Μετάβαση σε περιεχόμενο

SOS χαμηλή χοριακή (6,5w - 305 χοριακή)!!


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια, είμαι καινούρια και θα ήθελα τα φώτα σας!!

Το ιστορικό μου έχει ως εξής:

-21/8/2011 τελευταία περίοδος (κύκλος σχετικά σταθερός 28-32 ημερών που φτάνει σε δύσκολες περιόδους -κούραση κλπ- τις 38. Και ο Αύγουστος και Σεπτέμβρης ήταν πολύ πολύ κουραστικός για μένα)

-14,15,16/9 θεωρώ ότι είχα ωορρηξία λόγω έντονων κοιλιακών πόνων

- από 25/9 μέχρι και 28/9 έκανα τεστ εγκυμοσύνης...όλα αρνητικά

-30/9 κάνω τεστ, αχνό θετικό. Την ίδια μέρα χοριακή 28. (δηλαδή 40 μέρες από την τελευταία περίοδο).

-4/10 υπέρηχος, μία μικρή μαύρη κουκίδα (δηλαδή 44 μέρες από τελευταία περίοδο, σχεδόν 6,5 βδομάδων).

-6/10 χοριακή 305. (δηλαδή 46 μέρες από την τελευταία περίοδο, σχεδόν 6,5 βδομάδων).

Μεθαύριο πάω για δευτερο υπέρηχο. Έχω πεθάνει από την αγωνία ότι κάτι δεν πάει καλά. Πείτε μου σας παρακαλά, είχε καμία παρόμοια περίπτωση?? Περιμένω μια απάντηση, έστω και αν δεν είναι ενθαρρυντική, απλά θέλω να ξέρω τί μου γίνεται. Ο γιατρός δεν μου έχει πει τίποτα. Απλά μου ξανάκλεισε ραντεβού. Τώρα που θα πάω θα τον τρελάνω στις ερωτήσεις. Βρίσκομαι σε πλήρη άγνοια για την κατάστασή μου και στεναχωριέμαι πολύ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ τελευταία περίοδο είχα 6.01

Από 28.1 έδειξε θετικό το τεστ στο σπίτι.....

2.03 έκανα χοριακή και ήταν 193 μονάδες.

14.2 έκανα υπέρηχο και είδα μια μαύρη κουκίδα απλά φαινόταν η καρδιά που χτυπούσε χωρίς να με βάλει όμως να την ακούσω.....

δεν εκανα ξανά χοριακή.

Εγώ έτσι όπως τα γράφεις δε βλέπω κάτι αρνητικό, καλά γιατρός δεν είμαι, αλλά και απο τα δικά μου μπορείς να δεις....σε λίγο γεννάω........

μου φαίνεται ότι η σύλληψη έγινε αργότερααααα!!!

αφού έκανες τεστ 28.9 ένα μήνα και...από την τελευταία σου περίοδο και έδειξε αρνητικό και εγώ έκανα τεστ 22 μέρες μετά την τελευταία μου περίοδο και έδειξε θετικό.......

Δεν το λέω για να σε ενθαρρύνω απλά τα γεγόνότα παραθέτω......

σου εύχομαι όλα να είναι καλά......και να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη!!!!!!!

2011.pngMake a pregnancy ticker

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ τελευταία περίοδο είχα 6.01

Από 28.1 έδειξε θετικό το τεστ στο σπίτι.....

2.03 έκανα χοριακή και ήταν 193 μονάδες.

14.2 έκανα υπέρηχο και είδα μια μαύρη κουκίδα απλά φαινόταν η καρδιά που χτυπούσε χωρίς να με βάλει όμως να την ακούσω.....

δεν εκανα ξανά χοριακή.

Εγώ έτσι όπως τα γράφεις δε βλέπω κάτι αρνητικό, καλά γιατρός δεν είμαι, αλλά και απο τα δικά μου μπορείς να δεις....σε λίγο γεννάω........

μου φαίνεται ότι η σύλληψη έγινε αργότερααααα!!!

αφού έκανες τεστ 28.9 ένα μήνα και...από την τελευταία σου περίοδο και έδειξε αρνητικό και εγώ έκανα τεστ 22 μέρες μετά την τελευταία μου περίοδο και έδειξε θετικό.......

Δεν το λέω για να σε ενθαρρύνω απλά τα γεγόνότα παραθέτω......

σου εύχομαι όλα να είναι καλά......και να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη!!!!!!!

Μακάρι να παν όλα καλά και σε μένα, πήρα θάρρος τώρα. Την Τρίτη έχα ραντεβού για τον δεύτερο υπέρηχο. Θα ρωτήσω τα πάντα στο γιατρό. Απλά βλέπω ότι δε σ' αφήνουν περιθώρια ούτε να χαρείς, ούτε να στενοχωρεθείς. Άπλά σαν να "αιωρείται " η εγκυνμοσύνη...όπως μου είπε "εγκυμοσύνη υπάρχει, να δούμε όμως αν θα συνεχιστεί".

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγώ όταν τον είχα πάρει τηλέφωνο με 193 μονάδες χοριακή δε μου έδωσε θάρρος...μου είπε να πάω να με δει μετά από 2 εβδομαδες....

ούτε χοριακή ξανά με έβαλε να κάνω...

Έυχομαι όλα να σου πάνε κατ'ευχήν!!!!!!

μακάρι να σε βοηθήσουν περισσότερο κορίτσια με παρόμοια κατάσταση...

2011.pngMake a pregnancy ticker

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Την Τρίτη θα σας πω ό, τι μου πει. Και αν δω και τίποτα μέσα στη μαύρη κουκίδα, θα τρελαθώ!! Αν και την προηγούμενη βδομάδα που την είδαμε, σχεδόν 6,5 βδομάδων, λέω στο γιατρό, αυτός είναι ο σάκος??? Και μου λέει : ε, δεν βγάζει και μάτι, θα μπορούσε να ήταν και 1 φλέβα. (όντως ήταν μικρή βουλίτσα).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μην αγχωνεσαι κοριτσακι...

εγω με 4 μερες καθυστερηση (αν θυμαμαι καλα) ειχα χωριακη κοντα στο 80..

κ μια φιλη με 8-9 μερες καθυστερηση ειχε 25 (αν επισης θυμαμαι καλα)

η χωριακη δεν ειναι αντιπροσωπευτικη αν παει καλα η εγκυμοσυνη

εγω ειχα μια ατυχη εγκυμοσυνη (σακος που μεγαλωνε χωρις να υπαρχει μωρο) κ εκανα αποξεση με χωριακη 40.000!!

σου ευχομαι ολα να πανε τελεια κ σε λιγο καιρο να κρατας κ εσυ το μωρακι σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Maria12 δυστυχώς δεν είδα αυτό, είδα μόνο τη μαύρη κουκίδα, χωρίς τίποτα μέσα.

Maimoydaki είναι πολύ ενθαρρυντικά τα λόγια σου, έχεις δίκιο, τελικά δεν πρέπει να μας πάρει από κάτω για μια χοριακή, μπορεί όντως να μην έχει σχέση με το "εν δυνάμει" bebe!! Να χαίρεσαι το χουλιγκανάκι σου και σύντομα απ ότι βλέπω θα χει και παρεούλα!! Με το καλό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νασαι καλα κοριτσι μου

να σκεφτεσαι μονο θετικα!!!!

(μαρια αποτι βλεπω οχι μονο δεν πας να γεννησεις αλλα κοβεις κ αλλου βολτες :lol::lol::lol::lol: )

περιμνουμε νεα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tsarli να πάνε όλα κατ' ευχήν! όλο αυτό με το θέμα της σύλληψης και της εγκυμοσύνης είναι σχετικό τελικά... τα νούμερα κ οι υπέρηχοι είναι ενδεικτικά.. εμένα μάλλον η σύλληψη ήταν πιο νωρίς, γιατί το μωρό μου γεννήθηκε 35+1 βάσει υπερήχου, μάλιστα ακριβώς λίγο πριν γεννήσω μου το έβγαζαν 2400γρ κ ανησυχούσαν και τελικά ο μπέμπης μου βγήκε 2900, μια χαρά πανέτοιμος!!! άρα οι εβδομάδες είναι απλές ενδείξεις. εσένα μπορεί η συλληψη να ήταν πιο αργά κ να είναι ουσιαστικά πιο μικρή η εβδομάδα σου!

και πάλι ό,τι καλύτερο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα, δεν μπόρεσα να γράψω χθες.

Πήγα τελικά στο γιατρό χθες και είδαμε όχι μόνο το σάκο, αλλά και 1 μικρή άσπρη βουλίτσα. Ο γιατρός μου είπε ότι βάσει περιόδου ήμουν 7w+2d, ενώ βάσει υπερήχου, 5w+4 ημερών, γιατί η σύλληψη έγινα καθυστερημένα λόγω μεγάλου κύκλου. Καρδιά δεν ακούσαμε, περιμένουμε την επόμενη Τρίτη. Δεν μου ζήτησε άλλη χοριακή. Άγχος τώρα για το αν θα ακούσουμε καρδούλα..πότε επιτέλους την απολαμβάνουμε την εγκυμοσύνη?

Απλά μου είπε πως υπάρχει 1 προβληματάκι, ο σάκος βρίσκεται πολύ χαμηλά στη μήτρα, ενώ το καλύτερο θα ταν να βρίσκεται ψηλά. Έχει καμία παρόμοια εμπειρία? Μία τέτοια περίπτωση μπορεί να δημιουργήσει μελλοντικά προδρομικό πλακούντα? 'Ανοιξα και νέο τοπικ για το συγκεκριμένο θέμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα και με το καλο το μωρακι σου, λοιπον εμενα η τελευταια μου περιοδος ηταν 6 φεβρουαριου και εμεινα εγκυος 19 μαρτιου τοοοοσοοο μεγαλος κυκλος οποτε μην αγχωνεσαι γιαυτο οσο για το τοι ο σακος ειναι χαμηλα δεν υπαρχει προβλημα κ εμενα ηταν χαμηλα απλα να ξεκουραζεσαι, οχι επαφες με τον αντρα σου και να μη σηκωνεις πολυ βαρος και ολα θα πανε καλα. Τι κ αν ηταν χαμηλα απλα προσεχα λιγο περισσοτερο και ολα πηγαν καλα, δε χρειαζονται υπερβολες και πανικος δεν ειναι τιποτα αυτο, σιγα σιγα θα ανεβει ο σακος προς τους τελευταιους μηνες η μαλλον αλλαζει η μητρα κ ο σακος πηγαινει πιο ψηλα καπως ετσι. με το καλο το μωρακι σου ευχομαι ολα θα πανε καλα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικά κορίτσια ήταν πάλίνδρομη. Κάναμε απόξεση 21 Οκτωβρίου, ακριβώς 2 μηνών (8 βδομ. και 5 ημ). Άνοιξα νέο θέμα "΄μετά από πόσο καιρό ξαναπροσπαθήσατε μετά από παλίνδρομη?"

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...