Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΠΟΙΕΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΠΑΡΕΟΥΛΑ Νο13


Recommended Posts

μπραβο λιλακι!! με το καλο ο υπερηχος..

κουαντο δεν βαζεις ενα νεο ποστακι για τη φιλη σου να το δουν περισσοτερες? εσυ πως τα πας, ολα κλα με το μπεμπε? ειδατε φυλο?!!

πολλα φιλια σε ολους..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

θα το κανω αν ειναι!τουιγγι μου την τεταρτη θα παμε να το δουμε!εχω μια αγωνια..προς το παρον κλωτσαει και αυτο με κανει και ηρεμω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου γλυκά τι κάνετε;χάθηκα λίγο, μη με μαλώσετε :oops:

Νικόλ συγχαρητήρια για τα διδυμάκια!θα ακούσετε και καρδούλες!!!

Μελίπικτο γλυκειά μου πώς είσαι;άντε πλησιάζει η ευχάριστη μέρα :)

Οι εγκυούλες τι κάνετε;cuando έχεις αγωνία για το φύλο;τι ωραίες στιγμές, μακάρι να τις ζήσουμε όλες μας!

Βρε κορίτσια, αυτές τις μέρες νιώθω λίγο περίεργα γιατί είμαστε σε δίλλημα και θέλω να το μοιραστώ μαζί σας .Μέσα στη βδομάδα περιμένω να αδιαθετήσω και θα παω να με δει ο γιατρός για να συζητήσουμε για εξωσωματική.Με τον άντρα μου έχουμε ήδη επιλέξει το Γέννημα γιατί κάναμε εκεί μια σπερματέγχυση και μας άρεσε σαν περιβάλλον.Περιμένουμε όμως να μας πει τη γνώμη του κι ο γιατρός μας για άλλα κέντρα αλλά και για το γιατρό που θα επιλέξουμε στο Γέννημα.Μέχρι εδώ καλά.Ο άντρας μου όμως φοβάται πολύ τα φάρμακα -και έχει επηρρεάσει και τη μητέρα μου αρκετά, που ήδη φοβάται-και με παρακάλεσε να δοκιμάσουμε μια με φυσικό κύκλο και μια κλασική, με φάρμακα.Του είπα κι εγώ να μη φοβάται αλλά αφού θα κάνουμε που θα κάνουμε με φάρμακα γιατί να χάνουμε χρόνο με τη φυσική, νομίζω έχει ελάχιστες πιθανότητες, αλλά και χρήμα;Δεν ξέρω, είμαι πολύ μπερδεμένη.Δεν έχω πρόβλημα να δοκιμάσω με φυσικό κύκλο,γλιτώνω και τις ενέσεις, αλλά φοβάμαι από τώρα την αποτυχία.Υπάρχει κάποια κοπέλα που το δοκίμασε;ποια είναι η γνώμη σας;έχει καθόλου ποσοστά επιτυχίας;έχω αγωνία μέχρι να δω το γιατρό, καταλαβαίνετε...

Κι αν αποφασίσουμε να ξεκινήσουμε από αυτό τον κύκλο θα προλάβουμε;ή χρειάζεται κάποια άλλη διαδικασία και εξετάσεις μέχρι να ξεκινήσουν οι υπέρηχοι;συγγνώμη που σας ζάλισα με τις ερωτήσεις μου αλλά μια βδομάδα τώρα κοιμάμαι ξημερώματα και δεν μπορώ να ξυπνήσω το πρωι.Κι ο καημένος ο άντρας μου αγχώνετα κι αυτός.Είδα το βράδυ στον ύπνο μου ολοζώντανα ότι κρατούσα μια μπεμπούλα αγκαλιά και ξύπνησα κλαμένη.Αφού είμαι ανακουφισμένη που ξεκινάμε εξωσωματική,γιατί έχω αυτά τα ξεσπάσματα;τελοσπάντων, μην σας κουράζω, καλή συνέχεια σε όλες και καλά αποτελέσματα ;) Φιλάκια :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

LIL πολυ καλη η χοριακουλα σου κοριτσι μου ,μια χαρα !!!αντε με το καλο και ο υπερηχος τωρα! Αγγελα μου εγω πιστευω οτι αν η γυναικα ειναι κατω τον 35 ,αξιζει μια προσπαθεια σε φυσικο κυκλο.εγω την πρωτη εξωσωματικη την εκανα με φαρμακα , ταλαιπωρηθηκα πολυ γιατι ειχα μια ψιλοδιεγερση και πονουσα αρκετα.τη δευτερη φορα την εκανα με 3 κατεψυγμενα εμβρυα που ειχα απο την πρωτη.τωρα που ειναι η τριτη προσπαθεια(και τυχερη με τη βοηθεια της Παναγιας της Μυρτιδιωτισας) την εκανα σε φυσικο κυκλο ,πηραμε ενα αυγουλακι και ειχα και ακομα ενα στην καταψυξη.το καλο με τον φυσικο κυκλο ειναι οτι δεν ταλαιπωρησε καθολου.ουτε φαρμακα ,ουτε ενεσεις τιποτα.καλη επιτυχια σε οτι κι αν αποφασισεις η Παναγιτσα να σε βοηθησει κοριτσακι μου!φιλια :-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νικόλ μου η Παναγία μαζί σου!Ευχαριστώ για την απάντηση.Δυστυχώς ο χρόνος είναι εναντίον μου.Σε λίγες μέρες κλείνω τα 37 :( Όση ώρα σας έγραφα ο άντρας μου μίλαγε με το γιατρό μας!να ναι καλά ο άνθρωπος, η γραμματέας μας είχε πει να τον πάρουμε αύριο αλλά μας πήρε ο ίδιος.Πρότεινε κατευθείαν εξωσωματική με φάρμακα για περισσότερες πιθανότητες και όταν παω από κοντά θα συζητήσουμε λεπτομέρειες.Έχουμε μπροστά μας δρόμο αλλά τι να κάνουμε;μας είπε για τον Μαντούδη όταν τον ρωτήσαμε οτι είναι από τους καλύτερους και καλύτερα να μην μας μπερδέψει με άλλους αφού ούτως ή άλλως ήταν ανάμεσα στα ονόματα που θα μας πρότεινε!Οπότε, πρώτα ο Θεός,θα πάμε μια επίσκεψη για να δούμε πότε ξεκινάμε.Αλήθεια, μήπως ξέρετε αν είναι χρονοβόρα η διαδικασία για να γλιτώσουμε τα φάρμακα μέσω ΟΠΑΔ;Φιλάκια πολλά :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Cuando με το καλο και εσυ, καλη επιτυχια!!!Ολα καλα θα πανε ειμαι σιγουρη!!!

Twiggy με το καλο και εσυ!!!

Αγγελα εγω λεω να μην αφηνετε το χρονο να περναει.Εγω ειχα το περιθωριο να επιλεξω αναμεσα στην λαπαροσκοπηση και την εξωσωματικη, γιατι το μονο προβλημα μου ειναι η ενδωμητριωση μια κυστη οχι μεγαλη στη δεξια ωοθηκη.Θα μπορουσα να τη βγαλω και μετα να κανω και θεραπεια για καμποσο καιρο , και θα μπορουσα να μεινω απο μονη μου.Ομως και εκει για τη θεραπεια παλι φαρμακα θα επερνα .Ετσι επιλεξαμε την εξωσωματικη για να εχουμε αμεσο αποτελεσμα και να μην ταλαιπωρηθω.

Εμπιστευτικα με κλειστα ματια το γιατρο μου , που ειναι πολυ σημαντικο,και τωρα ειμαι εγκυος!

Οσο αφορα τον ΟΠΑΔ η διαδικασια ειναι πολυ χρονοβορα, δεν ξερω αν αξιζει τον κοπο,εχουν δυσκολεψει πολυ τα πραγματα,εγω εχασα το χρονο μου και δεν θα το ξαναπερναγα ποτε! :twisted:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια είμαι πολύ χαρούμενη.Κλείσαμε ραντεβού με τον κύριο Μαντούδη για 7 Δεκεμβρίου! :)

Επιτέλους μπαίνουμε σε μια σειρά,ουφ!Η γραμματέας εξυπηρετική κι ευγενέστατη, μου είπε να φέρω από εξετάσεις τα πάντα.Έχω μόνο μια απορία, ίσως λίγο ανόητη.Η γραμματέας είπε οτι αν ξεκινήσουμε μετά την περίοδο Δεκεμβρίου, την οποία περιμένω χονδρικά 25/12, τότε η προεργασία ξεκινά κανά 10ημερο πριν.Άρα, μετά την τωρινή μου περίοδο, γύρω στις 24/11, λογικά μήπως δεν πρέπει να σταματήσουμε τις προσπάθειες;Συγγνώμη αν σας κουράζω, φαντάζομαι οτι ο γιατρός θα μου δώσει λεπτομέρειες.

Lil ευχαριστώ για την άμεση απάντηση, έχεις δίκιο για το οτι δεν πρέπει να αφήνουμε το χρόνο να περνάει, κι όσο για τον ΟΠΑΔ μας βλέπω να τον παρακάμπτουμε.Τόσα έχουμε στο μυαλό μας, δεν θα μας σπάσουν αυτοί τα νεύρα(που ήδη είναι σπασμένα, άρα μιλάμε για ομοιοπαθητική).Άντε, στις 5/12 θα έχουμε πάρτυ!!!Φιλάκια και καλημέρες σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φιλεναδίτσες καλημέρα!τι κάνετε?χάθηκα λίγες μερούλες,αλλά και δεν ήμουν στα καλύτερα μου και χθες δεν προλάβαινα με τίποτα!σήμερα διάβασα τα νέα σας!από που να αρχίσω!lampini μου σου έστειλα πμ και μετά είδα την ανακοίνωσή σου,περαστικά στην κουκλίτσα σου και γενικά σε όλα τα μωράκια που περνάνε ιωσούλες,σ'ευχαριστώ πολύ!melipicto μου υπομονή και όλα θα πάνε καλά,σκέψου μόνο τις προετοιμασίες για το πάρτυ σου!α,ούτε εγώ είχα θέμα με τα utro,ρώτα καλύτερα το γιατρό σου.lagonisaki εύχομαι τα τριδυμακια σου να έρθουν γρήγορα στην αγκαλίτσα σου,εσύ να είσαι χαλαρή και εννοείται ότι δεν υπάρχουν συμπτώματα,μην βασανίζεις το μυαλουδάκι σου,η τεράστια χοριακή θα σε ανταμείψει!teri μου τα ίδια ισχύουν και για σένα,εύχομαι μια τεράστια χοριακή!kon21 όλα καλά μέχρι τώρα και έτσι θα συνεχίσουν,μην αγχώνεσαι!Aγγέλα μου έχω ακούσει πολλές περιπτώσεις με φυσικό κύκλο αλλά σίγουρα θα σου το πει και ο γιατρός ανάλογα με το ιστορικό και την περίπτωση,με το καλό να αρχίσεις!nikol τι τέλεια νέα!μπράβο,όλα να πάνε καλά μέχρι το τέλος!lil χάρηκα πολύ και για σένα,όλα να πάνε κατ'ευχήν!

Για μένα βέβαια δεν είμαι και τόσο χαρούμενη,αφού το Σάββατο που πήγα στο γιατρό είχε φύγει μόνο η μια κύστη από τις δύο και φυσικά δεν με άφησε να ξεκινήσω και ούτε μου έδωσε κάτι για την άλλη,θα φύγει από μόνη της είπε!και αυτό που με στενοχωρεί περισσότερο είναι ότι επειδή αυτή κλείνουν για τις γιορτές περίπου στις 22/12 και επιστρέφουν περίπου στις 8/01 και έτσι όπως τα υπολογίζω και αν φύγει βέβαια η κύστη,τον επόμενο μήνα και να ξεκινήσω με την προυπόθεση να μην καθυστερήσει η περίοδος και να έρθει ακριβώς στην ώρα της,θα πέφφτει να κάνω ωοληψία περίπου στα Χριστούγεννα!ποιος θα μου το κάνει αυτό?και η επόμενη περίοδος πέφτει πάλι στις 8/01 περίπου που επιστρέφουν,ποιος θα μου κάνει υπέρηχο να δούμε αν θα ξεκινήσω,οεο?μου είπε η βοηθός του να τηλ πριν αδιαθετήσω να ξαναμιλήσουμε μήπως γίνει κάτι,αλλά δεν πιστεύω!ήθελα τόσο πολύ να ξεκινήσω,νομίζω ότι αφήνω το χρόνο να περνάει......φιλακια πολλά σε όλες!!!!! :x:x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KALHMERA KORITSIA K APO EMENA TI KANETE EISTE OLES KALA ?

VANGO 82 MHN ANXONESE MONO K OLA 8A GINOUN ME TO KALO K EGO KAPOS ETSI EIMAI PROLAVENO DEN PROLAVENO TIS GIORTES ALLA 8A DOUME EXEI O 8EOS 1

terri SE 6 MEROULES 8A EXEIS TA 8ETIKA APOTELESMATA !!!!!

MELIPICTO K ESI KONTA EISAI 4 MEROULES MINANE K 8A XAMOGELAS AKOMI PERISOTERO !!!!!

ME TO KALO OLES ME 8ETIKA APOTELESMATA KORITSIA !!!!

FILIA K NA EXOUME OLES MIA OMORFI MERA !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από μένα...

Ουφ τα έγραφα και μου σβήστηκαν οπότε τώρα τα ξαναγράφω... Ελπίζω να τα θυμηθώ όλα!

Newlife και Λαμπρινή περαστικούλια στα μωράκια σας! Αυτές οι παλιοιωσούλες τα ταλαιπωρούν!

Νικόλ μου πολύ χάρηκα με τα διδυμάκια σου! Εύχομαι να πάνε όλα καλά!

Λιλ μια χαρά πάει η χοριακή σου! Άντε να ηρεμήσεις λίγο και να αρχίσεις να ζεις την καλύτερη περίοδο της ζωής σου!

Εγκυούλες σας ευχαριστούμε για την συμπαράσταση και το φύσημα! Μακάρι να έρθουμε κι εμείς στη θέση σας!

Δυστυχώς τα δικά μου τα νέα δεν είναι και πάρα πολύ καλά... έκανα τη σαλπιγγογραφία και ενώ οι σάλπιγγες είναι διαβατές και χάρηκα προς στιγμή, είδαν μια γκρίζα ζώνη στη μήτρα που λέει μπορεί να είναι πολύποδας ή ινομύωμα και πρέπει να κάνω υπέρηχο και θα χρειαστεί μάλλον και υστεροσκόπηση. Έχασα για άλλη μια φορά τη γη κάτω από τα πόδια μου... :cry::cry::cry:

Τη Δευτέρα θα πάω στο γιατρό μου να δει όλες τις εξετάσεις και να μου πει τι επιπλέον πρέπει να κάνω. Γιατί ρε κορίτσια όλα αυτά? Κοντεύω να σκάσω! Το μωράκι αρχίζει να μου μοιάζει μακρινό όνειρο... εκεί που έλεγα ότι θα πάω τώρα να ξεκινήσω σιγά σιγά την εξωσωματικούλα μου και ο Θεός βοηθός, τώρα αντί για μπροστά πάω πίσω...

Συγγνώμη που σας μαύρισα! Αν ξέρει καμία κάτι σχετικό με το πρόβλημά μου θα εκτιμούσα την εμπειρία της ή τη γνώμη της.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lil ti teleia nea!!!!mprabo kopela mou!!!

aggela me to na pereis mia fora farmaka den einai epikundino!!!afou eisai 37 fantasou oti an kaneis arketa oaria tha sou meinoun k gia to 2o mpempe!!!!

bre koritsia ego eixa mia kusti otan balame ta morakia mas alla ola kala!!!mou eixe pei o giatros oti itan polu mikri!!!tora fusika den uparxei allo!!alla pisteuo k ego oti einai ena risko k kalutera na perimeneis na fugei i kakia kusti!!!

ego piga exthes k ekana tin auxeniki diafania!!ola kala mono pou mou eipe o giatros oti to nefro tou morou exei ligo parapano ugro apo to fusiologiko!!!mas eipe oti an minei etsi den uparxei problima!!!tha ksanapame se 8 ebdomades tora na to eleksei!!mas eipe oti autos pisteuei oti den tha uparxei problima alla apla na to xoume sto nou mas!!!ti na po??xarika gia ta upoloipa pou einai ola kala alla gi'auto exo ena psilo axgos!!!na do pos tha perasoun autes oi 8 ebdomades!!!exei akousei kamia kati paromoio??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mariaaaa μου καταλαβαινω το αγχος σου , αλλα αφου σας ειπε οτι ειναι ολα καλα μεινε σε αυτο.Αν ηταν κατι ανυσηχιτικο θα σας ελεγε να το ξαναδει πιο συντομα και θα κανατε και αλλες εξετασεις.Ολα θα πανε καλα ειμαι σιγουρη!!! Της φιλης μου της ειχαν πει οτι εχεις πολλες πιθανοτητες να βγει με συνδρομο νταουν, ειχε τρελαθει, και στο τελος μετα και απο αλλες εξετασεις επεσαν εξω και βγηκε ενας υγιεστατος κουκλος!!

Diaz εγω θα σου ελεγα να την δει ο γυναικολογος σου και να σου πει , αυτος ξερει. Οι ακτινολογοι δεν ειναι θεραποντες ιατροι!Υπομονη λοιπον ολα θα βρουν το δρομο τους,και θα γινεις και εσυ μανουλα!!!

Vango και mina αφου μπηκατε σε σειρα ειναι θεμα χρονου!!Δεν χαλασε ο κοσμος για λιγο αργοτερα.Καλη επιτυχια κοριτσακια!!!

Λαμπρινη περαστικα στη μικρουλα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ντιαζ καλη μου.. μην στεναχωριεσαι! αλλο ενα μικρο εμποδιο αλλα το μωρακι ειναι κοντα!! θα κανεις την υστεροσκοπηση και μετα θεραπεια και θα εισαι μια χαρα! Πρεπει να γινει αυτο γιατι μετα αδικα θα κανεις εξωσωματικες και θα στεναχωριεσαι διπλα!Μια μικρη καθυστερηση ειναι, να σκεφτεσαι θετικα και ολα θα γινουν!!

μαριαααα κι εσυ φανταζομια θα πηρες μεγαλη τρομαρα!! αλλα αφου σου ειπε να μην ανησυχεις εισαι μια χαρα!Εχουν και μια ταση στις εξετασεις να υπερβαλλουν.. Ο γιατρος σου τι λεει? Η Παπ-Α βγηκε καλη? καλη επιτυχια στον επομενο υπερηχο!το μωρακι σου ειναι μια χαρα, ειμαι σιγουρη! :)

αγγελα εγω λεω να κανετε προσπαθειες παντα, ποτε δεν ξερεις.. ;)

φιλια στις φρεσκοεγκυουλες και καλη δυναμη στις υπολοιπες!! φφφφφφουυυυυυυυυυυυυυυυυυυ :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Vango τα ιδια με μενα κι εσυ! Κι εγω αν δεν εχω κυστη τον αλλο μηνα προλαβαινω δεν προλαβαινω να ξαναξεκινησω διοτι κλεινουν στις 22/12. Δεν πειραζει ομως γιατι θελω να ηρεμησω και να μπω στη διαδιακσια δυναμικα το 2012!! Αντε ν'αλλαξουμε χρονια ν'αλλαξει και η τυχη μου!! Diaz μια φιλη μου ειχε κι αυτη παρομοιο προβλημα με υγρο που ειχε μαζευτει αλλα τελικα δεν ητανε κατι ανησυχητικο!! Καλη δυναμη σε ολες και επαναλλαμβανω καλη μας ΤΥΧΗ!!!! Φιλακια Lil, twiggy, melipicto και σε ολα τα κοριτσια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλες.Diaz πρώτα να μιλήσεις με τον γιατρό σου και να σου πει τι να κάνετε.Μπορεί και να είναι καλύτερα που το είδατε απο το έκανες πρώτα την εξωσωματική και να μην πήγαινε καλά για αυτό το λόγο.

Αγγέλα δεν κατάλαβα τι ακριβώς ρώτησες, :| Ακόμα δεν ξέρετε ποιο πρωτόκολλο θα κάνεις οπότε μπορεί να ξεκινήσεις 2η μέρα της περιόδου σου και όχι 10 μέρες πριν.Γνώμη μου πάντως είναι να δοκιμάσεις μία φορά με διέγερση για να δεις και πως θα ανταποκριθείς.Μετά αν έχεις αρκετά έμβρυα μπορείς να τα βάλεις κατάψυξη και να κάνεις και άλλη εμβρυομεταφορά χωρίς να κάνεις διέγερση.Εγώ σου εύχομαι να πάνε όλα καλά και να μην χρειαστεί 2η φορά εκτός κι αν είναι για αδερφάκι ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια μου!!!!!!! Είχα καιρό να μπω, πήγα στην μαμά μου για να μου περάση λίγο πιο εύκολα η ώρα!Λοιπόν Diaz,Lollipop, Cuando, Little...και σίγουρα έχω ξεχάσει κάποια, σας ευχαριστώ πολύ! Νομίζω τώρα είμαι καλύτερα :D

Νικόλ χάρηκα πάρα πού, μπράβο ρε κούκλα, τρελαίνομαι για δυδιμάκια [smilie=blob9.gif]

Λογονίσι και Μέλι νόμιζα ότι δεν θα την παλέψω!!!!!! Το Σαββάτοκύριακο ήμουν χάλια :x Είχα να κοιμηθώ από την εμβρυομεταφορα και την Κυριακή με έπιασε ένα παράπονο που με έκανε να κλαίω για τουλάχιστον 3 ώρες χωρίς να μπορώνα σταματήσω! Δεν είχα κανένα σύμπτωμα και νίμισα ότι πάλι θα έχω περίθοδο σε λίγες μέρες. Μάλωσα με τον άντρα μου, Χάλια,χάλια! Από χθές ειμαι καλύτερα :D Πήγα άναψα και μια λαμπάδα στην Παναγίτσα και της ζήτησα να μην μας εγκαταλείψει :ympray::ympray::ympray: Δεν ξέρω αν έκανα κακό με όλα αυτά αλλά ειναι αυτο που λένε και τα κορίτσια, αν ειναι να γίνει θα γίνει!!! Απλάεψαχνα να βρω οχι πονάκια, όχι εμφυτέψεις και διάφορα άλλα... τώρα πλά περίμένω!

Εσείς τι μου κάνετε? Μέλι έμείναν λίγες μέρούλες? :?:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια ευχαριστώ για τις απαντήσεις.Τwiggy πώς είσαι;Με συγχωρείς littledancer που σε μπέρδεψα, έχεις δίκιο.Ακόμα δεν έχω καν συναντηθεί με το γιατρό.Έχω αγχωθεί είναι η αλήθεια αλλά τώρα αρχίζω και συνειδητοποιώ κάποια πράγματα.Αυτό με τα κατεψυγμένα ωάρια θυμάμαι που μου το είχες αναφέρει σε μήνυμα αλλά δεν είχα συνειδητοποιήσει οτι σε επόμενη εξωσωματική γλιτώνεις τη διέγερση!αυτό είναι ευχάριστο!και για πόσους μήνες άραγε μπορούν να τα συντηρήσουν;σε λίγες μέρες θα μου λθυούν όλες οι απορίες,σας ευχαριστώ όμως γιατί χάρη σε σας μαθαίνω κάποια βασικά πράγματα κι αισθάνομαι μεγαλύτερη ασφάλεια :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

diaz mou kathe empodio se kalo!!!ola ginonte gia kapoio logo!!!tha rthei to moraki sou!!!

lil mou k twiggy mou sas euxaristo gia tin upostiriksi!!!

twiggy poia einai i PAP-A?pantos ola itan mia xara!!!i kardia,i sponduliki,to ugro pou metrane apo ton auxena k genika ola osa metrise itan fusiologika k mazi me ta apotelesmata tou aimatos ..mou eipe ola kala!!!o antras mou diabase kapoia germanika forum k grafane oti auto sumbenei polu suxna sta agoria k stin poreia feugei!!!oli tin ora xoropidouse to kalo mou!!!!! :) euxomai i Panagitsa mas,o Xristoulis mas,o Theoulis mas k oloi oi agioi na kanoun gia akomi mia fora to thauma tous k na pane ola kala!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άρα μπορείς αν αποτύχεις να πεις ηρεμώ για 2-3 μήνες και μετά ξαναπροσπαθώ χωρίς να τραβήξω το λούκι της 1ης φοράς :o Μην με παρεξηγείτε, δεν το είχα καταλάβει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άρα μπορείς αν αποτύχεις να πεις ηρεμώ για 2-3 μήνες και μετά ξαναπροσπαθώ χωρίς να τραβήξω το λούκι της 1ης φοράς :o Μην με παρεξηγείτε, δεν το είχα καταλάβει!

Μην αγχώνεσαι θα τα μάθεις όλα τώρα που θα πας για το ραντεβού.Εμένα με χρέωσαν 300 ευρώ για την κατάψυξη και θα δίνω το ποσό αυτό για κάθε χρόνο που τα κρατάνε.Εως 5 χρόνια off the record μου είπαν εως και 10 λόγω ηλικίας επειδή είμαι μικρή αν θελήσω να τα κρατήσω για περισσότερο διάστημα.Μια συμβουλή επειδή όταν θα πάτε στον γιατρό θα σου πει πολλά γράψε σε ένα χαρτάκι τις απορίες σου να μην τις ξεχάσεις.Οπότε να μην σου μένουν αναπάντητα ερωτήματα.Να μας γράψεις νέα σου. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα κάνω χοριακή στις 28 ;) Αγγέλα θα τα μάθεις όλα με τον καιρό. Πάντος δίκιο έχει η littledancer, γράψτα όλα σε ένα χαρτί. Εγώ είχα γεμίσει μία κόλλα!!!!

Μέλι δεν είχα κανένα πρόβλημα με τα utragestan και τα παίρνω όλα κολπικά, όλα καλά με τα φάρμακά μου.Ρώτα το γιατρό σου να παίρνεις κάποιές δόσεις από το στόμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κρίμα βρε κορίτσι μου, πολύ δύσκολο αυτ΄ο που περιγράφεις, αλλά πιστεύω θα σταματήσει κάποια στιμγή, δε μπορεί! Πάντως είναι για καλό, αυτό να σκεφτεσαι όσο μπορείς ❤️ Εγώ έκανα όλο κι όλο 4 εμετούς μεταξύ 6η-9ης εβδ, μετά υποχώησαν αρκετά οι ναυτίες και επανήλθαν κάπου στην 11η εβδ με αποκορύφωμα χθες που ήμουν 12+1 έκανα εμετό μετά από τόσο καιρό και ήταν ο χειρότερος μέχρι στιγμής.... δλδ σα να έβγαλα και την ψυχή μου ένα πράγμα 😅 δε ξέρω τι φάση... και στο μεταξύ ενώ είχα ψιλοεπανέλθει και με την ενέργεια, από χθες είμαι ένα κουρέλι, σήμερα να φανταστείτε, κατά τις 4μμ λέω ας ξαπλώσω λίγο έτσι 30 λεπτά, μιας και δεν είχα άλλα μιτιγκς, και κορίτσια ξύπνησα στις 6+μμ!! πάλι καλά δε μ' έψαξε κανείς απ τη δουλειά 🤣🤣🤣  και χθες τα ίδια, είχα πάρα πολύ κακή διάθεση και τρομερή εξάντληση... πιστεύω όμως ότι σε 1-2 εβδ να είναι πάλι καλύτερα τα πράγματα. Τλχ τώρα που είδα το μωρό να χοροπηδάει σα βατράχι την περασμένη Δευτέρα, ξέρω γιατί επανήλθαν οι αναγούλες  🤣🤣🤣 
    • Όχι καλε τι μόνη είμαιστε πολλες εδώ 😂 Εεε και εγω λόγο παλινδρομήσεις είχα πολύ άγχος και με έβαζε κάθε εβδομάδα δεν μου πήρε σε όλες τις επισκέψεις λεφτά  εεε συνήθως οι αναγούλες μετά την 7-8 εβδ αρχίζουν αλλά μπορεί και να μην έχεις βέβαια 
    • Κορίτσι μου, μην μπαίνεις σε αυτη τη διαδικασία. Ακου τον γιατρό σου που έτσι κι αλλιώς τον εμπιστεύεσαι!! Μια χαρα ειναι τα νούμερα. Εγω δεν ρισκαρα αμνιο ουτε οταν είχα ζήσει αυτά που σας έγραφα χθες... Ολα καλα!
    • Ναι είναι! Εμείς πηγαίναμε για αποξεση κι με το που μπαίνω για υπέρηχο δεν μίλαγε ο Γιατρος και λέει καλε αυτό μεγάλωσε..και όχι μόνο μεγάλωσε αλλά ακούμε και καρδιά!!!! Λέω έλα παναγια μου!!!! Τι να πω! Μακάρι όλα να πάνε καλα! Σε καμία μας δεν αξίζει να χαιρόμαστε και μετά να μας παίρνουν τη χαρά!🫶🙏🙏🙏🙏🙏
    • Νομίζω πως πλέον μπορείς να αφήσεις στην άκρη τις χοριακες! Αν και σίγουρα κι εγώ στη θέση σου θα χαιρομουν βλέποντας ότι αυξήθηκε (μπορεί να είχε θέμα το μικροβιολογικό που πήγες τις άλλες φορές)! Υπομονή μια βδομάδα για να πας στον γιατρό σου ξανά για υπέρηχο!! Το σπορακι σου έχει βγάλει σε όλους τα γυαλιά!! 😊😎Να ξέρεις ότι είναι πολύ σημαντικό που ακούσατε καρδούλα! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...