Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΣΟΚ!!! Πνιγηκε μωρο την ωρα της βαπτισης!!!!!


katerina....!!!!

Recommended Posts

τραγικο...το πρωι εβλεπα ενα παρομοιο βιντεο αλλα δεν θελω να το βαλω να το δειτε γιατι εγω σοκαριστικα.εβαζε το ενα χερι του στην κοιλια του μωρου και με το αλλο εσπρωχνε απο πισω το κεφαλι κ το βουτουσε μεσα.το μωρο σπαραζε...δεν μπορω να καταλαβω γιατι το κανουν αυτο...δηλαδη αμα ριξουν νερο με το χερι τους πανω στο κεφαλακι θα αλλαξει κατι;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω επηδει τα ξερω αυτα και εχει συμβει και στο νησι μας.....ειχα πει στον παπα (επηδει ακουσα οτι βουταει μεχρι πανω απο το κεφαλι τα μωρα) οτι το μωρο μου και καλα εχει ωτιτιδα και να της ριξει μονο λιγο νερακι στο κεφαλι και τελος!!! και αυτο εκανε.....

υπαρχουν πολλες τετοιες ιστοριες με παπαδες που πνιγουν παιδακια...

Πως μπορεις μετα να συνεχισεις???? να πνιγει το παιδι σου στην βαπτιση του?????? δεν υπαρχει μεγαλυτερος πονος πιστευω απο το να χανεις το παιδι σου!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απίστευτο!Χριστέ μου αν είναι δυνατόν!Να βαπτίζεις το παιδί σου για να μπεί στο δρόμο του Θεού κ ο παππάς να το στέλνει στο Θεο στην κυριολεξία! :o:o Δηλαδή άν κάνουν τα κεφαλάκια τους προς τα πίσω για να μη μπεί το μουτράκι κ πνιγούν δεν επιτρέπεται;; Πάντως καλού κακού katerina....!!!! θα σε ακολουθήσω όταν έρθει η ώρα της δικής μας βάπτισης! Προσοχή κορίτσια,μήπως να το κάνουμε όλες το κόλπο της ωτίτιδας;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δυστυχώς αυτό έχει ξανασυμβεί, αλλά τις περισσότερες φορές είναι σε χώρες του πρώην ανατολικού μπλοκ. Εκεί υπάρχει πολύ μεγάλος φανατισμός και οπισθοδρόμηση, και τα πράγματα στην Εκκλησία είναι περίπου τριάντα χρόνια πίσω. Μια γυναίκα δεν μπορεί να μπει στην εκκλησία αν φοράει παντελόνι ή σχετικά κοντή φούστα, αν δε φοράει μαντήλα, και τέτοια. Άρα, οι παπάδες είναι αρκετά φανατικοί και οπισθοδρομικοί.

Κανονικά στη βάπτιση γίνεται τριπλή πλήρης κατάδυση. Φυσικά, η θεολογία του βαπτίσματος αναπτύχθηκε όταν η πλειοψηφία των βαπτιζόμενων ήταν ενήλικες, οπότε δεν υπήρχε φόβος για πνιγμό ή κάποιο άλλο ατύχημα. Νομίζω στην Ελλάδα και στην Κύπρο οι περισσότεροι παπάδες ρίχνουν νερό στο κεφάλι, και βρέχεται ολόκληρο, χωρίς το σοκ της βύθισης στο νερό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα μου τον βούτηξε ολόκληρο και με ορμή και σας πληροφορώ μένω λιγάκι παραέξω απο Αθήνα....

Στον συγκεκριμένο παπά καθώς και σε άλλους παρόμοιους, πρόκειται να κάνουν σύσταση και πλέον θα απαγορεύεται αυτή η .... συνήθεια. Εμάς δεν έπαθε κάτι, ωστόσο σοκαρίστηκε ο μπεμπούλης κ εννοείται ότι έσκασε στο κλάμα... ό,τι κ να έλεγα, θα τον βούταγε, οπότε ματαιότης... το καλύτερο είναι να τους ρίχνουν νερό στο κεφαλάκι κ όχι αυτή η βουτιά, με ορμή μάλιστα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σοκαριστικο...καλα ποσο πορωση μπορει να ειχε ο παππας? και η ποινη του θα ειναι μόνο 3 χρονια? ελεος...να σας πω πληροφοριακα, όταν βαφτίζαμε την αδερφή μου του παπά του είχε γλιστρησει μέσα στη κολυμπήθρα και αυτος τα είχε χασει...ετρεξε ο πατερας μου και την εβγαλε απο τη κολυμπήθρα...υπάρχει και στο βίντεο της βάφτισης της, μιλαμε τώρα πριν 25 και χρόνια...ο παπας κοιταζε το μωρο και δεν εκανε τιποτα και ο πατερας μου την εβγαλε κατακοκκινη σχεδον που λεμε μελανιασμένη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...