Μετάβαση σε περιεχόμενο

Οκτώβριος 2009-2011...Σα να μην πέρασε μια μέρα...Νο 28


Recommended Posts

μπεμπακο να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!!να το καμαρωσεις μεγαλο και γερο!!!

πωπω κοριτσια δεν σας προλαβαινω λεμε να σας διαβασω!!ασε που γνωριζεστε ολες τοσο καλα που νιωθω εντελως παρεισακτη!!!

τεσπα... περαστικουλια στις αρρωστουλες που κολλησαν απο τα διαμαντακια τους!!!

σωσω την πατησαμε κι εμεις και εχουμε κοκκινο το πωπουδακι.πηγαμε παιδιατρο και ωσπου να μπουμε μεσα καναμε 2 φορες κακακια!!δυστηχως ομως δεν πετυχα φαρμακειο για μελανι.θα παρω την δευτερα να το εχω καβατζα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 879
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Hello ladies

Επιστρεψαμε στην βαση μας και σας γραφω.

Καταρχας να ευχηθω χρονια πολλα στον Στεφανακο μας,Χαρα μου να τον χαιρεσαι και καλα να περασετε στο παρτυ σας.

Χρονια πολλα Χρυσουλα για τα γενεθλια σου.Γερη και δυνατη παντα σου ευχομαι.

Χρονια πολλα και στο Χριστινακι μαε.Αλεκα μου να την χαιρεσαι.Ειδα και την τουρτα του Δημητρακη στο φεις ..γεια στα χερια σου,χρυσοχερα μας βγηκες και'συ!

Μαρακι μου χαρηκα που τελος καλο ολα καλα και με τον Διονυσακη μας.Μπραβο στο κουραγιο και στην υπομονη σου.

Θα σχολιασω και για τις υπολοιπες σιγα σιγα γιατι εχω και'γω να σας πω...απο που να ξεκινησω.

Καταρχασ να σας ευχαριστησω ολες για τις ευχες σας για τα γενεθλια μας.Ομω ςη Λυδια απο εκεινη την ημερα τραβαει γερο λουκι.Ειχαμε κανενα πενταμηνο να βγαλουμε δοντια.Ειχαμε μεινει στα δωδεκα και απο την ημερα των γενεθλιων της εχει πλανταξει στο κλαμα το μικρο μου.μερα ,νυχτα δεν κοιμομασταν να μην ξεκολλαει απο την αγκαλια μου σας λεω,φαι τιποτα ολη μερα με 150μλ γαλα και μια μπανανα.Ωσπου σκαει μετα απο τρεις μερες κυνοδοντας!Αμ ετσι πες μου!

Δεν πηγαμε πουθενα,δεν καναμε τιποτα Φροσακι δεν ηρθαμε για αυτο τον λογο,αφηστε που εκανε και πυρετο.

Γυρναμε εδω την επομενη μερα καταροη.Παμε γιατρο γιατι ειχαμε εμβολιο ετσι και αλλιως την εξεταζει ολα καλα αλλα παλι βαρος γιοκ!5 μηνες 10100 ουτε γραμμαριο να παρει!Μου λεει θα κανουμε παλι εξεταση αιματος να δουμε τι γινεται.Μαζευω και ουρα την αλλη μερα το πρωι την παιρνω νηστικη και παμε γιατρο.Περιμενω κανενα μισαωρο απ'εξω και βγαινει η κοπελα και μου λεει εφυγε επειγοντως για καισαρικη στο νοσοκομειο.Τζιφος!Τζαμπα 10 ευρω ταξι .και μου λεει οτι και Τεταρτη ,Πεμπτη θα απεργησουν.Αρα παμε για Παρασκευη.

Τουλαχιστον αφησα τα ουρα για καλλιεργεια.Πηγα Παρασκευη της πηρε αιμα και ευτυχως μου τα εβγαλε το μικροβιολογικο μεσα σε ενα διωρο γιατι μεσολαβουσε Σκ μετα.Πηρα και την καλλιεργεια και βουρ ξανα γιατρο.Ευτυχως ο σιδηρος που φοβοταν για χαμηλο ειναι καλος λιγο η φεριτυνη χαμηλη αλλα μεσα στις φυσιολογικες τιμες.Αιματοκριτης ομως χαμηλος και ετσι της εδωσε σιδηρο για κανενα δυμηνο λεει και μετα επανεξεταση.Η καλλιεργεια αρνητικη σε ολα.Μαλλον λεει ειναι υπερκινητικη γι'αυτο δεν παιρνει βαρος,Οτι τρωει το καιει.Ηταν λεει και καλοκαιρι ιδρωνε και πολυ η δικια μου.Τι να πω.Παντως φοβηθηκα να σας πω την αληθεια.Αλλα ρε κοριτσια εγω την βλεπω καλη.Α πηρε υψος 2 ποντους πηγαμε 84.

Αυτα με τα δικα μας.

Ισμηνακι περαστικα!

Επανερχομαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σοφάκι μας έλειψες!!!

ευτυχώς δεν έχει κάτι σοβαρό το μωρό... απλώς προσέχει τη σιλουέτα της από τώρα... :)

αλίνα, μη νιώθεις άβολα.

σιγά σιγά θα μας μάθεις κι εσύ...

η αρχή δύσκολη... χαχαχα!!!

εμείς πήγαμε στο πανηγυράκι.

καλή και η φιλανθρωπία αλλά να μη μας κλέβουν.

4 ευρώ είσοδο!!!

για να παίξει σε κάτι φουσκωτά και τραμπολίνα... 6 ευρώ για όλα τα παιχνίδια αλλά όχι κάτι σπουδαίο...

2 φουσκωτά, ένα τρμπολίνο, μία τσουλήθρα και κάτι γκολφ...

νευρίασα για να είμαι ειλικρινής...

αλλά... κοιμήθηκα 2,5 ώρες το μεσημέρι!!!

τι τέλεια που ήταν!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ω! ναι! μπάι μπαι Τζονυ!!!!!

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!

Χρονια πολλα με υγεια σε Στεφανακο, Χρυσουλα και Χριστινα ξωτικακι!!!

αλλα.....

φτου σας φτου σας φτου σας....... :(:(:(

τα δικα μας γεννεθλια χθες καμια δεν τα θυμηθηκε;;;;; :(:(:(

για σημειωστε τα για του χρονου παρακαλω......

Παρασκευη δε μπηκα γιατι εκανα το ρολο με τα λουκανικα της Νανας. το εβαλα ετοιμο στο ψυγειο και τοην αλλα μερα το εκοψα και το εβαλα στο φουρνο.

εκανα και την ταρτα του κηπουρου. αλλα ηθελε τελικα πιο πολυ ωρα ψησημο σκετη η σφολιατα και λιγοτερη με τα υλικα πανω Σωσω. και σκεφτηκα την αλλη φορα αντι για σκετο καροτο να βαλω και λιγο αρακα και καλαμποκι για χρωμα. επισης, ανα την κανεις, να βαλεις φουλ φατ κρεμα γαλακτος γιατι εγω ειχα λάιτ και δεν εδεσε.

αλλα αυτα ηταν τα μονα που τρωγανε ολοι!!!!

τους αρεσαν πολυ!

τελειωσαν ολα γιατι θελανε και για το σπιτι τους!

η τουρτα μας πεντανοστημη! και με 8Ε το κιλο παρακαλω και αν και αντι για 2,5κιλα που παραγγειλαμε τους βγηκε 3,3κιλα, ελεις πληρωσαμε για 2,5!!!!!!!

τα μικρα παντως ξεφαντωσανε με τα ξαδερφακια και την κορη των νονων! εδειξαν να το φχαριστιουνται ολα τους!

αντε και του χρονου με υγεια!

τα σπυρια της ΜΑριαννας κρατησαν 24 ωρες. την πηγε Παρασκευη πρωι ο αντρας στον αλλεργιολογο και ειπε οτι ηταν απο την ιωση που ειχε! ενεργοποιηθηκε ο εκζεμα της, λεει και πως ολα τα αλλεργιογονα που εφαγε απλα το βοηθησαν να συμβει. και να μην ξαναφανε αυγο με νεςκουικ γιατι ειναι αλλεργικη βομβα!

μια βομβα που ο Σπυρος την εγλειφε μεχρι τελους!!!!

και σε λιγο καιρο να την δωσουμε ενα ενα απο αυτα που νομιζουμε οτι εβγαλε αλλεργια για να ξερουμε.

αυτα.....

ρε Μαρακι.... ποια Χριστουγεννα;;

ακομα δεν περασε 28η οκτωβριου εσυ θα μας αρχισεις τη χριστουγενιατικη διακοσμηση;;;; :lol:

πωπω εκασα... εφαγα 4 κοματια σπανακοπρασοπιτα της μαμας μου.... ειχα φαει αλλα 4 κατα τις 7..... τι να κανω που περισεψαν;;;;; :oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Xρόνια πολλά στη Μαριάννα, στο Σπύρο και στο Χριστινάκι!

Εμείς ... τα νεύρα μου....

Κοιμηθήκαμε για μεσημέρι (ο δον δεν κοιμήθηκε)

και τους ξύπνησα στις 4:30 για να ετοιμαστούμε για το πάρτυ της Χαράς.

Έντυνα τους μικρούς, ο δον παραπονιόταν ότι πονάει ο λαιμός του.

Ε καλά του λέω αφού δεν κοιμήθηκες τώρα θα μας σπάσεις τα νεύρα.

Πάω να ντύσω κι αυτόν, μόλις τον πιάνω έκαιγε :shock::? .

Τα μάγουλά του κατακόκκινα...βάζω θερμόμετρο 38. Πριν λίγο είχε πάλι 40 :shock: .

Πωπω και τον τρέμω τον πυρετό.

Μου λέει ο Αντώνης πάρε τα μωρά και πήγαινε εσύ.

Δεν το έκανα 1. γιατί αν εχουν κολλήσει και τα μωρά κάτι να το μεταφέρουμε; και 2. δεν ήθελα να τον αφήσω αρρωστούλη.

Στεναχωρήθηκα και που αρρώστησε το παιδί αν και το περιμέναμε με τις αμυγδαλές που έχει και που δεν πήγαμε στη Χαρά.

Μόλις γίνουμε καλά θα έρθουμε για καφέ Χαρά να σας φέρουμε και το δώρο σας :( .

Το ξέρω βέβαια πώς δεν είναι το ίδιο....και είχες ετοιμάσει και τόσα πράγματα...

Και μέσα στον πυρετό του έχει και τη γκρίνια γιατί δεν τον πήγα στο πάρτυ.

Και τα μικρά αναγκάστηκε να τα βγάλει ο Αντώνης λίγο έξω γιατί είχαν κι αυτά ξεσηκωθεί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να στείλεις εδώ ρε βαγκ!!!

ακούς εκεί... τι να κάνει την πίτα της μαμάς... χαχαχα!!!

χαίρομαι που σας άρεσαν τα λουκανοπιτάκια!!!

έχω πολύ καιρό να τα φτιάξω και τα πεθύμησα...

καλά ρε Χαρά;

γιατί δε μας θύμησες τα γενεθλιάκια;

χαχαχα!!!

βαγκάκι μου... χίλια συγνώμη!!!

να χαίρεσαι τα φιλαράκια μας!!!

να είναι πάντα γεροί κι ευτυχισμένοι!!!

χαρά!!!

πώς ήταν το πάρτυ σας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα εφαγα το ξενερωμα της ζωης μου!

Αφου ειχα γραψει εεεεεεεεεεεενα κατεβατο το εσβησα κατα λαθος! Ποσο μλκς ειμαι? ΠΟσο? Γκρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρ :evil::evil::evil::evil::evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γειαααα

εμεις καλα....

στο παρτυ μας δεν ηρθε κανενας :cry:

ευτυχως που ηρθε η αδερφη μου..και επαιξε λιγο το παιδι...

αυτα που ειχα ετοιμασει τα μοιρασα στη γειτονια...

η τουρτα εγινε καλη...

παω για υπνο..φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νανουκα σε ευχαριστω για την παρηγορια!!χαχαχα!!!

sofibell αν παντως εχεις ακομα αγχος για την μικρη που δεν παιρνει βαρος μου ειπε μια πολυ καλη φιλη που αντιμετωπιζει τα ιδια με τον μικρο της οτι πηγε στο νοσοκομειο στην πεντελη.ουτε ο κακος χαμος που επικρατει στο παιδων αλλα αντιθετως σε προσεχουν παρα πολυ.βεβεαια ο μικρος της αναγκαστηκε να κανει εισαγωγη για 1 μερα αλλα τον περασαν απο κοσκινο.πηραν πληρες ιστορικο στα παντα και περα απο τις εξετασεις τον ειδε διατροφολογος.

μπεμπακο και παλι χρονια πολλα για τον γιοκα σου!!λυπαμαι που δεν μαζεψατε παιδακια.το ξερω το συναισθημα γιατι και εμεις το ζησαμε περυσι με τις ιωσεις και ξενερωσαμε απιστευτα!!κριμα που δεν ημαστε στην γειτονια σου να μας μοιρασεις και εμας αυτα που περισεψαν!!!

frosobal περαστικα!νομιζα οτι οι ιωσεις περιοριζονται σε διαρροιες και πονολαιμους φετος αλλα δυστηχως διαβαζω για πολλους με πυρετο γμτ. χριστε μ δεν την παλευω παλι!!μακρυα απο εδωωωωωω!

εγω μολις τον κοιμησα τον ξενυχτη αλλα δυστηχως ειμαι σε υπερενταση και δεν μπορω να κοιμηθω την ανεργια μου μεσα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia και απο μενα..δουλεια..βαγκ 11000 συγγνωμη...να τα εκατοστησουν τα πουλακια σου!!

πως περασατε;;

καλα ακομα σπυρακια απο ιωση;;αλλο παλι και τουτο..

τρελος συνδυασμοε δημ και αυγο.θα το κανω αυριοχαχαχ...

καλα εκανες και εφαγες 4 κομματια σπανακοπιτα..εγω θα το ετρωγα ολο το ταψι...

εννοειται..

ευτ μανουλα..η αρχη ειναι δυσκολη που λεει και η νανα..ορεξη να εχεις..

χαρα κανενα ,ε;;

δε πειραζει.!!

τι ειπε η γειτονια για τα καλουδια σου;

περιμενουμε φωτο απο τουρτα..

εγω καλα..απο τισ 2,30 μεχρι τισ 3.40 ανεβοκατεβαινε στο κρεβατι..ημαρτον..

φροσω ελα ρε!!που τα κονοματε ρε γαμωτο;;

σοφη τι κανεις;;

και μεις εχουμε πολυ καιρο να βγαλουμε δοντια..και κυνοδοντα τιποτα..

φασντασου τι εχει να γινει..τωρα καλα;;

τιποτα δεν θα δειξουν και οι αιματολογικες.μη μασας..αλλα καλα εκανες και εκανες εξετασεις..και γαμω τισ συνταξεις 2 το πρωι..

μαρκερ τωρα ολα καλα;;ξεθυμανατε τουλαχισοτν;;

μαρακι την παλευεις;

ο μικρος;;ντουρος;

εκανα 12 λιστα με τα φαγητα..και τωρα θα ξεκαθαρισω τι ακριβως θα κανω και τι χρειαζεται απο σουπε..

ισμηνη οως ειστε εσεις;;εκανα και 1 δοση ζαχαροπαστας..η χθεσινη συνταγη για πανακοτα..με διπλη δοση,βλεπε 6 κρεμες γαλοακτος..στα σκουπιδια..καυρη!τεσπα!!

ανα θα κανω και τη δικη σου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα!

Δεν έχω διαβάσει τίποτα.....Σας γράφω για γρήγορα νέα γιατί παω στο Κέντρο Υγείας! Εμετό όλο το βράδυ!!!!

Χαρά ευτυχώς που δεν ήρθαμε!!! Μάλλον θα σας κάναμε χάλια!

Ελπίζω να μπορέσω να σας δω μετά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

περαστικουλια μαρια ζ!!!θα περιμενουμε νεα...ευχομαι να πανε ολα καλα

και εμεις εχουμε ξεκινησει ασκημες παρτιδες με τον δημητρακη.ειχαμε διαφορα τις τελευταιες 15μερες (εξαφανιστηκε ο παππους μου και τελικα μετα απο 4μερες μαθαμε απ την αστυνομια οτι απλα δηλωσε οτι εγκατελειψε την γιαγια μου!! ενολιγοις) και καταληξαμε να φιλοξενουμε την γιαγια στο σαλονι.1ον ο μικρος κατεληξε να κοιμαται μαζι μας για να μην ξυπναει απ την γιαγια που εκανε περα δωθε και 2ον εκει που ειχε αρχισει να πηγαινει στο δωματιο του και να καθετε να παιζει (γιατι περασαμε και μετακομιση οπτε δεν ειχε εξοικιωθει με τον χωρο) τωρα παλι τρεχει απο πισω μου και δεν καθεται με τιποτα να ασχοληθει με κατι.απο την αρχη ολα.ευτηχως πηγα την γιαγια σπιτι της μηπως και ηρεμησουμε λιγο αν και δεν το βλεπω....

σωσω απ οτι καταλαβα εχεις βγαλει καγκελακια απο το κρεββατι και σου ρχεται περα δωθε ε?εγω ακομα τα εχω κρατησει αλλα κανω εγω περα δωθε.δεν ξερω....το σκεφτομαι απλα φοβαμαι μηπως δεν τον παιρνω χαμπαρι καιι καθεται και παιζει με τις ωρες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κ από μας κοπέλάρες...

καλή εβδομάδα ήθελα να πω αλλά με αυτά που διαβάζω τι καλή εβδομάδα...

περαστικά σε όλα τα παιδάκια και σε όλες τις μανούλες..

είναι πραγματικά η χειρότερη περίοδος...

αφού εγώ που έχω να πάω για εμβόλιο τη μικρή την πέμπτη

το έχω κλείσει επίτηδες ένα μήνα πριν για 9 ηώρα το πρωί

γτ αν πάμε απόγευμα θα είναι γεμάτο το ιατρέιο με αρρωστα παιδάκια

και δεν λέει τώρα που ξεκινάω δουλειά

να αφήσω τη μικρή άρρωστη σπίτι με την πεθερά μου...

εδώ δεν μπορεί να ανταπεξέλθει στα απλά,αν την έχει άρρωστη τι θα κάνει;;;;; :evil::evil:

χαρά μου εγώ στο είχα πει ότι δεν είναι καλή εποχή

γιατί όλα τα παιδάκια θα είναι άρρωστα!!!

να μου πεις αφού τώρα είναι τα γενέθλια του στέφανου,πότε να κάνεις το πάρτυ του;;;

και θα έχεις δίκιο..ίσως να κάνεις νωρίτερα το πάρτυ

όπως το έκανε φέτος η φρόσω!

κρίμα που έκατσες και έκανες τόσα πράγματα..

εμείς δεν επαιζε να έρθουμε τόσο νωρίς, η μικρή πέφτει για ύπνο στις 4

και ξυπνάει το λιγότερο στις 6.

αν δεν την έβαζα για ύπνο δεν θα αντέχαμε τη γκρίνια της...

σας χρωστάμε χαιρετούρα και δωράκι!!! ;)

βαγκ χίλια συγγνώμη καλέ,να χαίρεσαι τα παιδάκια σου

και να είναι πάντα γερά!!

δικαιούσαι να φας λίγο παραπάνω τέτοια μέρα!!

είδες csi χτες;;; η ξενέρα του αιώνα!!!!

σοφάκι μου με τον σίδηρο θα της ανοίξει η όρεξη και θα τρώει

αλλά πώς να πάρει γραμμάριο αν δεν βάζει κώλο κάτω;;;;

αλίνα θα μας μάθεις με τον καιρό βρε,μην έχεις θέμα...

πολύ ωραία φωτό!!

πάκετ με τη γιαγιά ..πόσο καιρό θα μείνει;

σωσώ μήπως να βγάλεις τα κάγκελα

μην φάει καμιά τούμπα η μικρή;

όχι τπτ άλλο,θα πάθεις καρδιά στο τέλος!!

χαχα η αγγελική ακόμα δεν έχει πάρει χαμπάρι ότι μπορεί να σκαρφαλώσει στη κούνια..

σκαρφαλώνει όμως παντού!!!!!

νανά ήταν για καλό σκοπό,για αυτό ήταν ακριβά και λίγα μάλλον! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στα δικά μας τώρα..

η αγγελική τραγουδάει τραγούδια ολόκληρα!!!

το κουπεπέ και το να ζήσεις αγγελική και το happy birthday to you..και άλλα...

έχω πάθει πλάκα!!(χρυσούλα εσύ μην ακούς!!!)

με τον άντρα μου είμαστε λίγο καλύτερα

αλλά εννοείται ότι το θέμα με την πεθερά δεν έχει λύση

και ούτε πρόκειται να έχει.. :shock::shock:

αύριο πάλι που θα πάω δουλειά θα της αφήσω αυτά που πρέπει να φάει η μικρή

και θα δώσω ρητή εντολή να την βάλει για ύπνο..

αν πάλι κάνει του κεφαλιού της θα αρχίσω να ψάχνω για γυναίκα.

δεν γίνεται να είμαι σε καινούργια δουλειά

και το μόνιμο άγχος μου όλη μέρα να είναι το παιδάκι μου!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλέ... πού είστε οι υπόλοιπες;

καλά ρε αλίνα... στα γεράματα θυμήθηκε να εγκαταλείψει τη γιαγιά;

κορίτσια... κάντε τις προσευχές σας!!!

του έκοψα τις πιπίλες στην άκρη...

τις αηδιάζει και δεν τις βάζει στο στόμα.

προς το παρόν δεν έχει γκρίνια... απλώς θυμώνει με την έλλη που του τις έκοψε... :shock:

μόνος του έβγαλε αυτό το συμπέρασμα...

να δω πώς θα μας πάει η νύχτα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να μαι κι εγώ μετά απα μια πολύ δύσκολη μέρα και μια ακόμη δυσκολότερη νύχτα!!!

Εχθές το βράδυ έκανα εμετό και δεν σταμάτησα μέχρι το πρωί!!!

Είχα να φτιάξω το βιβλίο ευχών της κόρης και να της ετοιμάσω το πρωί να πάρει κεράσματα για τους συμμαθητές. Αποδείχθηκε οτι τσάμπα έκανα όλο τον κόπο μιας και η δασκάλα δεν την άφησε να γράψουν ευχές οι συμμαθητές της .....ούτε καν η ίδια δεν έγραψε ..... και μου το γύρισε η μικρή μου άδειο!!!!

Εγώ πήγα στο γιατρό αλλά δεν ξέρουμε απο τι είναι! Δεν πρέπει να είναι γαστρεντερίτιδα μιας και δεν έχω θέμα με το έντερο αλλά δεν αποκλειεται κι όλας!

Είμαι όλη την ημέρα με μισό πιάτο λαπά και ένα παξιμάδι! Το στομάχι μου πονάει κι είμαι εξαντλημένη τελείως! Ευτυχώς ο άντρας μου βοήθησε αρκετά σήμερα οπότε το πέρασα λίγο πιο ανώδυνα!

Στο στομα του μικρού μου φάνηκε οτι είδε κάτι σπιθουράκια (πίσω στη γλώσσα) και πήρα την γιατρό τρομοκρατημένη... τελικά μου είπε να μην ανησυχώ και να κάνω επαλείψεις με διάλυμα σόδας σε χαμομήλι! Αλλο απο εκεί!!!

Μήπως να αρχίσω να πιστεύω στην γλωσσοφαγιά και την ζήλεια? Απο όταν έχω έρθει να μείνω εδώ με τον άντρα μου μας συμβαίνουν διάφορα άσχημα και το ένα πίσω απο το άλλο...μέχρι τώρα δεν έδινα σημασία!!!!

Δεν ξέρω....Αυτά σας αφήνω και θα σας παρακαλούσα να μου στείλετε όση θετική ενεργεια μπορείτε γιατί αύριο είναι μια κρίσιμη ημέρα για την δουλειά μου!!! Θα σας πω λεπτομέρειες σύντομα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω για τις ευχες σας!

χαρα και εμενα ο αντρας απο ιατρικο ελεγχο περνουσε οποιον ηταν να ερθει...

τυχαιο ηταν που δεν ηταν αρρωστα το παιδι των κουμπαρων και τα 2 ξαδερφια....

γενικατα Οκτωβριανα παρτυ......

αλλα νευριασα με τη δασκαλα της κορης σου ζζζζζ! γιατι καλε δεν αφησε τα παιδακια να γραψουν ευχες;;;;; μα τετοια βαρεμαρα;;; λες και αυτη θα εγραφε!

και περαστηκα κιολλας.....

Καλυψω.... ποσο χρονων ειπαμε ειναι η πεθερα;;;; :twisted:

και ποσο ειπαμε ειναι το προσδοκιμο ζωης στην Ελλαδα;;;;; :twisted:

Φροσω περαστηκα στο μεγαλο αντρακι σου.... μακρυς χειμωνας σε περιμενει και εσενα δόλια μανα.....

Αλινα... άτσα ο παππους!!!!! και που μενει αυτος καλε τωρα;;;;; προσεξτε μην τον παρεσυρε καμια μικρουλα και του φαει και τη συνταξη!!! γινονται και αυτα τη σημερον ημερα....

Σωσω το σουπερ μαρκετ που ψωνιζεις θα πρεπει να σε βγαλη πελατη της χρονιας!!!!

ακους πεταξες 6 κρεμες γαλακτος!!!!

βαλε και οσες αποτυχιμενες δοκιμες εκανες τον τελευταιο καιρο.....

δε νευριαζει ο αντρας;;;;;

εφαγα ενα σαντουτσακι-τοστ με σαλατα αλλα θελω και κατι γλυκο τρομαρα μου.... καλα εχω ξεφυγει τελειως....

πρεπει να συμμαζευτω...

λειπει και ο αντρας παλι υπηρεσια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

alo

καλα πολυ αρρωστιααααα

1ον εγω εχω πηξει στη δουλεια

2ον σοφη μου να σου πω και εμενα λιγα μου ακουγονται τα 10 κιλα

αλλα να σου πω και η ανηψια μου ειναι 2,5 χρονων - ο γιατρος μου τα κιλα δεν τα κοιτα καθολου - οσο μπορει τοσα θα ειναι μου λεει

3ον καλα εγω ειμαι τελειως γαισουρα

ουτε τηλ δεν πηρα την χαρα

χιλια σορυ χαρα μου

αλλα ο νικος εχει 3 μερες να κοιμηθει μεσημερι απο τον βηχα και αλλες 3 μερες βραδυ

καναμε 1 βδομ αερολιν - φλιξο- αεριους σιροπι - μυξες 80 φορες την ημερα και φυσαγαν και την μυτη συνεχια και χειροτερευε - τελικα αντιβιωση δεν την γλυτωσαμε και μας ειπε να μην ερθουμε καθολου σε επαφη με παιδακια ακομα - ευτυχως που δεν ηρθαμε αλλα ηταν χαλια ο κακομοιρης

4ον καλα ευτυχισμενη αυτο με την γιαγια ηταν αποθεωση χαχα - ουτε να το φανταστω - εγω παλι δεν ξερω εαν αντεχα να το κανω αυτο

5ον μπραβο καλυψω καλα ακουγεσαι - τραγουδατε κιολας

κανει καλη δουλεια η γιαγια δλδ

εμενα τους μαθαινει καραγκιοζη :shock:

εγω αυριο που μαγειρεψα ενα τονο ψαρισουπα και ο νικος με την αντιβιωση δεν πρεπει να φαει τι να κανω;

συμπεθερα χρονιαααα πολλαααα

δεν σας ξεχασα καθολουυυυυ αλλα δεν μπηκααααα

να εινι παντα ευτυχισμενααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ζζζ ελα ρε περαστικα

καλα ταυτοχρονα γραφαμε βαγκ μου

και εγω θα επερνα κρανιο με την δασκαλα μην σου πω θα πηγαινα την αλλη μερα και θα της ελεγα της ηλιθιας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κΑΛΕπου ειστε ολες;;πατε καλα;;γραψατε βςεβαια λιγα και σημαντικα..απο που να ξεκινησω..απο της αλινας το κουλο..καλα ο παππουςε παει καλα η την αφησε τη γιαγισα απο αποψη;;

καλε πολλες αρρωστιες ακουω..τρεμω..και εχουμε παρτυ την κυριακη..και προσπαθω να τα οργανωσω στο μυαλο μου..τι θα κανω και ποτε..ψηνομαι τρελα..

βαγκ το σουπερ χρυσο το εχω κανει..με βλεπουν και γελανε..

ο αντρας δε λεει τιποτα..αφου εκει ξεδινω..να μου το χαλασει;;χαχαχ

ειχα φιλες και φυγαν λιγο πριν..

η μικρη τελεια ητανε..φτου..

μονη τηςσκαρφαλωνει..δεν τηε κατεβασα τα καγλελα...

απο ορθαι καγκελα κατεβαινει..απλα ειπα να της τα κατεβασω για να μη πεσει..και αποτο παρκο βγαινει τωρα..

τι να πωτην βαζω στο παρκο οταν παμε για τσιγασρο..

τι αλλο;;

καλυψω τοσο χαλια,εε;;πωπω!!ε το πεθερι...

ζζ πλακα κανεις καλε;;ελεος!!περιμενουμε νεα απο τη δουλεια..πες μοας οποτε μπορεις..

ολη την θετικη ενεργεια..εννοειται!!

μακαρι να ε επιναε και μενα καμια γαστρεντεριτιδα..

φροσω τι κανει ο μεγαλος;;χαρα περιμενουμε φωτο γενικα!!

αντιβιωση και ψαρι τι σχεση εζχουν;;

στειλτηνα σεμενα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εαν πεινεις αντιβιωση δεν κανει να τρως ψαρι

προληπρικα δλδ

ο γιατρος μου εχει πει δεν πειραζει

αλλα φυλαγε τα ρουχα σου να εχεις τα μισα που λεμε

ουτε εμενα θα ελεγε τιποτα

του φτιαχνεις καλουδια θα μιλησουν κιολας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • 3;!! Να σου ζήσουν! Με το καλό και το 4ο να έρθει!  Εγώ 3η φορά έγκυος αλλά είναι το 1ο που περιμένω και πιστεύω αυτή η φορά θα είναι και η τυχερή 🌈 Όπως τα λες, άλλες στιγμές είμαι καλά και άλλες άρρωστη κανονικά. Αλλά χαλάλι!! Μπες και στις άλλες συζητήσεις να μας πεις την εμπειρία σου, έχουμε ωραία παρέα ☺️ 
    • Ευχαριστώπολύυ!! Αν κάποια κοπέλα ξέρει κάποιο καλό ενδοκρινολόγο αναπαραγωγής στείλτε μου ένα μήνυμα please!!
    • Γενικά δεν ειναι μια εξέταση που την προτείνουν… να όμως που στην φιλη μου αυτο ήταν το θέμα. Η συγκεκριμένη είχε λιγο παραπάνω κιλά οποτε ισως από αυτο το υποπτεύθηκε ο γιατρος. Να πας σε ενδοκρινολόγο που εξειδικεύεται στην υπογονιμότητα. Ελπίζω σε περίπτωση που υπάρχει κατι να βρεθεί σύντομα για να αντιμετωπιστεί! 🫶🏻
    • Καλημέρα!! Εγραψα και πριν αλλα μαλλον δεν ανέβηκε η απάντηση μου... Εχω αλλα 3 παιδακια☺️ Απο συμπτώματα οχι σπουδαια πράγματα . Απλα αν δεν ειχα κανει τεστ ακομα, από χθες θα το ειχα καταλάβει ότι ειμαι έγκυος. Η όρεξη μου για φαγητό έχει πέσει. Ειναι καπως το στομάχι, οχι αναγουλες και τέτοια βέβαια. Η όσφρηση μου έχει γίνει υπερ ευαίσθητη (μυριζω τα πάντα αχαχ) και λίγη κόπωση. Σε γενικές  γραμμές όμως τίποτα το σπουδαίο. Πιο πολύ νιώθω σα να ειμαι λίγο άρρωστη. Εσυ;
    • Όλα καλά θα πάνε!!! Εγώ αύριο μπαίνω στην 27η, είμαι στα τέλη Αυγούστου..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...