Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2010 Νο3/"Διανυκτερεύει"


Recommended Posts

μαριεττακι μου σε βλεπω να κανεις μονη σου τσιγαρο σημερα στο μπαλκονι...ολες σε εγκαταλειπουν...εγω θα ειμαι για λιγο ακομα εδω...αν και ο αγαπημενος μου τον εχει ηδη ψιλοπαρει...τι θα τον κανω???τα νευρα μου...

Μαρακι πηγαινε κι εσυ ξεκουρασου...ειναι κουρασμενος ο ανθρωπος ρε συ!! πιασ΄τον στον υπνο :lol:

λεω κι εγω τοτε να την κανω για να ειμαι φρεσκια αυριο για τον αντρα της ζωης μου!!!το μικρο μου αντρακι!!που εχει και νευρα πια!!μου αρεσει οταν κατι τον ενοχλει και βρισκεται μπροστα του πώς το διωχνει με το χερακι του..με νευρο!!!εμοιασε στην μαμα του :D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

μαρινα τι κανεις???καιρο εχουμε να τα πουμε...

μαριεττα εγω πιστευω πως οταν φυγεις ειναι που θα σε πεθυμησει και θα σε φωναζει ολη την ωρα...εκει να δεις χαρες που θα σου κανει...απλα θα σου λειπει φρικτα...θα παιρνεις συνεχεια τηλεφωνο να δεις τι κανει...θα βαζεις καμερα να γραφεις ολη μερα για να βλεπεις μετα...το παιδι θα συνηθησει χωρις εσενα και σιγα σιγα θα σε ξεχασει...θα εισαι συνεχεια κουρασμενη οποτε δεν θα μπορεις να παιξεται ουτε με το μικρο ουτε με το μεγαλο μωρο...δεν θα εχεις ορεξη να κανεις αδερφακι...το μυαλο σου θα ειναι συνεχεια στο σπιτι..δεν θα μπορεις να δουλεψεις...θα πεσει η παραγωγικοτητα σου..θα εχεις συνεχεια νευρα...θα τσακωθεις με το αφεντικο σου..και στο τελος θα σε απολυσει... :shock::shock::shock::shock::shock: φαντασια εεε??ποιος σπιλμπερκ και μαλακιες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ ξάπλωσα και ξανασηκώθηκα!!Δεν έχω ύπνο....Βρε πολυλογούδες,δεν πρόλαβα να βγώ και γεμίσατε 3 σελίδες!!!

Εύη,μοσχαράκι αρχίζουμε τον άλλο μήνα,από κρεμούλες δίνω ρυζάλευρο βιολογικό που δεν έχει προσθήκη γάλακτος ή οτιδήποτε άλλο και σε λίγο θα αρχίσω να του φτιάχνω κρέμα με βρώμη με δικό μου γάλα,άρα...Σπανάκι και μπρόκολο μου είπε όχι μέχρι τον χρόνο,για αυγό ακόμα δεν μιλήσαμε...ουφφφ....ταχίνι τρώω μπόλικο αλλά δεν ξέρω αν περνάει στο γάλα..θα ξαναμιλήσω με την παιδίατρο να δούμε...

Το μεσημεράκι,το γλεντήσαμε κι εμείς με τον αντρούλη! :oops::oops::oops: Έχουμε καιρό να κάνουμε τρελίτσες μεσημεριάτικα...συνήθως το βράδυ όταν κοιμάται ο μικρός γιατί την ημέρα μόνο μισάωρα μου κάνει...αλλά σήμερα μας έκανε την χάρη και κοιμήθηκε 1,5 ώρα!! :mrgreen:

Σας καληνυχτίζω πάλι..Φιλάκια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρινα τι κανεις???καιρο εχουμε να τα πουμε...

μαριεττα εγω πιστευω πως οταν φυγεις ειναι που θα σε πεθυμησει και θα σε φωναζει ολη την ωρα...εκει να δεις χαρες που θα σου κανει...απλα θα σου λειπει φρικτα...θα παιρνεις συνεχεια τηλεφωνο να δεις τι κανει...θα βαζεις καμερα να γραφεις ολη μερα για να βλεπεις μετα...το παιδι θα συνηθησει χωρις εσενα και σιγα σιγα θα σε ξεχασει...θα εισαι συνεχεια κουρασμενη οποτε δεν θα μπορεις να παιξεται ουτε με το μικρο ουτε με το μεγαλο μωρο...δεν θα εχεις ορεξη να κανεις αδερφακι...το μυαλο σου θα ειναι συνεχεια στο σπιτι..δεν θα μπορεις να δουλεψεις...θα πεσει η παραγωγικοτητα σου..θα εχεις συνεχεια νευρα...θα τσακωθεις με το αφεντικο σου..και στο τελος θα σε απολυσει... :shock::shock::shock::shock::shock: φαντασια εεε??ποιος σπιλμπερκ και μαλακιες...

το καλο αν με απολυσουν ειναι που θα ειμαι παλι μαζι με τον βασιλια μου!!!(μια χαρα το πας ομως!!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοιτα την που της αρεσε το σεναριο...βρε συ πηγαινε λιγο δουλεια να του λειψεις να σε ζηταει...μωρε αμα ειχα και εγω την μανα μου εδω...θα ηταν αλλιως τα πραγματα αλλα τι να κανω???

κοριτσια σας αφηνω...δεν βλεπω να εχει ξενυχτι αποψε οποτε ξεκουραστειτε και εσεις..σας φιλω γλυκα και θα τα πουμε αυριο..

καληνυχταααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βλέπω όλες κομμάτια είμαστε σήμερα! κι εμείς πριν λίγο μαζευτήκαμε, φαγάμε, ήπιαμε και το κρασάκι μας και είχε μια ωραία δροσούλα...

Διάβαζα τα περί ποδοσφαίρου και ξαναθυμήθηκα πόσο τυχερή είμαι που ο άντρας μου δεν πολυασχολείται με αυτά! δεν θα το άντεχα να περνούσα το Σ/Κ μου βλέποντάς τον κολλημένο στην τηλεόραση, σας συγχαιρω για την υπομονή σας! πέρασα κι εγώ κάποια φάση που ήμουν φανατίλα, επίσης με τον Παναθηναϊκό φυσικά, αλλά στο μπάσκετ. Και μάλλον ήμουν πολύ γουρλού γιατί ήταν το 1995-96, τότε που η ομάδα πήρε τελικά το πρώτο της ευρωπαϊκό. Ποδόσφαιρο παρακολουθώ μόνο σε μεγάλους αγώνες, εννοείται ότι στο euro 2004 παρακολουθούσα και είχα πάει και στην ομόνοια μαζί με όλη την Αθήνα. Ωραίες στιγμές... να φανταστείτε ότι είχα πάει χωρίς τον Στέλιο, ούτε εκεί δεν ήθελε να έρθει!

Μαμά ούτε εμένα λέει ακόμα... μερικές φορές μόνο το έχει πει. Αλλά δεν νομίζω ότι ακόμα καταλαβαίνουν τι λένε και τι σημαίνει, απλά τους έρχεται πιό εύκολο το μπαμπαμπα.

Εύη τι άλλο να πω... και πάλι περαστικά!

Καληνύχτα λοιπόν κι από εμένα, θα τα πούμε αύριο το μεσημεράκι γιατί το πρωί θα έρθει η γυναίκα για το σίδερο. Φιλάκια πολλά, όνειρα γλυκά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!!

μονο 5 σελιδες??????? :o:o:o:o

ξερατε οτι εκανα και γ...ω τα ξενυχτια και ειπατε μην την εχουμε να διαβαζει τοσα ε???τι καλες!!!!!

κοριτσια ελεος κοιμηθηκε 9 ξυπνησε 12 και ξανακοιμηθηκε 2.30!!1εκλαιγε συνεχεια!!την ηρεμουσα ξανα μανα!!!πηρα τον οματιον μου και πηγα καναπε!!γιατι κοιμαμαι σε ενα κρεββατι διπλα της!!!και εμπαινα την ηρεμουσα εβγαινα!!εκλαιγε...την θηλασα 2 φορες στο τελος κοιμηθηκε!!

μετα ξυπνησε 5 μετα 6 μετα 8 παρα!!!καταλαβαινετε!!και τωρα γκρινιαζει!!!

τι να σχολιασω???να πω οτι δεν δουλευω η θα με δειρετε οσες ετοιμαζεστε να ξεκινησετε δουλεια???

αχ τι αλλο δεν ξερω ειμαι ενα κοτοπουλο!!!

επανερχομαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μιας και θα μιλησεις σημερα με τον γιατρο,επανεξετασε μαζι του το καθημερινο της προγραμμα φαγητου..λεω μηπως το ρυζαλευρο πριν κοιμηθει της πεφτει λιγο βαρυ και ξυπναει ισως γιατι την ποναει η κοιλιτσα της και αργοτερα θελει γαλατακι...

εμεις εχουμε το εξης προγραμμα:

07:30 γαλα

10:30-11:00 φρουτο

14:30-15:00 φαγητο

18:30-19:00 γιαουρτι ή ρυζαλευρο(περισσοτερες φορες του δινω γιαουρτι)

22:00-22:30(αντε καμια φορα 23:00) γαλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ακριβως τα ιδια ιδιο ωραριο...μονο το πρωι δινω και πολυ λιγη μπισκοτοκρεμα,εχτες εδωσα ρυζαλευρο κατα τις 8 και οχι και γιαουρτι...και δεν ειχε κοιμηθει ολη μερα!!!

δεν ξερω θα μιλησω μαζι του και θα δω....και δεν εφαγε πολυ ρυζαλευρο μονο 5 κουταλιες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι καλημερα!!δεν εχει πολλα να διαβασεις,τα κοριτσια οσα ηταν δηλαδη πηγαν για υπνο νωρις,εγω βρυκολακιασα μεχρι τις 02:00 στο internet..ειχα πιει φραπε το απογευμα και με επιασε για τα καλα :o

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι παθατε παιδια μου και δεν ξημερωθηκατε αποψε???σε ποια ξεσηκωστρα να ριξω την ευθυνη?την ευη η την μαριεττα?

ευη πως εισαι σημερα???ελπιζω καλυτερα...

μαριεττα τι κανετε εσεις???

ρεββεκα μου ουτε εγω δουλευω μην σκας...να σου πω μηπως ετοιμαζεται για δοντια η μικρη???γιατι τι αλλο να πω?δεν νομιζω να πειναει τρωει καλα ολη μερα και θηλαζει οποτε δεν δικαιολογειται να πειναει..μονο σε δοντια μπορω να το ριξω...εμενα οταν κανει ξενυχτια καμια βδομαδα μετα πεταει δοντια...μπορει να ειναι και αυτο...να την ποναει η κοιλιτσα της?κακακια κανει???καμια ιωσουλα μηπως παιζει?μηπως ζεσταινεται???δεν μπορω να σκεφτω κατι αλλο...υπομονη ματια μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι καλημερα!!δεν εχει πολλα να διαβασεις,τα κοριτσια οσα ηταν δηλαδη πηγαν για υπνο νωρις,εγω βρυκολακιασα μεχρι τις 02:00 στο internet..ειχα πιει φραπε το απογευμα και με επιασε για τα καλα :o

σε πιανει ο καφες???α μπα αμα ειναι να κοιμηθω και δεκα λεπτα πριν να εχω πιει θα κοιμηθω του καλου καιρου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια τι εχει το μενου σημερα??για πειτε τιποτα..για αυριο βεβαια γιατι σημερα ειπα να φτιαξω φακες...να φαει και ο μικρος...αμαν πια με αυτο το βασανο...δεν θελω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σημερα το απογευμα λεω να παω στο χωριο των παππουδων μου,εκει ειναι τωρα και η αδελφη μου με τα παιδακια της και η μητερα μου και να γυρισουμε Παρασκευη βραδυ..απο την μια βαριεμαι το μαζεμα,το οτι θα χασει το μωρο λιγο το προγραμμα του,θα μεινει μονος ο Μανος μιας και θα λειπει και η μανουλα του!!,αλλα απο την αλλη ειναι ευκαιρια να παιξει το μωρο με τα ξαδελφακια του,να δω την μαμα και την αδελφη μου που εχω καιρο να μιλησω και να πιουμε εναν καφε ρε γαμωτο που λεει ο λογος..απο την αλλη παλι,βαριεμαι τις συνηθειες τους,θα μου σπαει η μαμα μου λιγο τα νευρα,θα φωναζουν τα παιδακια ειδικα ο ανιψιος μου,θα ξεβολευτω κι εγω απο το σπιτακι μου,βαριεμαι και τους συγγενεις που θα ειναι εκει...σας ζαλισα!!

τωρα θα κλεισω,παω να ψωνισω για το σπιτι,να φαμε και φρουτακι και να μαγειρεψω και να σιδερωσω για να εχει φαγητο και καθαρα ρουχα ο αντρας!!

φιλια κορες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρια θα φτιαξω μοσχαρι κοκκινιστο με πιλαφι,θα φτιαξω μπολικο για να εχει ο Μανος αν φυγω σημερα..

φτιαξε και κανενα μπριαμ,να φαει κι ο μικρος..θα σου ελεγα γεμιστα αλλα εχει φασαρια και ενω το λαχταραω,πού να το φτιαξω με το μωρο μαζι; μπιφτεκακια με πατατες στον φουρνο,αρακα με ρυζι,λαχανικα στην κατσαρολα..τουρλου το λενε νομιζω...

αντε γιατι μου ανοιγει κι η ορεξη σιγα σιγα... :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω στην θεση σου θα πηγαινα..βασικα ψαχνω δικαιολογια να φυγω αλλα σκεφτομαι το αντρακι μου που το αφησω μοναχουλι και δεν θελω...απο την αλλη θελω λιγο να ηρεμισω στην μαμακα μου...αυτο το πραγμα ομως με τους συγγενεις και εγω πολυ το βαριεμαι...με το που θα σε δουν..γουτσου γουτσου και ιδιο εσυ η κοιμοσουν οταν το εκανες?και φτου φτου (ομπρελα να παρεις)και θυμαμαι εγω οταν οταν εκανα το δικο μου. και ενα σωρο αλλες αηδιες...τα νευρα μου...παω και εγω να μαγειρεψω και θα τα ξαναπουμε...

τσελεμεντε μου εσυ... :lol::lol::lol::lol::x:x:x:x:YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια!χθες βολταραμε με τον αντρα μου και το μπεμπη και ετσι δε προλαβα να μπω.δε διαβασα ολα τα μηνυματακια σας..ειναι απο δυσκολο ως ακατορθωτο!!!το σαββατο που ερχεται ειναι η βαφτιση και εχω πολυ αγχος!!!και εχω πολυ αγχος γιατι μου πηρε να την οργανωσω μονο μια μερα...αρπα κολα δηλαδη!!!αχχ τα βαριεμαι αυτα...ετσι εκανα και με το γαμο μου ολα αρπα κολα!τωρα ομως το πραγμα εχει παραγινει και τι θελω να πω με αυτο : ο μπεμπης δεν εχει δοκιμασει τα ρουχαλακια του και ουτε προκειται γιατι ο νονος ειναι στην επαρχια!οποτε στη βαφτιση θα τσεκαρουμε αν του κανουν!εχω επισης την υποψια οτι εχω παρει λιγοτερες μπομπονιερες αναλογικα με το κοσμο μαλλον!την ωρα της βαφτισης δε ξερω τι θα κανω ουτε εγω ουτε ο νονος!και τελευταιο ειμαι σιγουρη πως παρολο που ο μπεμπης μου ειναι ησυχο μωρακι εκεινη την ωρα θα τον πιασει υστερια γιατι ειναι η ωρα που προετοιμαζεται για το βραδυνο υπνο και γκρινιαζει.ειπατε κατι????δε βαριεσαι!τουλαχιστον θα εχει λιγο γελιο η βαφτιση(εκτος απο μενα που θα ριξω μαλλον μαυρο δακρυ μαζι με το βλασταρι μου).....ετσι και με το γαμο δεν εκανε η βερα του αντρα μου,εμενα δε μου εμπαινε το νυφικο και ο παπας ηταν μεθυσμενος!εχουμε κανει ενα βιντεο ολα τα λεφτα!οποτε λοιπον οσες μπορειται να ερθετε να μου συμπαρασταθητε στο πανηγυρι που θα γινει το σαββατο καλα θα ειναι! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: επισης αλλο θεμα τωρα μη τρελενεστε με το μπαμπα!!!με ενημερωσε κι εμενα ο παιδιατρος οτι θα αρχισει να το λεει ειναι οι λεγομενοι μπαμπαλισμοι!!!!δεν εννοουν τιποτα απλα ειναι ευκολο να το πουν!

μαριετα θα ειναι δυσκολο που γυρνας στη δουλεια αλλα θα εχει τα καλα του ,θα ξεσκας λιγακι και θα βρειτε το ρυθμο σας σιγα σιγα.

νατασα μεραστικα με τη μεση σου :(

ελενη με το καλο και η δικη σας βαφτιση

μαρια κατι πηρε το ματι μου για περιεργα συμπτωματα...αυτο με τα υγρα το ειχα εγω απο την επομενη της συλληψης.φαντασου νομιζα οτι ειναι μικροβιο και ημουν ετοιμη να κανω καλλιεργια αλλα τελικα ηταν απο το θαυματακι μου.

ρεββεκα κουκλιτσα η μικρη σου!καλα ειναι και το σπορακι μου,απο αναγουλες λιγες αλλα απο πονακια περιοδου αρκετουτσικα....4 μερες μεινανε για να παμε στο γιατρο!(η ελληνικη γραμματοσειρα αφιερωμενη :lol::lol::lol::lol::lol: )

μαρινα με το καλο και η δικη σου επιστροφη στη δουλεια και γρηγορα να βρειτε και εσεις το ρυθμο σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευη τι κανει ο μικρος σου σημερα εχεται ραντευου με τη παιδιατρο?

μαρια εμεις εχουμε μπαμιες??αν θυμαμαι καλα ειναι το αγαπημενο σου φαγητο??? :P:P:P:P

μαρια να πας στο χωριο να ξεφυγεις λιγο!κι εγω θα πω μια απ'αυτες τις μερες θα πω στον αντρα να αφησει το αυτοκινητο να παω με το μπεμπη να κατσω μια μερα στη πεθερα!ναι καλα ακουσατε ως εκει εφτασε η απελπισια μου να ξεσκασω!!!δε πειραζει να δει κι αυτη λιγο το εγγονακι της...πρεπει να την μαθει κι ο μπεμπης.

rebbeka περιεργο προγραμμα διατροφης εχετε ρε ρυ.τωρα με το θεμα του θηλασμου τι να σου πω...εγω επειδη αν δε κοιμηθω τουλαχιστον 7ωρο δε μπορω ουτε κατα διανυα να σηκωθω απο το κρεβατι θα του εδινα σιγα σιγα και ξενο.μπορει να ειναι ομως και δοντακια.μωρε λετε να μην τον ακουω το βραδι απο τη κουραση μου και γι'αυτο να εχει μαθει να κοιμαται σερι???? :roll::roll::shock::shock::shock::shock::shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε αναστασακι μου τι παθατε!!!φανταζομαι πως τρομαξες που ισουν μονη σου.!ευτυχως ολα πηγαν καλα...κι εγω το εχω παθει μια φορα αυτο με το μπεμπη..και φαντασου απο το φοβο μου τον ταρακουνουσα δυνατα για να συνελθει.ευτυχως ομως κρατησε λιγο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε αναστασακι μου τι παθατε!!!φανταζομαι πως τρομαξες που ισουν μονη σου.!ευτυχως ολα πηγαν καλα...κι εγω το εχω παθει μια φορα αυτο με το μπεμπη..και φαντασου απο το φοβο μου τον ταρακουνουσα δυνατα για να συνελθει.ευτυχως ομως κρατησε λιγο.

Άστα Κατερνάκι μου! Τρόμαξα λέει;;;;

Όσον αφορά την βάφτιση μην αγχώνεσαι κι εγώ δυο μέρες ασχολήθηκα και νομίζω ότι είμαι έτοιμη. Για ρούχα θα βγω αύριο μόνο κι εγώ κι ο άνρας μου και τέλος. Και λάθη να γίνουν δεν πειράζει. Με κουράζουν κι εμένα αυτά, παρ' όλο που είμαι πολύ οργανωτική αυτά δεν τα θέλω πλέον καθόλου.

Αντε να έρθουν οι μέρες να δεις το σποράκι σου!!! Την Παρασκευή θα πας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τη πεμπτη!!!!ανυπομονω!πως ειναι η μεση?τη τραβας και συ βρε αναστασακι!αντε τωρα γυρισε και ο αντρουλης σου απ'οτι καταλαβα και θα εχεις παρεουλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...