Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Ιανουαρίου Φεβρουαρίου 2012 Νο2


Recommended Posts

twiggι μην ανησυχεις είναι φυσιολογικό σε αυτή την εβδομάδα να μην το ακους συνέχεια. Φαε μια σοκολατίτσα κ θα αρχίσει τις φούρλες το νινι σου!

Γιωτούλα ειδες που γύρισε το κοριτσάκι σου! Καλα περιτο να σου πω οτι η κόρη σας θα σας χαζέψει τελείως!

Κοριτσάκια εμένα η καλαθουνα δεν με βολεψε ιδιαίτερα. Την μικρή την ειχα στο λικνο μέχρι 4. Το πορτ -βεβε ή ενα καλο ριλαξ βολευει μια χαρά για να γυριζετε μέσα στο σπίτι.

eirini26, και εγω εχω καμια φορά λίγη φαγούρα στην κοιλια. Δεν νομίζω να ειναι κάτι, αλλα οτι πει ο γιατρός σου ;) .

Εφτιαξα κουλουράκια πορτοκαλιού μιαμιαμ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 935
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

kiki με 2 μωρούλια λογικό να πέσει! Σε ξεζουμίζουν τα νινια :lol: ! Ασχετα με την πλάκα, βοηθάει επίσης οταν πέρνεις το σιδηρο να το συνοδεύεις με πορτοκαλάδα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kiki με 2 μωρούλια λογικό να πέσει! Σε ξεζουμίζουν τα νινια :lol: ! Ασχετα με την πλάκα, βοηθάει επίσης οταν πέρνεις το σιδηρο να το συνοδεύεις με πορτοκαλάδα!

Είδες τα νινάκια μου :lol::lol::lol: τον είχα και πάντα λίγο χαμηλό........

Το πρωι που παίρνω το σίδηρο πίνω πάντα ένα ποτήρι φρεσκοστημένο χυμό, ξέρω ότι κάνει καλύτερη απορρόφηση με βιταμίνη c και γαλακτοκομικά από το απόγευμα και μετά κάνει καλύτερη απορρόφηση το βράδυ το ασβέστιο....... ποτέ σίδηρο μαζί με ασβέστιο εμποδίζει την απορρόφηση του σιδήρου.... (τα έχω μάθει στη σχολή έχω σπουδάσει επισκεπτών υγείας) ;););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κικη μην ανησυχεις! κι εγω παντα ειχα χαμηλο αιματοκριτη.. τωρα με τιην εγκυμοσυνη επεφτε συνεχεια, τον προηγουμενο μηνα πηγε στο 30! με εστειλε η γυναικολογος μου σε αιματολογο ο οποιος μου ειπε οτι στον μηνα που ειμαστε ειναι πολυ φυσιολογικο να πεφτει ετσι. Ειπε οτι μεχρι το 28 καλα ειμαστε και οτι μετα τον 6ο θα σταθεροποιηθει. Το μονο που μου αλλαξε τα χαπακια σιδηρου, απο φεοφολ σε μικροφερ (με ενα ολοκληρο ποτηρι νερο για να διαλυεται καλυτερα η καψουλα) και μου ειπε να παιρνω και φελισιν για καλυτερη απορροφηση! την επομενη βδομαδα θα επαναλαβω την εξεταση αιματος να δουμε τι εγινε...Ελπιζω κι εσυ να σταθεροποιηθεις .. παντως δεν αισθανεσαι ασχημα ετσι?

ανθρωπακι ευχαριστω για τις συμβουλες..

φυσικα και εφαγα λιγη σοκολατιτσα και το ακουσα λιγακι.. κακουργα μανα χαχαχα.. :P ε δεν αντεχα!! φιλια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!! τι χαμος ειναι ολος αυτος που γινετε?ολο τον κοσμο ανω κατω καναμε....χιχιχιχι!!!

ειδες ειρηνη δεν ηταν τιποτα οι φαγουριτσες! ολες εχουμε λιγο πολυ!

λεω να παρω μια καλαθουνα για να κοιμαται και ενα ριλαξ για μεσα στο σπιτι! το μονο ασχημο ειναι οτι η καλαθουνα χρειαζεται για 2-3 μηνες αλλα τι να κανουμε! δεν θελω να βαλω ενα τοσο δα μωρακι σε μια τεραστια κουνια απο το πρωτο βραδυ!

κικι λογικο να σου πεφτει ο σιδηρος με δυο μπουμπουκια! και που εισαι ακομα! και εγω εχω χαμηλο αλλα ξεχναω να παρω κ τα φαρμακα μερικες φορες! :oops: ποτε δεν τα πηγαινα καλα με τα χαπια!

twiggy εγω δεν το νιωθω καθολου οταν ειμαι βολτα η οταν κουραζομαι! μονο οταν χαλαρωνω!

εχθες εβλεπα ειδησης και μιλαγε ο παπανδρεου...ε τοσο κλωτσια δεν εχω ξαναφαει απο τον μπεμπη! μεχρι και αυτος εχει αγανακτιση!χαχαχα :D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου. Τι κάνετε;; Εγω κρυωμένη, χάλια :cry::cry::cry: Πονόλεμος, μύτη, δύσπνοια κλπ κλπ...

Για καλαθούνα βρε κοριτσια τι να πω... εγώ είχα και με βόλεψε πολύ. Ειχα και τη βάση με ροδάκια και τη γύριζα σε όλο το σπίτι. Αλλά βεβαια αν εχεις πορτ μπε μπε, δεν νομίζω να χριάζεται καλαθούνα. Την ίδια δουλειά κάνουν στην ουσία και πέρνουν και οι δυο μέχρι 3 μηνών. Μετά είχα και λίκνο γιατί δεν χωρούσε κούνια στο υπνοδωματιο μου και εκει τον έβαζα μεχρι 6 μηνων. Μετά τον πήγα στο δωμάτιό του που είχα την κούνια του.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

περαστικα Φλωριανα μου... να ντυνεσαι καλα!

κι εγω εχω καταλαβει οτι η καλαθουνα χρειαζεται σαν κρεβατακι τον πρωτο καιρο και για μεταφορα, διαφορετικα αν εχει καποια λικνο και πορτ μπεμπε (που συνηθως παει πακετο με το καροτσι σωστα?) δεν ειναι απαραιτητη.

μαριαπαπα ο παπανδρεου μεχρι και το μπεμπε αναστατωσε ε?!!! :P αχ αντε να δουμε τι θα γινει και σημερα..

να σας ρωτησω, για τον μαρσιπο εχετε καταληξει? Εγω νομιζω βολευει ο ring sling , αλλα τι διαφορα εχει απο το σκετο sling? ποια ειχε πει οτι δεν την βολευε καθολου ο συμβατικος με τις τιραντες?

δεν θα παρω ακομα βεβαια, απλα το σκεφτομουνα γιατι τους χαζευα προχθες...

φιλια σε ολες, καλη σας μερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!!!! Αϋπνίες, αϋπνίες, αϋπνίες..... :? 3 το πρωί κοιμήθηκα και στις 6 μέχρι τις 8.30 γαρίδα το μάτι :shock: τι πράγμα είναι αυτό? έλεος..... και τα μπεμπάκια ξενύχτιδες θα μου βγουν, 1:30 με 2:00 δίνουν παράσταση κλωτσιάς :lol::lol::lol:

Φλωριάνα περαστικούλια, πολλά ζεστά !!!!!!

Mariapapa ο μπέμπης επαναστάτης θα σου βγει..... ξεσηκώθηκε από τώρα :lol::lol::lol:

Twiggy μια χαρά νοιώθω ούτε ζαλάδες, ούτε τίποτα....filicine έπαιρνα από την αρχή και μην σου πω εδώ και 1,5 χρόνο παίρνω κάθε μέρα, γιατί βοηθάει πολύ όταν προσπαθείς να μείνεις έγκυος..... για να δούμε πως θα τα πάμε ;);)

Σήμερα επιτέλους θα πάμε για τον υπέρηχο καρδιάς......άντε να δούμε θα γυρίσουν τα ζουζουνάκια μου?

Όσο για την καλαθούνα λέω να μην πάρω γιατί δεν θα με βολέψει για τα δύο και σκέφτηκα να πάρω ριλάξ για να τα έχω στο σαλόνι, αν και θα μου δώσει η κουμπάρα του αδερφού μου που είχε δίδυμα ένα πάρκο που έχει και δύο επίπεδα και λέω να το έχω μόνιμα στο σαλόνι αυτό.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

TWIGGY μου, δεν είναι απαραίτητο να αγοράσεις το πορτ μπε μπε μαζι. Εγω που πήρα το perpergo πήρα μόνο καρότσι και καθησμα αυτονικήτου, γιατί ξάπλωνε τελείως η πλάτη και το πορτ μπε μπε είχε ένα κάρο λεφτά και θα το χρησιμοποιούσα μόνο για 3 μήνες και μες το καταχείμωνο που είχα γεννήσει το γιό μου, μπορεί να μην το χρησιμοποιούσα και καθόλου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

twiggy εγω ειχα παρει μαρσιπο στην Νεφελιτσα κ τον χρησιμοποιησα παρα πολυ. Εχω αυτον http://www.ntosas.gr/baby-carrier-syner ... bjorn.html (μπορεις να τον βρεις κ σε καλυτερη τιμή), η εταιρία αυτη ειναι η πρωτη εταιρια που κατασκευασε μάρσιπους κ ειναι ιδιαιτερα ανατομικοι. Απο οταν ηταν 1 μηνων η μπεμπα, μεχρι που εφτασε 8-9 κιλα την εβαζα αρκετα συχνα στο μαρσιπο για τις βολτούλες μας, μετα δεν αντεχε άλλο η πλάτη μου. Τωρα για τον μπέμπη θα εχω αυτον της babybjorn, αλλα σκεφτομαι να πάρω κ ενα ring sling που εξυπηρετεί πολυ κ στον θηλασμό..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φλωριανα και ανθρωπακι ευχαριστω για τις συμβουλες σας!πραγματι εχει και σημασια η εποχη.. θα γεννησουμε χειμωνα προς ανοιξη οποτε θα προσαρμοσουμε και τις επιλογες μας.

κικη με το καλο ο υπερηχος καρδιας.. εγω αυτον θα τον κανω λιγο αργοτερα, δεν μπορεσα να κλεισω νωρις ραντεβου. Ναι κι εγω το φυλικο οξυ το επαιρνα και οσο καιρο προσπαθουσα να συλλαβω.. Βοηθαει σε πολλα!! :)

φιλια σε ολες..σημερα το μικρο ειναι πιο ζωηρο και ανεβηκα πολυ!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα......

χθες ξεπατωθηκα.....κατεβηκα αμπελοκηπους με τον μεγαλο για να παμε στη γιατρο και πηγαμε με το μετρο γιατι δεν βρισκεις πουθενα να παρκαρεις εκει κατω.....ο γιωργος ειχε τρελαθει με το μετρο....μιλαμε δεν εβαλε γλωσσα μεσα του.....μιλαγε ακαταπαυστα......γελαγε ολος ο κοσμος στο τρενο..χαχαχα......λοιπον η γιατρος μου ειπε οτι εινα θεμα αλλεργιας.....να κοψω τη σκονη απορρυπαντικου και να περνω υγρο,να μην βαζω μαλακτικο,να του φοραω μποξερακια και οχι βρακακια,να τον πλενω με ενα ειδικο αφρολουτρο,να του βαζω μια κρεμα εκει.....ουφφφφφφφφφ.με τρελανε.......αντε τωρα να του πλυνω ολα τα ρουχα του με υγρο απορρυπαντικο......σαν μπεμπε και αυτος.......

φλωριαννα περαστικα......ειναι πολυ χαλια αυτες οι ιωσεις.....

εγω εχω πορτ μπεμπε......με βολεψε πιο πολυ γιατι ενσωματονεται στο καροτσι και πας οπου θες....σε αντιθεση με την καλαθουνα.......τεσπα.......οτι και να παρεις μια χαρα ειναι........

το θεμα με τον πλακουντα δεν ειναι οτι ειναι χαμηλα...αλλα οτι σε ολες της εγκυμοσυνες μου ειναι κολλημενος στη μητρα...που αυτο σημαινει οτι δεν βγαινει μονος του οπως γινεται σε ολους τους τοκετους αλλα πρεπει να τον βγαλουν με το χερι......και φυσικα αυτο μπορει να σημαινει αιμορραγια της μητρας εως και να χασω την μητρα αν ατονησει.......χεσε μεσα δηλαδη....και φυσικα σαν τριτη εγκυμοσυνη ολα ειναι πιθανα και πιο επιφοβα.....ελπιζω ολα να πανε καλα........

κικη μην τρελενεσαι βρε με τον αιματοκριτη θα ανεβει.....δεν ειναι στο χερι του.......αντε περιμενουμε νεα σου απο τον υπερυχο....ευχομαι να τον απολαυσεις......

twiggy μην ξεθαρευεις......προσεχε εεεεεεεεεεε!!!!!!!!!!φιλιαααα!!!!!

τα λεμε παλι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια!!Εμένα ο αιματοκρίτης πήγε 32 και ενώ παίρνω 2 σίδηρους τη μέρα (hemafer fol) τώρα μου είπε να τους κάνω 3.Απλά φοβάμαι λίγο για την δυσκοιλιότητα αλλα θα δώ πως θα πάει..

Την καλαθούνα θα την πάρω επειδή δεν θέλω να πάρω πορτ μπεμπέ,θα πάρω καρότσι που να ξαπλώνει τελείως η πλάτη, μ'άρεσε αυτό http://www.anatello.gr/cart/product.php?productid=1185 και το βρήκα σε μαγαζί της περιοχής στα 180 ευρω,μια χαρά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΙ ΜΟΥ ΚΑΝΕΤΕ..??? ΒΛΕΠΩ ΔΙΝΟΥΝ ΡΕΣΤΑ ΤΑ ΜΩΡΑ ΜΑΣ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ .... :lol: Ε???

ΦΛΩΡΙΑΝΑ ΠΟΛΛΑ ΠΕΡΑΣΤΙΚΟΥΛΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

ΠΟΛΥ ΒΑΡΕΜΑΡΑ ΣΗΜΕΡΑΑΑΑΑ ΕΙΜΑΙ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΜΕΧΡΙ ΤΗΣ 4 ΠΟΥ ΘΑ ΕΡΘΕΙ Ο ΑΝΤΡΟΥΛΗΣ ΜΟΥ... :(

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΓΩ ΚΑΛΑΘΟΥΝΑ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΩ ΘΑ ΤΟ ΒΑΛΩ ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΑΚΙ , ΤΟ ΚΑΘΙΣΜΑΤΑΚΙ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ ΒΟΛΕΥΕΙ ΑΦΟΥ ΤΟ ΠΑΣ ΟΠΟΥ ΘΕΛΕΙΣ Κ ΜΟΥ ΕΠΕ Η ΘΕΙΑ Μ ΠΩΣ ΘΑ Μ ΠΑΡΕΙ ΡΙΛΑΞ ΓΙΑ ΔΩΡΑΚΙ ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΩ ΑΛΛΑ ...

kiki78 ΘΑ ΑΚΟΥΣΕΙΣ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΗΜΕΡΑ Ε...??? ΤΕΛΕΙΑ!!!!!! ΑΝΤΕ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣ ΟΤΑΝ ΕΡΘΕΙΣ ...

ΣΑΣ ΑΦΗΝΩ ΝΑ ΜΑΓΕΙΡΕΨΩ Κ ΤΙΠΟΤΑ...

ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ Κ ΚΑΛΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas k apo mena perastika floriana,8elei prosoxn auto t kairo

ante kiki 78 me ta didumakia sou...epitelous upernxos xaxa perimenoume nea!!

exw vre koritsakia mia aporia...teleutaia episkepsn ston giatro ntav otan nmouv 18 evdomadwn o opoios m eipe se duo evdomades pame gia b epipedou...tnv epomevn dnladn pou 8a eimai 20 evdomadwv...ap'oti vlepw ap'oles sas einai polu nwris eeeeee?ti lete?na t ka8usternsw???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τι μου κάνετε? όλα καλά? Εγω απο εδω δεν εχω πολλά νέα.

Για αγορές ακουω και πολύ χαίρομαι. Εγω ειχα αγορασει πορτ μπεμπε μαζι με το καρότσι και με βολεψε γιατί ήταν ανησυχο νεογεννητο και τον ειχα μαζι μου στο σαλόνι. Βεβαια για 2 μηνες χρειαστηκε μετά δεν χωραγε κοιμόταν απευθείας στο καρότσι του. Εμένα μου ειπε η αδελφή μου οτι θα μου κανει δωρο ενα ρηλαξ που δεν εχω αυτά της fisher price με τα φωτάκια. Στο πρώτο μου παιδί ειχα ενα ρηλάξ της κακιας ωρας το οποιο εφαγε πεταμα ήταν χαλια, μη ανατομικό αφου και το απιδί δυσανασχετουσε.

Α! και κατι τελευταίο. Πηγαμε εχθες στα Τζαμπο με τον γιο μου να του παρω κατι δικά του για το σχολειο και μου λεει θελω να ψωνισω και για το αδελφουλι μου. Και διαλεξε ενα σετάκι σκουφακι γαντακια καλτσάκια για το μαιευτήριο και ενα φορμακι βελουτε και τα δυο Γουινι. Εχει γουστο ο γιοκας μου ήταν πανγλυκα.

Αυτά κορίτσια σας φιλώ καλό απογευμα.

Φλωριαννα περαστικά! Στην δουλεια του αντρα μου αλλα και στον περίγυρο θερίζουν οι ιωσεις και δεν υπάρχει και τρόπος να προστατευτουμε δεν γίνεται να μπούμε στην γυάλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ βρε ναν τι γλυκουλης ο μικρος σου!!! με 'γεια τα ρουχαλακια...

μπουρικ μου τριτη γεννα, τα ξερεις εσυ τωρα!.. σιγα, το πολυ πολυ κανετε καισαρικη, δεν χαθηκε και ο κοσμος. Σε ρωτησα γιατι εχω χαμηλα τον πλακουντα προς το παρον και κοιταω τι μπορει να συμβει...Μπραβο για τον μικρο σου, ολα καλα, καλα πλυσιματα τωρα!!εγω προσεχω, κοτουλα εχω γινει με τα γεγονοτα των τελευταιων βδομαδων!! :lol:

Ειρηνη κι εμενα μου ειχε πει για 3 χαπακια σιδηρου (πριν τα αλλαξω σε 2 μικροφερ που ειναι πιο ισχυρα) και φοβοταν για δυσκοιλιοτητα. Αλλα ευτυχωςδεν ειχα προβλημα και μου ειπε οτι ειναι απο το μαγνησιο (τροφοκαρντ) το οποιο αντισταθμιζει και βοηθαει.. Εσυ παιρνεις μαγνησιο? Το καροτσι πολυ ωραιο και οικονομικο !!!

Ευακι για τη β' επιπεδου, εμενα μου ειχε πει να κλεισω ραντεβου απο 22-24η βσομαδα... αλλα ισως και νωριτερα παλι μια χαρα να γινεται!

Εβιτα κι εγω ελεγα να το βαλω στην κουνια κατευθειαν αλλα ολες οι φιλες με μωρα μου ειπαν οτι στην αρχη ειναι πολυ μεγαλη για το νεογεννητο και δεν νιωθει ασφαλεια.. δεν ξερω. ρωτα κι εσυ

φιλακια πολλα, σημερα πολυ πολιτικο σασπενς... για να δουμε θα καταφερουν να κανουν κατι καλο επιτελους?!! :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρες μανούλες!!!

Ελπίζω ο καλός θεούλης να βοηθήσει τους ανεγκέφαλους που έχουν μαζευτεί στην βουλή, να τους φωτίσει (ή καλύτερα ..να τους λούσει με φώς :lol: ) μήπως κ πάρουν επιτέλους καμιά απόφαση της προκοπής, γιατι τα πράγματα δεν πάνε καλά... Ολοι την καρέκλα τους σκέφτοντε, αμαν :ymsick: .

Τεσπα τα μωράκια μας να είναι καλά, αυτο ειναι το σπουδαιότερο.

Ναν, γλυκα ο πιτσιρικάς!!! Μεγειες, μεγειες τα ρουχαλάκια!!!

evatsi μην αγχώνεσαι, ξέρει ο γιατρός σου.

καλημέρες σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

twiggy δεν αλλαζει κατι με το να κανω καισαρικη.....το ιδιο πραγμα ειναι....

οποτε μπουρικ μου ας γινει το καλυετρο για σενα και τη μικρουλα κι θα πανε ολα καλα!! :)

ανθρωπακι ωραια τα λες, τα μωρακια να ειναι καλα κι ελπιζω να μην ζησουν τετοιες καταστασεις οταν θα μεγαλωσουν.. να εχουμε βαλει μυαλο μεχρι τοτε και η πολιτικη να βοηθαει τον κοσμο, οχι να εξυπηρετει μονο τα μικροσυμφεροντα των πολιτικων!!

καλο σαββατοκυριακο να εχετε ολες!! φιλια :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα..........

τι να πω κοριτσια εγω χθες που ακουγα τον αχρηστο(παπανδρεου)ολο μαλακιες ελεγε.....μα καλα τοσο ηλιθιους μας περνανε;;;;;τεσπα.....δεν νομιζω οτι θα αλλαξει και ποτε τιποτα......αφου και εμεις σε περιπτωση που τελικα γινουν εκλογες θα βγαλουμε τον αλλο αχρηστο τον σαμαρα......αφου τα θελει ο κωλος μας........

αυτα.νευριασα παλι..........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα εγκυούλες!!!! έχει μια υπέροχη μέρα έξω, ευκαιρία για βολτούλα ;););)

Τελικά χθες πήγαμε για τον υπέρηχο, τελειώσαμε στις 00 και είδαμε μόνο το ένα, βέβαια με το ζόρι καθόταν το ζουζουνάκι μου, είχε βάλει και το δαχτυλάκι στο στόμα :lol::lol::lol: τι γέλιο που έχουναν και μας ταλαιπώρησε πολύ..... καλά το αστεράκι μου το άλλο στον κόσμο του μπρούμυτα με το χέρι πίσω από το κεφάλι και γροθιά, πασάς :lol::lol: Την Πέμπτη το πρωι έχουμε την Β-επιπέδου και θα προσπαθήσουμε να δούμε και την καρδούλα του, μας βλέπω μέχρι το βράδυ να είμαστε εκεί ........ αχ αυτά τα διδυμάκια μου..... πάντως όλα καλά αυτό έχει σημασία.....

nan τι γλύκας ο μικρούλης σου :) !!!!!!!

anthropaki όλα για τα λεφτά και την εξουσία γίνονται.... ποιος θα προλάβει να φάει περισσότερο....και μόνο εμείς δυστυχώς υποφέρουμε, αυτοί δεν έχουν αλλάξει τίποτα από την καθημερινότητα τους :x:x

Εύχομαι σε όλες να περάσετε ένα σούπερ Σαββατοκύριακο και ξεκούραστω έτσι ;);) φιλάκια πολλά στις φουσκωτές κοιλίτσες !!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ μπουρικ δυστυχως ετσι το παμε σε αυτη τη χωρα.. ολοι οι αχρηστοι να μαλωνουν μεταξυ τους! ομως σκεφτομουνα.. οταν πιανει κανεις πατο που αλλου να παει? δεν αναθεωρει, δεν βαζει μυαλο? τι να πω, ας ελπισουμε οτι θα γινει καποιο μικρο θαυμα σε αυτη τη χωρα.. Διαφορετικα, εχουμε αυτο που μας αξιζει!! και μην νευριαζεις ε? ;) φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Ζητάω συγκεκριμένα την μπροστινή μπάρα ασφαλείας ενός παλιού καροτσιου 3 σε 2 μάρκας cangaroo sharah verde (του μεγάλου καροτσιου και όχι του καθίσματος αυτοκινήτου). Έχω μόλις γεννήσει το δεύτερο παιδάκι μου και το ξέχασα στην παιδική χαρά και χάθηκε και έτσι γίνεται άχρηστο και μη ασφαλές για το μωρό. Δεν έχω την οικονομική δυνατότητα να πάρω καινούργιο... Εάν έχει κάποια μαμά ένα παρόμοιο μοντέλο και δεν το χρειάζεται και μπορεί να μου βγάλει την δική της μπάρα ( με πληρωμή) το χρειάζομαι επειγόντως. Σας ευχαριστώ!
    • Κορίτσι μου καταρχάς συγχαρητήρια! Πλέον και υπερηχογραφικά επιβέβαιωσες την εγκυμοσύνη σου κι όλα δείχνουν ό,τι έπρεπε να δείξουν με βάση την εβδ κύησης. Αυτό για τη μέτρηση μη σε απασχολεί, ούτως ή άλλως το βίωσες και με προηγούμενη εγκυμοσύνη όπως λες κι όλα πήγαν καλά! Κι εμένα μου το μετρήσαν 6 μέρες μικρότερο απ' την μέτρηση με βάση την ΤΕΡ, αλλά μεγαλώνει σταθερά με αυτό το ρυθμό μέχρι στιγμής. Επίσης, να έχεις κατά νου ότι η μέτρηση με βάση την ΤΕΡ λαμβάνει υπόψη έναν ιδανικό κύκλο 28 ημερών και με ωορρηξία 14η μέρα, που είναι το φουλ ιδανικό σενάριο. Μπορεί να είχες καθυστερημένη σύλληψη - επίσης, σ αυτή τη φάση το έμβρυο είναι τοσοδούλικο οπότε είναι δύσκολο να μετρηθεί με ακρίβεια.  Όσο για την τομή, δεν έχω γνώση να σου απαντήσω, αλλά καλώς πιστεύω σκέφτεσαι να μιλήσεις με κάποιον γιατρό ίσως πιο εξειδικευμένο σε εγκυμοσύνη μετά από καισαρική που ίσως σε κατατοπίσει καλυτερα 😊 
    • Ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου! ❤️ μ' έπιασε και μια μικρότερη κρίση σήμερα στο σούπερ πάλι, αλλά αυτή τη φορά έπραξα αμέσως και έκανα αυτό με τις αναπνοές, ευτυχώς όλα καλά 😊 Αύριο έχω βιντεοκλήση με τη γιατρό μου (εν τω μεταξύ αυτή το π΄ροτεινε, δε ξέρω γιατί 😅, μάλλον για να τσεκάρει πως πάω με τη λοίμωξη) και θα της το αναφέρω ως γεγονός. Εγώ τώρα έχω κλείσει ένα ακόμα υπέρηχο την άλλη βδομάδα 18 του μηνός που θα έχω μπει με το καλό στην 11η εβδ και μετά από 2 εβδ έχω την αυχενική. Εύχομαι να φτάσουμε αισίως σ' αυτό το στάδιο όλες μας 🙏 κι εμένα δε σας κρύβω μ επιασαν κάτι ανασφάλειες πάλι, κυρίως γιατί φοβήθηκα μην η κρίση πανικού το Σάββατο έκανε κακό στο μωράκι, αλλά πρέπει να εμπιστευτώ το σώμα μου και το μωρό μου 💖 
    • Πραγματικά δε με πτοεί τίποτα. Ας είναι καλά η μπουμπού... εγώ αντέχω!!! 2,5 μήνες είναι... θα περάσουν! 🙂
    • Ωχ βρε κορίτσι μου υπομονή δεν είχα θέμα με Γοπ εγω πριν λιγες μερες με έπιασε το στομάχι μου βράδυ έκανα πολύ εμετό δεν ξέρω τι είχα πάθει ευτυχώς την επομενη ήμουν καλά  Φτάνουμε σιγά αίγα στο τέρμα και θα ηρεμήσουμε 😊  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...