Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρές του βυζονυχτίου νο 52!!!Βασικό ένστικτο!!!(?)


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημερα καλημερα!

παω για υπνο!

κρυωσε ο καιρος!

θα σχολιασω μονο το τσιμπουρι της μικρης!

καποιο ζωο?

η απο χορτα...πρασιναδα η ρουχο που ακουμισε αυτο!

ποναει παρα πολυ!

οταν ημουν μικρη ειχα αποκτησει ενα!

το ειχε βγαλει η γιαγια μου με τσιμπιδακι φρυδιων και μετα οινοπνευαμ και σκορδο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!!

Λοιπόν στον παιδικό η Ιωάννα κάνουν χειροτεχνείες, κατασκευές, ζωγραφιές, παίζουν έξω στην παιδική χαρά.

Τους διαβάζουν παραμύθια και διάφορα βιβλία και κάνουν και γυμναστική με κάποιους γυμναστές που έρχονται 2-3 φορές τη βδομάδα νομίζω.. Επίσης κάθε μήνα τους επισκέπτεται παιδίατρος. Άλλες λεπτομέρειες δεν ξέρω :oops::oops::oops: είναι η αδελφή μου εκεί και είμαι τελείως καθησυχασμένη :D

Λενάκι 500 ευρώπουλα το σπίτι?? :shock::shock::shock: Θέλουμε κι εμείς! Στείλε αν είναι :lol:

Νατάσα βλακεία είπα δεν θα φτάσει 500 νόμιζα ότι θα τους κόβουν κάθε μήνα από 200 και αλλά όχι αυτός είναι ο μισθός. Για σήμερα δλδ μέχρι το μεσημέρι μπορεί να έχουμε νέα μέτρα :x

Ιουλία κι εγώ συμφωνώ μαζί σου καλύτερα στο σπίτι το παιδί αν υπάρχει δυνατότητα. Τη Φ λέω να τη στείλω προνήπια δλδ όχι του χρόνου του παραχρόνου :? Βλέπει την Ι που πάει σχολείο βέβαια και λέει και αυτή ότι θέλει να πάει. Το σπίτι της μαμάς μου είναι ανάμεσα σε 2 νηπιαγωγεία και την κατεβάζει κάτω και κοιταζει από τα κάγκελα και νομίζει πως πάει σχολείο 8-) Κάθεται λίγο μιλάει με τα άλλα παιδάκια και μετά λέει "πήγα σχολείοοοο!!!" :D:D:D:D και χαίρεται!!

Σήμερα με περιμένουν πως και πως το απόγευμα να πάμε για τα φορέματα :lol:

Νατάσσα τσιμπούρι? :shock::shock::shock:

Ξέρω ότι δεν πρέπει να μείνει η μυτούλα μέσα..αφού το έβγαλες μόνη πάλι καλά

Θούλη τι κάνει ο μικρός σήμερα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα,

σήμερα ήταν καλύτερα το πρωϊνό μας. η Έλενα γκρίνιαξε λίγο και είπε ότι θέλει να πάει στην γιαγιά της αλλά τελικά μπήκε στο σχολικό χωρίς να κλάψει........ άρχισε να το παίρνει απόφαση ;)

Πράγραμμα δεν ξέρω ακόμα τι ακολουθούν θα έχουμε συνάντηση τέλος του μήνα είπαν για να μας ενημερώσουν. Το μόνο που ξέρω σίγουρα είναι ότι δεν υπάρχει καθόλου τηλ στον παιδικό.

Ο Μιχάλης που πήγαινε σε δημοτικό είχαν τηλεόραση έξω από την αίθουσα στο σαλονάκι και βλέπαν όσα παιδάκια δεν μένανε για ύπνο από τις 12:30 μέχι τις 13:00 περίπου όσο περιμένανε τους γονείς να τους πάρουν γιατί μέσα στην αίθουσα τα υπόλοιπα ξεκινούσαν την διαδικασία του μεσημεριανού ύπνου.

Χθες ο Μιχάλης κάνανε την 1η τους πρόταση: "Μαρίνα να ένα παπί με ένα πανί" :lol::lol::lol: μου φάνηκε τόσο ηλίθια η πρόταση :oops::oops::oops:

Θουλάκι μου μην στεναχωριέσαι βρε πουλάκι μου, ατύχημα ήταν σε όλους μας θα μπορούσε να συμβεί..............μην κατηγορείς τον εαυτό σου, η κακία στιγμή ήταν, να του δώσεις ένα φιλάκι κι από μένα.

Με τον Μιχάλη πριν 3 χρόνια από εναν γάμο καταλήξαμε στο νοσοκομείο με 3 ράμματα στο μέτωπο και μάλιστα τον κρατούσα εγώ για να τον ράψουν γιατί δεν υπήρχε προσωπικό :o:o:o μην ρωτάτε πως τα κατάφερα ούτε εγώ δεν ξέρω...............

Νατάσα τσιμπούρι :o:o:o:o περαστικά στη Δανάη μας, ελπίζω να μην πονάει άλλο.

Για παιδίατρο καλό κάνεις και το ψάχνεις ;)

Σας αφήνω προς το παρόν να δουλέψω λίγο και τα λέμε αργότερα ελπίζω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγραψα ενα κατεβατο!! και με πεταξε!

Γραφω τα βασικα!

Τονια μου γριππη δεν υπαρχει καθολου στην Αφρικη, εχει ολα τα αλλα, οχι ομως γριππη!!!

Το σεμπινι γριππη και ροταοιου δεν εκανε ποτε. Εκανε μονο τα κανονικα παιδικα και επιπλεον ηταν ο Κιτρινος πυρετος και το ειδικο της μηνιγγιτιδας, το οποιο ομως συντομα θα γινει υποχρεωτικο στην Ευρωπη. Οι ασθενειες μεταλασσονται και αν δεν υπαρχει η προστασια της αγελης (δηλαδη εμβολιασμος στο 80 με 85% του πληθυσμου) οι επιδημιες ειναι πολυ πιθανες ακομα και στον "αναπτυγμενο" κοσμο..Ειδικα πλεον με τις μετακινησεις πληθυσμων και τους προσφυγες...Τεσπα, κουβεντα κανουμε ετσι???

Νατασα μου, οχι δεν παεμ Αμερικη διοτι πηρε προαγωγη κ πρεπει να παμε Β Κορεα...Οποτε ο Κιμ Ιλ Σουνγκ μας περιμενει με ανοιχτες αγκαλες :o:shock:

Θουλακι μου καλα το χερακι??? εσυ πως εισαι???

Ποιο τσιμπουρι? δεν το διαβασα αυτο??

Ιουλια μου εγω δεν τον ρωταω αλλα τον βαζω το βαρδυ που ειναι χαλαρος να μου διηγηθει την ημερα του, οποτε εκει τα μαθαινω ΟΛΑ!! χα χα!!

Στον παιδικο στο τμημα του (2-3) ειναι απο 7 εως 14 παιδια με 3 δασκαλες....Αυτο που κανουν ειναι η αγορα, παριστανουν δηλαδη πως ψωνιζουν και μαθαινουν τα φρουτα κλπ, κανουν μουσικη κ χορο με αφρικανικα οργανα (ταμπουρλα, αρπες και καποια που δεν ξερω τι ειναι),ζωγραφικη και μετα ειναι ολο εξω..Εκει εχουν σκαμμα και κουνιες και παιζουν εκει οργανωμενα κ ελευθερα (κανα διωρο)...Τρωνε ενα κολατσιο στις 11 αλλα στρωνουν κατω ψαθες και τα ειδικα υφασματα (κικόι) τα λενε και τρωνε εκει σε κυκλο (ειπαμε ειναι αφρικανικα :D ) αλλα στις 12.30 που τρωνε φαγητο (οχι ο Σεμπ) τρωνε στα τραπεζακια τους)..Και τις τριτες εχουν τον νεροπολεμο στην πισινουλα...Αυτα ξερω...Δεν κανουν δηλαδη γραμματακια κ τετοια...ΒΑσικα παιχνιδι οργανωμενο κ ελευθερο..Αλλες μερες εχουν κ γυμναστικη αλλα ειναι τεταρτη που δεν παει...

ΠΑντως εγω τον παιρνω καθαρο και αλλαγμενο...Ειναι και η κουλτουρ εδω τετοια που εχουν πολυ αμεση σχεση με τα παιδια..πχ ολες οι γυναικες εχουν ως δευτερο "ονομα" το μαμα...δεν θα πεις σε ενα παιδακι ελλα στην Κ. Μαρια αλλα ελα στην μαμα μαρια...Και εμενα στο δρομο συχνα με φωναζουν sister...

Αυτα σας ζαλισα!!

Παω να ετοιμστω! κα να δωσω πρωινο στο γιο μου!παμε πισινα!!

Φιλια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και στις υπολοιπες τσουπρες!!!! :)

Μπραβο ρε Ιουλια..αντε να πας εκει να μαθεις τι γίνεται επιτελους...

Νατασουλα χθες θυμηθηκα οτι οταν πηγαινα Α δημοτικου μεχρι τα Χριστουγεννα μπορουσα να διαβασω υποτιτλους στην τηλεοραση.Αρα και τοτε καναμε λεξεις και προτασεις απο πολυ νωρις!!!

Πωπω τσιμπουριιιιιιιι;;;μα κυκλοφορουν ακομη τετοια ζωυφια;;; :lol::lol::lol:

Εμας το προγραμμα του παιδικου ειναι

Μεχρι 9................... προσελευση και ελευθερο παιχνιδι

9 με 9μιση............... τουαλετα-προγευμα

9μιση με 10μιση........ τραγουδακια-παραμυθια-συζητηση για καποιο θεμα(πχ μηνες-εποχες)

10μιση με 11............τουαλετα-φουτο

11 με 12................ δραστηριοτητες

12 με 12μιση...........τουαλετα-γευμα

12μιση με 1............αναχωρηση και ελευθερο παιχνιδι

τελικα στο μωρο πρωτα θα δωσω αυγο και μετα θα του κανουμε το εμβολιο... :!::!:

Λενα μου ναι..το εμβολιο που κυκλοφορει πολλα χρονια θα κανουμε (που εχει ομως μεσα στελεχη για Η1Ν1)

Σημερα ερχεται η μαμα μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα ομορφες!!! :D

Μας ματιαξαν μου φιανεται!!!! μια το χερακι του Παντελακου μια το τσιμπουρι της Δαναη!!!! :?:?

Μα τσιμπουρι;;;;;; :shock: παντως ρωτα το παιδιατρο ρε Νατασακι γιατι νομιζω οτι δε κανει να το βγαζεις ετσι απλα τραβοντας το... :?

Νατασακι ναι ρε θα καναμε πολυ καλη παρεα σιγουρα!!!! :YMHUG::YMHUG:

Ιουλια αντε ωραια την εβγαλες με τη καταληψη!!!! ;) αντε να μας πεις τι εγινε στο σταθμο!!!!!

Φρανι ναι βρε κουβεντα κανουμε εννοειται!! :P Και συμφωνω με αυτα που λες..κι εγω θα της τα κανω ολα τα εμβολια(εκτος του ροταοιου και της γριπης) απλως ζωντας σε μια ανεπτυγμενη χωρα που δεν υπαρχουν εντονα κρουσματα,θελω να τα κανω οσο πιο αραια γινεται για να μη φορτωνω τον οργανισμο της και το ανωριμο νευρικο συστημα με απανοτα εμβολια...

Νατασουλα γιατι ρε πλακα ειχε η το παπα με το πανι!!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

Ααααα Μιτσακι ξεχασα να σου ευχηθω για το καμαρι σου χθες!!!!! :oops::oops::oops: Να τον χαιρεσαι και να ειστε παντα ετσι αγαπημενοι!!!! :D

επανερχομαι σε λιγο.. :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επίσης στο σχολείο της Ιωάννας μας επέμειναν σε μια συνέλευση που είχαμε σε αυτό που είχε γράψει η Τόνια

Μη ρωτάτε πως περάσανε και τι κάνανε στο σχολείο για τους λόγους που έγραψε η Τόνια. Αρκετά μεγάλες διαστάσεις παίρνει η καινούργια ζωή του σχολείου στο μυαλουδάκι τους μην τους το μεγενθύνουμε κι εμείς

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σας!!

Θουλη :o:cry::cry::cry::cry: Περαστικα στο δαχτυλακι.Τρομαξα πολυ!

Μη στενοχωριεσαι καλη μου!!!

Νατασα :shock::shock: τσιμπουρι?Μα στο λατρεμενο μπεμπακι βρηκε να παει το διαολεμενο?Καλ του εκανες κ το σκοτωσες...επρεπε να το βασανισεις πρωτα! :P

Ιουλια καλη ανακριση στον παιδικο!!!! :lol: Πολυ γελαω με αυτα που σου λεει ο Γ (καθως κ η Ιω της Γωγως) για τον παιδικο!!!

Νομιζω πως με πηραν απο το κοπερτι(ενα νουμερο που τελειωνει σε 123)αλλα δεν το προλαβα και δεν παιρνω πισω σε αγνωστα νουμερα...Ε υποθετω θα ξαναπαρουν!Τι

σου ειπαν Νατασα για τα χρηματα?ρε συ ειναι δυνατον να προπληρωνεις ολο το ποσο?Κ αν τυχει να ειναι αρρωστα πληρωνεις κανονικα τη θεση?Μαλλον ε?!

Τονια σ'ευχαριστω για τη φωτο!!!!!!!!!!!!!Ρε ειναι σκετη γλυκα η μικρουλα!!!Και με εκνευριζει που την λετε αχσημη κ αυλωνιτη...Παω να πω καλη κουβεντα για το παιδι κ κολλαω γτ νομιζω οτι θα νομιζεις οτι σε δουλευω!Βλαμμενες θα το κανετε να εχει τραυματα το γυναικακι!!!! :P Καλα οσο μεγαλωνει ειναι ιδια ο Μακης!

Νατασουλα μια χαρα η Ελενα!

Να σας πω,δεν ξερω αν θεωρουνται πολλα αυτα που κανουν οι ελληνες στο δημοτικο αλλα κ μετα,παντως αυτα που κανουν οι γερμανοι(και οι σουηδοι που ξερω) ειναι λιγα... :?:? Πηγαμε εκπαιδευτικη εκδρ οταν ημουν 1η λυκειου κ η ταξη τους 3η λυκειου εκανε απλες ριζες αριθμων! :o:o:o Ισως πετυχα στο μαθημα βεβααια αλλα δε νομιζω..

Διαβασα πολλα χθες κ δεν τα θυμαμαι...

Φραγκισκα ποσο θα'θελα μια βολτα μαζι σου στις αγορες και στις γειτονιες!!!! :D Στη Βκορεα θα σε αφησω να πας μονη σου!!!!!!!!!! :lol:

Α!Ιουλια γελασα πολυ χθες που ελεγες κ εσυ οτι σου φευγουν τα τσισακια παρολο που εισαι λιιιιγο μεγαλυτερη απ'την Αννυ!! :lol::lol::lol:

Τι αλλα? :roll:

Χθες πηγαμε μια ωραια βολτα στο ικεα κ μετα για καφε στο καφε μας!Αγορασα κ ενα παιδ.καθισματακι για το καφε και συζητησαμε με τον συνεταιρο για την αλλαξιερα κλπ!!!Θα το κανει αμεσα ειπε,και πολυ χαρηκα!

Η Αννυ τρεχει περα δωθε κ φωναζει με βραχνη φωνη

"Ετθι που κανειθ,θυμωθαααα"!!! :lol::lol::lol: Αληθεια τα δικα σας ειναι καθολου θουθουκια(δλδ να βαζουν θ καμια φορα αντι για σ)???Εγω ημουν μεχρι το δημοτικο και αναρωτιεμαι αν το πηρε ΚΑΙ αυτο απο μενα! :lol::lol::lol::lol::P:P (με φωναζαν Στασα κ εγω το ελεγα Θταθα :lol::lol::lol::oops::oops: )

Μητσακι να χαιρεσαι τον αντρα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!

ΕΡΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ χρονια σου πολλα κοριτσαρα μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Παντα χαρουμενη κ ανεμελη(αν γινεται!!!)Να σε χαιρονται οι αντρες σου!!!!!!!!!!!!!! :ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το ξερατε οτι οι γιατροι ειναι αναγκασμενοι να κανουν πρωτοι ολα τα εμβολια που κυκλοφορουν για πρωτη φορα αλλιως τους παιρνουν την αδεια??? :?:?:?

ΑΔΥΝΑΤΟΝ αυτό είναι παράνομο!!!! :!::!::!::!:

δεν μπορείς να υποχρεώσεις κανέναν να βάλει φάρμακο στον οργανισμό του, οτιδήποτε και αν είναι αυτό.....με την ίδια λογική θα πρέπει να δοκιμάζουν και τα άλλα φάρμακα που συστήνουν!!!! :shock::shock::shock::shock::shock: και τι είναι οι γιατροί πειραματόζωα?!

τα δικαστήρια θα είχαν γεμίσει με τέτοιες υποθέσεις...........

τα εμβόλια, όπως είπε και η Φραν, σώζουν σε αυτές τις χώρες που δεν υπάρχει καμμιά υποδομή και το να κολλήσεις μια τέτοια ασθένεια είναι εύκολο.....στις πιο ανεπτυγμένες χώρες όμως η πιθανότητα να κολλήσεις είναι ελάχιστη......όμως ξαναλέω κανείς δεν μπορεί να σε υποχρεώσει να βάλεις φάρμακο στον οργανισμό σου!!!! :!::!:

εδώ αυτό ισχύει και ο παιδίατρος σε ρωτά στην αρχή αν θέλεις να κάνεις τα εμβόλια και σου δίνει ενημερωτικό φυλλάδιο με τις παρενέργειες!!!! και υπογράφεις κιόλας......

εδώ ευπέγραψα για την επισκληρίδιο αφού διάβασα τις παρενέργειες......!!!

ποστάρω και συνεχίζω το διάβασμα.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αργυρω και στις αναπτυγμενες χωρες αν δεν υπραχει η προστασια της αγελης και σε συνδυασμο με τις μετακινησεις πληθυσμων, η προστασια δεν ειναι τοσο μεγαλη οσο νομζουμε..

Η Παναγιωτα λεει γαι το εμβολιο της γριππης, οτι η οδηγια ειναι να κανουν το στελεχος Η1Ν1, λογικο, εφοσον αυτο υπερσιχυει πλεον...

Αναστασια μολις πηρα καποιες πληροφοριες για Β Κορεα...χμμμ εντελως αλλα μας λενε οι πηγες μας που ζουν εκει...Μας ειπαν πως θα εχουμε πληρη ελευθερια κινησεων (χωρις "οδηγο" κλπ) και εντελως ελευθερη προσβαση στο ιντερνετ απο το σπιτι. Και πως εφοσον θα μενουμε εκει δεν εχουμε τους περιορισμους των τουριστων..Ειναι απολυταρχικο καθεστως αλλα δεν ειναι ακριβως ετσι οπως τα λενε εξω..Για να δουμε...Η πειρα με εχει διδαξει πως τιποτα δεν ειναι ετσι οπως ακουμε κ υπαρχει παντα υπερβολη αλλα ας το δω πρωτα....Εδω για την Αφρικη οι περισσοτεροι νομζουν πως ο κοσμος πεθαινει στους δρομους απο την πεινα, κατι το οποιο δεν ισχυει..Στην καμπαλα πχ δεν εχει ουτε ζητιανους...Και ολοι λεμε Αφρικη και μιλαμε σα να ειναι μια χωρα ενω ειναι 54 διαφορετικα κρατη...

Αχ φτιαχνω ρεβυθια..δεν ξερω τι με επιασε κ ειπα να κανω ρεβυθια πριν παμε πισινα...Αρρωστησα????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αργυρουλα η παιδ μου το ειπε..για το νεο εμβολιο γριπης...δε ξερω...

Αφρο :lol::lol::lol: ο αντρας σου ποσταρτε στο φεις!!!!!

Επισης αρχισα να του δινω το γαλα με καλαμακι και να κανω και μπουρμπουληθρες...κατι ειπε... :D

ΕΡΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ :ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty:

Χρονια Πολλα και καλα ρε ζουζουνα!!!Να εχεις οτι ποθεις!!!!

Φρανιτα τα ρεβυθια τα ειχες μουσκεψει καθολου???Γιατι αλλιως θα βραζουν για 5 ωρες και παλι σκληρα θα ειναι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέραααααα....Τι κάνετε κοκόνες μου;;;;; :D:D:D:D

Μαντεψτε....Η Ιω ξύπνησε με μύξες... :lol::lol::lol::lol::lol::lol: Αλλά παιδικό την έστειλα.... :?:?:? Ποτάμι της έτρεχαν, εγώ να την κυνηγάω να τη σκουπίσω και αυτή κάθε φορά που φταρνιζόταν και έτρεχαν οι μίξες σκουπιζόταν στο μανίκι της ζακετούλας της... :shock::shock::?:?:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Κορίτσια, Φρανι και Τόνια, γιατί δεν κάνατε εμβόλιο ρατοιού;;;;;;; :roll::roll::roll::roll: Εγώ τα έκανα φυσικά και στις δυο και αν κρίνω από την Ιω πρέπει να είναι πάαααρα πολύ καλό....Μια φορά κόλλησε γαστρεντερίτιδα, πέρυσι, μετά τα γενέθλια του Μανωλάκη της Αφρος και την έβγαλε με 3 εμετούς και για μια μόνο ημέρα....Ενώ εγώ και ειδικά ο Γ. σερνόμασταν στα πατώματα... :roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll: Και φυσικά το έκανα και στην μπέμπα....

Νατάσα τσιμπούρι;;;;;;;;;;;;;; :o:o:o:o:o Αν είναι δυνατόν...Καλά που βρέθηκε;;;;;;

Ωραία φάση στο κοπερτι...Πόσα θα πληρώνετε;;;;; :roll::roll::roll:

Τόνια μα τέτοιο μυαλό;;;;;;;Το διάβαζα αυτό που εγραφες χθες στον Γ. και λέει ε ναι...Η κόρη μας έχει το ταλέντο του να πλάθει σενάρια...Το έχει πάρει από τη μαμά... :lol::lol::twisted::twisted: Βασικά όταν συμβαίνει κάτι φτιάνχω 1002 εκδοχές, διαφορετικά σενάρια... :oops::oops::oops::oops: Και ο Γ. με βρίζει...Πάντως τη διευθύντρια δεν την παίρνω..Ντρέπομαι...Θα με περάσει για καμια υστερω που ότι μου λέει το παιδί το δένω σκοινί κορδόνι και το ψάνχω...Και να πάρω να της πω τι;;;;;Γειας σας είμαι η κα τάδε τι έγινε χθες με το γιαούρτι της Ιως;;;;; :lol::lol::lol::lol:

Ιουλία πολύ γέλασα με το Γ.... :lol::lol::lol: Α..Κι εγώ με το που τη φέρνει την Ιω το σχολικό τη βομβαρδίζω με ερωτήσεις.. :oops::oops::oops: Τι φάγατε, τι κάνατε, κατούρησες, τι σου είπε η δασκάλα... :roll::roll::oops::oops::oops::oops:

Κορίτσια εγώ δεν ξέρω τι ακριβώς κάνουν στο σχολείο.... :?:?:? Πάνε το πρωί, 9.30-10 τρώνε πρωινό, μετά κάνουν μουσικοκινητικά, βγαίνουν για 1,5-2 ώρες στον κήπο παίζουν, κάνουν διαφορα (χθες μου έγραφε η δασκάλα ότι έκαναν παιχνίδι αναρρίχησης :shock::shock: ), μετά μπαίνουν μέσα τρώνε, κοιμούνται, πάλι παιχνίδι...Προχθες μου έλεγε ότι έκαναν μιμήσεις, άλλες φορές παραμυθια...Μου τα λέει και η Ιω....Άσε που κάθε μέρα που έρχεται μου λέει και καινούριο τραγουδάκι.... :D:D:D

Χθες στο άσχετο άρχισε να λέει"Τρέχει το αλογάκι και δε σταματάαααααα..Κι έκει στη ραχούλα (ή χαίτη στη ραχούλα δεν κατάλαβα :lol::lol::lol: ) σαν πουλί πετάαααα" :lol::lol::lol:

Επίσης λέει, "Το αυτοκινητάκι...Τριαλαλα, τριαλαλα τρέχει στο δρομάκι, τριαλαλαλαλαλαα και στην ανηφόρα τριαλαλαλα....." :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Παναγιώτα 980;;;;; :shock::shock::shock::shock: Με πτυχίο πανεπιστημιιου;;;;; :o:o:o Εγώ πλέον παίρνω 100 ευρώ παραπάνω :twisted::twisted: και φυσικά ενώ το δικαιούμαι το πτυχίο δεν μου το αναγνωρίζουν... :evil::evil::evil::evil::evil::evil: Αντε καλως να δεχτείς τη μανούλα... :D

Αρτζιιιι τι κάνετε;;;;; :D:D:D:D

Λενάκιιιιι μόνο 500 ευρώ;;;;; :shock::shock::shock::shock: Η ξέχασες κανενα μηδενικό;;;Αγόρασες σπίτι με 500 ευρώ;;;;; :shock::shock::shock: Ρε μήπως να έρθω εκεί να αγορ'ασω καμια 10αρια;;;;

Θουλάκι κι εγώ σε σκέφτομαι συνέχεια...Αλλά δε σε παίρνω μην ενοχλήσω... :oops::oops::oops: Όλες σας σκέφτομαι βασικά.. :x:x:x

Ρε κορίτσια γιατί όχι σε παιδικό;;;Εκεί μαθαίνουν, παίζουν, εκτονώνονται..... :roll::roll: Καλύτερα να είναι με τις γιαγιάδες ή με τις μαμάδες παρά να παίζουν με άλλα παιδάκια;;;;; :roll::roll::roll: Εχω αντίθετη γνώμη....

Κι άλλα ήθελα να πω...Αλλά δε θυμάμαι...

Α, ναι....Ψηλήηηηη και η Ιω που και που αντί για σ, λέει θ..Βέβαια, πλέον σπάνια, αλλά το λέει που και που......Εμένα ξέρεις ποια γράμματα μπερδεύει;;;;Το θ το λέει χ.... :twisted::twisted: Τη θάλασσα, τη λέει χάλασσα, τον θάνο, τον φωνάζει χάνοοοοο, τη μαμά μου (αθανασία) τη λέει αχανασία, αλλά το καθαρό το λέει καθαρό...Κι όχι καχαρό... :evil::evil::evil:

Ερηηηηη πολύχρονη κοριτσάρα μου..Να τα εκατοστήσεις.....Σύντομα και με μια μπέμπααα... :x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα αγαπημένες! :D

Νατασούλι, τσιμπούρι... :shock::ymsick: Πω, πω, δεν θα ήξερα πως να το αντιμετωπίσω... :oops::?

Ιουλία μου, ήθελα να σου πω, ότι είναι απόλυτα φυσιολογικό το να νιώθεις έτσι, όντως σου πέσανε μαζεμένα, με κορυφαίο άγχος την προσαρμογή του Γ. Όμως να είσαι σίγουρη ότι όταν με το καλό προσαρμοστεί, θα είσαι πολύ χαρούμενη για τον παιδικό, γιατί -όπως λέει κι η Τόνια- θα περνάει μια χαρούλα, θα το χαίρεται και θα το χαίρεσαι κι εσύ. ;) Στο λέω εγώ, που η Β είχε ΠΟΛΥ δύσκολη προσαρμογή πέρισυ. :( Δώσε λίγο χρόνο και σ' εκείνον και σε 'σένα και να δεις που όλα θα στρώσουν! :D

Τονια και Αναστασία, ευχαριστώ πολύ!!! :x:x:x:x

Σήμερα έχω γυναίκα!!! Θα ξεβρωμίσουμεεεε!!! :ymparty::ymparty::ymparty::)) Να 'ναι καλά η μανουλίτσα μου, αφού με κορόιδεψε ότι "το σπίτι είναι σαν να είναι έτοιμο να ξεκινήσει" :P και της είπα να 'ρθει να με βοηθήσει αντί να κοροϊδεύει 8-) γιατί με το μικρόβιο ΣΥΝΕΧΕΙΑ αγκαλιά δεν προλαβαίνω να κάνω απολύτως τίποτα, πέρα απ' τα απολύτως απαραίτητα :? μου έκανε "δώρο" για σήμερα τη γυναίκα, να μπούμε σε μια σειρά!!! :D Γιουχουχου!!! :lol:

Κι έχω και τη Β σήμερα, γιατί το σχολείο απεργεί και πρέπει να πάω και με την κουνιάδα μου (νονά) να κοιτάξουμε για το φουστάνι της! :D Πάωωωωω!!!

Καλημέρα σε όλες!!! :-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ουφ μόλις σας διάβασα......

σε μία ώρα πρέπει να ξαναφύγω :? αυτή την φορά μάλλον θα πάρω το αμάξι γιατί περιμένουμε τον ταχυδρόμο, ήρθε χθες και άφησα σημείωμα ότι θα έρθει σήμερα και αν έρθει την ίδια ώρα που θα λείπω? :? λογικό είναι να έρθει άλλη ώρα, αλλά ξέρω εγώ τι έχει ο καθένας στο μυαλό του? :?::!:

Φρανίτα :lol::lol::lol::lol: σε φαντάστηκα να βγαίνεις από την πισίνα και να τρέχει η μπογιά από τα μαλλιά σου!!!! :lol::lol::lol::lol::x

ρεβύθια έχω να φάω χρόνια, αφού κανείς εδώ δεν τρώει, δεν μπορώ να κάνω μόνο για μένα :evil::evil:

Θούλη :(:(:(:( είναι καλύτερα σήμερα το παλικαράκι μας? :x

να του δώσεις πολλά φιλάκια :x:x

ατυχήματα όμως μπορούν να συμβούν, μην στεναχωριέσαι!!! :x

Ιουλία τα ίδια θα σου έλεγα με την Τόνια για την τιβι αλλά και για την συνεχή επανάληψη του σχολείου.....τα δυσάρεστα πράγματα δεν τα υπενθυμίζουμε!!!! :lol::lol::lol:

ελπίζω σήμερα να είναι καλύτερα :x

στον παιδικό-νήπιο που πήγαινε ο Λ., το καλοκαίρι γεμίζουν μια μεγάλη πλαστική πισίνα και μπαίνουν μέσα κάποια παιδάκια και τα άλλα παίζουν με το λάστιχο....και όταν πας να πάρεις το παιδί το βρίσκεις είτε γυμνούλη, είτε με το βρακάκι είτε με το μαγιό!!! :D .......

Νατασούλα και μένα μου φάνηκε αστεία η πρόταση!!!! :lol::lol::lol: τουλάχιστον θα ξέρει να την βράφει ρε συ, ο δικός μου δεν θα ξέρει.......θα σας πω πότε θα μάθουν την πρώτη πρόταση.....μπορεί και του χρόνου!!!! :lol::lol::lol::roll::roll::roll:

Λενάκι μεγειά το εξοχικό σας.....δεν θα βαριέσαι να το πειρποιείσαι? έχει πολύ δουλειά ο κήπος!!!! αν και μένα μου αρέσει η δουλειά στον κήπο, αλλά με την προϋπόθεση ότι κανείς δεν τα χαλάει....σήμερα πήρα να φυτέψω κάτι λουλούδια έξω!!!! :D

Κατάλαβα ότι η Παναγιώτα αναφέρεται στο εμβόλιο της γρίππης και επιμένω να υποστηρίζω ότι κανείς δεν έχει το δικαίωμα να σε υποχρεώσει να το κάνεις!!!! :!:

τι άλλο?

α Γωγώ :lol::lol::lol::lol::lol: πολύ γέλασα με τα σενάρια της Ιω, κάπου σε όλα αυτά θα υπάρχει και 1% αλήθεια!!! ;) ...επίσης σου πρότεινα να της διαβάζεις τα άρθρα σου ή ό,τι άλλο διαβάζεις εσύ...καλό θα της κάνει!!!

Νατάσα τσιμπούρι? να τηλεφωνήσεις στον παιδίατρο και να του πεις τι έκανες και τι πρέπει να κάνεις .....είναι πολύ επικίνδυνο......μην το αφήσεις!!!! :!::!::!:

και μια ερώτηση: (αν φτασατε μέχρι εδώ!!!!)

το πρωί που ξυπνά η Ρ. το στόμα της μυρίζει πολύ άσχημα, ενώ έχει πλύνει το βράδυ τα δόντια της, γιατί?

με τα δικά σας παιδιά τι γίνεται? :?:

πλένει (εγώ της τα πλένω) ταδόντια 2 φορές την μέρα και κάποιες μέρες 3....αλλά δεν ξέρω γιατί!!!

ξέρω ότι το πρωί το στόμα μας μυρίζει έτσι και αλλιώς αλλά τόσο πολύ?!!! :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμπεθέρα Καναδή :ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty: [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion16.gif] [smilie=occasion16.gif] [smilie=wav.gif] [smilie=occasion15.gif] [smilie=occasion15.gif] [smilie=occasion18.gif] ...........

Πάντα ευτυχισμένη στην ζωή σου με πολλές πολλές επιτυχίες, χαμόγελο, υγεία και ό,τι άλλο εσύ επιθυμείς!!!! :x:-*:-*:-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

edω το καλο ανακριτικοοοοοοοοοοοοοοοοοο! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

αχ θα σας πω τί εκανα μετα κ γελαω ακομη! :oops::oops:

παω το πρωι με τον γιωργο,δεν κλαιει στο αμαξι,αλλα κ εγω εχω αποφυγει εσκεμμενα να του πω οτι παμε σχολειο.. ;)

μολις παρκαρουμε στο γνωστο σημειο..αρχιζει"μαμα ζε σελω παμε κολειο!ειπες βολτα παμε!παλε με μαζι σου,σε παακαλω"! :shock::shock::shock::(:(:( αυτο να επαναλαμβανεται..αφου αγκαλια τον πηγα μεσα..κ ολο βουρκωνανα τα ματακια του..τεσπα!βγαινει η δασκαλα,μπαινω εγω μεσα! ;) λεω,να σας ρωτησω,ο γιωργος μεχρι να ερθει η λιζα τί κανει;

παιζει λεει με τα αλλα παιδακια στο τμημα της βικυς! :shock:

μα καλα λεω,αφου μπροστα μου εχθες του ειπατε"παμε γιωργο να δουμε παιδικα"! :shock::shock:

οχι λεει,τηλεοραση ανοιγουμε μονο πρωι πρωι,7.30 που ερχονται σιγα σιγα ολα..ε καλα λεω,ο γιωργος δε θα ερθει ποτε τοσο πρωι!

της λεω οτι δε θελω να βλεπει τηλεοραση,βλεπει κ σπιτι κ επειδη μου λεει για τα παιδικα που παρακολουθει,μου εκανε εντυπωση που μου ελεγε κατι για αγελαδες που ειδε εχθες!αφου ετσι μου ελεγε,τωρα ψεμματα,αληθεια δεν ξερω! :lol::lol::lol:

οχι οχι λεει,μην ανησυχειτε..

εγω δε φευγω..περιμενω κ ανοιγει την πορτα με τα παιδακια,τον παιρνει η βικυ,πολυ καλη κ ομορφη,κ χορευοντας,ακουγαν μουσικουλα κ χορευαν,ενω αυτος ουρλιαζε τον παιρνει!κ εγω,ακολουθωντας συμβουλες τονιας κ αργυρως,του λεω,γεια σου αγαπη μου,να περασεις πολυ ομορφα σημερα!θα ερθω το μεσημερι να σε παρω! :D:roll::roll:

θα παω 12.30 να τον παρω σημερα..θα φαει εκει..σιγα μη φαει,αλλα ποτε δεν ξερεις..

παντως ψυχολογικα πρεπει να του κοστιζει πολυ..το βραδυ 10 παρα κοιμηθηκε ενω δεν ειχε κουραστει σωματικα κ τοσο εκει,1,5 ωρα ειχε καθησει..

μετα που λετε βλεπω τον χ.,κατεβαινε απο εκει για τη δουλειακ λεμε να κατσουμε μιση ωρα για καφεδακι..φευγοντας μου λεει να με ανεβασει σπιτι με τη μηχανη κ αφου θα εχω δουλειες μετα σε τραπεζες που δε θα παρω αμαξι γιατι δεν εχει πουθενα να παρκαρω,να το αφησω εκει κ να το παρω μετα μαζι με τον γιωργο κ να ανεβουμε σπιτι!ανεβαινουμε στη μηχανη..κ φευγουμε!

σας φαινεται να ξεχασα κατι;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; :?::?::?::?::?::?::?:

δεν πληρωσαμε!! :shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:

το θυμηθηκα οταν ηρθα σπιτι! :shock::shock::shock:

θα παω να πληρωσω οταν παω να παρω τον γιωργο..πολυ ντραπηκα..τί θα σκεφτηκε η κοπελα.. :oops::oops::oops::oops:

δημητρουλα χαλια η προσαρμογη της β. περσι;;αν κ στεναχωρο..μου δινεις κουραγιο :oops::oops:

ευτυχως μαλλον θα εχουμε κ αυριο καταληψη..να κ ενα θετικο του σταυρού.. :roll::roll:

καλα ξεβρωμισματα! :lol::lol:

γωγω εννοουσα οτι ειναι καλυτερα να μενουν σπιτι,αλλα να κανουν δραστηριοτητες..π.χ. ο γιωργος εβγαινε καθε μερα στο παρκο με τη γιαγια του κ τα απογευματα βολτες..θα μπορουσαμε να κανουμε κ δραστηριοτητες οπως η νατασα αν δεν πηγαινε παιδικο φετος..τεσπα!αφου παει παιδικο,δεχομαι οτι ειναι για καλο! ;)

εμβολιο γαστρεντεριτιδας δεν εκανα στο γιωργο κ δεν κολλησε ποτε,παρολο που εγω κ ο χ. μια ελαφρια την περασαμε ..τωρα φετος,πραγματικα θα τεσταρω τα αντισωματα του,αφου μου ειπαν οτι ειναι η ιωση που θεριζει.. :roll::roll: αλλα κ ο παιδιατρος δε μου ειπε να το κανει,παρολο που ξερει οτι παει παιδικο κ οτι εγω λογω επαγγελματος ειμαι καθημερινα με παιδια.. :roll::roll:

λενα ηθελα να σου γραψω εχθες!σπιτι με 500ε;;;;;;;;;;;;; :shock::shock::shock::shock::shock: τελειααααα!καλα κανατε κ το αγορασατε..αλλα μηπως ξεχασες κανενα μηδενικο;;;;;;;;;;;;;;;;; :?:?

φιλια σε ολες!αναστασακι σε παιρνω τηλ.!

φιλακια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α!ερη!! :D:D:D:D:D:D

χρονια σου πολλα κοριτσαρα μου!!

να εισαι παντα ευτυχισμενη,να χαιρεσαι την οικογενεια σου

κ ολα μα οοοοολα να σας ερθουν οσο πιο βολικα γινεται κ ονειρευεσαι!

φιλακια πολλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιουλία :lol::lol::lol::lol::lol: εννοείς δεν πληρώσατε τον καφέ?!!! ε μικρό το κακό!!! ;)

να σου πω, δλδ του είπες ψέμματα? του είπες ότι πάτε βόλτα ενώ πηγαίνατε σχολείο? :!:

όχι ρε συ, πριν φύγετε και αν σε ρωτήσει να του πεις ότι πατε σχολείο.....απλά να μην του το λες κατά την διάρκεια της μέρας!!!!.....δεν ξέρω εγώ πιστεύω ότι πρέπει να είμαστε ειλικρινείς.....βέβαια για να αποφύγεις και το δράμα στο σπίτι ..... μπορείς να πεις ότι θα πάτε μια βόλτα με το αυτοκ. και θα πάτε και στο σχολείο για να παίξει όμορφα με τα άλλα παιδάκια και με την δασκάλα ...... κ.ο.κ!!!! :)

άντε βρε εγώ νομίζω ότι του αρέσει μετά, η αρχή είναι δύσκολη αλλά θα συνηθίσει!!! :);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφρο ελπίζω ο Κ. να μην μπαίνει και στο τρένο αντί για σένα!!!! :roll::roll::roll::roll:

Παναγιώτα τι έγινε με τον πατατούλη?!

επίσης 500 ευρώ? :o:o:o:o:o μήπως έγινε λάθος?!!!! :shock::shock::shock:

και το γάλα να κοστίζει 1,50?!!!! :shock::shock::shock: οιμέ!!!!

αυτό για τα ακίνητα είναι ετήσιο ή μηνιαίο?!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α θυμήθηκα τι ήθελα να πω:

πολύ μου την έδωσε χθες ο Τζέφρευ που ήρθε εδώ και μίλησε στα αγγλικά και είπε "yes we can"!!!! :evil::evil::evil::evil::evil: με το που άκουσα την έκφραση, βγήκα από τα ρούχα μου!!!! :evil::evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! :)

Μητσάκι μου δεν ξέχασα να σου ευχηθώ χθες, αλλά δεν πρόκαμα να ξαναγράψω στο τρενάκι. :oops:

Να τον χαίρεσαι τον αντρα σου γερός και δυνατός να είναι για να σας αντέχει τρεις γυναίκες στο σπίτι! :P:D

Ιουλία ούτε και γω θα δεχόμουν να είμαι καβάτζα για οποιονδήποτε! :evil: Καλά θα κάνεις και δε θα δεχτείς! Αι σηχτήρ πια! Ένας χειμώνας είναι, θα περάσει! :evil:

Όσο για το σταθμό και μένα μου φαίνεται μεγάλη βλακεία να βάζουν στα παιδιά τηλεόραση! Να το κάνεις θέμα στη Δ/ντρια!

Θουλάκι κρίμα ρε συ ο Παντελάκος... :( Να του δώσεις ένα φιλάκι στο χεράκι του ρε... Αλλά θα σε χτυπήσω αν ξαναπεις βλακείες! :evil: Δεν είσαι άχρηστη! Ατυχηματα συμβαινουν!

Και η δική μου η μικρή έπεσε το καλοκαίρι και παραλιγο να σπάσει την κεφάλα της μπροστά στα μάτια μου!! Και έφταιγα κιόλας γιατί εγώ είχα πετάξει νερά στη βεράντα.... :cry::oops::oops:

Μη λες τέτοια λοιπόν, γιατί μέχρι να μεγαλώσουν θα πέσουν άπειρες φορές. Τι θα γίνει; Θα φορέσουμε ζουρλομανδύα; :x

Φραγκίσκα και ο δικός μας σταθμός πάνω κάτω το ίδιο πρόγραμμα που σου έγραψε η Παναγιώτα ακολουθεί.

Όσο για τη Β. Κορέα μμμ... δεν ξέρω αν είμαι βαρεμένη, αλλά με συναρπάζει! :P:mrgreen:

ΈΡΗΗΗΗΗΗ!!!! Που είσαι χαμένη; Στο διάστημα;;; Μιλησε καμία μαζί της κορίτσια; :roll:

Νατασα μου τσιμπούρι στη Δανάη;;; :shock::shock: Ρε συ και γώ νομίζω οτι πρέπει να συμβουλευτεις γιατρό, αν μείνουν υπολείμματα απο το τσιμπούρι υπάρχει κίνδυνος μόλυνσης νομίζω... :?

Μην ανησυχείς πάντως! Συμβαίνει και στις καλυτερες οικογένειες! :P:mrgreen::lol:

Άρχισα να γραφω το ποστ πριν δύο ώρες, αλλά σήμερα δεν με έχουν αφήσει να ησυχάσω! :evil:

Τόνια πέρασε πριν απο λίγι από το γραφείο ένας Κρητίκαρος με τα όλα του!!! Με βράκα, μπότες και στο κεφάλι αυτό το μαντήλι, που δε θυμάμαι πώς το λέτε, και σε θυμήθηκα! :lol::lol:

Πάω να διαβάσω ΠΑΛΙ τί γράψατε και επανέρχομαι για τον λοιπον σχολιασμόν! :mrgreen::geek:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε ποσα γραψατε !!!

Ερη χρονια σου πολλα κοριτσακι μου !!!!

και η πεθεα μου εχει αυτον τον μηνα αλλα παλι δεν θυμαμαι ποτε ...4 η14 7 η 17 ....

χθες το βραδυ ηταν επισοδιακο !!! καλα παναγιωτα οταν εγραψε ο Κ νομιζε οτι ολα πηγαν καλα και κοιμηθηκαν και εγω μαζι ...αλλα δεν ηταν ετσι ...διαβαστε ..

ο Μ δεν κοιμηθηκε ολη μερα και στις 7 και μιση ξεραθηκε στο πατωμα στο σαλονι :D τον βαλαμε στο διπλο κρεβατι που κοιματε μαζι μου για υπνο ....ο μπουμπουκος τον ειχε πιασει η χαζομαρα ...θηλαζε για ωρα απο τις 7 κοιμοταν λιγο και ξανα ξυπνουσε στις 7.45 και μιση που πηγαμε τον Μ στο κρεβατι ξυπνησε αυτος και τον εβγαλα στο σαλονι στο σκοτος να φαει για ννα κοιμηθει αφυ δεν ειχε ανοιξει ματακια ....μετα απο μιση ωρα κοιμηθηκε και τον πηγα μεσα ....σε μιση ωρα η πιο πανω ξανα ξυπνησε ....ξανα εξω αλλα το ματι γαριδα ...επαιξε στο ριλαξ για ωρα ...ειχε παει 10.40 οταν τον επιασε παλυ η νυστα ...θηλαζει και τον παω στην κουνια αλλα το σκατουλικο δεν εκλεινε ματι απλα ηταν ξαπλομενο μουκγριζε ηρεμα και κλοτσαγε ...τον αφυσα και εγω να κοιμηθει μονος του .....τον πηρε 20 λεπτα να κοιμηθει μονος του και πανω εκει που ειχε κοιμηθει ξυπναει ο Μ απο βηχα ...του παω νερο πινει και του φευγει απο την νυστα και του πεφτει στο κρεβατι ....του λεω δεν πειραζει αλλα εκεινος να κλαιει καινα σκουζει ...ξυπνησε και ο μικρος ....δινω τον Μ στον Κ και βγαζω σεντονια ...ευτυχως δεν ειχε περασει στο στρωμα και εβαλα σεντονι εκατσα μετα να κοιμησω τον μικρο ....ο Μ εξω να μην ξερει τι θελει ,ηθελε να κοιμηθει αλλα που ? πηγενοεφερνε τον Κ απο το παιδικο στο σαλονι 3 φορες ....καποια στιγμη αποφασισε που ηθελε να κοιμηθει και τον πηγε ο Κ στο κρεβατι και τον αφυσε λεγωντας να κατσει εκει καιθα βγει η μανουλα αφου βαλει το νινι για υπνο να τον παρει (α ναι ηθελε να ερθει μεσα για υπνο ) ξαπλωσε το καμαρι μου και περιμενε ,βγηκα μετα απο 10 λεπτα και πηγα τον πηρα αγκαλιτσα και θηλασε ,τον αφυσα και εγω στο κρεβατι εκει και του ειπα οτι θα παω στο σαλονι και υποσχομαι να τον παρω μεσα οταν παω για υπνο αλλα τωρα θα με περιμενει εκει γιατι ακομα το νινι δεν κανει καλα νανι ,εκατσε εκει και με περιμενε ...κοιμηθηκε ...τον πηρα μετα μεσα κοιμησμενο οπως του το υποσχεθηκα .

μην ξεχασω να σας πω οτι ο μικρος μεχρι στισ 5 ξυπνουσε ανα μια ωρα ...στις 5 ξυπνησε αλλα ημουν τοσο κομματια και μεσα σε υπνο που τον ακουγα να μουγριζει και δεν σηκωθηκα ...και κοιμηθηκε !!!!

ο Κ σημερα μου λεει τι σιριαλ ηταν αυτο !!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

θουλακι μου τι ηταν και αυτο ,περαστικα σον γλυκουλι σου και μην σκευτεσαι χαζα ;)

νατασα ...που το βρηκε το τσιμπουρι !!!! :o

παω να κανω κατι και ερχομαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Ρένα μου κ η μεγάλη μου η κόρη από τη μια στιγμή στην άλλη άλλαξε από αλεσμένα σε κομμάτια! Οπότε μην ανησυχείς! Λίγο προσοχή μόνο, μην την αφήνεις μόνη της να τρώει! Κάποιος να είναι συνέχεια μαζί της!    Εμείς τρώμε και φρούτα κ μεσημεριανό σαν μεγαλύτερες 😂😂😂😂😂  Τώρα που πάμε κούνιες η δικιά μου είναι από τις μεγαλύτερες! Ενώ πριν 1 χρόνο ήταν από τα μικρότερα κ φοβόμουν μην την πάρει κανένας αμπαριζα καθώς έτρεχε 😂😂 πως αλλάζουν οι καιροί 😂😂
    • Πόσο γλυκιά κίνηση αυτή που έκανες κορίτσι μου..... Δεν θα ξεχάσω όσο ακόμα πενθουσα το μωρό μου και ανάρρωνα από την αποξεση, σε μια βόλτα με τον καλό μου είδα ένα μικρό κοριτσάκι με την μαμά του. Το κοίταξα στιγμιαία, γιατί με πονούσε πολύ η εικόνα, ήταν σαν να μου έστριβαν το μαχαίρι στην πληγή, αλλά ο άντρας μου το κατάλαβε. Μην στεναχωριέσαι μου είπε, σύντομα θα έχεις και εσύ το παιδάκι μας. Μου φάνηκαν τόσο κενά λόγια, λόγια παρηγοριάς, αλλά είχε δίκιο. Η υπέροχη κορούλα μου ήταν πολύ κοντά, το μόνο που χρειάστηκε ήταν να μην το βάλω κάτω 🫶🌈🌈
    • Μόλις γύρισα από ένα γάμο εγώ που πήγα για να ξεχαστώ περισσότερο. Ήταν μία κοπέλα έγκυος με την κοιλίτσα αρκετά φουσκωμένη και ήταν ένα γλυκόπικρο συναίσθημα που ένιωσα. Το πρωί πήγαμε μια βόλτα στη φύση με τον σύντροφο και έβαλα λίγα λουλούδια σε ένα σημείο στο έδαφος και ευχαρίστησα το μωρό μου για όσο ήταν μαζί μου ώστε να κλείσω κάπως τον κύκλο αυτό.. το σώμα μου είναι ακόμα στην προηγούμενη κατάσταση, το στήθος πρησμένο, το στομάχι περίεργα κι ύστερα θυμάμαι πως δεν είμαι πια έγκυος. Αχ.. πόση δύναμη να βρούμε πια μέσα μας. Κι όμως τη βρίσκουμε..  
    • Rena μου, εμένα η μικρή δεν έφαγε ουτε μια μέρα αλεσμένα. Τα απεχθανόταν.  Μου πήρε 3-4 μέρες να καταλάβω τι ακριβώς ηθελε.. Φοβόμουν και εγώ πολύ οπότε στην αρχή της τα έδινα πατημένα με το πιρούνι, και πλέον τρελενεται να δαγκώνει μόνη της από κομμάτια ολόκληρα. Είναι απίστευτο το πόσο καλα διαχειρίζεται τις μπουκιες της και πόσο καλά μασάει με τα ούλα!! Να πω την αλήθεια, δεν της τα δίνω στο χεράκι της γιατί δεν έχω την πολυτέλεια του χρόνου, συν του ότι όσες φορές το έχουμε επιχειρήσει καταλήγει να τα ζουλαει και να τα πετάει κάτω. Οπότε έχουμε συμβιβαστεί προς ώρας να της τα προσφέρω εγώ με το δικό μου χέρι και εκείνη τα πιάνει μαζί μου.  Εμένα η παιδίατρος ήταν πολύ θετική στο να δίνω κομμάτια πάντως (εντάξει όχι μήλο ας πούμε που είναι σκληρό), και μου είπε ακόμα καλύτερα που δεν τα θέλει αλεσμένα, δεν θα έχουμε θέμα με την μετάβαση στα κομμάτια μελλοντικά που έχουν πολλά μωράκια. 
    • Καλό μήνα κορίτσια μου!!  Εμείς σήμερα είχαμε πάει σε βάφτιση του γιου μιας φίλης και πραγματικά συγκινήθηκα πολύ. Δεν ξέρω γιατί, πάντα κλαίω στις βαφτίσεις μόλις ακούσω το κλάμα του μωρού 🥹🥹 Πιο πολύ όμως συγκινήθηκα γιατί για πρώτη φορά σε ένα τέτοιο μυστήριο κρατούσα την κόρη μου αγκαλιά 🌈🌈 Το δικό μου μωράκι, και άλλο ένα μέσα στην κοιλίτσα!! Τι άλλο να ζητήσω, εκτός από το να μου τα προσέχει η Παναγία; Ήταν γενικά έντονη μέρα και την χάρηκα πολύ ♥️ Και τον Σεπτέμβρη θα κάνουμε και εμείς τα βαφτίσια και ανυπομονώ 🥹🥹 Εύχομαι μέσα από τα βάθη της καρδιάς μου όλες να νιωσετε αυτήν την συγκίνηση και ευτυχία που ένιωσα εγώ ειδικά σήμερα, να γεμίσουν οι αγκαλιές σας υγιή μωράκια και να κλείσουν όλες οι πληγές. Όλα τα δάκρυα να είναι μόνο από χαρά 🙏🙏🙏 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...