Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΔΕΥΤΕΡΗ ΑΠΟΒΟΛΗ?


Recommended Posts

Καλημερα,-Ευχομαι να ειναι-.Φιλεσ μου δωστε μου μια γνωμη γιατι δεν ξεκινησε καλ η μερα.Στισ 22 ιουλιου ειχα αποβολη στισ 38 ημερεσ απο την τελευταια περιοδο.στισ διακοπεσ μετα απο την αδεια του γιατρου ξεκινησαμε νεεσ προσπαθειεσ οι οποιεσ μαλλον απεδωσαν.εχω 7 ημερεσ καθυστερηση και πολυ εντονα συμπτωματα τα οποια πιστευω οτι ειμαι σε θεση να αναγνωρισω μετα την προηγουμενη μου εμεπιρια.Δυο μερεσ πριν την αναμενομενη περιοδο μου ,στισ 18/8 ειχα δει για καποιεσ ωρεσ καφε βλεννεσ οι οποιεσ επειτα σταματησαν.εδω και δυο νυχτεσ στον υπνο μου ειχα ακουσιο οργασμο απο τον οποιο ξυπνησα μεσα στη νυχτα με πονο ψιλοεντονο χαμηλα στην κοιλια.Σημερα ακριβωσ την ιδια ημερα με την προηγουμενη αποβολη,δηλ στισ 38 ημερεσ εχω παλι καφε βλεννεσ(οι οποιε δεν ξερω σε τι θα εξελιχθουν).πειτε μου σασ παρακαλω γιατι εχω αρχισει και τσαντιζομαι με το συμπαν ειχατε ποτε κατι παρομοιο.παω για 2η αποβολη η μπορει να ειναι και κατι τυχαιο?Ευχαριστω εκ των προτερων και συγνωμη για το μακροσκελεσ μηνυμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera :D prosopiki mou gnomi kai apo tin empiria mou meta apo 2 genes nomizo oti den prokite gia apoboli...ala mpori na xriazese kapio farmako giato kala tha kanis na epikinonisis to sintomotero me to ginekologo sou...sou euxome oti kalitero kai perimeno nea sou :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και απο εμενα!!!

το πρωτο πραγμα που πρεπει να κανεις ειναι να επιβεβαιωσεις την εγκυμοσυνη σου και κατα δευτερον να μιλησεις με το γυναικολογο σου!!!

ισως χρειαστει να παρεις προγεστερονη!!!

ολα να πανε καλα!!!

Αα και κατι ασχετο που θα σκασω αν δεν το ρωτησω :oops::oops::oops::oops::oops: , αν και δεν ειναι καθολου της παρουσης αλλα μου εκανε εντυπωση...τι θα πει "ακουσιος οργασμος" :?::?::?::?::?:

δηλαδη εκει που κοιμασαι ερχεσαι σε οργασμο απο μονη σου????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΟ ΠΟΥ ΤΟ ΑΝΕΦΕΡΑ ΑΛΛΑ ΝΑΙ,ΟΝΕΙΡΩΞΗ ΣΤΗΝ ΟΥΣΙΑ.ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ 3 Η 4 ΦΟΡΕΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΣΥΝΕΒΗ ΔΥΟ ΒΡΑΔΙΕΣ ΣΤΗ ΣΕΙΡΑ!!!ΚΑΙ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΦΥΓΩ.ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΕΝΩ ΞΥΠΝΙΑ!!! :| ΤΕΣΤ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΚΟΛΟΥΘΩΝΤΑΣ ΤΙΣ ΟΔΗΓΙΕΣ ΤΟΥ ΓΙΑΤΡΟΥ ΝΑ ΜΗΒΙΑΣΤΩ ΕΤΣΙ ΩΣΤΕ ΚΑΙ ΑΠΟΒΟΛΗ ΝΑ ΥΠΑΡΞΕΙ ΞΑΝΑ,ΝΑ ΜΟΥ ΕΡΘΕΙ ΠΙΟ ΕΛΑΦΡΙΑ,ΓΙΑΤΙ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΕΙΧΑΜΕ ΔΡΑΜΑΤΑ!!ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΓΙΑ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΣΑΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μονο ο γιατρος σου μπορει να σου πει αν και μου μυρίζεται εγκυμοσύνη και ελαφρα αποκόληση μαλλο ξεκινάς utrogestan. Με το καλό εύχομαι να είναι όλα όπως τα επιθυμείς.

Φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mumbasha μου ουτροζεσταν κ ξαπλα!!!!εγω δεν ειχα προβλημα τα επερνα ομως προληπτικα!!!

ευχομε να πανε ολα καλα αυτην την φορα κ να κρατησεις στα χερια σου ενα γερο μωρακι!!!

κ μην ντρεπεσε για την ονειροξη οι περισσοτερες εχουμε στον υπνο μας κ ειδικα στην εγκυμοσυνη φουλ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MUMBASHA σορρυ ρε που σε ρωτησα ετσι χυμα... :oops::oops::oops:

Λοιπον εγω τι θα εκανα στη θεση σου.ΧΟΡΙΑΚΗ για να ξερω τι μου γινετε.

1) αν δεν ειμαι εγκυος..οκ..συνεχιζω το αχαλινωτο σεξ :D:D

2) αν ειμαι εγκυος..να το ξερω ..να παρω τα μετρα μου για να εχω σε εννια μηνες το μωρακι μου

3) αν -ξουτ μακρια- στραβωσει κατι ,παλι θα το ξερω και θα το ψαξω πιο εντατικα γιατι τπτ δεν ειναι τυχαιο με τις αποβολες!!!!!

καλη επιτυχια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα.Tα πραγματα σημερα φαινονται ισωσ λιγο καλυτερα.Κατ αρχην εκανα τεστ και οπωσ το φανταζομουν ειναι θετικο.αιμα δεν εχω δει ακομα τουλαχιστον .τισ προσευχεσ μου τισ εκανα...τωρα οποιοσ θελει ασ βαλει το χερακι του!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγχαριτηρια!ευχομαι να πανε ολα καλα και συντομα να κρατας το μωρακι σου αγκαλιτσα!ενημερωσε ομως τον γιατρο σου γιατι ισως χρειαστει να σου δωσει utrogestan η καποιες οδηγειες για το τι να κανεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγχαρητήρια MUMBASHA! Έύχομαι σε αυτή την εγκυμοσύνη να πάνε όλα καλά και σε 8 μήνες να κάνεις αγκαλίτσες με ένα υγιαίστατο μωράκι. Να πας οπωσδήποτε στο γιατρό σου. Να του πεις ότι έκανες το τεστ και είναι θετικό για να σου δώσει τα ανάλογα φάρμακα. Και εγώ είχα για 3-4 εβδομάδες καφετιά και ροζ κτλ. είναι φυσιολογικό αλλά θέλει φάρμακα και ξάπλα. Μιλάμε όμως για πολύ ξάπλα. :) Εγώ μόνο για τουαλέτα σηκωνόμουν. Και το φαγητό στο κρεβάτι μου το φέρνανε. Η κάθε περίπτωση όμως είναι διαφορετική. Ακολούθα τις οδηγίες του γιατρού σου και όλα θα πάνε καλά! Φιλιά πολλά και καλή επιτυχία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sixaritiria koritsi mou!!!!! :D xerome poli gia sena euxome na sou pan ola kala kai na paris to zouzouni sou agalitsa se ligous mines!!!!! :D:D na sinbouleutis to giatro sou gia tis aparetites eksetasis pou prepi na kanis...!!!!pola filia :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πολλά συγχαρητήρια κοπέλα μου! Οπωσδήποτε τώρα να ενημερώσεις τον γιατρό σου, όπως λένε κ τα κορίτσια, κ εκείνος/η θα σου πει πώς προχωράς απο εδώ κ πέρα! %%-

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MUMBASHA συγχαρητήρια !!!!

Αχ τί καταιγισμός από καλά νέα είναι αυτός!!!

Να έχεις μία καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη σου έυχομαι!!!

να έχεις θετική σκέψη και όλα θα πάνε καλά!!! είμαι σίγουρη!!!

ε, να ακούς και τον γιατρό λιγάκι!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσάκι μου.Συγχαρητήρια και σε εσένα.Ακου τον γιατρό σου και προχώρα.!!!!!Ολα καλά θα πάνε!!!! :P:P Σου εύχομαι μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη και αν χρειαστεί ξάπλα...ξάπλα!Εχεις έναν σκοπό,οπότε οι θυσίες ξεκινάνε απο την σύλληψη κι όλας!Φιλάκια πολλά!Η ώρα η καλή!2012.pngMake a pregnancy ticker

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστω ολουσ σασ,ομωσ τα πραγματα ακομη ειναι δυσκολα.Η χοριακη μου χτεσ 10 ημερεσ μετα την καθυστερηση ειναι 2573 -λογικα ψιλοκαλο- αλλα χτεσ το βραδυ παλι τα ιδια....ονειρωξη...πονοσ ...και δωσ του αιματα!!!δεν αντεχω,σκοτσεζικο ντουσ ειναι αυτο!!!αυριο εχω ραντεβου για υπερηχο στο γιατρο.ιδωμεν!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MUMBASHA τι φάρμακα σου έχει δώσει ο γιατρός σου; Utrogestan παίρνεις; Να αναφέρεις στο γιαρό σου ότι σου συμβαίνει. Ισως σου δώσει μεγαλύτερες ποσότητες και σου πει να είσαι ξαπλωμένη συνεχώς. Η αρχή είναι λίγο δύσκολη βρε κοπέλα μου για τις περισσότερες. Υπομονή και προσοχή και όλα θα πάνε καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΑΙΡΝΩ ΟΥΤΡΟΤΖΕΣΤΑΝ ,ΜΙΛΗΣΑΜΕ,ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΑΥΡΙΟ ΠΟΥ ΘΑ ΜΕ ΔΕΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΘΕΣΗ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΠΙΟ ΠΟΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.ΝΑ ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΩ ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ.ΔΟΥΛΕΥΩ ΣΕ ΣΧΟΛΗ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΠΟΧΗ ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΠΕΡΙΟΔΟ ΕΓΓΡΑΦΩΝ ΜΕ 12ΩΡΑ.ΑΣΤΑ....ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΠΕΣΜΕΝΗ ΨΙΧΟΛΟΓΙΚΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα.κι απο σημερα στο κρεβατι!!!6 εβδομαδων ειμαι,με αποκολληση τελικα.Ο γιατροσ δινει καλεσ πιθανοτητεσ μιασ και ειδαμε εκτοσ απο το σακο και λεκιθικο ασκο,αλλα πειτε μου αν μπορειτε ποσο πιθανο ειναι απο την εμπειρια σασ η αποκολληση να γινει αποβολη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MUMBASHA απ' όσο ξέρω, η αποκόλληση σχεδόν ποτέ δεν οδηγεί σε αποβολή. Εκτός, βέβαια, κι αν αποφασίσεις να βάψεις το σπίτι σου, μετακινήσεις όλα τα έπιπλα μόνη σου, τρίψεις τα πατώματα γονατιστή, και τελικά φτιάξεις ένα ταψί παστίτσιο κι ένα ταψί μπακλαβά!

Μείνε ξαπλωμένη, βάζε τα ουτρό κι όλα καλά θα πάνε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...