Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρές του βυζονυχτίου νο 52!!!Βασικό ένστικτο!!!(?)


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Στρασουδι=πολυ τσαλακωμενα στο χωριο μου!!!! :lol:

Η Γωγω νομιζω οτι εχει πολυ γαλα και βγαζει αρκετο σε καθε αντληση,γι αυτο λεω για 3 μηνες μηπως καλυφθει με το σουινγκ..

Σισσακι επεσε πολυ δουλεια;;; ευχαριστουμε για τη πληροφορια!!!! :D

Βικυ το καημενο... :(:(:( γιατι τον απελυσαν;;;η αδερφη σου δουλευει τουλαχιστον μη πουνε το ψωμι ψωμακι;;; :?

Αφρο μια χαρα μου ακουγονται τα μπιφτεκακια σου!!! :P βρηκε καλη παρεα ο μπεμπης!!!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

περικοπες!

απο 130 ατομα απελυσαν 40...καιοσοι εμειναν θα παραιτουνταν και θα προσλαμβανονταν με ωρομισθια εργασια!

η αδελφη εχει καταστημα με λευκα ειδη στο οποιο εχει δανειο για το κτηριο 80000 ευρω!

πει τα 800 το μηνα!

ζουσαν με το μισθο του!

σε αυτη την ηλικια και με 3 παιδια που θα βρει?

στεναχωρηθηκα!

θεμα 2ο:

ο πρωην συζηγος της αλλης μου αδελφης ειναι εργαζομενος στην ιδια εταιρια..σε αλλο ποστο...σε αυτη τη φαση βρισκεται σε αναρωτικη μετα παο τροχαιο...(περ.1 χρονο εκτος εργασιας) εδω και 3 μηνες δεν τς δινει τη διατροφη...οταν γυρσει στη δουλει αθα τον κρατησουν η εχει ηδη καλυφθει-καταργηθει η θεση του?

τυχη?

πριν 3 χρονια και οι 2 γαμποροι μου προσπαθουσαν να πεισουν τον Π. να φυγει απο εκει που ειανι τωρα και να παει και αυτος εκει με το 2πλο μισθο....

ευτυχως που δεν εκανε καμια τετοια κινηση...και επελεξε να μεινει στ αλιγα...και στα ακομα πιο λιγα τωρα!

ειμαι πολυ στεναχωρημενη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βικη για το δανειο μπορει να παει στην τραπεζα να δει τι προγραμματα υπαρχουν για οσους αδυνατουν να πληροσουν πια .

κριμα ...ευχομουν να ηταν ο αλλος γαμπρος ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εχω υποψη μου εναν παιδικο,μου ειπε μια συναδελφος σημερα,που κ πολυ δυσκολα παιδακια χαιρονται να πηγαινουν..οι παιδαγωγοι μαλιστα κει λενε πως αν το παιδι κλαψει,εχουν χασει το παιχνιδι!

Ιουλιακι μου αυτα ειναι ΜΠΟΥΡΔΕΣ!!! Ο Γιωργος κλαιει επειδη θελει τη μαμα του!!! και στη ντισνευλαντα να πας να τον αφησεις θα σπαραζει!!!!! Δηλαδη θελουν να μας που οι παιδαγωγοι εκει οτι ολα τα παιδια που πανε πρωτη φορα δε κλαινε;;;;;;;;;μα μην ακουω μαλακιες!!!!! X(X(

Εμεις ανησυχουμε οταν ερχεται ενα παιδι και δε κλαιει καθολου! ξερεις γιατι;;; γιατι διερωτομαστε το λογο που δεν αναζηταει τη μαμα του!!!

Σου υπογραφω οτι αν παψεις να ανησυχεις και το περασεις και στο Γιωργακη σου αυτο,σε λιγο καιρο θα ειναι ολα μια χαρα!!! ;)

Μη του αλλαξεις σταθμο!Θα τα κανεις χειροτερα..αστον εκει εφοσον φυσικα ειναι ενα υγειες περιβαλλον! αν και δε νομιζω να συμβαινει τιποτα περιεργο..εδω εχω συναντησει πραγματικα κακες παιδαγωγους σκυλες που αν μπορουσα θα τις τσουρομαδουσα ευχαριστως κι ομως τα παιδια προσαρμοζονται και δε κλαινε!

πω πω ρε Βικυ...ευτυχως!!!! πως να μην εισαι στεναχωρημενη;;...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τονια πιστεψε με,δε του περναω ,ετσι νομιζω δηλ.,το εγχος μου..ειμαι,οπως ειχες πει,μεσα στην καλη χαρα κ ας ποναω μεσα μου..αλλα ο γιωργος γυρναει μαραζωμενος..

στον παιδικο που λεω,εχουν μια μεγαλη αυλη..η προσαρμογη γινεται με τη δασκαλα εκει,μεχρι να ηρεμησει το παιδι..με παιχνιδι εξω..!υπαρχει πολυ προσωπικο..

σιγα σιγα μπαινει κ στην ταξη..απλα η προσαρμογη μπορει να παρει πολυ καιρο ετσι,αλλα το παιδι δε ζοριζεται..

αυτα μου τα ειπε η κοπελα που εστειλε την ανηψια της,3 χρονων..απο εναν παιδικο,ενω ειχαν προπληρωει τον μηνα,την πηραν τρεχοντας επειδη η δασκαλα της με το που την ειδε στην αγκαλια της ειπε"καλα,ποδια δεν εχεις για ν απερπατησεις;"κ την τραβηξε..η μικρη πλανταξε,ηταν μαθημενη αλλιως,κ στον αλλο παιδικο μονο γκρινιαξε..την πηραν τοσο με το καλο που μια εβδομαδα μετα αναζητα τα σ.κ. το σχολειο της κ λεει οτι αγαπαει τη δασκαλα της..

θα μου πεις,καθε περιπτωση διαφορετικη..εγω να κανω υπομονη..αλλα σοβαρα σε ρωτω,

μεχρι ποτε ειναι φυσιολογικο ν απαραλαμβανω ενα παιδι μαραζωμενο; :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιουλία όπως λέει κ η Τονια ,όλα κλαίνε,μηπως στον αλλο χρυσώνουν λιγο το χάπι? :? εαν αισθανεσαι ομως οτι ισως κατι συμβαίνει να τον αλλάξεις... δεν αντιμετώπισα τετοια θέματα κ δεν μπορώ να σου πω κατι... Λενα ολες μας εκει γύρω περίπου πήραμε,εγώ 230 κατω.κ ο Γ το ίδιο :evil::evil::evil::evil::evil: μας πήδηξαν,εκει που λέγαμε γλυτώσαμε τα λεφτα του παιδικού :evil::evil::evil::evil: γύρισε το αγορι μου σήμερα επιτέλους!!! αμα σας πω οτι μια εδομαδα δεν μου έλειψε :?:? τι έχω πάθει?

Βίκυ πολύ κριμα,κατσε μην βρεθουμε ολοι μαζί σε αυτη τη θεση σε λίγο!

Σισσυ κ εμεις εχει 2 μερες μας παει π@@@ κ@@@!!!

Αφρο δεν ειναι εποχες να πετας κιμα,κανε κλασσικα κεφτεδάκια!! :lol::lol::lol::lol:

Μητσάκι εισαι εγγυος?

Τόνια φιλιά!!και σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κορίτσια, στα γρηγορα να σας ρωτήσω

Σημερα ξυπνησε ο Κώστας και εχει πυρετό 38.5. Καλά ειναι γενικά και δεν φαινεται αν ειναι οι αμυγδαλές απο οτι βλέπω.. ισως ειναι Ιωση.. το θέμα ειναι ότι αυριο εχω τραπέζι και η κοπέλα ειναι 2 μηνών έγκυος, τι να κάνω?? Να το ακυρώσω???

Και κάτι άλλο..

Ειχα στείλει μια συνατγή μου σε εναν διαγωνισμό της LG για ενα ταξίδι στην Ρωμη και το κέρδισα! Δεν τους εγραψα όμως ότι μένω Τορόντο και τώρα με περιμένουν στις 11 Νοεμβρίου να μαγειρέψω στην εκδήλωση της LG με τον Βαγγέλη Δρισκα!! :lol::lol::lol::lol::lol::oops::oops::oops::lol::lol::lol::lol:

Μέχρι την Δευτέρα πρπεπει να τους στείλω τηλέφωνο και τέτοια, δεν ξέρω τι να κάνω.. πως να τους το πω? Σκατά τα έκανα!!!!

Φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

1. Σημερα ξυπνησε ο Κώστας και εχει πυρετό 38.5. Καλά ειναι γενικά και δεν φαινεται αν ειναι οι αμυγδαλές απο οτι βλέπω.. ισως ειναι Ιωση.. το θέμα ειναι ότι αυριο εχω τραπέζι και η κοπέλα ειναι 2 μηνών έγκυος, τι να κάνω?? Να το ακυρώσω???

Και κάτι άλλο..

2. Ειχα στείλει μια συνατγή μου σε εναν διαγωνισμό της LG για ενα ταξίδι στην Ρωμη και το κέρδισα! Δεν τους εγραψα όμως ότι μένω Τορόντο και τώρα με περιμένουν στις 11 Νοεμβρίου να μαγειρέψω στην εκδήλωση της LG με τον Βαγγέλη Δρισκα!! :lol::lol::lol::lol::lol::oops::oops::oops::lol::lol::lol::lol:

Μέχρι την Δευτέρα πρπεπει να τους στείλω τηλέφωνο και τέτοια, δεν ξέρω τι να κάνω.. πως να τους το πω? Σκατά τα έκανα!!!!

1. εγώ θα την ενημέρωνα την κοπέλα ότι το παιδί μου έχει λίγο πυρετό αν δεν αισθάνεται άνετα ας μην έρθει, αλλά θα είχα το παιδί μου μαρκυά από εκείνη!!! ε λίγη προσοχή..... αλλά αν πάει σε ένα εστιατόριο ή εμπορικό κέντρο πού ξέρει ότι κάποιος δεν είναι άρρωστος?!!! :roll::roll::roll:

όλα αυτά αν έχει και αύριο πυρετό.....

2. πες στον Β. να πάρει άδεια να μείνει με τον Κωστή και εσύ πήγαινε Ιταλία!!! :D:D

καλά να περάσετε αύριο και φιλάκια :x:x

και περαστικά στον γαμπρούλη :x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μιλησα με τον Βαγγ, μπορει να ερθω Ελλάδα τον Νοέμβριο και να κάτσω μέχρι τα Χριστουγεννα!

Ετσι και θα βρίσκομαι στην εκδήλωση και θα δω τους δικούς μου αλλά και εσάς !!!

Και μετά μπορει να έρθει ο Βαγγ να μας βρει στην Ρώμη!

Αχ μακάρι!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατσε γιατι απο τον ενθουσιασμό μου δεν τα ειπα καλά.

Στον τελικό πέρασα εγώ και μια άλλη κοπέλα. Στην συνάντηση θα μαγειρέψουμε την συνταγή μας και μια απο τις δυο θα κερδίσει. Μπορει να μην κερδίσω το ταξίδι αλλά να σας πω πιο πολύ θέλω να έρθω εκειιιιιιιιιιιιιιιι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Na sas πω και εγώ γι ατον παιδικό "μας"!!!! :roll::roll:

κατά αρχήν η λίστα αναμονής είναι μεγάλη, ίσως του χρόνου :o:o:o:o εμ όταν έλεγα εγώ, με γράφανε :evil::evil::evil::evil::evil: ....προτεραιότητα έχουν οι μανάδες που είναι μόνες, μετά οι εργαζόμενοι γονείς και μετά εμείς (μη εργαζόμενη μαμά!) και δίκαιο φυσικά.....

το κτήριο είναι παλιό, δλδ πιο παλιό από εκεί που πήγαινε ο Λ., αλλά δεν είναι σημαντικό αυτό.....τα παιδιά το σύνολο είναι 120!!!....και σε κάθε γκρουπ έχουν 25-30 :o:o:o:o με δύο νηπιαγωγούς μέσα + κάποια πιτσιρίκα (16 ετών) που κάνει την πρακτική της κάθε φορά!!!! :? .....

όμως πολύ σημαντικό για μένα ήταν ότι το προσωπικό πολυ φιλικό.....καμμιά σχέση με το άλλο που είναι τόσο κρύες και φοβάσαι μόλις τις βλέπεις!!! :evil::evil::evil::evil:

κάθε τάξη έχει πόρτα που οδηγεί έξω στο προαύλιο, που είναι με άμμο και έχει διάφορα για να παίζουν π.χ. τσουλήθρα ή να σκαρφαλώνουν κ.λπ,......

ήταν ένα αγοράκι που έκλαιγε...΄πήγαμε στις 11.00 και αυτό από την ώρα που πήγε έκλαιγε....καθόταν σε μια γωνία, στον ήλιο.....πάει η νηπιαγωγός (και ξεναγός μας και υποδιευθύντρια) του μιλάει και του λέει να μην κλαίει με ωραίο τρόπο, του αφαίρεσε την μία μπλούζα (καλά η μάνα του έλεος δλδ του φορούσε 2 μπλούζες!!!! :o:o:o:o ) το παιδί ίδρωνε και του είπε να παίξει με τα άλλα και να καθήσει στην σκιά.....συνεχίσαμε την ξενάγηση, πάμε στο γραφείο, κάνουμε αίτηση, φεύγει η νηπ. και πάει στο γκρουπ της και γυρίζει πίσω με το κλαμμένο παιδί, που συνέχισε να κλαίει, και μας είπε ότι αν και η περίοδος προσαρμογής πέρασε αυτό το παιδάκι κλαίει και θέλει την μαμά του!!!! :(:(:!:

τελικά δηλώσαμε για το ωραάριο που τελειώνει στις 14.00 και για το 16.00....ελπίζω να μας πάρουν τουλάχιστον πρώτο γιατί ίσως να μην είναι και τόσο δημοφηλές!!! :? ......

εγώ δεν πιστεύω να μας πάρουν, το ξέκοψα τελείως.....είναι καλός παιδικός, μου άρεσε...... θα κάνουμε και σε άλλους τώρα......

η Ρ. ενώ πριν δεν ήθελε το χέρι μου, κατά την διάρκεια τςη παραμονής μας εκεί, δεν άφησε το χέρι μου!!!! :?:lol::lol::lol::lol: ....την ρώτησα αν της άρεσε και μου είπε "ναι, και ένα παιδάκι έκλαιγε!!!"

αυτά τα δικά μας.....α την είχα χωρίς πάνα και όλα καλά 8-)8-)

Ιουλία τι να σου πω, δεν ξέρω......το μόνο που θα σου πω από προσωπική πείρα είναι να ελέγξεις αν το σχολείο είναι καλό και αν το παιδί σου περνάει καλά....διότι ο Λ. υπέφερε όλα αυτά τα 3 χρόνια και εμείς μυρωδιά δεν πήραμε.....ο παιδικός-νήπιο για εκείνον ήταν ένας εφιάλτης :cry::cry::cry::cry::cry: ...το γράφω και δακρύζω.......αν δεις ότι μετά από μήνα συνεχίζει και είναι θλιμμένος, εμένα δεν μου φαίνεται καλό!!!! :!::!:

πάω να δω τα γλυκά της Μητσάκη......

"Βάσει των στοιχείων που παρουσίασε ο υπουργός Οικονομικών Ευάγγελος Βενιζέλος στο Υπουργικό Συμβούλιο, ο ανώτατος μισθός στο Δημόσιο θα μειωθεί στα 2.200 ευρώ, χωρίς να υπολογίζονται το πριμ παραγωγικότητας και το επίδομα θέσης ευθύνης.

Μαζί με τα επιδόματα θέσης και παραγωγικότητας, ο ανώτατος μισθός εκτιμάται ότι θα κυμανθεί περίπου στα 2.700 ευρώ το μηνά. Γεγονός, που σημαίνει ότι τα «ρετιρέ» του Δημοσίου θα υποστούν απώλειες που θα κυμαίνονται ως και 1.500 ευρώ το μήνα.

Ο κατώτατος βασικός μισθός για την κατηγορία Υποχρεωτικής Εκπαίδευσης θα αυξηθεί στα 780 ευρώ, από 711 που είναι σήμερα, ώστε να πλησιάσει το βασικό μισθό στον ιδιωτικό τομέα."

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φεύγουμε, πάμε να δούεμ τον παιδικό, είδε ο άντρας μου κριτικές για τον παιδικό και μου είπε ότι έχει καλές....και ρωτώ δλδ? μου λέει "ε όλοι λένε ότι είναι φυσιολογικός" :lol::lol::lol::lol::lol: που καταντήσαμε να λέ

και για να συνεχίσω αυτό που έλεγα: καταντήσαμε να λέμε ότι έχει καλές κριτικές το φυσιολογικό!!! :shock::shock::shock::shock:

Νατάσα τόσο νέο μπαμπά έχεις ρε? :o:o:o:o

Γωγώ ίσως να έγινε κάτι στο σχολείο και την τρόμαξε και το ονειρεύτηκε το βράδυ, ίσως απλά να της λείπει η μαμά της!!!! :? περισσότερο χρόνο μαζί της τώρα το ΣΚ :)

Παναγιώτααααα αύριο είναι η βάφτηση ρε? :?::?:

με το καλό να γίνει :x ....τι ρολόι πήρες στην κουμπάρα τελικά? :roll::roll::roll:

και εσύ τι τσάντα? :D

Μιτσάκη ΤΕ-ΛΕΙ-Α τα γλυκάκια με ωραιότερο αυτό με το ΟΡΕΟ πάνω!!! μμμμμ :D:D εγώ αυτό θέλω εντάξει? :D:D

Νατασούλα μπράβο στην Έλενα ούτε κλάματα ούτε τίποτα, το συνειδητοποίησε!! :roll::roll:

Ο Μηχαλάκης πώς τα πάει? :?:

εδώ δεν μου αρέσει ο τρόπος που μελετάει ο Λ. πολύ πρόχειρος!!!! :evil::evil:

το 3ήμερο έχουμε εκδηλώσεις στην πόλη, φεστιβάλ...είμαι σίγουρη ότι δεν θα πάμε πουθενά :evil::evil::evil:

Τόνια είχες ρωτήσει για την Αθηνά, καλά είναι και για αυτές τις μέρες πήγαν Αυστρία :D

Η Ναταλία νήπιο, η Δανάη είναι στην προσπάθεια απαλλαγής της πάνας και η μικρούλα Ιλιάνα.....μεγαλώνει :lol::lol::lol::lol::x

δεν θυμάμαι τι άλλο διάβασα.....

Παναγιώτα όχι και 3000 ευρώ μισθό ρε συ....τουλάχιστον όχι ο αδελφός μου!!! :!:

Αφρο :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βίκυ κρίμα ρε συ για τον γαμπρό σου :( ......μα δεν ελέγχουν πρώτα ποιούς απολύουν? μ@@@@ς!!! :evil::evil::evil:

πάλι φαγητό με βακτήρια θα φάνε τα παιδιά!!! :roll::roll::roll::roll::evil::evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ό,τι προλάβω...

(η μεσούλα μου σας λέω!!!) :?

Γωγούλα, περαστικά στην μικρούλα σου!!! Και το μικρόβιο έχει αυτό το βήχα εδώ και εβδομάδες :? ο οποίος δε λέει να φύγει, αλλά ευτυχώς και χάρη στη συμβουλή σας για τον ορό :D δεν επιδεινώνεται!!!

Ευχαριστώ για την επιβεβαίωση, μα είναι στρίτζω να πάρει!!! :evil:

Χαίρομαι που σας άρεσαν τα γλυκάκια. :D Είναι πολύ χαριτωμένα και πολύ νόστιμα, αλλά το μόνο που με προβληματίζει είναι ότι είναι πολύ μικρά! :roll: Δεν είναι το μέγεθος που φαίνεται στο site (αυτό κοστίζει 2.20 το κομμάτι) :shock: αλλά το μισό περίπου. Σαν ένα μικρό εκλεράκι σκεφτείτε. :roll: Μήπως φανεί φτωχομπινεδιάρικο; Αλλά ρε γμτ, είναι το μόνο στο 1ευρό, μετά ξεφεύγουμε. Άσε που μου αρέσει πολύ σε εμφάνιση και γεύση. Άλλωστε δεν είναι για χόρταση, έτσι δεν είναι; :roll:

Σισσάκι... για πάρτη σου όσα θες!!!! :D:D:D:D:D

Βίκυ... :(:(:( Για τον γαμπρό σου!

Τόνια, μου θύμισες ότι έχω αφήσει κι εγώ μια λεκάνη για άπλωμα απ' το πρωί!!! :lol: Αλλά με το μικρό δε μπορώ να κάνω ΤΙΠΟΤΑ να πάρει!!! :? "Στρασούδι" θα 'γιναν και τα δικά μου!!! :P

Αφροδιτούλα, τους αγωνιστικούς μου χαιρετισμούς!!! :YMHUG: Κι εύχομαι τα επόμενα βράδια να είναι καλύτερα!!!

Έρη, περαστικά στον Κωστάκη!! Συγχαρητήρια για τον διαγωνισμό και μακάρι να έρθεις Ελλάδα!!! :D

Δεν έχω διαβάσει τα υπόλοιπα, πάω γιατί φωνάζει!!!!!!!! I'll be back! :mrgreen:

Ιουλία μου, δεν σε ξέχασα, θα επανέλθω! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε Αργυρούλα, δεν είχα καταλάβει ότι είσασταν ΤΟΣΟ δυσαρεστημένοι απ' το σχολείο του Λ. :( Οκ, είχαμε διαπιστώσει όλοι ότι οι νηπιαγωγοί ήταν απαράδεκτες, αλλά νόμιζα ότι το παιδί περνούσε καλά... :( Στο φινάλε το διαπιστώσατε δηλαδή; :roll: Πόσα χρόνια πήγαινε εκεί;

Ωραία, ε; :D Πετάξου ντε μια βόλτα!!!!!!!!! :D:D:D Κι εμένα το oreo μου άρεσε πολύ, αλλά θα κάνουμε μάλλον διάφορα, νομίζω θα είναι πιο εντυπωσιακό και για όλα τα γούστα. 50 με το oreo, 50 με τη λευκή σοκολάτα και το λουλουδάκι, 50 με το καροτάκι, 50 λεμόνι και 50 με ζαχαρόπαστα και λουλουδάκι μικρό. :D:D:D Ωραία δεν είναι;;;; :D:D:D

Ιουλία μου, η Β έκανε 1,5 μήνα να συνέλθει, δεν είναι ευχάριστο, αλλά είναι παρήγορο! (για σένα!) :P Ειλικρινά, τα έχω ξεχάσει! :oops: Έκλαιγε το πρωί και για αρκετή ώρα και με παρακαλούσε να πάμε σπίτι μας, ακριβώς όπως κι ο Γ. :( Μάλιστα το είχα θέσει κι εγώ στην 1η συνάντηση γονέων, αλλά πήρα την απάντηση που λέει κι η Τόνια... Δεν θα μπορούσαν να χωρέσουν τόσες μαμάδες και τόσα παιδάκια. Οκ, λογικό, αν και εξακολουθώ να έχω τις ενστάσεις μου. Η Β μπήκε 1η μέρα στο σχολείο, σ' ένα άγνωστο περιβάλλον, με άγνωστες δασκάλες κι ένα τσούρμο άγνωστα παιδάκια, που έσκουζαν ομαδικά!!! :( Πως ήταν δυνατόν να μη φρικάρει;;;;; :shock: Γι' αυτό πιστεύω ότι άργησε τόσο να το ξεπεράσει. :roll: Κατά τη γνώμη μου, υπάρχει τρόπος να γίνει ομαλότερη η προσαρμογή των παιδιών, αρκεί να υπάρχει θέληση. Όπως βρίσκεται τρόπος σε ορισμένους ιδιωτικούς που πληρώνεις αδρά! :evil: (έχω έναν συγκεκριμένο υπόψη μου!) Αλλά οκ, αυτό σ' έναν ιδανικό κόσμο!!! :evil:

Το γεγονός είναι όντως ένα... Έστω κι απ' τα τελευταία παιδάκια, προσαρμόστηκε και στο τέλος πέρναγε μια χαρά. Έκανε φιλίες, προόδευσε σε αρκετούς τομείς (πειθαρχία, άρχισε να τρώει μόνη της και πολλά άλλα) και είναι ευχαριστημένη. Έτσι ήμουν κι εγώ. ;) Εφ' όσον το παιδί μιλούσε κανονικά, δεν ανησυχούσα ιδιαίτερα. Ξέρω ότι περνάει καλά. Κι ας μην είναι Ο σταθμός. Είναι καλός, το παιδί είναι ασφαλές, σ' ένα υγιές περιβάλλον, κι αυτό μου φτάνει, προς το παρόν.

Α! Επίσης, εκείνη την περίοδο είχαμε γίνει αυτοκόλλητες κυριολεκτικά, είχε κολλήσει πάνω μου σαν το τσιμπούρι όλες τις υπόλοιπες ώρες! Όμως της προσέφερα απλόχερα την αγκαλιά μου και την προσοχή μου και το απολαμβάναμε κι οι δύο!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δημητρουλα μου αυτο που λες για το αυτοκολλητες μετα,το εχουμε κ εμεις..τοσα πολλα φιλια μαζεμενα κ τοσες αγκαλιες νομιζω οτι συνολικα δε μου ειχε κανει ως τωρα..

σα να φοβαται οτι θα τον εγκαταλειψω..κ με τον χ. τα ιδια..ολο ρωταει που ειναι ο μπαμπας κ που ειναι ο μπαμπας..αφου τον παιρνω κ γυριζει νωριτερα απο τη δουλεια..

να σε ρωτησω..αν θυμασαι..οταν την επαιρνες ηταν ηρεμη;ουφ!

ο γιωργος ειναι ζεστος..μαλλον το παει για πυρετο,ελπιζω να τη σκαπουλαρει..παντως τις αυριανες αιματολογικες τις αναβαλουμε μεχρι να συνελθει.μη χρειαστει να τις επαναλαβουμε αδικα λογω λανθασμενου αποτελεσματος λογω ιωσης...

τα γλυκακια σας τελεια!τί κ αν ειναι μικρα;δεν ειναι για χορταση!σιγα μη τους εδινες κ παστα! :lol:

ερη συγχαρητηρια!ειμαστε πολυ υπερηφανες για σενα!εισαι η καλυτερη!μακαρι να ερθεις ελλαδα,να δεις κ τα κοριτσια,να πας κ στη ρωμη!αχ μακαρι,μακαρι,μακαρι!! :):):):):):):):)

ακουστε..μισθος νοεμβριου..860! :shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:

σιγα που θα την γλιτωνα! :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Tι κανετε κοριτσακια?

Για να δω θα με αφησουν τα σκατουλικα να γραψω? Απο το πρωι προσπαθω!

Αργυ μακαρι να την παρουνε στον παιδικο. Πολλα παιδακια σε καθε γκρουπ! Στο δικο μας εχει 23 παιδακια με 3 παιδαγωγους και μια κοπελα που κανει πρακτικη. Μια χαρα τα πηγαινετε με την εκπαιδευση τουαλετας! Δεν πιστευω να ζοριστει πολυ για να καθαρισει.

Ιουλια σκεφτηκα την εικονα που τον βρηκες στο στρωμα και σφιχτικε η καρδια μου :( Μιλα και με τους αλλους γονεις και αναλογα πραξε τι να πω...δεν εχω και εμπειρια πανω στο θεμα ακομα.

Αφρο τελεια ακουγονται τα κεφτεδακια υπερπαραγωγη!!

Και συνεχιζω μετα απο διαλλειμα 2 ωρων....

Ερακι μου συγχαρητηρια για την νικη!!! Μακαρι να καταφερεις να πας Ελλαδα και να κερδισεις!! Η κρεμα σοκολατας φαινεται τελεια αλλα εγω λιμπιστικα πιο πολυ τα ψωμακια. :lol: Εσυ τα εκανες?

Μιτσακι τα γλυκα φαινονται μουρλια και μια χαρα στο μεγεθος! Δεν ειναι και για χορταση! Σε οποιον αρεσει! ;) Και εμενα λιγο ξινη μου φαινεται η δασκαλα..Συμπασχω με τη μεση και σε νιωθω...βημα δεν μπορω να κανω παλι...

Νατασουλα με τη δουλεια μαλλον δεν θα κατσει. Σημερα θα εδινα το βιογραφικο μεσα αλλα εμαθα πως θα δουλευω 3 βαρδιες και δεν ταιριαζει καθολου με τις βαρδιες του Π. Θα πρεπει να μενει καθε μερα η πεθερα εδω και να ειναι και ολη μερα σχεδον εδω. Αυτη λεει οτι θα το κανει αλλα ξερω οτι δεν θα αντεξει πολυ και μετα θα τρεχω. Οποτε αποφασισαμε να μεγαλωσουν λιγο τα μικρα και ισως μπορεσω να μπω αργοτερα. Πολυ στεναχωρεθηκα σημερα και ειμαι χαλια...

Συμπεθερα να σου κλεισω εξοχικο διπλα απο εμας?!! Ευχαριστως!!!!!!!! Το καλοκαιρι σας περιμενουμε!Ο γαμπρος σου στεκεται ορθιος 10 μερες μετα αφου μπουσουλησε! Ειδες γαμπρο που παιρνεις? :D:D Η νυφουλα μου μπουσουλησε?

Παναγιωτα εγω νομιζα ειχατε καιρο ακομα για την βαφτιση! Με το καλο να γινει!!!! Θελουμε φωτο ε! :)

Ο Γ. εμαθε να χαιρεταει, να κανει παλαμακια, να στελνει φιλακια μονο με τα χειλακια και πεθαινω στο γελιο! :lol:

Παω παλι στα μικρα...τα υπολοιπα ελπιζω μετα. φιλακιαααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμπεθέρα Καναδή με αυτά και με τα άλλα το ξέχασα :oops::oops::oops::oops:

πολλά πολλά συγχαρητήρια :ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause: εύχομαι να πάρεις και το βραβείο :D:x ....άντε και με το καλό να τους πας!!! :lol::lol:

Μιτσάκη πήγαινε για 3 χρόνια από 3-6 ετών!!! :? ...για μια περίοδο κοιμόταν με αναμένο φως :cry::cry::cry: και κάποιες νύχτες έκλαιγε και το ψάξαμε και τελικά η νηπιαγωγός τον έσυρε από την τουαλέτα έξω και δεν ξέρω αν του έδωσε και καμμιά :evil::evil::evil::evil::evil: ...... αλλάξαμε γκρουπ, έγιναν πολλά τι να σου λέω........

πάντως τώρα δεν θέλει να ακούσει για εκεί και καμμιά φορά που τον απειλώ ότι θα τον στείλω εκεί (μ@@@@α μόυ αυτό) λέει με φόβο "όχι, όχι εκεί" :(:(:(:( .....και είναι πολύ πολύ χαρούμενος που πάει στο δημοτικό!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ερακι μπραβο ρε!!!!!!ειμαστε πολυ περηφανες για σενα!!!!!!!συμφωνω απολυτα με την Αργυ(τι παραξενο! :P ) να ερθεις οπωσδηποτε!!!! ;)

Ιουλιακι γιατι δε μιλας με τις αλλες μαμαδες που εχουν εκει τα παιδακια τους;;;;ρε κοριτσακι στειλε μου με πμ το τηλεφωνο σου να σε παρω να τα πουμε να βρουμε μια λυση για το Γιωργο αν θελεις γιατι στεναχωριεμαι που σε βλεπω τοσο πελαγωμενη! :(

Συμπεθερακι πολυ μπροστα ο γαμπρος μου!!!!! η νυφη σου δε νομιζω να μπουσουλησει σα τον Αλεξ γιατι δε γουσταρει καθολου να ειναι μπρουμητα... :roll:

Ρε Αργυ πολυ στεναχωρηθηκα για το Λουκακο!!!!! :(:(:(:( το πουλακι μου...οι καργιες που κακο χρονο να χουν!!!!!! :evil::evil::evil::evil::evil:

Μια χαρα μου ακουγεται ο σταθμος για τη Ρεα,μονο που εχουν πολλα παιδακια στη ταξη...βεβαια εξαρταται και το μεγεθος της ταξης και τον αριθμο παιδαγωγων(3 ειναι καλα)...δειτε ομως κι αλλους! ;)

Α και μη τον απειλεις μωρε με το νηπειο..εφιαλτης θα του γινει... :roll:

Μιτσακι μια χαρα ειναι τα γλυκακια!!οπως λες κι εσυ δεν ειναι για χορταση! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!!!

Σας διαβασα αλλα ειμαι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ κουρασμενη!!!

Θελω βοηθεια,αν γνωριζετε!

Πρεπει να βρω τον τροπο να σβησω αυτα που κραταει ο υπολογιστης...Μισο να το παρω αλλιως!

Ξερετε εκει που βαζουμε το μαιλ μας (στο φεις) και διπλα τον κωδικο...Ε!Πατησα το μειλ κ στη συνεχεια(στο ιδιο κενο) τον κωδικο...ΠΡΕΠΕΙ να το διαγραψω γτ καθε φορα που παταω a για να γραψω το μειλ εμφανιζονται ολες οι επιλογες απο a...Και αν δειτε τον κωδικο θα σκασετε στα γελια!Δεν πρεπει να τον δει κανεις~!!!!Βοηθειαααααα!!!!Καποιος θα σκασει απο νευρα αν το δει!

Εκανα διαγραφη ιστορικου,κωδικων κλπ απο τον chrome που χρησιμοποιω αλλα τζιφος!...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασί αν το βρεις πες μου και μένα!! Μου έχει τύχει το ίδιο και αναγκάστηκα να αλλάξω κωδικό!

Χάθηκε να βάλεις κωδικούς με αριθμούς και συ μαρη;;; :P:P:P

Βίκη λυπάμαι ρε γμτ... πολύ δύσκολες καταστάσεις. :roll: Σε τί είδους εταιρεία εργαζόταν; Θα παρει αποζημίωση;

Έρη μου κονγκραντς!!! Μακάρι να έρθεις!!!! Θέλω παρα πολύ!!! Μακάρι να κερδίσεις και το βραβείο! Δεν ξέρω αν έχεις πάει στη Ρώμη αλλά είναι ΥΠΕΡΟΧΗ!!! :D:x:x

Δε θυμάμαι κατι άλλο... :oops::oops: έχει και το γκρεις ανατομι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γειααααααααααααααααααααααα

καλα?

εμεις καλα..σημερα ειχα το μεγαλο σπιτι :D:D:D

το απογευμα βρεθηκαμε κατα τυχη κ με τη νατασα :D:D:D:D:D

μα τι τελεια αν βρισκομασταν κ πιο συχνα :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted: μα τι σπαστικια που εισαι :twisted::twisted:

ο θοδωρης καταλαθος ηπιε λενοναδα ανθρακικο :shock::shock::shock: νομιζε νερο ηταν :o:o

ο θοδωρης αρχισε παλι να ζηλευει..με το που αρχισε ο παιδικος αρχισε η γκρινια...

χθες πηγαμε σε ενα μαγαζι κ μπουσουλησε :o

θελει συνεχεια αγκαλια μου :shock::shock:

κ βαρεσε σημερα μια στο χερι οταν επιασε το μικρο..

γενικως ζηλευει :cry::cry::cry::cry::cry::cry:

αναστασια ρε δε ξερω..κατα΄λαβα τι λες αλλα δε ξερω ρεεεε... :roll::roll: η αννυ καλα?με το φαι?

νατασα σε ευχαριστω για ολα ρεεεεε

ιουλια ρε λογικα να σε πιανει κομπος στο στομαχι :cry::cry::cry: εγω θα εδινα περιθωριο κανα 2 βδομαδες..αννν στις 2 βδομαδες παλι ουρλιαζε θα το ξανασκεφτομουν :cry::cry:

αργυ πονεσε η καρδια μου :cry::cry::cry::cry::cry::cry: κριμα στο λουκακοοοο!!!!!!!!!

ερη ελα ρε θηριο..ΕΣΚΙΣΕΣ :D:D:D:D:D:D ειμαι περιφανη..συμφωνω με αυτο για αργυ..ρωτα τη εγκυο αν δε εχει προβλημα...

μιτσακι τελειο το γλυκο..κ οσο για το μεγεθος..δε ειναι για γευσηηηη

σισσιω δε εχω κοντα βεροπουλο...θελει κ καρτα?

αφρο αληθεια καλα γιναν τα μπιφτεκια?

νατασουλα καλεεεε τοσα πολλα τρωει το μικρακι σου??????????

λεναρα καλα ο μπεμπης?ο στασης?

παναγιωτα με τοκαλο ρε αυριο.. 8-)8-)8-)8-)8-)

κατερινα αντεχεις ρε με τη δουλεια?τη παλευεις???????

αντωνια!!!!!!!!!!!καλε δε τις αρεσει το μπρουμυτα?μα τι παιδι..για πες για αλεξ..

λενακι τι τελεια φωτο..αχ μαναρακι μου

γωγω καλε μη νοικιαζεις..αγορασε καλυτερα...

γιωτα τρελαθηκε η μικρη με το μπαμπα της?

βικυ :o:o:o:o κριμα..κριμα... :|:|:|:|

α σημερα με πηρε η γειτονισσα να με πει οτι τη πηραν απ το σταθμο που παει ο θοδωρης κ τη καλεσαν αν παει μεσω εσπα(ακυρωθηκε μια θεση)κ.ειναι ενα μηνα μεγαλυτερος..κ τον βαλανε με τα μεγαλυτερα παιδια :!::!::!::!: 7

δε ξερετε ποσο ζηλεψα :cry::cry::cry::cry:

φρα καλε που εισαι?εκανες ξανα ρεβυθια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θουλάκι όχι δε θέλει κάρτα ήταν προσφορά για σήμερα και επειδή έγινε της τρελής θα τη συνεχίσουν και αύριο.

πο δω και στο εξής θα σκιστούν όλοι στις πρόσφορές!

Αααααα Φραααν1 Ξέχασα να σε ευχαριστησω για την πρόσκληση στη Β. Κορέα! :P Αλλά όπως πάμε εμείς εδω στο Ελλαδιστάν σε λίγο δε θα μπορούμε να πάμε ούτε μέχρι το Σούνιο. Γι' αυτό με προσκάλεσες;; Εκ του ασφαλούς;; Επειδη ξέρεις οτι... δε βγαίνω μάνα μου να έρθω!;!; :lol::lol::lol::lol::lol::mrgreen::mrgreen::D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Να να αυτό δεν ήθελα!! Να σε αγχωσω και άλλο!!! Θα σου πω ακριβώς αυτό που λέω και στον εαυτό μου! Ρεαλιστικά αισιόδοξη, ναι μεν είμαι προετοιμασμένη για παν ενδεχόμενο, δεν εστιάζω όμως σε όσα μπορούν να πάνε στραβά! Εστιάζω στο ότι το μωράκι πάει καλά παρά τις πιθανότητες, γιατί είναι αυτό ακριβώς.. πιθανότητες..! Ναι μεν έχω το φόβο στο πίσω μέρος του μυαλού μου αλλά μέχρι σήμερα όλα είναι καλά και μπορεί να πάνε όλα κατ'ευχήν μέχρι τέλους!! Και να σου πω, ούτε ο δικός μου γιατρός με αγχωσε με αυτές τις πιθανότητες το μόνο που μου είπε να μείνω στο κρεβάτι, να ξεκουράζομαι και με την τόση προγεστερόνη που παίρνω είμαι καλυμμένη..! Ενδομυχα τον ευχαριστώ ολόψυχα γιατί αν με αγχωνε και ο ίδιος τώρα θα ήμουν πίσω από τα κάγκελα!!! Από όταν σταμάτησα τη δουλειά και όσο μπορούσα έμενα στο κρεβάτι, αίμα δεν ξαναείδα! Επίσης διάβασα ιστορίες γυναικών ανά τα χρόνια που γράφουν στα φόρουμ και στις περισσότερες περιπτώσεις όλα πήγαν κατ'ευχήν! Οπότε κρατάμε την αισιοδοξία και απλά έχουμε γνώση των κινδύνων και πιθανοτήτων..!  Εσένα φαίνεται ότι παλεύει το σπορακι.. τώρα να δυσκολεύεται να αναπτυχθεί λόγο του αιματωματος; Ότι και να σου πω ψέμα θα είναι γιατί δεν είμαι γιατρός!! Μπορεί ναι.. μπορεί να μην έχει σχέση.. μπορεί απλά να έχει πιο αργή ανάπτυξη ως έμβρυο.. σίγουρα όμως πρέπει να πάρεις μια δεύτερη γνώμη γιατρού με περισσότερη γνώση και περισσότερη ευαισθησία που να θέλει να σε βοηθήσει πραγματικά.. ο συγκεκριμένος μόνο από το γεγονός της πιθανότητας 4ης κ.τ. σε γειωσε.... Τώρα θα σε στηρίξει;;;; Εγώ τουλάχιστον αυτό εισπράττω.. ότι δεν πολύ καίγεται για το την έκβαση.. θα έπαιρνα ένα τηλέφωνο και στον άλλον τον κυριουλη που βοήθησε τη φίλη σου με τις εγκυμοσύνες της να σου πω.. αναγνωριστικά περισσότερο για να έχεις εικόνα αντιμετώπισης και από τους δύο γιατρούς.. να δείς ποιος θα σου ταιριάξει.. και εύχομαι πραγματικά ολόψυχα να σε αναλάβει για τους επόμενους 9 μήνες!! 🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏
    • Θα προσπαθήσω να χαλαρώσω και να μην το σκέφτομαι συνέχεια 🥴🙂 πάντως έτσι κι εμένα δεξιά ανεβαίνει πιο πολύ!!
    • Ωχ αγχωθηκα τωρα κι αλλο. Εμενα δεν εδωσε σημασία στο αιμάτωμα. Ουτε σαφή απάντηση απο που προέρχεται. Κατι για τόν φθαρτο μου ειπε. Οπως γράφει και στο αρχείο που μου εστειλες. Αλλα οκ... Ισως ηταν σκουντημα τωρα αυτο που έγινε  για να καταλάβω πως δεν τον πολυκαιει και για την έκβαση μου. Χθες φαντάσου δεν αναφερθηκε καν στο αιμάτωμα και τον ρώτησα εγω , ενω ηδη ειχε τελειώσει η εξέταση. Και μου εκανε κοιλιακό υπέρηχο για να το δει και φαινόταν καλύτερα εκει. Φαίνονταν αρκετά μεγαλος αλλα ουτε που ασχολήθηκε. Το μονο που μου ειπε ηταν πως αν η κυηση πήγαινε καλά, δεν θα τον απασχολούσε καν! Και τωρα το αρχείο που έστειλες γραφει αλλο. Εσενα τι σου ειπε; Είδες γράφει και για την προγεστερόνη ότι βοηθάει και οταν την Παρασκευή τον είχα ρωτήσει αν θα βοηθούσε μου ειχε πει οχι αλλα καλου κακου παρε 3 την ημερα. Ποσο στεναχωρηθηκα τωρα .. Οκ... Θα παρω τηλ τον αλλον γιατρό (αυτον της Γερμανίας) και θα ζητήσω ραντεβού εκτάκτως. Μπορεί και στο αιμάτωμα να οφείλεται αυτή η καθυστέρηση;;
    • Δεν ξέρω τι να σου πω.. μόνο από αυτά που μας αναφέρεις εμένα προσωπικά μου έχει προκαλέσει ανασφάλεια.. πόσο μάλλον να το βίωνα κιόλας... Μήπως να κάνεις διπλό υπέρηχο σε διαφορετικούς γιατρούς την ίδια μέρα για μεγαλύτερη ασφάλεια;; Σίγουρα όμως πρέπει να πάρεις άμεσα δεύτερη γνώμη για τα ultro.. μπορεί να μην αρκεί αυτή η ποσότητα για τη περίπτωση σου με τόσο αίμα.. και μόνο γιατρός μπορεί να στο πει.. εγώ δεν θα έχανα χρόνο, ακόμα και αν "δεν είχε νόημα" κατά τα λεγόμενα του συγκεκριμένου κυρίου, θα ήθελα να του δώσω τις καλύτερες δυνατές ελπίδες.. Για το αιμάτωμα με είχες ξαναρωτησει και όσο και να σε ευχαριστώ για την εμψύχωση απέφυγα να απαντήσω.. κυρίως γιατί δεν θέλω να εστιάζω στις αρνητικές στατιστικές και σίγουρα στο να τις μεταδίδω.. χθες είχε μεγαλώσει σε σχέση με δύο εβδομάδες πριν αν και λεπταίνει σε πάχος όπου πιθανότατα σημαίνει ότι απορροφάται σιγά σιγά λέει ο γιατρός.. λίγο που το έψαξα όταν το βρήκαμε, το αιμάτωμα προκαλείται από αποκόλληση του σάκου.. αυτά που διαβάζω είναι αρκετά τρομακτικά αλλά ευτυχώς ο γιατρός μου δεν έδειξε ποτέ να ανησυχεί.. και δεν ένοιωσα με αυτή την έννοια τον φόβο ίσως και που θα έπρεπε..  "Ορισμένοι ερευνητές προτείνουν ότι τα μικρά αιματώματα δεν επηρεάζουν την έκβαση της εγκυμοσύνης. Ωστόσο, άλλες μελέτες υποστηρίζουν την άποψη ότι η έκβαση της εγκυμοσύνης εξαρτάται από το μέγεθος του αιματώματος, την ηλικία της εγκύου και την ηλικία κύησης. Η κλινική σημασία μιας SCH (υποχοριονικό αιμάτωμα) στο πρώτο τρίμηνο μπορεί να προσδιορίσει έναν σημαντικό πληθυσμό εγκύων γυναικών με αυξημένο κίνδυνο δυσμενούς βραχυπρόθεσμης ή μακροχρόνιας εγκυμοσύνης, όπως: κολπική αιμορραγία, αποβολή, υπέρταση, προεκλαμψία, αποκόλληση πλακούντα, πρόωρο τοκετός, ενδομήτρια καθυστέρηση ανάπτυξης (IUGR), εμβρυϊκή δυσφορία, ενδομήτρια θνησιμότητα και περιγεννητική θνησιμότητα. Το θεραπευτικό αποτέλεσμα της ανάπαυσης στο κρεβάτι εξετάστηκε από μια μελέτη η οποία σημείωσε λιγότερες αυτόματες αμβλώσεις και υψηλότερα ποσοστά τελειόμηνης εγκυμοσύνης σε γυναίκες με ανάπαυση στο κρεβάτι." Ένα από τα paper που έγιναν και δημοσιεύθηκαν στην Ελλάδα:  p21-3-15.pdf
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...