Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρές του βυζονυχτίου νο 52!!!Βασικό ένστικτο!!!(?)


Recommended Posts

Γειά σας :D:D:D

Σήμερα πάλι έκλαιγε η Έλενα το πρωϊ και δεν ήθελε να πάει με το σχολικό :(:( ο Μιχάλης της έλεγε διάφορα για να γελάει και τελικά έκλαιγε και γελούσε ταυτόχρονα :roll::roll: Ελπίζω μέχρι τέλος της εβδομάδας να συνηθίσει.

Γωγώ 2η εβδομάδα πάει η Ιω με το σχολικό ή 3η?

Με τον Μιχάλη ευτυχώς τα πάμε καλύτερα χθες τελειώσαμε σε 1ώρα & 15λεπτά.

Παναγιώτα τα γράμματα τα μαθαίνανε από τον παιδικό, όχι να τα γράφουν αλλά να τα αναγνωρίζουν και να κάνουν την φωνούλα όπως είπε η Τόνια χθες.

Στα νήπια μάθανε και να τα γράφουν αλλά μόνο τα κεφαλαία.

Τώρα κάθε μέρα που μαθαίνουν γράμματα μαθαίνουν μαζί συλλαβές και λεξούλες

Μέχρι τώρα έχουν μάθει α,ο,ε,ι,τ,π,λ και παπί, πατάτα, πίτα, τόπι, έλα, πιπίλα

Χθες μάθανε και την 1η πρόταση "Έλα παπί, πίτα"

Η ύλη που κάναμε εμείς στην δευτέρα έχει μεταφερθεί τώρα στην πρώτη........

Μιτσάκι να χαίρεσαι τον αντρούλη σου

Λένα τί έπαθες αγάπη μου?

Αναστασία τα τσίσα είναι φυσιολογικό να ξεφεύγουν, μπορεί να συνεχιστεί και για αρκετό καιρό.

Για τα μεμέ γιατί λές ότι μειώνεται το γάλα έτσι? ίσα ίσα εγώ νομίζω το αντίθετο.

Και η Έλενα το κάνει κάποιες φορές και νομίζω ότι πλέον δεν υπάρχει μεγάλη ποσότητα........ μου το λέει κιόλας δεν έχει άλλο εδώ, τώρα άλλη μεριά.........μετά από μερικά λεπτά μου λέει τέλειωσε κι εδώ πάλι άλλη μεριά:lol::lol::lol: και συνεχιζεται αυτό μέχρι να την πάρει ο ύπνος...... βασικά μετά μόνο πιπίλα το έχει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ιουλια ευχαριστω αλλα δε νομιζω πως εκανα εγω κατι..μαλλον ειναι θεμα χαρακτηρα και μου βγηκε ετσι ανεξαρτητος...Οσο για το σχολειο, ναι χαιρομαι που διαλεξα αυτο...Οι περισσοτεροι λευκοι πανε τα παιδια τους σε αυτα τα φανταιζι κολλεγια, τα οποια συνηθως τα εχουν Ινδοι (οι Ινδοι εχουν ολες τις επιχειρησεις εδω περα), και δεν ηθελα..Επιτελους να εχει λιγη επαφη με τη χωρα που βρισκεται!

Γι αυτο κ χαρηκα και με την αγορα διοτι θελω να κοψω το σουπερ μαρκετ στα απολυτως απαραιτητα...Τα υπολοιπα απο την αγορα..να τα παιρνουν οι ντοπιοι τα λεφτα μου, οχι οι Ινδοι ιδιοκτητες και οι πολυεθνικες που δινουν μισθους πεινας στον κοσμο...Και τους εχουν και ανασφαλιστους εννοειται...

Οσο για διαθεση ειμαι στα πανω και στα κατω μου..εξαρταται απο τ τι εκανα στην ημερα μου..Με απασχολει πολυ το επαγγελματικο διοτι θελω κανονικη δουλεια, οχι κατα διαστηματα οπως κανω τωρα κ δουλευω απο το σπιτι, αλλα με ωραριο κλπ..Αλλα αυτο αργει...Γενικα προσπαθω να εμπλεκομαι στην πραγματικη ζωη διοτι χανεις πολυ ευκολα την αισθηση της πραγματικοτητας εδω...Μπορεις να ζησεις 10 χρονια κ να εχεις δει μονο τον κηπο του σπιτιου σου, τα πανακριβα ξενοδοχεια και τα εστιατορια...Και να μην καταλαβεις πως ζεις σε μια απο τις φτωχοτερες χωρες του πλανητη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νατασα η ελενα κλαιει κ οταν την βαζουν στο σχολικο για επιστροφη;τί σου λενε;

να σου πω το κλασικο..θα συνηθισει..ελπιζω γρηγορα!μα τί καλος ο μιχαλακης!Να προσπαθει νακανει την αδερφουλα του να γελασει! :):) μπραβο κ που βρισκετε τους ρυθμους σας με το διαβασμα! ;)

αργυρω οντως..μεχρι να πας,ξαναγυρνας! :roll::roll:

τα δικα μας μενουν πιο αργα..αλλα το συστημα σας,χωρις να εχω γνωσεις πανω σε αυτο,πολυ μου αρεσει!κ κυριως θα αρεσει σε ολα τα παιδακια φανταζομαι! :D:D επισης..αφου οι γερμανοι μια χαρα μαθαινουν να διαβαζουν κ να γραφουν..ε δεν μπορει!αποδοτικο θα ειναι! :lol:

νατασα αληθεια η υλη της β δημοτικου πηγε στης α; :shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιουλία όχι το μεσημέρι δεν κλαίει στην επιστροφή. Άρα το κλάμα είναι ακόμα κλάμα αποχωρισμού..........

Στον παιδικό γιατί τον βάζουν να δεί παιδικά? απλά επειδή κλαίει?????????????? όλα τα παιδάκια δηλαδή είναι αλλού και ο Γιώργος βλέπει μόνος του παιδικά?

Για την ύλη έτσι μας είπε η δασκάλα του η οποία είναι 25χρόνια διορισμένη.........

Φραν μπράβο στον Σεμπ που τα πάει τόσο καλά:D:D

Απο Σουηδία πότε θα έχεις νεότερα?

Άργυ αν έπαιρνες το αυτοκίνητο δεν θα έχανες τόσο χρόνο στο πήγαινε-έλα ;) καιρός να πάρεις ένα δικό σου :mrgreen:

Γωγώ για τα γεύματα που ρώτησες, αφού θέλεις να αντικαταστήσεις γεύμα πρώτα θα δίνεις στερεά τροφή και μετά θηλασμό για συμπλήρωμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ααα νομιζα πως το ειχα πει...Δεν με πηραν στη ΣΟυηδια...Ημουν δευτερη στην επιλογη και εδωσαν τη θεση σε ενα σουηδο..ειλικρινα πιστευω πως επαιξε ρολο α. οτι ειμαι ξενη β.οτι ειμαι γυναικα..Και το λεω οχι για δικαιολογια αλλα επειδη διαβασα ολη την αναφορα....

Τεσπα...τωρα ειπα..θα βαραω προσοχη στο αγαλμα του Κιμ Ιλ Σουνγκ στη Πιονγκ Γιανγκ :shock::shock::shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

25 χρόνια διορισμένη?!!! μεγάλη είναι ε?....η δικιά μας έχει μόνο 6 χρόνια στο επάγγελμα!!! :roll::roll::roll::roll: ......και μας έχει τρελάνει στο email!!!! :lol::lol::lol::lol: ....αν θέλει να πει κάτι στους γονείς το γράφει εκεί!!!! :roll::roll::roll:

ρε συ είναι μόνο 10 λεπτά δρόμος με τα πόδια, με το αυτοκίνητο θα συναντήσω και φανάρια......ο γυρισμός μας είναι μια σκέτη ταλαιπωρία γιατί και τα δύο και κυρίως η Ρ. θέλει να ανεβαίνει σε κάθε κούνια ή αυτοκ. που βάζεις χρήματα, που υπάρχει σε κάθε μαγαζί, μετά κουράζεται και θέλει να την παίρνω αγκαλιά, δεν την παίρνω, έτσι σταματάμε σε πεζούλια για να ξεκουραστεί λίγο και συνεχίζουμε.....με εκείνα και με τα άλλα κάνουμε 1 ώρα!!!! :!::!::!::!::!:

Φρανίτα κρίμα ρε συ :( ...εγώ θα έβαζα πρώτα το β. σαν α. και έπειτα το α. σαν β.!!!! :!::!:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φραν δεν πειράζει, κάθε εμπόδιο για καλό ;)

Ψάχνεις για κάτι συγκεκριμένο τώρα?

Αργυρώ εγώ αρχικά την έκανα γύρω στα 45 αλλά για να είναι 25χρ διορισμένη μάλλον είναι λίγο παραπάνω..... μπορεί βέβαια να τελείωσε στα 22 και να διορίστηκε κατευθείαν οπότε να είναι κάπου εκεί κοντά στα 45 ;). Δεν φαίνεται όμως να είναι κουρασμένη και να βαριέται........από τα λίγα που είδα μέχρι τώρα φαίνεται να έχει όρεξη και μεράκι γιαυτό που κάνει, ελπίζω να μην διαψευστώ στην πορεία

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολλα διαβασα αλλα λιγα μου εμειναν γιατι θολωσε ο εγκεφαλος γιατι εκνευριστικα ταμαλα μολις διαβασα αυτο που ειπε η Ιουλια για το παιδικο!!!!!!! :twisted::twisted: Μα σοβαρα τους βαζει τv το πρωι;;;;;;;!!!!!!!!!! :o:o:o:o:o Να της πεις αυριο οτι μια φιλη σου παιδαγωγος(τρομαρα μου :lol: )σου ειπε οτι αυτο ειναι αντιπαιδαγωγικο και ηλιθιο και μονο κακο κανει στη προσαρμογη ειδικα σε τοσο μικρα παιδια!!!!!!!! :twisted::twisted::twisted::twisted: ειλικρινα δε το καταλαβαινω αυτο με τη τηλεοραση στους παιδικους σταθμους!!!!!!! σε οσους δουλεψα ειχαν παντα τv στη ταξη και ΠΟΤΕ δεν εβαλα τα παιδια να δουν!!!!! οι γονεις μου εφερναν dvd(μαθημενοι απο τη προηγουμενη δασκαλα) και τους τα γυρνουσα πισω!!!! το σχολειο δεν ειναι για να βλεπουν τηλεοραση,αλλα για να περνανε το χρονο τους δημιουργικα!!!!

Κι ενταξει να βαλεις κανενα εκπαιδευτικο μετα το φαγητο,την ωρα της χαλαρωσης να πω στο διαολο(αν κι ουτε αυτο το ηθελα)αλλα με το καλημερα σας;;;;;;;;; :twisted::twisted::twisted:

Παρολα αυτα να σου πω οτι αν οντως μετα οπως σου λεει η Λιζα παιζει και περναει καλα,παει μια χαρα η προσαρμογη του! ;) εχω ζησει τις απιστευτες προσαρμογες με παιδακια να κλαινε ολη μερα,να ουρλιαζουν,να χτυπιουνται στο πατωμα,να ξερνανε απο το κλαμα,να μην αφηνουν ουτε τη τσαντα τους,να μην αλληλεπιδρουν καθολου με τα αλλα παιδια κτλ κι ολα μα ολα καποια στιγμη συνηθιζαν και περνουσαν τελεια! ;)

Να σας πω και τα του Αλεξ σημερα...οταν πηαγ να τον παρω ηταν στην αυλη και μολις με ειδε εβαλε τα κλαματα,αλλα η δασκαλα μου μου ειπε οτι ηταν πολυ καλος!!! :D με το που εφυγα σταματησε να κλαιει,ηταν πολυ συνεργασιμος,συμμετειχε και γενικα πολυ καλο παιδακι!!! :shock: αφου κοιτουσα γυρω μου μηπως μιλουσε για κανενα αλλο παιδακι!!!! :lol::lol::lol: αυριο λεει θα τους παει τη κιθαρα του να τους πει ενα τραγουδι!!!!! :lol::lol::lol::lol:

Νατασουλα πολυ γλυκος ο Μιχαλακης!!!!! :x:x:x και η Ελενα βρε αν σου λενε οτι οταν παει στο σχολειο παιζει και δε κλαιει,παει να πει οτι πολυ συντομα θα ειναι μια χαρα! ;) Σε πολλα παιδια δεν αρεσει το σχολικο και τους ειναι πιο ευκολο στη προσαρμογη να τα πηγαινουν οι γονεις κατευθειαν στο σχολειο..

Φρανι καλα το Σεμπινι εχει τη καλυτερη προσαρμογη απο ολα!!! χαλαρη απο τη πρωτη μερα!!! :D ι αν δεις και του αρεσει βρε τοσο πολυ γιατι δε το πας καθε μερα;;;; κι εμενα μου αρεσει πολυ που τον πηγες σε αυτο το σχολειο,αλλα απο σενα δε περιμενα και ακτι αλλο! :P

75σεντς 7 κιλα μπανανες;;;;;;; :shock: ποσο φτηνα ειναι εκει;;;;;; :o και σκεψου οτι οι ανθρωποι εκει δεν εχουν ουτε μπανανες να παρουν ε;;;;; :(:(

Πως ειναι οι αγορες που λες;;;τι πουλανε;;; ποσο θα ηθελα να εχω τετοιες εικονες!!! :ymdaydream:

Α Αναστασι μη με μπερδευεις με μειλ ρε,θα σου στειλω με το κινητο!!!!! :P αλλωστε στο λαπτοπ αυτο δεν εχω φωτο πολλες γιατι 1ον δε παιρνει dvd(ειναι απο τα μικρα) και 2ον εχω χασει το καλωδιο του κινητου για να περασω αυτες που εχω...α και προσπαθω να τις περασω με μπλουτουθ αλλα μου λεει το λαπτοπ οτι θελει να συνδεσω το κλειδι του μπλουτουθ!ποιο κλειδι ρε παιδια;;;; :-??

Ιουλια αν αλλαξει γνωμη η κοπελα για τη μετακινηση μην αρνηθεις ρε συ...θα γλιτωσεις τοσα δρομολογια,βενζινη,κινδυνους...εκτος κι αν κανεις το 2ο που λεγαμε και γλιτωσεις μια και καλη!!! ;)

Μαρη Γωγω τι αλλο θες να κανεις δηλαδη με το 5 μηνων βρεφος;;;;;;;;να παιζεται κουτσο;;;;;;;; :lol::lol::lol::lol: μια χαρα ειναι ολα αυτα που κανετε!! ;)

Και κατι αλλο ηθελα να σου πω αλλα το ξεχναω... :roll:

ωχ κι αλλα ειπετε γαλιαντρες αλλα τωρα παω να φαω τα ωραιοτατα γιουβαρλακια μου!!! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα στα κορίτσια και αγόρια!!!! Τί νέα;;;; :D:D:D

Έμεις καλά!!!

όλις πήγε ο πατερούλης μας να πάρει το αμαξάκι μας!!!! :D:D:D Είναι έτοιμο επιτέλους!!!! ΑΛΛΑ έχει γίνει μπέρδεμα με συνεργείο-ασφαλιστική και θα γίνει πανικός. Θα αρχίσουμε τις μηνύσεις. Δεν τα βρήκαν μεταξύ τους και πολύ φοβάμαι πως θα μας ζητήσουν χρήματα από την τσέπη μας και θα γίνουμε κώλος. Το απόγευμα θα πει ο Δ στον δικηγόρο του για μια άλλη υπόθεσή του και θα μιλήσουν και γιαυτό.

Τα υπόλοιπα νέα μας. Πήγα σήμερα στην εφορία και κλασικά εξυπηρετούσαν μέχρι τις 10 γιατί λέει μετά είχαν διοικητικό συμβούλιο. Η πόρτα ήταν κλειδωμένη παρακαλώ. Τα ξαναπήρα στο κρανίο... :twisted::twisted::twisted: Και είχα και τις μικρές μαζί. Αφού μπήκαμε βγήκαμε από το αυτοκίνητο ήδη μια φορά εκεί ξεκίνησα να πάω στη νέα παιδίατρο για να δει το βιβλιάριο της Δ και να μου πει πιο εμβόλιο να πάρω για να κάνουμε σε λίγες μέρες. Αφού κάνω 2-3 κύκλους στα κοντινά τερτάγωνα βρίσκω να παρκάρω σε μια θεσούλα μια σταλιά. Το βάζω ίσα ίσα πάω να ανοίξω την πόρτα μου να κατεβώ και....... ντουπ κοπανάω την πόρτα σε ένα κολωνάκι που δεν είχα καν δει. Μου κόπηκαν τα πόδια λέμε.... :o:o:o Κατεβαίνω με την νψυχή στο στόμα να δω τί έκανα και τελικά μικρό το κακό (ευτυχώς γιατί ποιος την άκουγε τη μανούλα μου μετά). Έκανα μια μικρή μικρή λακουβίτσα μόνο που δε φαίνεται παραμόνο αν πας κόντα. Τέσπα. Ξεφορτώνω τις μικρές παίρνω την Ε στο χέρι τη Δ στο μει ται και πάμε στην παιδίατρο. Μπαίνω που λέτε μέσα στο ιατρείο και μυρίζει τσιγάρο..... :shock::shock::shock: Πρώτο σοκ..... Τα νεύρα μουυυυυυυυυυ. Η μπαλκονόπορτα ανοιχτή για να ξεμυρίζει προφανώς. Ακούω την παιδίατρο να μιλάει σε κάποιον (λέω κόσμο θα έχει) Περιμένω , περιμένω, περνάει ένα τέταρτο και αυτή ακόμη μιλάει. Σε φιλικό ύφος και κουτσομπολεύει. Μπαίνει μέσα ένας μπαμπάς με το γιο του και μετά από άλλα 10 λεπτά μια κυρία με την κόρη της και περιμένουμε όλοι παρεούλα... :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Μετά από ένα 5 λεπτο ανοίγει την πόρτα της και λέει 'περάστε'. Δεν είχε κανέναν μέσα!!!! :o:o:o Μιλούσε στο τηλέφωνο η Μ@#$%κω και μεις περιμέναμε σαν τα βοδια. Πιανουμε την κουβέντα της λέω για τη Δ ποια εμβόλια είναι να κάνει τέλοσπάντων και πιανει να δει το βιβλιάριο της Ε. Βλέπει οτι δεν έχουμε κάνει ακόμη το ΜΜR και αρχίζει να με κράζει. Ποιον ρώτησα να μην το κάνω, γιατί πως κλπ. Της είπα ευχαριστώ πολύ και γεια σας. Φυσικά και ήταν η πρώτη και τελευταία φορά που με είδε....

Είμαι εγώ η παράξενη;;;;;;;;;

Από το Δεκέμβρη έχω αλλάξει 4 παιδιάτρους και κανένας δε μου έκανε. Ή μάλλον μόνο ο Παπαβέντσης μάρεσε αλλά βγήκε από το ΤΕΒΕ. Τι σκατοταμείο ρε γαμώτι.....

Τα νεύρα μου. Έχω άλλη μια στο μυαλό μου. Αν και αυτή είναι στρίντζω θα τρελαθώ................

Τα πα και στην Παναγιώτα που με πήρε τηλ και ησύχασα κάπως........

Ρε μήπως είμαι πολύ παράξενη;;;;;; Γιατί δε μου το λέτε;;;;; Για να μην πικραθώ;;;;;;;;;; :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα στα κορίτσια και αγόρια!!!! Τί νέα;;;; :D:D:D

Έμεις καλά!!!

όλις πήγε ο πατερούλης μας να πάρει το αμαξάκι μας!!!! :D:D:D Είναι έτοιμο επιτέλους!!!! ΑΛΛΑ έχει γίνει μπέρδεμα με συνεργείο-ασφαλιστική και θα γίνει πανικός. Θα αρχίσουμε τις μηνύσεις. Δεν τα βρήκαν μεταξύ τους και πολύ φοβάμαι πως θα μας ζητήσουν χρήματα από την τσέπη μας και θα γίνουμε κώλος. Το απόγευμα θα πει ο Δ στον δικηγόρο του για μια άλλη υπόθεσή του και θα μιλήσουν και γιαυτό.

Τα υπόλοιπα νέα μας. Πήγα σήμερα στην εφορία και κλασικά εξυπηρετούσαν μέχρι τις 10 γιατί λέει μετά είχαν διοικητικό συμβούλιο. Η πόρτα ήταν κλειδωμένη παρακαλώ. Τα ξαναπήρα στο κρανίο... :twisted::twisted::twisted: Και είχα και τις μικρές μαζί. Αφού μπήκαμε βγήκαμε από το αυτοκίνητο ήδη μια φορά εκεί ξεκίνησα να πάω στη νέα παιδίατρο για να δει το βιβλιάριο της Δ και να μου πει πιο εμβόλιο να πάρω για να κάνουμε σε λίγες μέρες. Αφού κάνω 2-3 κύκλους στα κοντινά τερτάγωνα βρίσκω να παρκάρω σε μια θεσούλα μια σταλιά. Το βάζω ίσα ίσα πάω να ανοίξω την πόρτα μου να κατεβώ και....... ντουπ κοπανάω την πόρτα σε ένα κολωνάκι που δεν είχα καν δει. Μου κόπηκαν τα πόδια λέμε.... :o:o:o Κατεβαίνω με την νψυχή στο στόμα να δω τί έκανα και τελικά μικρό το κακό (ευτυχώς γιατί ποιος την άκουγε τη μανούλα μου μετά). Έκανα μια μικρή μικρή λακουβίτσα μόνο που δε φαίνεται παραμόνο αν πας κόντα. Τέσπα. Ξεφορτώνω τις μικρές παίρνω την Ε στο χέρι τη Δ στο μει ται και πάμε στην παιδίατρο. Μπαίνω που λέτε μέσα στο ιατρείο και μυρίζει τσιγάρο..... :shock::shock::shock: Πρώτο σοκ..... Τα νεύρα μουυυυυυυυυυ. Η μπαλκονόπορτα ανοιχτή για να ξεμυρίζει προφανώς. Ακούω την παιδίατρο να μιλάει σε κάποιον (λέω κόσμο θα έχει) Περιμένω , περιμένω, περνάει ένα τέταρτο και αυτή ακόμη μιλάει. Σε φιλικό ύφος και κουτσομπολεύει. Μπαίνει μέσα ένας μπαμπάς με το γιο του και μετά από άλλα 10 λεπτά μια κυρία με την κόρη της και περιμένουμε όλοι παρεούλα... :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Μετά από ένα 5 λεπτο ανοίγει την πόρτα της και λέει 'περάστε'. Δεν είχε κανέναν μέσα!!!! :o:o:o Μιλούσε στο τηλέφωνο η Μ@#$%κω και μεις περιμέναμε σαν τα βοδια. Πιανουμε την κουβέντα της λέω για τη Δ ποια εμβόλια είναι να κάνει τέλοσπάντων και πιανει να δει το βιβλιάριο της Ε. Βλέπει οτι δεν έχουμε κάνει ακόμη το ΜΜR και αρχίζει να με κράζει. Ποιον ρώτησα να μην το κάνω, γιατί πως κλπ. Της είπα ευχαριστώ πολύ και γεια σας. Φυσικά και ήταν η πρώτη και τελευταία φορά που με είδε....

Είμαι εγώ η παράξενη;;;;;;;;;

Από το Δεκέμβρη έχω αλλάξει 4 παιδιάτρους και κανένας δε μου έκανε. Ή μάλλον μόνο ο Παπαβέντσης μάρεσε αλλά βγήκε από το ΤΕΒΕ. Τι σκατοταμείο ρε γαμώτι.....

Τα νεύρα μου. Έχω άλλη μια στο μυαλό μου. Αν και αυτή είναι στρίντζω θα τρελαθώ................

Τα πα και στην Παναγιώτα που με πήρε τηλ και ησύχασα κάπως........

Ρε μήπως είμαι πολύ παράξενη;;;;;; Γιατί δε μου το λέτε;;;;; Για να μην πικραθώ;;;;;;;;;; :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νατασακι γιατι εισαι παραξενη πουλακι μου;;;;;επρεπε να της πεις κι ευχαριστω που βρωμουσε τσιγαριλα το ιατρειο,που περιμενατε σα τα βοδια οπως λες να τελειωσει το κουτσομπολιο ή που σε [ηρε απο τα μουτρα για το εμβολιο;;;;; :twisted::twisted::twisted::twisted: εμενα δηλαδη που εχω κανει μονο 2 εμβολια ακομη στη μπεμπα τι θα εκανε θα με κατηγειλε στον ιατρικο συλλογο;;;;; :lol::lol::lol:

Δικαιωμα κι ευθυνη σου-μου να κανουμε η να μη κανουμε εμβολια!!!!!! κι εγω το μμρ στη μπεμπα θα το κανω μετα τα 3! ;)

Η δικια μου παρολο που εχω πει πολλες φορες οτι ειναι φαρμακου,εχει σεβαστει(χωρις να συμφωνει καθολου) το κολλημα μου με τα εμβολια! τη προηγουμενη φορα που εκανε το πρεβεναρ,ηθελε να κανει και του μινιγκιτιδοκοκκου που τα κανουν μαζι κι εγω της ειπα οχι! ενα εμβολιο καθε φορα! Ε στο τελος γελαει κιολας γαιτι ακρη δε βρισκει με μενα που εμπλεξε!!! :lol::lol::lol:

Οσο για τα γαμοκολωνακια,ξερεις ποσες φορες την εχω πατησει που δε τα βλεπω κι εγω;;;;; :twisted::twisted::twisted:

Ρε παιδια πριν ειχα αφησει την Ανδριανα στο παρκο για να βγαλω γαλα και μια στιγμη επειδη δεν ακουγα τιποτα παω να δω και ειχε πεσει στο πλαι και ειχε κοιμηθει το πουλακι μου ζεβλωμενο!!!μα τι καλο μωρο!!!!! :x:x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγώ έκανα φακές, κλασικά η Ρ. δεν τρώει, της πρόσφερα με ρυζάκι, αλλά πάλι δεν.... και της έβαλα και λίγη φέτα από πάνω .... αλλά πάλι δεν.... :evil::evil::(

Τόνια μια χαρά ο Άλεξ, αντί να μέθει αυτός θα τους μάθει εκείνους τραγουδάκια!!! :lol::lol::lol::lol:

Νατασούλα αν έχει διάθεση μια χαρά!!! :) για τον Μηχαλάκη μπράβο, έμαθε τόσα πολλά ε?!!! :!::)

εμείς να δούμε θα μάθουν καμμιά πρόταση αυτήν την χρονιά?!!! :roll::roll::roll::roll:

Γωγώ επίσης μπορείς να της διαβάζεις τα άρθρα σου ;)

σας αφήνω, πάω να συνεχίσω το σκούπισμα γιατί μετά έχω μελέτη με τον Λ., ο Θεός να την κάνει μελέτη δλδ!!!

έχει μια ζέστηηηηηηη άλλο πράμα!!!! :D:D

Νατάσα όοοοοοοχι δεν θα πω ότι είσαι περίεργη :lol::lol::lol::lol::lol: 4 παιδιάτρους ρε?!!!! :lol::lol::lol:

ελπίζω να βρεις κάποιον της αρεσκείας σου, τι στο καλό ολόκληρη Θεσ/νίκη....κάποιος θα υπάρχει!!!! :lol::lol::lol::roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α Νατασουλα εσυ με ρωτησες τι θα κανω τη μπουμπου οταν παω δουλεια;;;; καταρχην μπορω να τη παιρνω μαζι μου γιατι το τμημα μου ειναι βρεφικο,αλλα επειδη δε θελω λογω ιωσεων και ταλαιπωριας να το ξυπναω τοσο πρωι,θα τη κραταει η μαμα μου..βεβαια δε ξερω τι θα γινει τοτε με την ανιψια μου η οποια θα ειναι παλι μονιμως αρρωστη και μονιμως στη μανα μου!!!!! :twisted::twisted::twisted::twisted:

Ε θα χωσει και ο Μακης τη μανα του 2 φορες την εβδομαδα φανταζομαι...

Αργυ δεν ειναι εκει ο αντρα σου να αναλαβει τη Ρεα;;;; :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιουλία έχω μείνει κάγκελο. Τηλεόραση ρε συ;;;;;;;;;;;;;;; Ντοινγκ ντοινγκ και ξαναντόινγκ...

Θα τους πεις τπτ;;;; Εγώ θα έλεγα να το συζητήσεις μαζί τους. ααααα και κάτι ακόμη. Σας πήραν από το κοπερτί; Εμένα με πήραν χθες να ενημερώσουν για το πότε αρχίζουν και για τα δίδακτρα!

Τόνι μπράβο στον Άλεξ!!!! Αφού αντέχει ακόμη η δασκάλα τοτ!!!!! :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Νατάσα και σήμερα έκλαιγε η ζουζούνα;;; Κρίμα γμτ.............

Argi τελικα δεν θα πηγαίνει με το αυτοκίνητο;;;;

Γωγώ είσαι σούργελο ρε!!!! Καλά σου λέει η Τόνια τί θέλεις να παίζετε κουτσό;;;;χαχαχαχαχα Μια χαρά είναι αυτά που κάνετε!!!!

Αναστασία θεά μου σε θυμήθηκα το μεσημέρι και ήθελα να σε πάρω αλλά ήταν αργά. Το απόγευμα πάλι!!!!

Αφρο, Αργι, φρανίτα, έλενα και όποια άλλη ξεχνάω τα φιλιά μου!!!!!

Έχω ραντεβού αύριο στο ΙΚΑ στις 16.30 λέτε να μην ισχύει;;;;;; Η εφορία θα είναι κλειστή πάντως λόγω της απεργίας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ο άντρας μου γυρίζει κατά τις 16.30, τρώει και κοιμάται για 1 ή 2 ώρες!!!...δεν θέλω να διαβάζει το βραδάκι, θέλω να τελειώνει τις δραστηριότητές του και μετά να κάνει ό,τι θέλει!!! :|

ένα άλλο που με ανησυχεί είναι ότι από τότε που άρχισε το σχολείο δεν έχει βγει καθόλου στον κήπο :shock::shock::shock::shock::shock: δεν ξέρω γιατί!!!! :!: ...ακόμη και αν υπάρχουν παιδιά έξω και παίζουν!!! :?

ξεσκόνισα, σκούπισα, πάει ο Λ. να πετάξει από την ξύστρα τα απομεινάρια και πάρτα όλα στο πάτωμα!!!! :evil: .....φακή κάτω, ρύζι κάτω .........

άστην ευχή πια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?

ουφ τα μισα διαβασα!

Ιουλια καπου υπαρχει η νομοθεσια σχετικα με την τβ στο παιδικο!

θα ψαξω..ελπιζω να τη βρω!]

Νατασα ευχομαι να βρεις καποιον παιδ. να σου κανει!

και επειδη θα σκασω.....

-220 ο μισθος μου!

οποια μαθει για την ημεριδα η θεσεις στην Αυστραλια να με ενημερωσει!

ολο και πιο πολυ σιγουρευμαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φυσικα κ θα το κανω θεμα για την τηλεοραση,αυριο που θα παω,θα το συζητησω ευγενικα,να μαθω κ τί στο καλο κανουν τα παιδακια εκεινη την ωρα..δηλ.αν τον πηγαινα στι; 7 το πρωι,θα εβλεπε 3 ωρες τηλεοραση;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; :shock::shock:

ισως κατι να μην καταλαβα καλα..αλλα μπροστα μου του ειπε"παμε γιωργο να δουμε παιδικα!" :shock::shock::shock: κ εγω η χαζη δεν ειπα τιποτα..τεσπα!αυριο!σημερα παντως δε του εβαλα καθολου,πού ξερω ποσο ειδε εκει; :?:?

τονια οχι!κ να αλλαξει γνωμη,εγω δεν παω!θα κατσω κ θα παρω τα μορια μου μπας κ ερθω πιο κοντα κ οταν με το καλο κανω δευτερο,πολυ μετα,ε!,να μην εχω να τρεχω εις τας εξοχας! :lol::lol: ασε που πεισμωσα..

νατασα δε μας πηραν τηλ..δηλ.δεν ξερω αν πηραν την αναστασια..αλλα δε νομιζω ακομη..ποτε ξεκινατε;

σας φιλω ολες γλυκα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλε τα καταφερα και σας διαβασα!!!! :mrgreen::mrgreen:

Φρανιτα εγω σε ειχα ρωτησει για τη Σουηδια..οχι ε;;;Καλα δεν πειραζει..

Ρε συ σκιαχτηκα με το γεγονος οτι θα κοιτας το αγαλμα αυτουνου του #$%%##% στην Πιονγιάνγκ .... :?:?:?

Θα πας εκει τελικα ε;;;

Τονια εγω σε ρωτησα ρε για τη μικρη!!Βασικα εγω θα την επαιρνα μαζι μου...μια χαρα θα ητανε.

Γωγουλα 12-18 ρουχαλακι του παιρνω..αλλα ρε συ δε θελω τπτ...αληθεια...θελω μονο να ερθετε!!! :x

Βίκυ σορρυ κιολας που σε ρωταω απο εδω ..αλλα στην Αυστραλια ρε τι δουλεια θα κανετε;;;και με πόσα λεφτα;;;

Νομιζω η καριερα στη Βουλαγαρια ειναι πιο υποσχομενη... :lol::lol::lol: Η ανηψια σου ειναι καλα;;;

Ιουλια..κατι που δεν καταλαβα!!!Τηλεοραση βλεπει μονος του και τα αλλα παιδακια ειναι αλλου και τρωνε και τραγουδανε;;; :shock::shock:

Νατασα τα ειπαμε και στο τηλ εμεις...πιστευω καποιον θα βρεις ρε συ!!!

σημερα ο αντρας μου πηγε και πηρε τα αντιγριπικα εμβολια!!! :?:? Φετος δοθηκε εντολη να εμβολιαστουν ολοι απο 6 μηνων και πάνω!!!και μετα τα περυσινα μας δε μπορω να του πω και πολλα γιατι αν παθουμε παλι κατι φετος ποιος τον ακουει!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κοριτσια εγω δεν τα φοβαμαι τα εμβολια...Στο Σεμπ τα εκανα κανονικα και μερικα παραπανω λογω Ουγκαντας..Δεν τα απαξιωνω ακριβως επειδη βλεπω καθημερινα τι γινεται χωρις αυτα...Εχετε δει παιδι με πολυομυελιτιδα? η να πεθανει απο τετανο ? το 10% του πληθυσμου ειναι χρονιοι φορεις Ηπατ Β ακριβως επειδη δεν υπαρχον εμβολια ενω η Ιλαρα σκοτωνει με τρομαχτικους ρυθμους παιδια κατω των 3 ακριβως επειδη δεν εμβολιαζονται....Δεν υποστηριζω να τα κανουμε ολα ακριτα, ουτε θελω να ανοιξω θεμα , αλλα το θεωρω λιγο πολυτελεια εμεις στον δυτικο κοσμο να απαξιωνουμε ετσι κατι που για το μεγαλυτερο ποσοστο του πλανητη θα ηταν σωτηριο...

Δεν με παρεξηγειται ετσι?? :oops::oops::oops:

Ιουλια να το πεις για την ΤΒ...κακο μου ακουγεται..αλλα παλι δεν ξερω...

Πεμπη στην αδερφη μου εκοψαν 250 ε κ ειναι νηπιαγωγος...

Βρε αργυρω κ εμενα ερχεται στις 5 ο Κ αλλα μετα παιζει πολυ με τον Σεμπ, τον πλενει, πανε σουπερ μαρκετ, μαγειρευει....Να του πεις να μην κοιμαται...

Τονια μου ο κοσμος μπορει να αγορασει στην αγορα, τα 75σ ηταν τιμη λευκων, οι ντοπιοι θα τα παρουν 25 σ..Το προβλημα δεν ειναι αυτα, αλλες ειναι οι ελλειψεις...διδακτρα, φαρμακα, ιατρικη περιθαλψη κλπ...Ααα και πολλα κοριτσια δεν πανε σχολειο μολις αδιαθετησουν διοτι δεν εχουν χρηματα για σερβιετες :shock::shock:

Θα σου βαλω φωτο απο αγορα να δεις...

Παναγιωτα τωρα σε ειδα...Ναι θα παω, οχι αμεσα, μετα τον ιανουαριο..θα κατσω κανα μηνα ελλαδα πρωτα να δω τους δικους μου...Δεν ξερω μωρε, η ζωη μου εχει δειξει πως τιποτα δεν ειναι οπως φαινεται η ακουγεται...για να δουμε....Για την ωρα ειναι τα ονοματα μας στην κυβερνηση και μας ψαχνουν να δουν αν μας εγκρινουν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παναγιωτα αυτη την αισθηση εχω!οτι ειναι μονος του..αχ τωρα που το εγραψα μου φαινεται πιο τραγικο απο ο,τι το ενιωσα το πρωι.. :roll::roll:

αυριο θα μου λυθουν οι αποριες..

αντιγριπικο εμεις δεν καναμε,ουτε θα κανουμε..αλλα καταλαβαινω με βαση τα περσινα,εχεις δικιο να ανησυχεις..

ο γιωργος τριγυρνα με ενα τουμπερλεκι,το βαραει κ τραγουδαει"νταρλα ντι ρλα ντα ντα"! :lol::lol::lol::lol::lol: κ οχι δε το εμαθε στο σχολειο,ο χ. του το εμαθε!εχει κανενα μισαωρο που τραγουδαει κ κοπαναει το τουμπερλεκι! :lol::lol::lol::lol::lol:

τονια φερε τον αλεξ να κανουμε συγκροτημα! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

μα περα απο την πλακα,τα πηγαινει τελεια ο αλεξ!κ μουφαινεται κ καλη η δασκαλα του,αφου προτεινε να φερει κ την κιθαρα του! ;):)

εγω δε θα την επαιρνα τοσο μικρη στο βρεφονηπιακο..

τονια να σε ρωτησω..στο σπιτι ο αλεξ λεει οτι θελει να παει σχολειο;το απογευμα τα συζητατε;γιατι εγω τον εχω πρηξει να τον ρωταω..μηπως δεν κανει; :?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοιτα Φραν ..σιγουρα θα ειναι πολυ μεγαλη εμπειρια να πατε να μεινετε εκει!!!

Απλα δε ξερω και πολλα ..ας πουμε τηλεπικοινωνιες υπαρχουν εκει;;;Διαδικτυο;;;

ο Σεμπ σε τι σχολεια θα πηγαινει;;;

Ιουλια να το ξεκαθαρισεις αυριο αυτο..καλα και εμεις ακομη καθε μερα ολο και κατι ξεκαθαριζουμε.

Ασ πουμε σημερα τους ειπε ο αντρας μου να μην τον πιεζουνε με το φαγητο γιατι χθες ξερασε 2 φορες!!! :shock::shock: Μια το ανθος αραβοσιτου και μια τις φακες και σημερα το πρωι εκλαιγε και ελεγε "δε θελω κρεμα"....

μωρε μην τον πολυπρηζεις.Απλα μια στο τοσο να του λες οτι αυριο θα παμε στο σχολειο σε περιμενει η κα Λιζα και οι φιλοι σου.

Ο Νικολας πια εχει καταλαβει και τις μερες της εβδομαδας και καθε μερα μας ρωταει αν ειναι Σαββατο για να μην παει σχολειο..εχει πολυ γελιο!!! :lol::lol::lol: και εγω κλασσικα του τραγουδαω τα Στρουμφακια "Δευτερα κατι εχω....." :lol::lol::lol:

Εγω τα εμβολια τα εχω κανει ολα.και το ροταριξ ακομη.Απλα της γριπης το φοβαμαι ρε γμτ.δε θεωρω οτι εχει δοκιμαστει πολυ!!!! :!::!::!:

Το ξερατε οτι οι γιατροι ειναι αναγκασμενοι να κανουν πρωτοι ολα τα εμβολια που κυκλοφορουν για πρωτη φορα αλλιως τους παιρνουν την αδεια??? :?:?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στη διπλανη στηλη που διαφημιζει το μαμυ στο φεις υπαρχουν πολλες δικες μας φατσουλες!!! :D:D

Ρε παιδια να πω μια κατινια;;; :oops::oops::oops:

Μα τι χαζομαρες πια ρωτανε ολα αυτα τα μαμαδιστικα στο φεις..και να κανουμε λαικ κτλ...

Ειμαι γεροπαρεξενη ε;;; :oops::oops:

Ιουλια καταληψη ε;;;

Πω πω απο τωρα;;; Αν και χαιρομαι πολυ για σενα γιατι πραγματικα χρειαζεσαι χρονο με το Γιωργακη ειμαι εντελως κατα ρε συ..Το θεωρω μεγαλη απαξιωση του σχολειου.

Κοιμηθηκαν και τα 2 στις 5 αφου πριν μας τα επρηξαν..εφυγε και ο αντρας μου για μαθημα και τωρα εχει μια τελεια ησυχιααααααααααα!!!!!!!!! :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εγω τα εωχ κανει ολα!

μετα την εκδηλωση της αλλεργιας το 5πλο το καναμε χωριστα το κεθε ενα!

της γριπης οχι ηταν υπο κορτιζονη και δεν επρεπε!

ο Π. που εχει ελλειψη G6PD δεν μπορει να το κανει!

στη δουλει αμια ενοικος που εχει αλλεργια σε ψαρι , αυγο, σοκολατα, επησις δεν θα το κανει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KALHSPERA..

ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ ΤΙ ΠΑΘΑΜΕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

νιωθω τοοοοοοοοοσο αχρηστη..κ εχω κ τυψεις :cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:

:cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:

πηγα τζαμπο με το παντελακη...κ πηρα τι ηθελα,,πηρα κ κερακι(αυτο το κοκκινο που ειναι για τα μη

μνηματα)

παω ταμειο..κ με κοιτα ο μπεμπης κ του δειχνω-δινω κατι ταψακια που πηρα κ πανω ειχε αυτο το κερι..κ πως το αρπαζει εγω ηθελα να το βαλω ταμειο κ βλεπω οτι το καπακι (εκεινο το τυπου σιδερενιο με τις τρυπες) ειναισ τα χερια του μικρου..

κ του το περνω κ ριχνει ενα κλαμααααα..κ γω η βλαμενη νομιζα εκλαιγε γτ του πηρα το παιχνιδι κ να ειμαι ελα βρεπαντρελακη κτλ...

κ βλεπω οριν πληρωσω αιματα να τρεχουν :o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o

κοιταω τα χερια του.κοπηκε το δαχτυλακι του..δε ειδα που...με κοιταει ο μπροστινος να σε βοηθησω κτλ κτλ

εγω μαλακας..να κλαει κ να εχω να πληρωσω προχωρησω κτλ..

παω στη υποδοχη..με δινει βαμβακι το ταμποναρω νααα αιμα..περνω το αντωνη να ερθει..ειδα τη πληγη//δε ητα κοψιμο..αλλα κοψιματαρα νααααααααα βαθυ :o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o

εγω περιμενω το αντωνη...κ με πηραν τα κλαματα..μα ποσο αχρηστη μπορει να ειμαι γαμω τη πουτ@@@να μου :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

παμε κεντρο υγειας-το μωρο το πηρα αγκλαλια το κρατουσα σφιχτα κ το χερακι του..-δε το βαλαστο καρεκλακι..αυτο ουρλιαζε κ γω θα το ειχα στο καθισμα..δε με πηγαινε...( λεει θα πατε νοσοκομειο μπορει να θελει ραμματα :o:o:o:o:o:o:o:o:o

παμε εκει..λεει θελει ραμματα :cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:

εγω κ κεντρο υγειας κ νοσοκομειο δε εμπαινα μεσα..δε θα αντεχα..

στο νοσοκομειο ειμουν απ εξω...εκλαιγε το μωρακι μλυ..δε αντεχα να το ακουω...μπηκα μεσα(ο αντωνης ηταν)κ με λεει ο γιατρος..μαμα βγες εξω..βγηκα..ξανα μπαινω μετα με λεει μαμα βγες για δικο σου καλο..

βγηκα λεω τι αργουν..το μωρο να ουρλιαζει...με λεει ο αντωνης κοπηκε κ η αρτηρια %-(%-(%-(%-(%-(%-(%-(%-(%-(%-(%-(%-(

εκει τα ειδα ολα...κ μωρο μου εξαιτιας μου τι τραβουσε :cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:

μετα βγηκε με το χερακι σε επιδεσμο. :cry::cry::cry: μπορει να μας κρατουσαν ειπα αλλα τελικα μας διωξαν...πεμπτη θα παμε για αλλαγη..ποσο χαλια νιωθω.. :cry::cry::cry::cry::cry::cry:

κ μας εδωσαν κ αντιβιωση...τους εχω κ τους 2 με αντιβιωση..

κ ελεγα ο μικρος τουλαχιστον μεχρι να χρονισει μη παρει :cry::cry::cry::cry:

το μωρο το πηρα αγκλαλια το κρατουσα σφιχτα κ το χερακι του..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...