Μετάβαση σε περιεχόμενο

ανοιξιατικες μανουλες 2012!!!!!!αρχιζουμε!!!!!!!


Recommended Posts

Καλημερουδια σε ολες σας!!!Τι εγινε?δε σας προλαβαινω σημερα!!!Ρε κοριτσια τι κανετε?ερωτηση της ημερας.Απο ουλιτιδα πως πατε?εγω χανω επιστευτο αιμα σε καθε πλυσιμο και τα ουλα ειναι μονιμα πρησμενα και με καινε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 957
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημέρα MUMBASHA!!

Κ εγώ σε κάθε πλύσιμο έχω αίμα αλλά σταμάτησαν να με πονάνε...Σε κάποια σημεία μόνο έχουν πρηστεί κ παραμένουν έτσι!

Επίσης έχω το γνωστό μπούκωμα κ την αιμορραγία της μύτης.. :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπουκωμα εχω και εγω συνεχεια και μαλιστα μου φερνει και φτερνισμα συνεχεια το οποιο τρεμω λογω της περιπτωσης μου.Ρινορραγιες δεν εχω αλλα αρκετα συχνα οταν φυσαω τη μυτη μου εχει λιγο αιματακι.....ωραια πραγματα σας λεω παλι πρωινιατικα :lol: .Τελος για να τελειωσω ετσι ωραια τη δημοσιευση μου,βρηκα τη λυση στη δυσκοιλιοτητα!!!Την ιδια μερα παντζαρια και ακτινιδια!!!!Θριαμβος σας λεω!!!! ;););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια και γω τα ιδια με το μπουκωμα και οπως λετε οταν φτερνιζομαι συνηθως βγαζω και γω λιγο αιματακι...αλλα δεν ηξερα οτι το μπουκωμα που εχω -σχεδον συνεχεια-σχετιζεται με την εγκυμοσυνη!

οσο για τη δυσκοιλιοτητα εχθες ειδικα ειχα τρομερο προβλημα.....μαλλον πρεπει να δοκιμασω τη συνταγη σου Mubasha!!!!!!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και η σιχαμενη κουβεντα συνεχιζεται...χα χα!!!Πασχαλακι να ηταν μια μερα που εχω προβλημα καλα θα ηταν.Σου μιλαω για εντονη δυσκοιλιοτητα ,αιμοροιδες,λογω τησ αποκολλησης δεν πρεπει να πιεζομαι καθολου,και καθε βραδυ παιρνω και duphalac!!!Τελικα ηταν το μονο που απεδωσε και ελπιζω να συνεχισει.Καλη επιτυχια,χε χε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δυστυχώς δεν μπορώ να φάω ακτινίδια αλλά είμαι κ απο τις τυχερές που εδώ κ ένα μήνα έχω στρώσει με το θέμα της δυσκοιλιότητας μην σας πώ κ καλύτερα απ'ότι ήμουν πριν την εγκυμοσύνη!!

Έχω παρατηρήσει όμως ότι με βοηθάει πολύ το μαρούλι!!!Κάθε μέρα τώρα τρωω πλέον..Το βάζω σε ένα μπολ με ξύδι κ νερό κανένα 20λεπτό κ μετά το πλένω πολύ σχολαστικά κ είναι οκ.. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και η σιχαμενη κουβεντα συνεχιζεται...χα χα!!!Πασχαλακι να ηταν μια μερα που εχω προβλημα καλα θα ηταν.Σου μιλαω για εντονη δυσκοιλιοτητα ,αιμοροιδες,λογω τησ αποκολλησης δεν πρεπει να πιεζομαι καθολου,και καθε βραδυ παιρνω και duphalac!!!Τελικα ηταν το μονο που απεδωσε και ελπιζω να συνεχισει.Καλη επιτυχια,χε χε!!!

Ωχ..καλό κουράγιο κοριτσάκι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια μου!!! Να μαι και εγω και θα τα πω γρηγορα γρηγορα γιατι εχω δουλιτσα.... Τα Tardyferοn παιρνω και εγω και λιγο με βαρυστομαχιαζουν...Για το εξαμηνο και εμενα η λογιστρια κατι τετοιο μου ειπε αλλα δεν ειναι σιγουρο...Εγω για καλο και κακο θα κανω οτι κανα και στην πρωτη την εγκυμοσυνη γιατι και τοτε δεν ηταν σιγουρος αν θα μου το δωσι ή οχι, αν και μου το εδωσε τελικα, αλλα για να κατσω με το μωρο και μην τον αφησω πολυ μικρουλι δουλευα μεχρι τελους...Αφου να φανταστητε 17/7 γεννησα και δουλεια σταματησα 10/7!! ειχα κανει μαζι του συννεννοηση για να παρω τους μηνες του ικα μαζεμενους. Και τωρα ετσι λεω να κανω...τωρα μεχρι 20/4 ειπα θα δουλευω καλα να ειμαστε...Σημερα ο ερπης μου χειροτρεψε και οχι τπτ αλλο δεν μπορω να σκαω και στα φιλακια τον τζουτζουκο μου!! :cry::cry::cry: Για την ουλιιδα που λετε και εγω αρχισα αυτη την βδομαδα να εχω πολυ αιμα αλλα καποια στιγμη σταματαει απο οτι θυμαμαι απο την 1η εγκυμοσυνη...Σας αφηνω κοριτσια μου να παω να δουλεψω!!!φιλακια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α επισης για το εξαμηνο μου ειπε οτι τωρα τα ενσυμα που σε κολλανε τωρα δεν ειναι μονο συνταξιμα αλλα και προυπηρεσιας αρα λιγοστευουν αυτα που μας δινουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα Νάντια!!

Έχει να κάνει κ με τον εργοδότη.Εδώ σε εμάς τα μειωμένα δεν τα δίνουν..οπότε είναι μόνο η άδεια λοχείας αν εξαιρέσεις το εξάμηνο..Είναι δύσκολα!2 μηνών μωράκι να το αφήσεις..Πιο πολύ για τον θηλασμό.. :(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και απο μένα!

ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ !!!Τι κάνετε? Εχει πολυ καιρο να μπω, αλλα αρρωστησε η μικρη απο την περασμενη Τριτη και απο τα σιροπια πρωτα της ρινικης αποσυμφορησης και μετα του βηχα, αντι να την πιασει υπνηλια την επιασε το αντιθετο, υπερδιεγερση, (ευτυχως το κεφι της δεν το εχασε), και την ετρεχα ολη μερα στο σπιτι γιατι εκανε αταξιες συνεχως.

Σας παρακολουθουσα μεσα στις ακρες.. πολυ μεγαλο καλοσωρισμα στα νεα μελη, και απο οτι ειδα αρχισε να γινεται γνωστο και το φυλο σε μερικες απο εσας, αντε με το καλο να κρατησετε τα ζουζουνια σας οτι και να ναι.

Στεναχωρεθηκα για τη Νινου, ελπιζω γλυκια μου να σου χαμογελασει η τυχη συντομα παλι ..και αν χρειαστεις κατι μη διστασεις εδω ειμαστε..

Σας αφηνω ολες , παω να ξεκουραστω λιγο τωρα που κοιμαται και η μικρη γιατι εχουμε επετειο αποψε 2 χρονακια και ειπαμε να το γιορτασουμε.Φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nm0113 χρόνια σας πολλά!! [smilie=occasion16.gif] [smilie=occasion16.gif] [smilie=occasion15.gif]

Να είστε πάντα γεροί κ ερωτευμένοι!!Περαστικά στο κοριτσάκι σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ομορφουλα μωρουδενια μου πηρες το γιατρο σου?Μηπως κουραστηκες παραπανω?Λογικα βεβαια δεν θα ειναι κατι απλα αλλαζουμε ...χωροταξικα!!!Εγω παντως καθε φορα που του λεω οτι ποναω μου λεει να κανω κατι να ξεχαστω γιατι δεν ειναι τιποτα...βεβαια εγω ειμαι ξαπλα.Εσεις που τρεχετε καλο ειναι παντα να ρωτατε το γιατρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ομορφουλα μωρουδενια μου πηρες το γιατρο σου?Μηπως κουραστηκες παραπανω?Λογικα βεβαια δεν θα ειναι κατι απλα αλλαζουμε ...χωροταξικα!!!Εγω παντως καθε φορα που του λεω οτι ποναω μου λεει να κανω κατι να ξεχαστω γιατι δεν ειναι τιποτα...βεβαια εγω ειμαι ξαπλα.Εσεις που τρεχετε καλο ειναι παντα να ρωτατε το γιατρο.

kai egw ksapla eimai pio poly!den douleuw...gia auto :D esy ti nea????ola kala?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα μωρουδένια μου!

Αν συνεχίζουν απο εχθές τα τσιμπηματακια κ είναι κ συνεχόμενα καλό θα είναι να πάρεις τον γιατρό σου..Αν πάλι σε πιάνουν που κ πού τότε να σου πω πως κ εγώ τα έχω..έρχονται κ φεύγουν..μια αριστερά,μια δεξιά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσα ξέρω αλλα όπως και να χει τις 56 μέρες πριν το τοκετο και τις 63 μετα( τόσες νομίζω είναι) τις δικαιουσε άσχετα τον εργοδότη. Το εξάμηνο είναι στο χέρι του εργοδότη αν θα σου το δώσει ή θα δώσει μειωμένο. Και εγω αυτο σκέφτηκα, για το θυλασμο και έκανα υπομονή και δούλευα μέχρι τέλος. Λέω τουλάχιστον θα φτάσουμε 4 μηνών και θα έχουμε καθιερώσει θυλασμο οπότε μετα βγάζεις γάλα και κανονιζεις τα ωράρια σου γιατί έχει κάνει και προγραμμα το μωρό.

Νμ103 να είστε πάντα ευτυχισμένοι και ερωτευμένοι!! Περαστικά στην μικρή σας... Σε νιώθω και εμείς με ωτίτιδα είμασταν και στο καπάκι πυρετό απο ίωση!

Μωρουδενια μου κανε ένα τηλ τον γιατρο σου. Δεν παθαίνουν τπτ και στο κάτω κάτω και για αυτο τους έχουμε. Πιθανά να σου πει δεν είναι τπτ αλλα δεν πειράζει πάρε!!εγω σήμερα για παράδειγμα απο το πρωι ζαλιζομαι νιώθω σαν ζαλισμενο κοτόπουλο και νιώθω κόπωση γενικά. Ε ήξερα ότι θα μου πει απο την κούραση αλλα παρ'ολα αυτά τον ρώτησα... Κορίτσια σας αφήνω να ξαπλωσω λίγο γιατί στα 6 πάλι δουλεύω.... Φιλακια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια το εξαμηνο ειναι υποχρεωτικο για τον εργοδοτη αν το ζητησετε! ρωτησα στην επιθεωρηση. και μετα παλι εχεισ ενα χρονο μειωμενο για 1 ωρα!! ειναι δικαιωμα μας!ρωτησα και στον οαεδ αλλα εκει δεν εβγαλα πολυ ακρη η αληθεια ειναι. παντως το εψαξα στο ιντερνετ και ανακαλυψα αυτα που μου ειπαν επιθεωρηση. απλα πολλες φοβομαστε να τα απαιτησουμε. παντως δεν μπορει και παλι να μας απολυσει για 1 χρονο μετα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μόλις γύρισα απο γιατρό!!! Είδαμε το μπεμπεκούλι μας!!! Σήμερα δεν μας άφησε να δούμε το τσουτσουνάκι του, ήταν στο πλάι... Το ρωτάω κάθε φορά, μην είναι κοριτσάκι κ μας είχε παραπλανήσει! :D

Λοιπόν. όλα μια χαρά! Κ η μαμά κ το ζουζούνι! Μάλιστα το ζουζούνι μας βγήκε ζουζούναρος! Είναι, είπε ο γιατρός, σε ανάπτυξη στο 67%, πάνω δηλαδή απο τον μέσο όρο!

13 εκατοστά κεφαλάκι-ποπουδάκι και ζυγίζει 223γρμ.

Όσο για τις ενοχλήσεις που νιώθω, μου είπε ότι δεν είναι απο το μωράκι, κάτι άλλο θα είναι!!!

:D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπραβο ρε Κορινακι τελεια!!!!Αντε να δουμε και το δικο μου αν θα ροζισει η θα μπλεδισει τη λιστα....με σημαντικη προυποθεση να εξακολουθησει να υπαρχει βεβαια!!!Φανταζομαι τη χαρα σου,ετσι ημουν και εγω χθες που πηγαμε και το ειδαμε.Ολη μερα γελουσα σαν τη χαζη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπραβο ρε Κορινακι τελεια!!!!Αντε να δουμε και το δικο μου αν θα ροζισει η θα μπλεδισει τη λιστα....με σημαντικη προυποθεση να εξακολουθησει να υπαρχει βεβαια!!!Φανταζομαι τη χαρα σου,ετσι ημουν και εγω χθες που πηγαμε και το ειδαμε.Ολη μερα γελουσα σαν τη χαζη!!!

Έλα έλα!!! Μην αούω τέτοια! θα υπάρχει! Όλα καλά θα πάνε, θα το δεις!!!

Άσε, κάθε φορά μετά τον υπέρηχο είμαι σαν χαζοχαρούμενο...περπατάω κ χαμογελάω μόνη μου. Σήμερα μας έδωσε και έγχρωμη κ τρισδιάτατη φωτό απο τον υπέρηχο και γύρισα κ έψαχνα κορνίζα! Αχ...χάζεψα...!!! ΑΑΑΑ! Μου έγραψε κ σίδηρο κ ασβέστιο σήμερα. Τώρα θα κάνω κ κάτι εξετασούλες, κλασσικές αίματος κ πάλι στις 15 του μήνα γιατρό.

Πως είσαι εσύ Μumbasha; Τι κάνεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!ψιλοχαθηκα!καθε φορα που παω να σας γραψω ολο κατι τυχαινει και το αφηνω στη μεση!εμεις ειμαστε μια χαρα σπορακι και μανα!το μονο οτι κουραζομαι πολυ με το αλλο μου μπεμπακι που δεν περπαταει ακομα.αρκουν λιγες φορες να τον σηκωσω για να ακινητοποιηθω στι κρεβατι με πονο στη μεση αλλα δε γινεται αλλιως.βεβαια πονο στη μεση ιδιο ειχα και στη πρωτη εγκυμοσυνη που δεν σηκωνα καθολου βαρη οποτε μαλλον ειναι φυσιολογικο.την τελευταια φορα που πηγα ειδε οτι ειχα μικρες συσπασουλες στη μητρα και μου ειπε οτι ειναι απο κουραση(εγω δεν ενιωθα τιποτα)ετσι μου εδωσε μαγνησιο.επισης μου ειπε και αυτος οπως και στην αυχενικη οτι μαλλον ειναι κοριτσακι!ειναι νωρις ακομα ομως και δε μπορουσε να μου πει 100%.αληθεια εσεις πως τα πατε με τη μεση..?στην αυχενικη επισης ο πλακουντας ηταν χαμηλος και αυτο δεν ειναι και ολτι καλυτερο αλλα ουτε και ανησυχητικο γιατι το πιο πιθανο ειναι να εχει ανεβει μεχρι τη β επιπεδου(την εχω γυρω στις 15 δεκεμβριου)

καλωσηρθατε κοριτσια οι καινουργιες!με το καλο τα μπεμπακια μας!

απ'οτι ειδα μερικες εχετε μαθει και φυλο!

corina με το καλο ο αγοραρος σου!!

mumbasha ολα καλα πανε ετσι????μπραβο κοριτσι μου!!!

δεν προλαβαινω να διαβασω και τα προηγουμενα γιατι ο μικρος παει να διαλυσει το σπιτι με τη στρατα!!!!

ευχομαι να μπορεσω να μπαινω πιο συχνα!!!φιλακια :-*:-*:-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια πως είστε σήμερα?! :D

Εμένα με ξύπνησε νωρίς σήμερα η μικρή μου, δεν έβρισκε ησυχία όλο γυρνούσε μες την κοιλιά!!!

Επανήλθε η ζωηράδα της... :lol::lol:

Το μόνο πρόβλημα μου είναι πως όταν πάω στην δουλειά αρχίζει κ με τσιμπάει η κοιλία μου κ ειδικότερα στην περιοχή γύρω απο τον ομφαλό δεν με βλέπω να την παλεύω για πολύ ακόμα στην δουλειά τες πα κατά τ άλλα όλα καλά!! Εσείς?

2012.pngMake a pregnancy ticker

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...