Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΛΑΧΙΣΤΕΣ ΚΑΦΕ ΕΚΚΡΙΣΕΙΣ


Recommended Posts

Καλημέρα σας, είμαι έγκυος 5εβδομ. κ' 5 ημερών.

δεν έχω κάνει ακόμα υπέρηχο γιατί η γυναικολόγος μου είπε είναι πολύ νωρίς ακόμα και να πάω την επόμενη εβδομάδα, επίσης μου είπε να κάνω πάλι χοριακή και προγεστερόνη.

επειδή έχω θρομβοφιλία ξεκίνησα από χθες ιννοχεπ και έχω καφέ ελάχιστες όμως εκκρίσεις (στο σκούπισμα)

έχω τρομάξει τι να κάνω?

πήρα την αιματολόγο και μου είπε να κάτσω ξάπλα.

μακάρι να μην είναι τίποτα κακό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οι καφέ εκκρίσεις είναι πάρα πολύ συνηθισμένες στην αρχή της εγκυμοσύνης. Είναι και πάρα πολύ νωρίς, ούτε έξι εβδομάδων δεν είσαι καλά καλά! Εγώ στις τέσσερις εβδομάδες είχα αρκετά καφέ και νόμισα ότι μου ήρθε η περίοδος! Κάνε αυτό που σου είπε η γιατρός σου, μείνε ξαπλωμένη, μην κουράζεσαι καθόλου, ξέχνα δουλειές, μαγειρέματα, ψώνια και δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο, κι όλα θα πάνε καλά σου εύχομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

G.KKRIS 2 πραγματάκια...πρώτον πάρε τον γιατρό σου και δεύτερον ξάπλωσε και μην κάνεις τίποτα..!!!

όλα θα πάνε καλά,μην αγχώνεσαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

G.KKRIS και εγώ είχα τις πρωτες εβδομάδες και καφέ και κόκκινες εκρίσεις. Θέλει να ξαπλώνεις συνεχώς. Εμένα η μήτρα ήταν λίγο χαμηλά και δεν έκανε να κάθομαι καθόλου αλλά μόνο να ξαπλώνω. Με το που καθόμουνα λίγα λεπτά σε καρέκλα κατευθείαν είχα αίμα! Τις πρώτες εβδομάδες θέλει προσοχή πολύ μέχρι να δέσει και καλά ο πλακούντας. Εμένα μετά τον 3ο που ανέβηκε πιο πάνω η μήτρα ήμουν πολύ καλύτερα! Εγώ θα σου έλεγα να πάρεις και ενα τηλ τη γυναικολόγο σου μήπως και πρέπει να ξεκινήσεις και τα utrogestan.

Υπομονή λοιπόν και όλα θα πάνε καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ είχα καφέ εκκρίσεις στην πρώτη μου εγκυμοσύνη και δεν ήταν τίποτα. Συνηθισμένο φαινόμενο. Εσύ όμως άκου τον γιατρό σου και μείνε ξαπλωμένη μέχρι να σε δει από κοντά ;) Εύχομαι να πάνε όλα καλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...