Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΠΟΙΕΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΠΑΡΕΟΥΛΑ Νο13


Recommended Posts

Θα κάνω χοριακή στις 28 ;) Αγγέλα θα τα μάθεις όλα με τον καιρό. Πάντος δίκιο έχει η littledancer, γράψτα όλα σε ένα χαρτί. Εγώ είχα γεμίσει μία κόλλα!!!!

Μέλι δεν είχα κανένα πρόβλημα με τα utragestan και τα παίρνω όλα κολπικά, όλα καλά με τα φάρμακά μου.Ρώτα το γιατρό σου να παίρνεις κάποιές δόσεις από το στόμα.

άλλες 5 μέρες έμειναν teri !!

και εγώ το ίδιο πρόβλημα με την Αγγέλα έχω, με έχει πιάσει το άγχος του πως θα γίνει η όλη διαδικασία και το κακό είναι πως έχω ακόμα μπροστά μου για να αρχίσουμε.

Ο καλός μου μου λέει πως θα περάσει γρήγορα ο καιρός και θα φτάσει η μέρα αυτή που θα ξεκινήσει η διαδικασία αλλά εμένα μου φαίνεται βουνό !!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

merentaki θα περάσει ο καιρός, καλά σου λέει ο αντρούλη σου! Ερχονται οι γιορτές και η γιορτινή ατμόσφαιρα αρχίζει. Ξεκίνα από λίγες στην αγορά,στόλισε το σπίτι σου, κάνε βολτούλες με τον καλό σου και μπες στο κλίμα...ερχονται ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ [smilie=clock.gif] τι πιο ωραίο!!!!! Απολαύστε τις μέρες γιατι έχετε χρόνο για αγχομένες μέρες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

littledancer, teri την έχω ήδη γεμίσει την κόλλα!το απόγευμα το συζητήσαμε πάλι με τον αντρούλη μου κι ένιωσα ακόμη καλύτερα.Αύριο φεύγω για Αθήνα να μείνω στη μανούλα μου μέχρι να με δει ο γιατρός και με τον άντρα μου 7/12 πάμε Μαντούδη.Αχ μερεντούλα, πόσο σε νιώθω!Ο δικός μου δεν θέλει να το πολυσυζητάμε μέχρι ναρθει ο καιρός και το σέβομαι γιατί είναι απίστευτα αγχώδης(όχι οτι εγώ πάω πίσω :roll: ) ΄και φοβάται για την υγεία μου.Τώρα γελάω κιόλας γιατί θυμήθηκα που το μεσημέρι μου έλεγε οτι θέλει πολύ να φάει μια μερεντούλα από το άγχος του,να γελάσουμε και λίγο ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου σας ευχαριστώ άλλη μια φορά για την υποστήριξή σας! :YMHUG: Μακάρι να είναι άλλο ένα βήμα που θα μας φέρει πιο κοντά στο όνειρο! Απλά φοβάμαι μήπως μετά την υστεροσκόπηση χρειαστεί να περιμένουμε 3-4 μήνες μέχρι να ξεκινήσουμε την προσπάθειά μας και μου φαίνεται τόοοοοοοοοοοοοοσο πολύ! :-w Ξέρει κάποια από εσάς πόσο πρέπει να περιμένουμε μετά από υστεροσκόπηση;;; :-\ Θα δω και το γιατρό μου τη Δευτέρα και θα μου πει ακριβώς τι πρέπει να κάνω... αλλά είμαι και ανυπόμονη.

Αγγέλα και Μερεντάκι σας καταλαβαίνω απόλυτα.... αυτή η αναμονή και το άγνωστο που έχουμε να αντιμετωπίσουμε μας διαλύει. :-s Κι εγώ προσπαθώ να μην φορτίζω τον άντρα μου με τα άγχη μου, γιατί στεναχωριέται πολύ, αλλά δεν τα καταφέρνω. Τη μια μέρα είναι ο ένας καλά και στηρίζει τον άλλον και την άλλη το αντίστροφο! Αν βέβαια τύχει και οι δυο μας να είμαστε με χάλια ψυχολογία.... το δάκρυ και απελπισία κάνουν πάρτυ!

Μελιπικτό μου κάνε λίγο υπομονή! Δυο μερούλες μείνανε μέχρι να ζήσεις το ομορφότερο όνειρο της ζωής σου!!!

Τέρι και λαγονήσι μετά έχετε εσείς σειρά ε; Άντε να έχουμε πάλι ευχάριστες ανακοινώσεις να πάρουμε τα πάνω μας!

Οι εγκυούλες μας τι κάνουν; Φυσήξτε γιατί χανόοοοοοοομαστε!!!! Πολλά φιλιά στις κοιλίτσες σας! :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Diaz χωρίς να εχω προσωπική εμπειρία (οπότε μπορεί να λέω και βλακεία) σε κάποες περιπτώσεις επεμβατικής υστεροσκόπησης νομίζω κανουν και διακοπή περιόδου για ένα μήνα.Όμως ακόμα και να είναι έτσι ο γιατρός σου θα σου πει σίγουρα τι και πως.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου όμορφα καλημερα!!!

Σας γράφω απο το κρεβάτι μου απο το λάπτοπ που μου δάνεισε η αδελφή μου!

Απο την Τρίτη είχα λίγο ροζ σαν αίμα στο σκουπισμα που δεν ανησύχησε τον γιατρό αφού είχα έντονο ερέθισμό απο τα χάπια, που είναι πολυ πολυ σπάνιο καθώς η προγεστερονη δεν είναι φάρμακο αλλα ουσία που σε μια φυσιολογική κύησης θα παρήγαγε ο οργανισμός μου! Την Τετάρτη όμως ξεκίνησα να έχω πιο πολυ αίμα μαζι με το φάρμακο όχι μόνο στο σκουπισμα αλλα συνέχεια, φοβήθηκα παρά πολυ πήρα τον γιατρό και πήγα να με δει! Δυστυχώς το αίμα προέρχεται απο την μήτρα και συγκεκριμένα απο το ενδομητριο καθώς ο οργανισμός μου δεν απορροφουσε την προγεστερονη λόγω της αιμορραγίας και άρχισε να εκφυλιζεται ευτυχώς στην άκρη του μόνο! Μου αύξησε τα χάπια σε δυο ανα οχταωρο αλλα απο το στόμα και είπε μέχρι το Σάββατο που θα μάθουμε αν υπάρχει εγκυμοσύνη ξαπλα όσο πιο πολυ μπορώ!!! Μας ειπι ότι αν ο οργανισμός έχει εντοπίσει κάτι μη φυσιολογικό στο εμβρυο ότι και να κανουμε θα το απορρίψει και σίγουρα θα είναι για καλο λόγο όσο κι αν μας. Πονάει.... Αν είναι απλά λόγω έλλειψης προγεστερονης το προλάβαμε! Υπάρχει πάντα και η περίπτωση όμως να μην υπάρχει εξαρχής κυηση, υπομονή ως το Σάββατο!!!!

Οπότε είμαι ξαπλωμένη, δυστυχώς ακόμα νιώθω τις συσπάσεις της μήτρας μου που προσπαθεί να διώξει είτε το αίμα είτε το μωρακι μας, σε 48 ώρες απο χθες πρέπει να σταματήσουν κανονικά, για να δούμε... Έριξα πάλι ένα κλάμα χθες, αφού ο άντρας μου είπε στον γιατρο μας να του πάρει ένα ρόλο Κουζινας μιας και κάθε φορά του ξοδεύω μερικά φύλλα!!!!!

Αυτά τα νέα μου! Δεν βρίσκω που εχουν παει οι φατσουλες να σας βάλω μερικές....

Ντιαζακι μου άλλο ένα χαστούκι, ε; Υπομονη κοριτσάκι μου, καλύτερα να είσαι έτοιμη και χωρίς άγχος όταν θα έρθει το νινακι σας! ΑΣε που πάντα προέχει η δικιά μας υγεία, πρέπει πρώτα να είμαστε καλα εμείς για να μπορούμε να μεγαλώσουμε τα παιδάκια μας!!!!

Αγγελα μου καλή αρχή, δυστυχώς δεν έχω πολυ μπαταρία να σου γράψω πολλα αλλα με εχουν καλύψει τα κορίτσια!

Τερι και λαγονησακι πως πάτε; Πως περνούν οι μέρες,ε;;;;

Φιλακια σε όλες!!!

Α, Νικόλ διδυμακια ε; Τέλεια γλυκιά μου!!!!

Παπακι ατζελινα λιλ και στρουμφακι και στα δικά σας!!!!

Δεν θυμάμαι αν ξέχασα καμία που να διάβασα νέα της! Σας σκέφτομαι όλες και σας στέλνω τα φιλια και τις ευχές μου!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλημερα!!!!!!labrinip εχθες διαβασα την δημοσιευση σου !!!!!!συγκινηθηκα παρα πολυ ευχομαι η ΑΓΙΑ ΕΙΡΗΝΗ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ ΠΑΝΤΑ ΝΑ ΜΑΣ ΠΡΟΣΕΧΕΙ!!!!!ΚΑΙ ΝΑ ΧΑΡΙΖΕΙ ΠΑΙΔΙΑ !!!!!! μαρακι μου σου εστειλα πμ!!!!μην αγχωνεσε ολα θα πανε καλα λαδακι να βαζεις!!εγω βαζω καθε μερα και ποσευχομαι!!!!! κοριτσια υπομονη λιγες μερες εμειναν ακομα!!!!!θετικη σκεψη !!!!!!!και θα ερθουν οι θετικες χοριακες!!!! twiggy τι κανει η μπεμπουλα σου?????φιλακια σε ολα τα κοριτσια!!! καθε εμποδιο ειναι παντα για καλο!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μελίπικτό μου μη στεναχωριέσαι, όλα θα πάνε καλά και μετά θα κλαις από χαρά και συγκίνηση... Υπομονή 2 μερούλες μόνο! Μην βάζεις άσχημες σκέψεις στο μυαλό σου, όπως σου είπε ο γιατρός μπορεί να φταίει η έλειψη προγεστερόνης, μπορεί να είναι από τον ερεθισμό που σου προκάλεσαν τα υπόθετα, όπως και να έχει το προλάβατε. Μακάρι να πάνε όλα καλά και να μας ανακοινώσεις την τεράστια χοριακή σου να χαρούμε κι εμείς λίγο γιατί όπως είδες ψυχολογία στα πατώματα! Τώρα γυρνάω και το άλλο μάγουλο για χαστούκι... τι να κάνω, δεν έχω και πολλές επιλογές.

littledancer σε ευχαριστώ για την απάντηση. Ελπίζω να μην είναι μεγάλη η διακοπή γιατί εκεί που λέγαμε για Χριστούγεννα τώρα μας βλέπω να λέμε για Πάσχα...ποιος ξέρει έιναι τουλάχιστον νωρίς το Πάσχα φέτος;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μελι μου τραβηξες τοσα και ο πονος σου ειναι μεγαλος!

Αραξε στο κρεβατι μην το κουνισεις καθολου.Η ελπιδα πεθαινει τελευταια!

Να σκεφτεσαι οσο μπορεις θετικα αλλα οποιο και αν ειναι το αποτελεσμα να ξερεις οτι για καποιο λογο εγινε. Καλυτερα τωρα που ειναι πολυ νωρις παρα αργοτερα και οτι παντα προεχει η υγεια μας .

Ευχομαι ομως ολα να πανε καλα και προσευχομαι για σενα οπως και για τα αλλα κοριτσια μας που ειναι στην αναμονη!!! %%-%%-%%-%%-%%-:ympray::ympray::ympray::ympray::ympray:

Diaz κοριτσακι το ξερω οτι μεχρι και η αναμονη της Δευτερας φαινεται βουνο, αλλα περιμενε να δει τις εξετασεις ο γιατρος σου και να σου πει...

Απο εμενα και το σπορακι σας στελνω τη θετικη μου αυρα!!!φφφφφφφφφφοοοοοοουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Diaz μου θέλω απλά να πω, ότι σε καταλαβαίνω, ξέρω πόσο δύσκολη είναιη αναμονή, αλλά εμένα όσες φορές βιάστηκα δεν μου βγήκε σε καλό. Είμαι της γνώμης να κάνεις τα πάντα έτσι ώστε να δημιουργήσεις ένα τέλειο περιβάλλον για να έρθει το μωράκι σου! Μόλις το πάρεις απόφασεις ότι αυτό πρέπει να γίνει ο καιρός θα περάσει πολύ γρήγορα! Εύχομαι να πάνε όλα καλά! :D Η Παναγίτσα θα σας βοηθήσει :ympray:

Μελιπικτο λυπάμαι πολύ για αυτά που βιώνεις! Να πώ την αλήθεια δεν το έχω ξανακούσει! Κουκλίτσα να δεις ότι όλα θα πάνε καλά! Είναι κι αυτό μια δοκιμασία, εσύ στο στόχο σου, ηρεμία και ξεκούραση, η μέρα σχεδόν έφτασε :-bd Κι εγώ λέω που χάθηκε αυτό το κορίτσι! ;) Ολα τέλεια θα είναι!!!

Εγώ με τα χάπια εντάξει, κάθε πρωί μετράω την θερμοκρασία στο κρεβάτι(36,9) γιατι κάθε απόγευμα απο την Δευτέρα έχω δεκατα το απόγευμα(37,2-37,4). Εχώ κάποιες ενοχλήσεις στο στομάχι και φοβάμαι μήπως κρύωσα!! :( Και από το να ξαπλώνω όλη την μέρα κοιμάμαι! Εμένα λίγο χθες είχα κάτι πονάκια χαμηλά σαν να μου έρθει περίοδος και κατι γουργουριτά που τα έχω πάντα πριν. Τι να πώ :?: Από την μία περιμένω να έρθει η μέρα αλλά από την άλλη φοβάμαι. Ευχομαι η Παναγίτσα να μας βοηθήσει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Την Δευτέρα πάω για χοριακή. Αν εξαιρέσεις αυτά τα δέκατα δυο μέρες και τις ενοχλήσεις στο στομάχι, ιδικά χθες ήθελα να ξεράσω αλλά δεν μπόρεσα, είμαι καλά. Μόνο το βράδυ με πιάνει ένα πλάκωμα και χθες μείχα κάτι πονάκια χαμηλά! Δεν ξέρω ευχομαι να είναι όλα καλά! Σε ευχαριστώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Είμαι καλα αν και δεν τα καταφέρνω να κλεισω πολλα ραντεβου στην νεα δουλεία, αν ξερετε καμια γυναικα που να περιποιειται τον εαυτο της και να ειναι ανω απο 35 θα χαρω πολύ να παω σπίτι της να της κανω δωρεαν περιποιηση ειναι καθαρα διαφημιστικό, δεν πληρωνει δεν αγοραζει... Ετσι για να σας ξενερωσω λιγο το εκανα αυτο. Λοιπον υπάρχουν κι αλλα πραγματα στη ζωή ξερετε εκτος απο το να γίνουμε μανούλες κι εγω μαζί σας ειμαι κι εχω περάσει τα πανδεινα αλλα ελεος πια νομίζω ότι πρεπει να το δουμε και λίγο αλλιώς εγω ήδη πιέζω τον ανδρα μου να κινήσουμε διαδικασία για υιοθεσία για δευτερο παιδακι αν και ειναι δύσκολο. Δεν θα καταστεψουμε τον εαυτο μας και τα νεύρα μας ενω γύρω μας υπάρχουν τόσα εγκατελλειμενα μωρακια! Το ξερω αλλιως ειναι το δικό σου αλλα εχω δει και πολλα δικα μας να γυρίζουν την πλατη στους γονεις. Τα ειπα και ξεθύμανα. Χθες πήρα τα τελευταία φάρμακα ivf και επειδή ο γιατρος που μου τα εγραψε φεύγει απο το ικα και επειδη ειμαι και αργοστροφη στα ωάρια πήρα διπλάσια ποσοτητα αρα αν περισέψουν θα εχουμε πολλα φαρμακα για όλες μας.

Σας ζαλισα συγγνώμη!

Melipikto υπομονη επιμονη και να σκεφτεσαι το καλήτερο εγω ειχα μια αποβολή στην πρωτη μου εξωσωματική και ειχα ροζ και πολλες βλένες αλλα τελικα δεν εφταιγε η προγεστερονη απλώς δεν κόλλησε καλα η υπήρχε προβλημα και ο οργανισμος απέριψε το εμβρυο. Παντως τα καταφερα όπως βλέπεις θελει γερα νεύρα το πραγμα και πολλα λεφτα!

Λια διάβασες το περιοδικό ε; κι εγω δεν το πιστευω ότι δημοσιεύτηκε πολύ συγκινήθηκα.

Σας γραφω και το ποίημα που δημοσιευσα.

Το αφιερωνω σε όλες μας!

Καλο κουραγιο.

Teri ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΥΛΑ!!!! ΓΙΟΥΠΙ!!!! (τα συμπτωματα κάτι μου θυμίζουν)

Πολλα φιλια σε όλες!

Κοριτσια κρατατε γερα! Ειμαι δίπλα σας ότι θελετε και μπορω στειλτε πμ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ μελι μου ταλαιπωρεισαι... μην χανεις ομως την πιστη σου οσο και να στεναχωριεσαι! θα περιμενουμε το Σαββατο για το δικο σου θαυματακι!

Λαμπρινη μου ετσι ειναι οπως τα λες παντα! Μπραβο που σκεφτεστε για υιοθεσια σε μια χωρα που ολα ειναι τοσο δυσκολα! Αλλα οχι και αδυνατα!Καλη επιτυχια στη νεα προσπαθεια σου τωρα και μετα εδω ειμαστε να τα συζητησουμε ολα!

λια μια χαρα η μικρη, ο μπεμπης σου κλωτσαει?!! ;)

καλη επιτυχια σε ολες οσες περιμενουν .. δεν προλαβαινω να τα διαβασω ολα, αλλα σας στελνω θετικη ενεργεια και πολλα φφφφφφφφφφουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ :)

καλη δυναμη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλε το ποιημα ξεχασα!

Ηρθες κι εδιωξες τα συνεφφα μακριά

Ηρθες και ξαλάφρωσες την βαρεια μου καρδιά.

Αγιά μου αλλαξες τον κόσμο μου όλο

και μου χάρισες τον νεό μου ρόλο!

Μάνα εγινα κι εγω επιτέλους

κι απ την καρδια μου εβγαλες την αιχμή του βέλους.

Ηρθε για μενα το πλήρωμα του χρόνου

για να σημάνει το τέλος του πόνου.

Το κλαμα του μωρού μου των Αγγελων μελωδία

και η ζεστή ανασούλα του γεμάτη ευωδία.

Αχ Παναγιά μου ! Τι μεγάλη ευτυχία

Σ'ευχαριστω Αγία μου για την μεγάλη ευλογία.

Αγία μου Ειρήνη Χρυσοβαλάντου

χάρισε σε όλες τις άτεκνες ΧΑΡΑ

που θα πηγάζει απο χαμογελαστα ΜΩΡΑ.

Είσαι η Ανατολή απο όπου ο ήλιος χαράζει

Ελπίζοντας στη χάρη σου τίποτα δεν με τρομάζει!

Και μια φωτο της μικρής,

ειδατε η προγεστερόνη και τα πολλα οιστρογονα εμπνευση που προκάλεσαν!

post-11191-13873938191156_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

labrinip τι κούκλα η μικρή σου! :) Να τη χαίρεσαι!!

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι που με απασχολεί αν ξέρει κάποια;Τώρα τελευταία έχω πολλες ταχυκαρδίες(συνήθως έχω ή απο άγχος ή απο αλλαγή των ορμονών του θυρεοειδή οπότε και αλλάζω δοσολογία του τ4).Νόμιζα οτι είναι απο άγχος αλλά προχθες είχα μία πολύ άσχημη ταχυκαρδία σε ηρεμία 90κάτι παλμούς και αυτό σίγουρα δεν είναι απο άγχος.Έχω επαναλάβει πολλές φορές το τελευταίο 6μηνο την TSH.Τελευταία φορά πριν ξεκινήσω την διέγερση.Υπάρχει περίπτωση να έχει αλλάξει κάτι λόγω των ορμονών που πήρα;Το σκέφτομαι και να κάνω πάλι αιματολογικές έχω χαλάσει τόσα για όλα αυτά που και τα 50 -60 ευρώ τα μετράω τώρα. :|

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λαμπρινη συγκινηθηκα με το ποιημα σου! Μπραβο σου! Εισαι αξιοθαυμαστη για ολη τη δυναμη και το κουραγιο σου, μακαρι το ποημα σου να πιασει τοπο σε ολες οσες ακομα προσπαθουμε, αγχωνομαστε, στεναχωριομαστε και ακομη εχουμε τη δυναμη να προχωραμε με το κεφαλι ψηλα και με πιστη οτι μια μερα θα ΧΑΜΟΓΕΛΑΣΟΥΜΕ εχοντας διπλα το πλασματακι που επιθυμουμε! Μακαρι Παναγιτσα μου μακαρι!!!

Κοριτσια καλη επιτυχια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

little dancer apo to agxos tha einai...k go to idio epatha k ksanakana tsh αλλά ήταν μια χαρά....

Λαμπρινή κούκλα η κόρη σου.....

teri...άρχισε η αντίστροφη μέτρηση.....σε λίγο θα κοκκινήσεις κ συ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λαμπρινή μου η μικρή σου είναι κούκλα, και το ποιματάκι φανταστικό! μακάρι η Αγία Ειρήνη να μας βοηθήσει όλες. Πιστεύω πολύ στη χάρη της είχα πάει στο μοναστήρι της. Ήθελε άλλη μια βοήθεια εκτός από την Παναγία και την αγία Άννα που μπορεί να μας καταλάβει. Έχεις δίκιο, μετά από έναν αγώνα ήτε έχει έρεθει η νίκη ήτε η ήττα χρειάσετε ένα διάλειμμααα! Μην ξεχνάμε ότι πρέπει να προσέχουμε τον εαυτό μας γιατι είναι αυτό που τα τραβάει όλα!Αν δεν είναι αυτός καλά τίποτα δεν θα πάει καλά :)

Μακάρι tha_gino_manoyla :ympray:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια!!!μελι υπομονη .....θετικη σκεψη και ολα θα πανε καλα!!!!το σαββατο θα τρελαθεις απο την χαρα σου και εμεις μαζι σου!!! labrinip οσες φορες και να διαβασω το ποιημα σου κατι με πιανει.....συγκινηση.....με αγκιζουν πολυ οι στιχοι!η κορακλα σου ειναι κουκλα να την χερεσε και μην το βαζεις κατω σε λιγο καιρο θα εχει το κοριτσακι σου αδερφακι!!! twiggy κλωτσαει ο πριγκιπας μου!!!!! littledancer απο οτι ξερω οι ορμονες αλλαζουν συχνα...εγω τωρα παω καθε μηνα σε ενδοκρινολογο και καθε φορα εχω αλλες τιμες ft3 ft4 tsh!!!! κανε ενα ελεγχο να εισαι σιγουρη!!!φιλακια πολλα σε ολες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λαμπρινή μου συγκινητικό το ποίημα....

Κι εγώ προσευχήθηκα με όλη μου την δυναμη στην Αγία Ειρήνη Χρυσοβαλάντου και ελπίζω να με βοηθησει!!

Σπουδαίο αυτο που σκέφτεσαι για την υιοθεσία....απλά εδω στην Ελλάδα απο οτι ξερω ειναι πολυ δυσκολα τα πράγματα....και ειναι απαράδεκτο.... Τοσα παιδακια μεγαλώνουν μονα τους ....

Teri μου καλά μου ακούγονται τα συμπτώματα.......μαλλόν θα ακουσουμε το ΘΕΤΙΚΟ!!

Εγώ προς το παρόν δεν εχω κανενα σύμπτωμα....δεν ξέρω τι να σκεφτώ.....

Meli μου πολυ λυπαμαι που ταλαιπωρήθηκες έτσι.......... :(:(

Ελπίζω να πανε ολα καλά στο τέλος.....Χαλάρωσε οσο μπορείς σε παρακαλώ.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

meli θα περάσει και αυτό, να δεις μια δοκιμασία είναι και μόνο !!

λίγο υπομονή ακόμα και σε λίγες μέρες όλα θα είναι έτσι όπως τα ονειρευόσουν :YMHUG:

teri μου δεν ξέρω απο συμπτώματα αλλά εύχομαι να είναι εγκυμοσύνης !!

Κορίτσια να κάνω μια ερώτηση αν ξέρετε,

τελείωσε η περίοδος μου την Δευτέρα και χθες Τετάρτη το απόγευμα είχα λίγα καφέ υγρά

το βράδυ ξανά (1-2 σταγόνες) Σήμερα το πρωί πάλι το ίδιο 1-2 σταγόνες αλλά όχι τόσο σκούρα καφέ και το απόγευμα το ίδιο.

Σας έχει τύχει ; βασικά έχω ξεκινήσει να παίρνω φολικό οξύ λέτε να επηρέασε αυτό την όλη κατάσταση ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhspera koritsia....

Lamprini na xerese tin omorfh koroula sou einai sketh gluka....

Meli koukli.. euxomai na sou pane ola kala... kane mia proseuxoula ston agio rafail na se voithish kai pistepseto me tin kardia sou kai tha se voithisei :)...

Egw ektos apo zalades kai anakatosoures ola mia xaroula.. h xoriakh moou htan proxtes sta 1890 :)...

kai ston yperixo fenotan o sakos kai mia telitsa.. twra stis 2 dek. exoume rantavou pali gia yperixo tha fanei mas eipe i kardoula tou mwrou..

to fasolaki mas megalonei... eimai poly eytixismenh...

euxomai kai proseuxomai sthn panagia kai ston agio rafail na mas voithisei oles ths kopeles na apoktisoume to mwraki mas kai nane kala...

filia se oles na prosexete...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κρίμα βρε κορίτσι μου, πολύ δύσκολο αυτ΄ο που περιγράφεις, αλλά πιστεύω θα σταματήσει κάποια στιμγή, δε μπορεί! Πάντως είναι για καλό, αυτό να σκεφτεσαι όσο μπορείς ❤️ Εγώ έκανα όλο κι όλο 4 εμετούς μεταξύ 6η-9ης εβδ, μετά υποχώησαν αρκετά οι ναυτίες και επανήλθαν κάπου στην 11η εβδ με αποκορύφωμα χθες που ήμουν 12+1 έκανα εμετό μετά από τόσο καιρό και ήταν ο χειρότερος μέχρι στιγμής.... δλδ σα να έβγαλα και την ψυχή μου ένα πράγμα 😅 δε ξέρω τι φάση... και στο μεταξύ ενώ είχα ψιλοεπανέλθει και με την ενέργεια, από χθες είμαι ένα κουρέλι, σήμερα να φανταστείτε, κατά τις 4μμ λέω ας ξαπλώσω λίγο έτσι 30 λεπτά, μιας και δεν είχα άλλα μιτιγκς, και κορίτσια ξύπνησα στις 6+μμ!! πάλι καλά δε μ' έψαξε κανείς απ τη δουλειά 🤣🤣🤣  και χθες τα ίδια, είχα πάρα πολύ κακή διάθεση και τρομερή εξάντληση... πιστεύω όμως ότι σε 1-2 εβδ να είναι πάλι καλύτερα τα πράγματα. Τλχ τώρα που είδα το μωρό να χοροπηδάει σα βατράχι την περασμένη Δευτέρα, ξέρω γιατί επανήλθαν οι αναγούλες  🤣🤣🤣 
    • Όχι καλε τι μόνη είμαιστε πολλες εδώ 😂 Εεε και εγω λόγο παλινδρομήσεις είχα πολύ άγχος και με έβαζε κάθε εβδομάδα δεν μου πήρε σε όλες τις επισκέψεις λεφτά  εεε συνήθως οι αναγούλες μετά την 7-8 εβδ αρχίζουν αλλά μπορεί και να μην έχεις βέβαια 
    • Κορίτσι μου, μην μπαίνεις σε αυτη τη διαδικασία. Ακου τον γιατρό σου που έτσι κι αλλιώς τον εμπιστεύεσαι!! Μια χαρα ειναι τα νούμερα. Εγω δεν ρισκαρα αμνιο ουτε οταν είχα ζήσει αυτά που σας έγραφα χθες... Ολα καλα!
    • Ναι είναι! Εμείς πηγαίναμε για αποξεση κι με το που μπαίνω για υπέρηχο δεν μίλαγε ο Γιατρος και λέει καλε αυτό μεγάλωσε..και όχι μόνο μεγάλωσε αλλά ακούμε και καρδιά!!!! Λέω έλα παναγια μου!!!! Τι να πω! Μακάρι όλα να πάνε καλα! Σε καμία μας δεν αξίζει να χαιρόμαστε και μετά να μας παίρνουν τη χαρά!🫶🙏🙏🙏🙏🙏
    • Νομίζω πως πλέον μπορείς να αφήσεις στην άκρη τις χοριακες! Αν και σίγουρα κι εγώ στη θέση σου θα χαιρομουν βλέποντας ότι αυξήθηκε (μπορεί να είχε θέμα το μικροβιολογικό που πήγες τις άλλες φορές)! Υπομονή μια βδομάδα για να πας στον γιατρό σου ξανά για υπέρηχο!! Το σπορακι σου έχει βγάλει σε όλους τα γυαλιά!! 😊😎Να ξέρεις ότι είναι πολύ σημαντικό που ακούσατε καρδούλα! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...