Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΠΟΙΕΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΠΑΡΕΟΥΛΑ Νο13


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Φιλεναδίτσες μου τι κάνετε?είχα μέρες να μπω και δεν προλαβαίνω να διαβάσω τα νέα σας!melipicto μου σε καταλαβαίνω απόλυτα!όμως μην το βάζεις κάτω,σου το λέω για να το πιστέψω και εγώ,σίγουρα το μωράκι σου ήδη το έχει βάλει ο Άγιος Βασίλης στο σάκο του!lil έχω ακούσει πολλές κοπέλες που το έχουν πάθει από την εμφύτεσή και δεν είναι τόποτα,όλα θα πάνε καλά,το μωράκι σας ήρθε για να μείνει!κον 21λυπάμαι πολύ,ότι και να μας λένε σε αυτές τις στιγμές ξέρω ότι δεν μας κάνει να νιώθουμε καλύτερα αν εμείς δεν βοηθήσουμε τον εαυτό μας και δεν κατανοήσουμε ότι ο δρόμος ο δικός μας θέλει υπομονή και επιμονή!βέβαια δεν σας κρύβω ότι εμένα αυτή τη φορά με έχει πάρει από κάτω,και περισσότερο κλαίω και πιο μακρινό και ακατόρθωτο μου φαίνεται,τόσο δύσκολο είναι λοιπόν για κάποιους να αποκτήσουν ένα μωράκι!τα φανταζόμουν τόσο διαφορετικά αυτά τα Χριστούγεννα,αλλά αφού ξέρω ότι τίποτα δεν μου βγαίνει ποτέ έτσι όπως το θέλω τι κάθομαι και ονειρεύομαι!!!!!!!!!!συγγνώμη,δεν θέλω να σας φορτίζω και εσάς!teri μου περιμένουμε!!!!!!!!!!lagonisaki είσαι η επόμενη!!!!!!!!!!φιλιά πολλά και στις εγκυούλες μας!! :x:x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

TERI περιμενουμε νεα σου!!!

Εγω κοριτσια ξαναμιλησα με το γιατρο και μου ειπε να παω απο εκει.Για να ειμαστε σιγουροι μου ειπε να κανουμε μια χοριακη ακομα.Την καναμε και περιμενουμε τα αποτελεσματα το απογευμα...

Μελι ερχεται το μωρακι και σε εσενα τον Δεκεμβρη!!!

Παπακι με το καλο την Παρασκευη να ακουσετε καρδουλα!

Εγω λιγουρες ειχα λιγες στην αρχη :) Τωρα επιτρεποντε αφου το ζητανε τα σπορακια δεν τους χαλαμε το χατηρι!

Εμεις αν πανε ολα καλα την Δευτερα :ympray::ympray::ympray:

Lagonisi με το καλο και εσυ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια ότι θα έριχνα τόσο γέλιο στην πρώτη ενεσούλα δεν το φανταζόμουν. :lol:

Προσπαθώ να μάθω στον άντρα μου να μου τις κάνει γιατί αυτή τη φορά δεν τις κάνω στην κοιλιά αλλά στον ποπό....Τελικά η πεθερά μου την έκανε γιατί εγω από το φόβο μου μόνο που τον έβλεπα να κρατάει τη σύριγγα πέθενα στα γέλια...την πεθερά μου την εμπιστεύομαι γιατί έχει ελαφρή χέρι και γενικότερα κάνει ενέσεις...σήμερα όμως θα μου την κάνει ο άντρας μου και ο ΘΕΟΣ βοηθός. :shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δυστυχώς κορίτσια η χοριακή μόλις 1. Δεν μας έκαν την χάρη αυτή την φορά. Η απογοήτευση είναι μεγάλη γιατι η επιθυμια για οικογένεια τεράστια. Ίσως η άλλη φορά να είναι η δικιά μας. Ευχομαι σε όλες καλή επιτυχία και στο λαγονησι να σπάσει την τελευταία ατυχία! Θα τα πούμ αύριο. Σας φιλώ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ βρε τερι μου λυπαμαι πολυ!!ευχομαι η επομενη να ειναι οτνως η πιο τυχερη..τι να πω..ενα σερι επιτυχιων κι ενα σερι αποτυχιων..ολα μαζι πανε;χαθηκε να ειναι μονο επιτυχιες;υπομονη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ teri σε καταλαβαινω παρα πολυ!! Κι εγω προσφατα ειχα τα ιδια και τωρα ειμαι καπως καλυτερα και περιμενω να ξαναξεκινησω! Θα δεις καθως περνανε οι μερες θα ανακτησεις δυναμεις αυτο ειπα και στη Melipicto. Θελει δυναμη, κουραγιο και προπαντων ηρεμια γιατι αυτες οι αποτυχιες μας γεμιζουν θυμο και λεμε στον εαυτο μας: `` Μα γιατι;; γιατι σέμενα;`` Πιστευω οτι ολα γινονται για καποιο λογο θα ερθει το σωστο timing και για μας!! Καλη δυναμη σου ευχομαι μεσα απο την καρδια μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ βρε ΤΕΡΙ μου λυπαμαι πολυ.. :( ευχομαι να βρεις γρηγορα τη δυναμη για την επομενη και τυχερη προσπαθεια!! κουραγιο,σου στελνουμε τη θετικη μας ενεργεια...

καλη συνεχεια στις υπολοιπες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

teri mou lupame pragmatika polu!!!i proti mera einai duskoli...meta bges ekso me filous,me tin oikogeneia k tha ksexasteis!!!i zoi einai polu mikri gia na tin pername klaigontas!!!skepsou ta thetika k to paidi tha rthei!!!!pisti na exeis kopela mou!!!!k apo mena mia terastia agkalia!!makari tetoies ores na mporousame oles na briskomastan stin pragmatikotita....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

teri moy lypamai poly....empaina olo to proi na do ti egine....mporei na mh grafo syxna ..mporei na mh sas ksero alla exo thn agonia sas.....

to xo perasei k go 2 fores prosfata k se niotho poly.... o giatros ti eipe???

otan einai 1 h xoriakh k oxi mhden mhpos deixnei oti kati phge na ginei???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Teri μου ξέρω καλά πως ότι λόγια και αν ακους τέτοιες στιγμές δε σε κάνουν να νιώθουν καλύτερα!!!! Δυστυχώς όμως και η αποτυχία είναι μέσα στο πρόγραμμα, όσο και αν μας πληγώνει. Αύριο θα αισθάνεσαι καλύτερα και θα δεις, θα σκέφτεσαι την επόμενη προσπάθεια. Εύχομαι η επόμενη να είναι η τυχερή σας.

Και εμείς από το Σάββατο είμαστε χάλια μιας και δεν προχωρήσαμε καν σε εμβρυομεραφορά. Μπορώ να σε αισθανθώ λοιπόν... Μια αγκαλιά και από εμένα :):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δυστυχώς κορίτσια η χοριακή μόλις 1. Δεν μας έκαν την χάρη αυτή την φορά. Η απογοήτευση είναι μεγάλη γιατι η επιθυμια για οικογένεια τεράστια. Ίσως η άλλη φορά να είναι η δικιά μας. Ευχομαι σε όλες καλή επιτυχία και στο λαγονησι να σπάσει την τελευταία ατυχία! Θα τα πούμ αύριο. Σας φιλώ...

κρίμα βρε teri...

κουράγιο και μάζευε δυνάμεις για την επόμενη φορά !!

φιλάκια και μια τεράστια αγκαλιά :YMHUG:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Tερι μου, γλυκο στεναχωρηθηκα με το αποτελεσμα ειναι ενα σοκ , αλλα ειμαι σιγουρη οτι συντομα στην επομενη προσπαθεια θα εισαι εγκυουλα!

Παρε το χρονο σου ξεπερασετο σιγα, σιγα και προχωρα.

Εγω θα ξανακανω παλι την Τεταρτη χοριακη για να ειμαστε σιγουροι οτι ολα πανε καλα.

Ενα μεγαλο φφφφφφφφφοοοοοοοουυυυυυυ για το lagonisi μας ,που εχει σειρα και φυσικα για ολα τα κοριτσια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

teri μου...τι να πω κοριτσακι μου...ξερω ειναι πολυ δυσκολα οταν παιρνεις αρνητικη χοριακη,υπομονη και επιμονη κουκλα μου και δεν θα αργησει να γινει το θαυμα ,πιστεψε το!η Παναγια μαζι σου καρδουλα μου,ευχομαι η επομενη προσπαθεια να ειναι και η τυχερη σου!σε φιλω και σου στελνω μια αγκαλια με ολη μου την αγαπη!!! :YMHUG::YMHUG::YMHUG::-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

teri mou sou euxomai kalh dunami na to kseperaseis kai na gemiseis thetikh energia kai skepsoules gia tin epomenh fora pou ola tha pane kala... angalitsa megali twra kai kalh dunami gia tin epomenh fora... filia pola koukli...

emena simera mou irthane ligo roz igra kai tromaksa piga kateftian ston giatro pali.. mou eipe oti den einai tpt kai oti mporei na to prokalesan kai ta farmaka pou pernw kai mporei na einai kai apo thn mitra pou megaloni... ala to mwraki leei einai mia xara den pathenei tpt.. ekana kai pali test aimatos gia xoriakh avrio tha exw ta apotelesmata.. euxomai ola na pane kala... kai thelw polu na pistepsw ton giatro oti to mwraki ekei pou piastike tha kratithei gera os to telos...

filia polaa kai na mas prosexei h panagia oles mas...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!Τερι μου πολύ λυπάμαι και ειχα πολύ θετικό προαίσθημα και επεσα εξω μα τα πονάκια είχες όλα τα συμπτωματα τι να πω. Προσπάθησε να ηρεμήσεις και βουρ για την επόμενη είπαμε ο Επιμενω Νικα. Αλήθεια κορίτσια περίπου πόσο σας κοστίζει η κάθε προσπάθεια ακουσα κάτι για μείωση τιμων ή ειναι απλα φημη. Εγω συζήτησα με το γιατρο και επειδή η επόμενη θα ειναι η 6η προσπάθεια του εξήγησα ότι δεν υπάρχουν πολλα λεφτα και το υπολογίζω να του δωσω 2000€ και πολλα ειναι. Ειναι και συγκαταβατικός αλλα εχει πάρει και τόσα λεφτα απο τις 3 τελευταίες προσπάθειες α νομίζω πρέπει και εμείς λίγο να πιέζουμε το θεμα τιμής λόγω κρίσης δεν μας περισέυουν.

Πολλα φιλια. Μακαρι λαγονήσι μου να εχουμε καλα νέα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τeri μου.....και ήμουν σίγουρη για σενα με τα συμπτώματα που είχες...

Ξερουμε καλά πως νιώθεις μιας και εχουμε βιώσει όλες το αρνητικο αποτέλεσμα.

Δεν το βάζουμε όμως κάτω...μπορεί να χάθηκε μια μάχη,,,οχι ομως ο Πολεμος!

Εγω ακόμη ψάχνω για συμπτώματα....αν εξαιρέσεις το στήθος...το οποίο ειναι πρησμένο πολύ πριν την εμβρυομεταφορά , λόγω φαρμάκων,......δεν αισθάνομαι κατι ιδιαίτερο...τι να πω??

Την Παρασκευή θα ξέρω....αν και ηδη είμαι έτοιμη για το αρνητικό....

Lil πολυ χάρηκα που ολα πανε καλύτερα!

Labrini μου οι τιμές οπωσδηποτε σε κάποιους θα εχουν πέσει....αλλά εγω προτιμώ να δώσω κατι πραπάνω και να παω σε ενα καλό κεντρο ...δεν ξέρω....

Πάντως το οικονομικό ειναι το πιο σοβαρό θέμα που μας καίει όλες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!ρε γαμώτο τι μας έκαναν μας μάτιασαν??????????Teri μου λυπάμαι πολύ,όσες έχουμε νιώσει την αποτυχία σε καταλαβαίνουμε απόλυτα,είναι άσχημο συναίσθημα,όμως θα δείς ότι σε λίγες ημέρες θα σκέφτεσαι την επόμενη προσπάθεια γιατί η λαχτάρα για οικογένεια θα είναι μεγαλύτερη!!!!!lagonisaki δώσε μας χαρά!!!!!!!!το έχουμε ανάγκη και μην σκέφτεσαι βλακειούλες,όλα θα πάνε καλά!!!!!!!!!!!φιλάκια πολλά σε όλες!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Teri μου λυπάμαι πολυ... Ποιος μας ματιασε ρε γαμωτο και είχαμε πάρει φορά;;;;; Ο γιατρός μου μου είπε ότι με ένα εμβρυο έχουμε λίγες παραπάνω πιθανότητες απο μια προσοαθεια για φυσιολογική σύλληψη, ο επιμενων όμως πάντα νικά και δεν πρέπει να τοβαλουμε κάτω, ε; Δεν μπορεί, τα μωρακια μας είναι στην δρόμο κι έρχονται...

Καπάκι και Λιλ τα σπορακια σας είναι ατακτουλια και σας κοψοχολιαζουν... Αφού όλα είναι καλα δεν πειράζει, ξεκούραση, θετικές σκέψεις και όλα θα πανε τέλεια!!!!

Λαγονησακι άντε να σπασεις εσυ την γκαντεμια και να κανουμε πάρτυ!!!

Λαμπρινη εμάς μας πήγε 1500 το κέντρο με την κατάψυξη των εμβρυομεταφορα μέσα στην τιμή και 1200 ο γιατρός που με παρακολουθούσε καθε2 μέρες με υπερηχο και δεν πήρε ούτε μια επίσκεψη όλο τον καιρο που έχουνε ξεκινήσει την προσπάθεια, ούτε τώρα που πήγα με το αίμα μας πήρε τίποτα! Συν κανά 500 τα φάρμακα κλπ... Τώρα που θα κάνουμε μόνο εμβρυομεταφορα δεν ξέρω πόσο θα παει... Το κέντρο πάντως μας ζητούσε πάνω απο 2000 και το κανόνισε ο γιατρός μου να μας κάνουν καλύτερη τιμή!!! Και είναι καλο κέντρο απο όσο ξέρω.... Για να δούμε...

Diazακι μου σε τι φάση βρίσκεσαι; Τι κανόνισατε με το προβλήματα κι που προέκυψε; Μην το βάζεις κάτω κούκλα μου, κάθε εμπόδιο βρίσκεται στον δρόμο μας για κάποιον λόγο, καλός ή κακός άγνωστο αλλα ποτέ δεν ξέρεις...

Αγγελα μου εσείς; Βγάλουν μου;

Εγώ ρε κορίτσια έχω αίμα απο την προηγούμενη Τρίτη και ακόμα δεν έχει σταματήσει και ο γιατρός είπε ότι ίσως την Πέμπτη ξεκινήσει και περίοδος αν δεν έχει εκφυλλιστει μέχρι τότε όλο το ενδομητριο... Βαρέθηκα και κουραστικά τόσες μέρες με αίμα και σερβιετακια... Νιώθω βρώμικη και φουσκωμένα και περιμένω πως και πως να τελειώσει να πάμε για την νέα προσπαθεια....

Σας φιλω όλες γλυκά μα στέλνω μια ζέστη αγκαλιτσα στην Τερι μας...

Καλη μέρα να έχουμε!!! Σας είπα; Τελείωσα το στολισμα και είναι πανέμορφο το ΣΠΙΤΙ και μου έφτιαξε λίγο και το κέφι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Papaki ποσο σε καταλαβαινω εμεις χασαμε τη γη κατω απο τα ποδια μας μας με αυτο που μου συναιβει το Σαββατο. Λεω τελειωσαν ολα εδω, αυτο ηταν!Μας βρηκε απροετοιμαστους δεν ειχαμε ακουσει οτι μπορει να συμβει κατι τετοιο και μεσα στο Σαββατοκυριακο... Εχθες με ηρεμισε καπως ο γιατρος, μου ειπε ... οτι ειναι απο το γατζωμα, καναμε χοριακη και για να ημαστε πιο σιγουροι μας ειπε να κανουμε και αλλη μια αυριο.

Πιστευω οτι θα μας πανε ολα καλα!!! Θελει ξεκουραση!

Εμας μονο το κεντρο μας πηγε 3000 και οταν τους ειπαμε για κατι καλυτερο, μας ειπαν οτι παλιοτερα το ειχαν 3500 και το κατεβασαν.Τα φαρμακα επισης τα πληρωσαμε και τον γιατρο χωρια ολο αυτο το διαστημα τον πληρωναμε σε καθε φορα. Χαλασαμε αρκετα καπου 6000 αλλα χαλαλι λες μετα.Να πανε ολα καλα , μονο αυτο!!!

Γνωμη μου παντως ειναι , επειδη αυτη ειναι μια διαδικασια που παιρνουμε φαρμακα που δεν ειναι καραμελες, δεν ειναι και εντελως αθωα, και που ειναι και σωμστικα και ψυχολογικα , ψυχοφθορα, να βρειτε ενα καλο επιστημονα και ενα καλο κεντρο.Σιγουρα μετα να το διαπραγματευτειτε! Εμεις απο το γιατρο δεν ειδαμε καμια μειωση τιμων,αλλα δεν πιεσαμε και το θεμα. Καμια φορα τη φτηνη λυση την πληρωνουμε μακροχρονια πιο ακριβα, και ποσο μαλλον οταν προκειται για την υγεια μας!

lagonisi ολα να πανε καλα! Ερχεσαι για να μας ξεκολλισεις!!!!

Μελι καλυτερα σε νιωθω οσο περνανε οι μερες :D

Μπραβο, ετσι θετικη σκεψη και παμε για την επομενη προσπαθεια!!!

Φιλακια σε ολες :-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Terri δεν πειράζει κουκλίτσα μου, κάποιο λόγο είχε, η επόμενη θα είναι για να μείνει.

Σε καταλαβαίνουμε όλες τόσο πολύ, είμαστε κοντά σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...