Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρές του βυζονυχτίου νο 52!!!Βασικό ένστικτο!!!(?)


Recommended Posts

Καλημέρα! :D:D:D

Όμορφη μέρα σήμερα ε; :D:D:D

Αν και δεν ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς μιας και η Χ σήμερα το πρωί βάλθηκε να με τρελάνει! ήθελε πρωί πρωί να φάει σοκολάτα! :shock: Δεν της εδωσε και μετά ούρλιαζε οτι δεν ήθελε να πάει σχολείο. Μου πέταγε το αρκουδάκι της και δε με άφηνε να την ντύσω και έκλαιγε σαν υστερικό!

Εγω όμως.... φιλενάδες ΑΠΤΟΗΤΗ!!! :D:D:D Την αγκάλιαζα, την φιλούσα, την έντυσα με υπομονή, της μίλαγα καθόλη τη διάρκεια της υστερίας της για άσχετα θέματα, βασικά μολογούσα και καλά και αυτη σταματούσε κάθε τόσο και με άκουγε απορημένη.

Τελικά φύγαμε με γέλια και τραγούδια και φτάσαμε στο σχολείο αγαπημένες!

Μόλις είδαμε το σχολείο της μου λέει η Χ: "Μαμά κοίτα! Φτάσαμε στη δουλειά μου! Η δουλειά μου είναι εδω"! :D:P

Και φυσικά είμαι πολύ περήφανη που μπορεσα να κρατήσω την ψυχραιμία μου, παρότι περιμένω και περίοδο! :D

Συνολικές απώλειες: Μία ώρα καθυστέρηση στη δουλειά! Χέστηκα! Και το εννοώ! :|

Γωγωωωωωώ :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Δε γελάω με τον πόνο σου, γελάω γιατί αν άλλαζα το Γωγώ με το Σίσσυ και το Γ με το Π, θα μπορούσα να τα περιγράφω για μας όλα αυτά!

Εγώ και αν έχω ουρλιάξει και αν έχω φωνάξει στη Χ.

Το Σάββατο το βράδυ είμασταν στο σαλόνι και κάποια ζημιά έκανε η Χ ενω της είχα πει τουλαχιστον πεντε φορες πριν να μην την κάνει. όταν την έκανε τελικά με κοίταξε και έκλεισε τα ματακια της και της φώναξα: "γιατι δε με ακούς ποτέ"; Παραδόξως ο Π της ύψωσε και εκείνος τη φωνή (μου κακοφαίνεται κάθε φορά που το κάνει) "Γιατί δεν ακούς τη μαμα";

Και λέει η Χ "Μπαμπά μη με μαλώνεις και συ... μη με μαλώνεις. Εγω την αγαπάω τη μαμά μου". "Μαμά δεν είμαι παλιόπαιδο τώρα"! :shock:=((

Ποτέ δεν την έχω πει παλιόπαιδο, παντα της λέω οτι καποιες φορες κάνει κακα πράγματα, αλλά η ίδια είναι το καλύτερο παιδί του κόσμου! :roll:

Μαράκι μου εντάξει όλες έχουμε φωνάξει, απλώσει χέρι και το έχουμε μετανιώσει και μια στιγμή πριν, αλλά όσο κλισέ και αν ακούγεται αυτό, είμαστε άντθωποι. Το λέμε και το ξαναλέμε.

Όσο και να προσπαθείς για το καλύτερο είναι σχεδόν αδύνατο να μην κάνεις λάθη και να τα κάνεις όλα τέλεια.

Αργυρούλα τι κάλα που περάσατε τόσο όμορφα! :D Μπράβο!

Νατάσα σήμερα ΘΑ ΣΕ ΠΑΡΩ ΤΗΛΕΦΩΝΟ!!! Ακουυυυυς;;; :lol::lol::lol::lol:

Δύο φόρμες και ένα παλτό φτάνου και παραφτάνουν! Με τέτοια κρίση;;; Πλύνε βάλε θα την έχεις την Ε! :lol::lol:

Βίκη είδες ο παππούς;;; Για να καταλάβεις πώς γίνονται τα λεφτα! :lol::lol::lol: όχι σαν και σας που είστε σκορποχέρηδες!!! :lol::lol: Πωπω... ντροπή πάντως ρε συ... :oops::oops::oops:

Φραγκίσκα πλάκα κανεις για το υπογειάκι έτσι;; Συγγνώμη αν είναι αληθεια, γιατί δεν τη στείλατε με πολλαπλά κατάγματα στο ΚΑΤ;; :evil::evil: Έλα, δε μπορεί να είναι αλήθεια!

Χρυσάκι μου κάνε υπομονή με τον Φ! :x Όσο για την απώλεια βάρους, νομίζω οτι είναι παροδικόρε συ, μόλις επανέλθει θα το ξαναπάρει γρήγορα. Τουλάχιστον έτσι συμβαίνει με την Χ που είναι δεν είναι 13 κιλά σκάρτα... :roll: και είναι τριών ετών και δύο μηνών. :roll:

Λενακι τα φιλιά μου κουκλιτσα! Δε σε ακούω και στα καλύτερά σου! :roll::x

Θα επανέλθω! ;)

:twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted: Ευτυχώς είχα κάνει κόπυ! :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

Θα σας διαβάσω και επανασχολιάζω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Άφρο ο Μάιος μου αρέσει σαν μήνας για βαφτίσεις, αλλά στις μέρες καλύτερα να την κάνεις το συντομοτερο δυνατό. Ποιος ξέρει τι μας ξημερωνει αύριο... :roll:

Αργυρούλα δεν την αφησα στο πάτωμα, την έβαλα στο κρεβάτι μου. :)

Φραγκίσκα και έφυγε έτσι χωρίς κυρώσεις; Δλδ θα μπορούσε να πιάσει αλλου δουλειά και να βασανίζει άλλα παιδάκια; :shock::twisted::twisted: Αυτή ήθελα ξύλο! Τελεία και παύλα!

Τόνια μπράβο στον Α ρε συ για την προσαρμογή!

Θουλάκι πώς είσαι σήμερα; :D:x Καλημέρα! :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σισσιώ είδες όταν γίνονται όλα με ηρεμία, τι καλά που είναι?!!! :D ....αλλά πού ν ατην βρεις και αυτήν!!!! :roll::roll::roll:

καλέ ο Βενιζέλος έκανε λέει λάθος υπολογισμούς και θέλει και άλλα 20δις :o:o:o:o ....και η δόση κολάει στην Σλοβακία διότι ο κανονισμός της ΕΕ λέει ότι θα πρέπει να συμφωνούν όλες οι χώρες-μέλη και αν κάποια πει όχι τέλος!!!! και η Σλοβακία κλείνει προς το όχι!!!! :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αργυρούλα με γεια ρε συ!! Θεϊκό το αυτοκινητό! Πάντως τώρα τον καταλαβαίνω τον άντρα σου... ούτε και γω θα σου έδινα το αυτοκινητο στη θέση του! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αργυρούλα με γεια ρε συ!! Θεϊκό το αυτοκινητό! Πάντως τώρα τον καταλαβαίνω τον άντρα σου... ούτε και γω θα σου έδινα το αυτοκινητο στη θέση του! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

:evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::-w:-w:-w:-w:-w:-w[-([-([-([-([-(

δεν κατάλαβες ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥΥΥΥΥΥ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!

δεν εχω διαβασει ακοαμ τιποτα!

εκανα το Α-τεστ

με τον υπερυχο ολα καλα!

το αιμα σε 15 ημερες!

το μπεμπε ειναι 2 εβδομαδες μεγαλυτερο!

ενω πητ εχω 6/3 το α τεστ με βγαζει 24/2

η Μ-Ι ηταν πανω κατω 2 μερες και γεννηθηκε 15 ημερες νωριτερα....αυτο τωρα?

παω να διαβασω!

ελπιζω να με αφησει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::-w:-w:-w:-w:-w:-w[-([-([-([-([-(

δεν κατάλαβες ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥΥΥΥΥΥ!!!!!

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Τα δύο παιδάκια τα πανέμορφα στα έδωσαν δώρο με το αυτοκίνητο;;;

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Πλακίτσα! :oops::P:P:P:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Βίκη τέλεια! Έχει σημασία πότε θα γεννηθεί; Δε θα πάρεις άδεια δύο μήνες πριν έτσι κι αλλιως;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!

σημερα ειναι μια νεα μερα κ ελπιζω ολα να ειναι καλυτερα :roll:

πως ειναι τα αρρωστουλια μας? καλυτερα ελπιζω!

με εχει πιασει μια ψυχωση με την καθαριοτητα, μαλλον το λεγομενο συνδρομο της καθαρης φωλιας :lol: το ζω και αυτο..

εχω ξεκολωθει στις δουλειες!! σημερα απο τις 9 που σηκωθηκα με τον μικρο κατσαμε κ καθαρισαμε ενα ενα οοοολα τα βιβλια στη βιβλιοθηκη μας.. κ εχουμε πολλα :?

φρανιτακι κ εγω εχω ακουσει πολλα κ διαφορα για παιδικους... κ τα λογια οντως σου μενουν οπως λες κεσυ.. ευκολα τα λες σε ενα παιδι κ του μενουν χαραγμενα

αχ σισσιω κ εγω τον φωναζω τον ανασταση γαμωτο.. δε μπορω, γκρινιαζει πολυ, εχει αρχισει κ βγαζει παλι μια ζηλια απεριγραπτη.. κ το καλο μου ολο συγνωμη μου ζηταει κ ερχεται κ με φιλαει..

κ ολο μου λεει σωπα μαμα, το νινι εντατσει

πεμπι μην τα συγκρινεις, το καθε ενα μωρο αναπτυσσεται διαφορετικα

ελπιζω δηλ... γιατι αυτο μου το βγαζει μονο 2 μερες μεγαλυτερο.. ελπιζω να μην τον φαω το μηνα μου δε θα το αντεξωωωωωωωωωωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ενοειται οτι καθε μωρακι αναπτυσεται διαφορετικα!

μακαι αυτη η εγγυμοσυνη ειναι διαφορετικη

απλ 2 εβδομαδες μου φανηκαν πολυ διαστημα!

αλλα με καθηυχασε η Αφροδιτη!

Αφρο θα ερθεις για καφε?

Παναγιωτα?

λοιπες Αθηναιες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι κανετε?

εγω βαριεμαι..μολις φαγα κοτοσουπα..ΤΕΛΕΙΑ τη εκανα...

τι ομορφα παιδακια..χεστο τ αυτοκινητο 8-)8-)8-)

σας φιλω..βαριεμαι να πω αλλα :!:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

[smilie=violent1.gif] [smilie=violent1.gif] [smilie=violent1.gif] [smilie=violent1.gif] [smilie=violent1.gif] [smilie=violent1.gif] [smilie=violent1.gif] [smilie=violent1.gif] [smilie=violent1.gif] [smilie=violent1.gif] [smilie=violent1.gif] [smilie=violent1.gif] [smilie=violent1.gif] [smilie=violent1.gif] [smilie=violent1.gif]

Aν πειραξουν τα 750 του ιδιωτικου τομεα θα κατεβω για πρωτη φορα σε πορειες...

Μα ειμστε σοβαροι..θελουν να μην υπαρχει κατωτατος μισθος???? :twisted::twisted::twisted:

Ρε μαλακα μονο κωλο δεν μας ζητησανε ακομη...Αι στο δι.....

Γυρισε και ο Ν. με δεκατα και μια γκρινια ναααααααααα!!!!

Στον παιδικο εχει αρχισει να ενοχλει τα μικροτερα παιδακια...τους ειπε ο αντρας μου να τον αλλαξουνε τμημα και να τον πανε στα μεγαλυτερα.

Αργυρω εχετε πολυ ομορφα παιδακια ρε!!! :x:x:x

Βίκυ εγω θελω σαν τρελη για καφε να σας δω και να τα πουμε αλλα δεν μπορω να κανονισω.Μια αρρωσταινει ο ενας μια ο αλλος.Επισης δε θελω να ερθω με κανενα απο τα παιδια γιατι κανενα δεν καθεται ησυχα..Οποτε κανονιστε οποτε θελετε και αν μπορεσω θα ερθω.

παωωωωωωωωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παναγιωτα δεν μας τον ζητησαν αλλα μας πανε "π$π@ κ@λ@" που λενε!

Κυριακη στο ΑΤΤΙΚΟ για καφεδακι?

Συαμπεθερα....κουκλος ο γαμπρος μου....!

καλυτερος και πιο οικονομικος απο το αυτοκινητο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

[smilie=violent1.gif] [smilie=violent1.gif] [smilie=violent1.gif] [smilie=violent1.gif] [smilie=violent1.gif] [smilie=violent1.gif] [smilie=violent1.gif] [smilie=violent1.gif] [smilie=violent1.gif] [smilie=violent1.gif] [smilie=violent1.gif] [smilie=violent1.gif] [smilie=violent1.gif] [smilie=violent1.gif] [smilie=violent1.gif]

Aν πειραξουν τα 750 του ιδιωτικου τομεα θα κατεβω για πρωτη φορα σε πορειες...

Μα ειμστε σοβαροι..θελουν να μην υπαρχει κατωτατος μισθος???? :twisted::twisted::twisted:

Ρε μαλακα μονο κωλο δεν μας ζητησανε ακομη...Αι στο δι.....

Νομιζεις οτι δε μας ζητασανε!!! τον εχουν ζητησει και τον εχουμε στησει κανονικα!!!!!!αφου ειμαστε χαιβανια!!!!!! :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

Καλα τους ειπε ο αντρας σου! φυσικο ειναι αν ειναι με μιρκοτερα παιδια να τα πειραζει γιατι βαριεται!!! και διασκεδαζει βασανιζοντας τα μικρα!!!! :lol::lol::lol::lol:

Θουλακι ε οχι και χεστο το τουτου!!!!! προσωπικα πολυ θα το ηθελα...να το πουλουσα και να επενδυα τα λεφτα!!!!! ;):lol:

Μπροστα βεβαια στα διαμαντακια που στεκονται διπλα δεν αξιζει μια εννοειται!!!! :x:x:x

Αυριο απεργια στο παιδικο σταθμο του Αλεξ...

Η μικρη δε γουσταρει φρουτοκρεμα... :? κανω συνδιασμους με τα φρουτα μπας και βρω κανενα να της αρεσει,αλλα προς το παρον τη τρωει με το ζορι...20' κανουμε να τη φαει,ενω το μεσημεριανο σε 5' εχει καταβροθχησει τη διπλασια ποσοτητα!!!

Γωγω κι εγω γελασα μαρη με το διαλογο σας με το Γιωργο!!!!!Μα καθε τρεις και λιγο εσεις διαζυγιο παιρνετε!!!!!αυτη τη φορα θεσατε και την επιμελια των παιδιων!!!!!! :lol::lol::lol: και μετα λειπει 3 ωρες απο το σπιτι το αγαπακι σου και σε πιανει καταθλιψη!!!!! :lol::lol::lol:

Εισαι ομως κι εσυ πυραυλος!!!! πυροδοτησαι στο πιτς φυτιλι!!!! [smilie=angryfire.gif] :P

Βικυ δεν ειδατε κανενα τσουτσουνι ρε;;;;; :P

Λενακι κι εμενα ο Αλεξ ειδικα στους τελευταιους μηνες της εγκυμοσυνης,με ειχε φτασει στη τρελα με τη γκρινια του!!!! :crazy:

Ιουλια που εισαι καλε να μας πεις τα νεα!!!!! :P

Αφρο σου εχει κανει καμια ο Μανωλακης να ξυπνησει πριν απο σενα,να σηκωθει χωρις να τον παριε χαμπαρι και να κανει τα δικα του;;;εμενα αυτος ειναι ο φοβος μου οταν βαλω τον Αλεξ σε κανονικο κρεβατι...μη μας ανατιναξει καμια ωρα στον υπνο μας!!!!! :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η μπέμπα κοιμάται κάτι δεκάλεπτα..Δεν μπορεί να αναπνεύσει από τις μίξες η καρδούλα μου.... :(:(:(:(:( Τελικά είχα μια φαεινή ιδεα να δω το οτριβιν, τις σταγόνες που βαζω που και που στην Ιω και έλεγε ότι χορηγείται σε βρέφη από 3 μηνών και άνω.... :?:?:?:? Τελικά της έβαλα.... :oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops: Και αναπνέει τέεεεεελεια...Λες και δεν έχει τίποτα.... :roll::roll::roll::roll: Ξέρω ότι ισως έκανα μαλακία, αλλά δεν αντέχω άλλο να τη βλέπω να ταλαιπωρείται έστι η καρδούλα μου..... :roll::roll::roll::roll:

Αφροοοοοοο τελικά ποιος θα βαφτίσει τον Πανούλη;;;Βρήκατε νονούς;;; :roll::roll: Μαιος είναι καλή εποχή για βαφτίσεις....Εγώ την Ιω τη βάφτισα Νοέμβρη και πολύ μου άρεσε...Την μπέμπα όμως θα τη βαφτίσω 3 Ιουνίου....Παραμονή του Αγ. Πνεύματος....,Μεγάλη θα είναι, αλλά τι να κάνουμε... :roll::roll::roll::roll: Οικονομικά δεν μπορούμε νωρίτερα... :roll::roll::roll:

Αρτζι γελάς;;;;; :lol::lol::lol::lol::lol::lol: Κι εγώ ήθελα να σκάσω στα γέλια όταν το είπε, αλλά το έπαιζα σοβαρή και νευριασμένη..... :evil::evil::lol::lol::lol::lol::lol: Το αμάξι τέλειο....Κι εγω τέτοιο έχω.... :lol::lol::lol::lol:

Θουυυυυυυ μωρή :evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil: 6 μηνών μωρό σχεδόν να ξυπνάει 3 φορές είναι καλά;;;;;; :o:o:o:o:o:o:o Θα αυτοκτονήσω... :lol::lol::lol:

Φραν πλάκα κάνεις..Καλά γίνονται τέτοια πράγματα;;;;;Υπάρχουν τέτοιες δασκάλες;;;;; :evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil: Ήθελα να σου πω...Και στον παιδικό της Ιως τα καλοκαίρια τα βάζουν σε μια τεράστια ψηλή φουσκωτή πισίνα και παίζουν.... :D:D:D Τέλεια ε;;;;;

Βίκυ 2 εβδομάδες μεγαλύτερο το μπεμπε;;;;Μια χαρα σε βρισκω..Λίγο σου έμεινε..Φύλο είδατε;;;;;;

Καλά για τον παππού δε θα σχολιάσω... :evil::evil::evil::evil:

Παναγιώτα αμα μου μειώσουν μισθό θα έρχομαι εγώ για σίδερ το ΣΚ...Θα καθαρίζω σπίτια καθότι νοικοκυρά... :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σισσάκι πως ήσουν τόσο χαλαρή;;;Τι έκανες;;Πήρες ηρεμιστικά;;;;; :lol::lol::lol: Καλά οι άντρες μας τα έχουμε πει..Είναι ίδιοι... :evil::evil::evil::evil: Ακου εκεί που έχουν άποψ για τα παιδιά ΜΑΣ... :lol::lol::lol::lol:

Νατασάκι χρόνια σας πολλά!!!!!Πάντα ερωτευμενοι και ευτυχισμένοι... :x:x:x:x Σύντομα και με το γιο.... :D:D:D:D:D:D:D

Η Νατασούλα που είναι;;;;; :roll::roll::roll::roll:

Συμπεθέρα μου τι κάνεις;;;Μωρή έφτασες 30 εβδομάδων;;;; :o:o:o:o:o:o Να μου φιλήσεις τον ανταρτάκο μου..... :x:x:x:x Ο Τόλης με δουλειά τίποτα;;;;; :roll::roll:

Α κορίτσια δε σας είπα...Τα φρούτα τα τρώει κανονικότατα.... :D:D:D:D Μειον ένας θηλασμός.... :D:D:D:D:D Εδώ και μια εβδομάδα περίπου...Και έχει 11 μέρες που ξεκινήσαμε φρούτα...Μια χαρά δεν είναι;;;;; :D:D:D Το γεύμα που αντικατέστησε το βγάζω με θήλαστρο και το βάζω κατάψυξη.... :D:D:D:D:D Δευτέρα λέω να της ξεκινήσω λαχανικά..

Φραου Μέρκελ που είσαι;;Εμφανίσου μωρή...... :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Τις μέρες που δεν μπήκα, δε σας διάβασα.... :roll::roll::roll:

ΑΘΗΝΑΙΕΣ ΠΟΤΕ ΘΑ ΠΙΟΥΜΕ ΚΑΦΕ ΤΟ ΚΕΡΑΤΟ ΜΟΥ;;;; :evil::evil::evil::evil: 31 του μηνός γυρίζω δουλειά... :evil::evil::evil::evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οχι καλε δεν μου εχει κανει τιποτα ...ξυπναει και η ερχετε χωρις γκρινια σε εμας η παει με γκρινια στο σαλονι και ...γκρινιαζει :lol::lol::lol::lol::lol:

βικη δεν ξερω καθολου αν μπορω η οχι γιατι πρεπει να ετοιμασω τα πραγμτατα μας και ο Κ εχει βαρδια την παρασκευη ...την πεμτη μαλλον θα παει για ψωνια για το καραβι ....

αυριο αν δεν παω στην παναγιωτα (να της δωσω το ξεχασμενο δωρο :oops: ) γιατι μπορει να ειναι αρρωστος ο μικρος νικολας να ερθω σε σενα το απογευμα ?

ναι καλε βρηκαμε νονους και δυο μαλιστα !!! δυο φιλοι μας παλικαρια δυο μετρα και 27χρονα :lol::lol::lol::lol: χαρικαν παρα πολυ τα παιδια και ειπαν αι ντου :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατι ακομαα ρωτησω ....σαββατο η κυριακη ?...η βαφτιση ντε :lol::lol::lol::lol:

μιλησα με μαμαδες μας και Κ και τελικα ανοιξη ...για αρκετους λογους ;)

σκευτομαι σοβαρα 22 απριλιου να ειναι και τα γεννεθλια μου πεφτει κυριακη .

μαιο δεν θελω ...εχει τα γενεθλια του ,εχω επετειο γαμου και βαφτισης Μ ,ειναι και η γιορτη του Κ ...ε πολλα μαζι πεφτουν .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Θα προσπαθήσω να χαλαρώσω και να μην το σκέφτομαι συνέχεια 🥴🙂 πάντως έτσι κι εμένα δεξιά ανεβαίνει πιο πολύ!!
    • Ωχ αγχωθηκα τωρα κι αλλο. Εμενα δεν εδωσε σημασία στο αιμάτωμα. Ουτε σαφή απάντηση απο που προέρχεται. Κατι για τόν φθαρτο μου ειπε. Οπως γράφει και στο αρχείο που μου εστειλες. Αλλα οκ... Ισως ηταν σκουντημα τωρα αυτο που έγινε  για να καταλάβω πως δεν τον πολυκαιει και για την έκβαση μου. Χθες φαντάσου δεν αναφερθηκε καν στο αιμάτωμα και τον ρώτησα εγω , ενω ηδη ειχε τελειώσει η εξέταση. Και μου εκανε κοιλιακό υπέρηχο για να το δει και φαινόταν καλύτερα εκει. Φαίνονταν αρκετά μεγαλος αλλα ουτε που ασχολήθηκε. Το μονο που μου ειπε ηταν πως αν η κυηση πήγαινε καλά, δεν θα τον απασχολούσε καν! Και τωρα το αρχείο που έστειλες γραφει αλλο. Εσενα τι σου ειπε; Είδες γράφει και για την προγεστερόνη ότι βοηθάει και οταν την Παρασκευή τον είχα ρωτήσει αν θα βοηθούσε μου ειχε πει οχι αλλα καλου κακου παρε 3 την ημερα. Ποσο στεναχωρηθηκα τωρα .. Οκ... Θα παρω τηλ τον αλλον γιατρό (αυτον της Γερμανίας) και θα ζητήσω ραντεβού εκτάκτως. Μπορεί και στο αιμάτωμα να οφείλεται αυτή η καθυστέρηση;;
    • Δεν ξέρω τι να σου πω.. μόνο από αυτά που μας αναφέρεις εμένα προσωπικά μου έχει προκαλέσει ανασφάλεια.. πόσο μάλλον να το βίωνα κιόλας... Μήπως να κάνεις διπλό υπέρηχο σε διαφορετικούς γιατρούς την ίδια μέρα για μεγαλύτερη ασφάλεια;; Σίγουρα όμως πρέπει να πάρεις άμεσα δεύτερη γνώμη για τα ultro.. μπορεί να μην αρκεί αυτή η ποσότητα για τη περίπτωση σου με τόσο αίμα.. και μόνο γιατρός μπορεί να στο πει.. εγώ δεν θα έχανα χρόνο, ακόμα και αν "δεν είχε νόημα" κατά τα λεγόμενα του συγκεκριμένου κυρίου, θα ήθελα να του δώσω τις καλύτερες δυνατές ελπίδες.. Για το αιμάτωμα με είχες ξαναρωτησει και όσο και να σε ευχαριστώ για την εμψύχωση απέφυγα να απαντήσω.. κυρίως γιατί δεν θέλω να εστιάζω στις αρνητικές στατιστικές και σίγουρα στο να τις μεταδίδω.. χθες είχε μεγαλώσει σε σχέση με δύο εβδομάδες πριν αν και λεπταίνει σε πάχος όπου πιθανότατα σημαίνει ότι απορροφάται σιγά σιγά λέει ο γιατρός.. λίγο που το έψαξα όταν το βρήκαμε, το αιμάτωμα προκαλείται από αποκόλληση του σάκου.. αυτά που διαβάζω είναι αρκετά τρομακτικά αλλά ευτυχώς ο γιατρός μου δεν έδειξε ποτέ να ανησυχεί.. και δεν ένοιωσα με αυτή την έννοια τον φόβο ίσως και που θα έπρεπε..  "Ορισμένοι ερευνητές προτείνουν ότι τα μικρά αιματώματα δεν επηρεάζουν την έκβαση της εγκυμοσύνης. Ωστόσο, άλλες μελέτες υποστηρίζουν την άποψη ότι η έκβαση της εγκυμοσύνης εξαρτάται από το μέγεθος του αιματώματος, την ηλικία της εγκύου και την ηλικία κύησης. Η κλινική σημασία μιας SCH (υποχοριονικό αιμάτωμα) στο πρώτο τρίμηνο μπορεί να προσδιορίσει έναν σημαντικό πληθυσμό εγκύων γυναικών με αυξημένο κίνδυνο δυσμενούς βραχυπρόθεσμης ή μακροχρόνιας εγκυμοσύνης, όπως: κολπική αιμορραγία, αποβολή, υπέρταση, προεκλαμψία, αποκόλληση πλακούντα, πρόωρο τοκετός, ενδομήτρια καθυστέρηση ανάπτυξης (IUGR), εμβρυϊκή δυσφορία, ενδομήτρια θνησιμότητα και περιγεννητική θνησιμότητα. Το θεραπευτικό αποτέλεσμα της ανάπαυσης στο κρεβάτι εξετάστηκε από μια μελέτη η οποία σημείωσε λιγότερες αυτόματες αμβλώσεις και υψηλότερα ποσοστά τελειόμηνης εγκυμοσύνης σε γυναίκες με ανάπαυση στο κρεβάτι." Ένα από τα paper που έγιναν και δημοσιεύθηκαν στην Ελλάδα:  p21-3-15.pdf
    • Είναι χειρότερο το πρωί κορίτσι μου και ειδικά τέτοιες ώρες. Ξεκουμπώνω το παντελόνι στην δουλειά. Δεν παίρνω προγεστερόνη.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...