Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΩΟΡΗΞΙΑ


Recommended Posts

Καλησπέρα κοριτσια,

να γνωριστώ: ειμαι 29 χρονων 1χρονο παντρεμενη αλλα εδω και 2χρονια προσπαθούσαμε με κανενα βεβαια αποτέλεσμα γιατι τελικα εκανα εγω μια επεμβαση πολύποδα και εκει που λεγαμε αντε παμε τωρα ζεστα,μπήκε και ο αντρας μου για κυρσοκήλη πριν 1μήνα περιπου εχω απογοητευτεί ξέρω οτι είναι πολυ νωρις αλλα όταν ολοι οι γύρω σου με το που παντρεύονται μένουν αμέσως λες γιατι?

Και παμε πάλι απο την αρχή να σκεύτομαι γιατι και πως και αλλα τετοια

Αλλα να ρωτήσω κάτι?Λένε οτι μπορεί να μην εχεισ ωορηξία κάθε μήνα ισχύει και μπορει και για 2-3 μήνες συνεχόμενους?Αμαν πιαααααα :!:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα κορίτσι μου!!!

δεν έχω ιδέα για αυτό που ρωτάς, όντως υπάρχουν μέσα στον χρόνο κάποιοι μήνες που μπορεί να μην κάνεις ωορηξία αλλά δεν ξέρω πόσοι και αν γίνεται να είναι συνεχόμενοι, αν και στην φύση δεν υπάρχουν λογικά και προβλεπόμενα!!!

απλά ήθελα να σου ευχηθώ να μείνεις σύντομα εγκυούλα και να κρατήσετε ένα μικρό ζουζουνάκι στην αγκαλίτσα σας χωρίς άλλες ταλαιπωρίες!!!

Περαστικά σας και να είστε πάντα γεροί και σιδερένιοι που λένε!!!

καλή επιτυχία στις προσπάθειές σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα.καταρχην περαστηκα και ευχομαι απο δω και περα να μην αντιμετωπισετε αλλο προβλημα υγειας.

ουτε γω το ξερω αυτο. και για να ειμαι ειλικρινης πρωτη φορα το ακουω. απο το να καθεσαι και να αγχωνεσαι , εγω θα σου προτεινα να το συζητησεις και με το γιατρο σου το θεμα. επισης μπορεις να πας σ ενα φαρμακειο και να παρεις ενα τεστ ωορρηξιας ωστε να κατατοπιστεις ποτε περιπου εχεις . εμενα το τεστ με βοηθησε.

καλη επιτυχια και ευχομαι συντομα να εχουμε τα ευχαριστα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αν εννοεις γιατι δεν εμεινες εγκυος εδω και δυο τρεις μηνες ,σιγουρα δεν ειναι επειδη δεν εκανες οωρηξια..μπορει να συμβει και αυτο αλλα δεν ειναι πολυ συνηθισμενο εκτος αν εχεις αστατο κυκλο η καποιο θεμα..γενικα να ξερεις οτι οι πιθανοτητες να συλλαβεις σε καθε κυκλο ειναι μικρες οποτε μην απογοητευεσαι συντομα,θελει το χρονο του..παρε ενα τεστ οωρηξιας να δεις ποτε περιπου κανεις και στοχευσε τις μερες..καμια φορα μπορει να χασεις τις μερες αλλα και να τις πετυχεις εχεις ενα 15% επιτυχια!!!εισαι μικρουλα βεβαια και μπορει να ναι και λιγο παραπανω..προσπαθησε να χαλαρωσεις να εχετε την υγεια σας και με το καλο ενα μπεμπακι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και παλι κοριτσια δυστηχως εχω κυκλο 32-35ημερων και ισχυει :!:

το θέμα ειναι οτι ο γιατρος και απο αυτα βεβαια που εχω διαβασει λεει οτι ωορρηξία κανονικα πρεπει να έχω στισ 19-23 μερεσ γίνεται όμως να έχω στισ 11-12 μέρες τόσες μέρεσ πριν και το λέω γιατί έχω πόνουσ περιόδου και πόνο πισω στην μέση που είναι μάλλον συμπτώματα ωορρηξίας :idea::idea:

Τελικά τι ισχύει πια????????????????????????????? Τρέλα είναι αυτο το πράγμα παραιτούμεεεεεε

ελεος :x:x:x:x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και καλώς ήρθες!!

Μακάρι να μπορεσουμε να σε βοηθήσουμε.

Εγώ θα σου λεγα να μην πιέζεσαι τόσο, να ρχεστε τακτικά σε επαφή και άσε την ωορρηξία σου. Αν δεις οτι περνάει ο καιρος τότε ο γιατρός σου θα παρακολουθήσει την ωορρηξία σου.

Αν παλι νιωθεις ότι δεν αντέχεις, ζήτησε από το γιατρό να σε παρακολουθει. Δεν ξέρω αν θα σε βοηθήσουν τα τεστάκια αλλά δεν χάνεις τιποτα, να το δοκιμάσεις.

Φιλιά

Καλησπέρα και παλι κοριτσια δυστηχως εχω κυκλο 32-35ημερων και ισχυει :!:

το θέμα ειναι οτι ο γιατρος και απο αυτα βεβαια που εχω διαβασει λεει οτι ωορρηξία κανονικα πρεπει να έχω στισ 19-23 μερεσ γίνεται όμως να έχω στισ 11-12 μέρες τόσες μέρεσ πριν και το λέω γιατί έχω πόνουσ περιόδου και πόνο πισω στην μέση που είναι μάλλον συμπτώματα ωορρηξίας :idea::idea:

Τελικά τι ισχύει πια????????????????????????????? Τρέλα είναι αυτο το πράγμα παραιτούμεεεεεε

ελεος :x:x:x:x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΧΑΛΑΡΩΣΕ.......ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΒΟΗΘΑΣ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ. ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΕΙΣ ΟΣΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΚΑΙ ΚΟΥΦΟ ΝΑ ΣΟΥ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ.ΔΩΣΕ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΤΟ ΒΓΑΛΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΟΥ.ΠΑΡΕ ΕΝΑ ΤΕΣΤ ΩΟΡΡΗΞΙΑΣ ΚΟΥΚΛΑ ΜΟΥ , ΑΠΟ ΤΟ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΙΚΑΣΙΕΣ ΚΑΙ ΥΠΟΘΕΣΗΣ ΔΕΝ ΘΑ ΣΕ ΒΓΑΛΕΙ ΠΟΥΘΕΝΑ ΜΟΝΟ ΑΓΧΟΣ ΘΑ ΣΟΥ ΠΡΟΚΑΛΕΙ . :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια και εγω προσφατα εμαθα οτι μπορει να μην εχεις ωορρηξια καθε μηνα...

το σιγουρο ειναι οτι εξαρταται απο τον κυκλο σου..π,χ εγω εχω 25αρη κυκλο αρα ωορ εχω απο την 9η -τη 13η μερα..

καλο ειναι πριν τς γονιμες μερες να μην εχετε ερθει συχνα σε επαφη..

αλλα ολα αυτα δημιουργουν προσθετο αγχος..και τελικα ψαχνοντας τα χανεις τον μαγικο τροπο που γεννιουνται τα παιδια

εγω μετα απο 6 μηνες συστηματικων προσπαθειων εμεινα εγκυος αλλα ηταν ο πρωτος μηνας που δεν το σκεφτομουν και καναμε με τον αντρα μου πραγματικο ερωτα ξεχνωντας ολα τα περι εγκυμοσυνης...τετριμμενο αλλα αληθινο...

ευχομαι το καλυτερο !!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια μου καλημέρα και καλή εβδομάδα! Εγώ βρυκολακιασα χθες το βράδυ! 🤣 Στις 5 κοιμήθηκα!  @Elk όλα να πάνε καλά με τον γιατρό και σε σένα! Θα τον ρωτήσεις και για το πότε θεωρεί ότι πρέπει να γίνει η καισαρική λογικά! Εγώ για φωλιά είδα από εκεί που λες και από jukki. Θα δω πού θα καταλήξω! @Χρύσακι τέλεια που θα πας και νωρίτερα, να σου φύγει η αγωνία! 
    • Σπέρμα έχετε ελέγξει?  Πιστεύω πως το θέμα σας είναι είτε κακής ποιότητας ωαρίων, είτε σπέρματος.. Το λέω γιατί δεν είναι μόνο η δυσκολία σύλληψης αλλά και οι παλίνδρομες και η βιοχημική που υποδηλώνουν κάποιο θέμα... Εφόσον έχεις καλές ορμονολογικές, σταθερό κύκλο, κάνεις ωορρηξίαμ έκανες σαλπιγγογραφία, τότε συνήθως μιλάμε για θέμα στην ποιότητα στο σπέρμα ή στα ωάρια.  Τα ωάρια δεν μπορείς να τα ελέγξεις,  μόνο εκ του αποτελέσματος.. Αλλά το σπέρμα είναι εύκολο. Και με μερικές βιταμίνες μπορείς να λύσεις το πρόβλημα. ή επίσης αν πχ υπάρχει θέμα στην κινητικότητα τότε με μια απλή σπερματέγχυση το λύνεις γρήγορα.. Ξέρω πως δεν θέλεις να μπεις σε περαιτέρω διαδικασίες, αλλά γνώμη μου είναι, εφόσον είναι να το προσπαθείς κάνε ένα μπαμ δυνατά και γερά, προσπάθησε το και με διαφορετικό τρόπο και αν δεν κάτσει οκ το αφήνεις. Εφόσον το θέλεις τοσο πολύ δικαιούσαι να το προσπαθήσεις και πιο εντατικά.. Και ας είναι και για 3ο.. τι σημασία έχει εφόσον το θέλεις τοσο πολύ! Για  εξετάσεις σπέρματος (με κατακερματισμό μαζί) αν μένεις θεσσαλονίκη να πας στην Λυμπέρη (https://spermogene.com/team-member/στεφανία-λυμπέρη/ πραγματικά θα σε βοηθήσει και θα σου πει τι να κάνεις.. Επίσης να ξέρεις πως δεν χρειάζεται να έρθει και ο άντρας σου μαζί.. Μπορείς απλά να πας το σπέρμα από το σπίτι μέσα σε ουροσυλλέκτη  μέσα σε 45λεπτά με 1 ώρα..  (Εγώ έτσι είχα κάνει) Από εκεί θα ξεκινούσα στη θέση σου..  Καλή επιτυχία εύχομαι!  
    • Περιμένουμε να μας πεις! Τελική ευθεία νομίζω πως έχουμε μπει κορίτσια μου όλες!!! Καλημέρα και καλή εβδομάδα να έχουμε!
    • Καλημέρα κορίτσια!  Κι εγώ το νιώθω από πολύ νωρίς το μωρό, από αρχές της 16ης εβδομάδας! Είναι ανακουφιστικο, ειδικά άμα σε βάζει ο γιατρός μια φορά το μήνα για υπέρηχο. Στη πρώτη μου εγκυμοσύνη είχα κλείσει τις 22 εβδομάδες και δεν το είχα νιώσει καθόλου! Είχε να κάνει η θέση του πλακούντα πολύ που ήταν πρόσθιος. Τώρα είναι οπίσθιος και δεν απορροφάει τις κλωτσιές 😊
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...