Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια χειμώνα 2010+σποράκι Νο5/Working-mums-σε-κατάσταση-π


Recommended Posts

Να καλοσορισω πρωτα τα κοριτσια, Ινα welcome back και Ισμηνη Welkome σκετο :lol::lol::lol::lol:

Ισμηνη η μικρη σου ειναι μια κουκλιτσα ζωγραφιστη. Ινα βαλε και εσυ φωτο απο την κορουλα σου να την δουμε επιτελους....

Ηλια μπραβο αγορη μου :ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause: Καλο τροχαδι τωρα να κανεις περιφανη την μανουλα.

Εμενα ο δικος μου τις 2 τελεφτεες μερες παει σαν τον καβουρα στο πλαει, εχει πολυ πλακα να τον βλεπεις αλλα απορω ειναι αραγε πιο εφκολο να περπατας ετσι????

Σημπεθερα περασατε καλα εεε?? Το σπιτι απο την περιγραφη σου μου φανικε τελιοοοο, εγω δεν θα το κουνουσα απο εκει και θα αλαζα δοματια καθε βραδι ετσι για να ανανεονομε :lol::lol::lol:

Κατερινα χερομε που ηρεμισες και αν αυτο χριαζετε για να εισαι καλα τοτε καν τους ολους περα και μην σε νιαζει τιποτα, αρκη να τα βρισκετε με τον αντρα σου και οι αλοι περισεβουν...

Το σπορακι απο τωρα σε κλοτσαει??? Φιλεναδα ετιμασου γιατι αυτο το μωρο αν αρχισε απο τωρα προβλεπετε να ειναι πολυ κινιτικο και κατι αλο που διαβασα ειναι πως τα κοριτσακια κλοτσανε πολυ νοριτερα απο τα αγορακια, αρα το σπορακι μας ειναι κοριτσι σιγουρα (λεω εγω τωρα) :lol::lol::lol:

Στελλητσα ελπιζω μεχρι να εχω τελιωσει το γραψιμο να εχω δει και τα δικα σας νεα γιατι σε ιδα που εισαι μεσα και εχεις παρει πολες απουσιες τελεφτεα, θα μινεις στο μαθιμα κανονισε :-*:-*

Ρουλιτσα που εισαι?? Μην μπενεις μονο τις μεταμεσονυχτιες ωρες...

Η Ρεββεκα χαθικε τελιος τελεφτεα, where are u Rebbeka??????

Παναγιωτα ειστε καλιτερα?? Περαστικα...

Αννουλα μια χαρα εισαι εκει στην μανουλα μην το κουνας απο εκει, αντε περνα και απο εδω να πιουμε καφε...

Μερουλα τελικα του εφτιαξες την κρεμουλα ?? Την εφαγε ???

Σορρυ αν ξεχναω καπια φιλια σε ολες σας :-*:-*:-*:x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 983
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημερα τσουπρες...

εδω εχου με ηλιο κανει και λιγη δροσια οποτε ειμαστε ενταξει...φυσικα εχει ακομα αρκετη ζεστη για καλοριφερ εννοειται...

ευη μην ανυσηχεις με την ζηλεια της φλωρας νομιζω οτι ειναι της ηλικιας και θα περασει...παντως οσο μπορεις και εσυ να την κανακευεις και θα δεις σε λιγο καιρο σημασια δεν θα τουδινει...

σημερα το μενου λεει γιουρβαλακια ..παω λοιπον και θα τα ξαναπουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σας και γεια σε ολα τα κοριτσια

ενας ωραιος ηλιος με δοντια γιατι βγηκα εξω και παγωσα.πηρα τις προμηθειες για πανχυση σοκολατες μπισκοτα καφεδακι με γευση καραμελα και ξαναμπηκα .δυσκολο πραγμα το μεσα... .Συγνωμη που δεν βαζω φωτογραφια της μικρης αλλα γενικως δεν βαζω φωτογραφιες πουθενα στο ιντερνετ ειμαι λιγο φοβιτσιαρα .

ειδα και τις βιτρινες ειχαν καποια ωραια πραγματακια θα αρχισω να γραφω γραμμα στον αγιο βασιλη απο τωρα.

ευη ειπα και εγω να κανω την τουρτα της μικρης μονη μου αλλα τωρα που σε ακουσα σαν να αλλαξα γνωμη τελικα ποτε εχετε γενεθλια γιατι ειχαμε μαζι πιθανη ημερομηνια εμεις ειμαστε 6 νοεμβριου.

Ποιος θα γιορτασει τα πρωτα γενεθλια και τι σκεφτεστε να κανετε???

Να ρωτησω και κατι ακομη" θα ανοιγατε μαγαζι με παιδικα παπουτσια αυτη την εποχη? ρωταω εσας γιατι ειστε το αμεσο καταναλωτικο κοινο?

Μαρια εγω για την μικρη στα γιουβαρλακια βαζω και κολοκυθακι και της αρεσει πολυ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντε να σας γραψω ενα τελεφτεο γιατι μετα αρχιζουμε το διαβαζμα και πιος ξερει ποτε θα τελιωσουμε παλι σημερα.

Ινα ωραια ψωνια εκανες βρε μπραβο, αντε να απολαφσεις το καφεδακι σου τωρα ~o)=p~ .Εγω κερναω τουρτα αντε ελα ....

Εμεις τα πρωτα μας γενεθλια μαλον θα τα κανουμε εξω γιατι στο σπιτι δεν χοραμε αλλα παιζι να τα κανουμε και στο σπιτι σε πολυ στενο κικλο γιατι ειμαστε χαλια οικονομικα..Αν επιμενω εγω βεβεα θα τα κανουμε εξω γιατι στο τελος παντα το δικο μου γινετε αλλα δεν εχω καμια διαθεση να μαλωνω με τον αντρα μου .. :roll:

Αληθεια την μικρη σου πως την λενε???

Γραψε μας καλε για τον τοκετο σου, ειχες εξαφανιστει πρην γενησουμε και δεν μαθαμε τπτ για σενα μετα.

Εγω γενησα με προκλιση τελικα στης 12 Νοεμβριου, δεν ειχε σκοπο να βγει ο μικρος. Φτασαμε 40+2 και τον βγαλαμε με το ζορι :lol::lol::lol: 4100 κιλα και 54 ποντους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα ,δινω το παρον διαβασα τα νεα σας κ φευγω,δεν προλαβαινω να σχολιασω ,κυνηγαω τον μικρο....Ευη κολοκυθα την τσακισε ο μικρος με μηλα στο φουρνο,αλλά την βρωμη δεν την εφαγε,σημερα τσακιζει τα μακαρονια

επίσης πριν λιγη ωρα τσακισε τα σταφυλια ,τοση ποσότητα λέμε θα γινει μπεκρής :lol::lol::lol:

αυτη η παιδιατρος γιατι δεν μ αφηνει ακόμη να του δώσω τραχανά? :evil: θα την ρωτησω αυτη τη εβδομαδα πάλι ,μηπως κ ξεκινησουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τοτε με χασατε γιατι δεν ειχα ιντρνετ σπιτι μονο στο μαγαζι και με το μωρο δεν μπορεσα να ξανα παω.

Η πιο γελοια γεννα ηταν η δικη μου!!!!

Δευτερα παω στο γιατρο " η μικρη σου δεν θελει να βγει!!!" κανονιζουμε την τελευταια πιθανη μερα για προκληση.Κυριακη εκλογες ο αντρας μου κατεβαινει στις εκλογες στο τοπικο στο χωριο του (200 κατοικοι πανω κατω) Σαββατο το πρωι βολτα στην αγορα να παρω κατι παπουτσακια καθομουν απο μαγαζι σε μαγαζι λιγο παραπανο απο το κανονικο. παω σπιτι ερχετε το απογευμα και βλεπω μια σταγονουλα αιμα. τηλεφωνο στο γιατρο μην ανησυχείς σε 24 εωσ 72 ωρεσ γεννας 5 το απογευμα ερχετε ο αντρας μου σπιτι του το λεω και ξερενετε στα γελια, παμε θεσσαλονικη του λεω , απαντηση δεν παμε να πιουμε καφε και να δωσουμε και κανενα ψηφοδελτιο. κανω μπανιο φτιαχνω μαλλια αρχισαν κατι πονακια εν το μεταξυ. καθομαι στην τηλεόραση περνω και ενα πιατο γεμιστα μπροστα μου τα πονακια λιγο πιο εντονα 8.00μμ τηλεφωνο στο γιατρο.γιατρε εχω πονακια εχεις καιρο ακομα εισαι πρωταρα αλλα αν αναχωνεύεστε ελα. φτανω 9.30 στο παρκινγκ της κλινικης ανεβαινω παω στη μαια να σε εξετασω μου λεει.καθομαι την κοιταω να φυγω της λεω ειναι καλα, απαντηση να πεις τον αντρα σου να σου κανει εισαγωγη ΤΩΡΑΑΑΑΑ εχεις διαστολη 8 .Με ετοιμαζουν ερχετε ο αντρουλης μου βαζει μια εκπομπη για τα λιονταρια .δεσ, μου λεει τι κανει το λιονταρι απαντηση η μαια θεσ να δεις την κορη σου να βγανει. 10.45 η μικρη ηταν στον παιδιατρο και τη μετρουσε.

Μου ειπαν την αλλη φορα να μην παω στην κλινικη και πληρωνω και λεφτα χωρις λογο δεν θα προλαβω να γεννησω μεσα και να μην φαω αμα με πιασουν οι πονοι . φυσικα ο αντρας μου δεν βγηκε στις εκλογες αλλα ουτε ψηφισε

την μικρη μου την λενε αναστασία- εκλογουλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

merula δεν σε αφηνει να του δωσεις τραχανα γιατι εχει αυγο μεσα και θελει μαλλον να γινει ενα ο μικρος και μετα.

αυριο θα της φτιαξω κοτοπουλο με αρακα. ετρωγα εγω και εκανε σαν τρελη να φαει και φωναζε "γκολ"

.τρωει μακαρονια με κιμα , μουσακα, τραχανα, κρεατοσουπα ,γιουβαρλακια ρυζι ,φασολακια με κρεας ψωμι και φρουτα!!και κανενα μπισκοτακι

ξυπνησε και ξανα προς τη δοξα τραβααα .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ινα καλα το τι γελιο εριξα δεν λεγεται..καλα κοριτσακι μου σε ειχαν πιασει πονοι γεννουσες και εσυ ετρωγες γεμιστα???μα καλα δεν παλευεσαι...αγχος δεν ειχες???εγω πηγα προγραμματισμενη και ουτε νερο δεν μπορουσα να πιω απο το αγχος μου....εγω θα κανω τα πρωτα γενεθλια της παρεας την επομενη εβδομαδα στο σπιτι...κανονικα ειναι στις 27 αλλα εγω θα τα κανω στις 28 που δεν δουλευει κανεις και ετσι ολοι θα ειναι ηρεμοι και εγω πανω απο ολα αφου δεν θα δουλευει και ο αλεξης και θα τα κανουμε νωρις το απογευμα...λεπτομερειες φωτο βιντεο κτλ..την αλλη εβδομαδα

ο τραχανας δεν εχει αυγο μεσα καλε..ξυνο γαλα με χοντρο ειναι...παντως ξαναρωτα την αν και να σας πω κατι εγω στο θεμα του φαγητου του τα εχω δοκιμασει ολα σχεδον μονο αλατι ζαχαρη και μελι δεν του εχω δωσει ακομα...τρωει οτι τρωμε και εμεις του βγαζω το δικο του στο τελος και μετα κανω μια βραση προσθετοντας αλατι για μας..και οταν εχω τιποτα τηγανιτα σνιτσελ ομελετες χοχλιδακια και θαλασσινα του ετοιμαζω δικο του ξεχωριστο...τρωει τα παντα το παμφαγο μου..με προτιμηση τις μπαμιες και την φακη..και σημερα τα γιουρβαλακια για πρωτη φορα τα τσακισε..ναι εβαλα και εγω ινα μου κολοκυθι και καροτο και μετα τα αλεσα με λιγη πατατουλα και τα εβαλα ξανα μεσα και χυλωσε και ηταν καταπληκτικοοοοοοοο...μιαμ μιαμ...

ευη με το μαλακο το διαβασμα...δεν εχουν αρχισει τις απεργειες οι δασκαλοι???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια!!!!

Μαρία,θέλω την συνταγη για τα γιουβαραλάκια σε π.μ. πλιιιιιζζζζζζζζ!!!!

Ίνα,πολύ πλάκα έχεις!!!Θα γεννούσες και δεν θα το έπαιρνες χαμπάρι!!!αχαχαχαχα!!! :lol:

Κι εγώ κορίτσια δεν είχα καθόλου άγχος για πρωτάρα!!!'Ισως επειδή είδα τόόόόσα βιντεάκια τοκετού στο youtube!!Το μόνο που με άγχωνε είναι η πιθανότητα καισαρικής!39 εβδομάδων Σάββατο πρωί πήγα στο μαιευτήριο για εξέταση και ο γιατρός μου λέει "έχεις ακόμα" ο τράχηλος σκληρός,συσπάσεις μηδέν,διαστολή μηδέν...Απογοητευμένη εγώ μιας και ανυπομονούσα πολύ,φεύγουμε,πάμε για καφέ με τον άντρα μου,πάμε σούπερ μάρκετ για ψώνια,μαγειρεύω,τρώμε,τσακίζω και ένα πακέτο πατατάκια με αγκαλιά το λαπ τοπ και μιλάω στο μάμμυ...Είχα κάτι πόνους περιόδου αλλά μου είπε ο γιατρός είναι φυσιολογικό,κατά τις 6 το απόγευμα πήγα στο μπάνιο και είδα λίγο ροζ αλλά και αυτό μου είπε ο γιατρός φυσιολογικό και δεν ανησύχησα...Ξανακάθομαι στον υπολογιστή και ξαφνικά νιώθω σαν να μου φεύγουν ούρα!!! :oops: Πετάγομαι πάνω και τίποτα!!Πάω στο μπάνιο,αλλάζω εσώρουχο και ξανακάθομαι στον υπολογιστή.Ξανά νιώθω να κατουριέμαι!! :lol::lol::lol: Ε εκεί λέω...αγάπη μου,μάλλον έσπασαν τα νερά.... :lol::lol::lol: Ο άντρας μου :shock::shock::shock::lol::lol::lol: Του λέω περίμενε λίγο ακόμα και μετά πάμε μαιευτήριο!Πάω,μακιγιάρομαι (ε πως να μην με δει όμορφη ο γιος μου??) χτενίζομαι,λέω στον σύζυγο να φορτώσει τις βαλίτσες που ήταν έτοιμες από τον 7ο μήνα!! :lol: Φτάνουμε στο μαιευτήριο,ανεβαίνω από τις σκάλες 2ο όροφο,χτυπάω το κουδούνι να μου ανοίξουν,ανοίγει ένας νοσοκόμος και λέω "μου σπάσανε τα νερά!!" με ένα χαμόγελο μέχρι τα αφτιά!! :lol: Με εξετάζουν,συσπάσεις 0,διαστολή 0!Ε περιμένω μέχρι τις 12 και τίποτα!Τους διώχνω όλους στα σπίτια τους και λέω μάλλον θα γεννήσω αύριο πρωί οπότε πάτε να κοιμηθείτε!! :lol: Έφυγαν όλοι και κατα τις 1 άρχισαν μικρές συσπασούλες ανά 5λεπτο,εντωμεταξύ έκοβα βόλτες στον θάλαμο και χάζευα ένα νεογέννητο αγοράκι!!Ήρθε η μαία μου έκανε κλίσμα και με ρώτησε αν θέλω επισκληρίδιο (εγώ ήθελα να το παίξω θαρραλέα) και είπα όχι...Κατά τις 1:30 έγιναν αρκετά έντονοι οι πόνοι!Και με πήγαν στο χειρουργείο!Διαστολή 4...πονούσα,χτυπιόμουν...και έλεγα (κρατηθείτε) η γάτα μου όταν γεννούσε δεν φαίνοταν να πονάει τόσο!!! =))=))=))

Τελικά είπα να μου κάνουν επισκληρίδιο και μέχρι να έρθουν και μπλα μπλα μπλά....η ώρα πήγε 3:30!Μου την έκαναν και όταν άρχισε να πιάνει και να χαλαρώνω και τότε ο γιατρός είπε να σμπρώξω,έσπρωξα 3 φορές και άκουσα το κλάμα του!!!!!!!!! :D:D:D Και μου τον έβαλαν πάνω μου!!Κλάμα εγώ!!!Και η πρώτη μου φράση: Καλέ!!!Αυτό είναι ξανθό!!!!!! =))=))=)) Τον είχα ονειρευτεί μελαχρινό σαν τον άντρα μου....Αυτή είναι και η δική μου εμπειρία!Συγκινήθηκα βραδιάτικα!!

Μαρία!!!!Θεός ο μικρός!!!!!!!!Τέλειος!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε τι παθατε και αρχισατε τις ιστοριες τοκετου θα με πιασουν τα κλαματα...και τελικα μονο εγω ειχα αγχος???παιδια μιλαμε πηγαιναμε στο αμαξι και κοντευε να σπασει η καρδια μου...το παιζα γελαστη και ανετη αλλα η καρδουλα μου πηγαινε σαν τρενο...εξπρες οχι το αλλο τον καρβουνιαρη...μονο οταν ο γιατρος μας ειπε οτι θα καναμε καισαρικη και ψιλοεχασε το χρωμα του ο αλεξης τι ψιλο δηλ.κοντεψε να μεινει...τοτε επρεπε να του δωσω κουραγιο να τον διαβεβαιωσω οτι ολα θα πανε καλα οποτε παει ο δικος μου φοβος... :lol::lol::lol::lol::lol:

στελνω την συνταγη..την θελει και καμια αλλη να την βγαλω στην φορα εδω???? :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Μαρια ο Μανωλιος ειναι τελειος!!!! Τρελαινομαι να βλεπω μικρα ανθρωπακια να περπατανε!!!! Παντως νωρις ξεκινησανε να περπατανε βρε κοριτσια τα μωρακια σας!!! Πω πω...super παιδια!!! Εμενα αν η Χρυσα παρει απο τον αντρα μου καηκα....Στα δυο τη βλεπω να περπαταει...Κι οχι τπτ αλλο δεν μπουσουλαει..Με κοβω σε κανα δυο μηνες να ειμαι σε καροτσακι!!!!

Καλε τραχανα γιατι δε δινετε? Μετα τον 7ο-8ο δινουν κανονικα...Και μεις τωρα θα τον ξεκινησουμε, τον εχει φτιαξει η γιαγιουλα μου!!!

Εμενα η δικη μου εμπειρια τοκετου μαλλον για κλαματα ειναι.... ΠΗΤ 10/01 ειχα κανονισει με τον γιατρο μου να παω να με εξετασει στις 25/12..Μαλιστα εκεινη τη μερα γιορταζε κ η μαμα μου κ μου λεει κατσε φαε το αρνακι, χωνεψε κ ελα κατα τις 6 να σε εξετασω....Το κεφαλακι το επιανε κανονικα στην εξεταση και η διαστολη μου ηταν 1 προς 2 κ οταν του ειπα οτι ποναγα καθε 12 λεπτα μου λεει ειναι νωρις ακομα, πηγαινε σπιτι σου -το σπιτι ειναι 5 λεπτα με το αμαξι απο τον νοσοκομειο- κ οταν νιωθεις οτι δεν αντεχεις τον πονο ελα...μπορει σημερα το βραδυ να γεννησεις, αν οχι αυριο το πρωι στις 8 εδω!!! 7 φευγουμε κ λεω του Σπυρου να παμε απο τη μανα μου, λογω γιορτης περιμενε ολο το σοι!!! Θειαδες, μπαρμπαδες, γιαγιαδες, ξαδερφια, ολοι ηταν εκει!!! 7.30 εγω εκλαιγα απο τον πονο και λεω στον αντρα μου παμε σπιτι μας να κλεισω βαλιτσα κ φυγαμε...ο πονος ανα 3 λεπτα!!! Μεχρι να φτασουμε στο νοσοκομειο πριν απο εμας ειχε φτασει κ ολο το σοι!!! Απο τη μια να κλαιω απο τον πονο κ απο την αλλη να γελαω κ να φωναζω 'εμεις και οι καμπεραιοι παμε ετσι ολοι μαζι (οι καμπεραιοι ειναι γνωστη οικογενεια γυφτων στην Πρεβεζα)!!!

Η ωρα 8 μου κανουν τα γνωστα, διαστολη 3, με βαζουν στο κρεβατι του πονου, μου βαζουν κ τον ορο με τους πονους, επισκληριδιο φυσικα δεν κανουν εδω, διπλα μου μια αλλη κοπελα γεννουσε το 3ο της...Εγω τις αναπνοες μου, ο αντρας μου να μου κραταει το χερι ετοιμος να λιποθυμησει, εγω να ζαλιζομαι, να μου βαζουν οξυγονο, να χανουμε τους παλμους του μωρου, να με γυριζουν απο το ενα πλευρο στο αλλο και απο διπλα να ακουω 'γιατρεεεε θελω να κανω κακα μου!!!!!' Απο περιεργεια κ μονο γυρισα να δω τι γινεται κ τι να δω η γυναικα???!!!!! Η αλλη γεννουσε κανονικα μπροστα μου!!!!! Μεχρι να κοψουν το λωρο κ να τη παρουν μεσα να τη ραψουν να φωναζω εγω απεξω 'γιατρεεεεεεεεεε βγαινειιιιιιι' Ακριβως στις 9 το βραδυ γεννησα!!! Χριστουγεννιατικο δωρακι...Βεβαια τα υπολοιπα δε θελω καν να τα θυμαμαι...Γεννηθηκε 1690 κ επρεπε να φυγει Γιαννενα και αν δε φωναζαν οι δικοι μου ουτε αγκαλια δε θα την ειχα παρει!! Ολα εγιναν τοσο γρηγορα που δεν καταλαβα κ πολλα...Το σιγουρο ειναι μονο ενα!!! Στο 2ο σιγουρο θα κανω επισκληριδιο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάκια μου, τι κάνετε; εγώ εδώ, πιστή στο βραδυνο ραντεβού μου :lol:

Α, και κουτσή!! χθες λόγω πολύ δουλειάς σχόλασα 9 το βράδυ και όπως πήγαινα στο αυτοκίνητο... ζαλίστηκα, έχασα την ισορροπία μου, γύρισε το πόδι μου και σωριάστηκα στο δρόμο :? . Μετά ξανασηκώθηκα, έκανα να πάω προς το αμάξι κουτσαίνοντας αλλά ξανασκοτείνιασαν όλα και βούηζαν τα αυτιά μου, πιάστηκα από ένα δέντρο να μην ξανασωριαστώ και έκατσα κάτω. Και όλα αυτά μέσα στα θεοσκότεινα και την ερημιά, να μην περνάει ψυχή μόνο 1-2 αυτοκίνητα αλλά κανείς δεν σταμάτησε φυσικά. Μετά πήρα τον προϊστάμενό μου να έρθει να με μαζέψει, συνήλθα και γύρισα σπίτι. Τελικά έχω διάστρεμμα αστραγάλου, 3 μέρες άδεια και οδηγίες να ξεκουράζομαι με το πόδι ψηλά. Χα χα χα, την Αφροδίτη την ρωτάς γιατρέ ήθελα να του πω;;;

Τελοσπάντων αρκετά με τα δικά μου. Ισμήνη ξέχασα να σε καλωσορίσω κι εγώ στην παρέα μας, καλώς ήρθες λοιπόν και να χαίρεσαι την κορούλα σου! εγώ όπως κατάλαβες είμαι η Ελένη και έχω κι εγώ μια κορούλα την Αφροδίτη, που ήταν ένα πολύ καλό μωράκι αλλά τώρα μεταμορφώνεται σε απίστευτο ζουζούνι! δεν πειράζει όμως, γερή να είναι και ας μας τρέχει! όλο φωνάζει τραγουδιστά "ααατα" και θέλει να την κρατάω από τα χέρια για να περπατάει, οπότε σε καταλαβαίνω για τη μέση σου! τώρα όντας και κουτσή να δω πως θα της κάνω τα χατίρια!

Κατερίνα συγχαρητήρια στο μικρό μας σποράκι, μου φαίνεται θα βγει ποδοσφαιριστής ή ποδοσφαιρίστρια :lol: ! περαστικά στον αντρούλη σου, έκανε κι εμένα ο άντρας μου τον Μάιο την ίδια επέμβαση και ξέρω τι εννοείς "2 μωρά στο σπίτι", κάνε υπομονή η πρώτη εβδομάδα θα του είναι δύσκολη, μετά θα είναι πολύ καλύτερα.

Ινα καλώς μας ξαναήρθες κι εσύ! μην ξαναχαθείς τώρα ε; όσο για το μαγαζί, δεν ξέρω αν θα το άνοιγα... ή αν το άνοιγα θα φρόντιζα να έχω αρκετά φθηνά παπούτσια, ποιοτικά φυσικά αλλά όχι μάρκες για να μην ανεβαίνει το κόστος και να μπορει να ψωνίζει ο κόσμος πιό εύκολα γιατί οι καιροί είναι μεν δύσκολοι, αλλά για τα παιδιά μας πάντα θα ψωνίζουμε, για εμάς.. μάλλον όχι!

Συμπεθέρα δεν σου "έκατσε" η τούρτα ε; δεν πειράζει μην απογοητεύεσαι, ήταν και η πρώτη προσπάθεια άλλωστε. Αλλά για σίγουρα κι εγώ θα την παρήγγελνα από έξω, είμαι και τελειομανής γαμώτο!

Μαρία τέλειες οι φωτο του Μανωλιού! δεν χορταίνω να τον καμαρώνω! και το αδερφάκι θα έρθει θα το δεις, με όποιο τρόπο δεν έχει σημασία.

Μαριέττα συγχαρητήρια στον μικρό Ηλία!! με την κοπέλα όλα καλά πλέον ε;

Πολύ συγκινητικό που ξαναθυμηθήκατε τον τοκετό... εγώ είμαι μάλλον η χειρότερη της παρέας, για τις καινούριες που δεν ξέρετε γεννούσα 25 ώρες εκ των οποίων 12 ώρες με κανονικούς δυνατούς πόνους τοκετού χωρίς επισκληρίδιο, την επισκληρίδιο την έκανα 1 ώρα περίπου πριν γεννήσω και γιατί δεν είχα διαστολή αλλά και γιατί οι αναισθησιολόγοι έτρεχαν με ενα επείγον περιστατικό. Αλλά παρόλα αυτά πάντα σκέφτομαι τον τοκετό με πολύ νοσταλγία και τρυφερότητα, μετά από λίγες μέρες δηλαδή γιατί τις πρώτες μέρες έλεγα "ΔΕΝ ΤΟ ΞΑΝΑΚΑΝΩΩΩ" :lol::lol:

Μαρία εγώ την τιμωρία μου που δεν μπήκα χτες την έκανα, ολόκληρο σεντόνι σου άπλωσα για να διαβάζεις το πρωί, χα χα χα χα! Πάω κι εγώ για νάνι τώρα να κάνω παρέα και στον αντρούλη μου, να ξεκουράσω και το ποδαράκι μου επιτέλους. Καληνύχτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελενη ξερω πως ειναι να πεφτεις το ειχα παθει και αυτο εγκυος. Θα εγραφα και αλλα αλλα μου περασαν τα νευρα που ειχα και παω για υπνο.

θελω να ρωτησω και καποιες πληροφοριες για τον τοκετο γιατι εγω δεν τον καταλαβα καλα αλλα αυριο ! @-)@-)@-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν το πιστευω οτι εγραψα ολοκληρο κατεβατο και με πεταξε :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΑΝΝΟΥΛΑ ΚΑΙ ΕΙΡΗΝΗ :ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty: [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion1.gif] [smilie=occasion1.gif] [smilie=occasion1.gif] [smilie=occasion1.gif] [smilie=occasion1.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion16.gif] [smilie=occasion16.gif] [smilie=occasion16.gif] [smilie=occasion16.gif] [smilie=occasion16.gif] ΠΑΝΤΑ ΧΑΡΟΥΜΕΝΕς ΓΕΡΕς ΚΑΙ ΔΥΝΑΤΕΣ ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΤΑΙ ΤΟΥΣ ΑΝΤΡΕΣ ΣΑΣ ΜΙΚΡΟΥΣ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΟΥΣ...

ελενακι μου περαστικα σου εσενα..γιατι ζαλιστικες εε???τωρα θα γινω μαμα και θα σου βαλω τις φωνες...τι εφαγες παιδι μου ολη μερα στην δουλεια εεε???τιποτα????το ηξερα...ολη μερα με καφεδες θα τρυπησει το στομαχι σου...και εχεις και ενα παιδι να σκεφτεις...ολα εγω πρεπει να στα λεω??? :lol::lol::lol::lol: και αλλα τετοια ομορφα που μονο οι μαμαδες μπορουν να σκεφτουν :P:P:P:P

σημερα το μενου μας λεει φαβα για μενα και χοχλιους με ρυζι για τον αλεξη και ο μπεμπακος θα φαει γιουρβαλακια απο χθες...εσεις???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Τι, έχουμε γενέθλια σήμερα και μάλιστα διπλά;; [smilie=occasion13.gif] ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΡΗΝΙΩ ΜΟΥ, ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΑΝΝΟΥΛΑ!!! Να τα εκατοστήσετε κουκλίτσες, να είστε πάντα υγιείς κι ευτυχισμένες και να χαίρεστε τα παιδάκια σας!

Μαρία είδες πόσο εύκολα βγαίνει η μανούλα από μέσα μας πλέον με όλους και με όλα; αχ αυτά που μου είπες τα άκουσα από τον Στέλιο, τη μαμά μου, τον μπαμπά μου, μερικούς συναδέλφους και δεν ξέρω, ίσως και να μου τα έχωναν και στις ειδήσεις αν δεν είχε απεργία =)) ! Δεν ξέρω τι έφταιξε και ζαλίστηκα, δεν ήμουν τελείως νηστική όλη μέρα είχα φάει γύρω στις 11 μια μπουγάτσα και στις 3 ένα τοστάκι. Δεν είναι πολλά βέβαια αλλά ούτε και τίποτα. Γενικά έχω χαμηλή πίεση και λιποθυμούσα παλιότερα, αλλά είχα να το πάθω 3 χρόνια. Ευτυχώς που δεν το έπαθα στην εγκυμοσύνη που το φοβόμουν. Ινα εσύ το έπαθες ε; πω πω καημενούλα τρομάρα που θα πήρες!

Για εμάς το μενού σήμερα έχει σούπα λαχανικών. Για την μπουμπού την κλασσική της κοτόσουπα. Να σας ρωτήσω βρε κορίτσια, εσείς που δίνετε στα μωράκια σας από το φαγητό σας, αλεσμένο το δίνετε ή το κόβετε σε μικρά κομματάκια; εγώ ακόμα της φτιάχνω τις κλασσικές σούπες της, απλά προσθέτω διαφορα νέα λαχανικά. Θα της βάλω και φακές αυτή την εβδομάδα.

Πάω γιατί ξύπνησε, τα λέμε αργότερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και χρονια πολλα στους εορτοζοντες.

το μενου σημερα εχει αρακα με μοσχαρι και της εφταξα και κεικ για πρωτη φορα με λιγοτερη ζαχαρη και χωρις κακαο.εμενα η μικρη εχει οκτω δοντια τρωει κουλουρι σουσαμενιο απο το καλοκαιρι μονη της .πολλα φαγητα δεν της τα λιωνω απλως τα παραβραζω και τα κανω ζουμερα για να της ειναι πιο ευκολο. για το ψωμι να δειτε πως κανει. μονο τσιχλα δεν μου ζητησε!

Το νερο που πίνει μεχρι ποτε να το βραζω???? Μπουσουλαει ολο το σπιτι και μετα βαζει και τα χερια τις στο στομα , τα πλενουμε αλλα δεν προλαβαινεις συνεχεια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλως ηρθατε κοριτσακια

φιλεναδες ευχαριστω για τις ευχες σας

καλα εφτιαξε μια τουρτα ο αντρας μου.....εχει πολυ γελιο....ειναι σαν να πηρες τα υλικα και να τα πεταξες σε ενα δισκακι!!!!!!!!!!!

σημερα πηγαμε για καφε στον Αλιμο με την συνοδια του Παναη φυσικα

θελω να σας βαλω φωτο της βαπτισης....αλλα πως?????????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ποτε δεν καταλαβα γιατι πρεπει να βραζουμε το νερο που δινουμε στα μωρα..εμενα ποτε δεν μου ειπε η παιδιατρος να το κανω και δεν το εκανα...το ηξερα βεβαια αλλα δεν μπηκα ποτε στην διαδικασια...σταματησα και την αποστειρωση στον 4-5 μηνα...ειναι ανουσιο την στιγμη που εβαζε τα παντα στο στομα του η επρεπε να ειναι ολα αποστειρωμενα η επρεπε να τον εχω στον αερα μην τυχον και ακουμπησει...αφηστε που και με δυο σκυλια ολη μερα στα πατωματα να εισαι και να καθαριζεις...καθαρα δεν μενουν...ετσι αφησα το παιδακι μου να γεμισει αντισωματα και γλιτωσα τον ψυχιατρο..

το φαγητο σταματησαμε να το αλεθουμε καιρο τωρα απλα του τα λιωνω λιγο με το πιρουνι..παντως δοκιμασε ετσι λιγο πρωτα με το πιρουνι να δεις πως θα παει γιατι πρεπει και να συνηθησει να μασαει...

ειρηνη εγω τις φωτο που σας βαζω τις περναω πρωτα απο δω..http://imgur.com/ και αντιγραφω στην απαντηση τον κωδικο που δινει στο bbcode...κουκλος ο γρηγορακης..φτου φτου..βαλε και καμια του παναη στην ηλικια του μικρου..εμοιαζαν?και γενικα μοιαζουν στην συμπεριφορα που ειναι και τα δυο αγορια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρακι δεν μοιαζουν,ουτε εξωτερικα ουτε στον χαρακτηρα

ο μικρος ειναι ατρομητος,τολμηρος,ανεξαρτητος πιο δυναμικος χαρακτηρας και γενικα επειδη εχει ερεθισματα απο τον παναη ,ειναι πολυ πιο προχωρημενος για την ηλικια του!!!!

ο παναης ειναι σαν πρωτος κακομαθημενος,τα θελει ολα στο χερι.............εχει ομως ιδιαιτερη εμφανιση και τραβαει τα βλεμματα ολων

αχ τα αγορια μου ,τα λατρευω :roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...