Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρές του βυζονυχτίου νο 52!!!Βασικό ένστικτο!!!(?)


Recommended Posts

οποτε θα φύγετε για Λάρισα πότε?εμείς φτάνουμε 19.10 το απογευμα.. Μαρία δεν νομίζω ,εμεις είμαστε δέσμιοι της εργασίας μας,ο Γ ολο μου λέει οτι έμαθα να εγάζομαι με εναν Α τρόπο ,κ πως θα παω να δουλεψω αλλού , από την άλλη και εγώ κ ο αδερφος μου λεμε πως αμα μας κατεβασουν στα 500 ευρω ,εδώ δεν μένουμε... όπως το πήρε απόφαση η κουνιάδα μου με 2 παιδιά έτσι θα το πάρω κ εγώ,στην Γερμανία άλλωσε έχω ολόκληρο σόϊ ,δεν θα είμαι μόνη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

δεν ξέρω ακόμη πόσο θα κάτσουμε :roll: θα δούμε :roll:

κι ο Γ λέει πως πρώτα θα εξασφαλίσει σύνταξη από τη δουλειά του

γιατί δε χαράμισε 20 χρόνια από τη ζωή του για να τα παρατήσει και να φύγει χωρίς τίποτα.

όμως θα ήθελε να κάνει κάτι άλλο..Γερμανία ρε κοντά είναι..Μήπως και στη Χίο που είστε πόσο συχνά έρχεστε? Αμα πάτε Γερμανία θα έχετε και χρήματα να έρχεστε περισσότερο :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα!

τι κανετε?

παναγιωτα καλοφωτιστος!! να το νχαιρεστε!!!

να ρωτησω βρε κοριτσια!! τα γλυκα της μιτσακι που στο καλο τα ειδατε????? :?

αμαν ρε γιωτουλα σγα μην παει στα 500..μα υπαρχει τετοια περιπτωση ρε :shock::shock::shock::shock: αμα εχετε ακρες και μπορειτε..εδω πιστευω θα γινουνε πολυ χαλια τα πραγματα..αν οχι οι μισθοι θα μας ξεσκισουνε σε φορολογια κτλ...θα μας πηδηξουνε κανονικα πιστευω μεχρι του χρονου... :evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil: (σορυ κιολας αλλα...) :oops:

θουλι εγραφες πολλα και τα εχασες και χτυπιεσαι??? :evil::evil: το εχω πθει εγω..ουυυυυυ πολλες φορες..

αναστασια θελω να σου πω συγχαρητηρια για ατ ρεβυθια!!! :D:D:D:D:D:D:D

φαντασου ποσες μερες πριν ακομα το θυμαμαι!! :lol::lol::lol::lol: ο καθενας το βασανο του :lol::lol::lol::lol:

ποιοι βλακες ρε συ σας φωναζουνε συνεχεια αστυνομια?? :o:o αι στο καλο πια..να θες να δουλεψεις κια ναμ ην μπορεις.. :evil::evil::evil::evil::evil::evil:

σημερα πηγαμε πεθερα και ψησανε..ωραια ητανε μουρλια τα κανανε.. :@):@):@):@)

αργυρω και αναστασια καλη αρχη με την πανα!!!!! :D:D

αναστασια υπομονη....

ααα καλε ξεχασα!! καλε τι ωραια ειναι αυτα ποιυ σου λεει??????? ταδιαβαζα και χαμογελουσα μονη μου!!! :lol::lol:

αντε καλη εβδομαδα να εχουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

\

αμαν ρε γιωτουλα σγα μην παει στα 500..μα υπαρχει τετοια περιπτωση ρε :shock::shock::shock::shock:

Δυστυχώς το μόνο σίγουρο

Ο Γ με 20 χρόνια υπηρεσίας έπεσε αρκετά κάτω από 1000 :shock:

Φαντάσου οι νεότεροι :(

ήρθε στο ΤΕΙ το καλοκαίρι ένας καθηγητής από Ουκρανία νομίζω όπου έχουν ΔΝΤ εδώ και 10 χρόνια

Μεγαλοκαθηγητής με διδακτορικό και μετα βίας έφτανε τα 600 στη χώρα του :shock: Οι υπόλοιποι ΔΥ κυμαίνονται λέει στα 300-400 :shock: Απορούσε πώς κυκλοφορούσαν τόσα αυτοκίνητα στην πόλη μας και γιατί όλοι πάμε ση δουλειά με ξεχωριστό αυτοκίνητο ο άνθρωπος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σημερα ηταν μια κουραστικη μερα..απο θεμα ψυχολογιας...

εκλαιγα να ξεσπασω...

μα ποσο δυσκολα ειναι αν δε εχει βοηθεια ωρες ωρες...δε θελω συνεχεια..αλλα να απο τοτε που εχω 2 παιδακια 2 φορες ειπα αχ να ειχα καποιον...τεσπα..

ο μικρος δε καθοται μονος του..μα μετ τιποτα ομως..δηλ πως αλλα παδακια καθονται κ το δικο μου οχι?καλα δε ειναι το μοναδικο το ξερω...

ο μεγαλος το βραδυ δε εκανε τσισα..ουτε το μεσιμερι...

αλλα το απογευμα ηρθε μια φιλη..κ πανω στο παιχνιδι εκανε τσισα..δε μιλησα κ πολυ αλλα πηρα υφος..

μετα εφυγε η φιλη μου..

κ εκει που παιζαμε τν βλεπω οτι θελει..του λεω παμε για τσισα..λεει οχι..παει μετα καθετε καπου απο λεπτα κ τα κανει.. :o:o:o:o:o:o:o

εκει εγινα τουρκος..του λεω ετσι θα μεινεις κ θα φορας απο σημερα παμπερς...να κλαει..

αρχισα να κλαιω κ γω...

κ γτου λεω απο σημερα θα φορας παμπερς κ πιλιλα...

φυσικα δε εκαντσενα του βαλω παμπερς.

αυριο σκεφτομαι να πω να του αλλαξουν τμημα..να τον βαλουν με παιδια χωρις πανα..καθε μερα κανει πανω του..

μετα ερχεται με λεει ηπια καφε :o:o:o επινα φραπε κ πηγε κ ηπιε..τι να πω :roll::roll::roll::roll: δε του αρεσε...

μετα επαιζε με κατι στο τραπεζι πανω κ εριξε το καφε της φιλης μου..οκ εδω δε φταιει ο θοδωρης αλλα ηταν το κερασακι στη τουρτα...

το πρωι πηγαμε σε βαφτιση..εφαγε λιγο προφιτερολ

το απογευμα φερνει συροπιαστα η φιλη μου..του λεω ενα θα φας..με ζηταει κ αλλο..του λεω οχι κ ναααααααα κλαμα..τεσπα

σημερα κουραστηκα.. :|:|:|:|:|:|

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αυτο που κανει ο θοδωρης το εκανε ο φιλιππος..τον ρωτουσα ελεγε οχι και μετα απο 2 λεπτα τα εκανε πανω του..τοτε ο παπαβεντζης μο υειπε πως δεν ειναι ετοιμος να το ναφησω.. :(

ομως ο θοδωρης την ειχε κοψει//τι στο καλο συμβαινει?

ο παπαβεντζης παντως ειπε τη ναναστασια πως δεν κανει να τα μαλωνουμε και πρεπει να αγνοουμε το γεγονος.. :?

τα υπολοιπα δε νειναι σοβαρα ρε μη ντα παιρνεις ετσι πουλακ ιμοΥ!!!

και θα σου πω γιατι..

ο φιλιππακος θελει ολο αγκαλια καποιες μερες και ειναι σχεδον 3 χρονων οχι μηνων που ειναι ο μικρος! οποτε λιγο πολυ ολα ετσι κανουνε.. ;)

για το γλυκο ρε συ δεν τρεχει και τιποτα με μια μερα ρε!! αφου ητανε εκει τα γλυκα και ηθελε ας μην το εκανες θελα μεγαλο και χαλιοσασταν και οι δυο..αυριο ειναι νεα μερα δεν θα εχεις γλυκα δεν θα φαει.. ;)

πιστευω πως η ψυχολογια σου ητανε τετοια που δεν εντεχες και πολλα πολλα σημερα.. :(:(

ξερεις πως το ξεπερναω οταν μου συμβαινει και φωναζω σαν υστερω για το παραμικρο(με πιανουνε κααααατι κρισεις αστα να πανε..)

λεω..θα παω με τα νερα του για να ειμαι ηρεμη..δεν θα προσπαθησω να τον πεισω για κατι..θα κανω το πρβλημα να λυθει με παιχνιδι..και ολλα γινονται μια χαρα.,.και ο μικρος ακουσει..και εγω ειμαι ηρεμη.. δηλ. παραδειγμα..

τοου γκαριζα πουθ εβγαζε τα σινντι εξω..δεν εβαζε μυαλο να μην τα βγαζει..μα καθε μερα ελεος πια!!! και με πορτα με κλειδωμα εχωνε το χερακι τα εβγαζε..

μια μερα που το ειδα παιχνιδι και λεω ελαν α τα βαλουμε στις θηκες και παιξαμε..αυτο ητανε!

και κααλ περασαμε και το συμμαζεμα εγινε και χαθηκε το τρομερο ενδιαφερον για το συρταρι.. :)

αχ δυσκολα μονη ρε πουλακι μου..τι να πω.. :(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βενι για το γλυκο δε ειπα τιποτα..πιο πολυ με ενοχλησε που ενω ειπε ναι για το ενα ζητησε κ αλλο.δηλ αλλαξε γνωμη..οχι επειδη ηταν για γλυκο..γενικως για οτι κ αν ητανε..γενικως με ακουει δε μπορω να πω..

για τη τουαλετα..ναι ΣΥΜΦΩΝΩ πως δε θελει πιεση στη ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ

αλλα εμεις τη περασαμε..ειχε 15 μερες δε εκανε ατυχηματα...

τωρα μου τα γυρναει οοοοοοοοοοολα..οκ δε λεω πως δε εκανε ατυχηματα..αλλα ατυχηματα..οχι καθημερινα...

αν ημουν φαση εκπαιδευσης δε θα σας επρηζα..το διαστημα εκεινο δε σχολιαζα τιποτα πανω σε αυτο..

για τη αγκαλια οκ θελει αγκαλια..μωρο ειναι δεκτο..αλλα οτνα εχεις κ αλλο παιδι θελει κ εκεινο παιχνιδι φροντιδα αγκαλια αποκλειστηκοτητα...

εγω πως να μεινω να παιξω αφου ο αλλος θελει αγκαλια..αν εχεις ενα βρισκεις τη ακρη..αλλα με 2?ποιο να αφησεις ποιο να παρεις

εκανα το θοδωρη μπανιο κ ο μικρος εσκουζε στο κρεβατι του..ε κ τι να κανω :roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι κανετε?

τα διαβασα ολα!

Θουλη υπομονη!

οταν η Μ-Ι της εφευγαν ...τσισα παρατηρησα οτι ηταν το διαστημα που ηταν αρχη η εγγυμοσυνη και εγω απο κρεβατι σε κρεβατι...οποτε δεν της εδινα πολυ σημασια!

οταν ψιλοσυνερχομουν και ασχολουμουν μαζι της το περιορισε εως το εκοψε!

μη κανεις πισωγυρισματα!

ξεχνιεται με το παιχνιδι...η δεν θελει να το αφησει για να παει τουαλετα!

υπομονη!

πηγα στα γενεθλια της κορης τςη φιλης μου....χωρις Μ-Ι λογω ιωσης ....εε μην κολλησουμε και τα υπολοιπα παιδακια!

τα εκανε σε παιδοτοπο...ποσο χαλαρες ειναι καποιες μαναδες?

παιδακια 1-2 ετων τα αφηναν να σκαρφαλωνουν και ουτε καν τα αναζητουσαν...

ειχε σκαρφαλωσει σε ψηλη παιχνιδοκατακευη τοκαυμενο εκλαιγε και κανεις δεν το ακουγε....το απεγκλοβισαν τα υπολοιπα παιδια....μετα ξερετε τι εκανε?

το βαρεσε...στο κωλο μεν αλλα φανηκε να ειναι δυνατα ...φωναζονατς του " δεδν σου ειπα να μην ΠΑς εκει?"

το πολυ να ηταν 2 ετων και πολυ λεω!

δεν μιλουσε καν καθαρα!

Συμπεθερα...μπραβο στη ΡεΑ!

μικρο το ατυχηματακι!

φοβερησ το πατακι!

βαλαμε κατω τα οικομικα μας και εχουμε ως τις 13 του μηνα 180 ευρω!

και πρεπει να κανω και το ΑΤΕΣΤ!

και απο τις 13 εως τις 27 θα εχουμε αλλα 300...

χωρις να υπολογισζουμ τυχον λογαριασμους!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συμωνω απολυτα πως ιναι δυσκολο οταν ειναι 2..τι να πρωτοδεις το ξερω..απλα σου εδειξα το ντροπο που προσπαθω εγω να ηρεμησω οτα μου σπαει τα νευρα..παω με τα νερα του..τωρα θα μου πεις με πιανου απο τα 2 να πας???? :?:? δικιο εχεις τι να πω..

τωρα για την τουαλετα..ρε συ μηπως φταιει τελικα που ειναι με τα μικρα? μηπως ζηλευει?

αχ τι να πω ρε!! ρε συ βαλτο ενα θεματακι στον παπαβεντζη να δουμε τι θα σε πει..αντε πανε..

ΚΑΙ ΑΜΑ ΞΑΝΑΠΕΙΣ ΠΩΣ ΜΑΣ ΠΡΗΖΕΙΣ ΘΑ ΕΡΘΩ ΝΑ ΣΕ ΔΕΙΡΩ!! :evil::evil::evil::evil::evil::evil:

καλα βικυ δν ειχε κοπελες ρε να τα προσεχουνε???? :shock::shock::shock:

οπου θελανε πηγιανανε?

μηπως νομιζε πως θα το προσεχανε κοπελες? ιατι κι εγω σε παιδοτοπο μεσα δεν το βλεπω συνεχεια..και απο πιο μικρο.. :? τι να κανεις να μπεις μεσα μαζι του???

οσο για τα λεφτα..πικρα..υπομοη λοιπον και εχει ο θεος να λεμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοπελες ειχε...αλλα ειχε κα 2 παιδικα παρτυ + αρκετο κοσμο!

αλλα εν γινεται να εχει αμια κοπελα απο πισω του!

αλλωστε καθοταν κατω θερητικα να προσεχει το χωρο που παιζουν τα μικρα παιδια!

οι κοπελς δεν μπορουν να τα προσεχουν ολα!

κι αν το μωρο εβγαινε εξω?

θα ζητουσ ετα ρεστα απο τις κοπελες?

αχ δυσκολοι αυτοι οι μηνες!

ας ελπισουμε δεν αθα σκασει κανα λογαριασμος ΔΕΗ - ευδαπ γιατι βλεπω να το παιζω ροματζαδα με κερια και μανιο 2-2!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βικυ :o:o:o:o:o:o μα να τη δωσεις μια αυτηνης ειναι..ααααααααααααααα τρελενομαιιιιι

με τοσους φορους που θα μας βαλουν ακομα ουτε βρακια δε θα μπορουμε να παρουμε :roll::roll:

βενι εχω ρει τροπο να ηρεμω το μεγαλο..αυτο ακριβως που κανεις..απλως δε μπορω παντα να το κανω..δηλ προχθες που τα κατεβηκε με 3 κινησεις τα σκαλια το εκανα για μενα να ξεσπασω...

καπου πρεπει να ξεσπασω κ γω καποια στιγμη..δυστηχως μερικες φορες τα τραβανε τα μωρα μου αλλα ανθρωπος ειμαι γμτ..δε ειμαι ρομποτ..αστο καλο δακρυσα :evil:

κ οσο δε θελω..εγω ειμαι δυνατη :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βικη πλουσια εισαι !!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

τι κανετε κοριτσια ?

θου υπομονη κοριτσακι μου και πες να αλλαξει τμημα .

βικη περαστικα στην Μ-Ι

γιωτα ...μακαρι να βρει δουλεια κια να στεριωσει εξω ...πολοι φευγουν αλλα επιστρεφουν ...

σημερα ο Μ ηταν πολυ οτι νανε ...μεχρι και κουδουνιστρα στον μικρο πεταξε στο κουτελο και εκανε καρουμπαλο ...το καιμενουλι μου εκλαψε πολυ :(

εγω πια στον παιδοτοπο τον αφυνω μονο του και παω καπου καπου και τον βλεπω μια χαρα τα παει και μονος του .

παω για υπνο ,καλο βραδυ .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θουλη...δεν μπορεις να εχεις βοηθεια ουτε για λογο?

ο συζηξ?

αν επερνε για λιγο ενα απο τα 2?

λογικο το ξεσπασμα!

υπομονη!

Αφρο πλουσια?

ειπαμε δεν υποοογιζουμε τυχον λογαριασμους!

θα τρωμε μονο μακαρονια!

αντε αυριο θα κανω και κοτοπουλο μαζι..γιατο το εβγαλα απο την καταψυξη και δεν μπορω να το ξαναβαλΩ!

αχ το καυμενο!

γιατι ξεσπασε ο Μ?

οσο για τον παιδοτοπο...οατν τα παιδακι ειναι πολλα κοιτας που ειναι το δικο σου...ποσο μαλλον οταν ο παιδοτοπος ειναι μεγαλος!

το μικρο εκλαιγε πανω απο 10λεπτο και εκει που ηταν κανενας μας δεν χωρουσε να παει!

τουλαχιστον απο εκει που ειμασταν εμεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!

Σας διάβασα από τι πρωί αλλά όλο κάτι τύχαινε και δεν έγραφα.......

Η Ε σήμερα είναι μια χαρά. Δεν έχει καν μύξες. Τί να πω.....

Το χαλάζιο στο μάτι άρχισε να υποχωρεί. Αλλα...... σήμερα που έκανα μπάνιο τη Δ είδα πως το τσίμπημα από το τσιμπούρι εμφανίστηκε και έγινε σαν κουνούπι μετά από τόσες μέρες που είχε εξαφανιστεί.. Κάτι γίνεται εκει πέρα αλλά τι. Θα πάρω την παιδίατρο αύριο να δούμε τι θα γίνει.

Λοιπόν η Ε στο θέατρο ήταν κυρία! Τις άρεσε πάρα πολύ. Συμμετείχε χτυπούμε παλαμάκια και γενικά έδειξε να ενθουσιάστηκε. Μου ζήτησε να ξαναπάμε αύριο!!!!

Το απόγευμα πήγαμε και στο πάρτυ τις Λένας. Η δίδυμες είχαν γενέθλια και τα γιορτάσαμε σε έναν παιδότοπο! Πραγματικά χωρίς υπερβολή είναι και οι 2 κουκλίτσες! Γαλανομάτες και θεές! Και η Λένα επίσης!!!!

Αύριο το πρωί ξεκινάμε και στο νέο κολυμβητήριο!!!!! Άντε να δούμε πως θα είναι. Ανυπομονώ γιατί περιμένω πολλά! Ο δάσκαλος δείχνει αξιολογότατος και πολύ πολύ έμπειρος...

Ρε Θουλάκι δε μας πρήζεις ρε. Αν δεν τα πεις εδώ που θα τα πείς;;; Στην απο πάνω;;;; :lol::lol::lol::lol: Μπόρα είναι θα περάσει! Μη μου πέφτεις ποντιάρα μου και στεναχωριέσαι! Το πολύ πολύ να παντρευτούνε τα παιδιά μας και η Ε να του αλλάζει πάμπερς! :lol::lol::lol::lol:

Αναστασια πίκρα δλδ; Πάλι σας το χάλασαν γμτ; Μα τι χολή κυκλοφορεί ρε γαμώτι. Όλοι οι καλοθελητές εκεί μαζεύτηκαν. Και φαντάζομαι πως είναι ανώνυμα τα τηλ στην αστυνομία. Που κότσια να γίνει επώνυμη καταγγελία.... Δλδ στις 11 σταμάτησε η μουσική και τέλος; Έφυγε η μπάντα;

Βένη φιλάκια ρε!!!!! Πως είναι ο φίλιππος; Του έδωσες τπτ καινούργιο;;;;

Βίκυ ρε συ το Α τεστ δεν πρεπει να το κάνεις την ίδια ή την επόμενη μέρα απο την αυχενική; Δεν είναι αργά πια; Η αυχενική καλή δεν ήταν;; Η ΜΙ πως είναι σήμερα;

Γιώτα αν μπορούσα και γω θα έφευγα!!!

Μαρία έχετε σόι εδώ;;;;;; :lol::lol::lol:

Σισσάκι καλό το παστίτσιο;;;;;;;;; :lol::lol::lol:

Λενάκι δε σου φτάνει το σπίτι καθαρίζεις και το αυτοκίνητο;;;;; :D:D:D

Τόνια πως το λένε το κρητικόπουλο καλέ να το γκουγκλάρω και να κάνω οφθαλμόλουτρο;;;;;;; :lol::lol::lol:

Αφρο τί καλά που τα είπες!!!! :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Παναγιώτα θα σε τηλ αύριο!!!!

Argi βάλε ρε συ το λινκ με το αυτοκίνητό σσας ξανά να το δείξω στον Δ. Δεν μπορώ να το βρω. Επίσης το biketraιler το πουλάς; :mrgreen:

Δημητρούλι τί θα κάνεις με τα γλυκάκια τελικά;

Η Γωγώ και η Χρύσα που είναι;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

natassa!! αρρωστη η ειρηνουλα? περαστικα αα και βλεπω πως ειναι..δεν μου λες..τι ειναι το χαλαζιο????

για το τσιμπουρι ρωτα ρε!!! πωπω!! και ηθελα να σε πω αλλα δεν εγραφα δεν προλαβαινα.. :?

θeατρο η μικρη ε??? τι ωραια ρε!!!!

δeν του εδωσα τιποτα..θα παμε στις 10 του μηαν να με πει..παντως ρε κοριτσια αν το πιστευετε..τον ζυγισα ιδια ωρα με της γιατρο πριν απ ο 1 εβδομαδα(οι ζυγαριες μας δειχνυεν το ιδιο το τσεκαρα) κια μου τον εβγαλε 11400 :shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:

απλα περιμενω να παω να σιγουρευτω :lol::lol::lol: μα να εβαλε 500γρ δσε 2-3 εβδομαδες?? :shock:

αφρο τον καημενουλι τον πανουλη!!!!!!!

σημερα πηγαμε και κουνιες στο χωριο και ειχε μια τσουληθρα μεγαλη..και τον εβαλα να κανει μονος και γυρισε στα μισα και επεσε με τα μουτρα και το στομα ανοιχτο στο χωμα.. :?:?:?:?

χωματα μεσα στο στομα..γδαρθηκε στο κουτελο και πανω απο την μυτη..και εχει και λιγη μυξα και τον τσουζει.. :(:(:(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αα δεν μου λες νατασσα//που ψαχνεις παιδιατρο? αυτη που παω του τεβε καλη φαινεται...ειναι αυτη που υποψιαστηκε αλλεργια και επεμεινε να μη νσταματησουμε διατροφη κτλ..εινα ικεντρο.. θες?

δεν καπνιζει στο ιατρειο της παντως!! :shock::shock::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α ρε Θου ποσο σε νιωθω...ξερεις ποσες μερες τετοιες περασα εγω? ουυυυυ Και οντως με ποιανου τα νερα να πρωτοπας? Ο μικρος δεν παιζει καθολου με τα παιχνιδια του Θοδωρη? Εγω τον Γ. τον βαζω στο δωματιο της Ε. που ειναι αριαδιασμενα ολα και βρισκει την χαρα του! Μπορει να κατσει και μισαωρο να παιξει ολομοναχος. Βεβαια εχω μαζεψει οτι μπορει να καταπιει. Εγω οταν την βλεπω να θελει τσισα και να λεει οχι την βουταω και την βαζω στην τουαλετα και παντα κανει..μα αφου την βλεπω που θελει!

Βεννη ειχε βαλει ενα λινκ για τα γλυκα το Μιτσακι πριν 2 μερες αν δεν κανω λαθος...δεν το βρισκεις?

Αργυ υπεθεσα οτι αφου κατεβηκατε στην πολη με τα ποδηλατα θα πηγαινατε και στις εκδηλωσεις...κριμα ρε που δεν πηγατε... εγω θα πιεζα τον Π. να πηγαιναμε παντως...ποιο πολυ για τα παιδια!

Γιωτα γιατι ολο να το ξεχναω το toys.de ? Καλα που εχω εσενα να μου το θυμιζεις! :D Θα κοιταξω ναι!

Βικυ το εδειρε μπροστα σε ολους? Μα τι χαζη θεε μου! Περαστικα και παλι στην Μ-Ι !

Ο Π. ειναι βραδυνος και λεω να πεσω νωρις... Αυριο θα παμε για μπανιο σε θερμα λουτρα και μετα για φαγητο. Ευτυχως θα ειναι και τα πεθερικα μαζι και θα κανω μπανιο ησυχα! καλο βραδυ σε ολες!

Καλε ποσα ειπατε μεχρι να ποσταρω! :o Αυριο ειμαι πτωμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωχ μωρέ τον καημένο! Τα έφαγε τα μούτρα του.......

Λες να χάνει η ζυγαριά της παιδιάτρου;

Με το ΤΕΒΕ τί έκανες; Βρήκες κανένα καλό; Εγώ ακόμη ψάνω. Και θα ψάχνω για καιρο γμτ

Χα Βένη αυτό σε ρώτησα

Πες τα στοιχεια της

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

την λενε παπαδοπουλου βαια και ειναι παυλου μελα15 πανω απ οτο σοσιαλ σχεδον..

καλη ειναι..δεν ξερω για θεματα θηλασμου ομως..γενικα ειναι καλη ομως..

οιωρες της ειναι

δε τρ πε πα 8.30-12.30

τε 15.15-19.15

καλο βραδυ κοριτσακια!! καλη εβδομαδα να εχουμε!!!!

αχχχχ θουλακι μου!!! :x:x:x:x:-*:-*:-*:-*:-*:-*:YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG:

μιτσακ ιειναι υπεροχα!!!!!! τι και αν ειναι μικρα για χορταση θα ειναι?? η εμφανιση μετραει! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερααααααααααα!!!! :D:D:D

Καλη εβδομαδα!!!!

Ουφ αυτη η βδομαδα ειναι της φασινας!!!! 8-)8-)

Θα επανερθω αργοτερα να σας γραψω και για τη βαπτιση αν και η Αφρο τα ειπε πολυ ωραια!!!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα .

ξυπνησαμε ολοι !!!

παναγιωτα εχεις την μαμα γιαυτο η φασινα ? :lol::lol::lol:

την τεταρτη η την πεμτπη να ρθω το απογευμα ? να σου φερω το ξεχασμενο δωρο και να σε δω ?παρασκευη φευγω και θα μεγαλωσει ο πατατουλης και δεν θα του κανει μεχρι να ερθω .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Να να αυτό δεν ήθελα!! Να σε αγχωσω και άλλο!!! Θα σου πω ακριβώς αυτό που λέω και στον εαυτό μου! Ρεαλιστικά αισιόδοξη, ναι μεν είμαι προετοιμασμένη για παν ενδεχόμενο, δεν εστιάζω όμως σε όσα μπορούν να πάνε στραβά! Εστιάζω στο ότι το μωράκι πάει καλά παρά τις πιθανότητες, γιατί είναι αυτό ακριβώς.. πιθανότητες..! Ναι μεν έχω το φόβο στο πίσω μέρος του μυαλού μου αλλά μέχρι σήμερα όλα είναι καλά και μπορεί να πάνε όλα κατ'ευχήν μέχρι τέλους!! Και να σου πω, ούτε ο δικός μου γιατρός με αγχωσε με αυτές τις πιθανότητες το μόνο που μου είπε να μείνω στο κρεβάτι, να ξεκουράζομαι και με την τόση προγεστερόνη που παίρνω είμαι καλυμμένη..! Ενδομυχα τον ευχαριστώ ολόψυχα γιατί αν με αγχωνε και ο ίδιος τώρα θα ήμουν πίσω από τα κάγκελα!!! Από όταν σταμάτησα τη δουλειά και όσο μπορούσα έμενα στο κρεβάτι, αίμα δεν ξαναείδα! Επίσης διάβασα ιστορίες γυναικών ανά τα χρόνια που γράφουν στα φόρουμ και στις περισσότερες περιπτώσεις όλα πήγαν κατ'ευχήν! Οπότε κρατάμε την αισιοδοξία και απλά έχουμε γνώση των κινδύνων και πιθανοτήτων..!  Εσένα φαίνεται ότι παλεύει το σπορακι.. τώρα να δυσκολεύεται να αναπτυχθεί λόγο του αιματωματος; Ότι και να σου πω ψέμα θα είναι γιατί δεν είμαι γιατρός!! Μπορεί ναι.. μπορεί να μην έχει σχέση.. μπορεί απλά να έχει πιο αργή ανάπτυξη ως έμβρυο.. σίγουρα όμως πρέπει να πάρεις μια δεύτερη γνώμη γιατρού με περισσότερη γνώση και περισσότερη ευαισθησία που να θέλει να σε βοηθήσει πραγματικά.. ο συγκεκριμένος μόνο από το γεγονός της πιθανότητας 4ης κ.τ. σε γειωσε.... Τώρα θα σε στηρίξει;;;; Εγώ τουλάχιστον αυτό εισπράττω.. ότι δεν πολύ καίγεται για το την έκβαση.. θα έπαιρνα ένα τηλέφωνο και στον άλλον τον κυριουλη που βοήθησε τη φίλη σου με τις εγκυμοσύνες της να σου πω.. αναγνωριστικά περισσότερο για να έχεις εικόνα αντιμετώπισης και από τους δύο γιατρούς.. να δείς ποιος θα σου ταιριάξει.. και εύχομαι πραγματικά ολόψυχα να σε αναλάβει για τους επόμενους 9 μήνες!! 🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏
    • Θα προσπαθήσω να χαλαρώσω και να μην το σκέφτομαι συνέχεια 🥴🙂 πάντως έτσι κι εμένα δεξιά ανεβαίνει πιο πολύ!!
    • Ωχ αγχωθηκα τωρα κι αλλο. Εμενα δεν εδωσε σημασία στο αιμάτωμα. Ουτε σαφή απάντηση απο που προέρχεται. Κατι για τόν φθαρτο μου ειπε. Οπως γράφει και στο αρχείο που μου εστειλες. Αλλα οκ... Ισως ηταν σκουντημα τωρα αυτο που έγινε  για να καταλάβω πως δεν τον πολυκαιει και για την έκβαση μου. Χθες φαντάσου δεν αναφερθηκε καν στο αιμάτωμα και τον ρώτησα εγω , ενω ηδη ειχε τελειώσει η εξέταση. Και μου εκανε κοιλιακό υπέρηχο για να το δει και φαινόταν καλύτερα εκει. Φαίνονταν αρκετά μεγαλος αλλα ουτε που ασχολήθηκε. Το μονο που μου ειπε ηταν πως αν η κυηση πήγαινε καλά, δεν θα τον απασχολούσε καν! Και τωρα το αρχείο που έστειλες γραφει αλλο. Εσενα τι σου ειπε; Είδες γράφει και για την προγεστερόνη ότι βοηθάει και οταν την Παρασκευή τον είχα ρωτήσει αν θα βοηθούσε μου ειχε πει οχι αλλα καλου κακου παρε 3 την ημερα. Ποσο στεναχωρηθηκα τωρα .. Οκ... Θα παρω τηλ τον αλλον γιατρό (αυτον της Γερμανίας) και θα ζητήσω ραντεβού εκτάκτως. Μπορεί και στο αιμάτωμα να οφείλεται αυτή η καθυστέρηση;;
    • Δεν ξέρω τι να σου πω.. μόνο από αυτά που μας αναφέρεις εμένα προσωπικά μου έχει προκαλέσει ανασφάλεια.. πόσο μάλλον να το βίωνα κιόλας... Μήπως να κάνεις διπλό υπέρηχο σε διαφορετικούς γιατρούς την ίδια μέρα για μεγαλύτερη ασφάλεια;; Σίγουρα όμως πρέπει να πάρεις άμεσα δεύτερη γνώμη για τα ultro.. μπορεί να μην αρκεί αυτή η ποσότητα για τη περίπτωση σου με τόσο αίμα.. και μόνο γιατρός μπορεί να στο πει.. εγώ δεν θα έχανα χρόνο, ακόμα και αν "δεν είχε νόημα" κατά τα λεγόμενα του συγκεκριμένου κυρίου, θα ήθελα να του δώσω τις καλύτερες δυνατές ελπίδες.. Για το αιμάτωμα με είχες ξαναρωτησει και όσο και να σε ευχαριστώ για την εμψύχωση απέφυγα να απαντήσω.. κυρίως γιατί δεν θέλω να εστιάζω στις αρνητικές στατιστικές και σίγουρα στο να τις μεταδίδω.. χθες είχε μεγαλώσει σε σχέση με δύο εβδομάδες πριν αν και λεπταίνει σε πάχος όπου πιθανότατα σημαίνει ότι απορροφάται σιγά σιγά λέει ο γιατρός.. λίγο που το έψαξα όταν το βρήκαμε, το αιμάτωμα προκαλείται από αποκόλληση του σάκου.. αυτά που διαβάζω είναι αρκετά τρομακτικά αλλά ευτυχώς ο γιατρός μου δεν έδειξε ποτέ να ανησυχεί.. και δεν ένοιωσα με αυτή την έννοια τον φόβο ίσως και που θα έπρεπε..  "Ορισμένοι ερευνητές προτείνουν ότι τα μικρά αιματώματα δεν επηρεάζουν την έκβαση της εγκυμοσύνης. Ωστόσο, άλλες μελέτες υποστηρίζουν την άποψη ότι η έκβαση της εγκυμοσύνης εξαρτάται από το μέγεθος του αιματώματος, την ηλικία της εγκύου και την ηλικία κύησης. Η κλινική σημασία μιας SCH (υποχοριονικό αιμάτωμα) στο πρώτο τρίμηνο μπορεί να προσδιορίσει έναν σημαντικό πληθυσμό εγκύων γυναικών με αυξημένο κίνδυνο δυσμενούς βραχυπρόθεσμης ή μακροχρόνιας εγκυμοσύνης, όπως: κολπική αιμορραγία, αποβολή, υπέρταση, προεκλαμψία, αποκόλληση πλακούντα, πρόωρο τοκετός, ενδομήτρια καθυστέρηση ανάπτυξης (IUGR), εμβρυϊκή δυσφορία, ενδομήτρια θνησιμότητα και περιγεννητική θνησιμότητα. Το θεραπευτικό αποτέλεσμα της ανάπαυσης στο κρεβάτι εξετάστηκε από μια μελέτη η οποία σημείωσε λιγότερες αυτόματες αμβλώσεις και υψηλότερα ποσοστά τελειόμηνης εγκυμοσύνης σε γυναίκες με ανάπαυση στο κρεβάτι." Ένα από τα paper που έγιναν και δημοσιεύθηκαν στην Ελλάδα:  p21-3-15.pdf
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...