Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ ΜΑΡΤΙΟΥ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011 ΕΛΑΤΕ ΝΤ ΛΕΜ Ν11


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 949
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Φιλεναδες μυ, τι κανετε?σας διαβασα μια στα πεταχτα , ειναι και δυο παρα βλεπετε και ισα που μενει το μαι ανοιχτο..

Ο μικρος παλι γκρινιαζε σημερα..δεν κοιμηθηκε πολλες ωρες και ξεκινησαμε το συστημα αγκαλια..κοιμαται στην αγκαλια μου και μολις τον βαλω στην καλαθουνα ξυπναει και κλαιει..καο το αλλο...αν τον βαλω στο δικο ου κρεβατι κοιμαται ..εβαλα κι εγω μια πανα και το ξαπλωσα εκει..οταν λοιπον ηρθε η ωρα να καουμε νανι με τον αντρουλη μου, δεν μας εκανε η καρδια να τον παρουμε στην καλαθουνα και δεν το ρισκαραμε κιολας γιατι αν ξυπνησει ο μικρος την βαψαμε..ανοιξαμε λοιπον τον καναπε που εχω στο υπνοδωματιο κςι θηοαζω και ξαπλωσαμε εκει..τωρα που ξυπνησε το μικρο για μαμ τον εβαλα στην καλαθουνα του και ξαπλωσαμε κι εμεις στο κρεβατι..απο αυριο καταργειται η καλαθουνα..θα φερω το κρεβατακι του διπλα στο δικο μας!

Καλε τι διαβαζω και σηκωνεται η τριχα μου απο τα νευρα?!υπαρχει ηλικια που θεωρειται σωστη για να κανεις παιδια?ημαρτον!οσο για την μανταμ που μηλισε ετσι στο χροστινακι, ενα θα πω..οσα δεν φτανει η αλεπου τα κανει κρεμασταρια..ζηοευουν χριστινακι ου..μολις παει ο γιος σου σχολειο θα καταλαβεις γιατι!

Μαρακι σαρ. Τι να πω για τις κυρατσες που λες..επρεπε να τους απαντησεις αναλογως..αχ εγω δεν πορω κ;τι τεοια..εδω την εχω την απαντηση..νομιζω πως αν καποιος δεν θελει να κανει παιδια , δεν κανει..δεν τους μιλησε κανεις για προφυλακτικα?συγνωμη αλλα θεωρω μεγαλη ανευθυνοτητα εκ μερους καποιου που υποστηριζει την αποψη των κυραδων αυτων..ντροπη..ειναι εκει που λες κι εσυ.. Ε ρε που τα στελνει ο θεος τα παιδια..αλλοι ταλαιπωρουνται χρονια κι αλλπι δεν τς εκτιμουν..

Μικακι λυδιακη, ψαχνετε για κρεβατακι?ευχομαι να βρεις συντομα κατι που να σου αρεσει γιατι βλςπω κοντευεις κι εσυ ..φιλακια στην εκπληξουλα σου!

Αναστασακι..καλε η δικη σου εγινε ολοκληρο μωρο!οσο για τα φορμακια εμεις επειδη γεννηθηκαμε 2900 και πηγαμε2630 μας κανουν αομα τα 0-3 αλλα ειμαστε και τριων εβδομαδων ακομα..κοριτσια, μην βασιζεστε στουν περηχους..εμενα ια βδομαδα πριν γεννησω τν εβγαζε 3200..καλα με την σοκολατινα με κολασες βραδυατικα και εχω και μια λιγουρα..αχ αχ

Νια μου, σε σπρωχνουν πολυ τα μικρα ε?εμ ειναι και δυο βλεπεις..αντεξε και ερχονατι τα ζουζουνακια σου..

μυριαμακι, ακομα εδω εισαι?ζηλεψες την δοξα της μαριας 12 μαλλον..νασιουκο κι εσυ απο οτι βλςπω δεν λες να γεννησεις..

Λενακι ου τι κανεις?

Μαντι, αννα μαρια, δωρακι, χριστινακι, ευη..βανεσαακι..φιλακια πολλα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημεραααα!!!!πρωτη σημερα!!!!που ειστε ολες????κοιμοσαστε ακομη????ξυπνηστεεεεε!!!

σημερα εχω γιατρο στις 12 για καρδιοτοκογραφο και μου ειπε να φαω γλυκο πριν παω!!!!!μμμμμμμ!!!τελεια!!!οχι οτι δεν τρωω καθε μερα βεβαια,αλλα τωρα ειναι και κατοπιν εντολης γιατρου :lol::lol::lol::lol: θα παω να δω και για στρωματακι, αλλα σκεφτομαι το πως θα βγω εξω!!!προς το παρον ειμαι κατω απο το παπλωμα!!!αφηστε που η μον η στολη εξοδου που εχω ειναι μια φορμα!!!τιποτα αλλο.σκεφτομαι να παρω ενα φορεματακι μονο για την εξοδο απο το μαιευτηριο το οποιο να μπορω να το βαλω και μετα!!!

αντε σηκωθειτε!!!!!!

νασιουλα και μυριαμ, νομιζα οτι θα ειχατε γεννησει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια μου!

να μαι και εγω:)

πηγαμε χθες γιατρουδακο!

Δόξα Τον Θεό και Την Παναγία ολα καλα!

η μπεμπα εχει παει 1500 γραμμαρια!μια χαρα μας ειπε τα κιλακια της!

εχει παρει και θεση με το κεφαλακι προς τα κατω το γλυκο μου αλλα ειναι ψηλα ακομη!

6 δεκεμβριου μου ειπε παμε για προγραμματισμενη καισαρικη!

μου ειπε να παω να δω και ενα χειρουργο για τις αιμορροιδες μου μπας τυχον και χειροτερεψουν μεχρι την γεννα!

θα παμε να δουμε και παιδιατρο μεσα σε αυτες τις μερες!

μου ειπε αυτες τις 3-4 βδομαδες να ξεκουραζομαι οσο μπορω γιατι ειναι πολυ σημαντικες!

αυτα τα δικα μου νεα!θα με ξαναδει σε 15 μερες, 1 νοεμβριου δηλαδη!

αναστασακο μια χαρα κοπελα η δικια σου ε?τελειαααα!ποτε ξαναπας γιατρουδακο?

τιτινακι μου μη δινεις σημασια στην καθε κατινα που οτι κακια βρουν την λενε!απ τη ζηλεια της καλε το ειπε!ακους εκει. . .!εκνευριστικα!

μαρακι το ιδιο και για σενα!μα 3 παιδια?τα παιδια ειναι ευλογια,δεν το ξερουν ομως καποιοι αυτο!μην τους λαμβανεις υποψη κοπελα μου!

δωρακι μου καλα ειναι η μπεμπουλα?το παλευεις με το θηλασμο ε?

βανεσσακι μου καλη επιτυχια με την διπλωματικη κοριτσι μου!

λυδακι μου μεγαλωνει και σενα το μπεμπε σου ε?

αννα μαρια μου ο αντρικος?κοντευεις να τον εχεις συντομα στην αγκαλια σου εεε?

τι αλλο ειπατε κοριτσακια μου?

δεν θυμαμαι κατι αλλο!

φιλακια σε ολες!

Ο ΘΕΟΣ ΚΑΙ Η ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΑΖΙ ΜΑΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα φιλεναδες..

Βανεσσακι, καλο γιαυρουλι..κι εγω στο τελος της εγκυμοσυνης δεν ειχα και πολλες επιλογες στα ρουχα..ολα τα φορεματα λογω κοιλιας ειχ;ν κοντυνει απιστευτα..

Γκιρλ μου, μεγαλωσε η μπεμπα σου!μπραβο!!κοντευεις κι εσυ σιγα σιγα..αιμορροοιδες ειχα κανει κι εΓω επειδη πιεΖε ο μικρος αλλα εξαφανιστικαν σχεδον..αφου ομως θα κανεις καισσαρικη τι σχεση Εχουν οι αιμορροιδες?για παιδιατρο τελικα αποφασισες?

Κοριτσακια ξεκινησε κι εδω το φθινοπωρο..απο 30 βαθμους που ειχε το σκ τωρα ειμαστε στους 22.. Σημερα θα παει ο αντρας μου να κοιταξει για ηλεκτρικα σωματα..εχουμε κληματιστικο ψυξης-θερμανσης αλλα για το μωρο δεν κανει να το αναβουμε στην θερμανση..ουτε το τζακι αλλα ουτε και οι σομπες ενδεικνυνται οποτε πρεπει να βαλουμε σωματα..χθες του εβαλα του μικρου ενα ωραιο βελουτε φορμακι,σαν κουκλακι ειναι, πολυ απαλος, θελω συνεχεια να τον κραταω αγκαλιτσα..

Αχ ελπιζω να μην εχει και σημερα κολικους γιατι ταλαιπωρηθηκαμε πολυ αυτες τις μερες..

Καλε οι υπολοιπες που ειστε?σκορποχωρι γιαμε παλι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα ομορφιές μου....;)...τί κάνετε?.....όλες είμαστε καλά εε?....και τα μπεμπάκια μας.....;)

εμείς μια χαρούλα, παρότι κατεβήκαμε εκτάκτως γραφείο για ραντεβού και τώρα έφυγαν.... :roll: ...έχουμε πολύ κρύο αλλά ο ήλιος είναι υπέροχος....:)......μας ζεσταίνει πολύ...:)

Αγγελικούλα μου.....βάλε το αγγελουδάκι σου στο κρεβατάκι του δίπλα από εσας....αφού εκεί ηρεμεί και κοιμάται ήσυχα καλύτερα να μην ταλαιπωρείσαι και εσύ και ο αντρούλης σου..;)

Βανεσσακι με το καλό να δεις την μικρή σου...:)

Γκιρλ μου από ότι διαβάζω μια χαρά η κορούλα σου...:)......άσε που βλέπω να γεννάς πιο γρήγορα από μένα...χιχιχι... :lol::lol: ...

Νασιούλα και Μυριαμάκι σας στέλνω τα φιλιά μου...;)

Μάντι μου πολύ όμορφο το κρεβατάκι σας....;)....από το ΛΗΤΩ είδα και εγώ κάποια που μου άρεσαν....μπορεί να καταλήξουμε εκεί....αλλά εδώ στην Καβάλα δεν έχει, πρέπει να πάμε Ξάνθη, οπότε για λίγο αναβάλλεται...;)

πολλά γλυκά φιλάκια σε όλες...;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κορίτσια!ήρθαμε και εμείς....μια χαρα τα μωρακια στις κοιλιτσα βλέπω....τελειαααα άντε σιγά σιγά να έρθουν στις αγκαλιτσες σας....εμένα παντως μου έχει πάρει τα μυαλά ο μικρός....κάθε μέρα και πιο πολυ...ειδικα τώρα που έχει ηρεμήσει κιόλας ειναι απόλαυση λιωνωωωωω οταν βλέπω και με κοιτούν αυτα τα ματακια του....

Αγγελικουλα πόσο σε καταλαβαίνω....και εμένα στην αρχή το τι κλάμα έριχνε τα βραδιά δεν λέγετε...τώρα ομως κοιμαται σαν αγγελουδακι μωρε το γλυκό μου...θα δεις σε λιγο καιρο και εσενα θα ηρεμήσει...

Κορίτσια και εγω ήθελα να πάρω στρωματακι για το πόρτα μπεμπε αλλα τελικά πήρα μια χοντρή κουβερτουλα και την έβαλα κάτω απο την επένδυση του πόρτα μπεμπε αμα δείτε έχει κάτι κουμπακια που βγαίνει...και ήταν μια Χαρούλαα...ο μπεμπης κοιμήθηκε πολυ καλα εκεί...τώρα εσεις κάντε όπως νομίζετε ουτος η άλλος δεν ειναι και πολυ ακριβά αυτα τα στρωματακι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αγγελικουλα μου, μου ειπε να παω να με δει αυτος ο γιατρος γιατι ειχα λιγο αιμα την προηγουμενη εβδομαδα οταν πηγαινα τουαλεττα και ποναγα και μου ειπε μπας και χειροτερεψουν μεχρι την γεννα, για να μου δωσει κατι να με ανακουφισει!

στη γεννα δεν εχει σχεση γιατι οπως λες και εσυ θα κανω καισαρικη!

για παιδιατρο χθες που μιλησαμε με το γιατρο μου, μου ειπε οτι συνεργαζεται με την τουλα σιαμισιη και οτι ειναι πολυ καλη και θα κλεισω στις ερχομενες μερες να παω να τη δω!

ηθελα να σε ρωτησω, τι εκανες με τη φυλαξη του ομφαλιου λωρου?τον εδωσες σε ιδιωτικο ή το φυλαξες στο καραισκακειο?

ο μπεμπης χαλαρωνει στο κρεβατακι σας ε?τι ωραια. . .!

μικακι μου ναι 6 δεκεμβριου με εχει βαλει προς το παρον!εσενα ποτε σε εχει?

τιτινακι μου τελειος ο ζουζουνακος σου!ειναι κουκλιιιιι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστινάκι μου.....πολλά γλυκά φιλάκια σε σενα και τον κούκλο γιο σου..;).....

Γκιρλ μου να σου πω....ΠΗΤ μου έδωσε 7 Δεκεμβρίου....αλλά κάτι μου λέει ότι θα πάμε για λίγο νωρίτερα....βέβαια, αυτό θα το αποφασίσει το μικρό μου....:).......οπότε είμαι σε αναμονή και μεγάλη λαχτάρα να το πάρω αγκαλίτσα το μικράκι μου...για να δούμε και τί είναι τελικά...χιχι... :lol::lol: ....kinder εκπληξη το μωράκι μας...;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ααααααα ξέχασα να σας πω...πήγαμε εχθες τζαμπο με τα πεθερικά μου και είχα και τον μπεμπη στον μαρσιπο....χαμπάρι δεν πήρε κοιμόταν του καλού καιρού.....αχ πόσο μου αρέσει να τον εχω στον μαρσιπο,.....μακάρι να μπορούσα να τον κουβαλαω μια ζωή στην αγκαλιά μου....αχχχχ τι άλλο γραψατε καλε?ν θυμάμαι είχα και αλλα να πω και πάλι τα ξέχασα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σας αφήνω κουκλίτσες μου.....φεύγω από γραφείο και πηγαίνω σπιτάκι...να εκμεταλλευτώ και λίγο την απεργία που έχουμε...χιχιχι.... :lol::lol::lol: ....πολλά φιλάκια...;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια κοριτσια!!Καλε 4 σελιδες απο χθες δεν παίζεστε!! :lol::lol:

Girl μια χαρα τα κιλακια της μικρης σας.Εγω ξανα παω σε 15 ημερες που θα εχω μπει στο μηνα μου!!

Αγγελικουλα πως και πως περιμενω να γεννησω,πρωτα φυσικα να παρω αγκαλια την φραουλιτσα και μετα να φαω μια τουρτα!!! =p~

Μιριαμ και Νασια για να δουμε ποια θα γενησει πρωτη, ιδιες εβομαδες ειστε!!!

Νια εμεις μαλλον κοντα θα ειμαστε!!! :D

Μικι εκμεταλευσου τωρα που προλλαβαινεις, μετα με το μπεμπε χαμος θα γινεται!!!

Δεν θυμαμαι τι αλλο γραψατε.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου!!!!!!!!!

Τί κάνουν οι κοιλίτσες και τα μπεμπάκια?????? Εμείς είμαστε καλά αν και βαραίνουμε (εγώ δηλαδή) επικίνδυνα......200 κιλά αισθάνομαι!!!!! Ο μπαμπάς μου έλεγε ότι θα γεννούσα σήμερα αλλά δεν βλέπω να γίνεται κάτι.....ο κουνιάδος λέει να γεννήσω πριν την 28η Οκτωβρίου γιατί θα έχουν δουλειά στην ταβέρνα.....ο μπαμπάς ανυπομονεί.......ο καθένας τον χαβά του!!!!!!!! Νομίζω ότι θα τους τη σπάσει όλους η μπέμπα, έχει ακόμα 11 μέρες περιθώριο..... ;)

Η Μαρία μου έχει πάει για λίγο στην γιαγιά της οπότε ξεκουράζομαι μέχρι να ξαναγυρίσει.....γιατί μετάαααααα....

Θα κάνω φακές σήμερα...το λέω εδώ και μέρες αλλά μια στέλνει φαγητό η μαμά μου, μια στέλνει η πεθερά, δεν αξιώθηκα να βάλω εγώ κατσαρόλα (όχι ότι με χαλάει βέβαια!!!!)

Αγγελικάκι μου πώς πάτε με τους κολικούς?????? Έρχεται κι εκεί το φθινόπωρο σιγά σιγά και βάλατε τα χειμωνιάτικα σας ε??????

Μίκι μου δεν απεργείτε εσείς????? Το μπεμπάκι τί κάνει??????

Girl μου κορίτσαρος η μπέμπα σας!!!!!!!! Μπράβο, μεγαλώνει η ζουζουνίτσα!!!!!!!!! Του Αγίου Νικολάου θα γεννήσεις ε????? Εγώ γέννησα την μεγάλη μου της Αγίας Άννης......

Βανεσσάκι μου πώς πήγε ο καρδιοτοκογράφος????? Κι εγώ είχα φάει σοκολάτα πρίν την εξέταση και η μπέμπα είχε τρελαθεί στις κλωτσιές κατά την διάρκεια.......μετά την πήρε ο ύπνος :lol:

Μαϊμουδάκι μου εγώ είμαι η συμπεθέρα της Μύριαμ, όχι η Αναστασία!!!! Η φραουλίτσα είναι λογοδοσμένη με τον μπέμπη της Μαρίας12 (νομίζω!)

Άννα Μαρία τώρα για αρχή βάλτην την κουνουπιέρα...ειδικά αν έχετε θέμα με έντομα, νομίζω κάτι τέτοιο έλεγες παλιότερα!!!!! Αργότερα που θα αρχίσει να πιάνεται ο Ανδρέας και να σηκώνεται βγάλτην γιατί όπως είπε και το Μαϊμουδάκι είναι επικίνδυνη για το μωρό (μην τυλιχτεί και πνιγεί, μην την τραβήξει και του έρθει κολάρο κτλ.) Εγώ δεν πρόλαβα να την βγάλω και η μικρή ταλιμπανίτσα μου προσπάθησε μια μέρα να στηριχτεί από κεί για να σηκωθεί.....την ξήλωσε, έσπασε η σιδερένια βάση και της ήρθε στο κεφάλι.... :o Δεν χτύπησε βέβαια αλλά τρόμαξε, άσε που έφυγαν κομματάκια από σίδερο κι ευτυχώς που δεν τα έβαλε στο στόμα της (συνήθως βάζει ότι βρεί στο στόμα της)!!!

Μαρία Σαραντοπούλου νευρίασα απίστευτα με αυτήν την τύπισσα στο σχολείο του γιού σου :evil: Καλά δεν ντράπηκε να σου κολλήσει επειδή έχεις τρία παιδάκια????? Και να στο πεί με τέτοιο άσχημο τρόπο......εγώ σε ζηλεύω πάντως που έχεις τρία παιδάκια, μακάρι να ήμουν μικρότερη σίγουρα θα το σκεφτόμουν και για τρίτο!!!!!!!!!!!!

Τιτίνα τί να πώ και για το κρούσμα που έτυχε σε σένα....λες και η μητρότητα έχει ηλικία!!!!!!!!! Ο καθένας μπορεί να έχει τις ιδέες του και τις απόψεις του για το συγκεκριμένο θέμα (εγώ στην ηλικία σου δεν σκεφτόμουν καν να κάνω παιδί) αλλά πιστεύω ότι είναι τελείως προσωπική υπόθεση του καθενός....

Μαϊμουδάκι κι εμένα με εκνευρίζουν αυτοί που με κοιτάνε με περίλυπο ύφος όταν λέω ότι είναι και το δεύτερο κοριτσάκι......πρέπει σώνει και ντε να κάνω και αγόρι δηλαδή????? Δεν λέω.....υπέροχα είναι και τα αγοράκια αλλά εμένα ο Θεούλης με αξίωσε με κοριτσάκια....πρέπει να νιώθω ανίκανη που δεν έκανα γιούς?????

Μυριάκι μου τελείωνε με τις δουλειές...θα γεννήσεις κι ακόμα να τρέχεις!!!!! Κι εγώ επίσης......

Χμμμμμμμμμμμμμ πάλι σεντόνι............. :shock:

Φιλιάαααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδιαααααα εδω και εγω ....έχω έρθει στο μαγαζι μας γιατί σήμερα με τις απεργίες δεν θα δουλέψει και ο άντρας μου αφου σχεδον όλοι οι πελατες μας είναι κλειστά και έτσι. Κάνει κάτι με τα χαρτιά του και του κάνω παρεουλα και πλεκω την κουβερτουλα της καραμελιτσας μας και του ζουζουνακου μου την πλέκει η Μανουλα μου....

Girl μια χαρα και εσένα το πουλάκι μου με το καλο να το πάρεις αγκαλιτσα σου το μικρακι σου......

Εμείς φαγακι σήμερα είπα στην Μανουλα πατατουλες τηγανιτες και ντοματοσαλατα.......

Φιαλακια σε ολεσσσσσσσσς .......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χειροποίητες πλεχτές κουβερτούλες για τα ζουζουνάκια?????????????? Τέλειο μου ακούγεται.......όταν τις τελειώσετε να μας βάλεις φωτος να δούμε Νία μου!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια!

Εμείς πήγαμε σήμερα και πήραμε το στρωματάκι για το πορτ μπεμπέ. Ούτε δέκα ευρώ δεν είχε. Πήρα και επιθέματα στήθους, παραγγείλαμε και το στόρι για το παιδικό, πήγαμε και στο μαγαζί των γονιών μου και πήραμε κάτι πραγματάκια.

Ουφ, κουράστηκα...

Άλλαξε και η θερμοκρασία όπως είπε και η Αγγελική. Όχι ότι κάνει κρύο, αλλά φυσάει κάπως κρύος αέρας. Για να καταλάβετε, εγώ κυκλοφορούσα σήμερα με λινή καλοκαιρινή παντελόνα, κοντομάνικο μπλουζάκι, πέδιλα και τζιν μπουφάν με το οποίο ζεστάθηκα! Για τέτοιο κρύο μιλάμε...

Αγγελική, σόμπες γιατί δεν κάνει; Μια φίλη μου πάντως, έβαζε και κλιματιστικό στη θέρμανση, της είχε πει ο παιδίατρος ότι δεν υπάρχει πρόβλημα, αλλά άνοιγε λίγο το παράθυρο. Εμείς κλιματιστικό έχουμε μόνο στο σαλόνι και στο γραφείο, αλλά θα πάρουμε κι εμείς σώματα. Έχουμε και μια σόμπα, και δε νομίζω να μην τη βάζω. Ο λογαριασμός του ηλεκτρικού θα εκτιναχθεί!

Νία, κι εμένα μου πλέκει μια θεία μου μια κουβερτούλα, και μου έδωσε και η μάνα μου κάτι κουβερτούλες δικές μας που είχε πλέξει η γιαγιά μου νομίζω.

Νάσια, ο Χριστός και η Παναγία με την κουνουπιέρα!!! Καλά, εμάς δεν έχει σιδερένια βάση, είναι ξύλινη, προσαρμοσμένη πάνω στην κούνια. Οπότε, αν δεν την βάλω είναι πολύ χειρότερα, γιατί θα φαίνεται αυτή η απαίσια ξύλινη κρεμάλα... Έτσι μου έρχεται να την ξηλώσω τελείως... Πρόβλημα με κουνούπια έχουμε κυρίως την άνοιξη, και πολύ λίγο το φθινόπωρο. Μέχρι τότε έχουμε καιρό... Σίγουρα δε θα βάλω κουνουπιέρα μες στο χειμώνα. Το θέμα είναι ότι μέχρι την άνοιξη θα έχει μεγαλώσει αρκετά, για να δούμε... Πάντως εμάς μας βάζανε κουνουπιέρα μέχρι που μεγαλώσαμε αρκετά, και στα μεγάλα κρεβάτια. Έχω φρικτές αναμνήσεις από αυτό το πράγμα, εννοείται, ήταν λες και κοιμόμουν σε φυλακή. Απαπαπα...

Τέλος πάντων, δε θυμάμαι τι άλλο γράψατε...

Σας φιλώ όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και βέβαια θα βάλω φωτο νασιακι μου.....αν σκι έχω κιόλας έτοιμες της αγκάλιασε που τις έκανε και της δυο η Μαμα φυσικά χαχαχαχχαχα....θα της βάλω το βραδάκι να της δείτε........

Αννα Μαρια εμένα μου αρέσουν πολυ τα κρεβατακια όταν έχουν κουνουπιερες ........απλά όταν αρχίσουν να τις πιάνουν για ασφάλεια θα τις βγάλουμε..... Εγω είχα και στο δικο μας κρεβάτι στο άλλο Σπιτι που μεναμε αλλα τώρα δεν την έχω βάλει... Το στολίζει το κρεβάτι και είναι τόσο ρομαντικό η άποψη μου είναι αυτη φυσικά..........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για να πώ την αμαρτία μου δεν είχα σκεφτεί ποτέ τους κινδύνους της κουνουπιέρας γι'αυτό και κόντεψα να την πατήσω (το περιστατικό που ανέφερα πριν)......κι εμένα μου αρέσει η κουνουπιέρα - ειδικά στο βρεφικό κρεββατάκι - και την θεωρώ χρήσιμη γιατί πλέον τα έντομα έχουν καταντήσει επικίνδυνα αλλά μετά από αυτό που έπαθα δεν την ξαναέβαλα ούτε τώρα για την μπεμπούλα που έρχεται...ευτυχώς είναι χειμώνας και τα έντομα (πάσης φύσεως) είναι λιγότερα!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ πάντως μόνο για τη χρησιμότητα θα τη βάλω. Δεν είμαι πολύ ρομαντική, κυρίως στο θέμα της διακόσμησης. Η κουνουπιέρα της μάνας μου είναι ρομαντική, με δαντέλες και φραμπαλάδες, οπότε είναι ό,τι χειρότερο για μένα... Αλλά αναγκαστικά θα τη βάλω για προστασία απ' τα έντομα. Θα δούμε, μέχρι την άνοιξη που θα αρχίσουν τα κουνούπια πώς θα είναι τα πράγματα και πράττουμε ανάλογα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ηρθα κι εγω κοριτσακια μου!!!η μικρη μας πηγε 2757!!! ο γιατρος ειπε οτι ειναι μια χαρα το βαρος της!!!το ιδιο και η κινητικοτητα της και το αμνιακο υγρο και ολα...εχει και καλη θεση, αλλα ειναι ακομη λιγο ψηλα.τωρα θα ξαναπαω την αλλη πεμπτη!!!!καθε εβδομαδα μεχρι να γεννησω!!!αχ κοριτσακια μου φτανει ο καιρος σιγα σιγα!!!!θα την εχω στην αγκαλια μου σε λιγοτερο απο μηνα!!!!ανυπομονωωωωω!!!!

σας επρηξα ε???εγινα χαζομαμα απο τωρα!!!που να γεννηθει κιολας!! :lol::lol::lol:

πηγα κι εγω για στρωματακι σε 2 μαγαζια , ηρα και ενα ασχετο, αλλα δεν ειχαν...ηταν μεγαλυτερα.δεν εχει και πολλα καταστηματα με βρεφικα.τα πιο πολλα εχουν μονο ρουχα και τετοια...μαλλον θα παραγγειλω απο ιντερνετ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πηρα αποτελεσματα καλλιέργειας ουρων...εχω ουρολοίμωξη και πρεπει να παρω αντιβιωση....καλα αυτο απο που ηρθε τωρα? :( Ελπιζω να μην πειραζει το μωρο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελα βρε αναστασια μου, τι εγινε???ενιωθες τσουξιμο κατα την ουρηση???ειχες συχνοουρια? ενταξει κατα την εγκυμοσυνη ειμαστε πιο ευαλωτες γιατι το ανοσοποιητικο ειναι εξασθενημενο.τι σου ειπε ο γιατρος???ισως σου δωσει πολυ ελαφρια αντιβιωση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...