Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια χειμώνα 2010 Νο4/οι ξεσηκώστρες & το σποράκι!


Recommended Posts

Σας ευχαριστούμε πολύ πολύ για τις ευχές και τα καλά σας λόγια!

Εύη ναι, μπορείς να το ομολογήσεις ελεύθερα, δεν σου φαίνεται, η νυφούλα σου όντως μοιάζει περισσότερο στον μπαμπά! από εμένα έχει πάρει μόνο το χρώμα τον ματιών (σιγά τα λάχανα, και ο μπαμπάς της πράσινα έχει), ίσως τα αυτιά, την ασπρίλα του δέρματος και το μικρό πατουσάκι. Ολα τα υπόλοιπα τα πήραμε... όχι από το jumbo αλλά από τον μπαμπά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 998
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Οπιον και να μιαζει κουκλα ειναι....Ο γαμπρος σας εκανε μια βουτια στο κενο πρην λιγο και εκλεγε με μαβρο δακρι αλλα τον παριγορισα με ενα γιαουρτακι που του αρεσουν πολυ και τωρα ειναι παλι σε επικινδινες αποστολες.....Παλι θα φαει τα μουτρα του το βλεεεεεεπωωωωω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωωωχ.. χτύπησε πολύ; του αρέσει το γιαουρτάκι ε; μπράβο! εγώ της έδωσα χθες για πρώτη φορά και ξύνιζε τα μούτρα της. Πήγα και έβαλα λίγο αχλαδάκι μέσα και μετά το έφαγε ευτυχώς.

Σας αφήνω κούκλες, πάω να ετοιμαστώ θα πάμε βολτούλα. Φιλάκια, αν μπορέσω θα ξαναμπώ το βράδυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!!!!!

Ελένη,καλέ,τι ομορφιές είναι αυτές????!!!!!!!Φτου φτου σας!!!Θεές!!!Καλά ε,το ονοματάκι έρχεται γάντι στην μικρή!!

Ακούω για ζόρικα μωράκια που χτυπιούνται και γελάνε???!! :lol::lol::lol: Κι ο δικός μου χτύπησε λίγο σήμερα το πρωί έτσι όπως ήταν στα 4, γλίστρησε η κουβερτούλα και έπεσε με τα μούτρα αλλά δεν χτύπησε πολύ,ίσα ίσα,τρόμαξε όμως και έριξε ένα κλάμα όλο παράπονο!!!

Περαστικούλια στην μικρή μας Φλώρα...Δεν νομίζω να είναι κάτι το σοβαρό,κυκλοφορούν διάφορες ιώσεις!

Λέτε να κάνουν στην Ελλάδα γιόγκα με παιδιά??Λίγο δύσκολο μου φαίνεται... :? Εγώ χρειάζομαι να μάθω ασκήσεις χαλάρωσης μυαλού οπωσδήποτε!! Είμαι πολύ νευρική! :oops:

Δεν θυμάμαι άλλα....σόρρυ....Φιλάκια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφροδιτη εισαι ΘΕΑ!!!Ελενη να σας ζησει!!!βεβαια ειναι σχεδον ιδια ο μπαμπας,αλλα απο σενα θα παρει αλλες χαρες!!!! αυτο που μου αρεσει πολυ στην Αφροδιτη,ειναι το μουσουνακι που κανει με τα μουτρακια της,εκτος κι αν την χτυπαει ο ηλιος και δεν αντεχει!!Ειναι γλυκα!!Ελενη τελεια ολα!!κι εσυ μια σουπερ ευτυχισμενη και πανεμορφη μαμα!!!

Φλωρα ξερασε τα ολα!! περαστικα σκατουλακι!!η μαμα ανησυχει αδικα,οπως παντα φανταζομαι,αλλα μαμα ειναι,εχει ενα δικιο πώς να το κανουμε!!

Ρουλα δε μαγειρευεις και για μας και να κανεις delivery απο δω μερια;οχι τιποτα αλλο,αλλα "το εχεις" ρε παιδι μου!!! κι ο Φιλιππος το αποδειξε περιτρανα!!!!

εμεις πηγαμε στον Φλοισβο,γνωριστηκαν οι νονοι,αλλα τι τα θες!!με δυο μικρα η αδελφη μου,με ενα εγω..γινοταν χαμος!!πού να κουβεντιασουν!!τα ανιψια του Μανου εβαλαν τον μπεμπη σε τρενακια,κουνιες κι ο μικρος συνεχεια "ΤΕ ΤΑ....ΤΕ ΤΑ" που σημαινε το παιδι φωναζε την μαμα του..μαλλον για να τον σωσει ή να τον καμαρωσει :lol::lol:

φιλια προς το παρον!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενη τα παπουτσακια που βλεπεις στην φωτο ειναι αγκαλιας,αν και φοραμε και κανονικα σανδαλακια ανατομικα..αλλα δεν εχουμε αγορασει,ολα ειναι απο τον ανιψιο μου που ειναι 7 μηνες μεγαλυτερος απο τον μπεμπη!να ειναι καλα η αδελφη μου,που μας τροφοδοτει απο ρουχα μεχρι παιχνιδια που λεει ο λογος απο τοτε που γεννησα :YMHUG::YMHUG::YMHUG:

κοριτσια καληνυχτα σε ολες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑλημεραααααααα :D:D:D

Κοριτσακια σας εχω χασει κανα 2 μερες..μπαινω λιγο..μεχρι να δω τα βασικα ξαναβγαινω,

τι μου κανετε;;;αλλαγες βλεπω ε;;; :D:D

Καλα Μαριεττα μεχρι να καταλαβω οτι εισαι εσυ περασαν και 7 δευτερολεπτα..Ελεγα μα καλά;;νεο μελος ειναι αυτη;;οτι να ναι ειμαι... :lol::lol::lol:

Ελενη τι κουκλα που εισαι ρε;;;Και η Αφροδιτη σου κουκλα.Μπράβο.

Ευη πολυ χαιρομαι που γραφεις ελληνικα ρε συ!!!ΣΥΝΕΧΙΣΕ :ymapplause::ymapplause::ymapplause:

Εγω ειμαι λιγο καπως...μια ο Σεπτεμβρης που παντα μου την εδινε απιστευτα στα νευρα μια ο παιδικος...

Την Παρασκευη το παιδι μας ειπε οτι επειδη δεν καθοταν πολυ ωρα στην καρεκλα τον βαλανε στο πάρκο... :o:o:o:o Ελεος ρε κοριτσια ..ηταν η πρωτη του μερα εκει...και ειναι 2μιση χρονων..τι να πω;;;

αυριο θα παω απο εκει να μαθω τι εγινε και να δωσω λιγο τις κατευθυντηριες γραμμες μου.

Απλα σκεφτομαι τα παιδακια που δεν μπορουν να μιλησουν τι τραβανε... :(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παναγιωτα δεν τον βαζανε και φυλακη;ΕΛΕΟΣ :evil::evil::evil::evil::evil:

ποιος ειναι ο ρολος τους δηλαδη;τιμωρια κι αγιος ο Θεος; ποιο παιδι θα κατσει στην καρεκλα του πανω απο 10'; και μαλιστα 2,5 χρονων; και τι,στο παρκο που τον εβαλαν ηταν πιο ησυχος; δε μπορουν να μπουν στην ψυχολογια ενος μωρου;τι σκατα σπουδαζουν γαμωτο;και γιατι να τις δικαιολογουμε οτι και καλα εχουν πολλα παιδακια;δεν ειναι προετοιμασμενες για αυτο;αν δεν ειναι,ας βαζουν στο πρωινο τους αντι μια χουφτα δημητριακα,ηρεμιστικα!! ξερω οτι υπερβαλλω,αλλα και μονο στην ιδεα του Νικολα στο παρκο,ενω εσυ εχεις φανταζομαι να τον βαλεις κατι χρονια,τρελλαινομαι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΑΝΟΥΛΙΤΣΕΣ ΔΙΝΩ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΕΠΕΣΤΡΕΨΑ..............

εδώ μετακομίσατε σωστά????? χθες βραδυ επέστρεψα

απο 1 Ιουλίου μεχρι 10 Σεπτεμβριου,νομιζω ηταν μεγαλη η απουσία μου

δεν ειχα πρόσβαση στο ιντερνετ οσο ημουν στο εξοχικό :cry: μου ελειψε το παρεακι .....

αχ τι σπιτι μου ειναι σαν βομβαρδισμενο κ εχω να μαζεψω τα ασυμαζευτα.....μπηκα να δωσω το παρον σε λιγο θα διαβασω τα νεακια σας κ θα συμμετεχω κ εγω ......

ειμαστε μια χαρα,υγιείς κ ζωηροί... :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marinax καλημερα

καναμε μπανια πολλα

ειχα μαζι μου το λαπτοπ αλλά το δωρεαν ασυρματο δικτυο του δήμου δεν δούλευε, τον Ιούλιο ειχε προβληματα η κεραια κ τον ΑΥγουστο δεν ειχε πληρωσει ο δημος το νετ κ δεν ειχαν ιντερνετ .ο Νικολακης μου τα γκρεμιζει ολα αυτη τη στιγμή κ δεν με αφηνει να γραψω

Μου λειψατε καλέ μανουλίτσες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα μανες!!!

μερουλα δεν σε ξερω αλλα θα σε μαθω καλως ορισες απο τις διακοπουλες!!!! :D

ενταξη το αποφασησα δεν θα την παω παιδικο :shock: !!!η θα ανοιξω ενα δικο μου!!! :lol:

κοριτσια εριξα κατι υπνους!!κοιμηθηκε 9.30 ξυπνησε 4.30 μετα 6.30 και μετα 8 παρα!!!

μερουλα αποτι βλεπω θηλαζεις και συ ακομα!!!για πες πως ειναι τα βραδια σου???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα νεύρα μου!!!! ΤΙ στο καλό παθαίνει και βγάζει συνέχεια τον κωδικό;;;; Πάλι έχασα αυτά που έγραφα!!!! Γκρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρ

Πάμε πάλι...

Καλημέρα... καλή Κυριακή!

Μαιρούλα welcome back!

Παναγιώτα, μήπως να τα δένουν στις καρέκλες με αλυσίδες;; Ή μήπως στο επόμενο παράπτωμα να τα στέλνουν στα κάτεργα;;; ΕΛΕΟΣ ΔΗΛΑΔΗ!!!!!!

Μαριέττα είσαι κοντά στο Φλοίσβο; Λέμε να κατέβουμε κι εμείς για βόλτα το απόγευμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρούλα καλημερα,με το καροτσι απο σπιτι στον Φλοισβο τα κανω περιπου σε 30' αν πηγαινω αργα..σημερα το απογευμα ο Μανος θα παει γηπερο(Μαρακι με ποια ομαδα παιζετε σημερα;),αν δεν ερθει μια φιλη μου θα ερθω να σας βρω!!!

εμεις γυρω στις 18:30 θα φαμε γιαουρτι,οποτε μετα αν κατεβω,τον ετοιμαζω και φευγουμε!!

αν το αποφασισετε,ειδοποιησε με!!!

Ρεβεκκα τι ονειρα ειδες αποψε;γιατι ή θα ειδες ωραια ονειρα,ή δε θα ειδες τιποτα,με τοσο υπνο μετα απο τοσο καιρο!!!!

κοριτσια σπανακι εχετε βαλει στο φαγητο του;σημερα του εβαλα στο κρεας για πρωτη φορα,ελπιζω να μην εχουμε προβλημα με τιποτα...θα δειξει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πολλα ειδα μαριετα αλλα δεν τα θυμαμαι....

σπανακι βαζω εδω και μια βδομαδα..ολα..καλα

ρε κοριτσια τι αλλο λαχανικο να προσθεσω στη σουπα???ουφ...ακομα κρεας δεν της εχω δωσει...αυτην την βδομαδα εχουμε γιατρο θα μας πει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμείς λέμε να πάμε πιο νωρίς, γιατί νυχτώνει πιο νωρίς τώρα πια!

Το πιστεύετε ότι η δύση ηλίου έχει πάει στις 6.15;;;

Λέμε να ξεκινήσουμε από δω κατά τις 5, μέχρι να φτάσουμε με το τραμ θα'χει πάει 5.30, 6 παρά σίγουρα.

Το γιαούρτι του θα το πάρω μαζί να του το δώσω εκεί.

Άμα ξεκινήσουμε τελικά, θα σου στείλω μήνυμα στο κινητό, ισχυει αυτό που έχω;; Τελειώνει σε 596;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σπανάκι δεν του'χω βάλει.. αλλά στο επόμενο σπανακόρυζο που θα φτιάξει η μάνα μου, θα του δώσω να δοκιμάσει! Ζουμί από σπανακόρυζο του'χω δώσει πιο παλιά.

Μέχρι τώρα του'χω βάλει πατάτα, καρότο, κολοκύθι, ντομάτα και κρεμμύδι. Α ναι, του'δωσα και φασολάκια την Τετάρτη που έφτιαξα, αλλά δεν ενθουσιάστηκε... Σήμερα λέω να του βάλω λίγο κουνουπίδι που'χω βρασμένο από χτες. Τι άλλο θα μπορούσαμε να του δώσουμε;;;

Βασικά όπως σας είπα, ο γιατρός μου είπε, ότι τρώτε εσείς θα του δίνετε. Θα τα μαγειρεύεις ανάλατα και θα βάζετε εσείς στο πιάτο σας αλάτι. Μόνο ψάρι κι ασπράδι δεν θα του δώσω ακόμα.

Αλλά Ρεββέκα είμαστε και περίπου 2 μήνες μεγαλύτεροι, στη Λυδία είναι ακόμα νωρίς γι'αυτό...

Πάντως κρέας, μοσχάρι και κοτόπουλο, του έδωσα όταν έκλεισε τους 7 μήνες...

Κάθε παιδίατρος ακολουθεί δικιά του κοσμοθεωρία...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα μανουλια μου τι κανετε???εχουν παιξει τα νευρα μου με τον υπολογιστη μου πρεπει να τον παω για φτιαξιμο αλλιως πρεπει να αρχισω εγω τα χαπια...

ελενακι τι ομορφες που ειστε μαμα και κορη...φτου φτου..θελω και εγω ροζουλιά..η μαλλον θελω ενα υσηχο παιδι...(μαλλον)εχθες καθομουν και σκεφτομουν πως αν κανω και δευτερο το τερας που εχω θα το χαλασει και θα το βαζει να κανει τις δικες του αταξιες...νομιζω θα το εκμεταλευεται και θα το κακομεταχειριζεται και αν ειναι κοριτσι μαλλον δεν θα περασει ευχαριστη παιδικη ηλικια :-?:-?:-?:-?:-?:-?:-?:-?

φλωριτσα μου περαστικα...ειναι καλο λενε να κανουμε εμετο φευγει ολη η αρρωστια ελαφρωνει ο οργανισμος και μας περναει οτι εχουμε...απλα να πινει νερο και χυμους μην αφυδατωθει κι ολας..

ξυπνησε ..θα επανελθω για τα υπολοιπα ελπιζω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!

ΜΑΙΡΟΥΛΑ ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ!!!! και αναρωτιόμασταν τι συμβαίνει και χάθηκες. Εκανες βρε τυχερούλα τόσες μέρες διακοπές; μπράβο! φαντάζομαι ότι πέρασες τέλεια και ξεκουράστηκες. Για πες, συνεχίζεις ακόμα τις αντλήσεις; εγώ όχι... :( . Λοιπόν, σκέφτηκα να σου κάνω μια γρήγορη περίληψη γιατί είναι αδύνατον να τα διαβάσεις όλα: είμαστε όλες καλά και τα μπεμπάκια μας επίσης, εγώ-η Κατερίνα-η Εύη και η Ρούλα βαπτίσαμε ήδη τα παιδάκια μας και σε λίγες μέρες ακολουθούν η Αναστασία-η Μαριέττα (ΜαριναΧ), η Ειρήνη, η Παναγιώτα και η Ευγενία. Η Μαρία (Κρήτη) θα βαπτίσει του χρόνου τον Μανωλιό της. Το Ναταλάκι μας πέρασε μια περιπέτεια με την μπεμπούλα της αλλά ευτυχώς όλα καλά, απλά δεν έχει χρόνο να μπαινει. Οι υπόλοιπες από τις παλιές έχουν εξαφανιστεί, έχουμε όμως και καινούρια μέλη: τη Ρεββέκα, τη Στέλλα και την Αννούλα! (Αν γενικά ξέχασα καμία μη βαράτε, είμαι πτώμα και νυστάζωωω). Το συνταρακτικό μας νέο είναι οτι το Κατερινάκι μας περιμένει το δεύτερο μπεμπάκι της :D . Αυτά τα πιό σημαντικά!

Ρεββέκα η Μαιρούλα κι εγώ είμαστε από άλλο "έργο", εμείς θηλάσαμε τους περισσότερους μήνες τα μωράκια μας με το θήλαστρο... Αλλά ευτυχώς έπαιρνε η μία κουράγιο από τον αγώνα της άλλης!

Παναγιώτα, όταν σε διάβασα έμεινα κάπως έτσι: :o !!! Μα καλά, έβαλαν 2,5 χρονών παιδί στο πάρκο;;; όπως το είπες ακριβώς, φανταστείτε τι γίνεται με τα μωράκια που δεν μπορούν να μιλήσουν. Καλά φρίκαρα μιλάμε....

Θέλω κι εγώ βόλτα στο Φλοίσβοοοοο! αλλά έχω πολλές δουλειές και θα μείνω μέσα να τις προλάβω.

Σας ευχαριστώ φιλεναδίτσες για τα σχόλιά σας :-* ! Το πρωί πήγαμε και την κοινωνήσαμε για πρώτη φορά, καλά πήγε! τα λαδόπανά της τα πήρε τελικά η μάνα μου μιας και πήγαν για μπάνιο και τα έπλυνε εκείνη στη θάλασσα, εμείς γυρίσαμε σπίτι και ήπιαμε καφέ στο μπαλκόνι. Και από εκείνη την ώρα.... δουλειές! Αύριο όπως ξέρετε είναι η πρώτη μου μέρα στη δουλειά... αλλά προσπαθώ να μην το σκέφτομαι γιατί θα λαλήσωωωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τελικα δε πηγαμε Φλοισβο,η Ρουλα δε μπορεσαν,ο δικος μου κοιμηθηκε απο τις 17:40 μεχρι τωρα που γραφω κοιμαται,κι ετσι εστειλα μηνυμα στην Αννουλα οτι η σημερινη βολτα τζιφος...

κοριτσια μιλαει το μωρο μου!!λεει λογακια δικα του,αλλα οχι πια μωρουδιστικα!!! κι ειναι τοσο γλυκουλης!! εχει μια γλυκεια φωνουλα,πολυ παιδικη!!!

τωρα αισθανομαι οτι εχω ενα παιδακι στο σπιτι,κι οχι μωρακι!!

παντως το θεμα με το φαγητο συνεχιζεται και μετα απο μερικες κουταλιες,σηκωνεται ορθιος μου γυρναει την πλατη και χτυπαει παλαμακια κοιτωντας τον υπολογιστη...εκει του βαζω καθε φορα που τρωμε τραγουδακια...αν και με εκνευριζει,δε μπορω να του θυμωσω..περιμενω να του φυγει η καψα και συνεχιζουμε παλι το φαγητο...σημερα εφαγε μοσχαρι σχεδον 0,4lt...θα εσκαγε!! :o:o

εβρασα το σπανακι με το κρεας και τα λαχανικα,αλλα δε το αλεσα,εβαλα μονο το ζουμακι,ελπιζω να πηρε ουσιες (κι οινοπνευματα :lol::lol: ) απο το σιδηρο του σπανακιου :roll::roll: κι ελπιζω να μη δω καμια κοκκινιλια...

φιλια!!

Ελενη,καλη αρχη αυριο κοπελα μου!!! με το καλο και για τις δυο σας!! ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΑΦΡΟΔΙΤΟΥΛΑ!!! ΜΗ ΦΟΒΑΣΑΙ ΚΑΙ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ!!!(για σενα τωρα δε λεω κατι!!!!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ πόσο σε ευχαριστώ Ελένη για την περίληψη!!!!!κ έλεγα πότε θανπρολάβω να διαβάσω τα νέα σας, τόσες σελίδες!κράτησε το παρεάκι :D

λοιπόν Κατερινακι ,Εύη , Ρούλα κ φυσικά Ελένη να σας ζήσουν τα νεοφώτιστα παιδάκια σας

θα σας βάλω φωτο κ από την δική μας βάφτιση ,έφυγα διακοπές κ δεν είχα πάρει τις φωτο για να σας δείξω.

Το Κατερινακι έγκυος στο δευτερο παιδάκι:D:D:D

Ελένη καλή αρχή αύριο στη δουλειά σου :D συνεχίζω τις αντλήσεις ,απλά τις έχω μειώσει απο 10 στις 6 τώρα πια το 24ωρο. κ θα τις μειώσω κ άλλο,τα έχω παίξει λέεεμε....

Ο Νικολάκης μου έκανε πολλά πολλά μπάνια του άρεσε πολύ πολύ το νερό δεν έκλαιγε ποτέ ποτέ μέσα στη θάλασσα ,αντιθέτως το ευχαριστιότανε το παιδί.Δοντάκια ούτε ένα δεν βγάλαμε ακόμη :| είναι φαφούτης ακόμη :lol: . κάνει προσπάθειες να περπατήσει ,με ελάχιστη βοήθεια πιάνεται απο τον καναπέ κ στηρίζεται.το μπαμπάλισμα όπως μας το λεει η παιδιατρος το έχει περάσει,λέει διάφορα άλλα δικά του τώρα πια :lol:

το παράπονο μου είναι πως δεν τρώει φαγητό ,εγώ το ετοιμάζω εγώ το τρώω,έχω δοκιμάσει κ κρέμες του εμπορίου,φαριν λακτε ,κρεμα βανιλια κ διαφορες αλλες,αλλά τίποτα πάλι :o κάποιες μέρες που έχει όρεξη τρώει μεχρι 5 κουταλίτσες το πολύ άλλες μέρες καθόλου :( βέβαια πίνει γαλάτάκι δικό μου κ δεν ανυσηχώ ούτε για τα κιλά του ούτε για τις θρεπτικές ουσίες που παίρνει,όμως κάποτε πρέπει να ΦΑΜΕ :shock:

rebbeka σχετικά με τα γευματα με γάλα ο δικός μου που πίνει μητρικό κάνει ως εξης,κοιμαται για βραδυ 9-10 περιπου,ξυπναει στις 01 περιπου το βραδυ τρωει κοιμαται αμέσως κ μετα κανω άντληση. το πρωί πάλι ξυπναει στις 5-6 περίπου τρωει κ κοιμαται αμεσως ,εγω κανω αντληση αμεσως μετά. το πρωινο εγερτηριο του ΝΙκόλα είναι στις 08 το πρωί.

Αυριο έχουμε εμβόλιο!τον προηγουμενο μήνα ήταν 9400γρμ κ 76 εκ ύψος ,για να δουμε αύριο!

Εγώ κορίτσια πέρασα καλά ,αλλά δεν ξεκουράστικα κ όσο ήθελα,ο άντρας μου δουλευε κανονικά ,εκτός απο 15 μερες που πηρε άδεια,τον υπολοιπο καιρό ήμουν μονη στο εξοχικο με το παιδι κ ήτνα λιγακ ικουραστικό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Σήμερα κλείνουμε την 6η εβδομάδα 🥰🥰🧿🧿.. Όχι όχι ξυπνούσε ανά 3ωρο για φαγητό...οι κολικοί μας συνήθως κρατάνε από τις 7 μέχρι τις 11 το βράδυ!!
    • Αχ τέλεια! Εύχομαι να παραμείνει έτσι. Τα προηγούμενα βραδιά ξυπνούσε για να φαει? Η από κολικούς? Αντε ελπίζω να μειώθηκε η ένταση τους κάπως τώρα.
    • μακάρι κορίτσι μου να συνεχίσει ετσι.. τουλάχιστον να ξεκουράζεσαι! μεγαλώνουν μωρέ και ηρεμούν και αυτά..ποδο είστε εσείςς;
    • Καλημέρα κορίτσια μου 🩷🦋🩷 Πώς είστε??εμείς χθες το βράδυ κάναμε το πρώτο μας σερί 6ωρο και η αλήθεια ξεκουραστήκαμε αρκετά 😍👣..τις προηγούμενες 2 μέρες περνούσαμε πάλι δύσκολα με τους κολικούς αλλά χτες ήταν άλλο μωράκι...💙💙🧿🧿
    • Εγώ πάντως παρατήρησα το εξής. Εγώ κανονικά κάνω πολύ απότομο πικ. Τα τεστ μου βγαίνουν ολόλευκα, ξαφνικά τη 12η αρχίζει αχνό, 13η ξαφνικό μπαμ θετικό και από 13η το βράδυ γίνονται λευκα. Στον προηγούμενο κύκλο που έψαχνα θετικό ωορρηξιας ενώ είχα ήδη το εξωμήτριο κ δεν το ήξερα, άρχισα τεστ από την 8η κ μέχρι 16η που σταματησα τα έβλεπα πολύ έντονα όλα. Τοτε δεν ψιλιαστηκα τι γίνεται, απλα ειχα σκοπο να ρωτησω τ γυναικολογο πως γίνεται απο το πουθενά να εχω θετικα τοσες μερες ! Δηλαδή σ εμένα ίσχυσε αυτό που βγαίνουν θετικά τα ωορρηξιας στην εγκυμοσύνη. Αλλά αν βγάζεις θετικό ωορρηξιας, θα βγάλεις και θετικό εγκυμοσύνης. Το τεστ μπερδεύει τις ορμόνες απλά. Είναι αδύνατο να σου βγάζει έντονα σχεδόν θετικά ωορρηξιας κ η χοριακη να μη φανεί καν. Έτσι λέω εγώ...  Σου δείχνω φώτο μου με μερικά από κείνα τα τεστ, δεν τα έβαζα όλα στην εφαρμογή, μόνο λίγα.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...