Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΠΟΙΕΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΠΑΡΕΟΥΛΑ Νο13


Recommended Posts

melipicto μου δεν θα κάνω μόνο εμβρυομεταφορά γιατί δεν καταψύχθηκαν τα εμβρυάκια την προηγούμενη φορά!διάβασα αυτά που έχεις περάσει και εξοργίζομαι με κάποιους γονείς που μάλλον δεν έχουν καταλάβει την έννοια της λέξης γονιός και ότι όταν φέρνεις ένα παιδί στον κόσμο τι στηρίζεις σε όλες τις επιλογές του και σε όποια δοκιμασία περνάει!και να ξέρεις ότι αυτοί που φέρονται έτσι μετά κοκορεύονται για; τα εγγονάκια τους και ξεχνούν τι πίκρα είχαν δώσει στα παιδιά τους και βεβαίως φέρονται σαν να μην συμβαίνει τίποτα και ζητούν να ακούσουν και τα ονοματάκια τους!!!!!!!τρελαίνομαι,έχω άδικο?να περνας τόσες δοκιμασίες και να έχεις να αντιμετωπίσεις και τους ανεγκέφαλους! :twisted::twisted::twisted::twisted:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Να ρωτήσω κάτι τις εγκυούλες μας?κορίτσια με όλο το θάρρος,επειδή αυτή τη φορά δεν μου δικαιολογεί το ΙΚΑ τα φάρμακα και ξέρετε τις τιμές τους,λέω αν σας έχει περισσέψει κάποιο και δεν έχετε σκεφτεί να το δώσετε κάπου αλλού θα μπορούσατε να μου δώσετε κάποια,αν βέβαια δεν τα έχετε πληρώσει και εσείς!θα μου δώσει και η λαμπρινή μας κάποιες Merional που δεν προλαβαίνει να τις χρησιμοποιήσει αλλά δεν φτάνουν.χρειάζομαι gonapeptyk και menopur ή merional.Σας ευχαριστώ!!!!!!!!!! :x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου!!!!! Πώς είμαστε σήμερα;;;;;;

Να μη στεναχωριέστε αν κάποιοι άνθρωποι απομακρύνονται από τη ζωή σας. Να σκέφτεστε ότι αυτή η δύσκολη φάση είναι μια πολύ καλή ευκαιρία για να γίνει ένα ξεκαθάρισμα στους ανθρώπους που έχουμε δίπλα μας. Συμφωνώ ότι μπορεί να αισθάνονται περίεργα, να μη ξέρουν πως πρέπει να το χειριστούν. Θα αρκούσε μόνο να μας ρωτούσαν πως είμαστε... τίποτε άλλο...

Εμείς γενικά δε μιλάμε. Λίγοι άνθρωποι γνωρίζουν το γολγοθά μας. Και σε αυτήν την προσπάθεια αποφάσισα να μη μιλήσω σε κανέναν. Έτσι νιώθω ότι προστατεύω τον εαυτό μου σε μια πιθανή αποτυχία. Αυτά... Και πάμε να σας ενημερώσω για τις εξελίξεις: Σήμερα, 6η μέρα του κύκλου η οιστραδιόλη ήταν 405 μονάδες και στον υπέρηχο είδαμε 13 ωοθηλάκια, από 6 έως 11mm. Επαναληπτικές εξετάσεις την Παρασκευή και βλέπουμε.... Λέτε το 13 να είναι ο τυχερός μου αριθμός τελικά;;;;

Πολλά φιλιά σε όλες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mina2 μου πραγματικά εδώ έχω βρει από όλες τις κοπέλες τη συμπαράσταση, τη στήριξη και την κατανόηση που χρειάζομαι για να σηκωθώ και να σταθώ στα πόδια μου και σας ευχαριστώ όλες για αυτό. Για να μην πω για την χαρά και τη δύναμη που παίρνω από τις θετικές χοριακές των κοριτσιών που μας τις ανακοινώνουν. Νομίζω ότι κανείς άλλος δεν μπορεί να μπει στην ψυχολογία μας αν δεν περνάει τις ίδιες αγωνίες με μας. Και από την άλλη οι γονείς μας τι χρωστάνε να αγωνιούν κι αυτοί μαζί μας και να στεναχωριούνται; Θα ήθελα τη στήριξή τους αλλά καλύτερα να μάθουν μια και καλή τα ευχάριστα όταν με το καλό έρθουν τα σποράκια μας.

Κατερινάκι έχεις χίλια δίκια!

Λιλ περιμένουμε νέα σου! Μην αγχώνεσαι όλα θα πάνε καλά!

vango 82 με το καλό να ξεκινήσεις κι εσύ και σύντομα να έχεις το μωράκι στην κοιλίτσα σου! Πότε περιμενεις να αδιαθετήσεις;

Ξέρετε γενικά πότε συνήθως ξεκινάμε τις ενέσεις; Είναι συγκεκριμένη μέρα του κύκλου ή δεν έχει σημασία; Εγώ όταν θα πάω θα είμαι 13η μέρα, θα πρέπει να περιμένω μέχρι την επόμενη περίοδο; Ουφ...θα σκάσω από την ανυπομονησία μου!!

και γω 2η μέρα ξεκινούσα με αρβεκαπ και πουρεγκον.... ή με πουρεγκον 2η και σεντρονταιτ την 6η μερα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia kalimera 8a ei8ela na sas rotiso an exete kanei kistiki inosei pakreatos kai ysteroskopisei kai poso stixizei einai na ksekinoysa 18 alla den to vlepo mexri na telioso me tis eksetaseis aytes mia mia moy tis vgazei

εγώ έχω κάνει υστεροσκόπηση πρριν 2 χρόνια...στο λητώ...2χιλιάρικα πλήρωσα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Teri μου μπράβο!!! Εύχομαι μία τεράστια χοριακή στις 28!!!! ΛΑγονησάκι εσύ;;;; Μακάρι να είναι όλοι οι Άγιοι και μην ξεχνάμε και την Παναγίτσα που είναι μεγάλη γιορτή στις 21 του μήνα!

Littledancer μου μην στεναχωριέσαι γιατί μάλλον είτε δεν αξίζουν είτε δεν μπορούν να το αντιμετωπίσουν... εγώ όταν έμαθα ότι έχω καρκίνο και το είπα στους δικούς μου ανθρώπους ξαφνικά κάποιοι εξαφανίστηκαν από την ζωή μου, λες και θα τους κολλούσα... δεν λέω ότι το έκαναν από κακία, ίσως με λυπόντουσαν, ίσως δεν ήξεραν τί να μου πουν... δεν έχω ιδέα για τον λόγο... αυτό που ξέρω είναι ότι εμένα μου έλειπαν πολύ, και τους χρειαζόμουν κοντά μου, ειδικά τις μέρες που βρισκόμουν σε απομόνωση (ειδική θεραπεία με ραδιενέργεια) και περίμενα με τεράστια λαχτάρα να χτυπήσει το τηλέφωνο να ανταλλάξω μία κουβέντα σαν άνθρωπος... όταν πέθανε η μαμά της καλύτερής μου φίλης, δεν ήξερα τί να της πω ούτε πώς μπορώ να την βοηθήσω, πήγα αμέσως κοντά της και έκλαιγα μαζί της αγκαλιά, και μας σκούπιζα τα δάκρυα και την μύτη, και έμεινα σπίτι της μέχρι να νιώσει καλύτερα... πολλές φορές (ας πούμε την πρώτη γιορτή της μητέρας που ήρθε, ένιωθα τύψεις που χαιρόμουν και είχα την μανούλα μου να της ευχηθώ και να την αγαπώ...) δεν ήξερα πώς να αντιμετωπίσω καταστάσεις που βρίσκαμε μπροστά μας...το πάλεψα όμως και ήμουν εκεί πάντα, με όποιον τρόπο μπορούσα.... με αυτό θέλω να πω πως ποτέ δεν ξέρεις τί πρέπει να πεις ή να κάνεις αλλά απλά να είσαι εκεί, να μιλάς, να ρωτάς.... εμένα ακόμα μου λείπουν άτομα που κάποτε θεωρούσα φίλους... αλλά πλέον έμαθα να ζω και χωρίς την αγάπη τους και έπαψα να πονάω που δεν ενδιαφέρονται ή έστω που δεν δείχνουν το ενδιαφέρον τους...

κι εμείς είχαμε πει να μην πούμε σε κανέναν τίποτα μέχρι που μια μέρα ο καλός μου δεν άντεξε καιτο είπε στον αδελφό του που το είπε αμέσως στους γονείς του!!! αντέδρασαν λίγο άσχημα και δεν τον στηρίζουν καθόλου πέρα από τις τυπικές ευχές καλή επιτυχία κλπ.... μάλιστα μας είπαν ότι δεν υπάρχει περίπτωση να έχει το πρόβλημα το σπέρμα αφού ο γιατρός όταν ο καλός μου ήταν μωρό τους είπε ότι θα τεκνοποιήσει κανονικά!!!!!!!!!!!! το ότι υπάρχουν 10 εξετάσεις που δείχνουν πού υπάρχει το πρόβλημα δεν θέλουν να το δουν!!! σκασίλα μου! που δεν στηρίζουν το παιδί τους με νοιάζει και μου τον στεναχωρούν....

το έιπα και στους δικούς μου τότε, οι οποίοι προσπαθούν να βοηθήσουν αλλά τους κρατάω λίγο μακριά, απλά τους ενημερώνω για τις διαδικασίες και τις εξελίξεις χωρίς να τους θέλω κοντά γιατί αγχώνομαι περισσότερο και προτιμώ να το παλεύω μόνη μου με τον άντρα μου!!! Οι υπερβολική προστασία που προσφέρουν οι γονείς από την αγάπη τους με πνίγει... μόνη τα διαχειρίζομαι καλύτερα και δεν αντέχω που με παίρνει η μαμά μου και μου λέει: μην απλώσεις να έρθω να σου απλώσω εγώ, μην τραβήξεις τις καρέκλες να έρθω εγώ, θες να σου μαγειρέψω, μην κάνεις δουλειές έχεις χρόνο μετα...... ε, χαζή είμαι και θα κάνω κάτι που δεν πρέπει;;;; ακολουθώ τις οδηγίες κατα γράμμα και όλα τα άλλα ενώ ξέρω ότι τα λένε με αγ΄παη με πιέζουν αφόρητα...

σας ζάλισα το ξέρω, συγγνώμη!!!!!

έχετε δίκιο όλες...καλύτερα μόνες μας με τους άνδρες μας....κανείς δε μπορεί να μας καταλάβει.... και γω πρόσφατα που χα πάει για καφέ με μία φίλη μου που παντρεύεται μου λεγε ότι τώρα με την οικ.κρίση δε πρόκειτα να ξεκινησουν για παιδι ας περάσουν κάποια χρόνια κ μετά (είναι 32) και της λέω ότι μετά τα 35 δυσκολεύουν περισσότερο τα πράγματα και δεν ξέρεις πόσο θα σου πάρει...και μετά μπλέκεις με εξωσωματικές(δεν ξέρει για μένα). και μου λέει επί λέξη:απαπαπαπ....εγώ δε θέλω εξωσωματικές (λες κ γω το ήθελα!!!λες κ όποια μπλέκει το επιλέγει) αν δω ότι δε γίνεται θα υιοθετήσω ενα και τελείωσε η υπόθεση.... και σκεφτόμουν πως έξω από το χορό είναι πάντα εύκολα τα λόγια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννούλα η εξετάσεις κυστικής ίνωσης γίνονται δωρεαάν από το ΛΑΪΚΟ αλλά δεν έχουν ραντεβού μέχρι τέλους του χρόνου και ιδιωτικά κοστίζουν γύρω στα 200-250€! για τα άλλα δεν ξέρω! εμείς πάντως κάναμε την εξωσωματική χωρίς την εξέταση της κυστικής ίνωσης και θα την κάνουμε όπως όλες οι έγκυες (ή σε όσες ζητάει ο γιατρός τους - σε καμιά γνωστή μου δεν έχει ζητήσει να την κάνουν) ότνα μάθουμε ότι είμαι εγκυούλα!

DIAZάκι μου γλυκό! πας 13 μέρα για να δει την ωορηξία σου και αν έχεις καμιά κυστούλα για να σου ξεκινήσει περίπου την 20-22 μέρα (ανάλογα με τον κύκλο σου) τις ενεσούλες αναστολής της λειτουργίας των ωοθηκών ή κατά άλλους καταστολή! και μετά μόλις έρθει η περίοδος ξανά και κάνει οιστραδιόλη και κάτι άλλες αν όλα είναι καλά 2-3-4 μέρα (θα σου πει) ξεκινάς τις ενέσεις διέγερσης!

μακρύ πρωτόκολλο κι εσύ,ε;;; στην περίπτωσή μας που το πρόβλημα βρίσκεται αλλού έτσι πρέπει!!!!

σου είπε τί ενεσούλες θα κάνεις; μπήκατε στην τελική ευθεία,ε;;; καλή αρχή μάτια μου και καλή επιτυχία!!!

Αγγέλα μου εσείς ξεκινάτε;;;;

Βάγκο μου εσύ θα κάνεις μόνο εμβρυομεταφορά,ναι;

σε ποιες περιπτώσεις δηλ κάνεις το μακρύ??? εγώ έχω κάνει βραχύ αλλά δε ξέρω γιατί ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να ρωτήσω κάτι τις εγκυούλες μας?κορίτσια με όλο το θάρρος,επειδή αυτή τη φορά δεν μου δικαιολογεί το ΙΚΑ τα φάρμακα και ξέρετε τις τιμές τους,λέω αν σας έχει περισσέψει κάποιο και δεν έχετε σκεφτεί να το δώσετε κάπου αλλού θα μπορούσατε να μου δώσετε κάποια,αν βέβαια δεν τα έχετε πληρώσει και εσείς!θα μου δώσει και η λαμπρινή μας κάποιες Merional που δεν προλαβαίνει να τις χρησιμοποιήσει αλλά δεν φτάνουν.χρειάζομαι gonapeptyk και menopur ή merional.Σας ευχαριστώ!!!!!!!!!! :x:x:x

γιατί δε σου τα δικαιολογεί το ικα???.... μακάρι να χα να σου δώσω αλλά δεν έχω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα. Εμένα βγάλτε με από την λίστα γιατί μπορεί να είμαι η πρώτη που την κοκκίνησα, αλλά μάλλον ο Θεούλης δεν ήθελε να χαρώ πολύ. Είχαμε ακούσει την καρδούλα του. όλα πηγαίνανε τέλεια και εχθές ξαφνικά πάμε στο γιατρό και μας λέει οτι το έμβριο δεν ζει. Για κάπιο λόγο σταμάτησε η καρδούλα του. Έκανα καθαρισμό και τέλος δεν υπάρχει ια τίποτα στην κοιλιτσα. Δεν ξέρω τι να πω. Προσπαθώ να είμαι καλα για την κορούλα μου. Εύχομαι καμια να μην το ζήσει αυτό. Κορίτσια μέσα από την καρδιά μου τελειόμηνες εγκυμοσύνες. Συγνώμη που σας στεναχώρησα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Xαρουλακι, ααααχ ποσο λυπαμαι για αυτο :o:(:(:(

Τι να πω....σας ειπε γιατι συνεβει?

Κον 13 αυγουλακια σουπερ!!!!!Με το καλο!!!

Vango εγω δεν χρησιμοποιουσα αυτα τα φαρμακα και δεν τα ξερω....

Αννουλα εγω δεν τις εχω κανει αυτες τις εξετασεις, ουτε μου εχει πει ως τωρα κατι ο γιατρος μου.

Τeri πολυ καλη επιτυχια!!!!!!!!Με μια πολυ καλη χοριακη!!!! :D

Εγω γυρισα απο το γιατρο ηταν πολυ νωρις για υπερηχο ακομα και δεν καναμε, ειμαι πολυ χαρουμενη

η χοριακη μου πηγε 248!!!!!

Εκανα και εξετασεις γιατι εχω θηροειδητιδα και ειναι σουπερ, δεν εχω ουτε θυποηιδη!!! :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαρουλακι μου :( στεναχωρηθηκα πολυ κοριτσι μου ,τι να πω δεν ξερω...κανε αγκαλιτσα την κορουλα σου και απο κει θα παιρνεις δυναμη.

LIL μια χαρα η χοριακουλα σου!!!!! τελεια !!!εγω αυριο ξανακανω χοριακη,εσενα σου ειπαν να ξανακανεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαρουλάκι κουράγιο.Οτι και να σου πούμε τώρα λίγο θα είναι...

Κορίτσια έχετε δίκιο.Εγώ πραγματικα το μετάνιωσα που το είπα.Δεν το ξέρουν πολλοί αλλά οι πολύ κοντινοί μας το γνωρίζουν και τελικά μάλλον δεν έπρεπε.Melipikto μου σε καταλαβαίνω γι αυτό που λες.Εγώ στα 21 μου έμαθα οτι έχω επιληψία(το είχα πάντα αλλά είναι άτυπες οι κρίσεις και δεν το είχα καταλάβει).Τότε έχασα πολλούς φίλους μου, έχασα ακόμα και δουλειά που έμαθαν τι έχω απο κάποιον καλοθελητή προφανώς:evil: Η τότε κολλητή μου εξαφανίστηκε και δεν απαντούσε ούτε σε τηλ μου.Στο τέλος έλαβα ένα sms που μου έλεγε απλά οτι δεν θέλει επαφές μαζί μου και θα έπρεπε να το σεβαστώ και να μην την πρήζω με τηλέφωνα.... :?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαρουλάκι μου δεν ξέρω τι να πω.....κουράγιο κορίτσι μου....

λιλ και νικολ με το καλό να γεννηθούν τα μωράκια σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαρουλάκι μου δεν ξέρω τι να πω.....κουράγιο κορίτσι μου....

λιλ και νικολ με το καλό να γεννηθούν τα μωράκια σας

Ευχαριστουμε γλυκια μου!!! :x:x

Με το καλο και εσυ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κορίτσια.....εχω ΦΡΙΚΑΡΕΙ με οσα εχω διαβάσει!!!!!!

Υπάρχουν τέτοιοι άνθρωποι γύρω μας???????

Ευτυχώς δεν εχω συναντησει τετοιους ανθρώπους έως τώρα...και ελπίζω να μην συναντησω

ΠΟΤΕ!!!

Κοn μου...ναι θα ειναι το τυχερό σου νούμερο το 13!!

Τerri μου σου εύχομαι μια μεγάλη χοριακή!!!

Εγώ θα κάνω εμβρυομεταφορά την Παρασκευή και θα σας πω πόσα ωάρια ακριβώς θα μου βάλουν........

Ομολογώ οτι εχω αρχίσει και αγχώνωμαι.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαρουλάκι μου....το εχω περάσει 2 φορές.........

Δεν είναι εύκολο!!

Παιρνεις την χαρά..και μετά την πίκρα!

Μαζεψε τα κομμάτια σου....και οταν θέλεις και εισαι έτοιμη...θα ξαναπροσπαθησεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Εγω ειμαι καλα εχω απορροφηθεί με την νέα δουλεια και ελπίζω όλα να πανε καλα. Η μπουμπου μου μεγαλώνει και θεριεύει αλλα σε γενικές γραμμές ειναι πολύ συνεργασιμη και καλή.

Χαρα μου τι να πω δεν ξέρω, να πέρνεις δύναμη απο την κορούλα σου όπως κάνω κι εγω και αφου εμεινες τόσο ευκολα και γρήγορα θα ξαναπροσπαθήσεις και όλα θα πανε καλα. Να σκεφτεσαι ότι γίναμε μανούλες, εχω γνωστες που εχουν κάνει 10 εξωσωματικες και ακόμη τίποτα.

Πολλα φιλια στις εγκυούλες.

Vango στειλε μου πμ σε ποια διευθυνση να στειλω τις merional εχω 10 κουτακια.

Κορίτσια όλα καλα θα πανε αισιοδοξία και χαμόγελο, εχω περασει τόοοοοσα πολλα αλλα ακόμη δεν το βάζω κατω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από μένα κορίτσια!τι κάνετε?xaroulaki στενοχωρήθηκα πολύ για σένα!γιατί ρε γαμώτο?να φτάνεις ως εκεί και μετά να σου παίρνουν τη χαρά έτσι ξαφνικά χωρίς λόγο,σίγουρα θα το ξεπεράσεις πιο εύκολα αφού έχεις το κοριτσάκι σου αλλά δεν παύει να έιναι δύσκολο,κουράγιο καλή μου και σίγουρα η επόμενη φορά θα είναι πιο τυχερή!Γι'αυτό και εγώ νομίζω ότι όταν τελικά τα καταφέρω δεν θα ησυχάζω καθόλου και σκέφτομαι τι θα κάνω για να αποβάλλω αυτό το άγχος,γιατί σίγουρα δεν είναι καλό.lagonisiεύχομαι όλα να πάνε καλά και να αποκτήσεις ένα ή και δύο υγιή μωράκια!στις εγκυούλες μας καλή συνέχεια! :x:x:x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera koritsia !

terri: kalh kalh kalh epityxia k me mia terasti axoriakh stis 28/11 !

tha gino manoula : ali8eia me ton idio tropo k t aidia farmaka ksekinises e ? efxomai kalh epityxia !!

melipikto : ola kala ? :) stis 26/11 esy e ?? oraia sthn epetio tou gamou mou :):)

se oles mas efxomai kalh epityxia

kalhmera !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαρουλακι λυπαμαι πολυ κοριτσακι.. :cry: δυστυχως συμβαινουν αυτα, ισως δεν ηταν απολυτα υγιες το εμβρυο.. αυτο να σκεφτεσαι, την επομενη φορα θα ερθει για να μεινει!!! κουραγιο...

λαγονησι με το καλο η εμβρυομεταφορα, μην αγχωνεσαι.. ολα θα γινουν!!

λαμπρινη μου μπραβο για τη νεα δουλεια, ολα καλα.. ετοιμαζεται το εδαφος για το αδερφακι της μικρης σου!!

μελι καλα αποτελεσματα και σε ολες καλη δυναμη στις προσπαθειες σας!!

τι κανουν οι φρεσκοεγκυουλες??!! ;)

πολλα φιλια και μερικες κλωτσιες απο τη μπουμπου για γουρι !! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Xaroulaki μου ειλικρινά στεναχωρήθηκα με τα νέα σου.... κρίμα! Εύχομαι να καταφέρεις να το ξεπεράσεις και ίσως να ξαναπροσπαθήσεις για να χαρίσεις ένα αδερφάκι στο παιδάκι σου! Ο γιατρός δεν σου το αιτιολόγησε για ποιο λόγο μπορεί να συνέβη; Σου στέλνω μια ζεστή αγκαλία :YMHUG:

littledancer μην δίνεις σημασία στον κόσμο που όταν είναι έξω από το χορό ξέρει να λαλάει! Δεν αξίζει να στεναχωριέσαι για κανέναν υποτιθέμενο "φίλο".

Μελίπτικτό μου τι έχεις τραβήξει κι εσύ... πραγματική ηρωίδα! Να είσαι δυνατή να στηρίζεις και τον αντρούλη σου γιατί προφανώς οι δικοί του δεν το κάνουν... τι να πω δεν ξέρω... δεν μπορώ να καταλάβω πως σκέφτονται έτσι μερικοί!!! :roll: Μην δίνεις σημασία σε όλα αυτά! Έχεις ένα σποράκι να προσέχεις!!! ;)

lagonisi καλή κι επιτυχημένη εμβρυομεταφορά την Παρασκευή! Να πάνε όλα καλά! %%-%%-%%-

tha_gino_manoyla σε ευχαρισώ για την ενημερώση! Εσύ σε τι στάδιο βρίσκεσαι;

kon21 μακάρι το 13 να είναι ο τυχερός σου αριθμός και σύντομα να έχεις το μωράκι στην κοιλίτσα σου! Εγώ τον θεωρώ πολύ τυχερό αριθμό πάντως! Να είσαι αισιόδοξη και όλα θα πάνε καλά!

Φιλιά σε όλες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πολλα φιλια και μερικες κλωτσιες απο τη μπουμπου για γουρι !! :)

Ευχαριστούμε τη μπεμπούλα για τη θετική της ενέργεια που μας στέλνει!!! Με το καλό να έρθει στην αγκαλίτσα σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τwiggaki σημερα ειμαι πολυ καλυτερα γιατι ανεβηκε η χοριακη και ολα καλα :D

θα σας ριξω και εγω ενα σποροφυσημα φφφφφφφοοοοοοοοουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • πωπω πάρα πολλές πληροφόριες πήρες! Μπράβο κορίτσι μου, χαίρομαι που πήγε καλά η αυχενική σου!! ❤️ να τα μας, κι άλλο κοριτσάκι στην παρέα!! πότε θα σου πουν για σίγουρα;;  εγώ περιμένω μήπως και μας πουν στην αυχενική αν κι ο γυναικολόγος που μας είδε τη Δευτέρα κάπως μας είπε να μην έχουμε και πολλές προσδοκίες. Από την 16η εβδ και μετά θα φανεί λέει 🤪 εκτ΄ός κι αν είναι αγοράκι όπου θα ε΄ιναι ένα τσικ πιο εμφανές  😝🤣🤣🤣🤣 Αν φοβάσαι τις κρέμες για ραγάδες, η κολλητή μου πρότεινε αμυγδαλέλαιο! ό,τι πιο φυτικό και ενυδατικό! εγώ προς το παρόν β΄αζω μόνο μια ενυδατική που είναι 98% φυσικά συστατικά αλλα΄ το έχω στο νου μου να πάρω αμυγδαλέλαιο προσεχώς. Όσον αφορά το που θα γεννήσω που ρώτησες κορίτσι μου, στην Ελλάδα δεν έχω καμία ασφάλιση και το ΑΜΚΑ μου είναι ανενεργό από τότε που δηλώθηκα ως κάτοικος εξωτερικού... Να φανταστείς μια φορά έτυχε να χρειαστώ να πάω για μια ακτινογραφία στο Παπαγεωργίου στη Θεσ/νικη και με πήραν με την ΕυρωπαΪκή Κάρτα υγείας από το εξωτερικό που έχω εκδόσει και το όνομά μου ήταν γραμμένο με λατινικούς χαρακτήρες... Η χώρα μου με αντιμετωπίζει σα τουρίστρια πλέον 🥲🥲🥲 Οπότε, όχι ότι το σκεφτόμουν διαφορετικά, θα παραμείνω εδώ μέχρι και το τέλος, με το καλό, της εγκυμοσυνης, που έχω την ιδιωτική μου ασφάλιση κτλ. Δε θα έρθω Ελλάδα ούτε για Χριστούγεννα για τους προφανείς λόγους... Με το καλό το μωράκι μας θα πάει πρώτη φορά στην Ελλάδα το καλοκαίρι του '25 🙏🙏🙏 Και μετά μας περιμένει ο γολγοθάς της δήλωσης γεννήσεως κτλ.... Δε θέλω ούτε να το σκέφτομαι 😅😅 Αχ τώρα που σας τα γράφω αυτά, μ έπιασε μια συγκίνηση που την επόμενη φορά που θα έρθω Ελλάδα θα έχω το μωράκι μου 😍😍😍 όταν έφυγα τον περασμένο μήνα δε το είχα συνειδητοποίησει ότι ήταν η τελευταία φορά που πηγαινοερχόμουν "μόνη" 🥲🥲🥲
    • Κρίμα βρε κορίτσι μου, πολύ δύσκολο αυτ΄ο που περιγράφεις, αλλά πιστεύω θα σταματήσει κάποια στιμγή, δε μπορεί! Πάντως είναι για καλό, αυτό να σκεφτεσαι όσο μπορείς ❤️ Εγώ έκανα όλο κι όλο 4 εμετούς μεταξύ 6η-9ης εβδ, μετά υποχώησαν αρκετά οι ναυτίες και επανήλθαν κάπου στην 11η εβδ με αποκορύφωμα χθες που ήμουν 12+1 έκανα εμετό μετά από τόσο καιρό και ήταν ο χειρότερος μέχρι στιγμής.... δλδ σα να έβγαλα και την ψυχή μου ένα πράγμα 😅 δε ξέρω τι φάση... και στο μεταξύ ενώ είχα ψιλοεπανέλθει και με την ενέργεια, από χθες είμαι ένα κουρέλι, σήμερα να φανταστείτε, κατά τις 4μμ λέω ας ξαπλώσω λίγο έτσι 30 λεπτά, μιας και δεν είχα άλλα μιτιγκς, και κορίτσια ξύπνησα στις 6+μμ!! πάλι καλά δε μ' έψαξε κανείς απ τη δουλειά 🤣🤣🤣  και χθες τα ίδια, είχα πάρα πολύ κακή διάθεση και τρομερή εξάντληση... πιστεύω όμως ότι σε 1-2 εβδ να είναι πάλι καλύτερα τα πράγματα. Τλχ τώρα που είδα το μωρό να χοροπηδάει σα βατράχι την περασμένη Δευτέρα, ξέρω γιατί επανήλθαν οι αναγούλες  🤣🤣🤣 
    • Όχι καλε τι μόνη είμαιστε πολλες εδώ 😂 Εεε και εγω λόγο παλινδρομήσεις είχα πολύ άγχος και με έβαζε κάθε εβδομάδα δεν μου πήρε σε όλες τις επισκέψεις λεφτά  εεε συνήθως οι αναγούλες μετά την 7-8 εβδ αρχίζουν αλλά μπορεί και να μην έχεις βέβαια 
    • Κορίτσι μου, μην μπαίνεις σε αυτη τη διαδικασία. Ακου τον γιατρό σου που έτσι κι αλλιώς τον εμπιστεύεσαι!! Μια χαρα ειναι τα νούμερα. Εγω δεν ρισκαρα αμνιο ουτε οταν είχα ζήσει αυτά που σας έγραφα χθες... Ολα καλα!
    • Ναι είναι! Εμείς πηγαίναμε για αποξεση κι με το που μπαίνω για υπέρηχο δεν μίλαγε ο Γιατρος και λέει καλε αυτό μεγάλωσε..και όχι μόνο μεγάλωσε αλλά ακούμε και καρδιά!!!! Λέω έλα παναγια μου!!!! Τι να πω! Μακάρι όλα να πάνε καλα! Σε καμία μας δεν αξίζει να χαιρόμαστε και μετά να μας παίρνουν τη χαρά!🫶🙏🙏🙏🙏🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...