Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρες του βυζονυχτίου ν.51!!!κ καλη σχολική μας χρονιά!!


Recommended Posts

γεια σας ομορφες!!ΝΑτασουλα καλη αρχή !!!! ξινός ο παιδότοπος!!!πήγαμε κ είχε παιδικό πάρτυ,ήταν όλο σχεδόν το μαγαζί πριβέ ,είχε μεινει μονο ενα τραπεζάκι ,μέτρησα 60 καρέκλες ενηλικων κ 27 παιδικές ,7 ευρώ το κεφάλι (ετυχε να παμε εκει σε γενεθλια το Σαββατο) ,τι οικονομικη κριση ,καλα λεω εδω δεν τους αγγίζει είναι λαρτζ!!αλλα κ παλι πολλα άτομα ρε παιδιά γάμος ήταν?πηρα ρη μικρή κ φύγαμε ,με τπτ δεν ενδυκνειται ο χωρος για τόσα παιδάκια. να σας ρωωτήσω κατι?γνωρίζεται κατα ποσο επιτρεπεται η καταναλωση αλκοολ ,μπυρας συγκεκριμενα απο παιδάκια κ τι επιπλοκές έχει το αλκοολ σε ενα παιδικό οργανισμό?δυστυχως δεν μπορω να επεκταθω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 991
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ρε Γιωτουλα πλακα μας κανεις;;;;;; αλκοολ σε παιδι;;;;;!!!!!!!!! :o:o:o:o καταρχην τα παιδια εθιζονται πολτ ευκολα στο αλκοολ, ο οργανισμος τους δε μπορει να το μεταβολισει,δημιουργει βλαβες στον εγκεφαλο και πολλα αλλα!!!ειναι δηλητριο για τα παιδια!!!!!! :o:o:o

Ποιος μαλακας δινει αλκοολ στο παιδι του!!! :o:o:o:o

Ερακι πολυ χαιρομαι βρε οταν σε διαβαζω ετσι χαρουμενη και γεματη ζωη!!!!! :YMHUG::YMHUG::x:x:x μπραβο ετσι τελεια να περνατε παντα!!!!!! :D:D:D

Φρανι διαβασα για τον πατερ Αντωνιο...ευτυχως υπαρχουν και αυτοι οι κληρικοι,δεν ειναι ολοι σαπιοι!!!! αλλα τι να σου κανει 1 στους τοσους χιλιαδες;;;... :?

Μιτσακι εισαι βεβαια και πιτσιρικακι,αλλα προλαβες εσυ 90λεπτα στο σχολειο;;;; εγω δε θυμαμαι κατι τετοιο ποτε... :roll: Μωρε μπορει να εχουν φορτισμενες τις μπαταριες το πρωι,αλλα τοση πολυ ωρα στις πρωτες ταξεις του δημοτικου;;;;; :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!

10900!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D:D:D:D:D:D:D:D:D

αντε να δουμε... :D:D

καλε γωγω πας καλα καλε?????? :evil::evil::evil: καλε σιγα μην σου κρατα ω μουτρα??επειδη δεν σε σχολιασα?? ρε συ τα διαβαζω και σχολιαζω μετααααααααα και οτι θυμαμαι και οτι προλαβω βασικα..βασικο αυτο! :?:? καλη αρχη ειδα στον παιδικο..αντε και οι ερρωστιες στο προγραμμα θα ειναι..το καλο ειναι οτι προσαρμοστηκε τελεια!!

γιωτα καλα πλακα κανεις???? καλα εννοεις δωσανε μια γουλιτσα μια και μοναδικη φορα(ουτε αυτου ειναι υπερ) η συστηματικα?? :?:?:?:?:?:?:?:?

καλε λενακ αι σκεφτομουνα προχθες..η λενα μον οεμενα δεν ειδε στον υπνο της :evil::evil::evil:

πες καλε τι εκανα???????? :D:D:D:D

νατασσουλα τελεια με τον μιχαλακη και τα 15 οπαιδια στην ταξη..αντε και ενα καλο.. :?

ολα καλα??? η μικρη μου ζουζουνιτσα εκλαιγε ε?? :(:(:(:(

καλε τελικα θα παμε καφε αυριο??πρεπει να ξερω ΤΩΡΑ γιατι αυριο δουλευω!!!!!!!!! :evil::evil::evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δε σας διαβασα ακομη,παω να κοιμισω τον γιωργο κ επανερχομαι!

νατασουλα ο παραμυθοκοσμος μου αρεσε πολυ!

ακομη να μαθω σχολειο.. :evil::evil:

μα ειναι δυνατον;;οποτε αυριο παλι στο παλιο μου σχολειο..χωρις ωρες για μαθημα.. :evil::evil:

επισης μαθηματα με φωτοτυπιες,η απολυτη ξεφτιλα! :evil::evil:

τα λεμε σε λιγο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τονια ακομα 2ωρα ειναι στα δημοτικα!

ρε γιωτα ποιος εδωσε αλκοολ στο παιδι? η ηπιε καποιο κατα λαθος?

η συχνη καταναλωση προκαλει μεγαλες βλαβες στον παρθενο οργανισμο του παιδιου, οπως ειπε κ η τονια

ιουλια κεμενα τα ιδια μου κανανε περσυ οι αχρηστοι...

καθομουν σπιτι μου κ περιμενα ποτε θα μου πουν που θα παω.. κ μετα λενε οτι δε θελουν να δουλεψουν οι δημοσιοιυ υπαλληλοι! καλα για τη φετινη καταντια δε θα επεκταθω... ελεος!

βενι επηρεασμενη απο τα επεισοδια στη γειτονια σου ειδα οτι ημασταν σπιτι σου για καφε κ κατεβηκε ο φιλιππος με το ασανσερ κ τον ψαχναμε αναμεσα στα ματ!! κ τελικα ειχε κρυφτει μεσα σε μια κλουβα :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΙΩΤΑ εχει στους μεγαλους συνεπειες ποσο μαλλον στα παιδια!

η μια γουλια δικη μας για εκεινα το ποσοστο ειναι τεραστιο!

τι ειδες?

πες/

Θυμαστε τη φιλη μου με τα μαγια?

τα πραγματ ειναι πολυ πιο σοβαρα απο οσο πιστευε!

η Μ-Ι εχει να θηλασει σχ. 2 ημεερς

πονα το ενα μου βυζι...

σκεφτομαι να την γραψω και εγω ωδειο!

λλα δεν ξερω αν εχει κατι εδω κοντα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ε πες μας τι έγινε ρε Βίκυ;

Ευχαριστώ για τις απατησεις κορίτσια. Θέλω να της το αλλαξω γιατί έχει αρχίσει και διαμαρτυρεται εντόνως σε αυτό το καρεκλάκι και είπα μήπως μπορούσα να της το αλλάξω αν υπάρχει κάποια εναλλακτική. Αφου όμως δεν είναι ασφαλές... :?

όλο το απογευμα την εβγαλα στο κρεβατι με δυνατο πονοκέφαλο. Εκανα και εμετό και μετα νομίζω οτι έπεσα σε λήθαργο! :shock::P Πριν απο δύο ώρες συνήλθα και τώρα φοβάμαι να κοιμηθώ μηπως με ξαναπιάσει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βικυ τι εγινε με τη φιλη σου?

εσυ πως εισαι, πως προχωραει η εγκυμοσυνη??

σισσιω ειναι ενα καρεκλακι, το ειδα προσφατα στον ξαδερφο του αντρα μου (δε θυμαμαι ομως απο ποσα μεχρι ποσα κιλα ειναι) που δενεται με τις ζωνες του αυτοκινητου το παιδι κ ειναι σουπερ!!!!!

αυτο εχω σκοπο να παρω στον ανασταση οταν του αλλαξουμε καρεκλακι...

ελπιζω να ηταν τυχαιο αυτο που σε επιασε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!! :D

Βικυ πες μας ρε τι εγινε με τα μαγεια και τη ξαδερφη σου!!!!!

Βγαλε το γαλα απο το στηθος να μη πονας...

Η Γιωτα αποτι καταλαβα για συστηματικη κατανωλη εννοει κι οχι καταλαθος ή μια φορα για πλακα!!!! κι εμενα ο Αλεξ μια φορα που ειμασταν σε μια ταβερνα,μας κερασαν ρακη κι αυτος νομιζοντας οτι ειναι νερο το αρπαζει(δε τον προλαβαμε!) και πινει!!!! ε επαθε εγκεφαλικο και δε ξαναπλησιασε!!!! :lol:

Αχ διαβαζω αυτα που λετε Λενακαι Ιουλια για τα σχολεια και ανεβαινει το αιμα στο κεφαλι μου!!!! :twisted::twisted::twisted:

Λενακι ρε συ τι ονειρα ειναι αυτα που βλεπεις πουλακι μου;;;; :lol::lol::lol:

Σισσακι τι επαθες ρε;;;;; :?

Για επομενο καθισματακι παντως εγω θα παρω αυτο που ελεγε η Νενη το recaro young sport..ακριβο βεβαια(αν και θα το παρουμε απο ιντερνετ πολυ πιο φτηνο απο τους απατεωνες εδω) αλλα αφου θα χρειαστουμε 2ο ουτως ή αλλως καταληξαμε σε αυτο που ειναι μεχρι 36κιλα,δενει με δικες του ζωνες(τα θεωρω πιο ασφαλη) και εχει ρυμθιση ανακλισης για να ειναι πιο ανετο στον υπνο! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σας! :D

Πρωι πρωι εκανα την πιο μισητη δουλεια σπιτιου..καθαρισμα μπανιου!

Τονακι πολυ ενδιαφεροντα αυτα που λες για τις σκεψεις κ αντιληψεις των παιδιων..Δεν το ειχα σκεφτει!!! :) Αν και συνδιαζεται πολυ ευκολα με το μιμητισμο που βλεπουμε στην ηλικια πχ της Αννυ!(σημερα πονουσε η μεση της κ καλα σηκωνοντας τη Μινι...)

Μιτσακι θα ειναι πολυ ωραια να δουλεψεις στο φρ.!Βολικο!!!

Σισσακι ελα εσυ κ ας ειναι Νοεμβριος!Μια χαρα!ΣΚ θα μεινετε μονο?Με τι θα ερθετε?ειναι πολυ νωρις να ρωταω εε? :lol::oops:

Περαστικα στα αρρωστουλια,καλη προσαρμογη στα παιδιακια σε παιδ. κ σχολειο!

Αργυρωωωωωωωωωωωωωωωωω!Θα κλαψω αληθεια σε λεω!!!Μην τα γραφεις τοσο περιγραφικα..Σοκαρομαι τοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοσο πολυ με παιδακια-ζωακια που κακοποιουνται.. :cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry: Θα μου πεις,δεν το ξερατε να βαζετε κ σηματακι "απαραιτητη η γονικη συναινεση"!....

Ρε συ πολυ μικρα διαλλειματα εχουν στη γερμ. εμενα αυτο μου εκανε μεγ. εντυπωση.

Πεμπτη απογευμα θα συναντηθουμε στον παιδοτοπο στα κων.κα!Στις 6-6.30!ΤΟ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ! :P:P

Αυριο λεω να παω κοσμος...Να αλλαξω κατι που πηρα,εχω κ κατι καρτουλες με 25ε δωρο απο h&m...

Εχω μια ερωτηση και θα ηθελα παααααρα πολυ τις εμπειριες των εργαζομενων μαμαδων!

Πως σκεφτεστε τις πολλες ωρες που ειστε μακρια απο τα μωρακια σας?Δε σας επηρεαζει που στην ουσια το μεγαλυτερο μερος της μερας "μεγαλωνουν με αλλους" ειτε σε παιδ.ειτε σε γιαγιαδες?Πως το ξεπερασατε αυτο σαν σκεψη...Επισης τι ωρα σχολανε απο παιδικο σταθμο?εσεις σχολατε αργοτερα?Οσες σχολατε αργοτερα ποιον εχετε να τα παιρνει?

Δλδ αν μια γυναικα δουλευει μεχρι τις 4-5,μεχρι να παει στο σπιτι μπορει να παει κ 5-5.30...δλδ μεχρι τις 10 ΜΟ που θια κοιμηθει το παιδι μενουν μονο 4,5 ωρες! :o:o:shock::shock::shock::(:(:( Αυτο ειναι????Πως να μπορεσω να σκεφτω πως το (σχεδον) 24 ωρες θα γινει 4,5????? :(:cry::cry::cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα,

σήμερα στο παιδικό μια από τα ίδια. Το πρωϊ που ξυπνήσαμε σηκώθηκε κατευθείαν από το κρεβάτι για να φάει και να ετοιμαστεί για το σχολείο. Μάλιστα βιαζόταν κιόλας και μου έλεγε: "άντε μαμά γλήγολα πάμε λιλιο μου". Στο δρόμο που πηγαίναμε μου είπε εγώ μαμά στο σχολείο θα καίω (κλαίω). Γιατί μωρό μου θα κλαίς την ρωτά? "Θέλω μαμά μου". Εκείνη την ώρα σφίγεται η καρδία μου και νοιώθω τόσο χάλια :(:(:( προσπαθώ βέβαι να μην της το δείχνω, Της λέω διάφορα........ δεν έκλαψε πάντως όταν την άφησα με χαιρετησε κανονικά και μπήκε στην τάξη της.

Γέννησε και η ξαδέρφη μου τα ξημερώματα και είμαι πολύ χαρούμενη σήμερα :D:D

Αναστασία αυτό που ρωτάς θέλει πολύ συζήτηση. Θα σου πώ πολύ λίγα τώρα γιατί έχω και δουλειά και τα υπόλοιπα από κοντά. Καταρχήν δεν γίνεται το 24ωρο 4,5 ώρες αλλά το 14ωρο 4,5.

Και στα 2 γύρισα στην δουλειά όταν ήταν 2 μηνών. Στην αρχή ήμουν πολύ ζορισμένη, κάθε μισή ώρα έπαιρνα τηλ να δώ τι κάνουν και το μυαλό μου ήταν κολλημένο εκεί. Στον Μιχάλη η δουλειά μου ήταν πολύ κοντά στο σπίτι της μαμάς μου και έφευγα και κανα2 φορές και πήγαινα και τον έβλεπα. Δυστυχώς όμως δεν υπήρχε άλλη επιλογή, αν δεν δουλεύω δεν μπορούμε να συντηρηθούμε οπότε αν καθόμυν στο σπίτι θα έκλαιγα την μοίρα μου και όλο αυτό θα περνούσε στα παιδιά και θα είμασταν μια δυστυχισμένη οικογένεια, Το πιστεύω αυτό. Μπορεί η ευτυχία να μην έρχεται από το χρήμα αλλά όταν δεν υπάρχουν τα βασικά σίγουρα έρχεται δυστυχία.

Τα παιδιά όταν σχολάνε τα παίρνουν οι γονείς μου μέχρι να γυρίσω από την δουλειά. Αν δν είχα αυτή την επιλογή θα έστελνα τον Μιχάλη ολοήμερο και την Έλενα σε έναν παιδικό που θα λειτουργεί μέχρι της 5-6 και όχι μέχρι της 4.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νατασουλα μου :( για τα λογακια της Ελενας...

Εχεις δικιο...Οταν ειναι θεμα επιβιωσης αναγκαζεσαι να μην το σκεφτεσαι..Αυτην ακριβως την ψυχολογια θελω να σκεφτω κ να νιωσω...Ή μαλλον πρεπει κ οχι θελω...

Για τις ωρες που λες...Αν σκεφτεις πως η Αννυ ξυπναει 2 φορες τη νυχτα...Ε,δεν τις λες 14 τις ωρες! :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νατασούλα :(:(:(:( κρίμα μωρέ η ομορφούλα μας!! ...... μου κάνει εντύπωση όμως γιατί όταν ήταν με την κυρία δεν έκλαιγε? πάλι δεν ήσουν εκεί..... ή επειδή τώρα βρίσκεται εκτός σπιτιού?!!! :?::!:

Ο Λ. κάνει κανονικά 4ωρα και ένα 5ωρο....τι κάνουν μέσα δεν ξέρω!!!! :lol::lol::lol::lol:

1η μέρα: ήταν μισή ώρα, ίσα για να γνωριστούν

2η μέρα: 4ωρο :o έγινε γνωριμία με το σχολείο, πού είναι το γυμναστήριο, οι υπόλοιπες αίθουσες κ.λπ και ζωγράφισαν

3η μέρα(χθες): 4ωρο πάλι ζωγράφισαν και μάλλον έκαναν και αριθμητική

τους έδωσαν ένα βιβλίο αριθμητικής, απλά πράγματα, και το άφησαν στο σχολείο, δεν το φέρνουν σπίτι!!! .....το έφερε μια φορά και επειδή δεν ήξερα αν πρέπει να κάνει κάτι (δεν τους είπαν, άρα δεν έπρεπε να κάνουν τίποτα) κάναμε προφορικά κάτι σελίδες!!!! ..... σήμερα και αύριο έχει γυμναστική!!! :)

μπράβο που πήρατε και βιβλία, πες στον Μηχαλάκη να τα προσέξει για να τα έχει και η Έλενα γιατί έτσι όπως πάει το σύστημα δεν θα υπάρχουν βιβλία!!!! :evil::evil::evil:

η ανηψιά μου πάει 1η γυμνασίου φέτος και δεν θα πάρουν βιβλία ούτε το επόμενο μήνα και θα τους δώσουν, εν καιρώ, ένα CD με τα βιβλία μέσα και θα πρέπει να τα εκτυπώσουν!!!! :o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:shock::shock::shock::shock::shock::shock::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil: ..........δλδ τι γίνεται αν κάποιο παιδάκι δεν έχει Η/Υ σπίτι? ή δεν έχει εκτυπωτή? και πάλι γιατί ο γονέας θα πρέπει να πληρώσει το μελάνι και τις σελίδες?!!! :evil::evil::evil::evil::evil:

η άλλη μου αδελφή ακουσε από μια μάνα να λέει ότι έδωσε 80 ευρώ για ΚΑΠΟΙΑ, όχι όλα, βιβλία!!!! :shock::shock::shock:

και εδώ όσοι τα αγοράζουν δεν ξεπερνούν τα 40ε!!!!

Γιώτα το αλκοόλ απαγορεύεται μέχρι και την ηλικία των 18 ετών, βέβαια αν ένα 16χρονο πιεί μια φορά μπύρα, δεν έγινε και τίποτα........αλλά υποθέτω αναφέρεσαι σε παιδιά 5χρονα+ όπου απαγορεύεται ακόμη και η κόκα κόλα!!!! :!::!::!::!::!:

Λένα εμείς έχουμε κάθισμα για τον Λ. το οποίο δένει με τις ζώνες του αυτοκ. και έχει και πλάτη η οποία αφαιρείται αργότερα, την αφαιρέσαμε εμείς (εγώ δεν συμφωνώ)......πάντως όταν την αφαιρέσεις να κανονίσεις το ύψος της ζώνης ώστε να μην μπλέκεται στον λαιμό του (αυτό είναι επικίνδυνο.)!!! :!:

Αναστ. τι έγραψα ρε, δεν θυμάμαι!!! :? εννοείς αυτό με τα παιδάκια στην Αφρική? ήταν βέβαια ταινία, αλλά κάπου σίγουρα υπάρχει η αλήθεια.....και εγώ έβλεπα ένα κοριτσάκι (έγχρωμη) και ήταν τόσο γλυκό!!!! :!: .........κάποια άλλη μέρα είχε ένα ρεπορτάζ στην τιβι πάλι για παιδάκια και γύρισα κανάλι γιατί ήταν πολύ στενάχωρο!!!! και όταν πρόκειται για παιδάκια δεν μπορώ να κοιτάζω...... :?:(

ένα βράδυ της προηγούμενης εβδ. άνοιξε η μύτη της Ρ., την άκουσα το βράδυ για δευτερόλεπτα κάπως γκρίνιαξε.....και το πρωί πάω και βλέπω το σεντόνι με αίμα :o:o:o:o:o ....είχε ανοίξει η μυτούλα.....μετά όμως όλα καλά!

εν τω μεταξύ ο Λ. σχολάει 11.30 στις 12.00 είμαστε σπίτι και το μπουμπούκι δεν κοιμάται για μεσημέρι και τι να σας πω μια γκρίνια όοοοοολη μέρα!!!! :!:

πολλά έγραψα μάλλον!!!! :?

α Μιτσάκη, καλά ρε πώς θυμάσαι τι έκανες στην α΄Δημοτικού? :o:o:o:o

εγώ δεν θυμάμαι τίποτα, μόνο 3 περιστατικά, να σας πω?: :roll::roll::roll:

1ον. στην Δ΄Δημοτ. έκανε σεισμό και έστησαν μεγάλες σκηνές στο προαύλιο και εκεί κάναμε μάθημα και ο δάσκαλός μας (50άρης+) πήρε το λάστιχο και έβρεχε το χώμα για να μην υπάρχει σκόνη και κατέβρεχε και εμάς!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

2ον. ήταν ένας δάσκαλος, ωραίος μελαχροινός με σωφιστικέ μουσάκι και μια μέρα έπεσα και χτύπησα το γόνατό μου και έτρεξα σε εκείνον τον δάσκαλο να μου το περιποιηθεί :lol::lol::lol::lol::lol: και

3ον. ήμουν πολύ χοντρούλα στο δημοτικό και κάποια στιγμή έρχεται ο γιατρός για να μας ζυγίσει και εγώ ρουφούσα την κοιλιά μου για να μην δείχνω πολλά κιλά!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol: ....αυτά!!! :roll::roll::roll:

Σισσιώ ο Λ. όταν ήταν 3 ετών και 3 μηνών γύζιγε 13,5 κιλά!!!! :shock::shock::shock::shock: ....καταλαβαίνεις.......!!!!

σόρρυ για το σεντόνι!!! :oops::oops::oops::oops::oops:

α Νατασούλα πολύ ωραία ο Μ. μόνο 15 παιδιά στην τάξη?!!!! σήμερα πόσες ώρες μάθημα έχει?

καλή αρχή! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!

οκ για πεμπτη..λογικα! :)

αναστασια καιεγω απο 40ημερων δουλευω και στην αρχη ημουνα πολυ χαλια..τωρα συνηθισα ειναι η αληθεια..νομιζω ειναι καλυτερα να εισαι και λιγο εκτος σπιτιου-παιδιου.. :? ανανεωνεσαι λιγακι...

τωρα βεβαια εσυ που συνηθισες να εισαι συνεχεια μαζι της δεν ξερω..βεβαια σκεψου και πως πλεον ειναι μεγαλη(δηλ. δεν ειναι βρεφος) και πως καλο ειναι να ειναι και καπου αλλου με αλλα παιδακια δραστηριοτητες κτλ εκτος απο εσενα :) θα τα πουμε και απο κοντα.. :)

απλα θα πρεπει οταν γυρνας να κεπατωνεσαι να αναπληρωσεις αυτα που εχασες.. :(:(

δηλ. εγω μολις γυρναω τρωω στα γρηγορα και μετα αχολουμαι μονο με τον μικρο..

νατασσουλα το μαναρι μου μωρε!!! αχ δε νμπορω στεναχωριεμαι.. :(:(

τονια και εμενα λεει ψεματακια ο μικρος..δηλ. ποιος εριξε αυτο κατω?? ο μπαμπας...

με χτυπαει και του λεω καλα με χτυπησες οχι οχι μου λεει..

και αλλα πολλα! :lol::lol:

σισιω για το καρεκλακι δεν ξερω.. :? αυτο που λεει η λενα το εχει ο αδερφος μου στον μικρο που ειναι 14κιλα..αλλα δεν ξερω για ποσα ειναι :?

βιλυ για` πες.. :shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα .

ο Μανωλης ακομα δεν ξυπνησε ....κατα τις 9 ηθελε αλλα τον μαλωσα γιατι νυσταζα :oops:

ο Πανουλης ακομα κανει χαλια υπνο το βραδυ ....μου κανει και σκουρα πρασινα κακα εδω και μερες ...απο τι να ειναι ? κανω γευμα και στηθος .....να κοψω το γαλα ?

αργυρο και νατασουλα καλη αρχη στο σχολειο ....και εγω θυμαμαι οτι απο την πρωτη ωρα μεχρι την δευτερη 5 λεπτα διαλειμμα καναμε ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχω μια ερωτηση και θα ηθελα παααααρα πολυ τις εμπειριες των εργαζομενων μαμαδων!

Πως σκεφτεστε τις πολλες ωρες που ειστε μακρια απο τα μωρακια σας?Δε σας επηρεαζει που στην ουσια το μεγαλυτερο μερος της μερας "μεγαλωνουν με αλλους" ειτε σε παιδ.ειτε σε γιαγιαδες?Πως το ξεπερασατε αυτο σαν σκεψη...Επισης τι ωρα σχολανε απο παιδικο σταθμο?εσεις σχολατε αργοτερα?Οσες σχολατε αργοτερα ποιον εχετε να τα παιρνει?

Δλδ αν μια γυναικα δουλευει μεχρι τις 4-5,μεχρι να παει στο σπιτι μπορει να παει κ 5-5.30...δλδ μεχρι τις 10 ΜΟ που θια κοιμηθει το παιδι μενουν μονο 4,5 ωρες! :o:o:shock::shock::shock::(:(:( Αυτο ειναι????Πως να μπορεσω να σκεφτω πως το (σχεδον) 24 ωρες θα γινει 4,5????? :(:cry::cry::cry:

καλημέρα!!

όπως καταλαβαίνετε από όσα γράφω κάποιες φορές δεν το ξεπερνάω και νιώθω όλο και χειρότερα.. :cry::cry:

ας είναι καλά οι γονείς μου που σκίζονται για τις μικρές

και εδώ κολλάει το χτεσινό "τα χρήματα σαφώς και δεν φέρνουν την ευτυχία" αλλά αν τα είχαμε δεν θα δούλευα ;)

Κορίτσια δεν προλαβαίνω να κλάσω :oops: θα τα πούμε σε λίγο

Φιλιά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγώ που δεν δουλεύω και είμαι όλη μέρα με το μπουμπούκι, όταν θα πάει παιδικό θα μου κακοφανεί!!!....είναι η παρέα μου, όμως και εκείνη πρέπει να κάνει παρέες, να παίζει με άλλα παιδάκια, να μάθει πραγματάκια...δεν έχει ούτε μία φίλη και δεν έχει παίξει με παιδάκια :(:(:(:( ....εδώ οι παιδικές χαρές είναι άδειες τα πρωινά!!! :? ....και αν πάμε απογεύματα, θα πάει με τα παιδάκια, αλλά πόσες φορές γίνεται αυτό? όχι συχνά.....και μόνο εγώ έχω ανησυχίες......

Αφρο η μαία μου είχε πει να μην πίνω γάλα, ούτε που την ρώτησα γιατί!!!!

στον Λ. αυτό!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βένη σόρρυ βρε τι να κάνω? το βρήκα ενδιαφέρον το άρθρο!!!

ο δικός σου δεν είναι ακόμη στην νηπιακή ηλικία!!!!....βάλε του κάτι άλλο να δει, ένα αργό καρτούν!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε ειναι ενδιαφερον το αρθρο...δεν φταις εσυ..

δηλ. τι αργο??εμενα βλεπει ντορα(κολλησε τωρα)κ ια τομ και τχερι φρανι και bo(σαν την ντορα ειναι) και μαστορακο..αλλα βασικα ντορα..αργο δεν θεωρειται?? :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν ξέρω ποιά είναι η Ντόρα :lol::lol::lol::lol:

η Ρ. δεν βλέπει τιβι.....αν δει θα δει όταν βλεέπι ο Λ. και ΄πάλι θα δει μόνο για 10λεπτά!!!

Μιτσάκη καλημέρα....εγώ σήμερα έκανα μοσχαράκι κοκκινιστό μμμμμ (ο άντρας μου δεν το τρώει :D:D:lol::lol::lol: , αλλά μάλλον θα βάλει πολύ ταμπάσκο :evil: ) με μάλλον μακαρόνια, γιατί μου ζήτησε χθες ο Λ.!! :roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λοιπόν εδώ αναρρωτιούνται τι σόι ηγέτης χώρας είναι που όταν τον ρωτούν που είναι τα χρήματα που έλαβε, απαντά "δεν ξέρω"......τα χρήματα που έλαβε τελευταία υποτίθεται ότι έπρεπε να φτάσουν μέχρι τον Μάρτη!!!! :!:

και με τον φόρο των ακινήτων που σκέφτεται να βάλει, οι ειδικοί στο εξωτερικό θεωρούν ότι θα λάβει το 27% και εκείνος μόνο λέει το 3%!!!! :o:o:o:o:o:o ......καταλαβαίνετε ΤΙ γίνεται!!! :!:

πάμε να πάρουμε τον Λ. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Τα κάνεις στον ατμό δηλαδή;; Και το κρέας σε κομμάτια το δίνεις;; Επίσης απόγευμα το δίνετε εσείς κορίτσια;; Εμάς μας είπε κρέμα της hipp ή κατσικίσιο γιαούρτι..
    • Είδες μωρέ πώς μεγαλώνουν..🤗εμας έχει κόψει το παμπερς τελείως και μου φαίνεται τόσο παράξενο σαν απότομα να μεγάλωσε το μικρό μου..χθες το βράδυ ξύπνησε ζήτησε τουαλέτα και ξαναξοιμηθηκε με τον άντρα μου σοκ πάθαμε χαχα🤪
    • Όχι.. γενικότερα παίρνω πολλααααά!! Αλλά μη συγκρίνεις γιατί έρχομαι και από εξωσωματική με διάφορα θέματα.. Filicine παίρνω χρόνια και λόγω στίγματος αλλά όχι ολόκληρο το χάπι γιατί είναι υπερβολική δόση.. πριν την εγκυμοσύνη έπαιρνα 1/2 χάπι μέρα παρά μέρα και έλεγχα πάντα τα αποθέματα με εξετάσεις.. στην εγκυμοσύνη τώρα παίρνω 1/2 χάπι κάθε μέρα και ότι λίγο έχουν οι πολυβιταμινες μέσα.. τα 5mg συστήνονται σε γυναίκες με ιστορικό ελαττωμάτων του νευρικού σωλήνα σε προηγούμενη κύηση.. αν και ξέρω ότι πολλοί γιατροί τα δίνουν επικουρικά σε όλες χωρίς να χρειάζεται συνήθως.. και ο δικός μου δηλαδή το ίδιο αλλά μετά από συζήτηση κατέληξα να παίρνω μισό που πάλι το θεωρώ πολύ προσωπικά και σύμφωνα με τις εξετάσεις μου.. Από συμπληρώματα το ίδιο.. παίρνω διάφορα.. αλλά σίδηρο μου είπαν όχι..! 🤷 Αλήθεια και τα υπόλοιπα κορίτσια... Τι σας έχουν πει εσάς ότι μπορείτε να παίρνετε από συμπληρώματα;
    • Είμαι σίγουρη ότι με καταλαβαίνεις απόλυτα αγάπη.. αισθάνομαι βέβαια άσχημα για το μωράκι αυτό ότι το αδικώ.. αλλά μέχρι την αυχενική και να δω ότι είναι υγιές, δεν μπορώ να αφήσω τον εαυτό μου να δεθεί μαζί του.. που δεν έχω "αγγίξει" κάν όσα πέρασες εσύ κοριτσάκι μου και που δεν θα ευχομουν σε κανέναν άνθρωπο ποτέ να περάσει τόσες δυσκολίες γενικά για να φτάσει να κρατήσει το μωρό του αγκαλιά... Εμένα με έχουν πάρει "χαμπάρι" αρκετοί τρίτοι και με ρωτάνε, ίσως επειδή έχω πρηστεί παααάρα πολύ και έχω βάλει κάποια κιλά.. δεν ξέρω αν φταίει η κορτιζόνη που παίρνω ή και οι διεγέρσεις που προηγήθηκαν βέβαια και η κατακράτηση που προέκυψε εξαιτίας αυτών (έχω ξεκινήσει ήδη διατροφολόγο πρώτα για το θέμα ζαχάρου να είναι υπό έλεγχο και δεύτερον για να μην παρά ξεφύγω...) Αυτή τη φορά όμως γενικότερα το παραδέχομαι και το λέω λίγο πιο εύκολα όχι γιατί θέλω να το μοιραστώ αλλά γιατί επιλέγω να πιέσω τον εαυτό μου να είναι πιο αισιόδοξος για αυτή την εγκυμοσύνη και ότι όλα θα πάνε καλά μέχρι τέλους.. εύχομαι ολόψυχα να μην μου γυρίσει μπούμερανγκ...😕 Λες σε έναν χρόνο από τώρα να συζητάμε για τη διατροφή του παιδιού;;;; 😅😅😅 Αχχχ μακάρι Παναγίτσα μου!!!! 🙏🙏🙏🤞🤞🤞 Το συζητάω με μια φίλη μου που τώρα κάνει εισαγωγή στις στέρεες η οποία φοβάται πολύ ότι θα πνιγεί το μωρό αν δεν είναι αλεσμένα.. δεν δέχεται καθόλου ότι υπάρχει λογική στα κομμάτια.. εγώ βέβαια βλέπω το μωρό πάλι πνίγεται και βγάζει γουλιες.. οπότε δεν καταλαβαίνω τη διαφορά.. από τη μια έχει βάση ο φόβος της από την άλλη πιστεύω ότι είναι και θέμα παιδιάτρου να ξέρει.. τεσπα δεν το έχω ψάξει καθόλου ακόμα αλλά προς χάριν της συζήτησης τώρα.. Ξεκίνησε από τώρα ο μπαγασας τα σουρτα φέρτα έξω;;;; 😝🤣🤣🤣🤣 Στην εφηβεία ούτε που θα τον βλέπετε σπίτι!!! 🤣🤣🤣 Μπράβο το παιδί!! Τουλάχιστον ηρέμησε λίγο η ψυχούλα μου που ποναγε.. πόσα έχει βγάλει τώρα;
    • Μονο filicin παιρνεις και utrogestan; Αν θυμάμαι καλα απο τις προηγούμενες, το σίδηρο το ξεκίνησα λιγο πιο μετά. Πρωτα φιλισιν και λιγο αργότερα σιδηρο, d3 και ω3 .
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...