Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Ιανουαρίου Φεβρουαρίου 2012 Νο2


Recommended Posts

καλημερα κοριτσια!!!

μαρακι ολα καλα θα πανε! εννοειτε να παραμεινεις στην παρεα μας, και να μας λες τα νεα του μικρου σου ζουζουνου! θα περασει ο καιρος , θα τον παρεις αγκαλιτσα και θα πατε σπιτακι σας!!! τοσα αντεξατε παρεουλα!!!

εχθες πηγα στα prenatal για να δω για καροτσακι! ποια απο τις δυδυμομανουλες ελεγε για καροτσια που ειναι το ενα πισω απο το αλλο? εχει πολυ μεγαλη ποικιλια! ειχε και ενα με 3 καθισματακια και ηταν σαν τρενο... :lol::lol: εχει στο εδαφος πλακες, πετρες και ξυλα για να τους κανεις test drive! μεγαλη ποικιλια και αρκετα καλες τιμες!!!! ακομα δεν μπορω να αποφασισω πιο θελω! του πηραμε ενα φορμακι ασπρο με γιακα και τσεπακι σαν πουκαμισακι! φοβερο!!! σας αφηνω για να αρχισω το σιδερωμα! εχω εναν τονο ρουχα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 935
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα κοριτσάκια!!!

Μαράκι, εύχομαι, ελπίζω και προσεύχομαι όλα να πάνε καλά. ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΝΕ!!! Να σκέφτεσαι θετικά. Ο μπεμπάκος δίνει την μαχη του αλλά θα την κερδίσει. Γιατί έχει μια οικογένεια που τον περιμένει να τον γεμίσει φιλιά και αγάπη. Φυσικά συνεχίζεις να είσαι στο ποστ μας και θα συνεχίσεις ;) Αντε του χρόνου τέτοια μέρα θα κάνουμε γενέθλια στο μπεμπούλη σου!!!! Κοίτα να έχεις εσυ δυνάμεις για να αντλεί και αυτός από σένα, σαν να είστε ακόμα ένα ;);) . Αλήθεια είσαι ακόμα στο νοσοκομείο ή βγήκες;; Σε αφήνουν να τον βλέπεις αρκετή ώρα;; Όλα καλά θα πάνε και σε σκεφτόμαστε πολύ πολύ και εσένα και τον μικρούλη. :YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρία5 να σας ζήσει, να πατε με το καλο όταν δυναμώσει το μπεμπέ σπιτάκι σας, να τον χαρείς κ να σε χαρει! Καλή λοχεία κ σε εσένα σου εύχομαι κ δύναμη γιατι το να μην εχεις αγκαλιτσα στο σπιτάκι σας το μπεμπάκι κ το αγχος να πανε ολα καλα, είναι πολυ, αλλα σκέψου θετικά, ολα θα πανε καλα κ σε λίγο καιρο θα ειστε αγκαλίτσα. Σε σκεφτόμουν αυτές τις ημέρες. Εχεις τις καλύτερες ευχές μου. Οπότε προλαβαίνεις θέλουμε οπωσδήποτε να τα λεμε, να μαθαινουμε νεα δικά σου κ του μπεμπούλι.

Εχεις τις θερμότερες ευχές μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα...........

μαρακι μου γλυκο να σου ζησει ο μπεμπακος σου και να ειναι γερο το ζουζουνι σου.......να μην μου στεναχωριεσαι..ολα θα πανε καλα....να εισαι αισιοδοξη....ενα μωρακι πλεον ενος κιλου ειναι πανω απο 90% βιωσιμο....ξερω οτι περνας πολυ δυσκολο...λογικο εξαλλου αλλα να εχεις πιστη και πολυ πολυ δυναμη.....καλη λοχεια κουκλα μου και περιμενουμε τα νεα σου για τον μικρο σου........

μαντι απο τωρα εφτιαξες την βαλιτσα θηριο;;;;;;εγω λεω την αλλη βδομαδα....εχουμε ακομα καιρο...ετσι πιστευω τουλαχιστον...χαχαχα.......

χθες ειδα αιμα στο ονειρο μου...οχι πολυ εντονο βεβαια...κατι θα γινει σχετικα γρηγορα...ειδωμεν.....

καλη επιτυχια σε οσες εχουν γιατρους........

φιλια και τα λεμε και παλι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ...

maria5 ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΕΙ Ο ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΠΩΣ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ Κ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΣΟΥ ΓΡΗΓΟΡΑ ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΣΟΥ ... ΕΝΝΟΕΙΤΕ ΠΩΣ ΕΙΣΑΙ Κ ΘΑ ΠΑΡΑΜΕΙΝΕΙΣ ΜΕΛΟΣ ΤΗΣ ΠΑΡΕΟΥΛΑΣ ΜΑΣ ...ΣΕ ΣΚΕΥΤΟΜΑΣΤΕ ΟΛΕΣ Κ ΣΟΥ ΣΤΕΛΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ Κ ΤΗ ΘΕΤΙΚΗ ΜΑΣ ΕΝΕΡΓΕΙΑ... ΕΣΥ ΠΩΣ ΕΙΣΑΙ..??? ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΤΗΝ ΑΓΩΝΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΕΡΝΑΣ ΑΛΛΑ ΘΕΤΙΚΗ ΣΚΕΨΗ Κ

ΘΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΝΑ ΜΑΣ ΣΤΕΛΝΕΙΣ ΤΑ ΝΕΑ ΣΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΜΕ ΑΓΩΝΙΑ...

ΤΙ ΕΓΙΝΑΝ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑΝ Β-ΕΠΙΠΕΔΟΥ...???

ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ Κ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΜΙΑ ΟΜΟΡΦΗ ΜΕΡΑ ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλη σας μερα κοριτσακια!

Πο πο Μαρακι δεν εχω λογια...να σας ζησει το μωρακι σας και να στελνετε ολη σας τη θετικη σκεψη και ενεργεια σε αυτο και θα δεις που σε κανα μηνα περιπου θα το κρατας στην αγκαλιτσα σου και θα ειναι ολα μια κακια αναμνηση!Προσευχομαι για το καλυτερο!!!

Εγω παλι σημερα εχω πιο πολυ συναχι και λιγοτερο ενοχληση στο λαιμο!Για να δουμε... :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα γλυκές μου εγκυούλες!!!!!

Μαρία5, να σας ζήσει το μπεμπάκι!!!! Υπομονή και να ξέρεις πως όλες μας προσευχόμαστε για το ζουζουνάκι σου!!!!Σου εύχομαι ολόψυχα όλα να πάνε καλά, που θα πάνε, και σύντομα να πάρεις το μπεμπάκι σου στο σπιτάκι σου στην ζεστή σου αγκαλίτσα!!!! και βέβαια θα περιμένουμε να μάθουμε νέα σου!!!!

Περαστικούλια στις αρρωστούλες..... και να προσέχετε κορίτσια!!!!

Κορίνα καλώς σε βρήκαμε..... έχεις δίκιο για τα ξένα site έχουν όντως καλύτερες τιμές.....ειδικά στην Γερμανία!!!! Εγώ μεγάλωσα Γερμανία και οι γονείς μου είναι εκεί προς το παρόν μέχρι να έρθει η στιγμή της γέννας, οπότε καταλαβαίνεις έχει ψωνίσει πολλά πράγματα που είναι στην μισή τιμή, ρουχαλάκια, πετσετούλες, σεντονάκια και πολύ καλή ποιότητα...Να φανταστείς θέλω να πάρω το μουσικό περιστρεφόμενο με τα αρκουδάκια για την κούνια της Fisher price που έχει 59.99 και επειδή έχω δίδυμα θέλω 2 ίδια οπότε πάμε στα 120 ευρώ(ΠΟΛΛΑΑΑΑ) ε λοιπόν στην Γερμανία τα βρήκε η μαμά σε τιμή προσφοράς 24 ευρώ το ένα οπότε με 48 παίρνω :o 2 ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ :shock:

Αυτό το site http://www.babyartikel.de/topseller στέλνει και στην Ελλάδα σε 5 εργάσιμες μέρες με 19,90 έξοδα αποστολής.... :);)

Όσο για τα κιλά εγώ έχασα τους πρώτους 2μήνες 4 κιλά γιατί είχα πολλούς εμετούς... αύριο μπαίνω στην 21εβδομάδα και έχω πάρει τα 4 κιλά συν 3 κιλά ακόμα,καλά πάμε από και πέρα πέρνεις πιο πολλά ειδικά στον 7ο μήνα έχω ακούσει....Πάντως χθές πήγα για καφέ με μια φίλη που είχε να δει 2 εβδομάδες και έπαθε πλάκα με την κόιλιά μου που έχει μεγαλώσει πολύ :shock: !!!!

ΕΒΙΤΑ με το καλό τα επιπλάκια σου και περιμένουμε foto να τα δούμε!!!και εγώ περιμένω πως και πως να στολίσουμε ....αχ αυτά τα Χριστούγεννα κορίτσια θα είναι για όλες μας πολύ διαφορετικά!!!!!!!!

Το Σαββατοκύριακο είπαμε να αρχίσουμε να αδειάζουμε το δωμάτιο και σιγά σιγά να αρχίσουμε το βάψιμο...ρίξτε καμιά ιδέα θέλω να κάνω δυχρωμία αλλά όχι κάτι πολύ έντονο....

Περιμένω νέα σας ....φιλάκια πολλά [smilie=wave.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια!!

καταρχας Μαρακι να σας ζησει ο μπεμπουλης που μας εκανε και ποδαρικο!! :) Ευχομαι και ειμαι σιγουρη οτι ολα θα πανε καλα, εχεις ταλαιπωρηθει πολυ αλλα συντομα θα τον παρεις στην αγκαλια σου και θα τα ξεχασεις ολα!! Εννοειται θα εισαι εδω να μας λες τα νεα σας και να μας συμβουλευεις.. θα τα μαθεις και πρωτη τα κολπα!! Να ειναι γερο, καλοτυχο και ευτυχισμενο.. με το καλο να πατε σπιτακι!

Κορινα μας ελειψες αλλα επεστρεψες δριμυτερη και παντα με καλες πληροφοριες!!! :)

Μαντι μου μπραβο εισαι ετοιμη για ολα πια!! ;) Με το καλο να ερθει η μικρουλα..

Αν και η μπουρικ μου φαινεται ειναι η επομενη, ειδε και το ονειρο!! λετε??

Εγω πριν λιγο γυρισα!! Καναμε τη β' επιπεδου. ολα καλα, η ΜΠΕΜΠΑ μας (ω ναι το σιγουρεψαμε) ειναι υγιεστατη, ειχε καλη θεση.. ολα μια χαρα!! 508 γραμμαρια! Ο πλακουντας επισης ανεβηκε και χαρηκα πολυ!! Δυστυχως δεν ειχε 3δ αλλα σε κατι κοντινα ειδαμε λιγο φατσουλα και ανφας και προφιλ!! Ειναι πολυ συγκινητικο μωρε.. ενα τοσο δα πλασματακι!! :) Μας μενει τωρα σε 2 βδομαδες ενας συμπληρωματικος υπερηχος καρδιας εμβρυου.

Αρχιζω κι εγω λοιπον να το χωνευω, να βαψουμε σιγα σιγα δωματιο κλπ..

Περαστικα στις αρρωστουλες..

φιλια σε ολες, κικη με το καλο κι εσυ αυριο τη β' επιπεδου.. το Ευακι θα μας πει αργοτερα φανταζομαι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο twiggy, η μπεμπούλα ΘΕΑ!!!!! ολά καλά δόξα το θεό!!!!! άντε να ακούσουμε και το Ευάκι τώρα ..εγώ αύριο και έχω μεγάλη αγωνία!!!!!

Φιλιά πολλά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρία5 μέσα απο την καρδιά μου να σας ζησει ο γιος σας! Ειμαι αισιόδοξη ότι όλα θα πάνε καλά και το μωρό σας θα το πάρετε αγκαλιά γρήγορα. Η επιστημη εχει προχωρήσει πολύ και μεγαλωνουν παιδιά υγιέστατα που γεννηθηκαν 700 γρ. Τις ευχές μου για ταχεία ανάρρωση σε εσένα και το μωρό σου.

Twiggy κορουλα τελικά με το καλό! αντε να φτιάξετε ότι χρειάζεται! Δεν εχω αλλα νεα κορίτσια φιλια πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα ζουζουνιτσες...

twiggy μου αντε μπραβοοοοοοοοοοοο πολυ χαιρομαι που εχουμε κ αλλη μπεμπουλα (μελοντικη νυφη) στη παρεαααααα φανταζομαι οταν την ειδες εεε..??? αχ μωρε... αντε το βαξιμο τωρα πως θα το κενετε???

ναν μου ετοιμη κ συ ε...?? τα εφτιαξες ... για πες τι εβαλες στη βαλιτσουλα να ξερουμε κ μεις τι να παρουμε...

Elinoulini περαστικουλια ζεστα να πινεις ...

kiki78 μου αντε κ συ φτιαχνεις τωρα δωματιακη εε??? τι ωραιααα η διχρωμία παιζει πολυ στον τοιχο κ ειναι πολυ ωραια εγω το εκανα γαλαζιο -μπλε με ασπρες ντουλαπες κ μπλε-πρασινα πομολακια βαζω μια φωτο προχειρη να δεις σορρυ η ντουλαπα μας ειναι ανοιχτη (ειχα στειλει φωτο στη μαμα μ να τη δει επειδη τωρα τα βαλαμε τα ραφακια)

post-14116-1387393804083_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το φωτιστικο μας ειναι ασχετο με τα χρωματα προς το παρον αλλα εχω σκοπο να βαλω πρασινη κουρτινουλα κ χαλακι οποτε πιστευω θα τεριαξει... χε χε χε :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω πολυ κοριτσια!! αντε γιατι και οι νυφες σε αυτο το ποστ ειναι ανεκτιμητες!!! ;)

εβιτα πολυ ωραιο το δωματιο.. το φωτιστικο μου αρεσει πολυ!!

εμεις δεν εχουμε παιδικο οποτε θα αναπροσαρμοσουμε την κρεβατοκαμαρα μας που ευτυχως ειναι μεγαλη. Οποτε αρκει να καταληξουμε σε χρωμα του τοιχου που θα βαλουμε την κουνια.. προς το πρασινακι σκεφτομαστε και να προσθεσουμε και καποια αυτοκολλητα.. Θα δειξει, ελπιζω να βγει ωραιο... Θα χρειαστει ομως να παρουμε και μια ντουλαπιτσα για το μωρο, ισως απο το ΙΚΕΑ.. δεν εχω δει και πουθενα αλλου τιποτα οικονομικες. Εχετε δει κατι?

σας φιλω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalnspera koritsakia m

maria5 na sas znsei va mn stevaxwrieste va skefteste 8etika kai ola 8a pane kala o 8eos einai megalos!!!

twiggy m kaname k emeis t v epipedou snmera ola mia xara do3a t 8eo ta dika mas einai 370gr kai gurw stous23 pontous...telika 2 koritsakia exoume!!!!!!!!!!mpoumpoukes

evita 1988 teleio t dwmatio tou mpoumpn avte me t kalo!!!!!!!!

ante kiki78 me t kalo aurio perimenoume k ta dika s euxarista nea

filakia se oles

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Evaki ροζουλίνι όλα ....μπράβο χάρηκα με τα ευχάριστα νέα σου!!!!!!!

twiggy νομίζω ότι το ΙΚΕΑ είναι η καλύτερη λύση για ντουλάπα, η πιο οικονομική...και εγώ δεν έχω δει κάτι πιο οικονομικό......

Evita μ' αρέσει πολύ το δωμάτιο και αυτό το μπλε είναι πολύ ωραίο..... εγώ σκεφτόμουν να κάνω την δυχρωμία οριζόντια και να την χωρίζει στη μέση μια μπορντούρα ταινία .....ίσως κάτι σε πράσινο κάτω και θαλασσί πάνω με θέμα winnie pooh ...δεν ξέρω είμαι και δύσκολη :lol: πρέπει να με ενθουσιάσει κάτι πολύ για να αποφασίσω :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

twiggi kai evatsi τέλεια τα νεα απο τις Β επιπέδου!!! Τα κοριτσάκια είναι σκέτη γλύκα (εγω εχω χαζέψει με την κόρη :D ) !!! Αντε με το καλό οι ετοιμασίες τώρα!!!

Εvita πολύ ομορφο το χρώμα, το μπλε είναι το ιδιο νομίζω που έχουμε βάλει κ εμείς! Αυριο θα βάψουμε κ το υπόλοιπο λαχανι. Το φωτιστικο που εχεις το εχω παρει δώρο στον ανηψιο μου κ είναι πολυ ομορφο!

Περαστικα στα κοριτσάκια που ειναι αρρωστούλικα

Γιωτούλα κανε βαλιτσούλα, μην τρέχεις τελευταία στιγμή

καλο βράδυ σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

twiggy το ικεα εχει μια ντουλαπα με 100 ευρω! ειναι ξυλινη με τρια φυλλα. το ενα εχει συρταρια και ραφια!

αντε μπραβο με τις εξετασεις της β επιπεδου κοριτσακια!

και εγω το γαλαζιο το απαλο εχω κανει αλλα με τον εναν μπεζ! τωρα κοιταω για φωτιστικο και κουρτινουλες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Twiggy όλα καλά ακούω, μπεμπούλα και εσύ!!! Τι καλά! Άντε με το καλό να την κρατήσετε υγιαίστατη στην αγκαλίτσα σας!

Κική με το καλό και η δική σου β-επιπέδου αύριο! Με την ευκαιρία να αου ζητήσω μια χαρούλα; Στο site που μας είπες μπορείς να μου μεταφράσεις κάτι γιατί δεν έχω ιδέα από γερμανικά; Απλά ήθελα να ρωτήσω στο link http://www.babyartikel.de/produkt/bettsets/alvi_bettset_das_haus η προίκα τι περιλαμβάνει; Πάντα, πάπλωμα και κουνουπίέρα; Μου άρεσε πολύ αυτή η προίκα και μου φαίνεται πολύ πρωτότυπη και σε καλή τιμή. Γιατί να μην έχει την σελίδα και στα αγγλικά κρίμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Twiggy όλα καλά ακούω, μπεμπούλα και εσύ!!! Τι καλά! Άντε με το καλό να την κρατήσετε υγιαίστατη στην αγκαλίτσα σας!

Κική με το καλό και η δική σου β-επιπέδου αύριο! Με την ευκαιρία να αου ζητήσω μια χαρούλα; Στο site που μας είπες μπορείς να μου μεταφράσεις κάτι γιατί δεν έχω ιδέα από γερμανικά; Απλά ήθελα να ρωτήσω στο link http://www.babyartikel.de/produkt/bettsets/alvi_bettset_das_haus η προίκα τι περιλαμβάνει; Πάντα, πάπλωμα και κουνουπίέρα; Μου άρεσε πολύ αυτή η προίκα και μου φαίνεται πολύ πρωτότυπη και σε καλή τιμή. Γιατί να μην έχει την σελίδα και στα αγγλικά κρίμα.

Λοιπόν επειδή το google το δικό μου βγάζει μεταφραση πάνω σου την έκανα και στην στέλνω....

"Η Βουλή των Bettset Alvi το μωρό σας θα κοιμηθεί υπέροχα! Κλινοσκεπάσματα, φωλιά και ουρανό με τα χαριτωμένα κεντημένα μοτίβα που συνοδεύουν το αγαπημένο σας πρόσωπο για ύπνο. Ο ουρανός είναι διακοσμημένο με ένα όμορφο φιόγκο με ρυμουλκούμενα. Σε ένα ευχάριστο βαμβακερό ύφασμα, το μωρό σας θα κοιμηθεί καλά. Μαξιλάρι και κάλυψη duvet είναι τα κουμπιά και μπορεί έτσι να αφαιρεθούν εύκολα για πλύσιμο. Το μαλακό παραγεμισμένο φωλιά προστατεύει το κεφάλι του μωρού λεπτό κατά τη σκληρή σίδερα του κρεβατιού. "

Σου γράφω και λίγες λεπτομέριες: έχει κεντημένα μοτίβα, η πάντα έχει διαστάσεις 30 x 180 cm, έχει μαξιλαροθήκη 40x60, παπλωματοθήκη 100x135, κουνουπιερα ....

Ότι άλλο χρειαστείς πες μου...ευχαρίστως να σε βοηθήσω ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εvatsi τώρα διάβασα και το δικό σου μήνυμα για τις μπουμπούκες σου!!! Τέλεια! Αντε να αυξηθούμε έστω και λίγο τα κοριτσάκια!

Εβίτα πολύ όμορφο το δωματιάκι που φτιάξατε για το αντράκι σας! Και το φωτιστικό σούπερ!

Κική σε ευχαριστώ πολύ! Εμένα δε μου το μετέφραζε. Ωραία θα το σκεφτώ και αν τελικά αποφασίσω να το παραγγείλω ίσως ξαναχρειαστώ τη βοήθειά σου. Όσο για το δωμάτιο τώρα που θα ξεκαθαρίσετε και το φύλο θα αποφασίσετε και για τα χρώμματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εvatsi τώρα διάβασα και το δικό σου μήνυμα για τις μπουμπούκες σου!!! Τέλεια! Αντε να αυξηθούμε έστω και λίγο τα κοριτσάκια!

Εβίτα πολύ όμορφο το δωματιάκι που φτιάξατε για το αντράκι σας! Και το φωτιστικό σούπερ!

Κική σε ευχαριστώ πολύ! Εμένα δε μου το μετέφραζε. Ωραία θα το σκεφτώ και αν τελικά αποφασίσω να το παραγγείλω ίσως ξαναχρειαστώ τη βοήθειά σου. Όσο για το δωμάτιο τώρα που θα ξεκαθαρίσετε και το φύλο θα αποφασίσετε και για τα χρώμματα!

Γι' αυτό είμαι και σε δίλλημα και θέλω κάτι λίγο πιο ουδέτερο να ταιριάζει και για αγοράκια και για κοριτσάκια.... για να δούμε και αύριο τι θα μας πει ;)

Πάντως έχει πολύ όμορφες προίκες το site και όντως πολύ καλές τιμές, να ξέρεις όλα τα σετ το ίδια περιλαμβάνουν όπως αυτή που είδες!!!!!! ότι χρειαστείς μου ξαναλές!!!!

φιλιά πολλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ ευακι μπραβο!!! 2 κοριτσακια, τι καλα!!! αντε με τα διδυμακια αρχιζουμε να ανταγωνιζομαστε παλι τα αγορακια του ποστ ;) Για να δουμε και η Κικη αυριο.. παρεμπιπτόντως ωραια η ιδεα σου για το δωματιο!!με το καλο η β΄επιπεδου..

μαριαπαπα σε ευχαριστω, ελπιζω να τη δω αυτη που λες.. ισως παω την επομενη βδομαδα!

μαντι μπορεις να κανεις copy paste το κειμενο στο google μεταφραση... καλα ψωνια!

καλο βραδυ σε ολες... :) ανθρωπακι φιλια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ ευακι μπραβο!!! 2 κοριτσακια, τι καλα!!! αντε με τα διδυμακια αρχιζουμε να ανταγωνιζομαστε παλι τα αγορακια του ποστ ;) Για να δουμε και η Κικη αυριο.. παρεμπιπτόντως ωραια η ιδεα σου για το δωματιο!!με το καλο η β΄επιπεδου..

μαριαπαπα σε ευχαριστω, ελπιζω να τη δω αυτη που λες.. ισως παω την επομενη βδομαδα!

μαντι μπορεις να κανεις copy paste το κειμενο στο google μεταφραση... καλα ψωνια!

καλο βραδυ σε ολες... :) ανθρωπακι φιλια..

Σ' ευχαριστώ κουκλίτσα......Αύριο , αύριο η μεγάλη μέρα, θα γίνει η αποκάλυψη :lol::lol::lol:

δες εδώ http://www.babyartikel.de/topseller πιστεύω να φαίνονται όλα με την μετάφραση τώρα...

Καλό βράδυ σε όλες τις κοιλούμπες :lol: και όνειρα γλυκά!!!!

Φίλάκια πολλααααα!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Κορίτσι μου καταρχάς συγχαρητήρια! Πλέον και υπερηχογραφικά επιβέβαιωσες την εγκυμοσύνη σου κι όλα δείχνουν ό,τι έπρεπε να δείξουν με βάση την εβδ κύησης. Αυτό για τη μέτρηση μη σε απασχολεί, ούτως ή άλλως το βίωσες και με προηγούμενη εγκυμοσύνη όπως λες κι όλα πήγαν καλά! Κι εμένα μου το μετρήσαν 6 μέρες μικρότερο απ' την μέτρηση με βάση την ΤΕΡ, αλλά μεγαλώνει σταθερά με αυτό το ρυθμό μέχρι στιγμής. Επίσης, να έχεις κατά νου ότι η μέτρηση με βάση την ΤΕΡ λαμβάνει υπόψη έναν ιδανικό κύκλο 28 ημερών και με ωορρηξία 14η μέρα, που είναι το φουλ ιδανικό σενάριο. Μπορεί να είχες καθυστερημένη σύλληψη - επίσης, σ αυτή τη φάση το έμβρυο είναι τοσοδούλικο οπότε είναι δύσκολο να μετρηθεί με ακρίβεια.  Όσο για την τομή, δεν έχω γνώση να σου απαντήσω, αλλά καλώς πιστεύω σκέφτεσαι να μιλήσεις με κάποιον γιατρό ίσως πιο εξειδικευμένο σε εγκυμοσύνη μετά από καισαρική που ίσως σε κατατοπίσει καλυτερα 😊 
    • Ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου! ❤️ μ' έπιασε και μια μικρότερη κρίση σήμερα στο σούπερ πάλι, αλλά αυτή τη φορά έπραξα αμέσως και έκανα αυτό με τις αναπνοές, ευτυχώς όλα καλά 😊 Αύριο έχω βιντεοκλήση με τη γιατρό μου (εν τω μεταξύ αυτή το π΄ροτεινε, δε ξέρω γιατί 😅, μάλλον για να τσεκάρει πως πάω με τη λοίμωξη) και θα της το αναφέρω ως γεγονός. Εγώ τώρα έχω κλείσει ένα ακόμα υπέρηχο την άλλη βδομάδα 18 του μηνός που θα έχω μπει με το καλό στην 11η εβδ και μετά από 2 εβδ έχω την αυχενική. Εύχομαι να φτάσουμε αισίως σ' αυτό το στάδιο όλες μας 🙏 κι εμένα δε σας κρύβω μ επιασαν κάτι ανασφάλειες πάλι, κυρίως γιατί φοβήθηκα μην η κρίση πανικού το Σάββατο έκανε κακό στο μωράκι, αλλά πρέπει να εμπιστευτώ το σώμα μου και το μωρό μου 💖 
    • Πραγματικά δε με πτοεί τίποτα. Ας είναι καλά η μπουμπού... εγώ αντέχω!!! 2,5 μήνες είναι... θα περάσουν! 🙂
    • Ωχ βρε κορίτσι μου υπομονή δεν είχα θέμα με Γοπ εγω πριν λιγες μερες με έπιασε το στομάχι μου βράδυ έκανα πολύ εμετό δεν ξέρω τι είχα πάθει ευτυχώς την επομενη ήμουν καλά  Φτάνουμε σιγά αίγα στο τέρμα και θα ηρεμήσουμε 😊  
    • Εγω κορίτσια με παιδιατρο είχα ρωτήσει εδώ κάτι μαμάδες που πηγαίνουν και την πήρα τηλ όταν γέννησα και πήγα  σπιτι μετά το μαιευτήριο  κλείσαμε ραντεβού και πήγα στο ιατρείο της (δεν ήρθε σπίτι ) να την εξέταση αλλά εδώ στο χωριό είναι και πιο απλά τα πργαματα τώρα εκεί μπορεί να θέλεις να ρωτήσεις αν μπορεί να σε αναλάβει 🤷‍♀️ εγω έτσι και αλλιώς δεν είχα και πολλές επιλογές με παιδιατρο.. 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...