Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρες του βυζονυχτίου ν.51!!!κ καλη σχολική μας χρονιά!!


Recommended Posts

Καλημερα!!

Μα δεν σας προλαβαινω με τιποτα τις τελευταιες μερες. Καταφερα να τα διαβασω ολα απο την αρχη καθε μερα και απο λιγο αργα την νυχτα και φυσικα δεν θυμαμαι σχεον τιποτα. Αυτο που ζω με τον Γ. και την γκρινια του δεν υπαρχει πραγματικα...δεν αντεχω αλλο... :oops::roll: Σημερα εφυγε και ο κουμπαρος μας επιτελους και ισως βρω περισσοτερο χρονο να μπαινω. Οτι θυμαμαι τωρα...

Συμπεθερα τι καλη που εισαι μωρε! Δεν θελω ρε συ να φορτωσω τον συμπεθερο με εξτρα δουλεια επειδη ειχε την φαεινη(το γαμησα?) :lol: ιδεα ο δικος μου να μην παρει φωτογραφο. Θα προσπαθησω να φτιαξω μονη μου τα βινετο και τις φωτο και βλεπουμε. Ασε γιατι πολυ στεναχωρεθηκα γιαυτο...αλλα και ο φωτογραφος ρε ηθελε πανω απο 1600€. Ελεος? :twisted: Τι κανει η Ανδριαννουλα μου?

Αργυ αυτο το ωρριο που εγραψες ειναι για το Γερμανικο σχολειο? Κουκλος ο Λ. στην φωτο! Πως το ειδε το δημοτικο? Η Ε. δεν βλεπει καθολου παιδικα και γενικα την τηλεοραση δεν την πολυπαει.

Λενα και ο Π. δεν ασχολιοταν πολυ με τα παιδια αλλα μαλωσαμε αρκετες φορες γιαυτο και τωρα τα παιρνει και τα 2 στο παιδικο και παιζουνε τουλαχιστον 2 φορες την μερα. Πρεπει να αρχισει να το κανει και ο δικος σου γιατι ταν θα ερθει το μωρο θα φας μεγαλω ζορι. Την πιπιλα και εμενα δεν την εκοψε ακομα το βραδυ. Αντιθετως απο τοτε που εκανα τον Γ. εχει γινει προεκταση του στοματος της. Βεβαια την μερα τις εξαφανιζω αλλα τη νυχτα τις θελει οποσδηποτε.

Μιτσακι ευχομαι να μαζευτουν παιδακια και να σε παρουν στην δουλεια!! :YMHUG::x Μπιφτεκακια σογιας-λαχανικων εχω σημερα με ριζακι.

Βικυ ποτε εχεις γιατρο? Πως πας με την εκγυμοσυνη? Πες για την φιλη σου.

Νατασουλα στεναχωρεθηκα μωρε με τα λογακια της Ελενας. :( Την ψυχουλα μου...

Βεννη τελεια τα κιλακια σας!! Και εις ανωτερα!!!

Αναστασια δεν μπορω να σε βοηθησω μιας και δεν δουλευω ακομα. Σκεφτεσαι να πιασεις δουλεια?

Ρε Γιωτα ποιος δινει στο παιδι του αλκοολ? :shock: Και ποσο μακακας μπορει να ναι για να κανει κατι τετοιο? :twisted:

Εκανα 3 ωρες να γραψω το κειμενο. :twisted:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 991
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερα!!!Διαβασα και τα χτεσινα σας!!

Τα βιβλια , καποια τα αγορασαμε τελικα, τα βασικα δηλ..Μας ειπαν να παμε φυλλα α4 για φωτοτ στο σχολειο, αυτα ..Ααα, στοιχιζουν απο 70 λ, μεχρι και 4 ε το ενα, σε καμοια περιπτωση 80ε..

Σισσυ , η Δ καθετε ακομα στο καθισμα της, ειχαμε παρει ενα μπουστερ οταν ηταν 4, αλλα πολυ αβολο..Το εχει η γιαγια στο αυτοκινητο της, για πολυ μικρες αποστασεις..Τη βλεπω κανα χρονο ακομα να καθετε, μεγαλωνει αλλη μια θεση..

Για τα μαγεια που λετε, υοαρχει περιπτωση να ισχυει κατι τετοιο;;Δεν τα πιστευω , μαλλον δεν θελω νατο πιστευω, ειμαι και φοβητσιαρα....

Επισης για το αλκοολ, συμφωνω με Τονια...Κι ο μικρος μια μερα ειδε ενα ποτηρακι με ελαχιστο τσιπουρο στο τραπεζι, το βουτηξε και το κατεβασε :oops::oops: , και δεν καταλαβε τιποτα το καθαρματακι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερααααααααααααααα!!!!

φιλακια σε ολες σας!!!

ειμαι με τον μικρουλή μου και παιζουμε...θα τα πουμε πιο μετα.

τι χρησιμοποιητε για προληψη ψειρών;;;; :?:?:?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!!!!!! Αναστασία ,μεγάλη πληγή ξύνεις! την σκέφτομαι κάθε στιγμη΄που είμαι μακριά της ,όταν εχω δε 24ωρη υπηρεσία είναι η χειρότερη μου ,έχω απιστευτες τύψεις και ασθάνομαι ότι έχω χάσει πάρα πολλά στιγμιότυπα από τη ζωή της,πολλές φορές σκέφτομαι ότι είναι πολύ τυχερές οι μητέρες που δεν εργάζονται διότι ναι μεν στερούνται υλικών μα έχουν την τύχη να μεγαλώνουν τα παιδιά τους.Γτ κακά τα ψέμματα τα υλικά αγαθά δεν αναπληρώνουν την παρουσία της μάνας. Από την άλλη στους καιρούς που ζούμε η παρουσία 2ου εισοδήματος στο ελληνικό σπίτι ΑΠΑΙΤΕΙΤΑΙ για την επιβίωση ,κρατάς την δουλειά σου υπομένωντας όλες τις συνέπειες... :(

όσον αφορά το θέμα του αλκοολ... μια φίλη την οποία συναντώ μια φορά την εβδομάδα έχει 3 παιδιά ,το δευτερο κ το τελευταίο ,κυρίως όμως το τελευταίο ηλικίας 3μιση ετών καθε φορά που βρισκόμαστε καταναλώνει τουλάχιστον μισό ποτήρι μπύρα ,το ποτό της μητέρας του, το κανει κάθε φορά αυτό. ο συζυγος μου που εργαζεται με τον πατέρα του παιδιού μου είπε οτι ο μικρός καταναλώνει όλα τα είδη αλκοολ που ενδεχομένως να πινουν σε κάποια στιγμή οι γονείς του :?

εχω φρικάρει με αυτό το θέμα μα δεν έχω το θάρρος να μιλήσω..

Βενάκι υπέροχα νέα ,σε εναμιση κιλό μας φτάνετε,κολλημένοι εμεις στα 12!! :lol::lol: νομίζω οτι οι ζώνες του αυτοκινήτου δεν ενδύκνεινται γ τον ανιψιό σου ,και τη μικρή σε κάθισμα 9-36 την έχω εγώ αλλά δένεται με τις ζώνες του καθίσματος ποουείναι 5 σημείων,βεβαια ολο αυτό συνεπάγεται κ το υψος κ την αναπτυξη του παιδιου ε? :D τι σου είπε γ τα μακαρόνια?

φιλιά σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιώτα εγώ θα της το έλεγα και μάλιστα θα είχα μαζί μου και έρευνα που δείχνει τα κακά που προκαλεί το αλκοόλ στο παιδί για να τα διαβάσει και η ίδια......ΠΡΕΠΕΙ να το κάνεις γιατί θα κάνεις καλό στο παιδί......όπως λέει και η Νατάσα για την ζώνη και το παιδικό καθισματάκι, που θα το λέει σε όλους ..... έτσι και εσύ......η γνώμη μου είναι να της το πεις!!!! :!::!::!::!::!::!::!::!::!::!::!::!::!:

σας είπα? ο Λ. είναι ένας ράπερ!!! :shock::shock::shock: αρχίζει με ένα τραγούδι που άκουσε και συνεχίζει βάζοντας δικά του λόγια ..... σε αυτόν τον χαζό ρυθμό :o:o:o:shock::shock::shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αργυρώ ο Μιχάλης από σήμερα κανονικά 6ωρο 8:15-2:00. Ακόμα δεν σχόλασε δηλαδή.

Οι δάσκαλοι ειδικότητας βέβαια δεν έχουν τοποθετηθεί ακόμα (μουσική, αγγλικά, πληροφορική) από ότι μας είπε η δασκάλα του οπότε και τις 6 ώρες θα είναι με την ίδια προς το παρόν και να δούμε δηλαδή πότε θα τοποθετηθούν.............

Τα βιβλία τα έντυσα χθες με διαφάνεια, είναι και περιζήτητα πλέον :evil::evil::evil:

Εμείς δώσαμε από 5€ στην δασκάλα για κόλλες Α4 για να βγάζει φωτοτυπίες και τα υπόλοιπα που αγόρασα (τετράδια μολύβια, μπλοκ, μπογιές κλπ. κάνανε 40€)

Ποια είναι τα γρήγορα και ποια τα αργά καρτουν???????????????????????????

Η Έλενα στην γυναίκα που την πρόσεχε δεν έκλαιγε, μπορεί να μην ήταν μαζί μου αλλά είχε συνηθίσει εκεί από 2 μηνών την είχε. Τώρα είναι διαφορετικά καινούργιο περιβάλλον πολλά παιδάκια, οπότε θέλει τον χρόνο της. Σήμερα είπε η δασκάλα ότι ήταν καλύτερα από χθες. Μέχρι τέλος του μήνα πιστεύω να προσαρμοστεί πλήρως.

Βένι μπράβο για τα κιλάκια του Φιλιππάκου :D

Γιώτα δεν έχω διαβάσει κάτι συγκεκριμένο για κατανάλωση αλκοόλ σε παιδιά........δηλαδή αυτοί καμαρώνουν?????????????

Η Έλενα καναδυό φορές βούτηξε το δάχτυλό της μέσα σε μπύρα και το έγλυψε :?:?:? και δεν την πρόλαβα

Ο Μιχάλης πάλι το καλοκαίρι πήρε ένα ποτήρι με ούζο νομίζοντας ότι είναι νερό.........νομίζω ότι δεν θα θέλει ποτέ να δοκιμάσει ούζο μετά παό αυτό:roll::roll:

Παναγιώτα εγώ προληπτικά δεν χρησιοποιώ τίποτα γαι τις ψείρες......

Ιουλία για πες για λεπτομέρεις για τον παιδικό. Κανέναν άλλο είδες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αργυρώ ο Μιχάλης από σήμερα κανονικά 6ωρο 8:15-2:00. Ακόμα δεν σχόλασε δηλαδή.

Οι δάσκαλοι ειδικότητας βέβαια δεν έχουν τοποθετηθεί ακόμα (μουσική, αγγλικά, πληροφορική) από ότι μας είπε η δασκάλα του οπότε και τις 6 ώρες θα είναι με την ίδια προς το παρόν και να δούμε δηλαδή πότε θα τοποθετηθούν.............

καλά από την 1η δημοτικού αρχίζουν ξένη γλώσσα? :o:o:o:o

επίσης πότε θα τοποθετηθούν? μετά τα Χριστούγεννα?!!!!

άρχισαν τα σχολεία και δεν τοποθετήθηκαν!!! :evil::evil::evil:

ο Λ. έφερε και άλλο βιβλίο αριθμητικής, έριξα μια ματιά έχει προσθαφαιρέσεις και τελικά μας ζητάνε 12ε !!!!!! για δύο βιβλία!!!! :o:o:o:o:o:o:evil::evil::evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αργυρώ το σχολείο του Μιχάλη είναι από τα 800 πιλοτικά που λειτουργούν με αναμωρφομένο ενιαίο εκπαιδευτικό πρόγραμμα γιαυτό και σχολάνε στις 14:00 και έχουν και ξένη γλώσσα και πληροφορική κλπ.

Τα υπόλοιπα σχολεία σχολάνε 12:20

Για τα αγγλικά μας είπαν ότι θα κάνουν μόνο προφορικό λόγο.

Για το πότε θα τοποθετηθούν οι δάσκαλοι άγνωστο, δεν θυμάσαι και η Λένα πέρσι, νομίζω μέσα Οκτωβρίου πήγε.

Δεν θα παραξενευτώ πάντως αν φτάσουμε και τα Χρσιτούγεννα :evil::evil::evil::evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια!

Να ξερετε πως με βοηθουν πολυ οι σκεψεις σας για τα μωρα-δουλεια...Τωρα μου φαινεται σαν ενα τεραααααστιο βουνο ολα αυτα..Αλλα θα συνηθισω κ εγω...Καπως...

Μαρια,Γιωτα εσας ποιος παιρνει τα παιδια αν δεν εχετε σχολασει?Ο μπαμπας τους?

Νατασουλα τη γυναικα που σου κρατουσε την Ελενα απο που τη βρηκες?Δεν ενιωθες ανασφαλεια?Δλδ αν σου αρπαζε το παιδι?Ή κ στην πορεια αν καποιος "κακος" ανθρωπος την επειθε να τον βοηθησει να την απαγαγει...Τετοιες σκεψεις κανω κ δεν μπορω να ηρεμισω...Ακομα κ απο τον παιδικο (σκεφτομαι) πως θα φοβομουν...Κ αν δεν προσεχαν οι δασκαλες κ πχ ηταν χαλασμενη η κλειδαρια..δε θελει πολυ ωρα να γινει το κακο...Σας τα επρηξα αλλα....

Και για να μη νομιζετε οτι σας αγνοω! :P

Καθισματακι νομιζω κ εγω οτι ειναι νωρις για μπουστερ κ πως πρεπει να ειναι καταλληλο για τα κιλα κ το υψος ασχετου ηλικιας.

Για το αλκοολ το θεωρω απαραδεκτο κ κατακριτεο...Εγω αν καταφερνα να κρατησω το στομα μου κ να μην πω καμια βαρια κουβεντα,θα απομακρυνομουν απο την οικογενεια αυτη... :?:?

Εδω περιε της δινει ο Α κ τα παιρνω...Ελαχιστο βεβαια(2-3 γουλιτσες) αλλα κ παλι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστ. αν σκέφτεσαι έτσι η Άννυ δεν θα πάει ποτέ σχολείο!!! :o:o:o:o ....πάντα υπάρχει ο κίνδυνος να γίνει κάτι κακό, πρέπει σιγά σιγά να μάθουμε στα παιδιά μας ποιός είναι ο κίνδυνος ώστε να τον αναγνωρίζουν μόνα τους και να προστατεύονται όταν δεν είμαστε μαζί τους!!! :!:

όσο για την γυναίκα που λες και εγώ θα φοβόμουν εκτός και ήταν συστημένη-δοκιμασμένη, π.χ. αν πάρεις αυτή της Νατασούλας μπορείς να την εμπιστευτείς ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία έχεις ξεφύγει, για χαλάρωσε λίγο.........αν σκέφτεσαι έτσι δεν θα καταφέρεις να την αφήσεις ποτέ και νήπια που θα πηγαίνει θα κάθεσαι απέξω να την παρακολουθείς..........

Η γυναίκα που κοιτούσε την Έλενα ήταν κολλητή της θείας μου και την ήξερα από πριν. Σε μία άγνωστη ούτε εγώ δεν θα άφηνα ποτέ τα παιδιά μου και ας είχε 100 συστατικές επιστολές.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας!!

οοοοοχι!ακομη δε βγηκε η τοποθετηση μου! :evil::evil::evil::evil::evil:

πηγα στο παλιο μου σχολειο,κ πάλι,κ εκανα κ μαθημα σε ενα τμημα,επειδη μια φιλολογος πηρε αποσπαση..αντε να δουμε..θα βγουν σημερα;;ή θα ξαναδω τους συναδελφους που καθε μεσημερι αποχαιρετω κ καθε πρωι ξανακαλημεριζω;; :roll::roll::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

να αρχισω πριν το ξεχασω..Αργυρω για το 2ωρο συνεχομενο που λες..θα σου πω τί μου ειπαν σημερα τα πρωτακια,α γυμνασιου,κ σκεφτηκα εσενα κ ρωτησα μερικα πραγματα παραπανω! ;)

βλεπουν το προγραμμα,κ μου λενε"κυρια γιατι εχουμε διαλειμμα καθε ωρα";

"για να ξεκουραζομαστε"

¨ααα,στο δημοτικο ηταν πιο ωραια!"

θυμαμαι την αργυρω κ λεω"κανατε 2ωρο συνεχομενο,ε";

"ναι,γλωσσα 2 ωρες"

"δεν κουραζοσασταν";

"οχι,πολυ ευχαριστα ηταν!μιλουσαμε κιολας κ συζητουσαμε..δε γινεται να κανουμε κ φετος ετσι"; :shock::shock::shock:

για τα βιβλια..ενιωσα την απολυτη ξεφτιλα σημερα!ειλικρινα ουτε με περικοπες μισθων,ουτε με απολυσεις με ειχε πιασει τετοια αηδια..

γραφαμε σε μια λιστα τί βιβλια ειχε βρει απο συγγενεις,φιλους το καθε παιδι,σημειωναμε ποια εχουν η/υ σπιτι,για να παρουν αυτο το dvd που ειπε κ η αργυρω κ ποια φωτοτυπιες με εξοδα του δημου,οχι των γονιων,παλι καλα..

κ ενιωθα τοσο γελοία οταν ρωτουσα"εσυ τί βιβλια βρηκες;ποιο λειπει;αυριο να μου πειτε σιγουρα..ρωτηστε οσους γνωστους σε μεγαλυτερη ταξη εχετε.." :evil::evil::evil::evil:

κ φυσικα δε γινοταν να τους πω ποιο βιβλιο να φερουν αυριο..αφου βιβλια δεν υπαρχουν! :evil::evil::evil::evil:

ΑΙΣΧΟΣ

Αναστασακι η δικη μου περιπτωση ειναι καπως διαφορετικη..αφησα τον γιωργο οταν ηταν 15 μηνων,αν τον αφηνα νωριτερα,ενδεχομενως να ενιωθα ασχημα..

τον κρατουσε η πεθερα μου που μενει απο κατω κ σε γενικες γραμμες την εμπιστευομαι..

το ωραριο μου δεν ειναι ως τις 4-5,αλλα το αργοτερο 2 κ μιση ειμαι σπιτι..

εγω λοιπον ενιωσα πολυ καλα οταν ξεκινησα παλι τη δουλεια..αλλα κ παλι υπαρχει η ιδιαιτεροτητα του επαγγελματος..δεν ειναι κατι στατικο κ βαρετο,προσωπικα σε δουλεια γραφειου θα ειχα κοψει φλεβες,αλλος ευχαριστως θα εκοβε τις φλεβες του μεσα στη σχολικη ταξη..εγω ομως ανανεωνομαι διαρκως κ παιρνω ενεργεια απο τη δουλεια μου..βασικα δε μου αρεσει να τη λεω καν δουλεια,αφου εχει να κανει με εμψυχο υλικο..τεσπα!

φετος θα ειναι η πρωτη φορα που θα παει παιδικο ο γιωργος..αλλα πλεον διεκδικει,μιλαει,συνεννοειται..δεν ανησυχω..οι αρρωστιες ειναι το μονο που με προβληματιζει.. :roll::roll:

παντως,προσωπικα,απο την ημερα που επεστρεψα στη δουλεια,αισθανομαι καλυτερη μανουλα..κ ειμαι σχεδον σιγουρη,οτι κ το τζοκερ να κερδιζα,παραιτηση δε θα δήλωνα!

αλλα ολα αυτα εξατομικευμενα στη δικη μου περιπτωση,,

νατασουλα ο παραμυθοκοσμος μου αρεσε πολυ!ωραιοι φωτεινοι χωροι μεσα,καλα οχι κ πολυ μεγαλοι,αλλα μια χαρα,καθολου μοκετες κατω,αλλα φωτεινα πλακακια σε εντονα χρωματα,καθαρα,η κοπελα που θα εχει τον γιωργο μου αρεσε παρα πολυ,πολυ γλυκια,πρωινο δικο τους,αν θελω βαζω κ εγω ο,τι νομιζω,μεσημεριανο δικο μου,αλλη αιθουσα για υπνο με κανονικα κρεβατακια,τα βρεφακια σε αλλη αιθουσα με κουνιες,μεχρι κ οτι μπορουν αν τον κουναναε για να κοιμηθει μου ειπαν,αλλα τους ειπα οτι προτιμω να μην κοιμαται κ να τον κοιμιζω σπιτι!

πηγαινουν κ εκδρομες σε θεατρο,πλανηταριο..

αρνητικα η μικρη αυλη..αλλα ενταξει..οχι κ ανυπαρκτη!

260ε η τιμη..λογικη..α!κ το σχολικο μεσα,αλλα οποτε σχολαω νωρις θα τον παιρνω εγω,αλλιως θα τον φερνει το σχολικο κ θα τον παραλαμβανει η πεθερα μου ..δε θελω να γυριζει σπιτι μετα τις 2..το δρομολογιο1.30 ξεκιναει απο εκει..

με προβληματιζει οτι θα ειναι με παιδακια 2-3 ετων..

ενω στο παιδικο τμημα,που ειναι στους αμπελοκηπους ειναι2,5-3,5..

νομιζω οτι ο γιωργος παιζει καλυτερα με μεγαλυτερα παιδακια κ γενικα οτι θα τον ωφελησει να ειναι με μεγαλυτερα παιδακια..

μου ειπε η διευθυντρια οτι μπορουμε να ξεκινησουμε κ στην πορεια να αλλαξουμε τμημα αν θελουμε..θα δουμε!

πηρα κ στον σνουπυ σημερα κ μου ειπαν οτι δεν εχουν θεση,αλλα ισως αδειασει τελη του μηνα..θα παω να δω χωρους ομως..

για τον παραμυθοκοσμο ειχες εμπειριες απο αλλους;για πες!ή να σε παρω αυριο το πρωι τηλ.;

καλη αρχη στο μιχαλακη!

η ελενα θα προσαρμοστει σιγουρα!ειναι μια τσαουσα αυτη..τα πανω κατω θα τους φερει! :lol::lol::lol:

ο γιωργος πριν 3 μηνες ηταν 14 κιλα,τωρα θα ειναι μισο κιλο πανω..εχουμε 0-18 καθισματακι,αλλα μαλλον σιγα σιγα θα πρεπει να το αλλαξουμε με 9-36,ε;; :? παντως νομιζω αοτι αυτο το μπουστερ που λετε θα του αρεζε περισσοτερο..απο ποσα κιλα κ πανω ειπατε επιτρεπεται;

νονα μου περαστικα σου!κυκλοφορει ιωση..επιασε κ τον χ. κ την αδερφη της κουμπαρας μου κ γενικα πολύ κοσμο.. :(

εγραψα πολλα..ποσταρω,παω να δω μπας κ βγηκε καμια τοποθετηση κ επανερχομαι! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια!

Να ξερετε πως με βοηθουν πολυ οι σκεψεις σας για τα μωρα-δουλεια...Τωρα μου φαινεται σαν ενα τεραααααστιο βουνο ολα αυτα..Αλλα θα συνηθισω κ εγω...Καπως...

Μαρια,Γιωτα εσας ποιος παιρνει τα παιδια αν δεν εχετε σχολασει?Ο μπαμπας τους?

Νατασουλα τη γυναικα που σου κρατουσε την Ελενα απο που τη βρηκες?Δεν ενιωθες ανασφαλεια?Δλδ αν σου αρπαζε το παιδι?Ή κ στην πορεια αν καποιος "κακος" ανθρωπος την επειθε να τον βοηθησει να την απαγαγει...Τετοιες σκεψεις κανω κ δεν μπορω να ηρεμισω...Ακομα κ απο τον παιδικο (σκεφτομαι) πως θα φοβομουν...Κ αν δεν προσεχαν οι δασκαλες κ πχ ηταν χαλασμενη η κλειδαρια..δε θελει πολυ ωρα να γινει το κακο...Σας τα επρηξα αλλα....

Κι αν κατεβουν οι εξωγηινοι και τη παρουν ετσι που ειναι και ομορφουλα;;;; αστα αστα μη τα ρωτας!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

Σε πειραζω φιλεναδα το ξερεις,αλλα πολυ σκεφτεσαι κι εσυ σα την Ιουλια και δε κανει!!!! :P

Κινδυνοι υπαρχουν και θα υπαρχουν παντου και παντα δυστυχως...το καημενο το παιδακι τον Αλεξ τον εξαφανισαν και ηταν 11 χρονων καθως γυρνουσε απο σχολειο ή φροντιστηριο αν θυμαμαι καλα..τι θα κανουμε;;;θα ειμαστε η σκια τους μεχρι να ενηλικιωθουν και θα τα "πνιγουμε" με τη διαρκη παρουσια μας;;;;

Απο τον παιδικο παντως δε μπορει να το παρει κανεις αλλος εκτος αυτους που εχεις δηλωσει απο την αρχη εσυ κι αν χρειαστει καποια στιγμη να το παρει πχ κανεις θειος-α, νονος-α κτλ μονο εφοσον εχει προηγηθει συνεννοηση με τη μαμα! ;)

Με τη δουλεια που λες,νομιζω οτι δεν ειναι τοσο τραγικα εκτος αν δουλευεις παρα πολλες ωρες...δηλαδη αν λειπεις ενα 8ωρο αντε 9 ωρο με το πηγαινελα και εισαι σπιτι ολο το απογευμα και τα Σαββατοκυριακα δε θα εχει προβλημα η Αννυ(μαλλον εσυ θα το εχεις πιο πολυ! :P )..

Αλλωστε θα ειναι στο παιδικο με αλλα παιδακια και θα περναει μια χαρα!

Τωρα αν σχολας μετα τις 4 καλο θα ειναι να υπαρχει καποιος(γιαγια παππους μπαμπας φιλη) που να τη παιρνει πιο νωρις,να τη βαζει για υπνο να ξεκουραζεται και μετα να εχετε ολο το απογευμα να παιζετε!

Θα σου κανει κι εσενα πολυ καλο θα δεις!

Νατασουλα τι σχολειο ειναι αυτο που πηγαινει ο Μιχαλης δε καταλαβα;;;; :roll:

Η Ελενα σου ρε τα πηγαινει μια χαρα με τη προσαρμογη!!!! μακαρι ολα τα παιδακια να ειχαν τετοιες προσαρμογες!!! ;) λογικο να σε ζηταει τωρα στην αρχη...κι εσυ αν εφευγες σε μια ξενη χωρα με τοσους αγνωστους,ε θα την ηθελες τη μανουλα σου!!!! :lol::lol::lol:

Γιωτα ρε συ πες τους τιποτα κι αν παρεξηγηθουν δικο τους προβλημα!!!! μα ειναι δυνατον να δηλητηριαζουν ετσι το 3,5χρονο!!!!!! :o:o:o:o την επομενη φορα που θα δεις να του δινουν πες τους "Ρε παιδια εβλεπα χθες στο Σκαι ενα παιδιατρο που ελεγε οτι το αλκοολ πριν τα 16 ειναι καταστροφικο ακομη και μια στο τοσο γιατι το και το... μηπως να μη του δινετε;;;"

Το χειροτερο ειναι οτι σε λιγο αυτο το παιδακι το πιο πιθανο να αποζητα μονο του να πινει,γιατι θα εχει εθιστει!!! :twisted::twisted::twisted::twisted:

δεν εχω διαβασει παρακατω...

Μωρη Ιουλια τι σεντονι απλωσες κι εσυ;;;;;;; :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να αρχισω πριν το ξεχασω..Αργυρω για το 2ωρο συνεχομενο που λες..θα σου πω τί μου ειπαν σημερα τα πρωτακια,α γυμνασιου,κ σκεφτηκα εσενα κ ρωτησα μερικα πραγματα παραπανω! ;)

θυμαμαι την αργυρω κ λεω"κανατε 2ωρο συνεχομενο,ε";

"ναι,γλωσσα 2 ωρες"

"δεν κουραζοσασταν";

"οχι,πολυ ευχαριστα ηταν!μιλουσαμε κιολας κ συζητουσαμε..δε γινεται να κανουμε κ φετος ετσι"; :shock::shock::shock:

ευτυχώς κάποιος θυμάται και αυτά που λέω!!!! :roll::roll::roll::lol::lol::lol::lol:

μήπως για τα πρωτάκια είναι πολύ?!!! δεν ξέρω πάλι.... :?

αυτά που σου απάντησαν είναι μεγάλα απιδιά, τα πρωτάκια τα καημένα έρχονται από το παιχνίδι και το τραλαλά τραλαλό, να καθήσουν σε ένα θρανίο......μπορεί και να μην είναι δεν ξέρω, υποθετω ότι το πρόγραμμα βγαίνει ύστερα από μελέτη που έχουν κάνει οι ειδικοί!!! :?

αυτό που περιγράφεις με τα βιβλία πολύ λυπηρό και στενάχωρο :(:(:(

άντε να πάει και ο Γ. παιδικό :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιουλία πάρε με τηλ όποτε θες άλλες αμπειρίες βέβαια δεν έχω μόνο αυτή που σου είπα από την γειτόνισσά μου. Η τιμή πάντως είναι πολύ καλή.

Πολύ σπάσιμο πάντως το να μην ξέρεις που θα πάς........

Τόνια υπάρχουν 800 δημοτικά σε όλη την χώρα (φέτος είπαν ότι θα λειτουργήσουν 947) που λειτουργούν πιλοτικά και σχολάνε όλες οι τάξεις στις 14:00. Κάποια στιγμή θα λειτουργούν όλα τα δημοτικά με αυτό το πρόγραμμα. Εκτός από τα βασικά μαθήματα κάνουν επιπλέον Αγγλικά, Πληροφορική, Μουσική, 2 ώρες επιπλέον Γυμναστική εκ των οποίων η 1 είναι χορός, επιπλέον ώρες για Μαθηματικά και Γλώσσα, Θεατρική Αγωγή και κάτι ακομα που δεν θυμάμαι....... (δεν μας έχουν δώσει ακόμα πρόγραμμα).

Τώρα για τον αν αυτό είναι καλό ή όχι ιδίως για τα πρωτάκια δεν μπορώ να εκφέρω ακόμα άποψη, θα σας πώ στην πορεία ελπίζω........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια

αναστασι μου θα τα πουμε κ απο κοντα την πεμπτη...

αλλαγενικα συμφωνω με αυτα που λεει η νατασα. οι πρωτες μερες ειναι δυσκολες, εγω τον πρωτο μηνα σε καθε διαλειμμα επαιρνα τηλ να δω τι κανει, αν κλαιει αν εφαγε αν με ζητησε κλπ

κ δε δουλευω κ πολλες ωρες, μεσημερι ειμαι σπιτι!

επισης να σου πω οτι οντως πολυ παρεα με την ιουλια κανεις :lol::lol::lol:

λενακι ευτυχως κ ο αναστασης την πιπιλα μεσα στη μερα την εκοψε.. παλι καλα!

γιωτα κανουν κακο στο παιδι, νομιζω οτι μια χαρα σου πεφτει λογος!!

βλαπτεται η σωματικη κ νοητικη του υγεια, αν τους εβλεπες να το χτυπανε δε θα μιλουσες παλι?

νομιζω οτι ειναι στην ιδια λογικη..

α ρε ιουλια, αθανατη ελλαδαρα!!!!!!!!!

μα ειναι δυνατον να συμβαινουν τετοια πραγματα, τετοιες συζητησεις μεταξυ μαθητων-καθηγηωτν???

ελεος τι να πω πια... η απολυτη ξεφτιλα

εγω προσωπικα δε συμφωνω με το νεο προγραμμα, ειδικα για πρωτη-δευτερα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αργυρω οντως για πρωτη δημοτικου τα 90 λεπτα ειναι βαρυ προγραμμα...αλλα πιστεψε με..ατυπα γινεται ενα διαλειμμα μεσα στην ταξη..εδω σε 45 λεπτη ωρα κ οταν δουμε οτι τα παιδια κουραζονται,σταματαμε κ για λιγο συζηταμε ασχετα θεματα κ χαλαρωνουν τα παιδακια..ποσο μαλλον σε πρωτη δημοτικου..

κ δεν πιστευω οτι οι ειδικοι ασχοληθηκαν ιδιαιτερα με τις αναγκες των 6χρονων παιδιων.. :evil::evil:

απλως ειναι στη διακριτικη ευχερεια του καθε εκπαιδευτικου να τροποποιησει το προγραμμα,στα πλαισια που του επιτρεπεται..

καλε την πεμπτη θα ερθουμε κ εμεις!αν κ ο γιωργος δεν πολυ παιζει πια εκει..την τελευταια φορα τον εσπρωξαν μεγαλυτερα παιδακια στο τραμπολινο κ απο τοτε,οποτε ξαναπαμε εκει,το εχει παρει απο φοβο κ δεν πολυ παιζει..τεσπα!θα ερθουμε οπως κ να΄χει!

γιωτα..κ εγω κατι θα ελεγα..αν κ δεν πολυμιλαω πια..τουλ.μια φορα θα σχολιαζα!

νατασα στον παραμυθοκοσμο ή στον σνουπυ πηγαινε η γειτονισσα;;

ακομη δε βγηκαν οι τοποθετησεις.. :roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νατασουλα πολλα μου φαινονται κι εμενα ολα αυτα..βαρυ προγραμμα για τις πρωτες ταξεις του δημοτικου...δε βλεπει στο σχολειο του Λουκα;;; λιγη αριθμητικη,γυμναστικη...να μπουν σιγα σιγα τα παιδακια σε στο κλιμα των μαθηματων...αυτα ακομη στο νηπιαγωγειο ειναι το μυαλο τους τα καημενα... :roll:

Γιατι μωρε γκρινιαζει το γαμπρουδακι μου;;;; η Ειρηνη ηταν γκρινιαρα σα μωρο;;;;

Αργυ τι λεει ο Λουκακος για το σχολειο;;;του αρεσει προς το παρον;;; :)

Συμπεθερακι 1600 ηθελε μονο ο φωτογραφος;;;;;;;;;;!!!!!!!! :o:o:o:o αν ειναι δυνατον!!!!!! :o:o:o:o

Και μετα λεω του Μακη οτι ειναι πολλα τα 450 που παιρνει στη βαφτιση στο βιντεο!!! και κανει και φοβερη δουλεια οχι μαλακιες!!!! :roll:

Η Ανδριανα ειναι μια χαρα!εχει αρχισει να λεει "μαμαμα" και χεζομαι η παλαβη!!! :lol: αλλα ρε παιδια μονο οταν με κοιταζει το λεει..οταν ειναι αλλος και θελει να γκρινιαξει λεει "ατατατα"!! :P και σημερα το πρωι ελεγε κατι σαν "κουλικουλικουλι"...ενταξει σκαω τωρα!!! :P

Πολυ θλιβομαι με αυτα που λετε για τα σχολεια και τα βιβλια.... :(

Α επισης να πω γιαυτο που ειπε η Ιουλια για τα παιδια που θελουν δυωρα και στο γυμνασιο....Παειειει χαλασε η νεολαια!!!!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α επισης να πω γιαυτο που ειπε η Ιουλια για τα παιδια που θελουν δυωρα και στο γυμνασιο....Παειειει χαλασε η νεολαια!!!!! :lol::lol::lol:

χάλασε δε λές τίποτα!!! φτου τους να θέλουν να κάνουν μάθημα και όχι καμμιά κοπανίτσα!!! :P:lol::lol::lol::lol::lol:

του Λ. του αρέσει το δημ. είναι ενθουσιασμένος για την ώρα, δεν ξέρω στην συνέχεια που θα δυσκολέψουν τα πράγματα!!!! :roll::roll::roll::roll:

αλλά δύσκολα μελέτα, έρχεται και το μπουμπούκι από πίσω και τον ενοχλεί....να χθες που δεν έκανε και τίποτα σοβαρό, μόνο ζωγράφιζε κάτι χωνιά ( :lol::lol::lol::lol: ) εργασία του σχολείου, ήρθε η Ρ. και τον ψιλοέσπρωχνε :? ....τα πήρα μαζί της, έκλαιγε μετά ....... αφήστε τα!!! .... του είπα του άντρα μου, όταν δυσκολέψουν για μένα και αναλάβει εκείνος τα μαθήματα (βοήθεια) εγώ θα αναλάβω την Ρ., αλλά τώρα πρέπει και εκείνος να αναλάβει την Ρ.!!! :!::!:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα,μην ξενερωνετε τοσο! :D:D

μετα απο λιγο αρχισαν να με ρωτουν ποσες απουσιες δικειουνται να κανουν,ποσες αδικαιολογητες κ ποσες δικαιολογημενες κ αν γινονται καταληψεις κ στα γυμνασια! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

αα!κ γιατι δεν ανοιξε το κυλικειο!! :lol::lol:

οποτε..υπαρχει ελπιδα!δεν χαλασαν κ τοσο! :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αμαν βρε αργυρω με τα χωνια!!!εμμονη εχουν αυτοι οι γερμανοί!!

θα βλεπει χωνι ο λουκάς,ή μαλλον εσυ,κ θα τρεχει μακρια!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα,μην ξενερωνετε τοσο! :D:D

μετα απο λιγο αρχισαν να με ρωτουν ποσες απουσιες δικειουνται να κανουν,ποσες αδικαιολογητες κ ποσες δικαιολογημενες κ αν γινονται καταληψεις κ στα γυμνασια! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

αα!κ γιατι δεν ανοιξε το κυλικειο!! :lol::lol:

οποτε..υπαρχει ελπιδα!δεν χαλασαν κ τοσο! :lol::lol::lol::lol:

εεεεεεπς δεν μας τα είπες όλα!!! :lol::lol::lol::lol: είπα και γω!!!! :roll::roll::roll:

αμαν βρε αργυρω με τα χωνια!!!εμμονη εχουν αυτοι οι γερμανοί!!

θα βλεπει χωνι ο λουκάς,ή μαλλον εσυ,κ θα τρεχει μακρια!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

στις 14 Σεπ πρέπει να πάει με το χωνί στο σχ. γιατίθ έρχεταιο φωτογράφος για φωτογραφία!!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Τα κάνεις στον ατμό δηλαδή;; Και το κρέας σε κομμάτια το δίνεις;; Επίσης απόγευμα το δίνετε εσείς κορίτσια;; Εμάς μας είπε κρέμα της hipp ή κατσικίσιο γιαούρτι..
    • Είδες μωρέ πώς μεγαλώνουν..🤗εμας έχει κόψει το παμπερς τελείως και μου φαίνεται τόσο παράξενο σαν απότομα να μεγάλωσε το μικρό μου..χθες το βράδυ ξύπνησε ζήτησε τουαλέτα και ξαναξοιμηθηκε με τον άντρα μου σοκ πάθαμε χαχα🤪
    • Όχι.. γενικότερα παίρνω πολλααααά!! Αλλά μη συγκρίνεις γιατί έρχομαι και από εξωσωματική με διάφορα θέματα.. Filicine παίρνω χρόνια και λόγω στίγματος αλλά όχι ολόκληρο το χάπι γιατί είναι υπερβολική δόση.. πριν την εγκυμοσύνη έπαιρνα 1/2 χάπι μέρα παρά μέρα και έλεγχα πάντα τα αποθέματα με εξετάσεις.. στην εγκυμοσύνη τώρα παίρνω 1/2 χάπι κάθε μέρα και ότι λίγο έχουν οι πολυβιταμινες μέσα.. τα 5mg συστήνονται σε γυναίκες με ιστορικό ελαττωμάτων του νευρικού σωλήνα σε προηγούμενη κύηση.. αν και ξέρω ότι πολλοί γιατροί τα δίνουν επικουρικά σε όλες χωρίς να χρειάζεται συνήθως.. και ο δικός μου δηλαδή το ίδιο αλλά μετά από συζήτηση κατέληξα να παίρνω μισό που πάλι το θεωρώ πολύ προσωπικά και σύμφωνα με τις εξετάσεις μου.. Από συμπληρώματα το ίδιο.. παίρνω διάφορα.. αλλά σίδηρο μου είπαν όχι..! 🤷 Αλήθεια και τα υπόλοιπα κορίτσια... Τι σας έχουν πει εσάς ότι μπορείτε να παίρνετε από συμπληρώματα;
    • Είμαι σίγουρη ότι με καταλαβαίνεις απόλυτα αγάπη.. αισθάνομαι βέβαια άσχημα για το μωράκι αυτό ότι το αδικώ.. αλλά μέχρι την αυχενική και να δω ότι είναι υγιές, δεν μπορώ να αφήσω τον εαυτό μου να δεθεί μαζί του.. που δεν έχω "αγγίξει" κάν όσα πέρασες εσύ κοριτσάκι μου και που δεν θα ευχομουν σε κανέναν άνθρωπο ποτέ να περάσει τόσες δυσκολίες γενικά για να φτάσει να κρατήσει το μωρό του αγκαλιά... Εμένα με έχουν πάρει "χαμπάρι" αρκετοί τρίτοι και με ρωτάνε, ίσως επειδή έχω πρηστεί παααάρα πολύ και έχω βάλει κάποια κιλά.. δεν ξέρω αν φταίει η κορτιζόνη που παίρνω ή και οι διεγέρσεις που προηγήθηκαν βέβαια και η κατακράτηση που προέκυψε εξαιτίας αυτών (έχω ξεκινήσει ήδη διατροφολόγο πρώτα για το θέμα ζαχάρου να είναι υπό έλεγχο και δεύτερον για να μην παρά ξεφύγω...) Αυτή τη φορά όμως γενικότερα το παραδέχομαι και το λέω λίγο πιο εύκολα όχι γιατί θέλω να το μοιραστώ αλλά γιατί επιλέγω να πιέσω τον εαυτό μου να είναι πιο αισιόδοξος για αυτή την εγκυμοσύνη και ότι όλα θα πάνε καλά μέχρι τέλους.. εύχομαι ολόψυχα να μην μου γυρίσει μπούμερανγκ...😕 Λες σε έναν χρόνο από τώρα να συζητάμε για τη διατροφή του παιδιού;;;; 😅😅😅 Αχχχ μακάρι Παναγίτσα μου!!!! 🙏🙏🙏🤞🤞🤞 Το συζητάω με μια φίλη μου που τώρα κάνει εισαγωγή στις στέρεες η οποία φοβάται πολύ ότι θα πνιγεί το μωρό αν δεν είναι αλεσμένα.. δεν δέχεται καθόλου ότι υπάρχει λογική στα κομμάτια.. εγώ βέβαια βλέπω το μωρό πάλι πνίγεται και βγάζει γουλιες.. οπότε δεν καταλαβαίνω τη διαφορά.. από τη μια έχει βάση ο φόβος της από την άλλη πιστεύω ότι είναι και θέμα παιδιάτρου να ξέρει.. τεσπα δεν το έχω ψάξει καθόλου ακόμα αλλά προς χάριν της συζήτησης τώρα.. Ξεκίνησε από τώρα ο μπαγασας τα σουρτα φέρτα έξω;;;; 😝🤣🤣🤣🤣 Στην εφηβεία ούτε που θα τον βλέπετε σπίτι!!! 🤣🤣🤣 Μπράβο το παιδί!! Τουλάχιστον ηρέμησε λίγο η ψυχούλα μου που ποναγε.. πόσα έχει βγάλει τώρα;
    • Μονο filicin παιρνεις και utrogestan; Αν θυμάμαι καλα απο τις προηγούμενες, το σίδηρο το ξεκίνησα λιγο πιο μετά. Πρωτα φιλισιν και λιγο αργότερα σιδηρο, d3 και ω3 .
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...