Μετάβαση σε περιεχόμενο

ανοιξιατικες μανουλες 2012!!!!!!αρχιζουμε!!!!!!!


Recommended Posts

Καλημερα σε ολες σας.Τι κανετε σημερα?Εγω απο το πρωι ειμαι χαλια γιατι εχω μια τρελη ταχυκαρδια.Εδω και καμια 20αρια μερες παντα εχω μετα το φαγητο,οσο λιγο και αν τρωω αλλα σημερα ξεκινησε καιτα τια 11 και με εχει ταραξει,φτανω και 110 παλμουσ,νιωθω λαχανιασμενη και εχω και πονοκεφαλο.Ο Γιατρος δεν ανησυχει,ειναι λεει της εγκυοσυνης απλα μου ειπε να κανονισω να κανω προλητικα και εναν υπερηχο καρδιας.Αλλα ειναι εξαντλητικο και εκνευριστικο.Εσεις εχετε αντιμετωπισει θεμα ταχυκαρδιας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 957
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημερα εγκυουλες!καλα με τη μεση χθες το βραδυ βγηκα off...με ειχε σα κατακιτη ο αντρας μου στο κρεβατι δε μπορουσα να κουνησω.σημερα ευτυχως ειμαι καλυτερα.

mumbasha εγω εχω ενα θεματακι..στα ορια του φυσιολογικου ομως.στην εγκυμοσυνη ετσι κι αλλιως οι παλμοι νομιζω διπλασιαζονται.ετσι με το παραμικρο που θα ζοριστω λαχανιαζω και εχω λιγο ταχυπαλμια.να πας να το δεις ομως κι ας ξερεις οτι δεν ειναι κατι,ετσι καλου κακου!μηπως εχει αγχος και σου βγαινει ετσι?το μωρακι μου το νιωθω κι εγω εδω και μερες αμυδρα αλλα ειμαι σιγουρη οτι ειναι αυτο!στη πρωτη αργησα πολυ να τον ακουσω..γυρω στην 21 ημουν.

μαμναντια ολα καλα με την εξεταση μπραβο!κι εχω εχω ενα αγχος με το τραχηλο γιατι οι εγκυμοσυνες

ειναι κοντα...θα δειξει στη β'επιπεδου.

εvi και χριστιναμιχ κι εγω εχω μαλλον κοριτσακι δεν το εχουμε σιγουρεψει ομως ακομα.

μμο113 νομιζω σας περναω ολες??εχω βαλει περιπου 5 κιλα.σημερα τελικα μετριθηκα.....απογοητευτηκα λιγο.!εχω αρχισει και κανω λιγο κρατει!3 μηνες τωρα εχω κανει τα αισχη με το φαγητο!! :lol::lol:

χαρα κι εγω αυτο αναρωτιεμαι..αν τωρα δε μπορουμε να κουνηθουμε με τη μεση αργοτερα τι θα γινει???αν και αν θυμαμαι καλα προς τα τελη τις εγκυμοσυνης ημουν καλυτερα με τη μεση.ειδικα στον ενατο που ειχε αρχισει να εμπεδωνεται...ενιωθα πουλακι!!!

κουπακι ναι με το ξαπλωμα μου περναει αλλα πρεπει να ξεκουραστω πολυ...δηλαδη μονο μετα απο νυχτερινο υπνο μου περναει καπως...τα κιλα σου ειναι ακριβως οσα πρεπει μια χαρα εισαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανοιξιάτικες Μανούλες του ‘12

Χρυσα 82 - ΠΗΤ 11/3/12

paparouna - ΠΗΤ 13/3/12

Xristinamix - ΠΗΤ 16/3/12

maryloo28 - ΠΗΤ 19/3/12

evi25 - ΠΗΤ 20/3/12

nm0113 - ΠΗΤ 21/3/12

koupaki - ΠΗΤ 22/3/12

Xara_84 - ΠΗΤ 29/3/12

gyristroula - ΠΗΤ 30/3/12

naya - ΠΗΤ 4/4/12

Marietoula -ΠΗΤ 05/04/12

cuando - ΠΗΤ 6/4/12

Corina - ΠΗΤ 7/4/12

ηλιαχτίδα28 - ΠΗΤ 8/4/12 twins

grouse - ΠΗΤ 20/4/12

Πασχαλάκι - ΠΗΤ 21/4/12

Mpempakos85 - ΠΗΤ 21/4/12

TINKYBEL - ΠΗΤ 24/4/12

Athinouli -ΠΗΤ 25/4/12

MUMBASHA - ΠΗΤ 27/4/12

mam nantia - ΠΗΤ 30/4/12

Αργυρω 27 - ΠΗΤ 10/5/12

Veloudenia - ΠΗΤ 14/5/12

mwroudenia2 - ΠΗΤ 17/5/12

kmatina-ΠΗΤ 19/05/12

expectingmummy - ΠΗΤ 20/5/12

mariannap - ΠΗΤ 20/5/12

samantha-ΠΗΤ 24/05/12

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα κοριτσάκια μου!

Άργησα λίγο Χαρά μου αλλά σε έβαλα στην λίστα!

Για την μέση που λέτε ακόμα δεν έιχα ιδιαίτερο πρόβλημα,κάποιες φορές με πιάνει για λίγο κ μόλις ξαπλώσω μου περνάει..Ο γοφός με ενοχλεί κ εμένα τις τελευταίες 3 ημέρες..Ευτυχώς δεν πονάει πολύ..

Για τα κιλά τι να πω..σας τα είπα εχθές..Μάλλον μόνο εγώ έχω πάρει τόσα πολλά..Δεν με απασχολεί πλέον όμως παλιότερα χωρίς να είμαι έγκυος είχα πολύ περισσότερα!!θα τα χάσω πού θα μου πάνε.. ;);) μόνο να πάνε όλα καλά..Αυτό με νοιάζει!

Σε 11 μέρες επιτέλους έχω την Β επιπέδου! ανυπομονώ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Σήμερα σηκώθηκα και αισθανόμουν τόσο μα τόσο χάλια... Αφού πήγα να κάνω εμετο και δεν έβγαζαν τπτ κατ'επεκταση μόνο τρανταζομουν τρελα!!( σορρυ για την περιγραφή :?:? ) άρχισα να σκέφτομαι σοβαρά για καμμια δυο μέρες να πάρω αναρρωτικη.

Μπεμπακος και εγω εχθές αγχωθηκα λίγο αλλα ευτυχώς όλα οκ, απλά απο εδω και πέρα θα μετράμε και τραχηλο μου είπε...

Μυμβασα μου έτσι όπως το περιγράψεις είχε η κουνιαδα μου που τώρα είναι στην 23η εβδομάδα και τις έχουν φύγει εντελώς, ακριβώς όπως εσυ μετα το φαγητο. Για καλο και κακό κανε και τον υπερηχο σου. Για μένα δεν σου λέω γιατί το γιουτοπαρ με κάνει να έχω τρελές ταχυπαλμιες, οπότε δεν μετραω.

Χρυσα ξέρω και εμένα αργεί αλλα ανυπομονω για την β επιπέδου.... :D:D

Ευη ανυπομονω και εγω να νιώσω το νινι μου, αν και χθες που κοιμιζα τον μικρό μου κάτι ένιωσα σαν ελαφρύ χτυπηματάκι αλλα δεν είμαι σίγουρη...

Αυτα τα νέα μας εγκυούλες μου... Θα τα πούμε και τα απόγευμα!! Σήμερα δεν δουλεύω και θα πάω τον μικρο μου για εμβόλιο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σε ολες σας.Τι κανετε σημερα?Εγω απο το πρωι ειμαι χαλια γιατι εχω μια τρελη ταχυκαρδια.Εδω και καμια 20αρια μερες παντα εχω μετα το φαγητο,οσο λιγο και αν τρωω αλλα σημερα ξεκινησε καιτα τια 11 και με εχει ταραξει,φτανω και 110 παλμουσ,νιωθω λαχανιασμενη και εχω και πονοκεφαλο.Ο Γιατρος δεν ανησυχει,ειναι λεει της εγκυοσυνης απλα μου ειπε να κανονισω να κανω προλητικα και εναν υπερηχο καρδιας.Αλλα ειναι εξαντλητικο και εκνευριστικο.Εσεις εχετε αντιμετωπισει θεμα ταχυκαρδιας?

mumbasha μου περαστικά σου..Εύχομαι να ηρεμήσεις σύντομα..Δεν έχω αντιμετωπίσει κάτι παρόμοιο κ δεν ξέρω τί να σου πω..όποτε μπορέσεις κάνε τον προληπτικό έλεγχο να είσαι σίγουρη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κι από μένα!

Ευχαριστώ πολύ για τα καλωσορίσματα κορίτσια και την προσθήκη μου στη λίστα Χρύσα82!

mpempakos85, μακάρι να είμαστε καλύτερα όσον αφορά τη μέση μας προς τους τελευταίους μήνες... εσύ έχεις και την εμπειρία προηγούμενης εγκυμοσύνης οπότε κάτι παραπάνω θα ξέρεις ;)

MUMBASHA εγώ θέμα με ταχυκαρδία δεν έχω, ωστόσο με πιάνουν κάτι αρυθμίες που και που. Αφού λέει ο γιατρός σου πως είναι της εγκυμοσύνης μην ανησυχείς... ''σφύζει από ζωή το μωράκι σου''. Έτσι μου έλεγε κι εμένα ο σύζυγός μου κάθε φορά που έτρεχα στο μπάνιο για εξαγωγές το πρώτο 3μηνο... μπορώ να πω πως μέσα στην οδύνη της αναγούλας ήταν μια παρηγοριά :?

xristinamix, με το καλό να δεις το κοριτσάκι σου σήμερα!

nm0113, το φαγητό είναι η αλήθεια πως δεν μπορούμε να το κόψουμε. Καλά κάνεις και περπατάς. Εγώ όλη μέρα στη δουλειά σε μια καρέκλα...και όταν λέω να περπατήσω λίγο... με πιάνει ένας πόνος χαμηλά σαν σφάχτης... τι να πω :roll:

Χρύσα82, κι εγώ περιμένω την Β' επιπέδου με αγωνία. Θα περιμένουμε τα νέα και την εμπειρία σου.

mam nantia, λιγάκι κουράγιο ακόμα, που θα πάει? Θα φύγουν οι αναγούλες... και να σκέφτεσαι πως είναι καλά το μωράκι σου να παίρνεις κουράγιο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Σήμερα σηκώθηκα και αισθανόμουν τόσο μα τόσο χάλια... Αφού πήγα να κάνω εμετο και δεν έβγαζαν τπτ κατ'επεκταση μόνο τρανταζομουν τρελα!!( σορρυ για την περιγραφή :?:? ) άρχισα να σκέφτομαι σοβαρά για καμμια δυο μέρες να πάρω αναρρωτικη.

Σήμερα δεν δουλεύω και θα πάω τον μικρο μου για εμβόλιο...

Κοριτσάκι κοίτα να απολαύσεις το σημερινό σου ρεπό κ πάρε καμια αναρρωτική!Λίγη ξεκούραση νομίζω πως την έχεις ανάγκη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα. απ οτι βλεπω η καθεμια μας εχει απο κατι ειτε λεγεται μεση ειτε αναγουλες ειτε ταχυκαρδια , τι να πω μακαρι ολα να ειναι περαστικα και να μαστε ολες καλα. πιστευω οτι πρεπει να βρουμε τροπο να ξεκουραζομαστε. χρυσα που θα κανεις την Β επιπεδου?????? εγω εχω την τριτη ραντεβου στην γιατρο μου για το καθορισμενο ραντεβου του μηνα και λογικα θα κανονησουμε και για την Β επιπεδου.

χαρα με το καλο το μωρακι σου. ειμαστε πολυ κοντα στις ημερ/νιες.

μπεμπακο το παλευω με τα κιλα αν και τις τελευταιες μερες νιωθω οτι μου χει ανοιξει η ορεξη αρκετα....θα δειξει. οσο για την μεση μια απο τα ιδια. τελος παντων σας χαιρετω ολες και τα ξαναλεμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!

ΕΧΩ ΝΑ ΜΠΩ ΠΑΡΑΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ Κ ΣΑΣ ΕΧΑΣΑ Κ ΜΕ ΧΑΣΑΤΕ!ΕΚΑΤΣΑ ΟΜΩΣ Κ ΔΙΑΒΑΣΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΣΕΛΙΔΕΣ ΣΑΣ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΩ ΣΤΟ ΚΛΙΜΑ :D

ΕΙΔΑ ΠΟΛΛΕΣ ΣΥΝΓΚΑΣΤΡΟΥΛΕΣ ΗΡΘΑΝ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΜΑΣ Κ Η ΛΙΣΤΑ ΜΑΣ ΜΕΓΑΛΩΣΕ!!!ΟΥΑΟΥ!!!!ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ!!!

ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΠΛΕΟΝ ΣΤΗΝ 22 ΕΒΔΟΜΑΔΑ Κ ΑΝΑΜΕΝΩ ΤΗΝ Β ΕΠΙΠΕΔΟΥ,ΜΑΛΛΟΝ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΘΑ ΤΗΝ ΚΑΝΩ.Κ Η ΛΙΣΤΑ ΜΑΣ ΘΑ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ ΚΑΤΑ....ΜΙΑ ΝΥΦΗ!!!ΣΤΗΝ ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΜΑΘΑΜΕ ΟΤΙ ΕΧΩ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ Κ ΤΡΑΛΛΑΘΗΚΑ ΓΙΑΤΙ ΗΘΕΛΑ ΠΟΛΥ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΚΑΘΩΣ Κ ΤΑ ΤΡΙΑ ΑΝΗΨΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΓΟΡΙΑ,ΕΙΧΑΜΕ ΠΗΞΕΙ ΣΤΑ ΤΣΟΥΤΣΟΥΝΙΑ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ :lol: ΤΩΡΑ ΣΤΗΝ Β ΕΠΙΠΕΔΟΥ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΜΑΣ ΤΟ ΑΛΛΑΞΟΥΝΕ,ΑΛΛΑ ΠΑΝΩ ΑΠ'ΟΛΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΓΕΡΟ ΘΕΛΩ Κ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΔΕΥΤΕΡΕΥΟΝΤΑ.

ΓΕΝΙΚΑ ΕΧΩ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΧΩΡΙΣ ΕΜΕΤΟΥΣ Κ ΑΝΑΓΟΥΛΕΣ...ΜΟΝΟ 2 ΦΟΡΕΣ ΕΙΧΑ ΤΑΣΗ ΛΙΠΟΘΥΜΙΑΣ ΕΝΩ ΒΡΙΣΚΟΜΟΥΝ ΕΞΩ ΓΙΑ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΑΛΛΑ ΕΚΑΤΣΑ ΚΑΤΩ ΑΜΕΣΩΣ Κ ΟΛΑ ΟΚ!

ΔΙΑΒΑΖΩ ΠΟΥ ΛΕΤΕ ΓΙΑ ΤΑ ΚΙΛΑ,ΚΑΠΟΙΕΣ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΠΑΡΕΙ ΣΧΕΔΟΝ ΤΙΠΟΤΑ...ΕΓΩ ΕΧΩ ΚΑΘΙΕΡΩΣΕΙ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΗΜΕΡΑ ΖΥΓΙΣΜΑΤΟΣ!!ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ 6!ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΠΟΛΛΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΤΡΩΩ ΠΟΛΥ..ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΤΡΩΩ ΥΓΙΕΙΝΑ ΑΝ Κ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΠΕΙΝΑΩ ΠΟΛΥ Κ ΘΕΛΩ ΕΠΕΙΓΟΝΤΩΣ ΦΑΙ!ΕΠΙΣΗΣ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΑ ΓΛΥΚΑ,ΠΟΙΟΣ ΕΓΩ ΠΟΥ ΧΩΡΙΣ ΓΛΥΚΟ ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ...ΤΩΡΑ ΟΜΩΣ ΜΕ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΩ ΞΑΝΑ ΚΑΘΩΣ ΤΑ ΖΗΤΑΕΙ ΠΑΛΙ Ο ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΜΟΥ ;)

ΤΟ ΖΟΥΖΟΥΝΙ ΜΟΥ ΠΙΑ ΤΟ ΝΙΩΘΩ ΠΟΛΥ ΕΝΤΟΝΑ,ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΙ ΧΤΥΠΗΜΑΤΑΚΙΑ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ,ΑΛΛΟ ΠΡΑΓΜΑ!!!ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ Κ ΠΟΙΕΣ ΩΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΞΥΠΝΙΑ...!!!

ΣΕ ΟΣΕΣ ΕΧΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΤΗΝ Β ΕΠΙΠΕΔΟΥ ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ Κ ΣΤΙΣ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΟΥΝ ΠΟΛΥ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥΣ Κ ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΤΙΣ ΚΟΙΛΙΤΣΕΣ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κουκλίτσες!

παπαρούνα μου καλώς μας ήρθες πάλι..Σε έκανα ροζ στην λίστα μας..Με το καλό να δεχτεις το κοριτσάκι σου..Η ΠΗΤ σου ισχύει?Αν είναι να την αλλάξω..Για το τικεράκι δες εδώ..

http://www.mammyland.com/forum/56/15514

Κουπάκι μου στον Ασημακόπουλο θα πάω για Β επιπέδου..Εσύ για πού σκέφτεσαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΧΡΥΣΑ ΜΟΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ!ΕΒΑΛΑ ΤΑ ΤΙΚΕΡΑΚΙΑ ΜΟΥ!!!ΝΑΙ Η ΠΗΤ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΙΔΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΩΡΑ...

ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ Κ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ.ΕΜΕΝΑ ΤΗΝ Β ΕΠΙΠΕΔΟΥ ΘΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙ ΜΙΑ ΕΙΔΙΚΟΣ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΕΞΕΤΑΣΗ (ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΙΝΑΙ) Κ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΕΔΩ ΣΤΟ ΝΗΣΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΘΗΝΑ.ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΚΟΥΡΗ.ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΜΗΠΩΣ ΤΗΝ ΞΕΡΟΥΝ???ΠΑΝΤΩΣ ΕΔΩ ΑΥΤΗ ΕΡΧΕΤΑΙ Κ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βασικα Χρυσα μου δεν σκεφτομαι καπου συγκεκριμμενα. υποθετω οτι θα μαι στειλει (η γιατρος μου) στο ΙΑΚΕΝΤΡΟ εκει που εκανα και την αυχενικη. ειναι παπαναστασιου κοντα. αυτος που θα πας εσυ που ειναι? σε στελνει ο γιατρος σου η εσυ αποφασισες να πας εκει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια.ψαχνω να βρω κανενα θεμα για αγορες για τα μπουμπουκια και δεν βρισκω τιποτα.θελετε να το συζητησουμε?αρχισατε να ψαχνετε,ειναι νωρις ακομα,ψωνισατε τιποτα,θα σας δωσει κανενας συγγενεις κατι?δεν υπαρχει ωραιοτερο θεμα για να μας φυγει το αγχος....τι λετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια.ψαχνω να βρω κανενα θεμα για αγορες για τα μπουμπουκια και δεν βρισκω τιποτα.θελετε να το συζητησουμε?αρχισατε να ψαχνετε,ειναι νωρις ακομα,ψωνισατε τιποτα,θα σας δωσει κανενας συγγενεις κατι?δεν υπαρχει ωραιοτερο θεμα για να μας φυγει το αγχος....τι λετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ εμένα, σχετικά με τη μέση, αν κουραστώ πολύ, ειδικά με δουλειές του σπιτιού, με πιάνει πονάκι στην ουρίτσα. Χαρά μου σε εσένα δεν το διάβασα; Ή κάνω λάθος!

Εύηγια εμένα νομίζω είναι λίγο νωρίς να αρχίσω τα ψώνια. Πολλά θα τα πάρω απο την αδελφή μου(με γιο 4.5ετών) και απο μια θεία του άντρα μου(κόρη 1.5 που όμως είχαν ουδέτερα χρώματα) και λογικά εκτός απο ρουχαλάκια θα χρειαστώ μόνο κούνια κ αλλαξιέρα! Ας είναι το πρώτο και ας θέλω να του τα αγοράσω όλα, δυστυχώς οι καιροί είναι πάααρα πολύ δύσκολοι. Και οι άτιμοι στα μωρουδιακά μας ''χτυπάνε'' κανονικότατα, νομίζω.

Τα χαζεύω πολύ όμως. Χθες είδα ένα φορμάκι με ένα μαϊμουδάκι πάνω κ ήταν τόσο γλυκούλι! Φανταζόμουν το τζουτζούκι μου να το φοράει!!! Λογικά τα ψώνια θα τα κάνω κατά τον Δεκέμβριο-Ιανουάριο, καπου εκεί έχει κ εκπτώσεις,λογικά.

Το δωμάτιο και τα πράγματα του μωρού τα θέλετε είτε ροζ είτε μπλε; Εγώ αν και ήδη ξέρω πως είναι αγοράκι, θα ήθελα να του πάρω ουδέτερα χρωματάκια κυρίως!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εγω κατα τοτε σκεφτομαι με τις εκτωσεις.λοιπον εμενα θα μου δωσει η ξαδερφη του συντροφου μου και μελουσα κουμπαρα και νονα μιας και περσυ ιδιο καιρο με μενα γεννησε τα διδυμακια της,αγορι κοριτσι....λοιπον θα μου δωσει αλαξιερα-μπανακι καλαθουνα ρουχα απειρα αποστειρωτη θηλαστρο.αυτα νομιζω...οποτε εγω θα παρω λιγα πρωτα ρουχαλακια για νοσοκομειο και απαραιτητα για κανα μηνα,κρεβατακι και στρωμα,σεντονακια και γενικα λευκα ειδη,μια συρταριερα μικρη λογω ελλειψης χωρου,καροτσι και πιπιλες μιμπερο και τετοια μικροπραγματα.δε νομιζω να μου φυγει πανω απο 1000ρικο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμείς που γεννάμε κ Άνοιξη και το καλοκαιράκι λίγο θα έχουν ''αφρατέψει'' τα ζουζούνια μας, λογικά το καλοκαιράκι με τις ζέστες θα τα έχουμε με την πάνα κ κανα φανελάκι... Ή δεν κάνει;; Πω πω...όλο θα το ζουλάω και τσιμπάω και φιλάω το κουκλάκι...αχαχαχα!!!

Ξέρετε τι βαριέμαι τρελά; Τη μαγειρική(κ το σίδερο)...πόσο βαρετό να ψάχνεις κάθε μέρα τι φαϊ να φτιάξεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κοριτσάκια;;; εγώ κουράστηκα σήμερα πολύ... τώρα θα φτιάξω κάτι γρήγορα γρήγορα να φάμε και μερά μπανάκι χαλαρωτικό και ξάαααπλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σε ολα τα κοριτσια!! πως τα πατε με τα μωρουλινια σας?

κοριτσια βολευεστε στον υπνο? σημερα κυριακη και ελεγα θα κοιμαμαι μεχρι αργα!! αλλα τζιφος..δεν με βολευει καμια πλευρα για πολυ! πηρα μαξιλαρι εγκυμοσυνης αλλα δεν με βολεψε πολυ. βαζω ενα μαλακο κατω απο την κοιλια αλλα δεν ειναι για πολυ ωρα. τι να κανω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαριετουλα και εγω σιγα σιγα δεν βολευομαι και δεν ξερω τι θα κανω....θα βρουμε λυση...

εγω απο χθες δεν ενιωσα την μπουμπου μου και ανησυχω.αυριο η β επιπεδου και εχω τρελο αγχος.αντε να δω τι γινεται να ηρεμησω....λιγουλακι μη νομιζετε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα εγκυούλες!!!!! καινούργια και εγώ στην ομάδα σας.....

Έχω διδυμάκια!!!!!! και μάλλον αγοράκια και τα δύο!!!! ;);)

Θα χαρώ πολύ να τα λέμε.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...