτσες...Ανθη ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!! Μετο καλο το αδερφακι του Πανουλη..Αχ και γω θελω και αλλο νινι αλλα δεν ξερω μου φαινεται βουνο παλι απο την αρχη... Σκεφτομαι και το σπιτι που ειναι ολο σκαλες και αγχωνομαι περισσοτερο..

Μαρακι με το καλο η βαπτιση την κυριακη ..Κουκλα θα σαι μεσ τα κοκκινα ..

Αλινα ο γιατρος απο οτι γραφεις μια χαρα σας τα ειπε ..Τωρα αν θες και δευτερη γνωμη πανε και στον αλλο που λες...Μακαρι να μην ξαναταλαιπωρηθει ο Δημητρακης..

Αννα Μαρια καλα εκανες και βγηκες εξω..Να ξεσκασεις και λιγο ..Αρχισε να φτιαχνει προγραμμα ο Αντρεας..

Εγω σημερα ξεστολισα απλωσα τα χαλια στεγνωσαν καθαρισα ολο το σπιτι και εβαλα και πλυντηριο..Ξεκινησα στις 11 οο και τελειωσα στις 730 το απογευμα ..Τωρα ειμαι πτωμα μετα εκανα και μπανιο εκανα και μπανιο και το Νικολακη ...Αυριο θα παμε στα πεθερικα για φαγητο το μεσημερι..

Αυτα φιλια καλα να περασετε αυριο!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ανθη μου τι υπεροχα νεα ειναι αυτα κοριτσακι μου???με το καλ!ευχομαι να εχεις μια πολυυυυ ηρεμη και τελειομηνη εγκυμοσυνη!!!!αντε να βγει η αδερφουλα του πανουλη,αν το επιθυμητε φυσικα!!!

εγω μπηκα πολυ βιαστικα για να σας κερασω την βασιλοπιτα που σας εταξα κι επεσα πανω στα τελεια νεα!!!!

μαρακι μου με το καλο η βαφτιση του στεφανακου σου!!!!περιμενουμε φωτο φυσικα,ετσι?

ευχομαι το 2012 να ειναι τοοοοσο γλυκο οσο και η βασιλοπιτα μου!!!!ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ!!!!!!!!

post-2628-13873938430958_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!!!! Σας ευχαριστώ όλες πάαααρα πολύ για τις ευχούλες σας! Μακάρι όλα να πάνε καλά!!!Είμαι αρκετά αγχωμένη και κάποιες φορές πανικοβάλλομαι κιόλας αλλά το ξεπερνάω....Έχω τόοοοσα πολλά στο μυαλό μου...Το βασικό όμως είναι να πάνε όλα καλά..Τίποτα άλλο..

Καγκουράκι μου σε καταλαβαίνω απόλυτα που δεν ήθελες να το πεις πολύ νωρίς. Μπράβο που κρατήθηκες τόσο καιρό. Δεν ξέρω αν θα άντεχα. Στους ξένους μπορεί και να άντεχα αλλά στους γονείς-αδερφή με τίποτα..Σημασία έχει που όλα πάνε καλά! Έχουμε γύρω στον ένα μήνα διαφορά. Η Αγγελικούλα τι λέει;;;;

Άννα Μαρία πάντα τέτοια εύχομαι με τον Αντρίκο σας! Ωραίο βράδυ περάσατε! Σιγά σιγά θα μπει σε τέλειο προγραμματάκι ;););)

Μαράκι μου με το καλό να βαφτίσετε το Στεφανάκο σας!!!! Θα περιμένουμε και φωτό! Πρέπει άλλωστε να δούμε και το φόρεμα ε;;;

Κάλλη μου καλά το είπα ότι είσαι χρυσοχέρα κι εσύ! Η βασιλόπιτα πολύ καλή! Μακάρι να μπορούσα να φάω και κανά κομματάκι...Τα σάλια μου τρέχουν..Όσο για τα χρώμματα που έλεγες στην Κατερίνα, έντονα βγήκαν και σε σένα...

Όλια μου κι εμένα όλα βουνό μου φαίνονται..Σκέφτηκα όμως ότι πάντα έτσι θα μου φαίνονται και ότι όσο μεγαλώνει ο Πάνος θα μου φαίνονται ακόμα πιο βουνό..Πήρα λοιπόν την απόφαση και ο Θεός βοηθός!Όσο για τις σκάλες γιατί δε βάζεις πορτούλες;;; Θα έχεις το κεφαλάκι σου ήσυχο...Άντε Όλια μου. Βάλε μπρος κι εσύ αφού θες κι άλλο νινί και μη σκέφτεσαι τίποτα!

Αλίνα πολύ χαίρομαι που όλα πήγαν καλά με το γιατρό! Όσο για το Παίδων πήγαινε μια που έκλεισες ραντεβού. Εγώ όταν είχα πάει τον Πάνο σε απογευματινό ραντεβού στο Παίδων Πεντέλης πλήρωσα 80 ευρώ επειδή ο γιατρός είναι διευθυντής του παιδοχειρουργικού. Ζητάνε και λιγότερα..

Αυτά...Σας είπα;; Η υπνηλία που έχω ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΤΑΙ. Το μεγαλύτερο νυχτοπούλι του μάμυ (δηλαδή εγώ :lol::lol::lol: ) έχει γίνει πια το μεγαλύτερο νυστοπούλι :lol::lol::lol::lol:

Και πάλι σας ευχαριστώ για τις ευχούλες σας!

ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάκια και χρόνια πολλά!

Σήμερα είναι μια από τις αγαπημένες μου γιορτές, αλλά δυστυχώς, λόγω Αντρέα, ούτε εκκλησία, ούτε παραλία στον αγιασμό των υδάτων πήγαμε... :( Και παραλίγο να μη φάμε ούτε λουκουμάδες, όπως είναι το έθιμο εδώ, γιατί θα έφτιαχνε η μάνα μου και δεν έκανε σωστά το μείγμα και δε φούσκωσε. Τελικά πήγαν ο άντρας μου και ο αδελφός μου και αγόρασαν απ' έξω!

Α, δε σας είπα, τελικά ο άντρας μου συμφώνησε και θα βαφτίσει ο αδελφός μου τον μικρό.

Όλια, συμφωνώ με τα κορίτσια, χαρά στο κουράγιο σου να πλύνεις τα χαλιά! Εμείς μόνο ένα χαλί έχουμε, στο δωμάτιο του μικρού, και το καθαρίζει ο άντρας μου. Όσο για τα παπούτσια, όσοι έρχονται στο σπίτι, με τα παπούτσια είναι, εγώ μέσα στο σπίτι είμαι πάντα με παντόφλες, γιατί δεν είναι και άνετο να γυρνάω με τα παπούτσια. Ο άντρας μου όλη μέρα κυκλοφορεί με τα παπούτσια (αν έχει βγει έξω προηγουμένως εννοείται) και κάνει το σπίτι χάλια. Σήμερα τον μάλωσα και έβαλε παντόφλες.

Ξεστόλισμα εμείς αύριο, δηλαδή μόνο το δέντρο έχουμε, δεν βάλαμε τίποτε άλλο.

Για τις σκάλες, όπως λέει και η Ανθή, πορτούλες και ξενοιάζεις!

Κάλη, δεν έχω λόγια για τη βασιλόπιτα. Είναι καταπληκτική και πολύ μοντέρνα!!! Μια χαρά έντονα είναι τα χρώματα. Πω πω ρε κορίτσια, βλέπω μια εκπομπή σε ένα αμερικάνικο κανάλι μαγειρικής, με διαγωνισμό τούρτας. Μιλάμε, κάνουν γλυπτική τα άτομα, όχι αστεία. Απλά βάζουν τόσα μη φαγώσιμα πράγματα για να συναρμολογήσουν τις τούρτες, που τελικά δε νομίζω να είναι καλή ιδέα να τις φας, μόνο να τις κοιτάς.

Ανθή, κι εγώ είχα υπνηλία στην αρχή της εγκυμοσύνης. Τι στην αρχή, για τρεισίμιση μήνες περίπου! Άσε τις ζαλάδες, τις αναγούλες, τις ξινίλες, τους εμετούς... Αλλά τώρα πέρασαν, τα έχω ήδη ξεχάσει, και μη σου πω ότι τα ξέχασα πριν καν γεννήσω, με το που μου πέρασαν τα ξέχασα! Προσπάθησε να μην κουράζεσαι πολύ, και πάρε βοήθεια για τις δουλειές του σπιτιού. Μάνα, πεθερά, άντρα, κάποιος θα πρέπει να σε βοηθά.

Άντε, ολόκληρο σεντόνι άπλωσα πάλι.

Σας φιλώ όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...