Μετάβαση σε περιεχόμενο

ανοιξιατικες μανουλες 2012!!!!!!αρχιζουμε!!!!!!!


Recommended Posts

καλημερα κοριτσια ειμαι η ευη και θα γεννησω με το καλο 20 μαρτιου περιπου.την δευτερα εχω και την β επιπεδου.φιλια σε ολες και με το καλο τα μωρακια μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 957
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλώς ήρθες στην παρέα μας Εύη !

Εγώ έχω ραντεβού για τον β΄την άλλη Πέμπτη 10 Νοεμβρίου

Τελικά τα τσιμπήματα στην κοιλιά μου είπε ο γιατρός ότι οφείλονται στο ότι μεγαλώνει η μήτρα

2012.pngMake a pregnancy ticker

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σε ολες σας.Και σημερα ξημερωσαμε καλα.Ευη καλωσηρθες,ευχομαι να σου πανε ολα καλα.Κοριτσια ανυπομονω να ερθει ο Δεκεμβριος να κανω τη β επιπεδου και εγω για να αρχισω να ησυχαζω σιγα σιγα.Σας ζηλευω τοσο πολυ που φτασατε ηδη εκει!!!!Μπεμπακος εσενα και ολες τις αλλες που εχετε και αλλο μωρακι δεν ξερετε πως σας σκεφτομαι.Θελει λιγα κουραγια παραπανω,αλλα πιστευω αξιζει τον κοπο...ευχομαι καλη δυναμη!!Κορινα μου πραγματικα προσπαθω να ειμαι οσο πιο αισιοδοξη γινεται και το πετυχαινω σε μεγαλο βαθμο και αρχιζω και βλεπω και πιο μακρια πλεον,απλα οι καταστασεις που συνατησα τους τελευταιους μηνες και με την αποβολη αλλα και με τισ δυσκολιες αυτης της εγκυμοσυνης συνεχως μου κοβονται τα φτερα...και ο φοβος ειναι ακομη τεραστιος.Φαντασου οτι φτανει η Παρασκευη καθε εβδομαδα οπου κατα συμπτωση Παρασκευη απεβαλλα και Παρασκευη προεκυψαν και οι επιπλοκες ολες και τρεμω να περασει η μερα,οσο και αν αυτο ειναι χαζο.Οποτε φοβαμαι το καθε τι και δεν μπορω να πιστεψω οτι καθε μερα που περναει μου κανει αυτο το ονειρο πιο αληθινο...Ενα ειναι σιγουρο παντως,ολες σας μου εχετε δωσει απιστευτο κουραγιο και ας μην γνωριζομαστε...και γι αυτο σας ευχαριστω παρα πολυ...Να ξερετε οτι ειστε ολες στην προσευχη μου.Πολλα φιλια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευη καλωσηρθες!με το καλο το μωρακι σου!

Mumbasha σε καταλαβαινω γιατι κι εγω στη πρωτη μου εγκυμοσυνη ειχα αποβολη,να ησυχασεις πια γιατι στη βδομαδα που εφτασες τωρα ειναι πολυυυυ δυσκολο να γινει κατι.φυσικα ασχετα απο αυτο να προσεχεις!ποτε εχεις ρανεβου με το γυναικολογο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.

ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ. ΝΙΝΟΥ ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΟΛΥ , ΜΗΝ ΤΟ ΒΑΖΕΙΣ ΚΑΤΩ ΟΜΩΣ.....ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΚΟΥΚΛΑ!!!!

ΧΡΥΣΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕ ΜΕ ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΜΠΛΕ ΣΤΗΝ ΛΙΣΤΑ. ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΕΣΒΗΣΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΕ ΜΕΙΝΕΙ ΠΙΣΩ. ΕΙΧΑ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΜΠΩ ΟΠΟΤΕ ΤΩΡΑ ΕΧΑΣΑ ΤΗΝ ΜΠΑΛΑ ΛΙΓΟ. ΓΙΝΑΜΕ ΠΟΛΛΕΣ. ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κουκλίτσες!!

Είχα δουλίτσα κ δεν μπόρεσα να μπω νωρίτερα!

Marietoula εχθές που λέγαμε για το εξάμηνο,είναι στην κρίση του εργοδότη..Αν το ζητήσεις επιβαλλεται να στο δώσει αλλά 1 χρόνο μετά την γέννα μπορεί να σε διώξει άνετα κ με τον νόμο.Αν πάρεις το 6μηνο κ ότι δικαιούσε νομίζω επιστρεφεις στους 11 μήνες απο την γέννα,σε κρτατάει αλλο έναν μήνα κ μετά σε διώχνει αν θέλει..Έχουν ζορίσει τα πράγματα..

mpempakos85 χάρηκα που είδα νέα σου!! Καλή συνέχεια σου εύχομαι!! Αν θέλεις να σε ροζίσω στην λίστα πες μου ;)

xristinamix κ εγώ σήμερα με το που ξύπνησα τον ένιωσα να γυρνάει!!Εχθές με ανησύχησε είχα ώρες να τον ακούσω!!Κ εγώ εδώ στην δουλειά όταν σηκώνομαι απο την καρέκλα νιώθω έντονα τραβηγματάκια..Γιατί να γίνεται αυτό?Αργώ να πάω και στην γιατρό..

evi25καλωσήρθες στην παρέα μας!με το καλό η Β επιπέδου..

MUMBASHA μου σε καταλαβαίνω απόλυτα κ εγώ ακόμα έχω τις ίδιες αγωνίες κ το ίδιο άγχος!Αν δεν κάνω την Β επιπέδου δεν θα ηρεμήσω..Κ να την κάνω όμως κ να βγουν,πρώτα ο Θεός, όλα καλά,πιστεύω πως πάλι θα αγχώνομαι! όταν περνάς κάποιες δύσκολες καταστάσεις που σε σημαδεύουν δύσκολα τις ξεχνάς..Εύχομαι όλα να πάνε καλά κ να έχουμε όλες καλή συνέχεια!!

koupaki μου ετοιμάζω την λιστούλα.. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανοιξιάτικες Μανούλες του ‘12

Χρυσα 82 - ΠΗΤ 11/3/12

paparouna - ΠΗΤ 13/3/12

Xristinamix - ΠΗΤ 16/3/12

maryloo28 - ΠΗΤ 19/3/12

evi25 - ΠΗΤ 20/3/12

nm0113 - ΠΗΤ 21/3/12

koupaki - ΠΗΤ 22/3/12

gyristroula - ΠΗΤ 30/3/12

naya - ΠΗΤ 4/4/12

Marietoula -ΠΗΤ 05/04/12

cuando - ΠΗΤ 6/4/12

Corina - ΠΗΤ 7/4/12

ηλιαχτίδα28 - ΠΗΤ 8/4/12 twins

grouse - ΠΗΤ 20/4/12

Πασχαλάκι - ΠΗΤ 21/4/12

Mpempakos85 - ΠΗΤ 21/4/12

TINKYBEL - ΠΗΤ 24/4/12

Athinouli -ΠΗΤ 25/4/12

MUMBASHA - ΠΗΤ 27/4/12

mam nantia - ΠΗΤ 30/4/12

Αργυρω 27 - ΠΗΤ 10/5/12

Veloudenia - ΠΗΤ 14/5/12

mwroudenia2 - ΠΗΤ 17/5/12

kmatina-ΠΗΤ 19/05/12

expectingmummy - ΠΗΤ 20/5/12

mariannap - ΠΗΤ 20/5/12

samantha-ΠΗΤ 24/05/12

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας γκαστρομενουλες μου!!! Τι κάνετε;; Εμείς μια απο τα ίδια. Συσπασουλες, εμετους, δουλεια πρωι-απόγευμα και ένα τζουτζουκο που κάνει όλο ζουζουνιές!!! Mumbasha θα σε μαλωσω... Τι οικοπαθειες είναι αυτές . Καταλαβαίνω έχεις καεί και φυσας και το γιαούρτι αλλα πάνω απο όλα θετική ενέργεια και σκέψη!!! Και να δεις που τόσο τρεμεις τις Παρασκευές όταν είσαι με το καλο στο μήνα σου θα γεννήσεις Παρασκευή για να αλλάξει σε αγαπημένη μέρα σου!!

Μπεμπάκος πόσο σε νιώθω να ξερες... Ευτυχώς εμένα άρχισε περπατάει και δεν ζητάει τόσο συχνά αγκαλιτσα. Αλλα πρόσεχε μην χαλαρωνεις και πολυ. Είμαστε και έγκυες...

Ευη καλωσηρθες στην παρέα μας!! Με το καλο το μωρακι σας!! Είδατε τι έχετε;

Κορινα και Χριστίνα Χρυσα και κουπακι :-*:-*:-*:-* φιλακια καθώς και στα υπόλοιπα κορίτσια!!!! Btw σαν πολυ μπλεδισε η λίστα μας!! Που είναι οι νύφες βρε;; :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας γκαστρομενουλες μου!!! Τι κάνετε;; Εμείς μια απο τα ίδια. Συσπασουλες, εμετους, δουλεια πρωι-απόγευμα και ένα τζουτζουκο που κάνει όλο ζουζουνιές!!!

Απορώ πως τα βγάζεις πέρα βρε κοριτσάκι μου με τους εμετούς κ την δουλειά..Έχεις κ το ζουζουνάκι σου!! καλό κουράγιο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ασε Χρυσα μου η ψυχούλα μου το ξέρει... Αφού προχθές ενώ έκανα μια αιμοληψια με ήρθε ζαλάδα τρελή,κρύος ιδρώτας και τάση για εμετο... Κανε κουράγιο Νάντια λέω απο μέσα μου να φύγει η πελατισσα και καταρεεις με την ησυχία σου..Έλα που η γυναίκα ήθελε να πληρώσει κιόλας και έπρεπε να της κόψω και απόδειξη. Ε ενώ έγραφα δεν αντεξα, της ζήτησα συγνώμη και πήγα τουαλέτα γιατί δεν μπορούσα πλέον να κρατηθω... Και πάλι καλα έδειξε κατανόηση η γυναίκα γιατί είναι και η ίδια έγκυος. Μια φορά που μου είχε τύχει στην πρώτη εγκυμοσύνη τα άκουσα και απο πάνω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KOΡIΤΣΑΡΕΕΕΕΕΣ!!!! ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ 2 ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΤΟΥΛΕΣ ΚΛΩΤΣΙΕΣ!!! Οκ, πιο δυνατές απ'όσες μου έχει δώσει ως τώρα! Αλλά χάρηκα τόοοοσο πολύ!!!Αχ ο ζουζούναρος μου!!! Συγκινήθηκα εκείνη την ώρα, δάκρυσα λίγο! :roll:;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Την καλησπέρα και από μία ακόμα ανοιξιάτικη μανούλα 2012!

Εγώ σήμερα έκλεισα την 19η εβδομάδα και έχω ΠΗΤ 29/03/2012. Μέχρι στιγμής όλα καλά. Μάλλον περιμένουμε αγοράκι... είναι το 1ο μας και εδώ και 3 βδομάδες έχει εξεληχθεί σίγουρα στον καλύτερο κολυμβητή βορείου Ελλάδος... δεν με εχει αφήσει σε ησυχία...το καλό μου! Έχουμε τον μεγάλο υπέρηχο στις 25/11.

Να σας ρωτήσω βρε κορίτσια... με τα κιλάκια σας πως τα πάτε? Εμένα η γιατρός μου μου είπε να μην πάρω πάνω από 10. Είμαι στον 5ο μήνα και έχω πάρει περίπου 4 κιλά (ευτυχώς τελείωσε η μπαταρία της ζυγαριάς και ζω με την ελπίδα πως έχω μείνει εκεί). Ξεκίνησα με 65,8 κιλά (1,75 ύψος) και την τελευταία φορά που ζυγήστηκα ήμουν 69,3 :oops: (πριν από 1 βδομάδα). Και φανταστείτε πως ακόμα δεν μου έχει ανοίξει ιδιαίτερα η όρεξη!!!!!!!!

Υ.Γ. Την τελευταία φορά που πήγαμε στην γιατρό μας είπε πως πρόκειται για ένα ψηλό και αδύνατο παιδάκι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mε τα κιλάκια ευτυχώς δεν έχω πρόβλημα. Ο γιατρός μου δεν μου λέει πόσα επιτρέπεται να πάρω, γιατί λέει ότι θα πέσω με τα μούτρα κ θα τα πάρω. Ξεκίνησα με 51 και είμαι στα 53, 2 κιλάκια μόνο και σε λίγες μέρες μπαίνω στον 5ο. Απο όρεξη είμαι όπως ήμουν κ πριν, μην σας πω ότι τρώω και περισσότερο και πιο σωστά γιατί πρέπει για το μωράκι μου.

Πάω να πάρω το ασβέστιο μου κ το σίδηρο απο το φαρμακείο...Κ δεν θυμάμαι πως μου είπε να τα πίνω....αχαχα!!! Θεά η νέα μαμά,ε;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Corina, απ' όσο ξέρω δεν πρέπει να τα παίρνεις σε κοντινές ώρες. Εγώ π.χ. παίρνω το gyno-tardyferon μου μισή ώρα πριν το μεσημεριανό φαγητό (με άδειο στομάχι) και το ασβέστιο το βράδυ πριν τον ύπνο. Το ένα εμποδίζει την απορρόφηση του άλλου λένε... για σίγουρα κάνε ένα τηλ. όμως και στο γιατρό σου. Με το καλό και το μωράκι σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα κοριτσάκια..Έγραφα πόση ώρα αλλά επειδή άργησα να το δημοσιεύσω με πέταξε..

Χαρά καλωσήρθες στην παρέα μας!!Με το καλό να πάρεις ένα υγιές μωράκι στην αγκαλιά σου!!

Ναντιούλα μου υπομονή κοριτσάκι..κ όποιος σου τα είχε ψάλει πρέπει να ήταν πολύ αναίσθητος τότε..Τί να πώ..έχουν χαθεί όλα πια στις μέρες μας!!

κορινάκι όσο πάει θα τις νιώθεις όλο κ πιο δυνατές τις κλωτσιές του..καλή απόλαυση!!Είναι τέλειο!!

όσο για τα κιλά..έκανα το λάθος κ ανέβηκα στην ζυγαριά σήμερα!! Σε 3 εβδομάδες με πολύ προσοχή στην διατροφή πραγματικά έβαλα 4 κιλά!Έφτασα αισίως τα +10!!!! :shock::shock::shock:

Πού να μην πρόσεχα δηλαδή θα είχα πάρει 30 μεχρι τώρα!!Είπαμε βάζω εύκολα αλλά όχι κ έτσι!!

Ευτυχώς είναι μόνο στην κοιλιά..Η γιατρός μου δεν μου είχε βαλει όριο.υπολόγιζα γύρω στα 16-18..Στην πρώτη εγκυμοσύνη μέχρι την 23η εβδομάδα είχα πάρει 8 κ τώρα που προσέχω 10?? τελος πάντων..Μόνο να είναι όλα καλά..τίποτα δεν με νοιάζει!!Όσο μπορώ θα προσέχω παραπάνω..να μην τρωω κ τίποτα δεν γίνεται!! :roll::P

χαρά μου με την πρώτη ευκαιρία θα σε βαλω κ στην λίστα μας..(εχω λίγη δουλιτσα γι αυτο γραφω κ βιαστικά)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κι απο μενα..δεν μπαινω ιδιαιτερα συχνα αλλα βλεπω οτι ολες παμε καλα!κι εγω εχω αρχισει να νιωθω το μικρουλι,ειμαι αισιως στα +3,5 κιλα..δεν ξερουμε με σιγουρια τι ειναι..θα σας ενημερωσω μολις το ξαναδουμε στις 21 νοεμβρη!πολλα αγορακια βλεπω ερχονται για να φερουμε και μερικες νυφουλες!! :lol: καλη συνεχεια σε ολες μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια κοιμαται ο γλυκουλης μου και ειπα να μπω λιγο!σημερα βολταραμε ολο το πρωι!κοριτσια θα ξαναρωτησω γιατι μαλλον δεν το ειδατε.με τη μεση εχετε θεμα?εγω το παραμικρο να κανω η μεση μου με πεθαινει!επισης ειναι καμια που γενναει σε δημοσιο νοσοκομιο?εγω μαλλον γενναω αλεξανδρα.ετσι οπως τα εχουν κανει ειναι πανω κατω τα ιδια σε τιμη ιδιωτικα με δημοσια.εγω παω εκει λογω και οικονομικων αλλα πολυ περισσοτερο για το γιατρο που δε θελω να αλλαξω με τιποτα!

ναντια καλα εχεις που εχεις θεμα με την εγκυμοσυνη σου σου κανουνε και παρατηρηση στη δουλεια???ημαρτον!θα συμφωνησω οτι εχει χαθει πια καθε ανθρωπια...ευελπιστω να γινει κανα θαυμα και να σωθει αυτη η χωρα γιατι παμε απο το κακο στο χειροτερο.εγω δε δουλευω αλλα απο ζωα(δε θελω ναπροσβαλω τα ζωακια προσθεου) στο δρομο εχω απειρα παραδειγματα......οπως να μη σταματανε τα αυτοκινητα,να βλεπουν οτι εισαι με το καροτσι και οχι μονο δε κανουν στη ακρη ειναι ικανοι να περασουν απο πανω σου,και το αποκορυφωμα που παρκαρουν χωρις να αφησουν πουθενα κενο ακομα και μπροστα απο τα φαναρια και πρεπει να ρισκαρει να εισαι συνεχεια με το καροτσι μεσα στο δρομο!καλα χθες δεν κρατηθηκα ενα αυτοκινητο εφαγε κλωτσια!μηπως οι ορμονες μου εχουν χτυπησει κοκκινο?? :lol::lol::lol::lol:

corina καλως τα δεχτικες!!!εχει να φας πολλες τωρα πια!ειναι οι καλυτερες στιγμες στην εγκυμοσυνη :D

χρυσα κανε κρατει αμα μπορεις με τα κιλα,τωρα αμα παιρνεις και με τον αερα κανε υπομονη κοριτσακι κι εγω περνω πολυ ευκολα στην εγκυμοσυνη και καταλαβαινω...εγω δεν ανεβαινω ζυγαρια μεχρι να παω στο γιατρο ας μου ερθει η κρυολουσια μια φορα το μηνα αρκει :lol::lol::lol::lol: ποσα κιλα εχω βαλει δεν θυμαμαι εχω κανει delete θα σας πω 21 του μηνος που θα παω στο γιατρο!

cuando ολα πανε καλα μπραβο!

χαρα καλωσηρθες στη παρεα μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κι απο μενα. τι κανετε? εχουμε θεμα βλεπω......εμενα η γιατρος μου ειναι αυστηρη με τα κιλα μου ειπε 10 με 12 το πολυ. προς το παρον εχω βαλει λιγα 2 με 3 περιπου αλλα δεν μπαινω στην διαδικασια να ζυγιζομαι. ειναι το λιγοτερο που με απασχολει το σημαντικοτερο ειναι να ειναι ολα καλα και με το καλο να παρουμε ΟΛΕΣ τα μωρακια μας αγκαλια!

Μπεμπακο εγω εχω θεμα με την μεση. ειναι λιγες μερες που μ ενοχλει.δεν ξερω βεβαια κι αν φταιει ο καιρος.

ειναι μερες που τσιμπαει πολυ αλλες παλι λιγο. αληθεια πως το αντιμετωπιζεις????? εγω απλα ξαπλωνω λιγο , ηρεμη αλλα οχι οτι σταματαει.

Χαρα καλωσηρθες στην παρεα μας!

στις υπολοιπες ....ευχομαι να στε καλα και τα ξαναλεμε....Φιλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπεμπακος μου γεια σου.Εγω προβλημα με τη μεση δεν εχω παρα μονο στις πρωτες εβδομαδες για καποιες ημερες.Ομως δεν ειμαι και χαρακτηριστικο παραδειγμα αφου εδω και εναμιση μηνα ειμαι εντελως κλινηρης.Εγω γενναω στο Ρεα ακριβως και εγω λογω γιατρου καθαρα,αν και επειδη προσφατα νοσηλευτηκα κιολας εκει ειναι οντως κορυφαιο και για τις παροχες του και την εξυπηρετηση του το κοστος δεν το θεωρω μεγαλο.Απο κιλα εγω ακομα ειμαι στο μειον 1 και παλευω να το κρατησω ομως σταματησαν οι ναυτιες και ολα πλεον αρχιζουν να μου μυριζουν πιο ωραια και πολυ το φοβαμαι...ειμαι και ξαπλα ...σαν περιπτερο θα γινω. :lol: Επισης θα επιμεινω οτι το μπεμπακι μου το νιωθω,πολυ απαλα βεβαια αλλα ισως εχει να κανει και με το οτι ειμαι ξαπλα και σε ηρεμια και καταλαβαινω πολυ περισσοτερα απο μια κοπελα που δουλευει και μετακινειται εντος η εκτος σπιτιου.Εγω με το μωρακι μου και με τα αντερακια μου ασχολουμαι ολη μερα,χα-χα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mpempakos85, αυτό με τη μέση είναι ένα πολύ καλό ερώτημα. Εγώ εδώ και 2 βδομάδες νιώθω, το βραδάκι συνήθως, έναν πόνο ψηλά στη μέση σαν σούβλισμα. Με πιάνει από την αριτερή μεριά πάντα...πάνω από το νεφρό υπολογίζω (αν και με τις μετακινήσεις των εσωτερικών οργάνων, δεν είμαι σίγουρη πια που βρίσκεται το νεφρό μου). Η γιατρός μου λέει πως κατά πάσα πιθανότητα είναι μυοσκελετικό. Μόνο με λίγο τρίψιμο περνάει και αν ξαπλώσω. Επίσης αν κουραστώ πολύ (συνήθως αυτό συμβαίνει με τις δουλειές του σπιτιού κάθε Σάββατο :roll: ) με πονάει η ουρίτσα μου. Τι να πω? Αν τώρα μάυτή την μικρή κοιλίτσα έχουμε θέμα...δεν τολμώ να σκέφτομαι το μετά :?

Αλλά για να λέμε και του στραβού το δίκιο... μακάρι αυτά να είναι τα προβλήματά μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κ απο μένα εγω όσον αφορά τα κιλά είμαι στα +4 κ εχω μπει στον 5ο, ευτυχώς ο γιατρός δεν με αγχώνει με τα κιλά μόνο μου είπε να προσέχω λίγο

Αντε κορίτσια κανα άλλο ροζ ? Μόνη θα μείνω με κοριτσακι? :shock::P:lol:

Η μικρή πάντως πλέον κουνιέται πολύ 2012.pngMake a pregnancy tickerκ μ' αρέσει!!!!Ανυπομωνώ να ρθεί η Πέμπτη να την δω! :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και απο μένα,

ΚαλοσωρισΤΕ Ευη και Χαρα!! Με το καλο να υποδεκτειτε τα κουκλακια σας! :)

βλεπω ανοιξατε μεγαλο θεμα... εγω τι να πω σε ενα μηνα ειχα βάλει 4 κιλα, και αγχωθηκα , ο γιατρος μου ειπε να προσεχω λιγο γιατι ειχα και 10 απο την προηγουμενη που δεν τα εχασα, αλλα μου ειπε να μην προσπαθησω να χασω, τελικα πριν 3 βδομαδες που πηγα, καταφερα και εχασα, 800γρ, φυσικα ο γιατρος επιμενει να μην χασω και οτι οι δευτεροτοκες μπορει να βαζουν πιο γρηγορα. Το μονο που αλλαξα ειναι οτι περπατω πιο συχνα , αλλα το φαγητο δεν το κοβω ποτε !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας γκαστρομενουλες μου!!! Πως είστε;;; Μια χαρα όλες βλέπω και χαίρομαι ιδιαιτέρως!!!! Εγω σήμερα φτου φτου να μην με ματιασω δεν έκανα εμετο!!! Άντε να δούμε γιατί και άλλη φορα μου έτυχε μια μέρα τπτ και απο την επόμενη πάλι τα ίδια!! Απο κιλάκια εγω ακόμα δεν έβαλα και είμαι και μείον δυο λόγω εμετων... :?:?

Με την μέση τα γνωστά, αν κουραστω ή με την πολυ ορθοστασια. Κατ'αλλα ο γοφος μου ο αριστερός κάθε φορα που σηκωνομαι πιάνεται και τα πρώτα δυο τρία βήματα δεν μπορω να πατησω καλα το πόδι μου. Στην πρώτη εγκυμοσύνη κατα το τέλος δεν μπορούσα να σηκωθω μόνη μου απο το κρεββατι γιατί ήταν πιασμενος ο γοφος τόσο πολυ!!!!.

Να καλωσορίσω και την Χαρά και με το καλο το μωράκι σου!!! Θα τα λέμε!!

Σήμερα τ'απογευμα που ήμουν στην δουλειά και πήγα απέναντι στον γυναικολογο μου ,με ρώτησε αν έχω ακόμα πονάκια χαμηλά, κάθε μέρα σχεδόν τον βλέπω και με ρωτάει, ε τον είπα πάλι λίγο έχω και τελικά λέει ας κάνουμε ένα κολπικό υπερηχο για να μετρησουμε τον τραχηλο για να είμαστε σίγουροι ότι όλα είναι οκ, γιατί παρα τα χαπια έχω ακόμα τα πονάκια καθημερινα. Μια χαρα όλα και είδα και το μπεμπακι μου που το είχα πεθυμησει!!! Για λίγο βέβαια γιατί κυρίως μετρούσε τον τραχηλο αλλα και τοσο μου έφτασε!!!

Αυτα κορίτσια μου!! Σας φιλω όλες γλυκά και πάω για νανι γιατί αύριο μια καινούργια μέρα μας περιμένει!!! Φιλακια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα.και εγω εχω κοριτσακι και αυτη την εβδομαδα το νιωθω πλεον να κανει τουμπες.εκτοσ αν ειναι κανενα δραστηριο εντερο και σαν πρωταρα δεν καταλαβαινω...φιλιαααα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Τέλεια! Ολα καλά, απόλαυσε την εγκυμοσύνη σ τωρα… ποσο εβδ εισαι ditaki μ; Εγω εχθες 20+1 κ την έβγαλε 350 g την μπεμπούλα μ
    • Καλησπέρα κορίτσια! Τώρα βρήκα χρόνο να μπω να γράψω… Λοιπον πήγαν όλα πολύ καλά στην β επίπεδου, όλα φαίνονται φυσιολογικά και δεν υπάρχουν ευρήματα. Βάρος 470γρ, και με το κεφάλι κάτω προς το παρόν. Μετρήσαμε τράχηλο και ήταν 27 όσο την προηγούμενη φορά (όχι 24 που έγραψα το πρωί, λάθος θυμόμουν…σορρυ) πράγμα θετικό! Επίσης έκανε εκτενή έλεγχο στην καρδιά και μου είπε ότι δεν βλέπει να έχει επηρεαστεί από το ζάχαρο και πήρα μια ανάσα!  Η μπουμπου είχε το πόδι στο στόμα…όλα καλά! 
    • @Kiddo μου είσαι;; Ελπίζω να πήγαν όλα καλά με το ραντεβού σου 🙏
    • Έλα ρε κορίτσι μου, τι υπέροχα νέα!!! Είχαμε καιρό να σ ακούσουμε αλλά μας κερασες αισιοδοξία κι εσύ ❤️❤️❤️❤️ Τι υπέροχο συναίσθημα αυτό που περιγράφεις! Κι εγώ θα πάω την ερχόμενη Τρίτη που θα είμαι 10+1 κι ευελπιστώ να δω αυτή την όμορφη εικόνα πάλι 🥰 ήδη μου λείπει απ' την περασμένη Πέμπτη που είχα πάει, λες και δεν είμαστε μαζί κάθε μέρα 🤣🤣🤣 Σήμερα η αλήθεια είναι ότι δεν έχω καθόλου αναγουλες, είναι μια σχετικά καλή μέρα μπορώ να πω 😅 πάντως με τον ύπνο εγώ δεν έχω πρόβλημα, με το που πάρω την ασπιρίνη ήδη με πιάνει μια νύστα, ε μόλις μπει και η προγεστερόνη στο παιχνίδι, σε 2 λεπτά είμαι στο 3ο όνειρο 🤣🤣  Η αιματολογος τι εξετάσεις σου έβαλε αν επιτρέπεται; Εμένα μου είπαν να μην επαναλάβω άλλες γιατί εδώ πιστεύουν γενικά ότι είναι ανούσιο λόγω του ότι η εγκυμοσύνη επηρεάζει όλες τις τιμές αυγών των εξετάσεων... Όπως και να χει τα βασικά αυτοάνοσα που προκαλούν αποβολές πρώτου τριμήνου βγήκαν αρνητικά οπότε με καθησυχασαν όλοι οι γιατροί που με παρακολουθούν ότι η ασπιρίνη με καλύπτει. Τώρα περιμένω τις γενετικές να βγουν για θρομβοφιλια που θα μας απασχολήσουν για το 2ο τρίμηνο αν είναι κάτι. Πάντως η οδηγία είναι μέχρι στιγμής να παίρνω ασπιρίνη μέχρι και την 34η εβδομάδα.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...