Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΑΚΟΥΩ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΤΟΥ?


Recommended Posts

Πηγα σημερα στο γιατρο που θα με παρακολουθει στο Πανεπιστημιακο. Μου εβγαλε καρτελα και μου ειπε βαση της τελευταιας περιοδου μου οτι ειμαι 7 εβδομαδων και 2 ημερων και κανονικα θα ακουσουμε καρδια σημερα.

Οχι μονο δεν ακουσαμε την καρδια αλλα και ο υπερηχος με δειχνει βαση του μεγεθους του μωρου οτι ειμαι 6 εβδομαδων. Μηπως αργησε η συλληψη (υπολογιζω οτι εγινε 4 Σεπτεμβριου) η μηπως σταματησε το μωρο να μεγαλωνει στις 6 εβδομαδες???

Ξερει καμια σας να μου πει κατι μπας και ξεαγχωθω λιγο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Λιτσακι4084.

Ο γιατρος τι ειπε;

Μην αγχωνεσαι,μπορει να εγινε αργοτερα η συλληψη,οπως υποθετεις κι εσυ.

Χαλαρωσε και θα ξεκαθαρισουν ολα στον επομενο υπερηχο...!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Λιτσακι4084.

Ο γιατρος τι ειπε;

Μην αγχωνεσαι,μπορει να εγινε αργοτερα η συλληψη,οπως υποθετεις κι εσυ.

Χαλαρωσε και θα ξεκαθαρισουν ολα στον επομενο υπερηχο...!

Ο γιατρος ειπε οτι μπορει να εχουμε κανει λαθος στις μερες και κατι τετοια και να περιμενω την αλλη Πεμπτη. Ηαληθεια ειναι οτι δε θυμαμαι και καλα γιατι δε φημιζομαι και για την ψυχραιμια μου. Θυμαμαι παντως οτι δεν ηταν και πολυ ενθαρυντικος και μου φανηκε και λιγο σφιγμενος. Μπορει ομως να ηταν και ιδεα μου. Πραγματικα δεν ξερω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Υπομονη μεχρι την αλλη Πεμπτη τοτε....βαθιες ανασες και θετικες σκεψεις.

Μπορει οντως να ειναι θεμα συλληψης ... οσο για τον γιατρο που σου φανηκε σφιγμενος μη μασας...οι περισσοτεροι κρατανε <πισινη> ;););););););););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πραγματικά δεν μπορώ να σε βοήθήσω αλλά εύχομαι να πάνε όλα καλά κ απλά να 'άργησε η σύλληψη λίγο...προσπάθησε να μην αγχώνεσαι κ θα περιμένουμε νέα σου...

εύχομαι να μεγαλώνει σωστά το μωράκι σου κ σύντομα να ακούσεις καρδούλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου λιτσακι!!!και σε μια φιλη μου συνεβη αυτο, πηγε να ακουσει καρδια και ο γιατρος καλα καλα δεν εβλεπε το σακο, και τωρα εχει ενα μπεμπουλη στην αγκαλια της!!!!μη στεναχωριεσαι, οντως μπορει να εγινε αργοτερα η συλληψη, και πραγματι οι γιατροι κρατανε πισινη!!!ψυχραιμια και υπομονη, και ευχομαι ολα να πανε καλα και σε 9 μηνες να εχεις ενα μπεμπακι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην αγχωνεσαι αυτο συνεβει και σε μενα. Και τωρα εχω εναν κουκλο γιο στην αγκαλια μου. μου τον εβγαζαν 2 εβδομαδες μικροτερο!! Καρδια ακουσα την 9 εβδομαδα μπορει και λιγο πιο μετα.

μεχρι τον 8ο μηνα μου λεγανε οτι ειναι μικρο μωρο. και στον 9ο εκανε μια βουτια και πηρα αρκετο βαρος και γεννηθηκε 3500.

με το καλο να ακουσεις την καρδουλα του!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

litsaki4084 εύχομαι την επόμενη Πέμπτη να ακούσετε την καρδούλα του μωρού σας! όπως είπαν κ τα κορίτσια, συμβαίνει αυτό που περιέγραψες. η σύλληψη κ ο ρυθμός που μεγαλώνει το έμβρυο ποικίλλουν. με το καλό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστω τοσο πολυ ολες για το κουραγιο που μου δινετε... Απο την αγωνια μου δεν κοιμαμαι πλεον. Ομως μετα τις απαντησεις σας χαλαρωσα λιγο. Σας ευχαριστω παρα παρα πολυ. Καλημερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακι μου γλυκο μην αγχωνεσαι!

στον επομενο υπερηχο οντως ολα θα ειναι πιο ξεκαθαρα!

ολοι οι γιατροι στις αρχες ειναι παντα επιφυλακτικοι!

εγω πιστευω πως αργησε να γινει η συλληψη!

πολλες κοπελες μετα την 8η βδομαδα ακουνε καρδουλα!

ολα τελεια να πανε ευχομαι!

Ο ΘΕΟΣ, Η ΠΑΝΑΓΙΑ, Η ΑΓΙΑ ΕΙΡΗΝΗ Η ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΩ, Ο ΑΓΙΟΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ ΚΑΙ Η ΑΓΙΑ ΖΩΝΗ ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ!

με το καλο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστω ολες παρα πολυ. Με εχετε ηρεμησει αρκετα. Ο γιατρος μου ειπε να ξαναπαω την Πεμπτη, αλλα εγω δεν κρατιεμαι και εκλεισα και σε εναν αλλον τη Δευτερα το απογευμα να κανω εναν υπερηχο. Ελπιζω να δουμε κατι αλλιως θα περιμενω την Πεμπτη.

Θα σας ενημερωσω παντως.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια πηγα χθες στο γιατρο και ολα καλα τελικα. Και καρδουλα ακουσαμε και το μωρακι ειδαμε. 1 εκατοστο εχουμε γινει αισιως. Ειμαι τοσο πολυ χαρουμενη... Σας ευχαριστω πολυ ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...